Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

adelkag
16. mar 2013

kiwi Elontril mi predpísala len teraz v stredu, ale keďže som ochorela, tak som nechcela lieky meniť, doberiem antibiotiká a potom prejdem z alventy na elontril, ak sa ešte odvážim tretí krát meniť lieky, boh vie, čo to so mnou zase porobí....

zvolsiinylogin
17. mar 2013

@atlaska85 a kde si robila a co? aj mne sa niekedy nechce byt v praci, hlavne ked viem, ze potom si mozem zapalit, najest sa a byt v klidku....tak ja najradsej idem z prace...
inac kocky, mam antipsychotuka na minimalnej davke, ten moj dedo sa musel asi poriadne premoct, ked mi tu davku dal..a povedal, musime ostat na tomto, lebo potom sa to da vysadit iba uplne..jaj, keby vedel, ze spekulujem o moznej vymene liekov za vhodnejsie, ktore by co najmenej mohli skodit v pripadnom tehotenstve v rannych stadiach! jaj, jaj..

zvolsiinylogin
17. mar 2013

@ita111 tie prirodne lieciva su mozno na lahke formy, ale keby si mala to co ja, tak pochopis....to ako by si radila, aby na chripku ci anginu sa pili iba cajiky...kto nezazije, nepochopi..

zvolsiinylogin
17. mar 2013

@atlaska85 ked si sa opisala - ten prispevok a tom chodeni po obchode a vysedavani doma, ze sa ti nic nechce, akoby som o sebe citala 😀 ja som uplne rovnaka, a musim povedat, 99 per ludi je takych, nic sa mi nechce, nemam dobru naladu, to nie je choroba, ale len lenivost...na co sa konkretne liecis?

ita111
18. mar 2013

prírodné?ľudia vy čo ste?spamatajte sa, človek je bio tak mu dajte bio -do chladničky tiež patrí chlad či naopak?ale tieto veci sa neberú halabala,tieto ti predpíše primár naturálnej medicíny,nepredavkuješ sa,ale možeš ich brať stále ,nemajú žiadny nežiaduci účinok...príroda ešte viac pomože a zaberá , ako to chemické svinstvo..

vierkaaa85
18. mar 2013

Ahojte žienky, chcem sa s Vami poradiť...mam diagnostikovanú úzkostno-depresívnu poruchu... od januára beriem Cipralex a Xanax SR 0,5 mg ráno a večer. Začiatkom marca mi kazala psychiatrička vysadiť Xanax rannú dávku s tým, že ide jar, že to bude vonku lepšie... začala som ho teda vysadzať... Na druhý den som si zobrala rano Cipralex ako vždy no a až večer Xanax. Do pol hodiny som dostala tak silny zachvat uzkosti, ze som myslela, ze uz mi je koniec...odvtedy je to nic moc, spim v pohode, mam energiu, ale v hlave sa stale motam v myslienkach, ze to je zle a ze sa to len zacne zhorsovat...vcera som mala cely den uzkosti, normalne sa mi v hlave usadila "pijavica" a nic som neriesila len to, ze preco mi lieky nezaberaju, ze sa to zhorsi a ja skoncim v ustave, ze som sa uz nacisto zblaznila, proste neviem, ci to niektore z Vas poznaju, ale doslova pocity, ze som sa zblaznila, mimo reality, nevedela som sa ako keby prepnut do stavu ako predtym..Pricom vo februari boli dva mesiace co som brala Cipralex a bolo mi super...nemate skusenosti, ci moze po 3 mesiacho lieby dojst ako keby k zhorseniu stavu, ale tak brutalne? dnes mi je tiez na nic, ale rano som si uz dala Xanax... som nechcela riskovat znova tie hrozne myslienky... Za psychiatrickou idem az 27. ale bojim sa...prosim, mate nejaka podobnu skusenost???? Inak sa citim dobre, chodim vonku, nemam uzkost medzi ludmi, nikde...len tie myslienky ☹ a ten nekonečný strach, že sa to zhorší ☹ ☹ ☹

atlaska85
18. mar 2013

@zvolsiinylogin no ja som zasla za psychiatrom v prvom rade kvoli tomu,ze uz 10rokov som sa snazila vsetkymi moznymi prirodnymi aj neviem akymi cestami dostat zo socialnej fobie.Okrem toho mam asi niktofobiu,cize v noci sa budim na to,ze nieco vidim a som totalne v koncoch,neskutocne sa bojim,proste mam bludy vidim veci,ktore nie su 😖 A poslednom rade to najhorsie je to,ze mam dcerku,ktora je velmi narocne dieta a uz niekedy som totalne v koncoch a bojim sa,aby sa nieco nestalo.Niekedy sa bojim samej seba,ked ma ataky,aby som jej nieco neurobila.Hrozne sa zato hambim,lebo ju milujem nadovsetko na svete,ale je to snou velmi velmi tazke a uz nevladzem.
A co sa tyka tej lenivosti,tak u mne to bolo sposobene prave liekmi.Lebo ja som takato predtym nebola a nakoniec uplno nahodou vysvitlo,ze je to z liekov.Musela som znizit davku,lebo som uz nemala dost liekov.Polepsilo sa mi.Cim viac som znizovala,tym mi bolo lepsie uz nakoniec som vysadila uplne a uz nie som "leniva"

adelkag
18. mar 2013

ahojte baby, nemáte niekto skúsenosti s mgr. psyhologičkou albertovou? Psychiatrička mi vymenila aleventu za elontril, a chcela ma zase poslať ležať na psychiatriu, ževraj asi som rezidentná na antideprsíva, čo sa lieči v nemocke elektrošokmi, je normálna????? mám malé decko, niektorí ľudia si nemapätajú kto sú, musia ich znova učiť hovoriť, chodiť, skrátka nepamätajú si svoju osobnosť, to akože VŠ a Phdr. doktorát, mi už bude nanič, nebudem si pamätať pôrod mojho anjelika, je fakt normálna, veď vo švajčiarsku už to svinstvo elektrošokov zakázali? A čo ta psychologička albertová? Ak máte niekto skúsenosti píšte aj IP, dakujem.

adelkag
18. mar 2013

@vierkaaa85 na také myšlienky sa dávajú antipsychotiká, ja mám rispen 1 mg, ale berem len polku kvôli nežiaducim účinkom.

mexico_16
18. mar 2013

berie niekto Atarax ?

mexico_16
18. mar 2013

@adelkag A ako dlho sa liecis ? Nezabaraju lieky predpokladam ked Ti vymenila..

tajik
18. mar 2013

ahojte kocky,ako ste zistili ze je to depresia?mam dlhorocne problemy s tocenim hlavy,zavraty,slabost v koncatinach,trpnutie,zla koncentracia..........zatial som to neriesila u lekara.poradte prosim...........

vadimka
18. mar 2013

@adelkag zmen psychiatricku...najdi si aj dobru psychologicku...elektorsoky? nikdy v zivote...

luciaborisova55
18. mar 2013

Ahojte chcem vastrosku povzbudit tak vam napisem o mojej depresii.mala ssom ju asi 3 mesiace a bola som tehotna,moja depresia prebiehala tak zenic sa mi nechcelo bolo mi zle cele dni som prelezala nevedela som sa premoct a nic normalne robit vsetko mi vadilo aj vietor ked zafukalvsetko mi bolo jedno aj kebi mi niekto daroval miliony tak by ma to nepotesilo a bolo by mi to jedno aj ist na zachod som sa musela premahat,kazdy den nechut do zivta akoby som stratila pocitylieky som brat nemohla bola som v prvom trimestry potom asi po3mesiacoch to samo ustupilo co som mislela ze to neprejde a zase som sa bala poporodnej depresii no chvala bohu od vtedy sa to nevratilo a mam krasneho 11mesacneho syna a dobreho manzela a vecsinou stale dobru naladu a zvladla som to bez tabletok treba hlavne pozityvne myslenie pomoze aj sport a nezaoberat sa hlupostami.no teraz ni zistila dr ze mam tazky stupen displazie tak sa dost bojim a3aprila idem na operaciu odoberu mi krcok tak teraz sa zaoberam tymto dufam ze to dobre dopadne snazim sa nestresovat abi to neviustilo do depresivneho stavu a alebo stavu uzkosti.moja krsna ma depresie uz roky raz sa jej podarilo viradit tabletky az 10 rokov bola v pohode a potom sa to vratilo berie ich zas a teraz je to v norme tak vam vsetkym drzim palce nech vas to prejde bodaj by ta plaga neexistovala ak by som to nezazila tak len tazko by som pochopilaco preziva ten kto to ma.

adelkag
18. mar 2013

@mexico_16 nezaberajú, najskôr som mala cipralex 3 alebo 4 mesiace, teraz 5 mesiacov alventu, no tretí pokus elontril, ešte som si ho nenasadila, bojím sa čo to so mnou spraví, už teraz idem s prepačením skapať....

adelkag
18. mar 2013

@vadimka a baby nepoznáte nepoznáte nejakú dobrú psychiatričku z okresu Trnava, Nitra prípadne Bratislava? Už som zúfala, dnes som druhý krát vyliezla z posltele, ráno dva 3 mg lexauriny, aby som spala.

adelkag
18. mar 2013

@tajik keď máš depresiu, tak si myslím, že by si to isto vedela....

sandra2308
18. mar 2013

@tajik ahoj,mne ani len nenapadlo,ze tocenim hlavy moze zacat depresia.Mne sa to presne takto zacalo.Vo Februari minuleho rolku sa mi jedneho dna zatocila hlava,bala som sa niekam ist,ale mne sa k toceniu pridalo aj napinanie na vracanie,nic som nejedla,len ma napinalo a tocilo sa mi v hlave, neskor zacalo aj busenie srdca,blbe nalady,stale som len plakala.pochodila som vsetkych lekarov,myslela som,ze je to krcna chrbtica,alebo nizky tlak,az mi to doslo.Tak som zacala v septembri brat lieky a odvtedy sa mi hlava netoci,iba obcas ako kazdemu.Je to velmi neprijemne,ale ked sa ti iba toci v hlave,tak to asi depresia nebude

evagy
18. mar 2013

@adelkag ahoj, bola si ohladom tých homeopatík? ako sa ti darí?

kk77
18. mar 2013

@vierkaaa85 Ja som mala presne take iste pocity ako Ty. Mala som vsetko co opisujes. Tie uzkosti odchadzaju ako posledne, cize sa Ti este mozu takto vracat nejaku dobu a intervaly medzi nimi sa budu predlzovat az zmiznu. Ziadny ustav ani nieco take Ti nehrozi neboj sa. Mozog sa upokoji a budes ako predtym. Ja beriem tiez cipralex 10mg a v obdobi ked som mala taketo stavy ako Ty som mala este aj Rivotril. Brala som ho asi dva mesiace a potom mi uz stacil len ten Cipralex. Vsetko bude dobre, nech Ti psychiatricka predpise aj psychoterapiu, aby si potom v zlepsenom stave mohla na sebe zapracovat. Ja by som chcela teraz po vyse roku lieky vysadit a pokusam sa to riesit alternativnou medicinou. Po case sa na vsetko pozries inymi ocami, neboj budes normalna, ale ina, taka vyspelejsia, zrelsia, mudrejsia. Aj v tych najhorsich chvilach ver na lepsie zajtrajsky. Neboj vsetko co sa Ti teraz deje sa stava strasne vela ludom a reaguju presne tak isto ako Ty. Ked to prekonas vyhras sama nad sebou. Nie si v tom sama.

trinitit35
18. mar 2013

@vierkaaa85 tomu co si zazila sa hovori abstinencny syndrom,je velmi casty po vysadeni benzodiazepanov kam xanax patri.xanax je liek ktory patri medzi anxilolitika cize lieky proti uzkosti takze sa necuduj preco si po vysadeni dostala silnu uzkost..Aby sa predislo tymto abstinencnym priznakom medzi ktore patri napr.uzkost,zavrate,bolesti hlavy,napatie,nervozita,rozmazane videnie,nespavost,depresia a ine sa musia tieto lieky vypustat velmi pomaly,cize urcite nevysadit celu 0,5 hned naraz ale znizovat to postupne hoci by to trvalo aj 2 mesiace a viac.Takze tolko literatura a teraz moje vlastne skusenosti.Ja uzivam uz 5 rok Cipralex rano 5mg,vecer seroxat 10mg a na zaciatku liecby som brala 0,5mg xanaxu ktory som po 4 mesiacoch znizila na 0,25 my ten som brla pred spanim asi 3 roky a minulu jar som si povedat ze to vypustim uplne.Takze daj si predpisat iba 0,25 lebo ta sa da polit a tu som uzivala takto znizenu okolo 3 tyzdno,reakcia nebola ziadna,potom som aj tuto polku este rozpolila a uzivala takuto davku dalsie 3 tyzdne,reakcia v podstate ziadna a nakoniec som si nedala nic po 3 dnoch,depka,napatie v hlave,bolest hlavy ,pocity na vracanie ale po par dnoch uz sa to zlepsovalo postupne akurat to spanie bolo na figu ale ty na noc beries takze taky problem nebudes mat.Mozno si povies,ze naco to takto natahovat ale cim dlhie budes liek vysadzat tym mensi sok a nasledne abstak bude,urcite nevysadit to naraz lebo pre mozog je to sok,tolko moja odskusana rada

trinitit35
18. mar 2013

@kk77 ahoj chcem sa opytat ake alternativne produkty chces uzivat ja tiez beriem cipralex aj seroxat pisem o sebe riadky pod tebou ,tak si to precitaj

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@atlaska85 ahoj, ja som presne ty, tiez v obchodoch pripadne inde sa mi zda, ze ma ohovaraju - ale to mam snad od detstva,neriesim to...a tiez som sa budila na bludy, ano presne, lenze ja som mala aj cez den sluchove bludy a vidiny....uz to bolo vo faze, ze ked som isla po meste, tak som sa sama so sebou rozpravala, lebo som si uz myslela, ze tie bludy su naozajstne hlasy, ze niekto sa chce rozpravat so mnou...no proste pruser.. 😠 ..mne identifikovali paranoidnu schizofreniu...a na tu sa liecim...nasadili mi nieco na spanie - uz neviem co, ale boli to dva druhy, v pripade potreby som mala diazepan, jedla som zyprexu a pichali mi inekcie risperdal...mala som aj k tomu este jeden alebo dva lieky, len si uz nepametam, musela by som pozriet do karty....na tie bludy si daj pozor, mohlo by sa to zhorsit, a hovorila si o nich s lekarom? lebo co ja viem, ked sa povie vidiny, tak sa uz identifikuje schizofrenia, aby sa ti to nebodaj neprevalilo do niecoho horsieho...ja sa zas mozem mojho plesnaka deda spytat o tu socialnu fobiu...tak drzim palce, nech sa z toho co najrychlejsie dostanes...

svija
18. mar 2013

@zvolsiinylogin - dovolala jsi se do toho Psychiatrického centra v Praze? Poradili ti?

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@svija ahojki, este raz dakujem za link, nie moja, este som nevolala, chcela som nakoniec v piatok, ale to som mala vypadnuty mobil, a cez vikend sa nedalo...do kolkej su tam? co keby som zavolala teraz, mobil mam nabity...skusim, idem to otvorit este raz a pozriet na tie ordinacne hodiny, ...jaj, ako sa tesim,uz dlho som nebola taka stastna, viem, ze mi pomozu, dakujem.. 🙂

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@svija ahojki, tak som si to este raz mrkla, nie su tam ordinacne hodiny a je to v prahe, vsak...nevies mi povedat predcislie do prahy, t.c.mam zapisane v mobile...a to je len na sestricku t.c.? dakujem

svija
18. mar 2013

@zvolsiinylogin - já myslím, že teď už tam asi nikdo nebude, že je spíš lepší tam volat dopoledne. Já jsem spíš chtěla vědět, jestli ti vůbec něco řekli, takhle po telefonu. Podle mě, pokud teď bereš minimální udržovací dávku rispenu, tak je plánované těhotenství nějakým způsobem možné, ať už s převedením na jinou léčbu nebo třeba nějaká porada na genetice. Mě taky hrozilo, že budu muset brát léky v prvním trimestru těhotenství, původně to tak můj doktor chtěl. Pak nakonec řekl, že to zkusíme vysadit a taky to šlo. Jen teď po porodu se mi ta moje dignóza zase rozjela, mám OCD. Ale už jsem dobrá 🙂 .

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@svija prosim, ako je to predcislie do prahy? mi vyhadzuje, ze volam neexistujuce cislo.. ☹

svija
18. mar 2013

Předčíslí do ČR je 00420 a pak už to číslo na ambulanci. Dovoláš se do takové recepce k sestrám a ti tě pak eventuelně spojí s nějakým lékařem nebo ti poradí kdy máš zavolat.

zvolsiinylogin
18. mar 2013

@svija OCD? to je co? v podstate , aj ja som dohodnuta, ze keby nieco, tak to vysadime...len ja uz aj z vlastnej skusenosti viem, ze existuje nieco, ze sa mi to neuchyti...aj minuly mesiac som mala ciarocku a aj muzovi som povedala, dostala som inekciu, ona zmizne...a aj tak bolo...a uz aj davnejsie som mala biochemicke iba...tak preto by som to rada asi vymenila za nieco, co nema taky znicujuci vplyv na deti...alebo potom hladat pricinu inde...len mna ako prve napadaju lieky, kvoli tomu, co som o nich citala..