Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

megy88
20. máj 2014

Ahojte dievcata.Aj ja sa k vam pridam ak mozem.Moje problemy trvaju uz dlhsie ale najhorsie bolo na konci roka ked som tamer skolabovala a skoncilav nemocke.potom sa to zacalo denno denne opakovat.zachvaty vo dne aj v noci..Chodila som od 1lekara k 2.Bola som uz na pokraji sil.Uz sa to nedalo zvladnut tak som nakoniec skoncila u psychiatra. Dg.tetania a psych.to uzavrel ako Panic.porucha.Nasadil mi lieky-Alventu 75mg a Neurol.Alventa mi vobec nesadla tak som ju mala vysadit.Potom mi nasadil Akretis 20mg a ten uz znasam lepsie.Mam este aj Neurol.Dnes som mala kontrolu neurol mam uz len vecer a Akretis pokracovat.beriem ho 2 tyz.

danielagabriela
20. máj 2014

Baby, mozno trxhu o inom, ale chcem sa pochvalit, dnes mam narodky a moj mm ma neuveritelne prekvapil- kupil mi umyvacku riadu, no verili by ste tomu? Sam od seba....ja som mu to len raz povedala, davno, ze by som ju uvitala....no a dnes som prisla od dr. A namontovana...no koho by to nepotesil

danielagabriela
20. máj 2014

No ale este dalsia vec, nie uz taka pozitivna...som mala ist dnes prvy krat na tu psychoterapiu a zase som sa nevybavila, pol dna som tam zabila a, ze zase nic....tak ma objednala na stvrtok rano, no ale ak ma uz nezoberie, tak budem hladat inde Lebo som sa uz 3 krat zbytocne previezla....a kolko penazi clovek minie, ked uz zvladne ist do obchodov, no fakt fasa....

mirulka147
20. máj 2014

@danielagabriela tak všetko najlepšie k narodeninkam a nech darček dobre umyva

babetkomoje
20. máj 2014

@adnil1927 ano ano tie tocaky velmi hnusne tak tie su vazne z toho....ako ju vysadzas? aspon si si znizila davku? Alebo zo dna na den skratka....

babetkomoje
20. máj 2014

@megy88 Ahoj Megi, tak to beries este velmi kratucko... viac menej si na zaciatku. Ja som uzivala Alventu a jej ucinok som pocitila az tak po dvoch mesiacoch a nasadenie alventy bolo hrozne :D Spotena som sa motala a spala a to bolo takto asi tak dva tyzdne kym si organizmus zvykol...

babetkomoje
20. máj 2014

@danielagabriela to je dost cudne ze ta nevzala...ved ona si planuje schozdky aj pacientov kedy kto pride... toto by ma uz vazne vytocilo....

megy88
20. máj 2014

@babetkomoje - no, absol.mi ta alventa nesadla.mozno aj koli ostat.liekom.asi to nebola dobra kombinacia.tie stavy boli hrozne.priserne krce v bruchu.tocil sa so mnou cely svet.hlava ma bolela.spm myslela zei oci vyduje a velke zrenice som mala.a stale ma nadrapovalo na vracanie.napriek liekom na spanie som sa budila.a krce v bruchu som mala aj v noci.1x som myslela ze ma chytil slepak. fuj ked si na to spomeniem.tieto uz znasam celkom dobre.

anina63
20. máj 2014

@danielagabriela Prajem Ti zdravia, šťastia dosť, nech slniečko Ti svieti pre radosť.
Nech máš všetko čo chceš mať a nestratíš chuť sa smiať.

adnil1927
20. máj 2014

@babetkomoje no ja som brala uz najnizsiu davku tri mesiace a vysadila som zo dna na den, lebo uz som nemala aku najnizsiu si dat, to bola najnizsia aka je, a predsa mam abstaky.

172
20. máj 2014

@danielagabriela vseeetko najlepsie k narodeninkam prajem hlavne zdravie zdravie a zdravie...🙂 a darcek od manzela bol fakt pekne prekvapko...

esselte
20. máj 2014

@megy88 vidíš a pritom každý vraví, že alventa je super, ja beriem paretin a rivoril, xanax na noc,tak to beriem už asi pol roka, chcem začať vysádzať xanax, ale ešte sa bojím ,v lete mám dva mesiace voľno, tak to skúsim vtedy, lekárka mi to káže vysadzovať pomaly, po polke

esselte
20. máj 2014

@adnil1927 vidíš a pritom, že vraj pri AD nevznikajú absťáky, podľa mňa každý liek , ktorý berieš dlho,vyvoláva závislosť, telo ho potrebuje, lebo si zvyklo, je treba vysadzovať veľmi pomaly

esselte
20. máj 2014

@danielagabriela všetko naj

adnil1927
20. máj 2014

@esselte no je to svinstvo, telo si zvyklo.U kazdeho je to individualne, treba len zatat zuby a vydrzat.

adnil1927
20. máj 2014

@esselte ešte ma napadlo, aj ja som brala xanax pol roka a postupne som ho vysadzovala, velmi pomaly a aj tak som tri dni nemohla potom dobre spat a bolo mi divne, ale potom to preslo.A moj psychiater mi vravel, ze to nie je mozne, no ale asi je, ved kazdy to zvladame inak.

esselte
20. máj 2014

@adnil1927 musím sa prinútiť to vysadiť, je ho asi už ani nepotrebujem, len to beriem ako nejakú pomocnú barličku, bojím sa bez neho

3009
20. máj 2014

@danielagabriela všetko najlepšie a hlavne to najdôležitejšie- zdravíčko.

nikollla
20. máj 2014
adnil1927
20. máj 2014

@esselte chapem, aj ja som sa strasne bala, ale neboj zvladnes to.

nikollla
20. máj 2014

@lenka00 Ahoj ja som dlhšie užívala 150mg,ale to nejako nezaberalolstale som potrebovala neurol a to každý deň minim.1 mg.potom som prešla na 225 mg a konečne som sa zbavila neurolu,ale niekedy ho ešte potrebujem,ale už len 0,25mg.Sú ešte aj horšie dni,ale môžem povedať že je to lepšie,ale mne to trvalo dlhšie,lebo som sa začala dosť neskoro liečiť takže už to bolo chronické,tak táto dávka mi už trvá dosť dlho,len sa bojím,že sa jej tak ľahko nezbavím.Keď si zistila že si tehotná,v ktorom týždni to bolo keď si vysadila alventu a ako to dopadlo?🙂

nikollla
20. máj 2014

@lenka00 ešte som chcela dopísať,že mne to vlastne trvalo dlhšie kým to zabralo možno aj 1 až 2 mesiace,ale tak celkom bez úzkosti a záchvatov paniky to ešte celkom nieje a to je už 4 roky,ale ak to nemáš také silné tak viem že niekomu to prešlo pekne po tejto dávke a celkom sa vyliečia aj do roka možno aj menej.Prajem nech ti to rýchlo zaberie a skoré uzdravenie 🙂

lenka00
20. máj 2014

@nikollla dekuju 😉 uz jsem na tom taky celkem dlouho...venlafaxin beru od rijna a 150mg jsem zacala uzivat asi v pulce listopadu a ted tech 10dni 225mg...lecim se s uzkostne depresivni poruchou, ale kdyz to bylo akutni tak mam pocit, ze trpim uplne vsim...prevlada u me silna uzkost, ze se to vrati, ze to zase bude spatne apod. apod. je toho hodne, ceho vseho se bojim, co moje hlava uz vsechno vymyslela 😝 tehotenstvi jsem zjistila ve 4-5tt al realne jsem byla tehotna 2-3tt a v te dobe jsem brala 75mg venlafaxinu pak vse v pohode az do 6 mesice - to se to vratilo a bylo to strasne, tak dr. mi nasadila sertalin, ze je v tehotenstvi lepsi - brala jsem 50-75mg, ale nemam pocit, ze mi nejk pomahal, spise bych rekla, ze jsem mela jeste vetsi uzkost...mala se narodila zdrava a je moc sikovna - diky Bohu, pak jsem ji chvili kojila na 75mg venlafaxinu, ale nejak se nedarilo a prestala jsem kojit a presla na 150mg...a te taky jeste nekdy uzivas neurol? ja beru obcas, ale uzkost je se mnou porad 😖

nikollla
20. máj 2014

Áno,este niekedy ho užívam,ale mala som aj také dni že som nebola vôbec schopná chodiť medzi ľudí,do obchodu ,autobusu,a pod.zase na chvíľu to prešlo a potom zase prišlo a hlavne ten strach že to znova príde je najhorší,ale už som si asi zvykla a mávam aj závraty,tocenie hlavy,mám jednu dcéru a kvôli tým liekom som sa bála že druhé nezvladnem takže neviem,nikto z rodiny túto chorobu nemá len ja a kto to nezažil,tak nepochopí 😒

nikollla
20. máj 2014
babetkomoje
20. máj 2014

@adnil1927 no ja som si tu najnizsiu delila na polovicu sama. Nakupila som si prazde obaly v lekarni a presypovala som si polovicu davky... A tak to bolo skoro mesiac. Potom som si tieto male davky davala kazdy druhy den.... Viem co robim kedze som uz par krat AD vysadzovala.... Cim pomalsie tym lepsie... Lebo ked naraz vysadis tak mas z tych abstakov pocit ze sa ti cela choroba vracia nazad po par tyzdnoch....

babetkomoje
21. máj 2014

@lenka00 Ahoj Leni, cize ty si otehotnela uz s touto poruchou? Ja mam presne podobne stavy ako ty. Hnusne vtierave myslienky, strach z buducnosti ze uz to nikdy nemoze byt dobre a neviem ako dalej zit a podobne... a ze je to cele strasne nespravodlive :( a samozrejme ze co ak to nevydrzim, prepne mi a nieco si urobim a koooopec dalsich hovadin.... Tiez beriem Alventu (venlafaxin) a uz viac krat mi zabral... mam 150mg ale na tehotenstvo si rozhodne netrufam. Ako to bolo po narodeni malej a ako sa zvladas o nu starat? Velmi drzim prsteky a obdivujem ta ako pekne si to zvladla v tehotenstve 🙂 miminko ste vobec neplanovali?

lenka00
21. máj 2014

@babetkomoje ahojky, jak to popisujes, tak to mame hodne podobne...ano, otehotnela jsem, kdyz uz mi ta nemoc propukla, ale byla jsem stabilizovana, tak jsem si verila a doufala, ze uz se to nevrati...bohuzel vratilo ☹ mam 2 deti, porucha prisla po porodu prvniho syna, pak jsem celou dobu brala leky stridala jsem 150mg a 75mg a pak jsm neplanovane otehotnela - nebrala jsem antikoncepci - no a ted mame krasnou holcicku 😉 ale ty horrmony na me asi nejak pusobi, protoze me to tehotenstvi a kojeni asi celkem dost rozhodilo...a s jakou poruchou se lecis? ja jsem vedena jako uzkostne depresivni...ted beru 225mg, tak jsem zvedava jak to zabere...a ty jsi stabilizovana? uz neberes zadny benzac?

megy88
21. máj 2014

Ahojte.tak dnes som rabajsi neurol vysadila ako mi kazali.no okolo 11 sadostavil taky zachat ze az.norm.som nechapala co sa deje.takyto silny uz dlhsie nebol.predychavala som.nic nepoohlo tak somsi nakoniec ten neurol dala a zachvat ustupil. Mozno som urobila chybu.no neviem.

megy88
21. máj 2014

Nemohol to byt aj nejaky abstak?brala som ho cca mesiac.predtym som mala atarax a predtym este frontin.