Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bernusha
11. okt 2016

@timea179 ...a ako Ti tetaniu potom zistili,ked vravis,ze sa nemas priznaky???

sardinka336
11. okt 2016

@somodtoho ta zena bola v prvom rade CHORÁ!!! a osobne si nemyslím ze mala len depresie, podla opisu to vyzerá na ťažší stav. Manicko depresivnymi stavmi trpela aj Bartošova, Muk, Svoboda...a kde su dnes ze? Fyzicky ta pani bola chora - pretoze jej mozog nepracoval spravne a nasledne psychicky. Taky človek velmi tazko bude ,,pracovat na sebe,, ak je ťažky psychiatricky pacient. Potrebuje sprevadzajucu osobu a nezriedka aj hospitalizaciu. ty si jej niekde ,,medzi,, riadkami povedal, ze to dokaze aj bez liekov, alebo si to ona z tvojich tvrdení zrejme vydedukovala...ved uz v prvej vete hovoríš ze lieky su jedy. Toto je zase šarlatanstvo lebo meditacia pomoze len a len u lahkých stavov depresie, lahkých neurozach kde človek nema porušenu kritičnost čiže nenahana nikoho s nožom, ak toto niekto robi ma narušene kriticke myslenie.
Pri ťažkých stavoch ziadna meditácia sama o sebe nepomoze. Moze pomoct v kombinácii s liečbou. V psychiatrii je to často ,,pokus omyl,, kym je liečba nastavena tak aby zabrala. Ja nehovorím aby sa ludia krmili liekmi hlava nehlava a nerobili aj sami pokroky, ale zaznavat lieky je nebezpečne.

timea179
11. okt 2016

@bernusha diagnostikovana na neurologii....nasledne mi moj neurolog povedal ze mam byt rada ze sa mi neprejavuje...no jasne ze som rada som mu povedala

apolka77
11. okt 2016

@somodtoho toto su presne moje momentalne myslienky, ale poviem to tak, ze k tomuto stavu - poznaniu treba dozriet, neda sa o tom nikoho presvedcit..preto je velmi riskantne osobe ktora nahana manzela nozom vobec hovorit ze postupne moze prestat brat lieky..toto postupne sa musi diat pod odbornym dohladom...inak sa to skonci tak, ako si pisal, co je velmi tragicke...
ja si ale nemyslim ze v momente ked zacneme meditovat depresia ujde...je to vyzva na cely zivot a snad ked zoberieme pozitivne, ze vsetko zle je na nieco dobre, tak sa zacne menit aj nas zivot..len netreba zaspat na vavrinoch, ako sa hovori..

sardinka336
11. okt 2016

@apolka77 len toto tvoje poznanie vyšlo z ,,cistej hlavy,, a po rokoch skusenosti bez narušenej ,,kritiky,, a bez toho aby si bola potenciálne nebezpečna pre spoločnost. Predpokladam teda... 😀 😀 😀
Ale iste si spominaš na Blaženu Martinkovu ešte za čias Mečiara....tiez bludy, depresie a v noci pobodala svojho syna a nasledne vyskočila z okna, v liečebni sa potom obesila. A tu mi nikto nepovie a nepresvedči ma, ze tento stav je na meditaciu a ,,inu cestu,, ako liečbu u cvokara. Akonahle su tam bludy - zvlašt agresivne, nasilne a nekriticke myslenie ten človek je potenciálne nebezpečny pre spoločnost.

domkaaaa
11. okt 2016

Baby dnes zle 😢 Myslienky uzkost

bernusha
11. okt 2016

@domkaaaa ....preco too??? Aj ja som taka na nic..😢😢😢

umabell
11. okt 2016

@bernusha
@domkaaaa aj počasie je na prd bude lepsie nebojte💟💟

olivia77
11. okt 2016

@domkaaaa, aj pocasim to moze byt, ja som tiez taka otapena dnes od rana, no prekonala som sa a vsetko vybavila, co bolo treba, aj ked sa mi do nicoho vobec nechcelo... skus si pozriet dobry film, uvarit cajik, nejak zrelaxovat... lebo pocasie je cisto depkove vonku, no neppodaj sa mu...

domkaaaa
11. okt 2016

Bbulky aj ja som vsetko upratala ako depresiu nemam len tie myslienky chore 😢 Zasa ma prepadaju ... Aj ja som taka zaspata 😏

mm103
11. okt 2016

@domkaaaa ja tiež blbé myšlienky hanbím sa za ne...

somodtoho
11. okt 2016

Ak sa vrátim k pôvodnej téme - musím spomenúť , že tej pani som nehovoril o jedoch a o liekoch sme sa ani nebavili. Ak niekto nevidí východisko z choroby - často je to stav zapríčinený už deformáciou osobnosti v detstve a predsa sa takíto ludia bez problémov púšťajú do vzťahov, ženia sa a vydávajú a potom pri porode a zmene hormónov sa im stavy zmenia a začnú sa prejavovať neriešené a nedoriešené stavy. Ak si niekto myslí, že psychiatria je všeliek - pozrite si videá o tom ako sa sami psychiatri vyjadrujú k tejto problematike . Veľa veľa diagnóz si vymysleli aby mohli byť dôležití a aby mohli zaviesť lieky ako byznys do tohoto procesu.
Nelámem nad nikým palicu - nie je to mojím poslaním , ale to čo sa v spoločnosti deje a ako sa sugeruje a dávkuje ľuďom podprahovo strach - to je vlastne robené na objednávku - kedže to platia tí, čo sa potom na tom obohacujú ... Týmto som a k liekom a šarlatánstvu vyjadril a budem konzultovať iba s ludmi, korí si chú pomôcť a nie s choromyselnými -ktorí čakajú liečbu liekmi a čakajú podporu od iných, keď sami vedia, že každý jeden stav je individuálny a preto ho treba riešiť u takýchto osôb individuálne. Ale opakujem, ak sú tu ženy a dievčatá, ktoré si osobnostne pripúšťajú možnosť nápravy aj vlastným úsilím, takéto ženy rýchlejšie napredujú pomocou kurzov a tréningov. Napr. sami psychiatri a kňazi chodia na obdobné školenia, aby sa naučili techniky podprahového vnímania, ako aj meditačné a iné praktiky ktoré smi zavádzajú neskôr do svojej praxe. Je rozdiel medzi psychoterapiou a psychoterapiou - preto sa ku konkrétnym prípadom ani nebudem vyjadrovať. Ale ak máte chuť sa posunúť , vyskúšajte si niečo samé -napr. spievať si alebo napísať báseň - potrebujete sa odreagovať od starostí alebo presnejšie povedané potrebujete robiť to, čo vás baví čo vás napľňa a v čom sa viete realizovať. Najviac ludí trpí práve pre toto - nevedia sa realizovať ...

domkaaaa
11. okt 2016

@mm103 akeee? Ja uplne chore 😢 A hned mam aj telesne priznaky k tomu

1andrea111
11. okt 2016

@somodtoho vieš čo som ja vyčítala z príbehu, ktorý si uviedol. Že si amatér a kúštičkom spoluzodpovedný za jej smrť. Aspoň že tie úrady Ťa riešili. A keď sa predstavuješ ako psychoterapeut tak by som uvítala Tvoje meno, aby bolo možnosť si vygoogliť.

domkaaaa
11. okt 2016

A este ani net nemam 😏 Takze len tak zriedka sem chodim 😢

mm103
11. okt 2016

@domkaaaa ublížiť niekomu a tak..je to len úzkosť stále si hovorím...bojím sa že niekomu ublížim...

bernusha
11. okt 2016

Aj ja som vsetko porobila,poprala,navarila.....len aj ja tie myslienky...a STRACH...😢😢😢😢

bernusha
11. okt 2016

@mm103 Ake?? Zato sa vobec netreba hanbit!!! ✌✌✌✌

mm103
11. okt 2016

@bernusha no niekomu ublížiť a take blbosti úplné prešlo to a zase sa to vracia...čo ak som nebezpečna 😔

bernusha
11. okt 2016

@mm103 Treba hned rano ist k lekarovi a nepodcenit too!!!! Ok???

mm103
11. okt 2016

@bernusha mám 19 deň AD nie je to také intenzívne....

mm103
11. okt 2016

@bernusha budúci tt mám kontrolu...

bernusha
11. okt 2016

@domkaaaa Ake myslienky??? Treba zacat pracovat s myslienkami!!!!!! Ja som dlho nevedela co so sebou...no psychoterapeutka ma naucilaaa...

bernusha
11. okt 2016

@mm103 Necakaj....ja by som nie!!! Ale Ty musis citit.....ak to necitis,tak potom to nie je take ako to pises....😉😉😉

bernusha
11. okt 2016

@mm103 ...ake ADecka??

mm103
11. okt 2016

@bernusha paretin 20 mg...no nie sú také silné ako na začiatku..ja mám skôr strach ze sa to vracia a vráti...😔 Už som myslela že bude dobre

mm103
11. okt 2016

@bernusha myslím tie myšlienky nie sú také silné ako na začiatku..

bernusha
11. okt 2016

@mm103 ...chapem....tak nedovol im to,ci??? Ja zase strach.....preco too???? 😢😢😢....

mm103
11. okt 2016

ametyst123
umabell kočky 19 deň AD a zase blbé myšlienky... myslíte že nie som nebezpečna keď mám takéto škaredé myšlienky?je to len úzkosť?

mm103
11. okt 2016

@umabell
@ametyst123 kočky kuknite moju otázku vyššie.😔