Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

slimme
19. aug 2015

Ste tu nejake mamicky z NR a okolia? potrebovala by som poradit psychiatricku pre moju kamaratku...dakujem

aengus
19. aug 2015

Ja som z liekov schudla 7 kg. Pravda vsak je,ze som prave ten tip co do seba nic nedostane ked je v strese. Na zaciatku brania AD som prve 2'tyzdne dostala do seba len ovsenu kasu rano aj to som sa musela nutit. Vahu si drzim jem len lahke jedla z ostatnych mi je tazko uz len ked sa na ne pozriem. Raz za cas ma vsak chyti nenormalna chut na brutalne nezdrave a tazke jedla. Nebranim sa tomu dam si a zase mam na nejaky cas pokoj 😊.

nikolca
23. aug 2015

kočky mali ste niektora v nemocnici robene šoky?pomaha to na depresie?

sardinka333
23. aug 2015

@nikolca takto daleko asi našťastie žiadna z nás neprišla...čo ti to navrhuje lekarka? Len laicky moj nazor je že to už je posledna ,,štácia, ked nič nezaberá ,..ale vraj to robia v narkoze🙂 Držím palce aby sa ti polepšilo🙂

kikusa8
29. aug 2015

Baby poraďte prosím vás dobrého psychiatera v okolí Galanty? Ďakujem

abcdefghijklm
30. aug 2015

Dobrý deň,
mam problem z nespavosťou. Išla som na psychiatriu na odporucanie obvodnej, čo teraz veľmi ľutujem. Keby som bola vedela že mi pomôže aj užívanie byl. čajov tak by som tuto otravu nedala do ust. Psychiater mi dal užívať trittico. Toto Trittico mi od zaciatku nepomahalo, či som uživala 100 ml alebo 150 ml, proste od zaciatku uzivania som si myslela že to nie je liek pre mňa. Vždy som musela pred užitim piť čaje na nervy na spanie ktorými som zapila liek.Užívam ho už jeden rok a vôbec nič sa nezmenilo.
Bola som na kontrole a doktor mi povedal že si to musim sama usmerňovať.A tak som ja začala vysadzať trittico a prišla som až na 60ml.Lenže sa stalo že jeden večer ked som si chcela ešte znižiť trittico som nestihla, pretože ako som si lahla do postele tak som zaspala a spala som do rana.Takže som vynechala dávku a od vtedy nespávam, zvyšila som si znovu dávku a neviem čo mám robiť ďalej. S postupným vysadzovaním som zistila, že lepšie spávam. Potrebujem sa zbaviť uživania trittica čo najrýchlešie aby som mohla normálne spať. U mňa ma trittico opačny účinok, ľudia ho uživaju lebo maju problem so spankom a aj im pomáha, ale mne škodí ja po užiti nemôžem zaspať, mám to overené. Psychiatrovi ktorému chodim som prestala dôverovať, pretože raz povia tak, inokedy inak a nakoniec mi povedal že si to musim sama kontrolovať. Prosim o radu ako najrýchlejšie sa zbavim užívania trittica.
Ďakujem.

sintra
30. aug 2015

@abcdefghijklm tak zmen psychiatra. Inak, nemysli si, ze kazdy psychiater musi zarucene a presne vediet, co komu sadne a co komu nie. Oni sami tiez len skusaju. Kazdy pacient reaguje individualne, takze co jednemu zaberie, druhemu nevyhovuje vobec. Ako napriklad Trittico. Je typicke tym, ze ludia nan reaguju velmi odlisne.
Zeby ti jedno vynechanie davky uplne znemoznilo postupne znizovat, sa mi nezda. Trittica sa zbavis len postupnym znizovanim, idealne pod dohladom psychiatra.
Melatonin si uz niekedy skusala? Mohol by ti pomoct v prechodnom obdobi. Je to telu vlastny spankovy hormon, normalizuje spankovy rytmus.
Este by ma zaujimalo, ci ti psychiater predpisal Trittico vyslovene len kvoli nespavosti alebo si mala aj ine problemy?

slimme
31. aug 2015

@lenka_21 ahoj, chcela by som sa opytat ci ma mozes pridat do sukromky? dakujem

shogun
5. sep 2015

Ahojte, je tu prosim niekto, kto ma osobnu skusenost, prip. pozna niekoho, kto bol v psychiatrickej liecebni v Pezinku na liecenie depresii?Vdaka

rebeka11
5. sep 2015

@kikusa8 Mudr. Patrik Strhan

kikusa8
6. sep 2015

@rebeka11 ďakujem, ale on neberie pacientov.

kurciatko23
9. sep 2015

poznam takw stavy.....pomoze fakt len antidepresiva, tie vsak neucinkuju hned......zsiadne sedenia, terapie, je to porucha v mozgu......beriem antidepresibva a je mi fajn

rosea
14. sep 2015

Ahojte, uživam AD prvý polrok bol ťažký ale potom rok bol super vysadla som AD na mesiac samozrejme na odporúčania lekára nie sama teraz od februára som opäť nasadila po zlom obdobý teda naspäť sa mi vratili ťažkosti prehnana úzkosť... takže s prestávkou mesiaca uživam AD cca 2a pol roka ale posledné 2 mesiace sa cítim horšie zvýšene pocity úzkosti traviace ťažkosti bolesť hlavy stuhnutá šija.... aj napriek tomu že poctivo beriem AD. Začala som od sept chodiť do školy a učenie my vôbec nejde je to síce po 16 rokoch ale neviem sa dobre sústrediť a mám pocit že aj čo sa naučím tak poobede to už neviem, k tomu malý mi štrajkuje v škôlke nechce tam chodiť každé rano reve už ma to znervozňuje a potom pociťujem úzkosť ako mu tam je s manželom nemám moc dobré obdobie nie žeby to bola kríza ale nejak ho neviem pochopiť v určitých vecia. Nemám dobré obdobie je to tým že AD už neučinkuje alebo je to všetko o mne mám pocit že mi všetko prerastá hlavou že nič nezvládam ani školu rodinu ani manželstvo som z toho na nervy a je mi do plaču máte niekto podobné problémy alebo čo sa vlastne so mnou deje?

eri28
15. sep 2015

@shogun ja som bola viac krat v pezinku na lieceny, ale moja diagnoza asi nebola depresia.Preco sa pytas?

eri28
15. sep 2015

@nikolca mala som robene soky v nemocnici.Ale bola som v zlom stave, a neviem ci mi pomohli. 😀 Ale asi mi neuskodili.Fakt si to pamatam matne.Len co som sa zobudila nevedela som kde som ako by ma resetovali.Ale potom sa mi vracala pamat a zistila som ze som v nemocnici. 😅

tslobik
15. sep 2015

@rosea Úplne ťa chápem.....Ja beriem AD oveľa dlhšie, už druhé.....ale stále mám pocit, či s nimi alebo bez nich.....proste rovnako. Niekedy je lepšie, niekedy mám pocit, že to neprežijem......a lieky beriem stále rovnako. Tak nechápem....čím to je. Mne sa veľmi zhoršuje stav pred MS. Tiež mám pocit, že nezvládam nič......prácu, dieťa, rodinu, muža......Aj mi Dr. zvýšila dávkovanie a nič sa nedeje. Ešteže mám lieky aj na spanie, inak by som sa ani nevyspala....Neberiem ich stále, len občas.......keď viem, že by som do rána nezaspala......Ja mám pocit, že tie lieky na depresiu ani nezaberajú....Niekedy mám pocit, že by som si najlepšie oddýchla niekde na psychiatrií.....

shogun
15. sep 2015

@eri28 kvoli celkovemu dojmu z lekarov, sestier, prostredie, ako je to s vychadzkami, kedy sa moze ist domov a pod...

eri28
15. sep 2015

@shogun uff to neviem je to u mna uz asi 8 rokov co som mala tie soky.Mala som ich raz.Bola som v zlom stave ani neviem ci to konzultovali z rodicmi ja som este chodila do skoly, ale asi ano.V tej nemocnici sa neostavalo dlho prepustali tusim po dvoch tyzdnov mna, ale mozno zavazilo aj to ze som bola studenka, a nasi ma tlacili do skoly, neviem.Bola som v Bratislave na Antolskej.Pristup sestier a lekarov si nepamatam, len viem sama co si pamatam.em ze ma na izbe uspali a potom som sa tam aj zobudila, ale bola som tam sama co si pamatam.A to bolo tusim uzavrete oddelenie celkovo, cize vychazky iba s pribuznimi v areali nemocnice.Nezda sa mi ze by som mala nieco zakazane po zakroku podla mna to ani netrvalo dlho a neako extra sa o mna nikto nestaral.

shogun
15. sep 2015

@eri28 na antolskej ci v pezinku🙂?

eri28
15. sep 2015

@hutka ahoj citam si spatne clanky a docitala som sa tvojho prispevku.Mna chytila depresia v 15 tich aj ked ma liecili na vselico az neskor som pochopila ze to bola depka.Tiez som chvala Bohu na svete aj ked pokusy boli uz tu nebyt.Az v dospelosti som vysadila lieky, vlastne som sa prestahovala do zahranicia vyhladala odbornika povedala svoj pribeh a lieky mi uz nenasadili spat kedze som bola dlhsie bez liecby, ale povedali mi ze ked prijde baby choroba sa moze vratit.Ale ja jednym uchom dnu druhym von na tuto informaciu som uplne zabudla az ked 8 den po porode som dostala poporodnu depresiu a psychozu pochopila som.Moj problem bol trosku aj v dectve v rodine problemy s rodicmi a zo skolou cize nikdy by ma nenapadlo, ked sa osamostatnym a pride baby ze sa to stane.Nedala som si na seba pozor a prepla som uplne.Nic som nejedla, nespala nepila a choroba sa prejavila.Cize som stravila 3 mesiace z malym na psychiatrii, tyzden doma a zase spat na 2 a pol mesiaca.Lieky mi nastavili, a po dvoch rokov relativneho zlepsenia sme zacali planovat druhe baby.Strach bol, ale tuzba po dietati vedcia.Dali mi lieky a tvrdili ze su bezpecne aj v tehotenstve aj pri kojeni.Uverila som im vsetko su odbornici.Ale v 2 mesiaci mi povedali na sone ze malemu nebije srdiecko a isla som na kyretaz.Vsetko som prikladala liekom ktore som uzivala 3 mg haloperidol, ale vsetci tvrdili ze to nie je mozne iba moj obvodny mi povedal, ze lieky su nebezpecne a moja doktorka v Bratislave tiez psychiatricka.Iny psychiatri tu stali nazor, ze lieky baby nezabili.Po kyretazi som hned na prvy mesiac otehotnela tu nerobia 3 mesacnu pauzu.Bola som v soku ale happy a hned som vysadila lieky.Postupne som si znizila davky kazdy tyzden.Samozrejme odbornici boli proti, ale nikto ma neprinuti brat lieky.Som v 6 mesiaci tehu a lieky neberiem.Nevieme co nas caka, ale na maleho sa tesime.Nikdy som netrpela uzkostnymi stavmi ako strach a podobne, ale depresie a psychozy som mavala.Ide jesen cize som opatrna, lebo som citliva na pocasie hlavne jesen, zima, ale zatial vsetko okej.Trosku som prepla cize na tento porod sa pripravim lepsie co sa tyka pomoci po porode.Len stale nemam vyriesenu otazku kojenia.Tvrdia ze lieky sa mozu aj v kojeni uzivat ale to tvrdili aj pri tehu.Moc sa mi nechce malemu davat neake oblbovaky v podebe liekov v materskom mlieku.Toto je moj pribeh v skratke.Drzim ti palce ja by som na druhe baby v pohode pristupila.Kazda ma svoj pribeh a nikto ti nevie zarucit ci sa choroba vrati alebo nie.Mne povedali ze je to 50 na 50.

eri28
15. sep 2015

@shogun Antolska, ja som bola aj v Pezinku, ale nie na soky.

eri28
15. sep 2015

@shogun na Antolskej som bola pocas skoly.V pezinku iba raz ako stredoskolacka na deckom, uz je zrusene co viem a potom som tam bola v dospelosti na zenskom.

lusinda12345
19. sep 2015

Ahojte mate niekto skusenost s liekom mirzaten, mam problemy so spankom, no ale tento liek mi nepomaha,som po nom na tom este horsie .Neviete mi poradit nieco menej skodlive a volnopredajne.

rosea
19. sep 2015

@tslobik presne som to zvažovala aj ja ale zas na druhej strane rok som sa mala super teda až po tom vysadení cca 2mesačnom sa nie a nie naštartovať aby som išla opäť tým správnym a šťastným smerom, ale na druhej strane sa bojím opäť vysadiť bez toho aby mi bolo úplne fajn lebo radšej takto nie super ako úplne zle 😉

tslobik
19. sep 2015

@rosea A máš pocit, že tvoj stav sa odvíja od liekov...alebo skôr od okolností...toho, čo práve prežívaš????? Ja mám pocit, že tie lieky nezaberajú ako by som si predstavovala......

martina2322
23. sep 2015

@lusinda12345 ahoj, mne pomohol so spankom až v kombinácii s Citalecom. Samotný Mirzaten nie 😒

eri28
23. sep 2015

Baby chcem sa opytat ci su tu mamicky co kojili z liekom haloperidol.Som uplne zmetena co robit.Zijem v nl Amsterdam a doktory mi zmenili lieky koli tomu ze som chcela baby a aby som mohla aj kojit.Cize som uzivala 3 mg, ale o baby som prisla.Pridalsom som vysadila liecbu.Pravdepodobne po porode mi daju liecbu spat a budu tvrdit ze mozem kojit asi 2 mg haloperidolu, to bola moja posledna davka a bola som okej.Ale ked sa pytam na svk, tak nikto nedoporucuje pri tomto lieku kojit.Tu mna vsetci presviecaju ze maju prax a je to overeny liek aj v tehu aj po porode.Mozno sa najde maminka zo skusenostami, dakujem.Lebo prvy bol kojeny iba tyzden potgom na umelom a je okej.A zase nechce sa mi do miminka prach lieky to potom radsej to umele mlieko ako keby to malo zanechat neake nasledky.

petrofka
28. sep 2015

@slimme ak to je este aktualne, tak Jana Dubravska, je to taky mily zlaty cloviecik. K nej by som urcite chodila. Minimalne na prekonanie prveho strachu. Velmi dobry je aj primar v nemocnici.

lenka_21
29. sep 2015

@shogun nie v Pezinku, ja som bola v Zaluzi. Ale Pezinok by mal byt velmi dobry...

abreha
2. okt 2015

Ahoj, zdravím. Prosím má tu některá z Vás zkušenost s novým antidepresivem Brintellix? A také jsem se chtěla zeptat, zda máte někdo zkušenost s lamictalem/lamotriginem/lamotrixem na deprese? Děkuji 🙂