Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1111
30. jan 2014

@svija Aha tak potom jedine ta tretina je mozna, ale aj to je nieco . No vsak sa potom pokusis a uvidi , ako to dopadne 😉 Ale hlavne je, ze si ok 😉

lumebb
30. jan 2014

@bety222
ja beriem coaxil tiez od oktobra. Mozno nieco spravil ale nie vela, v decembri mi k tomu dali fevarin, ale na ten som velmi zle zareagovala :( a teraz som na tom istom ako predtym mam pocit. Tak by som si strasne priala aby bolo vsetko ako predtym :( nech to odide ako to prislo.

katka694
30. jan 2014

Ahojte, ja som dnes bola po dcéru v škole. Cestou do školy som zase raz začala špekulovať o tom, či som alebo nie som zlá matka, či ju dobre vychovávam, a či nie som na ňu príliš náročná. Včera sme mali veľmi zlé popoludnie, chytá ju prvá puberta (má 6,5 roka) a ja reagujem príliš podráždene. Mala mať do pol štvrtej výtvarný krúžok. Išla som po ňu asi o 10 minút skôr. Panička mala byť na záchode. Čakala som ju chvíľku pred záchodom, a rozmýšľala, čo sa tam asi deje. ...no, samý buchot a chichot. Neodolala som a vošla som na WC. Moja milovaná dcéra sa plazila popod kovové steny, ktorými sú rozdelené záchody. Mala aj dve spolupáchateľky. Zavreli sa na troch záchodoch a prechádzali tak jedna k druhej. Veľmi sa na tom zabávali. ...tak som sa na tom schuti zasmiala, že som jej nakoniec ani nič nepovedala (až doma som jej trochu dohovárala). Stále rozmýšľam nad tým, že tých svojich čertíkov musím brať s veľkým nadhľadom, a musím si veriť, že som schopná držať svoj hnev na uzde, a svojimi výbuchmi hnevu tak neubližovať svojim deťom. ...super som sa "vykecala", vďaka Modrý koník 🙂

anina63
30. jan 2014

@talulah27 Ahoj,ja užívam Eliceu 10 mesiacov. Kedže som sa bála,brala som 9 mesiacov len po pol tabl. t.j.5mg. Až tu mi poradili,že mám nízku dávku,lebo som sa z tých stavov veľmi ťažko dostávala. Teraz mi to vysvetlil ešte jeden dr.že mám zvýšiť dávku na 15mg-čiže ráno 1 tbl. na obed polka a k tomu Xanax 0,25mg.Ked mi je horšie,tak ešte pridám.Len užívaj lieky tak ako ti vraví dr. Ja si myslím,že som sa mohla mať oveľa lepšie,keby som brala tak,ako som mala.Síce je tiež pravda,že moja dr. mi práve kázala len 5mg a to bola chyba.Chcem ti ešte povedať,že nečítaj nežiadúce účinky na letáčiku.Držim prsty 🙂 bude dobre

lucinka0921
30. jan 2014

@esselte no Jani,z chuti som sa zasmiala 😀 este si mala dat svoju foto vodnika 😉

talulah27
30. jan 2014

@anina63 ahoj nežiaduce účinky sa u teba neprejavili? o panickej poruche som vela čítala hlavne sa niektorí boja že sa im niečo stane že zamdlú na verejnosti alebo zomrú. ja mám pri panickom ataku strach že sa zbláznim v poslednej dobe sa vyskytli ataky keď som sa bála že si niečo urobím. nikdy som nemala problém so spaním a v poslednej dobe prišli aj problémy so spánkom. zmenila som robotu a hrozne sa bojím že sa niečo pokašle a prídem o prácu. tie úzkostné ataky na mna prichádzajú aj v práci. ach jaj chcem zasa žiť normálny život ☹

anina63
30. jan 2014

@talulah27 Presne všetky príznaky sedia ja dodnes aj malokedy idem autom sama,bojím sa presne ako ty.Ja ani neviem či to boli NU lebo mne bolo straaaaaaaašne.To sa nedá ani popísať.Máš k Elicei niečo na ukľudnenie? Bez toho je na začiatku ťažko to ti vravím z vlastnej skúsenosti.Ako som písala,beriem 2 mesiace aj xanax.Je to trochu lepšie,ale ešte to nie je normálny život 😝

adriana1861986
30. jan 2014

@amalia32 a ako to zvladas mas lieky co mas za diagnozu presne ja mam panicku uzkostnu poruchu.mozme popisat viac ....ja som bez liekov od jula zatial to zvladam

talulah27
30. jan 2014

@anina63 ja som začala tušiť že niečo neni v poriadku keď som začala mať problémy odísť niekam sama autom. nakoniec som vždy odyšla a časom to prešlo teda šoférujem normálne. stále však mám zlý pocit keď mám byť sama doma. teraz som začala robiť na benzínke kde som sama 15 hodín a úzkosť príde stále nad ránom ked je vonku ešte tma ☹ potom začnú chodiť zákazníci a je to lepšie. ale tie hrozné myšlienky že to nezvládnem 😝 😝 😝 strašne som to chcela zzvládnuť bez liekov ale asi to nezvládnem. nedal mi nič len eliceu. stále premýšľam ako zvládnem nábeh na lieky.

hroska
30. jan 2014

@esselte kde ty chodis na tolkych psychiatrov? 😨 😨 😀 😀

hroska
30. jan 2014

@svija nevadi, urcite mas este sancu v buducnosti 😉 . Su take zakladne pravidla pri znizovani, jedno spominala aj @mary1995,ze sa znizuje, ked je slnko, leto. Jar a jesen su vseobecne take horsie obdobia pre tieto nase pliagy a u niektorych to moze byt aj zima. U mna osobne depresia prisla v oboch pripadoch na jar, to je moje krizove obdobie v roku 😅 Potom je dolezite sa dostatocne dlho preliecit, v pripade tazsich stavov aj tie 3-5 rokov. Potom nemalo by sa vysadzat, ked ma clovek nejake zatazovejsie obdobia alebo tesne po zatazovych obdobiach,.... u teba teraz tie skusky 😝 .No a este to, o com sme uz hovorili, vysadzat ich strasne pomaly....mozno aj pol roka sa s tym hrat 😵 Je to narocne a skoro to vyzera tak, ze to vhodne obdobie na vysadzanie v zivote cloveka asi nie je pomaly nikdy 😝 😀 a este mozno jedna vec, ze clovek si to vysadenie musi priat z celeho srdca, musi byt naozaj velmi silne presvedceny, ze to chce a ze si to dobre uvazil a ze to bude pre jeho zivot prinosom

lenka00
30. jan 2014

@svija To je mi moc lito, ze to nevyslo, ale jeste neni vsem dnum konec 😉 nasadis zpatky davku a muzes zkusit snizovat v lete, taky souhlasim s tim, ze v lete je to mnohem lepsi 😉 ted to pocasi, pochmourno - to neni nic pro nas...mozna to mohlo byt i tim, ze jsi snizila a trosku se objevila uzkost - jak to vsechno dopadne a telo zaclo byt ostrazite a projev mohl byt, vsimani si detailu...myslim, ze zmenu neurotransmiteru by mozek, tak rychle nepoznal, ale to jen premyslim na hlas a je mozne, ze je vsechno jinak 😉 hlavne, ze po zvyseni se citis zase dobre a vis, ze ti anafranil dela dobre...a i kdybychom mely brat leky cely zivot, tak za ten klid v dusi to stoji!!!! 😵

kachita
30. jan 2014

@hroska A hlvne vysadzat a verit,ze to zvladnes. Ja som vysadzala 4 mesiace, ale stale som nerila, ze to bude dobre, a ono to prislo. Velmi som chcela byt bez liekov ale neverila som. Sestra par rokov dozadu sa naserkala a prastila tym zodna na den. jej sila bola vacsia nez cokolvek ine. ja som vsak este nedozrela k absolutnemu presvedceniu, ze to dokazem bez tabletiek.

kachita
30. jan 2014

@lenka00 @swija Berte to tak, ze su pripady, ktorym ani lieky negunguju. Ja som vdacna, ze ja na lieky reagujem dobre. Takze brat lieky nie je pohroma.

lenka00
30. jan 2014

@simka1111 teda, tak to je moc dobre, ze se citis, tak pekne...asi ten Wellbutrin Ti pekne pasnul, topanky presne na Tve nozicky 😀 No, anatomie, to neni co zavidet...obre, ze uz je vse oki a da se soustredit na skolu apod. jeste toho chlapce, ne? 😝 no, ja jsem vazne zvedava, co me vymysli nova psychiatricka a doufam, ze mi nebude chtit nejk menit lecbu nebo vymysli neco s cim nebudu zasadne souhlsit... stou minulou jsme se dobre znali a bylo to takove spolecne rozhodovani a ted nevim, co cekat, tak snad to bude oki 😉

hroska
30. jan 2014

@esselte som sa narehotalaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 To nema chybu ....sef vyzera, ze by tiez potreboval nejake AD 😝 😀 Ale tebe ideeee 😒 😀 , vidis, ta Cymbalta veru nebola pre teba, teraz ficis na Paroxetine jak vrtula a uz ani nepises, ze ta teplo zalialo a pod.Paroxetin je super, ja hovorim, ze som na nom frcala nie na 100%, ale na 120%, velmi mi sadol, len s tou jednou, jedinou chybickou krasy, co som spominala 😝, ale ta u teba nie je, tak super 🙂 😉 🙂

lenka00
30. jan 2014

@kachita souhlasim, presne to si myslim...a s tim vysazovanim a virou, to je nejdulezitejsi...u me poprve to bylo taky ze dne na den, protoze jsem zjistila, ze jsem tehotna a ani me nenapadlo premyslet, ze se to vrati...dlouho mi bylo dobre, tak jsem vysadila a bylo to...ale bohuzel se to vartilo a v plne sile, mozna jeste horsi nez poprve a ted, jesstli se nahodou nekdy rozhodnu vysadit, tak ta vira bude o dost mensi, protoze uz jednou se to vratilo...

hroska
30. jan 2014

@lumebb Coaxil je len na lahsie depresivne stavy. Na panicku poruchu veru nestaci 😨 , preto sa ti stav nezlepsoval.ten Fevarin, co si neznasala, patri medzi SSRI a preto asi tvoja dr. usudila,ze SSRI netolerujes....ale su aj ine ssri ako Fevarin, ktore su velmi ucinne na PP, napr. aj taky Paroxetin. Co sa tyka to Mirtazapinu, dobre ti napisala o nom simka, on patri do skupiny SNRI a ovplyvnuje nielen serotonin, ale aj noradrenalin.

hroska
30. jan 2014

@lenka00 leni ahoj, ako je na tej 150mg davke venlafaxinu? uz je to na tych 90% u teba ok? a kedy mas termin k novej dr.? moc drzim prsty,aby ste si sadli 😉 🙂

esselte
31. jan 2014

@lucinka0921 Aj to bude, ale až dnes a už vstávať, spachtoška,,,

esselte
31. jan 2014

@hroska Nájdem ich na internete, skúsim napísať a títo mi odpísali

esselte
31. jan 2014

@bety222 Môže mať aj poruchu učenia, skús s ňou navštíviť psychologa a špecialneho pedagoga na poradni, iste ti aj v škole poradia na koho sa máš obrátiť, určite to nezanedbaj, radšej zavčasu, možno má zo školy len nejaký blok, skús si nájsť na internete pedagogicko psychologickú poradňu vo vašom meste , nájdi kontakt a skús zavolať, alebo ako som ti už písala, skús sa spýtať v škole, koho by ti odporúčali, ale vybrať si môžeš sama

esselte
31. jan 2014

@anina63 že je to dobrá terapia, dúfam že sa aj dnes na karnevale takto nezhovadí, lebo sa smiechu nezdržím, potom pošlem aj moju fotku vodníka

kroupovamonika
31. jan 2014

Ahoj holky, tak se opet po nejake dobe vracim, jsem zoufala...Beru venlafaxine 150 jednou denne na uzkosti, narodilo se mi mimco...nektere mou historii znate...ted se mi zas rozjely strasne uzkosti, nemuzu spat, jsem napjata, rozklepana, chce se mi brecet. A k tomu beru uz podruhe dostinex na zastaveni laktace. Porad se ji nedari ukonci, nevim ci je to tim venlafaxinem???cetla sem dve studie a ty to negujou ale porad pri stisknuti se mleko objevi...poradte

bety222
31. jan 2014

@esselte ona mi začala rozpravať ked mala skoro 4 roky a na 6 išla do školy ,ja som ju nechcela dať ale ex jej povedal ked idu všetky deti ideš aj ty,ale on si asi neuvedomil ,že jednoducho ešte nebola vyvynuta nato aby išla do 1ročnika,ledva prešla prvy ročnik,nešlo jej to ťažko sa jej učilo,a velmi,potom som od neho odišla a išli sme do inej školy,2ročnik skončila a ala 3 trojky,čo som bola velmi šťastna,že som ju potiahla na 3 trojky,ked ju berie ex na vykend ,tak on ju nenauči nič a si vieš potom predstaviť čo ja mam doma ,ked sa ma učiť na pondelik a ma toho vela,prve čo vystupi z auta hned mi nadava že nie som schopna ju naučiť a že mi ju vezme lebo že nezvladam svoju dceru,a ona to všetko počuje ,ma 8 rokov a prava sa ku mne tak isto ako on,ved aj včera mi nadavala ,musela som večer brať ešte dalsi oxazepan,zanič ma nema a to ma boli,on sa po rozvode otrepal ako kura a ja na liekoch pre neho,a mam pocit že aj moja dcera je šťastna ,ked mi može takto ubližovať,bola som s nou v 2ročniku pri špecialnej psychogičke,aj s nou chodim k psychologičke a ta mi povedala že jednoducho je to je taka povaha,že jej to je jedno ake ma znamky,ale ved ja sa s nou musim učiť aj po 3- 4 hodiny,čož je to neunosne toto,a čitam jej aj 15krat tu istu vetu a ona mi povie že ona si to nevie zapametať,ja nevladzem sa s nou učiť

bety222
31. jan 2014

@katka694 začiname tu pisať aj o svojich deťoch ,musim aj ja tu napisať aspon sa vyrozpravať,moja ma 8 rokov a ta puberta je pomali tu,pisala som že včera ma vytočila do nepričetnosti,koli učeniu aj koli tomu že je chora a ex ju ma zobrať cez vykend do tatier,čo ja nechcem aby tam išla lebo potom bude ešte horšie chora a vynechame toho v škole vela,on mi vobec neda vedieť kedy ju berie ,kde ju bebie a na kolko ,rieši to s dcerou,ako keby ja som bola len ta u ktorej ona byva,a ked som jej povedala že nejde nikam ,že aj doktorka jej povedala že može isť ale len aby chodili a prechadzky a žiadne lyžovanie,ale budu tam aj deti takže šaliť sa vonku budu,a ona mi povedala že noačo tato mi dovolil že možem isť a on pre nu pride,a ja ju musim dať ,ked nechcem aby ona mi tu nenadavala aj on ,tak radšej trpim a som ticho,len aby jej som neubližila,a čo ma nahnevalo včera ked som sa s nou rozpravala tak ona mi za každym mojim slovom hovorila ,,a čoooo, a čoooo,a ty sa spametaj ,a ty nie si normalna,a pritom som na nu ani nekričala,len som sa jej snažila vysvetliť ,aby tam sa v tatrach nešalila,a zostala som sprosta a nenormalna ja,

172
31. jan 2014

@bety222 fuu moja jednoznacne si musis prehovorit s ex bez dcerky hlavne...proste mu dat najavo ze si silna a ze si nezelas aby sa najskor dohodol na niecom s dcerkou, ty ju mas v starostlivisti a si za nu zodpovedna a ty rozhodnes ci ju pustis niekam bodka. Pisem z vlastnej skusenosti ver mi, pozbierala som silu a postavila som sa mojmu ex! Tvoja dcera vidi ze ta ex nerespektuje a chape to tak,ze si to moze dovolit aj ona lebo..lebo ved ocko jej nic nepovie.

lucinka0921
31. jan 2014

@esselte joj Jani,tak ja tak skoro nevstavam 😀 ale dnes som bola hore uz o osmej,co mi je divne.Upratane uz ma,to som stihla uz vcera a teraz si idem navarit pirohy plnene mletym mäsom 🙂 No ja zvedava ja vodnika 😀

172
31. jan 2014

@lucinka0921 ahojky spachtosko nas 😉 ...ako sa dnes mas? Tiez som zvedava na vodnika a mozno aj kral bude mat dnes zaujimavu masku 😀

lucinka0921
31. jan 2014

ja sa mam stale rovnako,ale fajn,dnes mam aj energiu :D varim a potom este papiere musim nejake dokoncit.No ja zvedava tiez na foto sa zase nasmejem 😀 A ty ako dnes?