Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

3009
19. mar 2016

Ahoj @babulka82 aj to čo popisuješ sú typické príznaky depresie. Na začiatok si kúp v lekárni napr. Deprim je na prírodnej báze a uvidíš, či ti pomôže. Ak za taký mesiac užívania nebudeš pociťovať zlepšenie, tak potom už len ísť za psychiatrom a doporučujem ti aj psychoterapiu u psychológa, lebo zjedením tabletiek sa problém len tak neodstráni. Treba nájsť príčinu prečo si sa dostala do tohto stavu. Držím ti palce.

babulka82
19. mar 2016

@3009 ja to uz mam dlho takto a niekedy je lepsie inokedy horsie ale nervozna a podrazdena som asi nonstop.A ten deprim aj pomoze?

ivka1302
19. mar 2016

@babulka82 aj mne to zacinalo tak ze som bola podrazdena a unavena musis nieco robit lebo tieto stavy sa zhorsuju a prehlbuju ak s tym nic nerobis najdi si nejaky konicek ktory ta bude tesit bud kreativna a tez sa z malickosti chodievaj do prirody musis najst zase pozitivne veci s liekmi by som este pockala a mozes v noci spavat?😚❤️😀☺️Nieco na prirodnej baze by si mohla skusit alebo lubovnikovy caj ta ukludni ked si nervozna 😊☺️🤗😘❤️Mne pomahalo behanie a prechadzky. Skus premyslat preco si sa dostala do stavov smutku. Nieje tvoj zivot jednotvarny?Nieco skus zmenit ☺️😚😘🌺🌺🌺❤️

ivka1302
19. mar 2016

Babulky ja som uz vysla z vane relaxu po tej lyzovacke bolo super dnes aj pocasie vyslo tak krasna modra obloha a super zjazdovky na zaciatku som bola trocha neista ale potom som to rozjazdila🤗🌺😘😊❤️❤️☺️Pridal sa aj manzel a jeho synovia boli sme vsetci spolu na obed no kraaaaasny den😚😘🤗❤️❤️Teraz odpocivam a este nas caka ta vecera na den otcov tak vecer znovu von🌺😊😘😚❤️❤️Poslem vam fotky

3009
19. mar 2016

@babulka82 Deprim je na prírodnej báze je to vlastne ľubovník bodkovaný, len má silnejší účinok ako čaj. Pri slabšej depresii pomôže. Musíš skúsiť. Ak to už máš dlho, tak určite začni užívať Deprim a uvidíš. V prípade, že nemôžeš spávať, tak si kúp niečo na spanie na prírodnej báze - tam je viac liekov . Len pozor na to, že aj v tých niektorých liekoch na spanie je ľubovník, tak ak budeš brať Deprim, tak potom na spanie si kúp lieky kde ľubovník nebude.

ivka1302
19. mar 2016
babulka82
19. mar 2016

@ivka1302
@3009 baby dakujem ste zlate 🙂 spavat možem v pohode.Ale tieto stavy nemavam kazdy den naozaj ked je pekne sa snazim byt vonku pomaha mi to.Zivot mam jednotvarnyy som dlho doma 2 materske za sebou cize nejakych 7 rokov.Ale tieto stavy som mala aj predtym som dost precitlivela .Kupila som si magne B6 .Kocky naozaj myslite ze mam pockat stymi AD ? Ja si tiez nemyslim ze je to take hrozne,take tie bezne povinnosti zvladam aj pobyt vonku.Mam male deti takze aj tie zvladam v pohode aj starostlivost.

3009
19. mar 2016

@babulka82 teda skús Magne B6 či ti postačí, ak nie tak začni s Deprimom. Deprim nie je AD.

qidko
19. mar 2016

@babulka82 drzim palce aby si to zvladla a nepotrebovalaAD drz sa🙂

babulka82
19. mar 2016

@3009 a pomohlo to niekomu pri depke tento deprim? Ste tu take ktore ste sa z toho dostali aj bez liekov?

qidko
19. mar 2016

@ivka1302 wau tolko snehu Ked by som sa v nom vyvalala😀.....pekny vecer prajem uzi si ho s rodinou🙂 pa

eliska13
19. mar 2016

@babulka82 skus si tie dni na MD trocha spestrovat.Magneb6 dlhodobo je super brat vela ludi ho ma nedostatok a z toho je ta unava podrazdenost a celkovo po zime su ludia taki otapeni.Ak vies spat mozno mas len taku povahu uzkostnu mne pri dobrom aj zlom zazitku az stisne hrdlo taku hrcu mam.Ja som az prilis emotivna🙂

babulka82
19. mar 2016

@eliska13 presne ako popisujes aj ja som taka uzkostliva a precizlivela ale to je povaha.A tiez emotivna ako pises vsetko ma rozhodi.A co robos preto aby si to vsetko tak neprezivala? Mas nejake napady ako si stym poradit? 🙂

3009
19. mar 2016

@babulka82 ja som Deprim užívala a na určitú dobu mi veľmi pomohol, ale potom som asi po roku musela ísť na AD.

tslobik
19. mar 2016

@eliska13
@ivka1302
Ďakujem žienky.....dnes je mama u nás. Včera som celý deň nejedla, teraz som si dala večeru, ešte že mám tie lieky...Ako sa život obráti zo dňa na deň. Pred dvoma týždnami som ešte bola s malým u nich cez víkend a nič som netušila....Neviem myslieť na nič iné. Aj synovi musel dať raňajky a obliecť ho muž, nedokázala som ani z postele vstať.

qidko
19. mar 2016

@tslobik ahoj som rada ze si sa konecne najedla☹ ...vsetko bude dobre drz sa moja,myslim na teba.....vsetko dobre pekny vecer prajem 😀

ivka1302
19. mar 2016

@tslobik prosim ta ja viem ze je to na psychiku velka rana ale musis sa obrnit a musis ist dalej su veci v zivote ktore nedokazeme ovplyvnit a ty mas rodinu ktora ta potrebuje. Ja to mozno nesiem lepsie len preto ze nevidim mojho otca ako s tym bojuje dokonca som povedala aj sestram nech mi to nehovoria aj tak to nemozem ziadno ovplyvnit vlastne mozem modlim sa za neho a verim ze to bude dobre. Tslobik v zivote budes musiet celit este vela tazkym situaciam a nemozes sa pri kazdej zrutit naber silu a ver ze bude vsetko dobre neublizuj sama sebe. ❤️❤️❤️❤️😘🌺🌺Zelam ti vela sil a tvojmu ockovi taktiez nech to dobre dopadne obijmam ta a myslime na teba🤗😘☺️❤️

ivka1302
19. mar 2016

@babulka82 mne lieky nerobili dobre tak som bez nich obcas mam horsie dni ale je viacej tych lepsich snazim sa odhalit pricinu mojich stavov ide to pomaly ale ide to a verim ze to zvladnem.😘😊🌺🌺😘❤️🤗

ametyst123
19. mar 2016

@ivka1302 Ivka, a ako si to dokazala byť bez tých liekov...? Mne teraz lekárka predpísala nový liek Brintellix....a Rivotril k tomu.... dnes som zobrala polku tej tabletky... a neviem... ale cítim sa tak nejak divne.... a mám aj strach.... bojím sa ... lebo mám brať len tú polku tabletky večer.... a potom celý den nič.... Doteraz som brala Tianeptin, ale brala som po celej tabletke 3x denne....Bojím sa, či a ako to na mna bude vplývať.... a hlavne či mi to pomôže... možno áno...a či mi to bude stačiť, polka tabletky na celý den.... uvidím... nechám tomu trochu času.... Keby som len vedela, ako to zvládať tie moje panicke ataky bez tabletiek... Ja viem, kde mám problém, čo mi tieto stavy spôsobuje.... viem to definovať presne.... ale aj ked to viem, nie som na tom oveľa lepšie.... trošku áno.... ale momentálne sa s týmito mojimi problémami a pocitmi nedá veľmi nič urobiť.... stále som smutná z toho, že mojej mamky tu niet.... stále si to akosi neuvedomujem, a stále si myslím, že mi možno zavolá... a ked si pomyslím, že tu fakt nie je.... 😢 .... hned sa cítim zle.... a rozplačem sa... viem, že to chce čas... tak ako pri otcovi ... prekonala som to.... ale aj teraz som z toho neštastná.... viem, že mám rodinku a detičky... a potrebujem pre nich žiť... ale je mi smutno..... 😢 .. myslím, že lieky mi na čas pomôžu, aby som to neprežívala až tak intenzívne.... ale potom ich chcem vysadiť.... viem, že to prekonám.... ale .... ešte za tým nie som.... ešte sa na to necítim....

babulka82
20. mar 2016

Baby a ako vam pomaha rodina ? Myslim aky pohlad maju na tie vase depky? Bavite sa sniekym o vasich pocitoch?Mne v podsate nikto nepomaha psychick to nemam ani komu povedat lebo najblizsi mi len povedali ze to mam v hlave a nic mi nieje a ziadne lieky mi aj tak nepomozu.No to ze sa nikedy premaham ze ok neznamena ze aj som.Naozaj nikdy som nemala taku depku ze by som cely den prelezala v posteli ale niedy uz len tym ze najradsej sedim podla mna neni ok.

babulka82
20. mar 2016

*najradšej sedim doma* malo byt v poslednej vete 😉

qidko
20. mar 2016

@babulka82 ahoj tak to mas pravdu nieje dobre ak sedis len doma to som urobila aj ja a bolo to ale velmi velmi ale☹..... doslo to do stadia ze som mala pocit Ked vydem von kazdy namna pozera tak som sa zatvorila v byte a isla som len k lekarovi aj to utom s manzelom aby som nikoho nestretla.....ja mam velku oporu v rodine manzel bol cely december somnou doma aby som sa dostala z najhorsieho,a deti mam uz velke (19/21) takze su mi oporou hoci ma velmi trapi ze koli mne neziju zivot aky by si zasluzili☹..... svokra mi je ties velkou oporou no svogrina je namna hnusna vala ma " Magor" ale mam ju na haku na kazdeho raz dojde....mam aj " kamosky" ktore maju male deti ale momentalne sa nenavstevujeme lebo sa boja o svoje deticky ale nedaju si vysvetlit ze som normalna ☹ boli to no co uz kazdy sme nejaky....ano vela veci mame v hlave ale niektore nedokazeme ovplivnit,musime s tym bojovat...drzim ti palce aby si to zvladla🙂

babulka82
20. mar 2016

@qidko hej ale snazim sa byt co najviac vonku a ja mam male deti tak aj v ramci prechadzky a to mi velmi pomaha vzdy sa citim lepsie ked sa vratime.Ludia mi robia problem ako kedy niekedy mi nevadia inokedy ano.A vies co mne strasne pomaha co som si vsimla.Pekne sa obliect,namalovat ,vyvonat proste upravit sa a vtedy sa citim super aj vonku😉

babulka82
20. mar 2016

@qidko no to je smutne ze ta nazyva magorom ☹ ved za to nikto nemoze a zase naozaj asi niesi blazon to by musel byt clovek v nejakom zariadeni a liecil sa tam.

qidko
20. mar 2016

@babulka82 uz ma to netrapi rozdychala som to....ja vzdy hovorim ze Bozie mlyny melu pomaly ale spolahlivo....ja som zacala lepsie spavat Ked som sa prekonala a zacala som chodit kazdy den na prechadzky ja Ked citim smutok nervozitu zacnem si spievat pustim si hudbu ,tancujem,cvicim doslova blbnem😀 ale ver ze prekonat sa nieje lahke tak bojujem a bojujem....vela mi pomohli dievcata tu viem ze poradia,popisu povzbudia su uzastne🙂 ..hoci bolo by 100× lepsie spoznat ich v inej situacii

babulka82
20. mar 2016

@qidko ano to mas pravdu v tomto aj.mne taketo pomaha ze viem ze su aj ine kočky s takymito problemami a vedia ta pochopit a aj to ako sa človek citi.Lebo zdravy človek to nikdy nepochopi.A aj chodis do prace? Ja som dlho doma uz a tak si myslim ze aj to mi pridava na tych depkach.Velmi by som chcela ist do prace uz po materskej.

3009
20. mar 2016

@babulka82 tak rob veci, z ktorých máš radosť teraz. Neviem ešte dokedy budeš na MD, ale neupínaj sa tak veľmi na prácu, že ak pôjdeš do roboty, tak sa tvoje psychické problémy stratia. Potom zas príde - práca, starostlivosť o deti, škôlka, práca doma, takže to bude zasa záťaž na psychiku. Musíš sa dať dokopy práve teraz keď si na MD, aby do práce si išla ako tak fit.

qidko
20. mar 2016

@babulka82 nie om dlhodobo PN(1r.vaprili) mam po druhy raz operovanu chrbticu a aj to mi dopomohlo k depkam☹.... tebe by bolo najlepsie aby si sa dala do kopy cim skor lebo Ked pojdes do prace tak to bude podla mna este viac stresu.....vies my mamicky Ked pracujeme tak chodime z prace do prace a ver ze viem o com rozpravam.....tak skus sa porozpravat s manzelom alebo lekarom o tvojich pocitoch a uvidis co bude dalej

@evak ahoj neozvala si sa si ok ? Daj vediet ako sa mas myslim na teba

@tslobik ako to zvladas? Verim ze to ide dobre myslim na teba akurat s manzelom preberame VAS vsetky dievcata 😀......drz sa zvladnes to

ivka1302
20. mar 2016

@ametyst123 neuvazuj nad tym ako to zvladnes ked mas len pol tabletky cim menej liekov mas tym je to lepsie pre teba. Je to v tvojej mysli zafixovane ze musis mat lieky trikrat do dna inak ti bude horsie ale nie je to tak. Vidis mne tie lieky vobec nepomahali a ked si teraz spomeniem ako som sa po nich citila tak hroza 😂😂😂😘☺️❤️❤️Ked som mala v decembri to trittico tak som to mala v kvapkach a citila som hned tu prvu kvapku ked som si dala do vody ze mi je nejak horsie v noci som nemohla spavat vstala som z postele a polozila sa na zem a plakala lebo som to nemohla vydrzat bolo to akoby na mna isli vsetky emocie naraz a ja som sa tomu nemohla ubranit manzel klacal pri mne a nemohol mi pomoct ja som chcela jednoducho zaspat a uz sa neprebudit😂😂😂Doktor mi povedal ze je to mojou psychikou ze tie lieky neprijmam ze on ma pacientov ktori uzivaju denne az 60 kvapiek ja som zostala ako obarena tak som sa ho spytala ci ti ludia normalne ziju a dokazu normalne premyslat tak na to mi tak jednoznacne neodpovedal🤗😘😚❤️❤️Ametyst ja som pocuvala svoje telo a ono mi hovorilo ze takuto cestu si zvolit nemam. Povedala som to aj doktorovi a spytala sa ako mi to vysvetli on ale nevedel mi dat odpoved. Tak som sa rozhodla ze budem badat a objavovat kusok po kusku co mi chce moja dusa povedat ked som sa dostala do takych stavov. Nakoniec mi tento psychiater povedal ze ma ani nevidi depresivnu a to mi mesiac predtym stanovil diagnozu depresia z vycerpanosti. Ja som sa zacala stravovat v celku zdravo sama zeleninka a celozrnna ryza kokosovy olej a prirodne doplnky. Je to asi neuveritelne ale ked teraz zjem nieco tazsie na zaludok tak to citim na psychike. Prestala som sa trapit nad vecami ktore zmenit nemozem a ked sa ku mne dostava nejaky problem co by ma vyviedo z miery tak pouzijem moj vlak rychlik ktory to vsetko odnesie prec. Uz som sa tu zmienovala o mojom vlaciku rychliku v nejakej suvislosti. Totiz nenecham aby mi negativne myslienky vosli do mysle a tak okolo prefrci vlak rychlik a odnesie to prec a skor nez sa nad tym zacnem trapit je to prec☺️😘🌺❤️❤️Mozno by si to mohla skusit aj ty. O tej tvojej maminke som ti pisala ako si mas odpustit Urobila si to? Nema vyznam aby si sa nad tym trapila. Ked vies kedy a z coho prichadzaju tvoje paniky skus nieco urobit pre to aby si to zastavila este skor ako ta to ovladne musis presvedcit samu seba a svoju mysel ze si silnejsia musis zobrat nadvladu nad tym vsetkym a nenechavat sa tym pohlcovat. Skoda ze nechodis na tie terapie naucila by si sa techniky ako zastavit stavy paniky skor ako ony ovladnu teba je to dolezite. Tvoje stavy ti urcite hovoria ze robis nieco zle v tvojom zivote a takto sa tym tvoje telo a mysel brania. Skus viacej pocuvat samu seba odstran vsetko negativne co ta do takychto stavov privadza😊🤗😘☺️❤️❤️🌺🌺🌺Ako som citala mas aj pracu ktora ta nebavi to je dost velky problem lebo ja tvrdim ze praca je 80 percent nasho zivota travime v nej vela casu a ked sme doma tak aj tak o nej premyslame. Ja som mala dobru pracu ale dost stresovu teraz som v obchode a vzdy sa tam tesim som rada s ludmi. Mozno by bolo dobre keby ta prepustili ako si spominala myslim ze potrebujes cas sama pre seba a hlavne oddych a uvidis ze ked sa das psychicky do pohody tak nebudes riesit ani lieky ci mas na cely den alebo mas iba jednu za den. Lieky ta z tohto nikdy nedostanu iba oddialuju tvoje riesenie ale ak sa chces z tohto naozaj dostat tak sa raz aj tak budes musiet popasovat s absenciou liekov a pozriet sa pravde do oci. Co znamena ze len ked budes nutena zostat bez podpory AD tak budes schopna spoznat pricinu tvojho problemu. Lieky to zakryju ale je to tam. Musis to zacat vidiet ty sama😚😘🌺🌺❤️❤️❤️🤗☺️Velmi ti drzim palceky aby si mala na to dost sil a aby si bola vnimava k potrbam svojho tela😘😚❤️🌺🌺😊☺️🌺🌺Bohuzial neexistuje ziadna rada ktora nas dostane z nasich problemov riesenie je v kazdej z nas a pre kazdu z nas je ina cesta ktora vedie von😘🤗🌺😊❤️❤️☺️😘😚

qidko
20. mar 2016

Dievcata ja uz idem do postele pekny vecer prajem sladke sny pa 😀