Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ksivcova
9. nov 2009

Ahojky,neviem presne o čom pišeš ale ak berieš nejake lieky od psychiatra v každom pripade to treba vysadovat postupne..viem to lebo aj ja beriem lieky ☹

povuma
9. nov 2009

janka, AD sa vysadzuju posupne aj niekolko tyzdnov, ale kedze si tehotna, neviem ako je to u teba, ci treba ukoncit liecbu co najrychlejsie, aby sa neublizilo babu 😒 .co ti povedala Dr.? kazala postupne? ci naraz? mozno len docasne citis prechodne zhorsenie stavu, skus zavolat Dr. a poradit sa, nech ti nie je takto zle...po par tyzdnoch mozes zasa zacat brat lieky, mozno treba len vydrzat ten prvy mesiac, i ked sa to v takomto stave zda nekonecne dlha doba ☹ ........daj vediet, co ti dr.poradila 😉

deborah1
9. nov 2009

Janulienočka,úplne zo dňa na deň by si ich asi nemala vysadiť,určite sa skontaktuj s dr.a spýtaj sa jej!Ja keď som otehotnela,som ich síce nevysádzala 2-3 týždne,ale asi týźdeň áno-teda určite kratšie,a nemala som žiadne sbstin.príznaky. 😕 Nejaký prechod by si mala urobiť.Koľko dní neberieš liky?Ak si mala raz denne celý Seroxat,aspoň pol si daj.Ale naklepšie,hneď zavola dr.,nech ti povie ona to najlepšie.

hroska
9. nov 2009

veru janulienocka, vseobecne plati, ze sa AD vysadzaju postupne a pomaly, ale kedze si tehotna, tak radsej to over u Dr. A tiez teraz v prvych mesiacoch necakaj, ze Ti bude nejako uzasne, pretoze aj to tehotenstvo na zaciatku da dost zabrat 😝 , ved zena prechadza velkymi hormonalnymi zmenami. A kolko uz neberies ten Seroxat?? Ak sa Ti to da ako tak vydrzat 🙄 😒 , tak uz by som sa k Seroxatu spat nevracala, ale samozrejme, ak by si mala mat nejake krute stavy 😢 😝 z nahleho vysadenia, tak bude treba s Dr. nieco pospekulovat. Ale to je len moj nazor. Neviem ci pracujes, ale ako ano mohla by si si napr. zobrat dovolenku a trochu vegetovat, oddychovat...... 😉

janulienocka
9. nov 2009

Dakujem moc za vase rady 😉 , volala som s neurologickou, povedala, ze urcite nie vysadit naraz, takze dnes polovicku tablety a o dva - tri dni este jednu polovicku a potom uz nic. Brala som 1 tabletu, teda 20 mg denne, asi od jula. Tak som si dala tu polovicku a je mi lepsie (alebo si uz domyslam 😒 ), no a uvidim co dalej: Ale mas Hroska pravdu, ze to bude ciastocne aj tym tehotenstvom, pri prvom som dost vracala, takze ma to caka asi aj teraz. Len teraz mi bolo o to horsie, ze sa mi kazdu chvilu strasne rozbusilo srdce, bolo mi na odpadnutie a tak, a to si myslim ze bolo kvoli vysadeniu. Tak dufam ze to prejde
Inak robim u manzela, takze nastastie si mozem oddychnut ked chcem a dnes ozaj len tak polihujem a oddychujem ...

lenka00
9. nov 2009

Ahoj devcatka 🙂

tady se to teda pekne rozproudilo, vubec nestiham cist...ja mam ted plno povinosti ohledne toho naseho noveho bytu, porad nekde litam a vozim Vojtulu sem a tam...uz se celekm nanosim uz ma 9 kilo...
Myslim si, ze na me AD uz pusobi, ale prece jen to jeste neni 100%, rekla bych takovych 70%...jeste mam trosku uzkosti, ale myslim, ze na me uz trosku pusobi ten buspiron...ale jeste se porad objevuji chmurne chvilky a s tim spojeny velky strach, ze se to vraci atd. atd. snad se to nekdy ustali...

janulienocka...urcite by to chtelo ty AD vysazovat postupne, telo si zvyklo na nejake mnozstvi serotoninu a ted najednou nic a k tomu jeste tehotenstvi...domluvila bych se urcite s DR. hlavne se neboj, ze by se to vracelo, vsude se pise, ze po vysazeni - nahlem - muze byt na zvraceni, buseni srdce, toceni hlavy, ale postupne by to do 10-14dni melo odeznivat...drz se, preji krasne tehotenstvi..ja jsem v tehotenstvi byla neuveritelne klidna...

maria62
9. nov 2009

Ahojte dievčatá 🙂
Tak aký bol dnes deň? Ja po zdravotnej stránke celkom dobrý ale to počasie bolo hrozne. Ináč v pohode.
Janulienočka dávaj na seba pozor aj na malé nemáš to teraz ľahké tak s tými liekmi radšej pomaly a opatrne ale tie nevoľnosti sú aj z tehotenstva takže to je ťažšie 🙂
pozdravujem všetkých a prajem pekný zvyšok dňa 🙂

janulienocka
9. nov 2009

dakujem vam moc za pozitivne odpovede, ste fakt pokladiky 😵
Inak, pravidelne Vas citam, len moc neprispievam, je super ze ste si takou velkou oporou, aj mne tie vase prispevky vzdy spravia naladu, Andy je pokladik, prajem nech sa Vam vsetkym moc dari
a som rada ze uz mi je lepsie, tak zatial papa

filipal
9. nov 2009

vitaj Jani medzi nami! 🙂 🙂
uz ti ani nejdem radit, lebo sikulky - terapeutky ti uz vsetko povedali.... 😵
fakt je tu obcas veselo, riadne sa narehoceme aj pri takejto vaznej teme... dnes som si sice az tak neuzila - syn je chory a ja som cely den lietala, ale teraz mam chvilu cas. kym pride M... uz ma podozrieva, ze som zavisla na MK 😅
podozrievavo sa na mna pozera, mozno si mysli, ze mam virtualneho milenca a na depresiu sa len vyhovaram....
vsetky priznaky mu pasuju: nema zaujem o keks, stale sedi pri pocitaci (dokonca aj skoro rano), zacala chodit cvicit ( komu sa chce asi pacit)... 😀 😀
takze idem sa mu venovat a vam prajem pekny vecer! 😎

janulienocka
9. nov 2009

este zazitok z dnesneho rana: lezime v posteli (maly spava medzi nami) a hovorim mu: Palinko, urob moja mama. Tak ma pohladil a hovori moja mama. Hovorim: A teraz po licku. A on sa zamyslel, nahol sa nadomna a hovori - "Mooja policka", a hladkal policku 😀 😀

hroska
9. nov 2009

No Filipal, ja som sa teda tiez narehotala, tentokrat na tom Tvojom prispevku 😀 😀 😀 . MM uz tiez na mna divne pozera, ale MM si skor mysli, ze mi ta depresia stale trva a ze to su jej prejavy - myslim tym MK a naopak s tym keksom to toho mojho az tak netrapi, tusim ma nejaky prechod, alebo ze by aj ten moj mal depresiu? 😨

Lenka som rada, ze si lepsie 😉 , ved sme mali s Tebou roboty dost 😀 😀 , tak len pekne pokracuj a neboj pride aj tych 100%. 😉

alika54
10. nov 2009

dobre ranko vsetkym,,,,,kedysi som do tejto temy prispievala no potom mi bolo fajn dlhu dobu a akosi som nemala potrebu sa sem vracat,,,,pred dvoma rokmi som zacala uzivat wellbutrin a seroxat,,,,neskor mi doky seroxat vysadila a brala som donedavna len wellbutrin,,,,ale co cert nechcel depky sa vratili,,,,a v celej svojej krase,,,,lekarka mi nasadila nove lieky,,,voxatin,,,,uzivam ich asi tyzden no zatial sa citim blbo,,,,budim sa vcas rano cela spotena a mam strach co bude zas cely den,,,,stale by som plakala a toci sa mi hlava,,, tak by som uz chcela normalne fungovat 😔 ,,,,myslim ze ste si asi viacere tymto presli a tak vas moc prosim o rady a podporu,,,,diky paa

filipal
10. nov 2009

alika ahoj! 🙂
ano, pomahame si tu a podporujeme sa. 🙂 🙂
uz asi vies, ze tyzden na AD je velmi kratko a ze musis este trosku vydrzat .... ☹
urcite ti bude lepsie 😉 chodis do prace? vidim, ze mas 2 deticky...asi to mas tazsie...pomaha ti niekto?
napis este...
jani - to je sranda! deti maju neuveritelnu logiku! 😀

janulienocka
10. nov 2009

Alika ahoj, poviem ti moje skusenosti ked som zacala brat seroxat. Prve dva tyzdne absolutne nic, potom malilinke zlepsenie a tak som sa citila asi dva mesiace. Uz som sa chcela stazovat doktorke, ze to nezabera, ale este som skusila vydrzat no a potom sa to zacalo citelne zlepsovat. Zhruba po tych troch mesiacoch mi bolo uz dost dobre, sice nie na 100% ale uz som mohla v pohode fungovat ako kedysi. Akurat ze som otehotnela, tak cakam co bude a ci sa mi to vsetko nevrati. Ale skus vydrzat a uvidis ze budes zas ok 😉 , fakt

povuma
10. nov 2009

ahojte, alika ahoj 😔 .......stale nove tvare ☹ .......zlatko, musis vydrzat, i ked je to tazke tie prve tyzdne, si doma na PN alebo pracujes? skus viac oddychovat 😵 prip. si v stave nudze daj nieco na ukludnenie, Xanax, Neurol, Frontin, urcite ti nieco Dr. dala....a mysli na to ze bude lepsie, i ked to tak nevyzera 😔 prip. prid sa sem vykecat, vyplakat, mne to pomahalo, ked som vedela ze su tu tieto dobre duse, co ma pochopia 😉 sme tu stale pre teba, napis urcite.Byva ti zle viac rano? pre mna boli rana otrasne ☹, k veceru to bolo lepsie 😒

lenka00, teda, tie tvoje prispevky z pred par tyzdnov sa nedaju s dnesnymi ani porovnat, vidiet, ze ti je lepsie, aj si taka energickejsia 😵 len tak dalej 😉 urcite aj alika bude o par tyzdnov pisat takto: 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😉

viete co som si vsimla? ze ked vam je zle, prosite stale o pomoc, podporu, a akonahle vam je lepsie, mate silu podporovat ostatne, pomahate im aspon slovom, povzbudenim, riesite aj ine problemy nie len tie svoje 😅

hroska
10. nov 2009

veru Povuma dobry postreh, aspon podla toho mozeme predpokladat, ze uz je lepsie alebo naopak..... 😀

Alika, tak Ty si vlastne staronova kocka tuna 😉 , ano je jesen a to je obdobie kedy sa depresie zvyknu vracat 😝. A kolko si uzivala ten Seroxat a Wellbutrin?? Ak si uz zabudla, tak kocky Ti spominali, ze ten tyzden, je uplny zaciatok a v prvych tyzdnoch sa prejavuju aj nieziaduce ucinky AD 😝 , ktore neskor pocitovat nebudes 😉 . Tak zatial ak by sa nedalo vydrzat mozes si "pomoct" opatrne s nejakym tym liekom na ukludnnie ako pisala Povuma.

Ja vyzeram teraz ako napuchnuty pampuch, vyhodil sa mi herpes simplex na pravej casti nosa a pravej casti dolnej pery,plus uzliny z toho na krku, je na mna hrozny pohlad, uz som si dala B-komplex a mast Vektavir.

Tak pekny aj ked uprsany den praje

opuchnuty Hroch 😀 😀 😀

lenka00
10. nov 2009

Ahojky 🙂

Povuma...moc dekuji, Vy to tady na MK asi muzete nejlepe posoudit, ja sama asi tak dobre ne..ptam se manzela, ten rika, ze mu prijdu lepsi, tak asi jo 🙂 taky jsem si vsimla toho, ze ti co se uz citi lepe pomahaji a radi, tak doufam, ze brzy budu taky tak pekne raditjako vy holky 🙂 je to dobre, ze tu pisete a radite, i presto, ze se citite dobre, protoze hodne lidi uz by sem neprislo a nechtelo cist problemy dalsich lidi...

Hroska..tak to je mi lito ☹ to musi byt asi celkem dost neprijemne...kamaradka tim taky trpela a dr. ji predepsali antivirotika a to ji pekne zabralo a taky uzivala b-komplex ve velkem..je to pry projev oslabene imunity, brala na to take echinaceove kapky (kdyz byla nachlazena a tak) drz se a at ti je brzo lepe 😉

janulienocka...jsem se dost nasmala nad tou polickou 🙂 to je dobre, ze se citis lepe, urcite to tak bude cele tehotenstvi 😉 hormony te ochrani...budes mit pekny vekovy rozdil mezi detmi, taky bych chtela mit kolem 3 let rozestup 🙂 ja uzivam Zoloft taky uz skoro 2 mesice a teprve ted citim zlepsovani...

alika54...drz se a vydrz, urcite uz brzy zacnou zabirat...me tady holky na MK hodne pomohly a podporily...uz jsem nekolikrat mela pocit, ze se opet na to vykaslu, ze mi je pekne blbe a holky mi psaly, ze mam byt trpeliva, ze musim vydrzet a ted jsem za to rada, ze jsem je poslechla...taky to jeste neni 100% ale snad to bude brzy, moc Ti preji, aby ses brzy citila lepe...

alika54
10. nov 2009

baby dik za podporu,,,,,volala som dnes dr a asi zajtra za nou opat skocim,,,,viem ze AD maju neziaduce ucinky ale toto je podla mna moc,,,,absolutne nedokazem fungovat ledva sa plazim po byte aby som si uvarila caj,,,nic nejem a hlava sa mi toci stale tak ze sama nejdem ani len smeti vysipat,,,,dnesne doobedie som komplet prerevala sa citim ako debil,,,,do roboty som volala ze idem opat na pn,,,,aj to ma stve bo som skoro dva tyzdne pred tym bola pn potom som dva dni robila a od zajtra opat 😔 ,,,,dns som aj volala dr a povedala mi nech si vysadim ten voxantil ked mi je az tak zle a na noc nech si len dam frontin a ked sa budem citit trosku lepsie nech dojdem,,,mam obavy zas skusat nove lieky a co ak aj tie nesadnu 😔 ,,,,mangel tento krat uz o mojich problemoch vie a pomaha je zlaty,,,,ked som mala tie problemy pred dvoma rokmi som mu vsetko uspesne tajila az kym to nebuchlo a bolo zle,,,,ze mu nedoverujem a tak,,,,,no bude to musiet so mnou zas pretrpiet 😅 ,,,keby som aspon na polovicu vedela fungovat no aj to chcem asi vela,,,,,

andy.a
10. nov 2009

Ali,skús poprosiť Dr,nech ti dá Velafax,to je rovnaká účinná látka ako Voxatin/nie Voxantil../,ale v tabletkách.. 😕 a sú aj 37,5 mg,takže by si mohla začať aj nižšími dávkami ako 75 mg 😝

inak venlafaxíny sú veľmi dobré lieky,škoda,že máš také nežiad.účinky...teraz sa už všetky okrem Velafaxu robia v kapsulovej forme s tzv. pozvoľným uvoľňovaním účinnej látky...ale Velafax je ešte na trhu,možno by si mohla dávku postupne zvyšovať/začať 37,5 mg 1/2-0-1/2...postupne zvyšovať na 75 mg /denne a potom prejsť na Voxatin 75 mg 😝 😅 /...len pozor,Velafax sa berie 2x denne,nakoľko tam nie je to riadené uvoľnovanie ako u kapsul.formy 😕

Wellbutrin ti nerobil nič ?? zvláštne 😕 😕 😕

ak by si neostala na venlafaxíne,tak išla by som na Cipralex,to je najlepšie znášané AD 😉

opuchnutý Hroch,zdravím ťa 😀 😀 😀 😝
a nech sa čím prv uzdravíš,herpesy sú nepríjemné ochorenia 😒 😖

Jani,decká v tomto veku sú podarené 🙂 😉 😵

odkaz pre Majku : Majka,Stilnox si daj 1/2 pred spaním,účinkuje tak do pol hodiny od užitia..a ak chceš brávať ešte aj Frontin večer,ten si daj na skľudnenie cca okolo 16.-18 hod...neviem,akú máš teraz dávku 😕

janulienocka
10. nov 2009

ahojte babule, ja dnes zleee, prezle ... ☹ , vsetko sa so mnou toci, stale mam pocit na zvracanie, ledva nieco zjem a obcas mam take stavy ze myslim ze skolabujem. Rozbusi sa mi srdce, vsetko sa so mnou zatoci, ale trva to len par sekund. Tak sa to snazim vydrzat, ale je to hruuza. Trapi ma to hlavne kvoli babatku, tieto stavy, hadam mu to neuskodi. A dufam ze mi bude od zajtra uz lepsie 😒

maria62
10. nov 2009

Ahojte dievčatá 🙂
Dnes bol hrozný upršaný a studený deň a tu sa toho dosť popísalo, Ali to musíš vydržať ja som prvé dva týždne mala také ako ty teraz bolo to hrozné teraz už štvrtý týždeň beriem AD a je to už lepšie ale nie až také aké by malo byť ale dá sa pracovať a ráno už v pohode vstať a beriem aj frontin takže aj ty si kľudne daj trošku ťa to ukľudni
Hroška pozdravujem a skoré uzdravenie všade okolo samé chrípky takže sa nedivím, že ťa to chytilo.
Filipal môj manžel by ma asi tiež tak podozrieval ale nemám ho doma pracuje v zahraničí.
Andy ďakujem pekne za odpoveď beriem frontin 0,25
Pozdravujem všetkých pa pa 🙂

lenka00
10. nov 2009

janulienocka...kdyz jsem se rozhodla prestat brat AD( coz u me byla celkem blbost - ale kvuli kojeni jsem to zkusila), tak si pamatuji, ze jsem takove stavy chvilkoveho tocenia buseni srdce taky mela...ale do 5 dnu me to uplne preslo, myslim, ze miminku to urcite neublizi, jen musis vydrzet..drz se ppaa

alika54
10. nov 2009

Andy dakujem,,,skusim to zajtra dr povedat a s wellbutrinom som nemala ziadny problem,,,pohoda bola,,,,teraz ku veceru sa citim kusok lepsie,,,,som schopna neako fungovat,,,aj som malemu diktat mohla dat 😀 -co on ale nie moc dobre znasal,,,,Janulienocka viem si predstavit ako ti bolo zle a drzkaj sa koli babatku,,,,pekny vecer a dakujem vsetkym,,,,

emsi
10. nov 2009

Ahojte, tu emsi, Ja som teda znovu po troch mesiacoch bez liekov začala brať Alventu 37,5 jednu ráno. Zatiaľ to asi neúčinkuje /beriem ju len týždeň/ Ale stále mám také blbé pocity, ako by sa mi točila hlava, trasú sa mi občas nohy a cítim sa slabá a musím sa premáhať v práci, aby som sa sústredila na to , čo mám. Dúfam, že čo to skoro prejde. A jesť mi tiež nejako veľmi nechutí. Možno je to aj únavou z práce, kolotoč doma, ranné vstávanie .... Ale podľa toho čo tu čítam, viem, že nie som s takýmito problémami sama. Aspoň sa trochu pozitívnejšie naladím. Majte sa zatiaľ dobre.

maria62
10. nov 2009

Ahoj emsi 🙂 Veru, nie si sama ja už beriem lieky štvrtý týždeň ale prvé 2 týždne boli také ako píšeš, po dvoch týždňoch som sa už mohla ráno trochu najesť teraz sa to už zlepšuje aj to jedenie aj tie točenie hlavy a chvenie celého tela musíš jednoducho vydržať aj keď to nie je jednoduché ale táto stránka je veľmi super a všetci si tu pomáhajú veľká vďaka všetkým a pozdravujem všetkých držte sa 🙂

adapo
10. nov 2009

Ahojte kočky, dnes som tu po prvýkrát a vidím, že nie som jediná na svete, ktorá má podobné problémy. U mňa sa začali v roku 2006, konkrétne sa mi začalo točiť v hlave zo dňa na deň. Dva roky som chodila po vyšetreniach, dokonca som bola v zahraničí a nikto mi nevedel pomôcť. Vystupňovalo sa to nespavosťou, nervozitou....Až pred rokom sa konečne prišlo na to, že je to psychika. Začala som užívať Seroxat a Rivotril. Užívala som ich asi dva mesiace a zrazu som otehotnela. Je to paradox, strašne som sa tešila, lebo sme sa snažili o bábo dva roky, ale zároveň som mala obavy, ako to zvládnem. Musela som totiž lieky vysadiť práve vtedy, keď som začala pociťovať úľavu. Tehotenstvo som zvládla v pohode a dnes mám 3-mesačného chlapčeka. Keďže ho kojím, lieky brať nemôžem. Dúfam, že to zvládnem, lebo niekedy je to naozaj hrozne ťažké. Pre mňa hlavne v tom, že tri roky chodím ako opitá a nepoznám už pocit bez točenia hlavy.Strašne ma to obmedzuje v rôznych činnostiach, aj pri starostlivosti o malého. Chcela by som sa mu totiž venovať zdravá, plná energie. Niekedy mám pocit, že to bude navždy. Vidím, že si tu pomáhate, tak by som sa chcela pridať.

kubaka
10. nov 2009

adapo - jsi tu dobře -a koukám zase jedna, které nechtějí u kojení dát léky. 😖 Opravdu jsou bezpečná AD i při kojení - já měla podobný průběh, v těhu bez léků a tři neděle po porodu jsem byla zase úplně na hromadě. Doktor mi dal zpět Citalec , který je z řady SSRI a tyto mají minimální účinky - ne-li žádné na dítě. Kojila jsem 9 měsíců a byla jsem úplně vpohodě a malý také
. jestli ti je zle, nevzdávej to a řekni si - něco bezpečného ti určitě dají. I Deborah to řešila - když zalistuješ zpět.

alika54
11. nov 2009

bre ranko,,,,tak a dalsi strasny den predo mnou,,,uz som od pol stvrtej hore a je zle 😔 ,,,,,

ada32
11. nov 2009

ahojte,
mam podobne trapenie ako vy.
ja beriem sulpirid 2x a pisala som pred par dnami andy,ta mi povedala,ze je slabucky.
je pravda,ze ho beriem asi pol roka ,velke zmeny som nepobadala,mozno je to tym,ze mi boli diagnostkovane skor uzkosti,neuroza,depresia zatial na stastie nie.
tak teraz neviem co dalej.niekedy sa citim priserne,srdce stahnute aj zaludok,nejem,chudnem.
a niekedy som uplne o.k.
beriete tu este niekto ten sulpirid?pomaha vam?
ked idem k lekarke,citim sa skoro vzdy v pohode,tak si namyslam,ze som asi hypochonder,ved mi nic nie je.
a potom ked to pride najradsej by som sa zakopala do zeme.
co to vlastne mam?je to taka sinusoida.raz hore a raz dole.

hroska
11. nov 2009

Ahojte dievcata, 🙂 🙂 🙂

vitam nove kocky - adapo a adu, som rada ze ste sa odvazili medzi nas 😉 😉

Adapo s tym kojenim a AD sme tu tocili niekolko krat 😕 😉 - vid stranky dozadu a Kubaka Ti to vystizne zhrnula a navyse ona ma aj osobnu skusenost, tak pouvazuj 😉

ada, no taky je zivot, ze raz si hore 😀 a raz dolu ☹ , ale samozrejme, ze ak sa necitis uplne O.K. mala by si sa poradit so svojim Dr. Pol roka je uz taka doba, ze by lieky uz mali zaberat velmi dobre, tak mozno su pre Teba niw moc vhodne, skus sa poradit s Dr. o nejakej zmene. 😨 😉 A ake mas konkretne problemy?? 😨

Joj Alika fakt skoro si bola hore, chudatko moje ☹ , daj vediet ako si dopadla u Dr. 😉

Kocky, vsetkym pekny den - Andy, Filipal, Kubaka,Povuma, Maria,Lenka, Deborah, Janulienocka, Emsi , Inkinka a vsetky babky co tu debatujeme 🙂 🙂 🙂