Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

olivia77
14. sep 2016

@bulica, to je uzkost, co popisujes, uzkost je predchodca strachu, ked sa bojime, no nevieme coho, nevieme to vysvetlit, no prepadne nas taka neprijemna tiesen...

olivia77
14. sep 2016

@domkaaaa, to ta obdivujem s tymto robit autoskolu, lebo to je predsa dost velky stres...

ivka1302
14. sep 2016

@bulica suhlasim s tebou moja presne ako pises aj ja som vysadila asi na pol roka uplne maso a vobec mi nechybalo💞😘❤️🌺🍀🌸🤗 a ta zdrava strava je velmi potrebna pri stavoch uzkosti a depresie. Mozno si to velmi malo dievcat uvedomuje ale je to tak ja sama citim ked zjem nieco tazke ako mi to vplyva nie len na zaludok ale aj na psychiku a obcas koli tomu nemozem ani zaspat🌸🌸🌸🌺🌺🌺A ta telesna aktyvita ? Jaaaj uz sa chystam asi dva mesiace ze zacnem nieco robit ale je to iba o tom zaciatku. To odhodlanie sa je najhorsie ked uz clovek zacne tak to ide potom automaticky. 😘❤️🌺🍀Dievcata odporucam zdravu lahku stravu a tri litre vody denne❤️🌺🍀🌺❤️

domkaaaa
14. sep 2016

@olivia77 juj ani nevrav oli ty mas vodicak?

ivka1302
14. sep 2016

@domkaaaa prosim ta prestan sa stale porovnavat s ostatnymi a zacni riesit svoju situaciu podla svojej mysle a pocitov🌺🌺🍀🌸🌸🌸Jasne ze kazda z nas place a kazda z nas ma obcas negatyvne myslienky ale to neznamena ze je to normalne a ze ked to maju vsetci tak sa s tym skratka zmieris!!!!!🤗🤗🌺❤️Co asi s myslienkami ze sa ti nechce zit ? Domkaa bez toho aby si o tom vobec premyslala nie tak o tom este pisala nauc sa to okamzite nahradzat niecim peknym😘❤️🌺A ked ta napadne myslienka ze sa pekne oblecies a namalujes tak to jednoducho urob a nepytaj sa preco? Jednoducho preto ze si to zasluzis a stojis za to aby si si urobila krasny vecer s tvojim priatelom. Domi zobud sa inak sa z toho nedostanes. ❤️🌺🍀🌺😘Zober kontrolu nad svojim zivotom. Ja tu stale citam od teba len ako je ti horsie a ci je to normalne. Nechci vediet to co nemusis vediet v terajsej situacii a otvor si novy obzor nepozoruj sa ako ti je fyzicky ale pocuvaj co potrbuje tvoja mysel💞💞💞🍀🌺Domka je uplne jedno ci ma niekto depresiu uzkost alebo paniku je jedno ci mas lieky alebo bojujes bez liekov. 🍒🍒🍒....Riesenie musis najst sama mozme ta tu s dievcatami utesit a usmernit ale pomoct si musis sama Domka. Viem ze je to tvrda realita ale uvidis ze ked zacnes pocuvat samu seba a zcnes si cenit svoj zivot a hlavne samu seba tak ti odpoved pride sama😘❤️🌺🍀🤗🌸A potom sa zasmejes nad otazkami typu Baby dnes som plakala je to normalne? Domka nebolo by normalne keby si neplakala !!!!!!Drzim palceky a obijmam vas vsetky🌸😘❤️🌺🍀🍀🌺🤗

olivia77
14. sep 2016

@domkaaaa, nemam, teraz by som do neho urcite nesla, je to zatial s velkym otaznikom...

ametyst123
14. sep 2016

Ahojte dievčence, posledné dni chodím po doktoroch, kedže som bola objednaná na niektoré vyšetrenia už skôr, tak som sa konečne aj dočkala niektorých vyšetrení. Inak, len doplním, že ja som tieto vyšetrenia chcela absolvovať už oveľa skôr, a aj sama obvodná lekárka mi navrhovala tieto vyšetrenia síce urobiť, ale nakoniec ma poposielala až takmer po roku. Preto vravím a píšem, že treba absolvovať najprv vyšetrenia, ktoré by mohli naznačovať, že či sa jedná o psychické problémy, alebo nie, a až tak nakoniec ísť za psychiatrom, resp. psychologom.... Takže ja som sa konečne dostala teda aspon k niektorým výsledkom, napríklad som bola teraz na alergologii, kde mi zobrali krv, urobili testy... a zistili, že mám alergiu na trávy, konkrétne žihlavu a na brezu, a dalej že mám zvýšené hodnoty IgE (imunoglobulín E), ktorý môže poukazovať na alergiu, že ju teda mám, len ešte nedošli výsledky na potravinové alergie, a na toto som zvedavá najviac.... pretože ako už aj Ivka spomínala, tiež mam pocit, že ked zjem napr. mäso, tak mi je hrozne, ťažko mi je, akokeby mi netrávilo, a je mi z toho aj zle.... dokonca ja jem prevažne kuracie mäso, a aj to mi robí problémy... a velmi ľúbim piť mlieko, ale tiež mám problém, ked ho vypijem.... Takže som fakt zvedavá na to, či nemá na niečo z potravín alergiu... Alergologička mi teda dala, kedže asi mám aj astmu.... 😕 vraj.... (fakt neviem, ako na to prišla....) tak mi dala dva inhalatory, ako som to už teraz nedavno písala, a tiež mi k tomu ešte pridala aj Isoprinosine a Nalcrom.... Isoprinosine je liek na potlačenie vírusov v tele a vraj má naštartovať imunitu, no to som zvedavá... a Nalcrom je antialergikum... a dokonca ho môžu aj deti od 2 rokov...
Lenže ešte mám ísť kooooonečne na budúci týžden na kardio.... kde mi dajú holter a bude mi ten prístroj merať tlak počas celého dna, a dufam, že mi aj urobia vyšetrenie... aby som fakt vedela, aký mám vlastne problém s tlakom... kedže ho mám stále vyšší.... predtým som si ho merala aj častejšie doma... ale teraz to už nerobím... pretože citim, ked mám vyšší tlak, a je to takmer vždy... hoci ten Rivotril mi to trošku zmiernuje, ale aj napriek tomu, mám hodnoty tak okolo tých 140-150 / 100-110..... viem, že to nie je vela, ludia majú aj vyššie tlaky... ale viem tiež že nie je dobré mať dolný tlak nad 90.... a ja ho mam permanentne nad 100, .... tak sa viac opotrebuvajú cievy, a človek môže dostať skôr ischemickú chorobu srdca, alebo porážku..... kedže srdce tlačí krv cez cievy rýchlejšie, všetko sa rýchlejšie opotrebúva.... a ja by som nerada v 37 rokoch... alebo napr. ked budem mať neskôr 40, aby som dostala porážku, ako mamka, alebo infarkt ako otec.... predispozície by na to boli.... 😖 ... Tak som zvedavá na výsledky, ale neviem, či si v ten den dať alebo nedať adčka a Rivo....? Určite sa opýtam kardiologa... Inak, Tiež neviem, či môžem brať tolko liekov naraz.... Šak vlastne beriem adčka, Rivotril (benzáč), a teraz k tomu dva inhalátory (jeden je glukokortikoid, a druhý je na rozšírenie priedušiek), a k tomu ešte teraz pribudol aj už spomínaný Isoprinosine (na tú imunitu) a Nalcrom (antialergikum...). Tak fakt neviem.... A tiež dufam, že ma lekárka, teda mi moja obvodná dá lístky aj na neurologiu a na ortopediu... lebo ju treba normálne k tomu tlačiť, aby ma niekde poposielala.... 😖 .... ale ja sa nevzdávam.... 😀 😅 .... ja si chcem byť istá, že nemá iné žiadne zdravotné problémy... a je to psychika... aj ked viem, že panická porucha to určite je.... ale budem vedieť, že mám "len" toto, a nič iné.... alebo aj nie.... alebo je toho viac.... tak som zvedavá....
Inak chcela som si objednať aj Bachove kvapky od Olivie, už som ich aj mala raz kúpené...ale neviem, či pri tolkých liekoch, ktoré mám momentálne brať, si ich kupiť, alebo asi skusim počkať, a uvidím, čo bude, ked budem tieto lieky brať.... Inak začínam sa cítiť jak moja mamka, ktorá brala kopec liekov, ktoré brala na neexistujúcu chorobu, a dopadla tak, ako dopadla.... ☹ .... Alebo sa už asi začnem cítiť ako niektoré babičky a dedkovia, ktorí majú v tých rozdelovačoch tabliet na celý týzden porozdeľované tabletky,.... 😀 .... Fakt neviem, čo robiť.... najlepšie by bolo ísť za psychiatričkou sa opýtať, či sa toto všetko dá kombinovať vôbec, či to môžem tolko toho brať.... ale nechce sa mi tam ist znova... lebo som tam bola minulý aj predminulý tyzden predpísať lieky, najprv pre mna, potom pre mm.... Tak sa tam nechcem velmi objaviť ... zasa... a "otravovať" s tým, či môžem brať všetky tieto lieky..... ja viem, že lekárka je ok, určite by mi poradila.... ale ja osobne by som sa už cítila "trápne".... 😖 .... Asi počkám týzden - dva, skúsim brať tie lieky.... a uvidím ako mi bude... a ked mi nebude dobre... tak na to kašlem... a skusim tie lieky na imunitu a možno aj tie antialergiká..... ale inhalatory mi akosi "nepasujú"..... a nemám pocit, že mám astmu.... 😖 .
Viem, že asi ťažko mi odpíšete, neviem, či s takým niečím ste sa stretli, alebo to máte také pokombinované, ale možno áno... tak uvidím.... ale ked nič, tak nič.... ja si určite nejak poradím... uvidíme... 😉 . Tak zatial čauky.... Idem spať.... 😵 😔 ...

bellaregaca
14. sep 2016

@ametyst123 mindmaster z LR spja to beriem rok, zníženú činnosť štítnej žľazy a tá sa zlepšila po tom čo to užívam, žiadne kŕče pri menzese a žiadne stresy...

ivcam2
15. sep 2016

@domkaaaa jaj som si nevsimla ale aspon si sa zasmiala, vidis. Ze sa tesim kedm mam niekam ist. Niekedy sa mi nechce ale to je lenivostou. 😃

ivcam2
15. sep 2016

@domkaaaa prosim ta na smrt nemysli. Ta moze prist kedykolvek, tak ju neprivolavaj. Ak si myslis ze to lieky nezaberaju tak skus ist za doktorkou. Daj na svoj prvy pocit. Mas deticky ?

junova
15. sep 2016

@ivka1302
@ametyst123 Dievčatá, vy tak veľmi pekne píšete s nadhladom a ten teraz potrebujem. Sklamala ma jedna akože kamoska. Ja som jej verila, že je dobry clovek. Proste povycitala mi blbosti, pourazala moje deti a manzela. Nakricala na mna na ulici A potom mi napisala nech si to tak neberiem, ze je temperamenrna. To som pred nou este aj tajila paniku lebo par krat sa vyjadrila o ludoch lieciacich u psychiatra ako o blaznoch. Viete co mi vytkla? Ze moj trojročný syn si od nej pár krát vypýtal jablko, cukrik, pukanec. Vraj ja som jej synovi dala menej jablk, cukrikov, pukancov. Ved to je chore. Vzdy ked sme mali som ponukla aj jej syna. Este mi aj hovorievala kolko vela toho kupujem. Ja si myslim, ze je normalne ze male dieta vsetko pyta. Vraj jej deti si od nikoho nepytaju a mam to zakazat aj svojim. Rozum sa mi pretaca. Ked moj muz nekúpil detom maskrty alebo hracky ake mali oni nazvala aj jeho lakomcom. Napríklad raz sme sa nahodne stretli na kofole. Oni mali pukance a moj maly syn poprosil, ci si moze jeden zobrat a ona ze nech ti tvoj tatko kupi. Jej muz na nu pozeral ako puk a malemu jeden pukanec dal. A teraz mi vsetko vytkla aj ten jeden pukanec. A vraj ked nechcem, memusim sa s nou bavit, jej je to jedno. Vybavila som jej aby jej syna zobrali do škôlky a dali ho do triedy s mojim, lebo mam znamu riaditelku. Bola som pekne hlupa. Teraz je mi z toho zle, nechuti mi jest, nemozem spat, dokonca som zo stresov vracala. O mojom muzovi povedala, ze jej muzovi nesiaha ani po clenky a mojim deckam už nikdy neda ani cukrik. Dievcata, keby ste vedeli koľkokrát som ja doniesla na ihrisko tanier kolacov a rozdala aj cudzim detom. Tesila som sa, ze im chuti. Kamoskam som zadarmo darovala oblecenie po detoch. A teraz ma tato ex kamoska obvini, ze moj syn jej zozral viac jablk ako jej syn mne. Ked ju stretnem, tvari sa, ze nic sa nestalo. Usmieva sa a este sa ma pyta, ci som uz v pohode. Ze ona chcela len dat prirucku môjmu muzovi. Lenze jemu je to jedno a ublizila mne. Ako by ste sa zachovali v mojej situácii? Na psychike mi to nepridava:(

3009
15. sep 2016

@junova vyhýbaj sa jej. Neprehovorila by som s ňou už ani slovko. Najdi si nejakú inú mamičku na prechádzky. Jej sa to niekedy vráti.

umabell
15. sep 2016

@junova ahoj ja som tiez zo svojho života "poupratovala" par ľudí a poviem ti je to tak lepšie... A poradim ti rovnako zbav sa jej takato osoba v tvojom živote jema co robiť. Kamarátka to nie je a prosim ta netrap sa nad nou nestojí ti za to... Venuj sa malinkemu a kasli na ňu... Ja sa vonku porozpravam s hocikym ale uz si nepripustam takychto ludi a kor ziadnych k telu lebo potom som smlamana a mam dost svijich starosti. A tie reči co ti povedala si asi kompenzuje svoje neúspechy... Kasli na nu u mna by skoncila... A este sa kvôli nej trapis... To ona tebe nesiaha ani po členky... Pekny dnik... A hlavu hore 💗

umabell
15. sep 2016

@domkaaaa ahoj Domi myslím ked ti bolo vtedy zle si si prešla presne týmito vecami.. Jento vzdy to iste... Tie iste stavy tak sa neboj ako prisli tak aj odidu ked sa ti chce plakat plac.. Aj to pomaha.. Ja som sa toľko naplakala.... A nerozumiem preco si v takýchto stavoch robis vodičský.....to nie je dobry nápad....

ivka1302
15. sep 2016

@bellaregaca krasny link🌺🌺🌸🌺neber to ako urazku zijem v Taliansku a cisto iba aby si to mala napisane spravne tak je to BELLARAGAZZA. ❤️🌺🤗🌺A krasna aj si😘❤️🌺🌺Ja narobim tiez v slovencine tolko chyb ze az az ....❤️🍀🌺😘❤️Ospravedlnujem sa😘🌞❤️😊Krasny den😊❤️🌺

junova
15. sep 2016

@3009
@umabell Ďakujem dievčatá, ste zlaté. Ja si vsetko priveľmi pripustam k srdcu. A trapim sa nad každým volom 🙂 Veď aj preto som si uhnala panicku poruchu 🙂 Spätne si uvedomujem, že to nebola kamarátka v pravom slova zmysle. Nikdy mi synčeka nepostrazila keď som išla k lekárovi. Musela som si platit súkromnú skolku. A z toho, že sa smiala z človeka, ktorý žije v meste ako my a lieči sa uspesne na depresiu. Už som to predychala, dam ju prec zo svojho zivota. Ja nepotrebujem falošných priatelov.

ivka1302
15. sep 2016

@junova jaaaj take problemy ako ma tvoja znama by som teda mat nechcela🌺🌸🌺❤️v prvom rade aka priucka pre tvojho manzela co sa mal z toho naucit. 🤗🌺❤️Nechapem ale nevadi. Junova vobec si z toho nerob starosti vidis aku cenu za to platis. 🌺🌸🌺❤️Podla mna tato zena ma problemy sama zo sebou lebo normalny clovek ak ma aspon trocha srdce tak da dietatu nejake to jablko alebo cukrik. Dokonca mu to zrejme ponukne skor ako o to dieta poziada❤️😊🍀🌺Ke bola doba chudoby tak sa kazdy so vsetkym delil a nikto nikomu nic nevycital a teraz ma kazdy dostatok a este ti vykrici aj aj jablko. 🌺🌺🤗Ale nastastie nie vsetci su ako tvoja znama 🌺🌸🌺Obcas sa deju v nasich zivotoch male katastrofi aby sme si davali do poriadku nase zivoty. Obcas zazivame male soky aby sme sa zobudili. Junova zrejme ti tymto bolo naznacene ze tato zena si nezasluzi tvoje priatelstvo a tvoju pozornost❤️🌺🌸🤗😘a uz vobec si nezasluzi aby si sa koli tomu trapila. Jednoducho to nechaj cez svoju mysel prejst ale nedrz to tam. Nechaj nech to ide dalej a snaz sa na to zabudnut🌺🍀🌺❤️😘Tak ako ti radia kocky je vela dievcat s ktorymi mozes nadviazat kontakt a vybudovat si pekny uprimny vztah. Ja by som jej napisala ze jej dakujem za priucku ktorou mi otvorila oci a ze budes mat radsej o "kamaratku " menej ako o problem viac. 😊❤️🌺🍀🌺Je to clovek ktory si buduje svoje sebavedomie na zakladoch slabsich ludi. Zrejme zistila ze moze s tebou manipulovat. Ale radsej sa jej zbav😊❤️🌸Mozes usporiadat rozluckovy vecer a dones jej kolace hahaha 🌺🤗🌺❤️🌺Nenechaj sa tymto terorizovat nestoji ti to za to 🌺🍀🌺❤️🌸

ivka1302
15. sep 2016

@junova Jeej a to ako som napisala ze budes mat radsej o kamartku menej ako o problem viac 🍀🌺❤️🌺❤️😘❤️Tak to doplnam. ❤️❤️🌺Ked budes mat o takuto kamaratku menej 🌸🌺❤️🌺Tak budes mat aj o vela problemov menej😘❤️🌺🌺😘🤗😘

ivka1302
15. sep 2016

@apolka77 Dostala si moj mail?🍀🌺❤️🌺❤️😘😘🌸

junova
15. sep 2016

@ivka1302 Ďakujem, Ivka.

stela310
15. sep 2016

Caute baby,dufam ze sa mate ako tak dobre,mne momentalne prislo tak blbo a to som si fajne pospala 😒 supla som hned neurol,boze ved ja ho v poslednej dobe jem ako cukriky...Este pockam do konca septembra akomi zaberie nove ad a potom hajde zmenit nieco ine.Inac mam strasnu nadchu,kazdu chvilu cakam menzes.Ale celkovosa mam tak ze raz je dobre a inokedy na figu 😒

stela310
15. sep 2016

@junova A nieco k takym akoze kamoskam...Vymazala som ich z FB,vymazala si mobilne cisla nepodstatnych ludi a ver mi ze je to tak lepsie....Zijem len pre deti a par ludi ktori stoja za to....falosne kamosky ma nezaujimaju 😉

tslobik
15. sep 2016

@ametyst123 Ďakujem za veľmi povzbudivé slová 🙂 ....Niečo zmeniť určite musím. Zajtra idem s malým k rodičom na víkend, sa teším.....

bellaregaca
15. sep 2016

@ivka1302 Hehe ja viem, že to je zle napísané, ale to nàročky, a nick môže byť napísaný ako ja chcem, mne tak hovorili vo Francúzsku. Aj Eros Ramazzotti nenapisem Ramacoti, ale ako nick to mozem mať 🙂

ametyst123
16. sep 2016

@junova Ahojky Junova, tak ako Ti Ivka píše, plne s nou suhlasím, takú "kamarátku" k životu nepotrebuješ. Podla mna je dobré, že sa prejavila teraz, čo ak by v budúcnosti si zistila, že Ti napríklad urobila niečo naschvál, len preto, že Teba alebo Tvojho muža neznáša?.... Podla mna nie je temperamentná, podla mna sa už nedokazala tak dlho pretvarovať, a vyšlo na povrch, aká v skutočnosti je, a možno Ti aj závidí, možno manžela..... 😠 . Preto sa tak možno vyjadrila..... 😖 a doteraz Ti zrejme asi nepriala a aj možno závidela... Alebo má ona nejaký psychický problém.... možno si to ani neuvedomuje, ale asi nejaký problém určite má, pretože ked Ti také niečo povie, potom Ti povie, že jej nebude vadiť, že sa s nou nebudeš dalej baviť, a potom zase sa Ta na ulici akože len tak opýta, že či si už v pohode.... tak podla mna jej asi prepína.... tak by som jej asi povedala, nech skúsi svoje problémy riešiť u psychologa alebo psychiatra.... lebo očividne nejaký problém má.....niečo ju určite žerie... a tiež by som jej povedala, že jej dakuješ za to, že sa konečne prejavila, aká v skutočnosti je, a takú "kamošku" k životu nepotrebuješ..... 😉 a viac sa s nou už baviť nebudeš, a možno si nájde inú obeť, ktorá jej to zhltne, ale tiež sa zrejme popáli na jej falošnosti..... Toto by som jej povedala rovno do tváre, a odkráčala preč..... a viac sa s nou nebavila... Tato osoba je človek zištný.... nie je nezištná, že urobí napríklad pre deti všetko, čo im na očiach vidí.... ale robí to za odplatu, za "odmenu"... "šak ked ja Tebe, tak aj Ty mne musiš dať...!"... To je asi jej životná filozofia...... 😖 .Ale kedže obidve očividne máte na život, a všetko okolo toho, opačné názory.... tak toto by nemalo zmysel nadalej naťahovať.... Ja napríklad, ked mám akékolvek deti na starosti, tak aj mojim aj ostatným dám všetko rovnako, žiadne rozdiely nerobím... ani náhodou, a tiež sa sama dopredu opýtam, kto si čo dá, kto čo chce, a ked mám sladkosti, tak každému dam rovnako...nikto nemá viac, ani menej....
A inak ešte, netrpí ona nejakou schizou, ked najprv tvrdí, že deťom nič nechcete dávať, a potom zase že Tvoj muž je skúpy, ked nechce deťom kupiť rovnaké hračky.... a potom povie, že ona to tak nemyslela, že je "len temperamentná".... naprotirečí si tak náhodou...? Ta čo má fakt schizu? By som sa jej opýtala, či nepotrebuje fakt pomoc.... Inak toto nie je temperamentnosť, ale vypočítavosť a falošnosť z jej strany, a možno aj nejaká frustrácia, alebo agresivita sa za tým môže skrývať.....
A Junova, fakt si z toho nič nerob.... takých "kamarátok" nájdeš kopu, kdekolvek na ulici, tak sa na nu vykašli a hladaj si takú kamarátku, ktorej nechaj čas nech sa prejaví, (ja nechám ludom aspon taký 1 rok...nech sa prejavia... nechávam im čas...nech ukážu, čo sú zač... nevešiam im hned všetko na nos... nie som dôverčivý typ, ale mám dobré kamarátky, ktoré mám už roky, a stále sme v kontakte, a to je super...) ..... dobrých kamarátok je málo... ťažko sa hladajú... ale nevadí.... určite si nájdeš inú spriaznenú dušu... a na túto sa vykašli.... ale jej deti neodpisuj, len preto, že majú takú matku.... 😒 ... takže keby sa nahodou Tvoje deti a jej deti stretli , nech sa spolu zahrajú... oni takéto niečo nepochopia, že dospelí si riešia nejaké problémy.... deti na to kašlú... oni sa chcú hrať so svojimi kamarátmi.... ale pokial tá "kamoška" bude svojim deťom brániť, alebo im zakazovať, hrať sa s Tvojimi deťmi, nevadí.... vysvetli deťom... že ich mamka má nejaký problém, dospelácky.... a nech to oni neriešia, nech sa s tým netrápia..... a ked chcú, nech sa kludne hrajú s jej detmi dalej....ale ked nebudú chcieť, tak nevadí.... nech si z toho nič nerobia.... stále bude kopec kamarátov, s ktorými sa budú môcť hrať....
A určite to vypusť z hlavy, nemá to zmysel sa nad tým neustále zamýšlať, načo je to dobré... ju to určite absolútne netrápi (ako Ti to dala najavo...) , tak ani Teba to nemá čo trápiť.... život ide dalej..... aspon máš o jedného falošného človeka zo života menej, a bude tam další priestor na nového človeka, ktorý si zaslúži Tvoje priateľstvo..... Držím palčeky.... 😉

junova
16. sep 2016

@ametyst123 Ďakujem, si veľmi milá. Dnes som bola s malým na ihrisku s inou kamoskou a manzelom, uvidela nás tam, tak sa otočila a išla na iné ihrisko. Potom som ju stretla na ulici, pozdravila som ju, ona telefonovala a ani bu nepovedala. Jej synovia mi zakyvali ja im a bolo. Jej deti mám rada, tie za nic nemôžu. Ani nebudem brániť mojim deťom hrať sa s jej deťmi. To v žiadnom prípade. Priatelim sa s nou rok a pol, každý deň sme spolu kocikovali, navštevovali sa. Preto ma to tak zranilo ale už som to predychala. Mam kamarátky z detstva. Aj tu v meste mám pár dobrých kamarátok. Úplne náhodou mi dnes dobrá kamarátka volala, ci jej poziciame 10 eur, že muž je na služobke, zlomila sa jej bankomatova karta a ona nemá na jedlo. Keby sme boli takí lakomi, tak jej nepoziaciame. Ale jasné, že sme jej ich požičali. Ale veď keď ma ex kamoska vymenila za pár jablcok a cukrikov pre moje deti, nech je šťastná.

junova
16. sep 2016

Dievčatá a vedia vaše kamarátky aspoň jedna, že sa liecite u psychiatra?

ametyst123
16. sep 2016

@junova Ahojky Junova, tak ked Tvoja byvala kamoska vas uvidela na ihrisku, otočila sa a išla na iné ihrisko, a potom neodzdravila, ked si sa jej pozdravila, tak sa jej ani nahodou nevnucuj,.. a nechaj to tak.... (ale ja som zase taký typ, že si to "vydiskutujem"... a poviem si svoje.... 🙂 ... ja by som to asi len tak nenechala, a pekne by som jej povedala svoj nazor na ňu...a až tak by som to uzavrela....) ale ked si taký typ človeka, že si potrebuješ veci povedať, (ako ja.... 😀 ) a uviesť svoj názor na celú záležitosť, tak ked ju stretneš, povedz si svoje.... a hoci budeš z toho potom kusok možno roztrasená, ale aspon nebudeš tá, ktorá bola ticho, a nechala na seba kydať ....
Tým, že Ta tak odignorovala, a pritom Ti predtým povedala, že len bola "temperamentná"...a usmievala sa a pýtala sa Ta, či si už ok.... tak to je faloš jak vyšitá.... ja osobne by som to tak nenechala,.... ale ked si taký typ človeka, že chceš klud a pokoj a nemáš rada konfrontáciu, tak sa na to vykašli a hotovo..... (mna osobne by to žralo......kým by som si nepovedala svoje....hoci by som sa potom roztriasla ako osika... ale viem, že potom by som bola spokojnejšia sama so sebou.... lebo som nenechala so sebou zametať....) .....A ako píšeš, dobre si urobila, že si deťom zakývala, a vidíš, že aj oni Ti zakývali..... takže očividne je tam problém ich matka.... a Tvoja bývala kamoška.... Takže deti odradzať netreba, ale uvidíš časom ako sa situácia vyvinie... nechaj tomu priestor.. a uvidí sa....
Inak ja mám dobré priateľky, mám ich 4, ale fakt sú že najlepšie kamošky.... 😉 ... a s dvoma sa kamaratim od základnej skoly... a dalsími dvoma... od strednej skoly... 🙂 ..... Ale problém je v tom, že všetky priatelky okrem jednej sú v zahraničí.... a jedna je na Slovensku, ale v inom kraji býva, ako ja.... kedže ja som sa odstahovala.....a ona tam ostala..... ale píseme si, občas zatelefonujeme, lebo telefony do zahraničia sú drahé.... ale ani jednej z nich som nepovedala, že mám panickú poruchu.... ale má to svoj dôvod, pretože by to bolo na dlhé vysvetlovanie, a na to nemám priestor... ale viem, že by ma pochopili.... lebo poznali aj moju mamku, ktorá zomrela, a ja som z tých všetkych situácií, ktoré v tom čase boli zlé, dostala tú pp... a kedze moju mamku všetky poznali, aj ku nam domov často chodili, takže vedeli, aká je moja mamka dobrá duša... 😉 ... takže určite by pochopili aj to, že som to nezvládla.... 😔 ..... ale jedna z nich by mala prísť na Sk... tak dufam, že aspon s nou sa stretnem.... a všetko si porozprávame.... A tá priatelka čo je tu na Slovensku, má dosť takého obmedzujúceho manžela, takže tam je trošku problém.... si častejšie písať alebo volať... ale stretli sme sa pár krát... a bolo to super... ale to ešte moja mamka žila.... odvtedy som sa s tou kamoskou na Sk nevidela.... lebo nezvládam takú cestu, a ked aj idem, tak za rodinou... a na kamaratku mi neostáva vela času.... ☹ .. ked chcem postihať rodinu.....lebo ked sa dozvedia, že som tam bola, a nenavštivila tých alebo tých... tak by sa možno aj pohnevali.... 😵 .... takže asi tak... ale planujem, ked mi bude lepšie... vybrať sa tam, a porozprávať sa aj s nou.... čo by som bola veeelmi rada.... 😉 . Takže suma sumárum, priatelky zatial nevedia, že sa liečim u psychiatričky, ale chcem im to povedať, ked na to príde vhodný čas.... a možno dovtedy sa dám aj dokopy.... ktovie.... 😉 .
Tak držím palceky Junova... a hlavu hore.... z takých kamošiek, ako bola tá bývala kamoška, sa nič dobré nevykluje.... takže nepotrebuješ ju k životu.... tak kašli na to.... 😉 😵

ametyst123
16. sep 2016

@junova PS: 🙂 zabudla som ale dopísať, že síce moje najlepšie priatelky nič nevedia, lebo sú v podstate daleko, ale rodina a moji blizki, čo bývajú blizko pri mne, tak oni vedia, že mám problém.... dokonca aj kolegyna v práci vie.... povedala som jej to pre istotu.... keby niečo.... 🙂 .... a nemajú s tým problém, a chápu to... 😉 . Ale tiež to nevešiam zase každému na nos.... 🙂 ... vyberám si ludí, ktorým dôverujem, a o ktorých viem, že mi poradia, alebo aspon vypočujú.... a to je super.... 😉

junova
17. sep 2016

@ametyst123 Ja som o PP nepovedala okrem manžela nikomu. Rodičia by sa veľmi trápili, že čo bude, či sa z toho celkom dostanem, čo deti, práca. Mama mi občas povie o Jankovi Kronerovi ako je na tom nedobre a je jej ho ľúto. Viem, že by sa bála, či neskoncim podobne. Kamaratkam sa to tiež nechystám zavesiť na nos. Nemám dôvod. Keďže s tým nemajú skúsenosť, nepochopili by ma. Ametyst, mne sa už nechce vysvetľovať si to stále dookola s tou ex kamoskou. Už chcem mať pokoj. Cítim sa už dobre. Jesť mi chutí, dobre spím. Včera som s radosťou piekla koláč, keďže pečenie je moje hobby. Ja som už na tom bola dobre, posledný atak bol pred mesiacom, úzkosti tiež. Teraz ma to hodilo späť ale ja sa pomaličky z toho dostávam. Veď život je krásny a oplatí sa bojovať. A Ty sa ako máš?