Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
21. apr 2014

@leni333 áno, užívam rivotril ráno pol tablety a večer celú, na noc beriem aj xanax 0,5, ale ten mi asi už ani nezaberá, lekárka mi kázala zatiaľ to tak nechať, kým sa stabilizujem úplne a potom vysadzovať rivoril a xanax pomaly, brala som rivotril aj poobede, ale to som už vysadila, kľudne vezmi buď neurol, alebo rivoitril, ak je to v malých dávkach, nevzniká na to zavíslosť, len pri vysokých dávkach

1andrea111
21. apr 2014

Ahojte, chcem sa spýtať, či nepoznáte nejakú dobrú psychiatričku z Trenčína. Napíšte mi prosím, do internej pošty. Nemôžem spať, zaspať, beriem tianeptin už tretí mesiac a problémy pretrvávajú. A ešte sa chcem spýtať, uvažovali ste aj o iných príčinách ako napr. u mňa nespavosť - ako je napr. vyšetrenie štítnej žľazy, neurolog a pod. Pretože ja som nikde nebola. A ak máte tipy čo s tou nespavosťou, potešia ma. ďakujem

3009
21. apr 2014

1@andrea111 vyšetriť štítnu žľazu si daj pre istotu, pretože spánok ovplyvňuje práve rozhádzaná psychika, len treba zistiť z čoho to máš. Štítna žľaza ak nie je v poriadku môže vplývať na vyčerpanosť a tým je ovplyvnená psychika. Ak je v poriadku, tak sa poraď s psychiatr., alebo skús ešte bylinný prípravok Dormian a silnejší Dormian rapid, ktorý môžeš brať aj s tianeptinom /ktorý je na báze serotonínu/, lebo Dormian neobsahuje ľubovník bodkovaný, lebo ten sa pri takých AD, ktoré sú na báze serotonínu nesmie užívať, aby si nedostala serotonínový syndróm. Dormian je výživ. doplnok a obsahuje Valeriánu lekársku, Medovku lekársku, Chmeľ otáčavý, Mučenku opletavú.Mne už Dormian nezaberal, tak som od psych. dostala na noc AD Trittico 1/3, čo mi zabralo.

esselte
21. apr 2014

baby , ja mám dnes nejaké zvláštne pocity, nie že ataky, ale taký blbý pocit na tele, to už dlhšie nebolo, lieky beriem rovnako, tak nechápem, čo je to?Ja už tej panike nerozumiem,veď celé sviatky som bola ok a dnes nie som úplne ok, prečo sa to vracia, alebo je to len chvíľkové?

danielagabriela
21. apr 2014

@esselte ahoj, moze to byt sposobene aj tym, ze dnes viac oddychujes, tak ti pride myslienka aj na chorobu, alebo aj vykyvom pocasia, aspon ja to tak pocitujem, pri tom pocasi, ze ked nic nerobim a je taketo pocasie, tak mi byva troxhu horsie a este dnes mam taky volnejsi den, tak aj mne je vseliak. ..neboj, zajtra bude uz lepsie🙂 alebo sa skus niecim zamestnat

anina63
21. apr 2014

@babetkomoje 🙂 ahoj,nie to toľko čo nepijem,ale aj taký čas mám zistenu neurogennú tetániu.To som vtedy mala také blbšie pocity,ale to čo bolo teraz....horor. Píšem teraz,ale už je tomu rok a pol a ataky ešte prichádzajú. Možno som mohla byť na tom lepšie keby som sa nebála liekov.Nebrala som ich tak ako som mala.Myslela som si,že to prejde 😝 Tak poriadne beriem rok, ale pred dvoma mesiacmi som musela ešte navýšiť,dúfam,že to môjmu mozgu bude stačiť 😀

172
21. apr 2014

@esselte to mas moja s toho rozrusenia ako sme pisali na fb ...nebooj bude to ok ...

danielagabriela
21. apr 2014

@172 ahoj, tak ako sa drzis, uz je to lepsie? A mamina ako? Pekny zvysok dna

1andrea111
21. apr 2014

Máte skúsenosti niekto s tabletkami melatoním - proti nespavosti, neviete či ich možno kombinovať s tianeptinom? ďakujem

babetkomoje
21. apr 2014

Baby ja idem buduci tyzden na jeden seminar zamerany presne na nase poruchy. Je to intenzivny kurz z troma psychoterapeutmi a vela ludi to posunulo uplne vpred. Je to cely tyzden a nie je tam ani mobilny signal... Skratka sa venujes len sebe a svojmu vnutru. Dam vam potom vediet ako som dopadla , ale vyskusat treba vsetko... Je to aj tak cele v nasich hlavach

3009
21. apr 2014

@babetkomoje nemôžeš sem dať kto taký seminár robí?

leni333
21. apr 2014

@babetkomoje ďakujem pekne za povzbudenie,príde to vhod ked ta niekto povzbudí a podporí.Tehu som mala ozaj hrozne,bývalo mi zle a dosť často som chodievala aj na pohotovosť čo som nevedela čo zo sebou.Brala som aj venlafaxin a občas aj ten neurol,pomaly som ale vysadila pred pôrodom.Chvalabohu mám krásnu dcérku,už 8 mesačnú a dufam že bude len zdravucka.No asi máš pravdu,dufam že je to len časom a že to prejde,lebo už ozaj nevladzem...A ty sa teda cítiš lepšie?mavala si depku a aj paniky?

leni333
21. apr 2014

@babetkomoje aj ja by som chcela ísť na taký seminár

leni333
21. apr 2014

@esselte a mavas paniky?či depka?ja beriem neurol hneď ako mi príde zle,ale bojím sa,doktorka mi ho už veľmi neodporúča,lebo že si navyknem,beriem tu 0,5 až 1 naraz ked mi je zle

anina63
21. apr 2014

@babetkomoje Ahoj,dobre počúvaj,zapisuj a potom nám daš terapie 🙂 Nech ti to pomôže.

ja1980
22. apr 2014

Ahojte, prajem Vám pekný deň 😉 Pomaly sa idem chystať do práce ... ešte že je skrátený týždeň 😅

babetkomoje
22. apr 2014

@leni333 A to si sa zacala hned po porode citit zle? no ja sa citim pomalicky aj lepsie ale trvalo to takmer tri mesiace tento krat... Mam Alventu a pred tym mi zabrala velmi rychlo no tentokrat nic....a az teraz sa to pomalicky upravuje... Alebo som sa len skratka trochu ukludnila...A mam PP navaly uzkosti a uz sa mi to spojilo aj s depresiou cize Alventa funguje vraj na vsetky tieto poruchy...

babetkomoje
22. apr 2014

Jasne vsetko vam dam vediet a aj vam posuniem kontakt na tych terapeutov. Ten seminar je len 2x rocne a kapacita je cca 20 ludi.. nikto z nich by sa medzi sebou nemal poznat. Je to na samote, nieje tam signal ani obchod . Je zabezpecena strava a ubytovanie.. To si viete predstavit ja s mojimi uzkostami ist sama na tyzden medzi uplne cudzich ludi :D budem mat co so sebou robit... ale co ta nezabije to ta posilni... aj ked to si hovorim aj pri mojej PP a zatial ma to nezabilo :D no mam pocit ze ani neposilnilo :DDD

savanna
22. apr 2014

@babetkomoje wow no tak to teda klobuk dolu pred tebou ist sama takto na tyzden medzi cudzich ludi 😉 to by som nedala, ja sa snazim aspon tak postupne chodit medzi ludi, tyzden sama niekde to je pre mna uplne
strasidelne 😅 ale perfektne pre teba naozaj, doda ti to sebavedomie, uz aj ked nie ten kurz sam o sebe tak to, ze si to zvladla, drzim palce a urcite daj vediet, ako bolo 😵

ja1980
22. apr 2014

ahojte, ako zvládate toto nemožné, upršané počasie ? 😒 Jediný svetlý bod dnešného dňa je, že šéf odchádza na dovolenku do 2.5. 😉 konečne trocha kľudu v práci 😅

ja1980
22. apr 2014

@savanna obdivujem Ťa, ja síce nemám nijaké ťažké stavy, ale ja by som medzi cudzích ľudí nešla 🙂 samozrejme ak Ťa to posunie ďalej, ta sa to oplatí 😉

savanna
22. apr 2014

@ja1980 asi si si nas pomylila, to nie ja idem na ten seminar, ale @babetkomoje. ja by som sa tam asi pocikala od strachu byt cely tyzden medzi cudzimi ludmi 😀

esselte
22. apr 2014

@leni333 ja tiež beriem rivotril a už dlhší čas, ja musím fungovať, 5.5 mám skúšky na atestáciu, chodím na anglinu, od dnes, 30.4 robím výberové konanie spolu so starostom na riaditeľa našej školy, proste držka, takže beriem rivotril, ináč by som to asi nezvládla a pred skúškami si dám celú tabletku, ináč beriem len polku

ja1980
22. apr 2014

@savanna juj tak prepáč 🙂 to od radosti že šéf ide na dovolenku 😀

ja1980
22. apr 2014

@esselte máš toho požehnane 🙂 ja som dnes išla do Mobelixu a normálne som musela zastať, tak sa mi krútila hlava, nepamätám kedy som to mala naposledy 😒

anina63
22. apr 2014

@ja1980 Ahoj,u nás bolo pekné počasie 🙂 mohlo by tak byť aspon mesiac.Ale aj ked bolo pekne akási som nemastná-neslaná.Musela som si dať 0,5 xanaxu,ale aj tak to veľmi nepomohlo 😝 Konečne sa ide do práce,tam nie je čas myslieť na hlúposti.@esselteaj ked s tabl.len nech je dobre.Dáš to...

anina63
22. apr 2014

Odpustite…
...niekomu, kto vám spôsobil bolesť alebo škodu. Majte na pamäti, že odpustenie nie je pre ostatných. Odpustenie je pre vás. Odpustiť neznamená zabudnúť. Je to pamätanie si bez hnevu.
Keď nemáte v sebe hnev…
...tak uvoľňujete svoju silu, liečite svoje telo, myseľ i ducha. Odpustenie vám otvára cestu k miestu, kde môžete existovať v kľude a pokoji napriek tomu, čo sa vám stalo. Odpustite sami sebe a vytvorte vo svojom srdci miesto plné pokoja a vnútornej sily. Hovorte sami sebe každý deň: “Som voľný. Obklopuje ma mier, láska a harmónia.” Máte v sebe niečo špeciálne. Ste VEĽKOLEPÍ. Jedineční a neopakovateľní.

lucinka0921
22. apr 2014

@aneta174 ahoj.Ja celkom fajn a co ty?Co nove?

lenka00
22. apr 2014

@leni333 Ahojky, musim Ti napsat, protoze si prozivam to stejne jako Ty...take uzivam venlafaxin, zivala jsem ho po svem 1. porodu 4 roky, pak jsemopet otehotnela a leky vysadila, vse se v plne sile vratilo 27tt...a zaclo peklo, nasadila jsem zoloft a me panicke a uzkostne stavy se jeste zhorsily a o depce ani nemluvim...vazne jsem kazdy den prozivala s hruzou, ze uz to nikdyy nebude dobre, ze to nezvldnu apod....po porodu hruza, snazila jsem se kojit, ale stavy byly cim dal horsi, presla jsem na venlafaxin 150mg a prestala kojit...ted je male 7 mesicu...lecim se stale,...je to mnohem lepsi, ale porad to neni uplne oki...dnes jsem si zase uzila uzkost jako krava, zase me to totalne vykolejilo...a jak se citis Ty? pohlo se to trochu od ukonceni kojeni? dr. mi rikala, ze hormony se po ukonceni kojeni jeste 6 mesicu upravuji do puvodniho stavu, ale celkove se telo dava dohromay po porodu jeste rok 😒

3009
22. apr 2014

Ahojte babenky. Video Miluj svoj život je inšpirovaný knihou s rovnakým názvom, ktorú napísala Luise L. Hay. Doporučujem sa na neho pozrieť, určite to stojí za to. Tu je link na video Miluj svuj život: http://www.otevrisrdce.cz/miluj-svuj-zivot-2/