Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
24. nov 2009

kubalka a s dr. sa nesnazite postupne najst nejaku metodu ako vysadit?..v tehotenstve si necitila potrebu brat tabletky ? vsetko ok? no vidim ze mas zdraveho fesáka a este akeho krásneho 🙂

este nieco , ked som chodila dr na sedenia tak mi vravela, ze to mam z detstva...nasi sa rozvadzali ked som mala asi 15 a obcas bolo doma dost dusno ale nepamatam si ze by som mala ranne detstvo nejake zle alebo na nejake konkretne zlé zažitky..tak neviem ..povedali aj vam pricinu z coho by to mohlo byt, ci to len tak naliezlo samo?
sa na to hnevam ze sa ma to nepýtalo ci to chcem tak nech to ide preč 😀

srdcko81
25. nov 2009

Ahojte-dobre ranko
Sonaida-no tak pekne ako ja tiez uz tým trpím 3,5 roka aale AD beriem rok aj mesiac.Tiez chceme s manzelom babatko nakolko mám uz 28 a som 5 rokov vydatá-tiez vsetky strachy presli,ale ten z tehotenstva zostal.A ty más kolko rockov?

filipal
25. nov 2009

Soniada, vitaj 🙂 🙂 🙂
fajn, ze si to sem vsetko pekne napisala....aj ostatne sa potom v niektorych veciach spoznavame....... 😅
o tom tehotenstve bez liekov tu uz pisu kocky... prave take, co boli inac na AD, ale v gravidite ich nepotrebovali...
nepamatam si, kto to bol, musis sa v tom pohrabat 😉

vsetkym vam prajem pekny den 🙂 🙂 u nas svieti slniecko 😎

lenka00
25. nov 2009

Ahoj Holky, tak u nas taky sviti slunicko, snad se ulevi 😉
Soniada, take Te vitam 🙂 ja k tomu tehotenstvi chci jen napsat, ze hned na zacatku meho tehotenstvi zjistili moji mamince velmi vaznou nemoc, ktera rychle postupovala a ja se snazila o ni starat jak to jen slo a tehotenstvi me podle me drzelo nad vodou, byla jsem klidna, vyrovnana - takze urcite ty hormony udelaly maly zazrak...bohuzel po porodu me to celkem dost caplo, do te doby jsem nikdy zadne leky na uklidneni ci AD nebrala...no ted uz skoro 2,5mesice uzivam Zoloft100mg, ale jak jsem psala vecer, uz je to mnohem lepsi, ale porad jeste premyslim, trapim se a nemuzu toho nechat...jak dlouho trvalo u Tebe nez ses citila 100%? dekuji
Jinak pozdravuji vsechny holky s preji krasny slunecny den... 😉

kubaka
25. nov 2009

soniada - v těhu jsem je nepotřebovala - hormony se mnou tak zamávaly, že to šlo, Doktor to předvídal: buď vás to srovná nebo úplně rozhodí. Po porodu to šlo ale sakra z kopce.´Panika, vztek, úplně zválcovaná.
Já sama jsem se pokoušela několirkát vysadit, ale nedalo se to. I s minimální dávkou se začaly vracet úzkosti, pokles nálady, - prostě ztlumíš knoflík u rádia. 😖
Vždycky to je vázané na něco hluboko. Já měla děsné dětství. Zhroucení a deprese ve třiceti to jen vyvrcholilo. Na terapii jsem ušla obrovský kus, ale zřejmě - nejspíš ještě něco někde zůstává, co mi pořád spouští ty úzkosti. Chce to najít logo terapeutku (už mám) a čas na to tam pravidelně docházet (chystám se až dítě půjde do školky) Na MD jsem na to neměla čas, sílu, vůbec chuť se zase vrtat v minulosti. Užila jsem si toho dost, chtěla jsem mít nějakou dobu klid a na nic nemyslet.
Na druhou stranu mi doktor řekl, že je taky možnost, že ty nervy jsem měla v takovém stavu, že se mi už nikdy do původního stavu nevrátí, takže bez léků to nebude ono nikdy. Netlačí na mě, nápady na vysazení vzešly vždycky ode mne. Je toho názoru, že než se trápit v životě, ta raději jíst léky.
Navíc když jsem přemýšlala zpátky, tak jsem vždycky měla lehké deprese - úzkosti v žaludku, potíže s dechem, nespavost, pořád se mi honily myšlenky hlavou (což byla nějaká ta obsedantní porucha) až mi hučelo v hlavě tak, že to nešlo zarazit. Nevyrovnanost v náladě i v citech - podle toho, jak se mi žije teď to vypadá, že jsem nakonec endogenní deprese měla celý život. Ne jen tu exagenní jako následek přepracování.
Takže je to fakt hodně složité a nechci to pokoušet dalším vysazováním, protože mi i Citalec přestal stačit.
Navíc má máti, která za vším stojí 😖 leží ve vegetativním stavu po mrtvici a už se z toho neprobere. Ta konfrontace taky nic moc, přestala jsem tam i chodit, pač mi to nedělalo dobře.
Nemám nic proti AD, protože mi doslova zachránily život, takže i z pocitu zodpovědnosti k rodině, která mě potřebuje funkční a veselou neprotestuju a raději budu na lécích než zažít ty stavy, co jsem zažívala a byla úplně nepoužitelná.

sonoio
25. nov 2009

ahojte 😎 tu sa teda uz vobec nepozname...neustale dievcata pribudaju,ci odbudaju...ja uz moc neprispievam,nemam stale nic nove...je to taky prechodny stav,depka,ci uzkost pride,odide,pride,odide...nejak stale nie som stabilizovana.,raz spim dobre,inokedy som v polospanku par dni,a stale dookola..asi sa s tym treba naucit aj zit..takze si zvykam.esteze nemam vazne problemy v zivote,neviem,ako by som sa k nim postavila.prajem veeela veeela zdravia,a malo pochmurnych dni.tu v ita je momentalne take blbe pocasie,teplo,a neustale zamracene,vsetko je tmave...no komplet depresivne 😒 asi ako vsade,v tomto rocnom obdobi. 🙄

hroska
25. nov 2009

Ahojte dievcata,

konecneeeeeeeeee som pripojena 🙂 🙂 🙂 . Mam to u nemenovaneho prevadzkovatela netu za 6 eur mesacne bez obmedzenia, len mi to chvilu trvalo. Velmi ste mi chybali 😢 😢 . Aj som sa snazila Vas citat z mobilu a aj posielat, ale kolkokrat sa mi to zmazalo alebo to neododslalo.

Tiez vitam nove babky, dufam, ze sa budu zapajat 😉 😉 😉 . Soniada, Ty si sice nova, ale beries uz AD dlhsie, tak nam uz kludne mozes aj radit..... 😉

Dnes mam za sebou 4 mesiace uzivania AD, zacala som 5 skatulku. Urcite je lepsie, ale este to nie je ono 😒 . A vlastne som sa chcela spytat Vas skusenejsich s AD,mala som teraz aj virozu a dost ma to zobralo aj po psychickej stranke. Dostalo som sa ako keby na zaciatok, revala som, nechcelo sa mi zit..... ved viete. Boze je to normalne, po 4 mesiacoch, zasa na zaciatku?? Kubicek, co povies?? 😨 😕 Uz sa z toho zase hrabkam, ale sa bojim aby to zas neprislo.

Povuma, aj teba ta viroza tak "sundala"??? 😨

Alexandra, co to Trittico??

Vsetky Vas pozdravujem Andy, Filipal, Maria, Lenka, Kubicek, Povuma..... 🙂 🙂 🙂

filipal
25. nov 2009

jeeej Hrosiku 🙂 , no nie! 🙂 🙂
konecne si sa pripojila...
len teraz nestiham, letim ku kadernikovi....

Sonoio, ja si ta pamatam...pekne od teba, ze si nas prisla pozriet...
tak, ze by sme ti do toho Talianska trochu slnka poslali? tu krasne svieti 🙂 🙂 🙂

maria62
25. nov 2009

Ahojte dievčatá 🙂
Tak dnes tu bol doobeda krásny deň ale teraz je zasa hmla takže smutny ale čo už.
Hroška konečne si pripojena už si tu chýbala a vidíš,že máme nové známosti a kámošky takže vždy je o čom písať
Filipal už si na tom lepšie si doma či pracuješ poriadne to vylež lebo tu u nás je strašne veľa chorých ľudí a zatvárajú školy ved taký čas tak sa ani nedivím.
Soniada tak veru asi sa tých liekov nezbavíme ale uvidíme ako to s nami bude možno to tehotenstvo ti pomôže ale su tu dievčatá čo aj po pôrode znova berú lieky ja sa síce na tehotenstvo nechystam ale ktovie či to ešte nepríde ale zatiaľ s liekmi je to lepšie ako bez nich
Pozdravujem všetkých držte sa

baba77
25. nov 2009

cavte mam pol hodinku casu,4den berem lieky lindaxa15ale ma to dobre rozhadze,to bi nevadilo.ale ked som nervozna mam strach si dat neurol0.5?covi nato?

povuma
25. nov 2009

ahojte, hroska ahooj/.......mna ta viroza nezlozila, az potom zapal priedusiek, potom som mala z ATB problemy so zaludkom, mala som hnacky a teraz mam zasa hemoriody 😝 😅 ......rozhodena som cela, ale po psychickej stranke ma to teda velmi nezlozilo, urcite nie tak ako teba, ze by som sa vratila zas na zaciatok 😔

sonoio, ahoj, dlho si tu nebola, necakas babatko? 😉

pocasie pekne, sup vsetky von na slniecko 😵

stanka1986ke
25. nov 2009

cathuska ahoj ja som z kosic pamatas raz sme sa stretli v nemocnici v detskej ked ta prijmali s malou co mala zltacku

no baby tak mne je uz trosku lepsie...lekarka mi nezvisila davky nechava mi polku cize 10mg seroxatu a frontin mi vysadila...som uz kludnejsia....takze v pohodicke... 🙂

tak sa drzte vsetky...uz mozem chodit aj do prace...xixi...ozvem sa este vecer..papik 😉

hroska
25. nov 2009

Povuma, tak to Ti gratulujem, si uz na tom asi O.K., ked si to dobre zvladla po psychickej stranke. 😉 🙂 Na tie hemoroidy si kup Faktu cipky aj mast a caj -Dubova kora a rob si take sedacie kupele, ak nepomoze potom je velmi ucinny Detralex tabletky, treba brat ale dlhsie, tak 2-3 mesiac a urcite pomoze. 😉

alika54
25. nov 2009

ahojte,,,tak ja som aj dnes bez frontinu,,,,a celkom to ide,,,ale som s mangelom tak mozno aj preto,,,Hroska mne sa stav rapidne zhorsil po dvoch rokoch brania AD a riadne ma to zobralo,,,som myslela ze uz bude len dobre a bum,,,,takze asi je mozne aby bolo horsie 😝 ,,,,dnes je u nas krasny slinieckovy den tak sa z toho tesim,,,,teda az nato ze slniecko odkrylo prach v byte a zistila som ze by som mala upratat 😅

stanka1986ke
25. nov 2009

hroska a ty si ako na tom...uz dobre?

sonoio
25. nov 2009

ahoj povuma,mrzi ma,ze nie si fit((( 🙄 a ja nieee,necakam babo,i ked na 😒 😉
hroska,to ze ti este stale nie je naj,i ppo 4.mes., je normalne..i u mna to ak je..a to uz beriem AD dlhsie,niekedy je super,a niekedy sa to vrati,i ked v mensej intenzite.ale este to potrvai,kym to bude uplne naj..drzim paluchy 😝

andy.a
25. nov 2009

čaute,len som chcela zaželať Katke/Sonoio/ všetko naj k meninám 😵 😵 😵 a že sa vôbec ukážeš,kočka 😅 🙂 😝 😀
.. a v IT asi meniny neoslavujete ?? 😕 😅

a neviem,či sú tu aj nejaké ďalšie Katky 🙂 😉 😕

Baba,prečo nepíšeš do témy o Lindaxe,všimal som si,že prispievaš do všetkých možných diskusií a pýtaš sa na tú Lindaxu 😕 😕 😕
Lnidaxu nepoznám,ale Neurol si môžeš dať 😕

všetky Vás moc pozdravujem 🙂 😵 😵 😵 😵

baba77
25. nov 2009

andi.a jednoduho nenajdem tu temu??pomozesmy?zapisem si a nenajd?

baba77
25. nov 2009

prepac,andy.a

inkinka
25. nov 2009

to je tá istá, do ktorej si prispela dnes ráno 😉 , hľadáš nejakú ešte inú?

andy.a
25. nov 2009

Inkinka,akurát som šla nahodiť ten istý link...ale Baba už do tej témy dnes ráno písala 😉 😅 😕

takže baba počkaj,možno sa ešte niekto do tej diskusie zapojí 😉 🙂

andy.a
25. nov 2009

http://www.chudnutie-ako.sk/lieky-na-chudnutie/...

aj tu je niečo o tom..baba,daj si googlu heslo Lindaxa a vyskočí ti kopec odkazov na web.stránky 😕 😝

srdcko81
25. nov 2009

Tak takze ja som tiez zabudla ze je vela dievcat s menom Katka a preto ak tu niektorá s takým menom je-tak vsetko naj a hlavne zivot bez depiek.Sorry andy.a ze sa opakujem.

A sa tak divam,sem-tam aj srandu mame s par jedincami 😀 Samozrejme bez urazky a dnes mi chyba jedno slovo,na ktore sa andy.a vcera pytala 🙂

inkinka
25. nov 2009

možno hľadá toto:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
taká téma bola a sa stratila

hroska
25. nov 2009

Kocky to ste ma sokovali 😨 😨 😨 ,

Alika to fakt aj na AD sa to moze vratit resp. zhorsit??? 😨 😨 🙄

Sonoio, a Ty uz kolko beries AD?? Tak aj Ty vravis, ze obcas pride kriza?? 😨 😒

Tak som trosku z toho smutna, lebo som si myslela, ze po zalieceni by to uz malo byt O.K., bez nejakych vykyvov. 😕 🙄

Stanka, hm ci som dobre??? Neviem Ti ani povedat, vela priznakov depresie a uzkosti odislo 😅 😅 , ale uplne fit este nie som 😒 😒 .

Baba, stale si nepovedala co je to to slovko HAT, aj mna to velmi zaujalo, je to nieco take ako Hm alebo co??? 😨 😨 😨

kubaka
25. nov 2009

sonoio - zdravím tě - slunná Itálie nezabrala? 😒 Pořád to není ono? To je smůla. A máš v plánu podniknout ještě nějaké akce u psychiatra, abys byla víc stabilizovaná?

sonoio
25. nov 2009

ahojte 😀 😀 andy dakujeeeeeeem za vsetko naaaj))9prajem vseeetkym to iste 😵 a i tu,v ITA ,oslavujeme meniny))katarinu 25.11, ale je tu este jeden den,kedy oslavuju katarinu,nejaku inu,len presne nepamatam kedy.
hroska ja beriem AD od februara,tak nejak..a u mna teda zlepsenie nastalo po takych 2.mesiacoch,a az omnoho neskor som zacala mat dni,kedy to nejak bolo stabilne...hlavne v lete.ale teraz,neviem,posledne dva tyzdne mam opat nespavosti, teda nie pravidelne..nejak sa to cyklicky opakuje...a tym padom,kedze dobre nespim,aj pocas dna som viac-menej rozhadzana ,s uzkostami😕 a tiez,myslim,ze na mna vplyva velmi pocasie,som asi dost meteosenzitivna,takze zmenu citim..skratene dni,ochladzovanie a pod.-takze,vydrz este chvilku,a potom uvidis..
kubaka..podla mna,slnko,a krasne prostredie,akym taliansko bezpochybne je,urcite kladne ovplyvnuje psychiku,ale mna asi dost ubija chybajuce priatelky,rodina,a domace prostredie..a co s tym mienim robit,presne neviem,este vyckam tyzden,a zrejme pojdem za psychiatrom..ktoreho nechcem zpochybnovat..len zacinam mat obavy,neustale mi tvrdi,ze kedze escitalopram zabral 1.x,urcite zaberie i 2., a vraj musim za psychologom a tak..takze momentalne som na pochybach.
ale jednoznacne si nemozem stazovat...oproti tym predch.stavom to je lepsie..autosugescia robit tiez svoje..ked mi je zle,viem,ze je to psychika 😢 a uz si nemeriam tlak kazde dve hodiny,snazim sa zamestnat niecim inym. a ty ako??sem -tam tu nakuknem,a vidim,ze si dost zaneprazdnena,snad je to dobre 😉 len to neprehanaj,a mysli i na seba))ako auticko,si s nim spokojna???ja rozmyslam,ze si tiez nieco podobne kupim 😵

srdcko81
25. nov 2009

sonoio-ahoj som medzi babami len par dni ale podla tvojich prispevkom usudzujem ze asi tiez mas PP-ci inu diagnozu?

soniada
25. nov 2009

srdcko81 mas strach z tehotenstva a z coho konkr? budem mat 25..

lenka...brala som tabletky dost dlho nez ma to preslo, asi rok, ale to som pravidelne chodila psychiatricke a este co mi velmi pomohlo boli cvicenia..neviem ci niektorá poznate ale( neviem si ani za nic spomenut ako sa to vola ) ide o napinanie a uvolnovanie svalov...toto mi dost pomohlo...chodila som aj na stavanie rodinnych konstelácií podla Bert Hellingera a snazila som sa cvicit aj doma cviky ktore mi terapeutka odporucila....inak leni obdivujem ta ze si zvladla sa starat o maminu a este aj si bola tehu a jedno s druhym...

kubaka...dakujem za opisanie tvojho pribehu, aj ja som si najksro myslela ze za vsetkým je priatle a choroba sa mi zacala z toho, ale dr vravela ze vtedy sa iba spustilo to rokmi nazbierane...presne na toto pomaha to stavanie rodinnych konstelacií...je to liecitelna choroba a ja verim ze aj ked bude cesta dlha tak sa z toho dostaneme ..resp aspon sa to naucime zvladat ...

hroska..jajaj po 4 mesiacoch? vies co to bolo ked som uz dva roky brala ad, vsetko v pohode idem si v aute a zrazu mi doslo tak spatne ze som ledva dosoferovala...normalne doteraz neviem ako 🙂 videla som pred sebou vsetko mozne...okienko otvorene , keby bolo treba grcat za jazdy =) no ono sa to ustali, 4mesice su malo vobec na neboj..ako som pisala ja doteraz pred menstruaciou mam take stavy ako na zaciatku.a ked som chora tak tiez ...stve ma to =(..hlavne tie ad treba papat poctivo ( nie ako ja )

maria