Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lenka_21
4. máj 2014

@esselte no ved prave...skoda, nebolo to myslene v zlom. Drzim palce na skusku! Ja tiez cakam na menzes ked mam stavy tak vymiesam avokado, banan, pridam tekvicovu pastu a kakaovy prasok 😀 😀 😀 Je to zdravsia alternativa, menej si to potom vycitam 😀 😀 😀

@anina63 keby len zakusok, ale mam aj sikovnu kucharocku...no mne bude onedlho sveta zit! 😎

savanna
4. máj 2014

@3009 ahoj, ale jasne, ze psik sa tyka tejto nasej temy, aj ja som si pred 3 rokmi kupila psika, aby mi pomohol s tymito mojimi stavmi a dodnes nelutujem, prinasa kopec radosti.

@esselte drzim palce, urcite to zvladnes 😉 😉

duracelko
4. máj 2014

@anina63 dievčatá chcem sa opýtať máte v tejto skupine aj nejakú promovanú psychologočku ktorá by radila, pomáhala ? viem že je tu právna poradna, neviete či tu nie je nejaká psychologická poradňa?

mmama
4. máj 2014

Babule mala ste niektora psychicke bolesti hlavy a pomohla vam urcita davka AD?myslim,ked ste zacala s nizkou davkou kedy este bolest neustupila ale po zvyseni AD bolest zmizla?dakujem

3009
4. máj 2014

@esselte držím ti palce, určite to zvládneš, potom daj vedieť.

kachita
4. máj 2014

@mmama netusim, mna hlava nebolieva, tak neviem. hadam ti niektora napise

lenka00
4. máj 2014

@lenka_21 Lenka jeste jsem se Te chtela zeptat, ohledne tech nutkavych myslenek, jestli Te lecili jako OCD nebo rikali, ze to patri k uzkostem a depresi a kdyz uz ses vylecila uplne odesly? dekuju, trapi me to, tak se ptam 😒

ja1980
4. máj 2014

ahojte, dlhšie som tu nebola a dočítavala som diskusiu a som sklamaná že aj tu sa nájde niekto kto má potrebu sa škriepiť 😒
@asselte zvládneš to určite, držím palcúchy 😉

danielagabriela
4. máj 2014

@esselte neboj, tu anglinu zvladnes lavou, zadnou, ty si sikulka🙂 ved si spomen, ako si naposledy stresovala, ked si robila skusky z tej aj .... drzim palce

danielagabriela
4. máj 2014

@mmama. Ahoj, mna hlava bolievala, tetaz je to urcitelepsie, zrejme to bude suvisiet aj s ad, ale ked som zacala btat ad, tak sa mi to este zhorsilo, ale postupne prechadzalo a je to neporovnatelne lepsie. Difam, ze aj tebe to pomoze🙂

danielagabriela
4. máj 2014

@ja1980 taky ludia su vsade, niektori ludia to maju jednoducho v povahe, ale potom je im tazke nieco poradit....no co, aj pre takych slnko svieti..

mmama
4. máj 2014

@danielagabriela ahoj dik ze si napisala ;) ja beriem AD no stale ma bolieva tak neviem ci mam este nizku davku alebo co.Pri mojej PP to nieje dobre lebo ked ma boli zacnem si domyslat a bát sa co mi je :( Chcela som vediet ci tu niektora z nas mala podobny problem,ze ju bolela hlava zo psychiky.

lenka00
4. máj 2014

@mmama jeste casto boliva hlava s antikoncepce - pokud beres...ja mam cca po 3-6mesicich uzivani migreny a kdyz prestanu, tak se to do 2 mesicu srovna...

danielagabriela
4. máj 2014

@mmama no ja sim zacala brat najskor citalec, ten mi postupne zvysovala, ale hlava ma stale bolela, nie az tak, ale bolela...ked mizmenila na alventu, tak sami to este zlepsilo do tyzdna, tak drzim prsty, aby to tak slo aj tebe

mmama
4. máj 2014

@danielagabriela dakujem dufam ze to raz prejde
@lenka00 nie nie ja antiku neberiem 🙂

talulah27
4. máj 2014

ahojte dievčatá tal som sa zasa dlhšie neozvala.rozhodla som sa trošku znova zabojovať a vyrazila som s dcérku a sestrou do paríža a zvládla som bez liekov a bez atakov. akurát mi prišlo trochu úzk ked som sa dozvedela o bartošovej. teraz sa budem musieť ešte objednať na kontrolu k psychlogičke som zvedavá čo mi povie. no výlet bol super teraz ma ešte čaká návrat do práce tak držte palce.

danielagabriela
4. máj 2014

@talulah27 to je super, ako si to zvladla....drzim prsty, aby aj navrat do prace presiel tak hladko, a aj vsetko ostatne a uz navzdy....

anina63
4. máj 2014

@duracelko Ahoj,vôbec netuším a ani som sa tu s tym nestretla.Sama by som prijala takú poradnu...bolo by to super.Zatiaľ čo ja som mala možnosť,rozoberať svoje stavy s psychologičkou u nás,tak to bolo o ničom.Mne dosť pomáha písanie a čítanie tu na fore.....sú to spriaznené duše,ktoré ked je treba povzbudiť,tak povzbudia,poradia a vedia o čom to je.Neporadila som ti,ale ked cítiš potrebu,tak vyhľadaj niekde vo svojom okolí.Keby si niečo zistila,daj vedieť.Pekný večer 🙂

anina63
4. máj 2014

@talulah27 Ahoj,to je úžasne a zároven povzbudzujúce pre mna a snád aj pre iné kočky.....všetko dobré 🙂

1andrea111
4. máj 2014

ahojte, aké máte skúsenosti s tabletkami neurol a možno skombinovať večer neurol s benosenom - na spanie na báze bilín.

lenka_21
4. máj 2014

@lenka00 prepac, nevsimla som si otazku... Riesili to ako sucast mojich uzkosti a panickych atakov. Vraj je to normalne, ze mam take myslienky ked sa necitim dobre ... Mne bolo brutus zle a tak ma napadalo vsetko mozne. Snad som ti pomohla. Inac OCD nikto ani nespomenul...

@ja1980 aj mna to mrzi, prisla som sem kocky povzbudit...mne to volakedy velmi pomahalo ked som citala pozitivne pribehy a vzdy som si slubovals, ze taky raz napisem aj ja 😀 😉

anina63
4. máj 2014

@lenka_21 Ahoj Lenka,nedaj sa odradiť.....za seba môžem povedať,že som rada.ked sa nájde niekto,kto je ochotný sa podeliť a povzbudiť,že to ide,že sa oplatí bojovať a veriť tomu,že nič netrvá večne,len musíme aj same zabojovať.Máš skúsenosti z pobytov,videla a zažila dosť ľudských osudov a chcem veriť tomu,že sa s tým podelíš aj s nami.Nedá mi nespomenúť kočky,ktoré prispievali a povzbudzovali @hroska a @simka1111 aj im som vdačná a dúfam,že aspon občas sem nahliadnu.....a dajú vedieť ako sa im darí 🙂

anina63
5. máj 2014

Ovládni svoju myseľ, lebo ona ovládne Teba.Krásny den všekým 🙂

anina63
5. máj 2014

@esselte Ahoj,myslím na Teba a držím prsty...........

mirulka147
5. máj 2014

Ahoj pripajam sa k vam po štyroch rokoch sa mi vracia uzkostna porucha. Zvladla som ryzikove tehotenstvo a porod sekciou k tomu 9 mesiacov kojenia a stavania každu hodinu k malemu bez liekov. A teraz sa to všetko vracia stavy že mi byva zle zatial mi obvodna predpisala neurol ten najslabši ale už som odhodlana isť za psychiatričkou. Ako zvladate tieto stavy a venovať sa malim deťom? Ja rano vstanem a som bez energie .

3009
5. máj 2014

@mirulka147 ahoj. Ak to inak nejde, tak choď za psychiatričkou, môže ísť o popôrodnú depresiu spojenú s úzkosťou. Vieš to dennodenné vstávanie a kojenie dá zabrať aj zdravím mamičkám, ale nám, čo sme už niekedy mali problém s úzkosťou a depresiou sa nám to po určitom vypätí môže vrátiť. Ale nie je nič dôležitejšie aby si bola v pohode ty, lebo to ostatné dobré príde potom. Energia sa ti vráti, ak trochu sa preliečiš a potom sa budeš zasa tešiť zo všetkého. Vidím, že máš tri deti, ktoré potrebujú maminu na plný úväzok, zdravú, usmiatu. Moc ti držím palce a hlavne rieš to!

mirulka147
5. máj 2014

@3009 dakujem za povzbudenie už mam termin na 12 .5 zatial mam od obvodnej neurol tak musim vydržať dosť ma to rozhodilo že sa to vratilo tak som sa tešila aj na leto dovolenku sme planovali .

soniada
5. máj 2014

@lenka00 Leni, OCD je obsesivno - komuplizna porucha, kde slovo obsesivne znamena tie nutkave myslinky, kompulzy su nejake nasledne cinnosti, ktorymi zazenies tu nutkavu myslineku ( umyvanie ruk, dva kroky vzad a podobne) teda nutkave myslienky su OCDj to to iste, obe su uzkostneho typu.. su na ne rovnake leiky ako na uzkosti a depresie.. nie su to psychozy... obsesii je viac druhov a maju aj rozne kompulzy... v tom tvojom pripade a v pripadoch co tu pisu baby nemaju kompulzy maju len obsesie...

mary1995
5. máj 2014

@lenka00 existuje aj tzv. Pure OCD, kde nie sú kompulzie iba obsesie. Ja som sa pýtala lekára, že aký je rozdiel medzi P-OCD a depresívnymi myšlienkami ale povedal, že tam nie je nejaká hranica jedno sa môže prelínať s druhým. Lieči sa to v podstate rovnakými AD.

ja1980
5. máj 2014

@esselte ako moja, už máš po skúškach ? 😉