Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ercinka
26. nov 2009

a chcem sa poďakovať Filipal, napísala si mi vtedy "keby ti bolo tazsie, aby si vedela, ze si nezlyhala, ale potrebujes si udrzat trosku serotoninu. " a v utorok, keď som zúfalo plakala a pripadala si ako totálna troska, tak ma napadlo čo si mi napísala 🙂 🙂 🙂 tak som sa cez zuby pousmiala.
Ešte sa vás chcem opýtať, ako ste boli s maródkou? Keď som brala pred rokom, tak som nebola na PN vôbec, a teraz ma dal, najprv som nechcela, ale potom som rozmýšľala, ako budem... tak som radšej zostala doma.V robote končíme rok a ja mám ísť až 10.12. na kontrolu, tak neviem ako mám rátať s maródkou. ďakujem

srdcko81
26. nov 2009

ercinka-ahoj-nie si ziadna troska-to si zapamataj a ani sme neni ziadny blazni-a kto si to mysli o nás tak ten je najvacsi-nikto z nas si to nevybral a ani nevymyslel.
No je to tazke ked Ta to takto polozi-a zase na zaciatok aj ja sa toho velmi bojim ze ked nebudu AD tak sa to vrati.
Ale hlavu hore-ja som si tiez povedala ze seriem na to ze radsej sa budem dlavit celý zivot liekmi ako to prezivat.
A to ze si trafila dobreho doktora je len plus ktore Ti pomoze-lebo on Ta vie aspon z casti pochopit aj ked to mozno neprezil.
A tie stavy s AD na zaciatku-to len musis prezit-s tým sme presli asi kaźdá.No drzim palce a najlepsie je ak sa mozes aj ked Ti je zle niecim zamestnat-aby si na to nemyslela-citaj knihu,lusti alebo proste nejaku inu zalubu-na prechadzku ta neposielam-to by Ti asi teraz dobre nepadlo.A ked places-plac-to je to najlahsie ako to zo seba dostat-aspon na mna to funguje-ja som s tým mala problem-precitaj prispevok do zadu.
A aku mas Ty diagnozu?Lebo ja som sem zacala chodit iba pred par dnami.
Drzkaj sa a nezabudni vzdy sa mas komu vyzalovat.My Ta tu vsetky chapeme.

andy.a
26. nov 2009

čaute,došla som z práce a nakukla 😎 😎 😎

Ercinka,nepísali sme si IP ?? 😕 😅
Ixel je AD,duálne,úvodná dávka je 25 mg ráno a večer..ale najneskôr okolo 17.hod.lebo je stimulujúce 😉
niekto ho tu ešte užíval,ale už si nespomínam,lebo je vás tooooooľko tuná 😕 😝 😕

Zoleptil....no neviem teda,kvôli čomu ti ho dali a v akej dávke...je to antipsychotkum,teda liek na schizofréniu,dáva sa aj pri poruche osobnosti,pri bipolárke niekedy atď...ale tá kombinácia sa mi zdá byť zvláštna 😕 😕 😕

Zoleptil môže veľmi tlmiť aj pri najnižšej dávke,čo je 25 mg 😝 aj tie ostatné nežiad.účinky môžeš mať zo Zoleptilu,resp.z kombinácie Zoleptil+ Ixel 😕

ak máš "len" depresiu,Zoleptil by som vysadila a nahradila skôr nejakým anxiolytikom-Xanax,Frontin,Lexaurin a pod...+ aj podľa potreby niečo na spanie...môže ti to napísať aj obvoďák 😉

a na začiatku užívania liekov je PN často nevyhnutná,kým sa stav ako-tak stabilizuje aspoň na tie 2 týždne-kým zaberú AD 😉 🙂

aj srdcko dobre radí 🙂 😵 😵

srdcko81
26. nov 2009

andy.a-uz Ti niekto povedal,ze si super clovek?Ty musis mat strasne vela zivotnej energie,ked v praci mas toho urcite dost a podla tvojho poctu prispevkov,mas toho vela aj tuná.Asi trpezliva kazdemu odpovies,aj ked taku otazku iste pocujes uz niekolký krat.Mas moj obdiv a kazdou jednou radou mas schodik do neba,ak na take nieco veris.Diky moc za to ako Nám pomahas. 🙂 🙂 🙂

filipal
26. nov 2009

ahojte kocky 🙂
ja som dnes strasne unavena...to su dozvuky choroby ☹
Ercinka, no teda, vratilo sa ti to?! tazke obdobie mas asi...ale som rada, ze ti aspon ta moja rada trochu pomohla. 😉
Lenka, ano ten uces Zuzy Norisovej je pekny. ved vyskusaj aj ty. tebe by mohol svedcat. mne sa paci, ked maju blondinky taky zastrih. 😉
Srdcko, ty sa prekonavas! ved aj ty mas plno energie, nielen Andy! 😅

Povuma aj dalsi zaujemci o tipy na darceky pre starsiu generaciu: pyzamo, nocna kosela..
elektricky vankus (stale si musia nieco nahrievat)
teple papuce (aj ked pisu v casopisoch, ze je to neoblubeny dar, u nas sa mu kazdy potesi, daju sa kupit aj velmi vkusne)
elektricky teplomer (bytovy, ukazuje aj vlhkost a ine udaje, podla ceny)
tlakomer (potrebuju si sledovat tlak)
vitaminy plus elegantne cajiky v peknej krabici
satka, sal, ponozky
pekna deka
podlozka pod nohy (puchnu im nohy)
encyklopedicke knihy o zdravi, pripadne o ich zaujme(zahradka, jazierko, bylinky, recepty, bolava chrbtica....)
darcekova poukazka na masaz, saunu a pod.
termo pradlo (volakedy nebolo a nepoznaju to)
pomocky na ulahcenie upratovania (moderne handricky ...)

ked mi este nieco napadne napisem
😎 paaa vsetkym

srdcko81
26. nov 2009

filipal-myslis?No niekedy mam a teraz mi je fajn.klop.klop.klop.A preto ked sa mi da tak pomozem-aspon tým co pomohlo mne.Inak poviem Vám ze ked ma to chytilo-tak jedinný kto ma trosku chapal-bol manzel-lebo to so mnou zazil.Brat ma ked mu poviem nieco proti srsti posiela dat si tabletku,babka aj ked ma podporovala ked mi bolo najhorsie-tak nevie pochopit ze si to nevymyslam,mama tá to pochopila az nedavno-ked jej jedna znama
sestra z nemocnice hovorila ako ma PP doktorka s ktorou pracuje.No a jedna kamarátka o ktorej som si myslela,ze je kamarátka to doteraz nepochopila-mysli si ze ked sa bojim tehotenstva-tak ze sa bojim aby som nevracala 😀 ,a uz akosi ani nemam chut jej to rozpravat,na co?To len na zaciatku som si myslela,ze ma niekto pochopi a nestalo sa.Je jedna velka pravda,,kto nezazil nepochopi" a to vieme vsetky 😔
A ked sme pri darcekoch-my ako rodina sme urobili uz minulý rok zasadne rozhodnutie-ze si nebudeme kupovat nic,,ze si kazdý kupi pre seba co chce"Takze ja kupujem iba neterke,a ocovej mame-lebo ona je take male velke dieta.A manzovi asi urobime tak ako minulý rok,ze sme sli spolu-sme si pokupili botasky a oblecko a bolo.Zabalila som to pod stromcek,ze nech sa to berie ako od Jesziska a mám svatý pokoj.
No a neteri uz cosi mám-leti Hanna Montana-tak sa mi podarili ukorist hodinky a penazenka Hanna Montanna a este má v Dracikovi obzretý nejaký vankus s tajným dennikom a deku a mám pokoj aj s nou-a tá bude stastna a skakt meter dvatsat a bude ma za to lubit aspon 20minut 😀

srdcko81
26. nov 2009

No a teraz vyzeram ako keby som sedela celý den na MK. 😀 Ale mala som volnejsi den-a tak som surfovala dost vela a ja sa vykecavam teraz a Vy zase vecer ze?Manzel este neni doma-upratane je navarene je-opraté tiez a ozehlila som tak ze som to poskladala a hodila do skrine 😀 Na co si kazit den so zehlickou?No nie?

alika54
26. nov 2009

ahojte,,,,uz druhy den nam doma blbne net a mam problem vam vobec napisat,,,,nestiham normalne citat 😅 ,,,ercinka aj ja som pn,,,,aspon nebudem sama co sa liecim domka ale budeme dve 😉 ,,,nebola som schopna ist do prace,,,,dnes bol zas krasny den aj naladu mam z toho normalne lepsiu,,,,pekny vecer vam prajem a ja sa idem ucit lebo v sobotu mam skusku a prt viem,,,papa

andy.a
26. nov 2009

....Ercinka-až teraz som si všimla,že som 24.11.mala od teba IP a neodpovedala 😕 😔 ospravedlňujem sa,asi som zabudla,lebo zvyčajne odpovedám na všetky IP,kočky z diskusie mi to dúfam potvrdia 😉 😝

takže v podstate to čo som písala vyššie,platí 😉 to isté by som napísala aj v IP 😉

no a baby ja mám zato tak veľa prípsevkov,že som veľa prispievala ešte kým som bola tehotná,na MD a mala viacej času,kým som mala jedno dieťa a druhé na ceste 😝 😅 teraz už tak veľmi neprispievam,najviac asi sem 😅 😀 🙂

Filipa,super tipy...ja ešte dávam robiť kalendáre s fotkami detí 😉

Hroška,ten nápad s tými AD pre svokr.tiež skvelý 😀 😀 😀 😀 😀 😀

srdcko81
26. nov 2009

tak skoda ze nekupujeme darceky-tej svojej svokre by som asi nekupila len AD ale rovno zajaz na psychiatrické oddelenie-ona si mysli ze panicka porucha je problem kde treba ist na umele oplodnenie 😝 ,tak nejdem sa zariekat mozno aj to bude treba ale co si mám o tom mysliet?

soniada
26. nov 2009

ahojte ...
leni...no chvilku optimisticke chvilku nie , ved pride cas ked to na mna pride ateraz aspon cez písmenka trosku hadam podporim a potešim ked sa da a mam sil...ale vies..raz sme hore.raz dole ( a my doslovne 😀 )
srdcko, fakt ti povedal doki ze mozes silno plakat ked mas napatie? no lenze ja mam ten istý problem ako ty, citim aj napatie aj vsetko ale niekedy si vravim keby mi tak niekto chcel dat po hube ze by som sa aspon rozplakala lebo same to nejde nejak..tiez som nejak zaseknuta v tomto smere..je inak fajn ze mas pri sebe takeho skveleho muzicka ze to chape..moj priatel je v zahranici a ja som tu sama ale neviem ci to on celkom chape..stale vravi ze ked budeme spolu vsetko bude fajn , ze sa postara a tak....to este nezazil ked mi je riadne spiatne 😒 .z mojho okolia to malokto chape
..aj to som sa chcela spýtat urcite ste o tom niekde pisali ale ako to beru vase rodiny, okolie? srdcko uz napisala tak dakujem =)

ercinka silno drzim palce a tiez posielam vela sil aby si zvladla uvod s ad a co najskor si telo zvyklo...ach...mysli na to ze bude len lepsie..kazdym dnom..hlavne ja sa utesujem zasadnou vecou ze blazon si svoje blaznovstvo neuvedomuje zatial co my ano takze sme neni blazni 😀 😀 to som si hovorila vzdy ked som si myslela ze mi prepne ...
a na pn som bola aj ja ked mi to zacalo..az mesiac..potom som si nasla novu pracu, sla som na pohovor v takom stave ze som si nevidela ani na oci ako mi bolo spatne ...ale zobrali ma ..a v praci som sa musela robit ze som ok..aj sa doteraz robim, len som zo zaciatku behavala castejsie na toaletu sa rozdychat 🙂

tak Vám drzim palce nech je zajtrajší den krajší ako dnešni a hlavne nech je hladina serotonínu vyššia ako dnešná 🙂

bezim sa ucit ..zajtra mam po praci skusku 😅 Papaaa

srdcko81
26. nov 2009

Ahoj este som sem kukla na chvilu a potom to vypinam.No sonaida veru povedal,ze placom to dostat von-alebo ze ist na luku a ziapat a ze ked to nepomoze nech hadzem aj taniere o zem,ze furt lepsie ako drzat to vsebe ☹
Lenze mne sa to tiez vzdy neda-no a ziapat na luku nechodim a taniere tiez nerozbijam ☹ Ale sem tam hlavne cez kramy som taká citlivejsia a ked sa chytim napr.s bratom tak vtedy to vypustim von tým placom a je fajn.
Vies manzel to mozno chape aj preto ze to so mnou zazil-ako som spominala ten najsilnejsi atak na tej dovolenke.Tak ale tiez to nie je vzdy ideaslne a mna najviac stve to ze on sa snazi-robi mi radost a stzale pekne na mna a ako ma miluje a ja ked mam svoj den tak vrcim nanho-si to nezasluzi-len ja niekedy za to nemozem a hovoria zo mna AD.No a njhorsie asi intimnosti-to dost dobre nechape-ako vie ze to so mnou robia lieky ale ho to stve-no asi ako kazdeho chlapaby stvalo-no ale ja sa vzdy premoct nedokazem a zase by som ho nechcela stratit aby si niekoho nasiel alebo co..No uvidime cas vsetko vyriesi.Inak ja som asi sisi-uz davnejsie este tak rok po tom ako ma to chytilo-tak som mu normalne hovorila-ze nech sa so mnou rozvedie ze mu aj cirkevný rozsobas podpisem a taketo blbosti-tak vtedy sa na mna dival ako na debila-a povedal jednu krasnu vetu,,ze ma lubi a ze prisahal v dobrom aj zlom a ze on to mieni dodrzat(aj ked do kostola nechodime)tak potom som mu uz nic take nehovorila.
Inak soniada ja Ta obdivujem-ako je mi fajn ale neviem ci by som zvladala skolu a skusky-to by boli ine stresy.

ercinka
26. nov 2009

ďakujem vám baby. No fakt mi je riadne zle a záhu mám riadnu, no ale aspoň my nechutí jesť, pri Cipralexe som brutálne pribrala tak dúfam, že pri týchto schudnem 😎 Ale len nech nerozmýšľam nad hlúposťami aj keď budem mať 100 kíl.

Srdcko, no napísané mám F32.1 Epizóda stredne ťažkej depresie, našla som si to na wikipedii. Nepovedal mi vlastne k tomu nič, ja som tam celý čas prerevala, tak asi ani nemal šancu 😒

Andy, no ja som tak nešťastná z toho Zoleptilu, preto som sa naň aj pýtala, potom som napísala do fórumu, nech mi baby poradia ak to dakedy brali, lebo som myslela, že máš veľa - čo aj máš, dnes som si tu takú polovicu prečítala 😅 😅 😅 a neuveríte mi, ale som sa aj 😀 .
Ale pozerám ako chcem, žiadna ho neberiete, tak neviem...
Pozerala som účes Norisovej, no neviem aký si chceš Lenka dať, mne sa páči ten krátky strapatý,dokonca som nad ním rozmýšľala,možno by pomohla nejaká zmena. Ale ona má inak stále dobré vlasy, len asi musí byť na to dobrá kvalita vlasov, na také strihy, ja mám totálne nanič štruktúru.
Alika a vy už máte takto skoro skúšky? My máme 5.12. prvú, nech je už aj posledná...na to vždy čakám začiatkom semestra 😝

ercinka
26. nov 2009

Srdcko a teraz som sa normálne zasmiala 😀 mne keď teraz "preplo" tak som spísala rozvod a povedala manželovi že sa rozvádzam, no normálne z ostra. Z nenazdajky, čumel jak puk 😕 a pritom mám fajn manžela, ale čo už so mnou...
My sme mali sobáš v kostole, aj chodíme ale som na to ani nepozerala, ja som totiž nesľúbila v chorobe ani nešťastný, bola som totiž taká nervózna, že som to vynechala...
No počuli ste už o takom prípade ?!

soniada
26. nov 2009

ercinka ty si po cipralexe pribrala? aj ja som velmi pribrala ale nikdy som si nemyslela ze z cipralexu..ci pana 😠
uz aj my mame skusky a uz mam aj ja nejake za sebou tak drzim alika palce!!
srdcko..na zaciatku by som skolu a vsetko nezvladla, ani teraz az tak nezvladam ale aspon mi ide rýchlejsie cas a nemam cas premyslat..zo skusok az take stresy nemam ..neriesim to az tak....co bude bude..

a moj mi napisal v liste ze ma bude aj na voziku tlacit..tak si to z toho listu vystrihnem ( esteze to napisal ) a ked pride iste k istemu tak mu to pekne predložíím čienre na bielom a zaželam vela sily v rukách 😀 😀 😀

mimka54
26. nov 2009

Cipralex je to co Citalec?

maria62
26. nov 2009

Soniada zase som si ťa zmýlila tak prepáč mate to skoro rovnaké. ale drž sa a hlavne tá škola nech sa ti v nej darí a taktiež v práci a ešte k tomu ako to berie rodina, takže MM je veľmi dobry a pomáha mi v tom a taktiež brat lebo on mal tiež také problémy a sestra takže je to dobre aj deti to chápu tak prajem aj tebe veľa porozumenia od rodiny a ostatných 🙂
A teraz pre Sonoio ako sa ti dari v ITA pytam sa preto lebo MM tam pracuje za tal.firmu a ako si si zvykla pre mna by to bolo horšie lebo ja tu mám veľkú rodinu a strašne by mi chýbala a nemám asi takú odvahu ísť preč od rodiny ja som taka citlivá a asi by som to iba preplakala ktovie môžno , tak ti prajem nech sa ti darí vo všetkom 🙂
Pozdravujem všetky dievčatá zajtra máme v robote oslavy kolegyňa má 50.takže prídem neskôr prajem dobú noc a zajtra pekný deň bez úzkosti a depresií a s úsmevom na tvári 🙂

hroska
26. nov 2009

Ahoj dievcata, 🙂 🙂 🙂

srdcko, soniada vy riadne frcite.... 😀 😀. Ja som tiez v najtazsich chvilach ponukla MM, ze sa moze so mnou rozviest aj deti nech si zoberie, lebo ked som bola taka neschopna, nevedela som si predstavit, ako sa budem o ne starat. 😝 ☹ A v tomto mate Vy dve vyhodu, ze zatial nemate deti, tak sa mozete z toho pekne dostat bez toho, aby ste sa trapili, ze co bude s detmi. A verte, ze to je ta najvacsia utrapa na svete..., ked si v depresii a mas deti, ktore Ta potrebuju. Ja som len prosila MM a mojich rodicov, aby sa o ne postarali, ked mna nebude..... bolo to hrozne. 😝 😝 😝 . Takze sup, sup vyliecit sa, aby z Vas boli zdrave buduce maminy. 😉

Ercinka a predtym si co brala a ako dlho??? 😨A pomohlo??? Ja som na PN nebola, ale najakutnejsi stav 😝 som mala v lete a vtedy som mala aj menej roboty, aj su dovolenky, takze aspon v tomto som mala stastie.Ale inak si myslim, ze by som musela ist na PN.

Filipal, Ty si zlata s tymi napadmi, tak ja vyberam pre tu moju svokru z Tvojej ponuky ten elektricky vankus, ale pod podmienkou, ze bude fungovat na principe elektrickeho kresla - made in USA. 😀 😀 😀

alika54
27. nov 2009

bre ranko,,,,ercinka toto je tretia skuska co ma caka a vikend co vikend dalsie az do vianoc 😝 ....soniata drzim palce na skuske 😉 ,,,hroska poznam ten strasny pocit ze co s detmi ked ja som mimo 😔 to bol moj najvacsi problem,,,som lezala skapata v postely a mala chcela cajik a ja som nebola schopna jej ho dat tak som kvoli tomu revala pol dna 😝 ,,,priserne obdobie,,,ale potrvrdzujem baby drzte sa bude len lepsie,,,,ako som sa postupne len plazila po byte teraz idem s detmi na kruzky,do obchodu vsetko co treba,,,,nieje to super ale raz snad bude 😉 ,,,najhorsie je ze jeden den sa citim dobre a na druhy den je zas blbo 😝 ,,,pekny den vsetkym 😉 Andy kde ides dat robit kalendar ??? bo aj ja sa chystam no neviem este kde,,,,

baba77
27. nov 2009

dobre ja tu nie som az tak davno,ale my sle la som ze len ja mam tieto strasne....... strasne pocity.....ale mne aj vedla mnzela je hrozne stim ze aj on ma taha dole.....ale myslim si on na tom je horsie len si to neprizna....

srdcko81
27. nov 2009

Caute baby-dobre ranko.
ercinka-vies to nechutenstvo je prechodne-na zaciatku schudnes a potom ked skludnis,zacne Ti chutit jest a bude.Ja som mala velkost 40 pri vyske 175-nebola som nikdy ten typ vychudnutej baby-ale stacilo mi a bola som spokojna a potom som parádne pribrala-prve 3 mesiace nic a potom z týzdna na týzden.A teraz mam 44-vykaslat sa na to hlavne nech je dobre.No a ako sa divam tak Nas je viac co sme sa sli rozvadzat:ercinka,hroska a ja 😀 ,to boli ine stavy.Inak ercinka-vselico sa stava v tom kostole kamaratka namiesto ,,Ja Martina beriem si Teba.....,povedala Ja Miroslav beriem si teba.....pouzila jeho meno....celý kostol mrel.
Maria 62-pozdravujem a dobre oslav.
Hroska-Ty asi milujes svoju svokru ako ja nie? 😀Boze na co to je svokra,to by mali pri svadbe odobrat ako neziaduci tovar.
Alika 54-ono sa to strieda-ale ustali sa to neboj.
Baba 77-tak ked mas problemy s manzelom tak to ries,nech nedepta este viac.

filipal
27. nov 2009

ahojte 🙂 🙂
teda!!! to len ja mam dobru svokru?? taka skromna, prijemna zena... je naozaj fajn, so mnou si svokrovci hned potykali a nestaraju sa nam do nicoho. ja im velmi rada vyberam darceky, lebo su uz financne na tom biedne, vselico potrebuju a chcem im urobit radost. aj moj M ma s mojou mamou velmi dobry vztah.
ale viem si predstavit, ze zla svokra vie riadne otravit zivot....tie tipy na darceky mozes Hroska uplatnit aj u rodicov.. 🙂
Ercinka, veru, mne tiez zo zaciatku nechutilo a teraz som sa strasne rozozrala! 😠
Baba tvoj muz ma depresie? alebo sa k tebe zle sprava?

Srdcko, esteze si to meno nepomylila s byvalym frajerom! 😉

baba77
27. nov 2009

hat filipal ha na neho nechcem rozhodnut ci ma depresiu,ale sa sprava? ako rype domna furt,on vsetko robi dobre,aked pride na neho zacina upratovat-ako keby vsetko bolo tak dobre jako on da,hrozne.

srdcko81
27. nov 2009

No tak to by bola sila-s tým menom.
Filipal-tak ja Ti tu dobru svokru zaávidim a prajem.No ja nemozem povedat ze je zlá-ale jednoducha berie nas ako male deti-nesvojpravne a najradsej by nám zorganizovala celý zivot,jeden víkend tam neprides tak uz je zle-uz sa doprace ona-lebo piekla kolác-no iný to nevedia-vsetko len ona dobre urobi-a napr-teraz bude Mikulás tak nám kupi-lebo my sme deticky-ale keby aspon rozumne veci-ale zase figurky a kolekcie-hoci vie ze to na stromcek nedávam.Vzdy ked odchádzame tak za namin bezi a bozkáva nás ako by sme sa rok nevideli-manzel jej uz s ostra povedal ze nech to nerobi,ze to nemám rada-tak vydrzala tyzden a dalsi uz ma olizovala znovu s tým ze mi este predtým povedala,ze vie ze to nemám rada.Tak co Ti budem hovorit-je toho strasne vela a na román.
baba77-no to ze vsetko je dobre len ako on urobi-nie je depresia-ale ludská vlastnost niektorých ludi.

lenka00
27. nov 2009

Ahoj holcicky, ja mam pocit, ze se na MK dostanu v dobe, kdy tu nikdo neni a pak se tu teprve rozjede diskuse 😝 vsechno jsem poctive precetla dost jsem se pobavila 😀 😀 dnes je u nas krasne, takze odpoledne vyrazime s prcekm na prochazku...vcera jsme byli na plavani a ja jsem zjistila, ze je asi 2. nejbaculatejsi dite 😀 uz ma pres devet kilo a to plavani je teda sileny zahul - jsem skoro vcera odpadla a vecer jsme sli s manzelem jeste na tanecni - jsem vecer skoro nevedela jak se jmenuji 😝 😝 😝
filipal...skvele tipy na darky 😉 😉
hroska..predpokladam, ze mas tchyni asi mooooc rada 😀 😀 😀 a jak se citis, uz je to lepsi???
ercinka...me se libi ted jeji aktualni uces - takove kratsi mikado 🙂
Srdcko81...tak to ti teda tvou tchyni nezavadim, ale zase aspon neni zla..ja mam hodnou tchyni, ale je pravy opak te tvoji - je takova chladnejsi - moc neprojevuje city - nekdy nevim, co si mam myslet - ale manzel je v tom dost po ni, takze uz to moc neresim 😎
holky chtela jsem se zeptat - nejezdite nektera na vanocni trhy do Vidne????
preji pekny den 😎

hroska
27. nov 2009

veru Alika, to bolo najhorsie, 😝 vtedy som si priala, aby decka uz boli dospele a vedeli sa same starat o seba, proste preskocit par rokov, ale to sa bohuzial neda....... inak pozdravujem Martin je to moj rodny kraj.... 😉 🙂

Srdcko no tak to mas nahodou super svokru a to olizovanie by som nejako pretrpela.... 🙄 alebo ked Ta bude chcet moc olizovat, tak jej "vraz" so sebazaprenim jedneho francuzaka (hadam Ti to manzel odpusti) a neboj potom uz da pokoj 😀 😀 😀 . Ta moja, to je ine kafe, skor taky zakerny typ, odoberac enrgie, negativista atd. proste len zlo atd, ale aby som tolko neohovarala vari uuuuuuzasne 😅 , ked zjem jedlo od nej, tak ju pocas konzumacie toho jedla nachvilu milujem 😵 😵 .....

Filipal veru super je to mat takych svokrovcov ako Ty, ale na mojho svokra nemozem povedat ani ň, ten je pravy opak, len neviem pochopit ako to s nou mohol tolko vydrzat, chudak a niekedy aj pride k nam sa na nu vystazovat, ze zas ho bila tym jazyciskom.... 😝 😠

inkinka
27. nov 2009

filipal, ty priťahuješ dobrých ľudí 🙂
k darčekom: aj dobrá kozmetika je fajn, starí ľudia si musia viac natierať ruky, nohy
srdcko: ja mám takú mamu, ale vzoprela som sa, musíš si určiť hranice 😉
lenka, chodievaš na trhy do Viedne? Ja chcem ísť hneď po Vianociach
☼☼☼ - a všetkým pekný deň

srdcko81
27. nov 2009

Ahojte-no dobra svokra-hroska obavam sa ze keby som jej hodilas tohon francuzáka-tak by sme to mali kazdý vikend-lebo ona by si myslela,ze tak to má byt 😀 No ona si vsetko domysla-ako som pisal za to ze mam PP tak umele oplosdnenie 😝 .Ona je sisi vo viacerých veciach.Voláva kazdý den-a otázky typu co mate nove?Mna uz ide vykotit.A ked ju manzel odpali tak zavolá mne-fakt niekedy nevladzem.A takých veci milion.Este Vam taký pribeh hiodim nech sa pobavite,ked bol manzo na vojne tak bol v rodnom meste a sluzil aj cez vianoce-samo ze tam s xghalanmi pili a tak a nabehla moja svokra so stromcekom ozdobeným-dala im ho na vratnicu a samo aj kapustnica aj ryba asalát boli-tak si viete predstavit ako sa spolubojovnici bavili-ona ho strapnila ale podla nej to bolo o.k.A toho je vela fakt román.
inkinka-jej sa vzopries-povies jej co si neprajes a vydrzi to dva dni-neda sa-ona si vobec nevie uvedomit kde su hranice ☹
lenka00-ja mám tiez niekedy pocit ze kecam iba s PC 😀 Ale nevadi aspon sa vykecam.

lenka00
27. nov 2009

Srdcko81..presne 😀 pocit, ze kecam sama s PC 😀 pisu vzdycky, kdyz maly ma odpoledni klid, takze vzdycky zhruba v tuto dobu a nikdo tu neni, pak se to tady zavali pispevky a ja jsem mimo 😀 ta Tvoje tchyne musi byt vazne expertka - to verim, ze ti to musi lezt pekne na nervy...ale ten francouzak jak psala hroska by mohl pomoci 😀 😀 😀 no, hlavne, ze manzel neni takovy ten mamincin mazanek - to by byl uplny mazec...
inkina...zatim jsem prave nebyla, ale letos bychom poprve chteli jet, tak jsem se chtela zeptat, jestli nemate nejake dobre tipy na ubytovani atd 😉 😉 😉

janulienocka
27. nov 2009

ahojte, tak sa opat hlasim, mame vela roboty tak sa cele dni nezastavim, teda zastavim - ked mi je zle, baby je to strasne s tymi mojimi nevolnostami, rano mi je zle, na obed mi je zle, napr. vcera, len sme vysli z restiky z obeda a uz sme frcali domov, co som ten obed nemohla udrzat v sebe a vsetko slo von ☹, no a rano, dam si kapucino (ktore mi chuti ako pneumatika, vsetko mi tak chuti) a hned to vyvraciam. je to otrasne, vsade kde pridem tak len pozeram ci mam pri sebe vrecko, no pri prvom to nebolo az take zle. Esteze vecer som celkom v pohode, uz aby tie nevolnosti presli 😠