Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

alika54
23. nov 2009

srdcko celkom to ujde u mna,,,,frontin je super 😅 a co ty? uz sef prisiel?

srdcko81
23. nov 2009

Ale furt nie-uz ma vytaca-lebo chcem ist po obede smanzelom do Jasnej-a asi pojdem do kelu-lebo kým mi on donesie papiere tak aj osediviem.
No frontin je super-ja som ho nezjedla uz vyse roka-ale predtým som ho jedla dva roky-nepravidelne a ku koncu ked ma to chytilo na plno-som to mohla jest ako lentilky-lenze ono to mozno bolo aj tým,.ze som sama seba presviedcala,ze mi nepomáha 😝 To my s PP dokázeme si nahovorit hocico 😀 také sme sikovne ,teda aspon ja.

alika54
23. nov 2009

ja s jeho uzivanim zacinam treti tyzden,,,,ale uz mi je lepsie,,,nie dobre ale neda sa to porovnat s tymi prisernymi dnami na zaciatku,,,,to bolo hrozdne,,,,a ako sa citis ty??? si schopna pracovat? a do Jasnej ste chceli ist na vylet?

srdcko81
23. nov 2009

No ja sa citim fajn-som schopna pracovat-pohoda.Nestazujem sa keby to takto zostalo aj bez liekov-task som asi prestrasne stastná-No do Jasnej-ide manzel zaviest materiál chlapom-tak by som sla s nim sa previest-robi tam nasa firma privody vedenia elektrického k tej novej laniovke na chopku-tak by som sla kuknut ako to vyzera som tam dlhsie nebola.
A ty ako neda sa Ti pracovat.ci dá?A aku mas vlastne diagnozu?

hroska
23. nov 2009

Alexandra jasne,ze si daj celu-150mg naraz,ved aj tak si dala 2/3 a potom 1/3 tak to mas to iste,akurat ze ucinok bude taky ako ma byt.a v ktorom si tyzdni?je vela zien co vynosilo deti na ad-a cele tehotenstvo,pokial je to nevyhnutne musi zena brat ad aj v teho.

alika54
23. nov 2009

srdcko ja som stale na pn,,,bola som totiz v takom zufalom stave ze som si nebola schopna caj uvarit,,,,som len lezala ,nejedla,nespala,,,proste strasne cosi a to mi ani prve AD nesadli,,,,dnes som bola na kontrole ale este som sa nepytala do prace bo nabuduci tyzden idem na operaciu s rukou tak nech nekuskujem pn,,,,,do papierou mi dr napisala tazka depresia a pred tym som mala uzkostno-depresivnu poruchu ktora sa mi v plnej krase vratila,,,,dufam ze si v Jasnej bola a odychla si tam 😉

srdcko81
23. nov 2009

Ahojte-tak som spat-bola som v Jasnej-iuplne iný svet-zima jak ruskom filme-brrrrrr.Ale mali sme chvilu aj pekný vyhlad na chopok-ako má konciare zasnezene-a na tej horskej ceste sme dostali pokutu za rýchlost,zevraj tam je 50-no tabule nikde a dedina to neni-ale hadajte sa snimi ked Vám chceli dat najskor 100eur a potom sme ich ukecali na 50.Tak sme si zarobili-ale manzo bol taký nastvaný-lebo on tie rychlosti fakt dodrzuje a hentam nas dostali a sli sme 65.No neboli sme jedinný-bolo tam pristavených 6 aut a ked sme sli dole tak styri.magori jedny.

Alika 54-jasne treba si riadne oddýchnut-spamatat sa a ked este aj na operaciu ides-nemá cenu ist na par dni do prace.Ja som tiez ked mi dali AD-tak sla na druhý den do prace-a aj som odisla,bo mi bolo tak zle-prisiel pre mna bracho a bola som asi mesiac doma.
Boze toto su diagnozy-cim sme si to zasluzili?Tolko ludi ma teraz problemy psychického charakteru.Mala som kedysi tazku zlomeninu nohy-obidve kosti v clenku zlomene a aj vyvrtnuté-mi to na dvakrat naprávali a v noci som hryzla od bolesti vankuse-ale som povedala,radsej mat 300 krat nohu dolámanu ako zazit tieto stavy.
No ono asi tá uzkostná porucha má vela spolocneho s panikou-ja mám teda alebo mala som obrovský pocit strachu asi zo vsetkého a neustála kontrola ako mi bije srdce a ked rýchlejsie-uz som hystercila,aj soferovanie a nakupovanie vsade mi bolo zle.No teraz uz som kludná akurat ten strach z tehotenstva neviem potlacit-uz si to hovorim vseliako a aj svetle chvilky mám dokonca sme sa uz aj snazili aj sme prestali-lebo som stále taká na vázkach-na stastie manzel to chápe a hovori ze najskor nech som v pohode a potom bude babo-len ja mám niekedy strach ci vobec bude-roky bezia a nikto ten cas nevrati.No ale musime mysliet pozitivne-nebudem sa lutovat-maju ludia horsie problemy-tak hlavu hore a bude fajn-kurňa dnes som akási odvazna-len dokedy 😅
Ahoooooooooojte-spolu to zvladneme

maria62
23. nov 2009

Ahojte 🙂
Takže máme zase nový týždeň a zase upršaný deň, cez víkend som mala návštevu tak nebolo času napísať niečo ale vidím že tu je stále super pomoc a to je dobré.
Srdcko keď si prekonala také strachy prekonáš aj tehotenstvo len sa neboj a bud odvážna ako píšeš.
Alika k tomu aj operácia tak to di nezávidím a čo vlastne máš s rukou
Hroška už máš zapojený pc či stále funguje mobil
Pozerám že Stanka sa tu neozýva tak ako sa ti darí
Ja som celkom v pohode samozrejme s liekmi ale dá sa len aby nebolo horšie tak to prežijeme 🙂
Držte sa všetkých pozdravujem a pekný večer

cathuska
23. nov 2009

ahojte maminky, mozem sa k Vam pridat?..som takmer styri mesiace po porode a chyta ma uzkost, resp ja som stale bola taka precitlivelejsia, a som sa drzala po tovonym myslenim a som myslela, ze ked porodim babatko, tak budem psychicky silnejsia, a ok, je to fajn, ale moje uzkosti su tu opat a casto pocitujem take ako nervozitu, a asi aj depresiu...Snazim sa byt vesela, malinka predsa potrebuje spokojnu maminku a beriem Persen Forte je to na prirodnej baze, je to fajn, ale je to slabe, niekedy mam take dni, ze sa mi az trasu ruky...no....rozmyslam ze by som asi potrebovala nieco na znizenie uzkosti, co tu kocky uzivate? bol tu spominany Frontin, pomaha? Dikes za komentiky...Pekny vecer

cathuska
23. nov 2009

po tovonym = pozitivnym ...sorry za preklepy 😕 😝

cathuska
23. nov 2009

ahoj stanka1986ke , pozeram, ze sme obe z Kosic...aj ja som na dceru cele dni sama, manzel odchadza o siedmej rano a prichadza o siedmej vecer alebo este neskor, takze "parada"....zavitala som tu k Vam pretoze som na tom asi podobne ako Vy...ako sa dnes mas?..

povuma
23. nov 2009

dobry vecer 🙂
cathuska, najlepsie by ti boli nejake antidepresiva, ktore ti da na uzkosti psychiater, ten Frontin je navykovy a uziva sa len kratku dobu, kym zaucinkuju antidepresiva....naopak, antidepresiva sa uzivaju dlhodobo, aj ked ti je uz dobre, a nie su navykove 😉 tak sup k psychiatrovi, nepotrebujes ani listok od obvodaka, aby lieky cim skor zabrali, po porode byva psychika nalomena hormonalnymi vykyvmi, urcite sa das coskoro do poriadku 🙂

ja som este stale po chorobe zoslabnuta 😒 , ale uz je to lepsie, teda draplo ma to riadne 🙄

cathuska
23. nov 2009

POVUMA, dakujem za komentik, este pridem kuk neskor, musim odbehnut,..tak papa...a este raz dik

srdcko81
23. nov 2009

cathuska-ahoj a vitaj.
A ake su tie tvoje uzkosti?Mas z niecoho strach,mas pocit busenia srdca,slabost v nohách a myslis ze umieras?
To je panika a to mám ja.
A ak mas ine priznaky tak to Ti musia pomoct baby.
Mne sa to prejavovalo tiez trasenim ruk,ale ku tomu boli tie ataky-ze tep 160,slabost-pocit ze mi nieco sedi na hrudi-nemohla som sa nadýchnut-ono to po 20min preslo-ale ja som stale na to myslela a vzdy cakala ze sa to zopakuje a samo ze aj zopakovalo.
Musis napisat aké mas priznaky.
A k frontinu-je to vlastne tabletka na uvolnenie-tym ze si ju das a zaucinkuje-tak sa citis pokojnesia a istejsia-mne na zaciatku tiez pomohli.
Ale uziva sa aj xanax,neurol.No a potom AD ale to by si musela ist na psychiatriu aby Ti doktorka urcila diagnozu.
zatial ahoj a napis viac.

logout
23. nov 2009

andy.a, dakujem za odpoved. amitriptylin ma napadol preto, lebo ho sama beriem.

soniada
23. nov 2009

ahojte, ja len tolko ze vam drzim palce ...ad beriem uz tri roky a dufam ze sa ich co coskoro zbavim aj ked to nejde tak ako by som si predstavovala =(

srdcko81
24. nov 2009

Soniada-ahoj vsak sa pridaj k Nám a povedz co Ta trapi-teda napis.No ja beriem AD rok aj mesiac.

filipal
24. nov 2009

ahojte vsetky 🙂 🙂 🙂 🙂
ja som sa trochu odmlcala, lebo som chora a nejako sa pomaly liecim. nemohla som ist ani do prace.
pritom ma caka tazky tyzden. mama bude mat oslavu 60-tky a pride k nam sestra aj s neterkami zo Svedska.
neterky sa uz strasne tesia na morcata.... 😅
a ja vobec nemam energiu....ani hlas. pekne mi to draplo hlasivky. a to som sa chvalila, ze odkedy pravidelne cvicim, nebola som chora! nuz, nebola som, rok a pol a teraz som.... 😒 ale psychiku sa mi este dari udrzat na uzde. 🙂

vidim, Povuma, ze aj ty sa dlho spamatavas.... ☹ tak isto aj Hroska... ☹

ale mame tu vas, nove kocky, Srdcko, ty to tu udrziavas zive, to je fajn... 😉

baba77
24. nov 2009

co po viete o neurole jedna rano,beztoho sa ani nepohnem

filipal
24. nov 2009

a ako dlho to uz beries?

povuma
24. nov 2009

filipal, veru, taha sa mi ta choroba dlho, uz som z toho unavena 😒 ....
skore uzdravenie aj tebe, teraz je take nezdrave pocasie, sychrave 😖

baba77, neurol je v pohode, ak ho uzivas docasne, kym ti zaberu antidepresiva, len nacas postavi na nohy a pomoze, ale pozor, je navykovy, nesmie sa uzivat dlhodobe, pisala som o tom vyssie, je to to iste ako frontin, co uziva Cathuska....nevylieci ta 😔 ............jedine antidepresiva ta nastavia na spravnu vlnu 😅 a preliecia....... 😉

pekny den vsetkym, bez uzkosti a depresii 😵 😵

baba77
24. nov 2009

hat mozem povedat 6 mesiacov,vies mi poradit lepsie

baba77
24. nov 2009

povuma a to na co si mislela,co ma postavi na nohu?

povuma
24. nov 2009

baba, mala by si ist k psychiatrovi, my tu ti mozme len povedat svoj nazor, ale len lekar ti povie diagnozu a da spravnu liecbu.........podla mna to uz beries dost dlho 😕 .nic ine neuzivas? a preco si ten neurol brala? mala si depresie, uzkosti?...kto ti ho predpisal?? obvodny lekar? 😕

filipal
24. nov 2009

Baba, Povuma ti uz vlastne odpovedala.... 😉 potrebujes antidepresiva
tie moze predpisat iba psychiater. ale ina cesta nie je, lebo ten neurol....pol roka..to je dost dlho.
z AD sa budes citit omnoho lepsie, uvidis. kym zacnu ucinkovat trva to cca 4 tyzdne...
objednaj sa k psychiatrovi, nepotrebujes doporucenku od obvodneho.
drzim palce 🙂

povuma
24. nov 2009

neurol nie je antidperesivum 😒 , takze ta nevylieci, len si vypestujes na nom zavislost, ktorej sa tazko zbavuje 😖

baba77
24. nov 2009

hat nie mamka mi bere a viskusala som,ale poviem vam dnes som este nebrala,od vcera som medzi vami,mislim tu v konicku,a este asi mi hyba podebatit.

baba77
24. nov 2009

a este nieco mam strach si dat lebo si berem lindax15,poculiste otom?tablete

povuma
24. nov 2009

baba, kolko mas rokov 😕 😕 😕 😕 ????? to si len tak zo srandy skusila ci co?? 😠

baba77
24. nov 2009

hat nie 31rokov astarosti niekedi beriem vazne 😲 😲 😖