Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

pingu1
4. máj 2013

@sladkovam ja som mala svalove slabosti na zac. liecby. fyzicky mi bolo uplne zle. od zaludka, triaska, horucka, ale to potom pekne preslo

eeska
5. máj 2013

@pingu1 no tak dala som si na noc stvrtku z toho lieku, ale otapena som este teraz, rano som sa nevedela prebrat, no hruza, strasny oblbovak to je..tak zvazujem ci si to mam davat, lebo vsak sa nebudem vladat ani o decka starat...este ze je dnes muz doma, ja by som len spala a hlavu mam jak vymetenu

pingu1
5. máj 2013

@eeska neboj, to sa casom upravi

mexico_16
5. máj 2013

Baby, ked ste prechadzali z AD na ine AD ako ste to zvladli ? Aka bola rekacia ?

mexico_16
5. máj 2013

@pingu1 Mas PP ? ja som 2 roky na liekoch a co sa deje tento tyzden no hruza 😒

pingu1
5. máj 2013

@mexico_16 co je PP?

pingu1
5. máj 2013

@mexico_16 mna sere stav, ze 4 mesiace mi bolo sveta zit a uz treti den mi je na chuja... vzdy to ma taketo epizody.... chcem aby to bolo dobre uz stale

mexico_16
5. máj 2013

@pingu1 Panicka porucha

mexico_16
5. máj 2013

@pingu1 no ja sa liecim 2 roky a take epizody mam tiez a vcera som maly zachvat a so aj vracala co nikdy predtym, cize to bolo velmi silne asi 😒 No musime sa s tym naucit zit aj ked to je velmi tazke 😉

mexico_16
5. máj 2013

Baby,skusenost s Xanaxom ?

pingu1
5. máj 2013

@mexico_16 ja sa s tym nehodlam naucit zit.... predtym ked som sa liecila, tak take stavy sa mi nikdy nevratili. ja mam depresivnu poruchu s uzkostami. panicku moc nie

mexico_16
5. máj 2013

@pingu1 Ty cakas babo cize si znizila davky ci uplne vysadila ? Ake lieky beres? a ake mas prejavy ked ti je zle konkretne?

petraxy6
5. máj 2013

@mexico_16 to radšej ani neber, len v nutnom prípade 😝

mexico_16
5. máj 2013

@petraxy6 ano ja viem 😉 ty mas PP ?

petraxy6
5. máj 2013

@mexico_16 dostala som keď som bola tehotná ☹ A bola som nútená jesť xanax (našťastie len pár dní) a dosť rýchlo mi zabral Serlift. Xanax akože mám vždy poruke a to mi stačí 🙂 - vedieť že ho mám 😉

pingu1
5. máj 2013

@mexico_16 ja mam tlaky v hlave a na srdci.... inak vnutorne sa citim ok. ale tieto stavy mi pripominaju, ze mam depku...praveze uz mi 2x zvysila

mexico_16
5. máj 2013

@petraxy6 moja 😒 lieky ti sadli hned ? AD myslim..mavas zachvaty ? Telesne priznaky ?

petraxy6
5. máj 2013

@mexico_16 cca 10 dní mi to trvalo. Ale xanax som nebrala až toľko. Odvtedy som záchvat nemala, i keď od nás odišiel muž, tak to na mňa chcelo prísť, lenže som sa prekonala. Stále užívam Serlift.

mexico_16
5. máj 2013

@petraxy6 cize ti sadli AD aj mne no metie ma ze su tomu 2 roky a stale sa nieco objavi..Ja mam Frontin a teraz posledne 3 dni som si musela dat,vcera som aj vracala cize asi to bolo nieco silne..Ja mam strach zo stracu a bohuzial ho neviem premoct,ani dychanim 😒 posledny som mala vo februari 😨

petraxy6
5. máj 2013

@mexico_16 ja som to teraz ukľudnila dýchaním a "meditáciou" (ak sa tomu dá tak povedať)🙂 Už nedovolím aby sa mi vrátila 😠

mexico_16
5. máj 2013

@petraxy6 a mozes mi poradit ohladne dychania?

petraxy6
5. máj 2013

@mexico_16 no neviem ako ti to vysvetlím: hlboký nádych, ten vzduch dostať do brucha a pomaličky vydychovať. ťažko je to takto opísať, mňa to učila doktorka

mexico_16
5. máj 2013

@petraxy6 a pomaha ano ? a ked mas atak ako dlho trva ?

mexico_16
7. máj 2013

Babenky, 2 roky berem AD a za ten cas sa mi vracaju ataky po niekolkych mesiacoch..cele to trva cca 7 dni..a je zase dobre 4mes.. myslite,ze je to normalne ci nemalo by sa po takej dobe a mozno vymenit lieky ? Lebo zabrali mi hned na 1x a toto sa mi deje tak kazde 3-4mes. Dakujem za rady 😉 😉

tehulka2011
7. máj 2013

Ahojte, nemam sice osobnu skusenost s depresiou, ale prave citam knihu Liecebny kod - http://www.martinus.sk/?uItem=144593
Autor dostal vnuknutie jednoduchych cvikov, ktore velmi pomahaju. Jeho manzelka trpela 12 rokov na depresiu, po pravidelnom cviceni sa toho uplne zbavila! Zlepsenie nastalo uz po prvom dni. Neviem ci je to 100% pravda, ale urcite by som to vyskusala, vela stastia prajem 🙂

lilinka111
8. máj 2013

mne pri tych stavoch dost pomáhala mediacia teda relaxacia od Chudika cesta k uvolneniu,,,,,,,,,,

alicek36
8. máj 2013

@mexico_16
@mexico_16 ahoj strach zo strachu to mám aj ja, užívala som Xanax asi 2 roky potom som otehotnela a vysadila som zo dňa na deň, dobre si to pamätám 4 dni ma manžel nosil aj na WC lebo som bola mimo po vysadení,úplne bez sily, oťapená, ako na kolotoči, vracanie a po 4 dňoch bol už každý deň o trocha lepší , teraz sa my vrátila po 5 rokoch depresia po tragickej udalosti a užívam Ráno escitalopram a frontin, večer frontin a triticco na spanie a dá sa

petraxy6
8. máj 2013

@mexico_16 dýchanie pomáha. Atak sa nedostavil, lebo som nedovolila 🙂 Mne napr. pomáha aj to, že si ľahnem, uvoľním sa zhlboka dýcham a predstavujem si že som na lúke, úplne v pohode - voľná a šťastná. Nemyslím na nič, iba ako mi je tam fajne. A dr. ti čo povedala na to, že sa ti ataky vracajú v takých intervaloch?

lenkalenk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamarik82
9. máj 2013

@lucinka0921
ahoj tiež mavam podobne priznaky ako ty ked mam niekdeist prepadne mastrach ale hlavne sa chcem opytat ako si sazbavila zavratov tie ma obmedzuju najviac prosim ozvi sa