Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

aneta174
30. jan 2014

@adnil1927 ahoj co je ten mms

aneta174
30. jan 2014

@edimamija nie je mi takisto neviem si uz rady

aneta174
30. jan 2014

@adnil1927 co je to mms prosim ta pomaha to

edimamija
30. jan 2014

@aneta174 neopustaj sa,chod sa von poprechadzat,lahni si do snehu a sprav anjelika! A smej sa pritom uuuplne najviac ako sialenec 😀

172
30. jan 2014

@aneta174 ake beries lieky?ako ti pise edimamija chod von premoz sa ked len na chvilku a zhlboka dychaj lusti krizovky cokolvek len nemysliet na chorobu...

aneta174
30. jan 2014

@edimamija uz som bola vonka

aneta174
30. jan 2014

@172 berem neurol a setralin a bola somvonka

maria43
30. jan 2014

@aneta174 ahoj, ak mozem aj ja, tak ti odpoviem. kvapky mms sa predavaju ako "zazracne" kvapky na kazdu chorobu - od nadchy az po rakovinu ..... osobne s nimi skusenost nemam, nazory su rozne, niektori si to pochvaluju, niektori naopak. ked si to das do google, tak sa ti tam vynori niekolko linkov, mozes si o tom precitat.

edimamija
30. jan 2014

@aneta174 a smiala si sa uz dnes? Je to tiez dobry liek 😉

simka1111
30. jan 2014

@svija ale co by si ma strasila, toho sa vobec nebojim 😉 😉 Ja ked vecer lahnem do postele, tak do 10 minut spim a to neberiem nic na spanie 🙂 🙂 takze som maximalne spokojna 😉 Akurat jeden den som len tak citala v horoskope, ze mam pit viac bylinkovych cajov, tak som si tesne pred spanim spravila medovkovy caj a ked som zalahla, hroza a des. Ked som nebola 20krat na wc na malu, tak ani raz a este aj v noci som sa zobudila, ze mi treba na wc, pritom sa skoro vobec nebudim :P 🙂 pritom medovka ma uspavat . Nabuduce ju ale nebudem pit tesne pred spanim 😝 😝 Aha, a to ako budes vzsadyovat po akych davkach ? A to je pravda, ze clovek rozmysla nad kadecim a ja viem, ze by si nic take nespravila, len ta uzkost je strasna a strach, si si uz vobec neverila. Ja si tiez myslim , ze je to uz za tebou, aspon ale vies, ze ked sa to nahodou vrati, je mozna pomoc .

simka1111
30. jan 2014

@lenka00 ahoj, prave ze u mna ziadna uzkost uz níe je nastastie, niekedy sa dokonca citim tak zvlastne dobre, proste velmi prijemne 😉 😉 🙂 , co je super velmi .... A beriem len rano 1 tabletu sertralinu to je 100mg a 1 tabletu wellbutrinu a to je vsetko + psychoterapia. A skola ide super, nestazujem sa, teraz akurat sa ucim anatomiu . A je to zvlastne, ako u kazdeho lieky inak funguju .. 🙂 Vecer sa este ozvem a napisem viac, teraz idem sa ucit anatku , pa 😉

lucinka0921
30. jan 2014

@esselte Jani ty mas teda energie,daj aj mne trochu 😀 mne sa zase nic nechce,ale musim upratat a navarit si nieco....
@172 nespim uz nespim 😀 dnes som vstala pomerne skoro 😎 Co dobre varis?Ja neviem co si mam navarit

172
30. jan 2014

@lucinka0921 ajooj varim fazulku na kyslo-polievku a palacinky..moji duchodci si rozkazali 🙂 ...a mozno este fanky zamiesim ..uvidim kolko bude energie hihi

mary1995
30. jan 2014

@lucinka0921 Ja som včera robila ryžový nákyp s višňami a zeleninovú polievku. Dnes budem robiť fašírky so zemiakovým pyré.

lucinka0921
30. jan 2014

@mary1995 nemam rada ryzovy nakyp 😝 ja som chcela,ze urobim fasirky,mam mlete maso,ale nemam vajicka doma a do obchodu nepojdem....

lucinka0921
30. jan 2014

@172 fazulu na kyslo?To je ako?

mary1995
30. jan 2014

@lucinka0921 tak sprav boloňské špagety k tomu nepotrebuješ vajíčka.

lucinka0921
30. jan 2014

@mary1995 ja som ale vybera,ja nemusim spagety,len so syrovou omackou a teraz ma napadlo,ze si urobim,mam doma vsetko na to :D

adnil1927
30. jan 2014

@aneta174 www.mms1.wbl.sk pozri si tuto stranku, ja si od toho pana aj objednavam, velmi rad ti aj poradi aj ti zasle e-knihu, sama to pouzivam a je to uzasna vec, vela ludi sa pomocou MMS vyliecilo!

172
30. jan 2014

@lucinka0921 klasicku polievku omacku len u nas sa tomu vravi kysla fazula...das varit fazulku kedcje makka pridas zemiaky potom zasmazku pak ..mlieko smotanu prilejes nechas zovriet trosku cukru soli na dochutenie a ked sa podava tak ocot do taniera

aneta174
30. jan 2014

@adnil1927 je to na depresie a uzkosti

lucinka0921
30. jan 2014

@172 ahaaa,to moze byt dobre,az mi sliny tecu 😀 neviem ci takto nerobia na rusnakoch na husto s pirohami 😀 A nakoniec nevarim nic,objednala som si jedlo 😀 obcas mozem aj ja,ked nemozem do restiky,tak restika pride za mnou 😀

adnil1927
30. jan 2014

@aneta174 ano je a nielen na to!

172
30. jan 2014

@lucinka0921 mas recht luci,mne by sa veru tiez nechcelo varit pre seba...co dobre si si objednala? 🙂 ..mna zacala boliet hlava ale ze riadne,zacinam panikarit 😒

lucinka0921
30. jan 2014

@172 ja som si aj vcera objednala 😀 vcera som mala tortelini quatro formagi,ci ako sa to pise a dnes mam Scaloppina Gorgonzola (vepřová panenka, smetanová omáčka s gorgonzolou, obloha),fantazia 😝 😀

svija
30. jan 2014

@simka1111, @hroska, @lenka00- tak jste mě holky přecenily a já sebe taky. Po třech dnech snížení dávky už se mi vrací část toho mojeho. Ne přímo obsese, ale takové nepříjemné všímání si detailů. Muj mozek pak začne registrovat věci, které by měl normálně vypustit a vůbec si jich nevšimnout, což mi pak zhoršuje normální fungování. Třeba jdu a přitom se podívám na několik věci, které periferně zachytím a jindy bych si toho ani nevšimla. Nebo když se něčeho dotknu, tak taky hned musím zkontrolovat co to mám v ruce a tak. Blbě se to popisuje, ale bývá to taky součást OCD, že prostě mysl přisuzuje důležitost věcem, které by měla ignorovat. A ještě ráno fakt divná nálada, taková psychicky rozhozená jsem byla. Takže po konzultaci s doktorem vracíme léky zpět a příště budeme muset jít ještě opatrněji. No asi to nechám až třeba za půl roku, až budu mít po zkouškách, co mě čekají v červnu 🙂. Takže dík za držení palců, ale ani to nestačilo 😉 .

lucinka0921
30. jan 2014

@172 a co ze ta hlava boli?Nebude to z pocasia alebo nieco?

lucinka0921
30. jan 2014

@mary1995 a nakoniec som nevarila nic a jedlo si objednala 😀

mary1995
30. jan 2014

@svija jaj to mi je veľmi ľúto, tak som Ti držala palce, no ale čo skúsiš to inokedy. Ja keď som bola odstavená od Anafranilu tak som začala mať problémy / také čo aj ty popisuješ/ po mesiaci. neviem ako si znižovala, ja som každý týždeň o 25 mg. Ale ja som brala 200 mg. A keď som to znížila na tých 100 mg, už som sa necítila dobre.
Ja som niekde čítala, že znižovať AD treba vtedy, keď je veľa slnka , lebo serotonín sa tvorí aj vplyvom slnečného svetla a že v zime nie je moc dobré znižovať, lebo vtedy aj tak máme menej toho serotonínu.
Mňa ešte napadlo, či to čo prežívaš neni z toho, že sa viac sleduješ, možno že to je len výkyv. Ja keď mi je zle, tiež sa prehnane sledujem a potom som z toho nervózna.

172
30. jan 2014

@lucinka0921 olalaa to musi byt mnamkove 😉 ..uz len ten nazov znie dobre ,slintam tu nq monitor 😀 😀 ...neviem z coho ta hlava mozno som sa velmi rozbehla vsetko chcem mat upratane,umyte atd..musim zabrzdit,bo mne sa spustila depka po 5 rokoch z vycerpania..