Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

inkinka
16. nov 2009

blazka, raz sme sa ako deti zasekli vo výťahu 1 m2 na dve hodiny...s výťahom mávajú problémy aj ľudia bez klaustrofóbie, ja nemám rada tie sklenené so sklenenými stenami šachty, kde všetko vidieť
rimmel, iste, s terapiou, ty píšeš, že zvládaš sama, každý nie

andy.a
16. nov 2009

čaute,ja sa tiež určite ozvem,keď mi vyjde čas 😝 😝 😎 😎 😎
lebo na niektoré veci sa nedá nereagovať 😕 😕 😕 😲 😲 😲 😨 😨 😨

filipal
16. nov 2009

Rimmel, vedela som, ze tvoje prispevky spustia lavinovu reakciu! 😕
ty si totiz pichla do osieho hniezda. dievcatam, ktore uz presli dlhsiu cestu liecby, si teraz odkazala : baby, vy ste slabosi, na to, ze mate depresiu, uzkost sa iba hrate! pozbierajte sa trochu, nebudte slabosi! vlastne si postavila na hlavu pomaly cely vedny odbor psychiatrie.. podla mna je skor skoda, ze sa nelieci viac ludi s podobnymi priznakmi, bolo by menej samovrazd. skor sa casto hraju na hrdinov a potom to uz nezvladnu.
ale ved urcite sa zapoja aj ostatne, takze tu necham nejaky priestor.... 😉 😉

janulienocka
16. nov 2009

Ahojky babenky, Rimmel chcem Ti povedat, je fajn ze si tak veris, ale Ti garantujem, ze to nie je take jednoduche ako si myslis a ze depku chytia len slabsie povahy. Ja som sa k uzivaniu AD dostala tak, ze sa mi tuto jar zacala zo dna na den strasne tocit hlava, nepreslo to po tyzdni ani po mesiaci. Nemam slabsiu povahu (cela moja rodina je z toho v haaji, co to beriem, lebo my poznaju a ani by ich nenapadlo ze sa mi to stane). Nie je to ani tym ze by som sa mala zle, mam najlepsieho muza na svete, krasne synceka, som velmi uspesna v praci, teda dari sa nasej rod. firme, proste vsetko je uuzasne, najlepsie na svete a stalo sa. Takze, drzim ti palce, ale istotu nemozes mat nikdy
Inak ja som cely vikend pretrpela, dnes som si zas supla stvrtu seroxatu a bolo mi ovela lepsie. Maly sa uz z tej sarlachovej anginy dostal, celkom rychlo, uz v sobotu bol ok. Dufam ze uz sa z toho abstaku dostanem. vsetky moc pozdravujem, Hrosku, Andy, Filipal, Lenusku, Adapo a vsetky dalsie zlaticka

povuma
16. nov 2009

vrrrrrrrrrrrr 😠 😠 😠 😀 rimmel, naozaj zo srdca ti prajem, aby si nikdy nezazila ani tretinu pocitov, co si prezili tieto baby, evidentne nechapes, co sme prezili, akymi pocitmi menejcennosti, hanby, vycitiek, strachu, obav z buducnosti a ty nam s kludom Anglicana napises, ze sa na depresiu len hrame a v podstate sme slabosi....asi si necitala pozorne, vacsina z nas sa s tym snazila bojovat, nepripustala si chorobu, ja som napr. mala vela somatickych problemov, chodila som od kardiologa k internistovi, na gastro kvoli nechutenstvu, kym lekari prisli na to, ze sa to odohrava v mozgu a potrebujem AD........ver mi nebolo mi vsetko jedno a jedine co by ma vtedy naozaj polozilo, by boli reci o tom, ze som slaboch ked to neviem inak zvladnut 😠 nastastie som mala okolo seba inteligentnych ludi, ktori situaciu chapali a podrzali ma v chorobe, ktora sa moze prihodit kazdemu...

naozaj si myslis, ze nas to bavi, hrat sa na uzkosti? 😕 😕 ja som napr. nikdy tieto choroby nechapala, az kym som to nezazila, ake je to hrozne ... 🙄...

asi bude naozaj lepsie, ked sme nebudes prispievat, my sa tu totiz podporujeme v tom, aby nam bolo coskoro lepsie, zabrali nam AD, my sa postavime a pobezime zivotom, casom niektore bez AD, niektore s nizkou davkou, ale posilnene tymto zazitkom a dovolim si povedat, ze bohatsie o velku zivotnu skusenost a s respektom pred akoukolvek psychickou chorobou
😔
pekny vecer 🙂

rimmel
16. nov 2009

baby ale ja som nic nemyslela v zlom! ja tiez verim ze depresiu treba liecit len si myslim ze v niektorych pripadoch by to slo aj bez liekov a mozno keby mal clovek tu spravnu povahu ci davkuoptimizmu...ale ako som uz povedala su 4 druhy depresie a toto neplati na kazdu z nich 😉

ano ako janulienocka hovori..neviem presne ale jeden typ depresie ma daco spolocne s nejakymi toxinmi ci dacim v mozgu...ze sa im tam nedostanu a zu z toho potom depresivni bez vonajsieho podnetu......

len mna by fakt zaujimalo preco niektori ludia dostanu depresiu a ini nie? ci je to ako s ostatnimi chorobami? niekto dostane leukemiu a niekto nie..len sa mi zda ze depresia je straaasne rozsirena..strasne..

alika54
16. nov 2009

ahojky baby,,,,,dnesny den som celkom zvladla a len s jednym frontinom,,,,,a dufam ze bude uz len lepsie,,,viem ze depka nema absolutne nic spolocne s tym ci je clovek slaby alebo silny,,,myslim ze som si v zivote vselico preskakala a zvladla som to no teraz proste prisiel zlom a ja som ostala mimo,,,,nikomu v zivote by som nepriala take stavy a myslim si ze napisat ze je to choroba slabych je uplna blbost,,,,,,v podstate ani nemam viac silu na to reagovat teraz som vdacna za tuto stranku a dakujem uzastnym babam ktore tu su a dokazu nas ostatne povzbudit a pomoct 😉

rimmel
16. nov 2009

povuma klud
kde som napisala ze sa hrate a taketo veci..necitaj medzi riadkami prosim 😖

rimmel
16. nov 2009

sorry baby ale ja nechapem co take zle som spravila ☹ idem teda prec

povuma
16. nov 2009

ja som kludna, mam AD 😀 , ale branila som baby, ktorym tie reci mozu velmi ublizit, rimmel, vela z nich tu je este v stave, ked AD nezabrali a mohli by zacat o sebe pochybovat....urcite su na zaciatku vo velmi zlom stave, je to beh na dlhe trate, bohuzial ☹

rimmel, aj ja by som rada vedela, preco mam depresiu, 😎 ...proste je taka doba, rychla, vela narokov, zle socialne istoty, ludia su masirovani mediami, o dokonalosti, v praci je to stres na stres, clovek ide ako robot a jeho organizmus si raz povie A DOST....spomal, oddychuj, prehodnot, ...skratka nie sme dokonali....

rimmel
16. nov 2009

to som si neuvedomila tak sorry este raz uz sem nebudem chodit 😉

rimmel
16. nov 2009

a prajem vela stastia vsetkym 😵

povuma
16. nov 2009

v pohode 😉 aspon sa nieco priucis 😉 vyznelo to do teba dost tvrdo, ale naozaj sa tu snazime nelutovat sa, makat na sebe, rozne alternativy, tie AD su len barly, a bezat musime samy........raz to tu niekto takto pekne napisal 🙂 a kazda z nas by bola rada, keby AD nebrala, vela z nas pribralo par kil, maju vela inych nez.ucinkov, ale bojujeme a sirime osvetu 😵

lenka00
16. nov 2009

Rimmel ja naprosto respektujem tvuj nazor a vsechny holky co tady psaly zase napsaly svuj nazor...rozdil mezi nama je v tom, ze Ty jsi to nastesti nezazila a my ano...takze myslim, ze my nejlepe vime o cem piseme a proc se tak certime...nechapu proc nase spolecnost neuznava depresi nebo se na ni diva skrz prsty...kdyz cloveka boli v krku jde k obvodnimu a dostane antibiotika, no a kdyz cloveka boli duse, tak jde k psychiatrovi a dostane antidepresiva....proc nekdo depresi dostane a jiny ne, to je jako otazka proc nekdo dostane astma, rakovinu, proc je nekdo kratkozraky a jiny ne atd. atd..chapu, ze mas pocit, ze kazdy druhy ma depresi- je to rozsirene jako oznaceni i spatne nalady, stejne jako ze ma nekdo migrenu, ale pritom ho jen desne boli hlava...deprese na kterou zabiraji AD je opravdu neco jineho...na spatnou naladu by tusim nezabrala...deprese neni modni, je to pekny hnus a clovek musi sam prekonat sebe a priznat si, ze potrebuje pomoc psychiatra a pres veskery stud se zacit lecit...myslim, ze vsechny tim, ze se lecime jsme dokazaly jak jsme silne....

povuma
16. nov 2009

andy, mam otazku, je depresia alebo uzkost dedicna? teda ak jeden z rodicov trpel takymto ochorenim, je vacsia pravdepodobnost, ze to deti zdedia?....nejak percentualne vyjadrene napr. 😅 ....mam pocit, ze v minulosti bolo tychto chorob menej, alebo sa len viac tajili... 😒 ak budes mat cas teda, mohla by si nam toto popisat......dakujem.... 🙂

filipal
16. nov 2009

no teda, baby, ako ste to krasne napisali 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
normalne som hrda, ze mam depresiu! 😝 😀

povuma
16. nov 2009

filipal 😀mas byt na co hrda, patris medzi nas 😀 😀 😀 ...a lenka to krasne napisala, odvahu ist s pravdou von, priznat si dusevne ochorenie nie je lahke a len silne osoby to zvladnu...a to my sme 😵 😵 😵 😵

andy.a
16. nov 2009

áno,Rimmel,kočky to napísali správne 😕 😔
a začala si tu naozaj zostra ty,takže sa nediv tým reakciám 😕 😕 🙄 🙄

depresiu môže dostať ktokoľvek,Hroška to napísala zmosta doprosta 😕 ty sama najprv napíšeš "aká si silná osobnosť a tebe sa niečo také nemôže prihodiť" 🙄 🙄 🙄 😕 😕 😕
vzápätí,že ak by sa stalo niečo naozaj traumatizujúce /úmrtie blízkeho-nemyslím tú babičku,ktorú si tuším spomínala...onkologické ochorenie..atď.../tak by si to možno riešila suiciduom 😕 😕 😕
samozrejme nikomu,ani tebe nič také neželám a depresiu ani podobné psych.problémy neželám nikomu 😒 😕 😔

reaktívne depresie sú najčastejšie,niekto reaguje depresiou na vec,nad ktorou iný mávne rukou...niekoho nerozhodí ani veľká tragédia..záleží aj od určitej "odolnosti" voči stresom,ktorá je daná geneticky 😕

dúfam,že kočky,ktoré sem prispievajú a ešte sa len začínajú liečiť,tvoje príspevky neznechutili 😕

na druhej strane máš pravdu napr.v tom,že neurózy typu fóbií sa liečia/okrem AD/ aj psychoterapiou a to expozičnou,teda človek sa po určitej "príprave na neostro" vystaví situácii,z ktorej má strach...ale predchádza tomu dlhodobá príprava 😉 😕 ide napr.o spomínané klaustrofóbie,agorafóbiu,soc.fóbiu...aj špecifické fóbie ako napr.arachnofóbia/strach z pavúkov-videla som video z takejto terapie / a pod....tých špecifikách fóbií je kvantum 😕 😝

a veľa slávnych osobností/a myslím,že to bolo naozaj povahovo silné osobnosti/ sa liečili na depresiu,to tu určite ešte aj Kubaka spomenie 😵 😉 ,mňa napadá teraz Miloš Kopecký..už som písala,že trpel ťažkou bipolárnou poruchoulteda striedaním depresie a mánie..ambulantne chodil na elektrošoky a odtiaľ na skúšky do divadla či filmové skúšky 😕 lieky dosť flákal,zato dostával tie EŠ a mával naozaj ťažké stavy..v jednej psychiatr.učebnici je výpis z jeho chorobopisov 😔

a aj medzi SK súčasnými celebritami je kvantum ľudí,ktorí majú depresiu,liečia sa a netaja to 😕 😕

no,ešte veľa som toho chcela popísať,ale už nestíham 😉 😕

tak papá,kočky a užite si zajtra voľný deň /pracujúce/ 😉 🙂
tým,čo nie ste ešte stabilizované,nech sa čím prv polepší 😎 😎 😉

andy.a
16. nov 2009

Powuma,genetická predispozícia tu určite je..ale to sa týka skôr endogénnych depresií 😕 a aj to nie je 100 % pravdepodobnosť,že depresiu budeš mať 😕

teraz je viac reaktívnych depresií a ani sa človek tomu nemôže diviť,veď v akých stresoch žijeme,nemáme pomaly žiadne istoty,ako kedysi 😕 🙄 tak jasné,že je depresií viacej ,ale samozrejme aj možnosti liečby sú oveeeeľa širšie ako pred rokmi 😝 😕

kubaka
16. nov 2009

holky napsaly úplně všechno. tak jen k těm osobnostem...
Kromě Miloše Kopeckého určitě znáte Mariána Vargu, herce Oldřicha Víznera, režiséra Jaromila Jireše, všichni výborní umělci, lidé, kteří se prosadili, takže určitě slabí jedinci to nebyli. Inteligence, charisma, síla a deprese jsou záležitosti, které mohou jít klidně ruku v ruce. Jako alkoholik může mít IQ jako Einsteich, trpí depresí, úzkostmi spousta umělců, politiků, novinářů a publicistů (Jan Foll, filmový teroretitk Jiří Cieslar nakonec vyskočil z okna) 😔
. Okouzlující televizní Sharlock Holmes v podání britského herce Jeremyho Bretta (tomu propukla maniodeprese naplno po smrti manželky, musel být hospitalizován a natáčení se zastavilo, protože nebyl schopen ani komunikovat. V mezidobí, kdy měl manické období, natáčel jako o život a byl úžasný, v roli úplně zářil. Když se stav zlomil do deprese, natáčení se muselo zase přerušit - měl stejnou chorobu jako Miloš Kopecký.)

hroska
16. nov 2009

Kocky,ste bojovnice,tak ste to krasne vsetky napisali,som rada ze vas mam.

hroska
16. nov 2009

Einstein,churchil,vincent van gog,marlin monroe,elizabeth tailor,ernest hamingway//marek vasut-cesky herec,kristina farkasova-sk herecka, michal docolomansky,stano kral-sk herec, sk herecka co hrala v ordinaci v ruz.zahrade riaditelku nemocnice... Vsetci tyto ju mali

povuma
16. nov 2009

hroska, si ma predbehla, kym som to hladala 😀

mona12071
16. nov 2009

tak babulky musim sa pochvalit ze som dnes vyriesila jednu velmi zavaznu vec kvoly ktorej som nemohla spavat a mala som uz aj stavy uzkosti
dneska sa citim dobre tak huraaaaaaaaaa
no nieje to ako by to malo byt lebo ako som pisala teras to hura zasa sa mi ozvalo v mojom mozecku to podvedomie ci ako to mam popisat a ten pocit sklucenia ale hned odchadza
kedysi som to mavala cele dne a viem ze sa mi to trocha vratilo ale nieje to take zle
som rada ze som vas nasla nieje to pekne ako to napisem ale je to dobry pocit ze v tom niesom sama aj ked vam to z celeho srdca neprajem ale viem ze vy mna pochopite a cloveku to hned velmi pomoze 😉

maria62
16. nov 2009

Ahojte ešte sa mi nechce spať veď zajtra je voľno tak som si tu sadla a čítam ste všetky super a som rada, že som tu medzi vami a že si môžeme navzájom pomáhať. Tiež poznam veľa ľudí čo týmto prechádzajú alebo tým prešli a ani v tomto strese sa nedivím. Ani jedna z nás by si nemyslela, že to príde a musíme vydržať a hlavne ísť ďalej a bojovať s tým. 🙂
Janulienočka som rada , že malý je už na tom dobre aj ty sa drž.
Prajem všetkým dobú noc a zajtra príjemný oddych 🙂

andy.a
16. nov 2009

ale ste to tu roztočili 😕 😅 😝 😀 😀

tých osobností je oveľa viac,už od staroveku kebyže ideme.. 😕

na Nove po skončení Superstar bol nejaký dokument.cyklus/žiaľ zachytila som len 1 očkom/ a dávali tam práve Kopeckého 😔 ako bojoval s chorobou 😒

myslím,že mal aj karcinóm hrubého čreva a vyhlásil,že to nie je nič oproti depresii 😕 😔 😲 😒

alexandrah
17. nov 2009

filipal - ja casto nespim aj do 7 rano ... bohuzial, cim dalej, tym horsie ...

alexandrah
17. nov 2009

kocky, uplne podpisuej, co ste popisali, aj ked nemyslim, ze to rimmel myslelal zle, sama vravi, keby sa jej cosi stalo,. umrel syn, tak nevie, ci do toho nepadne, taz som citala jednu knihu od psychiatra, jedna pani (proste supstace su rozne, od blbosti po vazne veci), ze tej raz ukradli penazenku, on sa s tym nevedela 20 rokov vyrovnat, proste si myslela, ZE JEJ SA TO NIKDY NEMOZE STAT ... a hop, tu ho mas ...ale presne, tiez ma stve, ked ludia okolo mna, mam depku sem, mam depku tam, keby vedeli, co to je, tak su ticho .... no co uz ...