Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
3. máj 2014

@alexandraalexandrova psycholog ti asi hned nepomoze, bude to trvat asi.. ak zacnes brat lieky uvidis ako tvoj zivot naberie inu kvalitu a ako sa ti zmeni vztah k dietatu, ak teda depresivna ozaj si... su lieky ktore sa daju brat aj pri kojeni, precitaj si na mamile prispevky ku kojeniu na liekoch,alebo sa skus spoznat s mamickami ktore koja na liekoch( je ich dost) aby si neskor nelutovala, ze si mohla prezit plnohodnotnejsie cas s dietatom ked je teraz najzlatsie 🙂 Ublizovanie tym ako sa spravas a ublizovanie tym ze nedaj dietatu 10 krat za den prso ale iba 5 je predsa strasny rozdiel! Myslis, ze vsetky deti ktorych oducaju sa citia ublizene? To si len v sebe tym nieco ospravedlnujes...Nemas v okoli ziadne materske centrum kam by si vybehla? ziadne ihrisko s mamickami? Nove kamosky sa daju ziskat aj cez net, aj tu som ziskala par dobrych🙂 To, ze mas nejaku chorobu neznamena ze ti vezmu dieta, dieta sa berie ak je zanedbana jeho vychova..neboj..ale urcite so sebou nieco rob.... uz len kvoli krpcovi... kludne napis ...

chovancova27
3. máj 2014

@soniada ja som hlavne potrebovala zmenu z toho kolotoča na MD...mne to moc moc pomohlo, hneď bol svet krajší🙂

soniada
3. máj 2014

@chovancova27 Aha..stereotyp🙂.lebo na ozajstnej depresii sa moc skakat na zumbu neda 🙂 clovek je rad ze dojde na wc 😀

soniada
3. máj 2014

@mimok hojky , s nutkavymi myslienkamim sa da krasne pracovat..chodis psychologovi? (necitala som historiu) hlavne sa neboj, ak mas nutkave myslienky nic nikomu nespravis, su terapie ako sa ich krasne zbavit alebo ich potlacit, a ked zaberuleiky prejdu aj myslienky🙂

soniada
3. máj 2014

@mimok keby nieco napis mi IP
OK letim kocky uzite si vikend...ja mam same vybavovacky, roztrasena som cela a chrbat ma boli a spavat nemozem a selijake dalsie sr..čky sa mi zas vracaju takze veselooo 😀 nestihačky v praci nestíhačky doma..

3009
3. máj 2014

@alexandraalexandrova choď určite aj za psychiatrom, lieky ti určite pomôžu. Práve kvôli dieťaťu sa musíš ísť liečiť, aby si bola zdravá. To neznamená, že ak chodíš k psychiatrovi a psychologovi, že ti majú zobrať dieťa ak sa o neho vládzeš riadne starať. Len choď čím skôr aj k psychiatrovi, lebo to vyzerá na popôrodnú depresiu. Držím ti palce.

sikea
3. máj 2014

Baby zabijete ma zase som pila na eliceu ide mi hlavu rozdrapit poradte mi nieco nech mi je lepsie ☹

lenka_21
3. máj 2014

@alexandraalexandrova ja to skusim napisat heslovite a snad to bude zrozumintelne, baby ti to uz tie napisali:

1.Potrebujes aj psychologa a aj psychiatra. Cim skor tym lepsie. Ak sa bojis socialky, tak zatial popis lekarovi tvoje stavy hnevu a agresie, ktore mas.

2. Kojenie - mozes kojit aj s liekmi i ked ak nenajdes rozumneho psychiatra tak ten ti asi povie, ze pri uzivani AD nemozes kojit. Ja mam dobru psychiatricku a ta mi to povolila a tak som kojila a aj brala lieky. No v tvojom stave a veku dietatka uz kojenie mozes kludne vynechat a urcite ho treba obmedzit. Maly by ti uz mal prespat celu noc a dojcenie nonstop nie je pre neho potrebne. Ja mam 2 male deti - 2 a 1,5 rocne. Obidve su plne dojcene. Od 8.mesiaca (ukonceneho) ich v noci uz nedojcim a momentalne piju rano, vecer a mozno 1 max.2 za den! Mame kopec inych aktivit, plus papkaju 5x denne, maju nastaveny pitny rezim.

3. Mas dietatko - dietatko place (lebo inac komunikovat nevie), vystraja, neposlucha a robi rozne veci prave preto, ze je dietatko. Mne moj maly plakal prve 3 mesiac v kuse ked bol hore - mal problemy s bruskom. Nastastie relativne dobre spaval, ale od cca 14 tyzdna otvoril oci a spustil rev a neprestal kym nesiel spat. Svoju nervozitu a neklud prenasas aj na neho a mozno aj to bol dovod preco bol taky placlivy.

4. Tvoje dieta je tvoje dieta a nie PARTNER. Na tuto vec zabuda vela mamiciek a robia si z deti zivotnych partnerov. Prilisne naviazanie na dieta (ako to opisujes ty) nie je pre jeho vyvoj zdrave. Podla mna pomalicky mozes zavadzat to, aby zacal spavat vo svojej postielke a taktiez by mal vediet fungovat aj bez teba. Podla mna ho mozes dat na par dni k otcovi dietata a ty si mozes zatial odychnut. Traumu mu tym nesposobis, ale ked ho budes prilis viazat na seba tak mu tym ublizujes a aj sama sebe. Samozrejme so zmenami treba zacat pomalicky a postupne, lebo teraz je syncek na teba prilis viazany.

5. Kamaratky, priatelky ... to vsetko URCITE potrebujes. Nemozes sa len cely cas starat o dieta, lebo z toho by preplo kazdemu, Kontakty su dolezite a ako ti poradili baby mozes si ich najst v dnesnej dobe uz vsade. Ak chces napis mi do IP odkial si - skusime nieco vymysliet. Chcem ti pomoct.

6. To ze niekto nebeha s modrinami neznamena, ze nie je tyrany! Tyrat niekoho sa moze roznymi sposobmi. Ako som ti pisala, ja tiez tlapnem svoje deti, ale vzdy som to spravila pri plnom vedomi. Ano aj ja som mala tazke chvilky a spravila som to co som ti pisala - dala som ich do postielky, aby sa im nic nestalo a zavrela som sa do kupelne a vysla som odtial az ked som bola uplne kludna. Ked bolo treba volala som kamoske, mame, sestre ... proste vzdy sa niekto najde.

savanna
3. máj 2014

@sikea no co ti poradit, NEPI :D

Kocky ako vikendujete? Mne dnes prislo smutno, ked je taketo pocasie, v lavom spanku mi vystreluje bolest auu. Asi ma zase rozhadzal menzes, sice uz mam po nom, ale zase som zostala z neho taka vyvedena z miery.
Idem nieco robit, aby som prestala mysliet na to, ako mi je 😅

anina63
3. máj 2014

@sikea Ahoj zlato,na to je jednoduchá odpoved NEPIT.....viem,že teraz neočakávaš takú odpoved......myslím,že nikto ti v tom nepomôže okrem teba, ale to musíš mať veeeeľmi pevnú vôľu chcieť prestať alebo dr. a následne liečenie.Určite sa to dá.......nechcem ťa strašiť,ale lieky a alkohol=cesta k dalším zdr.problémom

soniada
3. máj 2014

alex A pozor velka pravda bod 4 od Lenky.. aj takto sa formuje uzkostliva osobnost.

sikea
3. máj 2014

@anina63 ahoj ale ja niesom alkoholicka som skor abstinent . .fuuuj blbe vino je to humus. Ale moc dakujem za odpoved

sikea
3. máj 2014

@savanna dobra rada dakujem moc

anina63
3. máj 2014

@soniada zo 4 bodom plne súhlasím,viem o tom svoje a aj čo to spôsobí.... @sikea,prepáč,ale ja som ti nenapísala,že si alkoholička.Ked som dobre čítala tvoje predchádzajúce príspevky,sama si písala,že si si predtým viac vypila a teraz nepiješ......noooo neviem či vino nepatrí medzi alkohol.Písala som ti v dobrom,je to tvoja vec,len si potom nepýtaj odpoved na to,že čo máš robiť.

alexandraalexandrova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anina63
3. máj 2014

@alexandraalexandrova Ahoj,čítam príspevky a nečítala som od @soniady nič také,ako si odpovedala......je viac ako isté,že každá mamička vie čo jej dieťatku prospieva......lenže nie za každú cenu a to aj ked ide o neviem aké dobro dieťaťa,pokiaľ mám sama problém,musím ho riešiť,trebars aj pomocou liekov.Veľa z nás má problém chodiť vonku,donedávna som sa bála chodiť aj na dvor,nieto sama do mesta.Preto ti tie ženy radia,že môžeš kojiť......aj s liekmi.Nechcem spochybnovať,že nie si dobrá mama,ale tvoje dieťatko je už natoľko rozumné,že ja si myslím,že ťa využíva.Pokiaľ nemá vážnejšie problémy s príjmom potravy.Takéto dieťa by už malo mať vyváženú stravu.Len ťa prosím neurážaj sa....ved ti tu nikto nechce radiť zle a ty máš možnosť si z toho zobrať čo chceš a vôbec nemusíš robiť to,čo ti radia.

alexandraalexandrova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandraalexandrova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pluba
3. máj 2014

@alexandraalexandrova Jste velmi citlivá a soucitná a uvědomujete si, jak na synka působíte. S největší pravděpodobností jste prožívala od mámy nebo otce podobný přístup a i když nechcete takto jednat, sklouzáváte do stejného schématu. Navíc totéž schéma proběhlo s manželem. Dokonce bych si troufal odhadovat, že stejné pocity nezájmu prožíval i on, protože jste se musela věnovat naplno dítěti. A roztáčí se kola vzteku, pocitů viny, lítosti... ... Vším tímto se jen přidává "energie" (v tomto případě pozornosti) problému. A jak říká psycho/neurologická poučka, čemu věnujete pozornost, to posilujete. Před tím, čemu chcete uniknout, to Vás pronásleduje. Tak to je. Ale dá se s tím něco dělat. Dá se to posunout do úplně jiné roviny, než do přehazování problémů z generace na generaci. Možná je právě na Vás, abyste to zastavila. Možná jste právě Vy ta, která může dokázat zastavit ten koloběh.

esselte
3. máj 2014

@sikea ty si nedáš povedať čo?nech ťa teda bolí hlava, aby si vedela a naučila sa konečne , že na toto sa nedá a nemá piť, ale nie, kľudne si daj algifen kvapky, ak máš, sú aj proti bolesti hlavy a po pití ozaj fajn, alebo nejaký čajík

anina63
3. máj 2014

@alexandraalexandrova viackrát som si prečítala túto vetu....Dojcenie je prenho skvely sposob ako sa vyrovnat s psychickou zatazou, ktoru este inak riesit nedokaze, no postupne sa to uci. Možno to ja nechápem,ale ked som mala dva roky,vôbec si nepamätám čo sa okolo mna dialo,aby ma to poznačilo.Je pravda,že mám niečo z detstva na čo si spomínam ako na niečo zle,ale to som už mala viac ako dva roky.

esselte
3. máj 2014

@savanna ahoj, ja som bola na angline, aj u nás prší, včera som sa opaľovala, lebo som mala voľno, riaditeľ nám dal riaditeľské, učila som sa na skúšku na pondelok, mám atestačnú skúšku o 8.00, dnes zima ako v psinci a hnusne zamračené, ešte sa mám učiť, ale nejako sa mi do toho nechce, ale musím sa prinútiť, ešte niektoré veci si musím poriadne zopakovať, už aby bol utorok, alebo aspoň pondelok poobede

lenka_21
3. máj 2014

@alexandraalexandrova moje odporucania si vobec nepochopila a si zbytocne vztahovacna. Nemyslim si, ze je nevyhnutne, aby si svoju zlost ventilovala na mne ...ja som ukradla cas mojim detom, aby som ti napisala a ponukla pomoc.

O nejakej vztahovej teorii ma nemusis poucovat, mam 2 deti, obidve dojcim. Ano dojcenie je dolezite, ale aj nedojcene deti sa vo svete nestratia. 🙂
Druhe dietatko mam adoptovane, dostali sme ho ked malo 2 mesiace a napriek tomu, ze bolo na UM tak sa mi ho podarilo dojcit a odstavit flasu uplne. Minuly rok mi diagnostikovali rakovinu, podrobila som sa operacii a napriek tomu deti stale dojcim...viem ake je to pre ne dolezite, ale stale si myslim, ze som dolezita aj ja. V noci som prestala dojcit, lebo od polnoci sa budili deti kazdu hodinu (samozrejme niekedy obidve naraz). Bola som totalne nevyspata, pocitovala som napatie, uzkosti a takto som nemohla fungovat a starat sa o ne.
A ano nie som zastanca vsetkych tychto novodobych "noviniek" vo vychove, na druhej strane ked pocuvam mamicky so staznostami tak sa ma vacsinou ani jedna netyka. Mojim detom nic, ale abolutne nic nechyba a podla mna je pre nich najdolezitejsia usmiata, oddychnuta, kludna a vyrovnana mama 🙂 🙂 🙂

Drzim ti palce!

alexandraalexandrova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandraalexandrova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anina63
3. máj 2014

@alexandraalexandrova nechcem byť za mudru....viem,čo tým chceš povedať,ale nemôžem so všetkým súhlasiť.To o čom píšeš som študovala.....teoria.Mám tri deti z toho je jedno ťažko postinuté,vôbec nekojené,dalšie len po mesiaci a netrúfam si povedať,že som bola zlá matka.Máme také vzťahy,aké som sa im snažila vštepovať od malička.....a to je už výchová.

esselte
3. máj 2014

@anina63 ty máš jedno postihnuté dieťa?To som nevedela, ako to všetko zvládaš?

alexandraalexandrova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anina63
3. máj 2014

@esselte áno,je to moje všetko 🙂 pri tých mojich stavom mi najviac pomáha......povzbudí,ked nevládzem,ťahá z postele 😀 aj ked mne sa nechce......ľúbim nadovšetkooooo

anina63
3. máj 2014

@alexandraalexandrova myslím,že tu nikto nikoho neodsudzuje,len sa ti snaží pomôcť alebo vysvetliť čo by si mala robiť......neľutuj sa a začni s liečbou čím skôr.Už si lieky brala,tak myslím,že vieš ako to funguje.Prajem ti všetko dobrééééé