Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
9. jún 2016

Som zvedava ako ti bude 😊 Aj ja idem menit edte sme skusili znyzit alventu o jednu tabletu ale ked sa nebudem citit ok tak menime 😊

ametyst123
9. jún 2016

Hmmm, dievčatá, všimli ste si, že sme na 1000. strane.... ?.... Neviem, či je to pozitívne, že tolko ludí má tolko problémov, ale na druhej strane som rada, že tu táto stránka existuje, že si tu môžeme písať, a riešiť otázky, ktoré sa týkajú našich psychických problémov.... a to je super.... a môžeme si aj poradiť, a povzbudiť, a to je pozitívne.... 😉 .... Tak dufam, že sa nam to podarí, dostať sa z týchto našich problémov.... 😉 a aby sa už nikdy nikdy nevrátili, a aby sme si žili spokojný život bez porúch..... a hlavne bez akýchkolvek stresov.... resp. aby sme sa ich naučili dobre zvládať..... Držme si navzájom palčeky.... 😉

domkaaaa
9. jún 2016

@ametyst123 hned som aj ja pozerala ze fuuuuha tolko stran 😊 Tolko problemov v nich ukrytych ... Tak k tomuto jubileu zelam vsetkym len zdravie a stastie 😊😊❤️❤️

domkaaaa
9. jún 2016

Co robkate? 😊

janka_banka
9. jún 2016

@domkaaaa Ahoj Domka, no sú to nejaké nové AD, tak som zvedavá ako zaberú, ako mi vysadila Diazepan tak je to katastrofa :(, také mám depky a úzkosti ... som bola dnes u nej a mi hovorila, že to sú absťáky od Diazepanu a vraj tým musím prejsť, ale je to bleeee ... tak budem čakať na účinok ... a dnes som len navarila a snažím sa oddychovať ...

ametyst123
9. jún 2016

@janka_banka Janka, ale ked máš brať nové AD, ktoré síce nepoznám, neviem, aké sú, ale je čudné, že Ti k tomu nedala žiaden benzáč...?.... pri zmene by som ho asi chcela mať.... tak neviem.... ale možno že to tak má byť... neviem.....ale na druhej strane Ti držím palce, aby si to zvládla.... ja si osobne myslím, že ak máš abstaky z vysadenia Diazepamu.... tak si ho vysadila dosť rýchlo... práve tomuto , teda tým absťákom sa má človek vyhnuť pomalým znižovaním dávok.... tak ja neviem.... ale podla mna si ho mala mať vysadzaní pomaličky... a postupne, kuštik po kuštičku.... 😔 .... fakt neviem.... ale ja osobne by som toto nechcela mať.... tie abstaky.... vraj sa podobajú tomu, prečo sme vlastne tie ADčka a benzáče začali brať.... takže ja radšej budem vysadzať, že uplne pomaličky.... pomaly... ale teraz sa na to ešte necitim..... 😉 Držím palceky, nech Ti nebude zle..... myslím na Teba.... 😉 zvládneš to.... 😉

domkaaaa
9. jún 2016

@janka_banka ja mam dnes po dlhom case pocit ze sa mi nic nechce neviem ci pocasim 😏 Ale uz som pobehala mesto a aj trochu navarila upratala ... Asi mam depku lebo sa nudim 😄

apolka77
9. jún 2016

@domkaaaa cau domi, tak si bola u dr? velmi tomu znizovaniu nerozumiem..kolko teraz budes brat?

dnes je aj mne blee, mala som v praci hodinovu prestavku rychlo som sla domov ze si na 15min.prilahnem a ty brdo ja som zaspala na hodinu 😝 ..ked som sa pozviechala, trielila naspat do prace jak opita, som sa z toho vobec nevedela spamatat, do toho u nas burka, blesky lejak...ani neviem jak som dokoncila robotu...

apolka77
9. jún 2016

@janka_banka
jani ty si ako laboratorna myska na ktorej skusaju lieky 😉
prosim ta napis mi co vsetko ty beries a naco ti predpisala nove AD...nie som lekar, ale podla mna beries toho moc..viem, ze si pisala ze si prekonala aj anorexiu a ine..urcite to mas tazke, ale ja si nemylsim ze pchat do seba tolko liekov je dobre...jedno AD by malo pokryt viacero poruch...viem, lahko sa mi hovori, ale lekari velmi radi predpisuju lieky.

ty si tie sms o tom ako sa citis pises so svojou psychiatrickou alebo psychologickou?
zelam ti vsetko len to najlepsie, aby sa ti nepohorsovalo...

domkaaaa
9. jún 2016

@apolka77 no povedal ze uzkost a nervozitu mozem mat aj z vyssej davky ad ... Ze znizime a ked nebude dobre ideme menit a ze aj tak on postupne znizuje prve ad a potomnasadi druhe ... On to vzdy tak komplikuje 😄

apolka77
9. jún 2016

@domkaaaa

domi, podla mna to mas z toho ze si nebrala benzace, predsa neberies alventu ani 3mesiace...napis presne kolko a aku davku...ja mam pocit ze sme pre dr. len kraliky na skusanie...to budes koko znizovat? a ake potom nasadi?
tebe sa po zvyseni davky velmi zhorsil stav?
ja by som si pisala kazdy tyzden ako som sa citila, o kolko sa to zlepsilo..mne paroxetin 1x zabral na 90% az po 5mesiacoch...no ja by som tak lahko asi nevysadzala, lebo toto mas zas na pol roka trapenie kym sadnu dalsie...ale ak sa citis s alvenotu naozaj zle, tak fajn a men..paroxetin si brala?
ten je na paniku podla mna usity..

domkaaaa
9. jún 2016

@apolka77 no ja mavam dost silne uzkosti a trpim tak ci tak niekedy lepsie inokedy horsie tak len vyskusam ine ad ci nesadnu o trochu lepsiw lebo ja som sa raz z roho uz dostala a ked mi sadli lieky tak mi sadli po 3 tyzdnovh na 80% mozno to bola nahoda ale alventa mi nesedi moc podla mna lebo dost prevladaju negativne ucinky nad tymi pozotivnymi 😊

apolka77
9. jún 2016

@domkaaaa vsak ty musis vediet 😉 ked to tak citis tak to tak je...a tie co ti predtym sadli, preco si nepokracovala?
inak priatel vie ze beries AD?

3009
9. jún 2016

@janka_banka to vysádzanie Diazepanu ak máš absťáky, tak sa vysadil rýchlo. Ja mám s absťákmi veľké skúsenosti, lebo som brala Lexaurin 2,5 mesiaca a potom som mala tiež absťáky a musela som ho začať brať znova a veľmi pomaličky vysadzovať a keďže som poslednú štvrťku tabletky nevedela vysadiť, tak mi na mesiac predpísala Diazepan a s tým som to pomaly vysadila a bez absťákov. Takže to vôbec nie je pravda, že po vysadení treba mať absťáky. Keď si s ňou v kontakte, tak napíš, že to zle znášaš tie absťáky. Viem, že niektoré baby niekde tu písali, že im absťáky po 2 týždňoch prešli, ale mne veru nie. Asi je to individuálne, ale absťáky zaťažujú organizmus rovnako ako keď máš depresiu a úzkosti. Mne psychiatrička hovorila, že mnohí majú až také absťáky, že musia ísť do nemocnice a tam to pomaly vysádzajú. Znova im ten liek nasadia a pomaličky vysádzajú. Takže to nie je o hrdinstve, že vydržím.

janka_banka
9. jún 2016

@3009 ďakujem moja za rady 🙂 .. si zlatá, že píšeš, naozaj moc ďakujem ... ja som tiež brala Frontin pred 13-timi rokmi a potom aj Xanax a tiež nie a nie sa ich zbaviť ... mala som presne tieto isté stavy ... teraz som brala benzáky cca 6 mesiacov a tak som sa zbavila Neurolu a teraz zase Diazepanu ... oni síce pomôžu, ale niekedy je problém pri vysadzovaní ... ja som brala zo začiatku 10mg denne a nakoniec som skončila na 2,5 mg denne a ten mi lekárka zrušila zo dňa na deň, ale mám napísané, že si môžem ešte 1,25mg dať ak to bude "horúce" ... som týždeň bez ale sú to stavy ... bleee ... najskôr trpnutie ruk,potom mi proste úplne vypol mozog a teraz sa trasiem a je pravda pravdúca, že depka a ani úzkosti nie sú také zlé ako toto ... to ani spať sa mi nedá, rozrušená som ako pred infarktom, neviem sa ukľudniť ... a pritom nie je dôvod na tieto stavy, lenže telo je už po takom dlhom stave závislé aj pri minimálnej dávke ... ja hovorím, že keď toto prežijem, tak prežijem všetko 🙂 ...

ametyst123
9. jún 2016

@3009 Presne tak 3009, ja si tiež myslím, že absťáky by Janka_Banka nemala mať, to je práve to, čomu sa treba vyhnúť... a nie to "vydržať"... a práve preto sa benzáče vysadzujú naozaj pomaličky.... mne je tiež čudné, že Janke vysadil lekár benzáč, ked ide prechádzať na iný liek, a ešte chce aj ten liek AD znížiť.... dajak mi to nepasuje.... 😖 neviem.... čudný postup... no ale nie som lekárka... takže neviem...

ametyst123
9. jún 2016

@janka_banka No Jani, tak to Ti držím palce, ale ja by som povedala za seba, že kvoli našim psych.problémom sme tie lieky začali brať, a potom mi má byť ešte horšie, pri ich vysadzaní....? Tak to si neviem predstaviť, že mi bude ešte horšie.... 😖 Ked som mala ataky zo začiatku, tak to boli také stavy, že sa to nedalo vydržať vôbec.... a skončila som niekolkokrát na pohotovosti a aj v nemocniciach.... takže ja by som rozhodne pomalšie vysadzala benzače.... podla mna by lekár nemal dopustiť, aby si takéto stavy mala mať ..... takže je to kustik čudné.... neviem.... ja ked budem vysadzať... tak hoc to bude trvať aj rok -dva .... nevadí.... ale po štvrtinkách postupne vysadím.... a až ked sa budem citiť, že ozaj dobre.... stále,.... tak vysadím celkom.... takéto stavy už zažiť ani náhodou nechcem.......bleeee..... 😔 .... ale ked si sa na to dala, tak Ti silno držím palce, a budem na Teba myslieť, nech sa Ti to podarí, naozaj Ti to silno prajem,.... bude to super, ked sa toho zbavíš... a podarí sa Ti v pohode prejsť na druhé AD.... 😉 ....Držím palce....

janka_banka
9. jún 2016

@ametyst123 ja som to skúšala pomaly pred tými 13-timi rokmi a tiež som mala rovnaké stavy :( a to som brala vtedy frontin ... len u mňa tiež nie je primárna diagnóza depresia alebo PP ale HPO a tam sú iné postupy ... a ako som písala, tak 1,25mg denne mám povolené 🙂 .. tak snáď prežijem 🙂 ... ale benzáče sú kur... sviňa dievčatá ... bleee ... ja keď si zoberiem, že som brala v auparinoch 13mg denne diazepanu, tak som bola dobre ocapená ... ja som sa už pri 2mg cítila úplne mimo .... a to telo si proste žiadalo vyššiu a vyššiu dávku ... to proste cítite ... ja verím tej mojej doktorke na 100%, tak dám vedieť ako sa mám 🙂 ... ale cítim sa unavená ako kôň ... lebo depku ako takú nemám, len zúfalstvo z tých stavov, ale asi viete o čom píšem, však ???

ametyst123
9. jún 2016

@janka_banka Ja Ti fakt Jani silno držím palce, takže ked si sa takto odhodlala, fakt som s Tebou, a dufam, a pevne verím, že to dáš, že to zvládneš, a poprípade, máš pravdu, ako píšeš, máš prípadne barličku, keby bolo najhoršie, ale to dufam nebude.... 😉 Tak držím palce a Ty si silná, už si toho tolko zvládla, tak dáš určite aj toto.... 😉 🙂 ....

janka_banka
9. jún 2016

@ametyst123 no kiež by to vysádzanie bolo také jednoduché :( ... každé telo reaguje inak a po 6 mesačnom užívaní lieku môžu byť absťáky aj 6 mesiacov ... veľa psychiatrov sa vyjadruje k tejto téme tak, že radšej odvykanie od drôg ako od benzákov, ja to sama cítim, že mi chýba už aj 1mg alebo 0,5mg ... proste bez toho sa neviete uvoľniť, ste rozrušené...

mata1984
9. jún 2016

Ahojte, skúsim sa tu spýtať..môže nadmerná konzumácia kávy spôsobiť stav podobný depresii?? vysvetlím: mám 16 m.dvojičky, t.j.bez kávy sa to nedá, pár mesiacov po pôrode som začínala jednou šálkou, teraz pijem aj 3 za deň prekvapkavane z kavovaru, takže dosť silne..... v poslednej dobe som zostala nervóznejšia, plačlivejšia, náladovejšia, nič ma nebaví,neviem sa z ničoho tešiť, niekedy reagujem prehnane a neprimerane....pripisovala som to PMS, hormonom a aj tomu, že v poslednom čase je starostlivosť o dvojičky veľmi namáhavá, cez den nič nestiham, hoci v noci spinkajú pekne....z domu sa často nedostanem, aj na prechádzky musíme ísť dvaja, sme bez vytahu a po schodoch ešte neprejdu, citim sa trošku izolovaná, ale to mi až tak neprekaža, však to nebude trvať večne.......včera sa tá moja nalada dosť vystupnovala, bolo mi dosť blbo, uplna vnutorna nervozita, naozaj ma napadlo, či nemám depresiu, zhoršilo sa to po kave....dnes som si dala len jednu poobede a v pohode....nechce sa mi veriť, že by to mohla spôsobiť kava?? dakujem za každú odpoved

ametyst123
9. jún 2016

@janka_banka Súúhlasím s Tebou, moja teta brala Lexaurin, neviem akú dlhú dobu, ale spolu s vysadzaním po štvrtkách to trvalo 7 rokov.... ale zbavila sa svojho problém, a nikty sa jej to už nevrátilo.... ale fakt vysadzala velmi pomaličky.... ale zbavila sa aj psych.problému aj tohto lieku....

ametyst123
9. jún 2016

@mata1984 Ahoj Mata, ano môžeš sa po káve takto cítiť, a uprimne, viem, čo prežívaš s Tvojimi detičkami, tiež som to nemala lahké.... a človek časom fakt je unavený, a zdeprimovaný, a nervozny zo všetkého a zo všetkých... ale piješ naozaj vela kávy.... podstatnejšie je, či dostatočne spíš aj Ty v noci.... to je lepšie ako káva.... ver mi.... aspon ked detičky v noci spia, spi aj Ty... aj cez den, ked zaspia, spi aj Ty.... práve teraz potrebuješ vela energie, aj ked viem, že chceš popritom postihať kopec vecí, ale niekedy sa proste musiš na niektoré veci doslovne vykaslať... lebo sa uštveš....(ako ja.... 😖 ).... a káva neukludnuje, práve naopak, je to predsa kofein, ktorý má človeka "prebrať".... ale niekedy nepôsobí len takto, že preberie.... ale niekedy pôsobí inak, ako by človek chcel, alebo si myslel.... Ja odkedy mám panickú poruchu... som zo dna na den sekla s kávou.... lebo beriem lieky, čo sú vlastne ADčka a benzáč, ktoré ukludnujú,... tak nemôžem kontraproduktívne piť kávu, ..... to je potom blbosť... takže odkedy nepijem kávu, ani mi nechýba, a zistila som, že ju ani nepotrebujem.... pila som ju len kvôli tomu, že ju pijem... ale nepreberala ma... len mi spôsobovala búšenie srdca... ale že by ma prebrala .... to nie.... len som z kávy mala fakt čudné stavy, nebolo mi dobre..... skús obmedziť tú kávu napr. na 1 denne.... napr. ráno, ale po ranajkách,....! .... a to Ta naštartuje do dna... potom by som Ti už kávu neodporúčala .... 😉

mata1984
9. jún 2016

@ametyst123 dakujem za odpoved 🙂....potvrdila si mi to, čo som si aj myslela a dufala, že je to z tej kavy...tie "čudne stavy" nervozity....myslím si, že spánkom to nebude, toho mám v podstate dosť a aj na nablýskanú domacnosť som sa už v podstate vykašlala, robím naozaj iba to nevyhnuté 🙂.....skusim tú kavu teda obmedziť, uvidim, dúfam, že to pomôže...

domkaaaa
9. jún 2016

Baby je zahradka pre vas terapiou? Preco ked nieco urobim nepride ten dobry pocit ze som nieco urobila ??? :( to je znak depresie alebo som proste len taka povaha?

domkaaaa
9. jún 2016

@mata1984 kava aj mne sposobovala tieto stavy 😊 Teraz si ju uz vychutnaaaavam 😊😊

mata1984
9. jún 2016

@domkaaaa a ked si ju prestala piť, zlepšilo sa to??

necesita
9. jún 2016

@adrika19 no mne bolo asi s hocicim lepsie.ja som sa uz len hupala v posteli a nevnimala.uplne dno.zbierala som sa dlho,ale neriesila som ci treba zmenit lieky.mna to ani nenapadlo.mne dali 5 druhov prvy mesiac,coaxil,frontin,hypnogen,a ostatne si nepamatam.pribrala som 10 kil za mesiac.po mesiaci mi ostal len frontin a coaxil a zacala som riesit vsemozne terapie atd.vnutorne som sa nevedela s tabletkami stotoznit.potom mi ich raz zmenila na alventu,po prvej tabletke som dostala brutalny zachvat a viac som o zmene nechcela ani pocut.

janka_banka
9. jún 2016

@ametyst123 ale jasnačka,my to dáme 🙂 ... ja tomu verím 🙂 ...cmuk

janka_banka
9. jún 2016

@domkaaaa no domka u mňa je to tak, že keď niečo čo som predtým robila s chuťou a teraz vôbec ale vôbec nemám chuť robiť, prípadne ak to spravím vôbec žiadny ten dobrý pocit radosti z toho - už viem, že je to depka ....