Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kamilka.c
18. dec 2009

ahojte aspon vas pozdravim babulky
ja som sama doma...to su stavy... 🙄

ercinka
18. dec 2009

Ahojte, ja nejako nestíham tak nepíšem 😒
Aj mne meškali, 5 dní aj som si nervózna dala test 😝
Kamilka, len vydrž a bude lepšie. Medzi sviatkami len oddychuj a ani sa nenazdáš a budeš usmiata a veselá mamina 😉
No vy už riadne upratujete 🙂 . Ja mám v sobotu skúšku, už poslednú tento rok a potom sa idem aj ja realizovať, ale sa mi tak do toho nechce. Ale už máme strom 😀 😀 😀 Neviem kto sa teší viac, či ja alebo synátor 😅
Filipal, aj ja pozerávam ordináciu, ale nejak sa mi to zdá slabšie, nie? Alebo ja viac očakávam 😀
Alika, držím palce, ja som mala právo s Cuperom 😝

kamilka.c
18. dec 2009

ahoj ercinka kiey by, velmi si to zelam!
a mne meska menzes aj bez AD takze mozno ziadnu ani nebudem mat 😅
a ja neupratujem asi cakam na zazraky ze sa to vsetko urobi ocnym kontaktom alebo pocas toho co budem spat

srdcko81
18. dec 2009

Ahojte-hlasim sa zahadzana blockami-kurna aj s DPH asi ma odvezu z toho -beriem aj domov ak by som do toho pichla.Ja este strom nemám.
No co uz nejako to musime zvladnut.
Kamilka-Ty kasli na vsetko-a najlepsie je ak to prespis aspon nevies ze Ti je blbo 😖
ercinka-tak drzim palceky na skusku-som Ti pisala aj na FC 🙂
No ja s týmto absolutne nemám problem-ja ako beriem AD tak dostávam este o dva dni skor-ovulku mám presne 12sty den a za 14 dostanem.
A este tá ruzová zahrada-baby ja za to nemozem-ale ja som nevidela ani jednu cast-a uprimne povedane asi by ma z toho trafilo keby som to pozerala-to hviezdne herecke obsadenie-ja neviem ale ja som vobec neni typ fanusika slovenkých seriálov.Ale nikoho neodsudzujem za to -len ja tomu neviem prist na chut akosi. 😖

kamilka.c
18. dec 2009

ja mam strom v skrini 😕
vsak spim srdcko inak ahojkaj aj tebe, ved preto som urobila malej prazdniny od dnes do nedele s nasimi
srdcko tak to budes asi ako ja len s tym rozdielom ze ja nevydrzim pozerat nic poslednu dobu ma to nevie nejako donutit sediet za tym filmom serialom a civet do toho stale pri tom cosi musim robit odbehavat no nie som prosto fanatik radsej by som sa tesila na cosi ine ako na dalsiu epizodu oblubeneho serialu lebo vsetko je to na jedno kopyto
nuz a tu je problem moj 🙂 neviem sa asi uvolnit

srdcko81
18. dec 2009

ahoj-kamilka ja som tiez nikdy nebola televizny maniak-u nas to je asi tak ze sice som pri telke s manzelom ale on pozera na co má chut a ja bud citam alebo lustim alebo nieco podobne-to uz fakt musi byt ked ma nieco oslovi 😖

kamilka.c
18. dec 2009

televizor je zrut casu 😀 😀 😀 😀 nuz tak ako aj pc 😀

soniada
18. dec 2009

ahojte, iba vas zdravim nestihla som pocitat 😒
kazdy den som do vecera v praci a potom tam zotavam do noci sa ucit lebo tam je klud ☹
tak sa teda drzte, dnes som isla nakupovat darceky, vosla som do obchdou a bolo tam tolko ludi , ze mi take teplo zostalo z toho vsetkeho ze som sa otocila ai sla domov..hm..čo uz...
tak papa

maria62
18. dec 2009

Ahojte babenky, pozdravujem všetkých tak ako to dnes išlo 🙂
U nás tak hrozne mrzne som rada, že som už doma ale chystám sa ešte ku kozmetičke ale to idem autom tak dúfam, že už nezmrznem. A ešte treba niečo dokupiť a ani neviem čo no hrozné, ale snád to do Vianoc stihnem.
Začína víkend a kopa roboty, no zajtra mám sestrine detičky takže super ona ma zajtra skúšku tak budeme sa zabávať.. Už sa teším a ako vy?
Prajem pekný večer 🙂

bubinko83
18. dec 2009

ahojte baby,chcem sa vas spytat aky volili postup kym ste sa dostali k tym psychologom? poslal vas tam niekto napr.obvodny lekar alebo ste išli len tak same od seba? Dakujem

andy.a
18. dec 2009

čaute,nestíham Vás čítať 😕 😅 😎 😎 😎 😎

všetky psychofarmaká môžu ovplyvňovať MS cyklus,skracovať alebo predlžovať,ale nebýva to veľmi často 😝 a AD sa to až tak netýka 😉

skôr antipsychotiká robia aj iné problémy,napr.zvyšujú prolaktín-hyperprolaktinémia,to sa potom musí liečba upravovať a konzultuje sa to aj s gynekológom 😉

novšie typy HAK a AD by sa nemali nejako ovplyvňovať v zmysle účinnosti 😝

Srdcko,tvoj plán upratovania sa mi veľmi páči,tuším si ho skopírujem 😀 😀 😝
len to je rozdiel,že nemáš 2 malé hyperaktívne deti a tak to môžeš stíhať jedna báseň 😝 😝 😀 😅 😀

Zuzka Zguriška nám kam zmizla ?? píše pokračovanie Mestečka na predaj,alebo čo ?? 😕 😀 😀

Ordináciu pozerám českú,je tu ešte niekto ,kto pozerá na Nove Ordinaci ?? 😕 😕 😕
tá slovenská je veľmi slabý odvar českej 🙄 🙄 🙄

Bubinko,zavolaj konkr.psychológovi a spýtaj sa ,či potrebuješ aj výmenný lístok od OL,ono je to ako kde 😕 😉

andy.a
18. dec 2009

Hroška,v pase máš Martinku modrým písmom...to má byť Martinko ?? 😕 😅 😅 😀 😝

sheherazada
18. dec 2009

andy jestli to byla odpověd pro mě, tak já je neberu, ale manžel, ptala sem se jestli nevadí když chlap bere tritico, neurol a podobně, jestli to nějak ovlivnujě početí dítka

andy.a
18. dec 2009

Shehe,u chlapa to absolútne nevadí 😉
prepáč,tebe som zabudla odpovedať 😕

bubinko83
18. dec 2009

andy,dakujem.A kedy už je nutny psychiater?

sheherazada
18. dec 2009

andy díky, já se právě bojím, aby pak mimčo nebylo nějak poznamenaný nebo tak

andy.a
18. dec 2009

keď treba lieky,tak už sa ide psychiatrovi 😉
to môže aj psychológ zvážiť a sám odoslať pacienta psychiatrovi 😉

ktosi tu písal,že dostal od psychológa lieky...to určite nie,lebo psychológ nie je lekár a lieky nepredpisuje 😀 😝 nemôže 😀 😀 😝

Sheherezada,toho sa báť nemusíš 😉

tak kočky držte sa,tie čo začínajú brať lieky,nech vám čím prv zaberú 😉 🙂
študujúcim veľa šťastia na skúškach 😉 🙂

papáčko a krásny víkend 😵 😵 😵

hroska
18. dec 2009

Andy, dakujeme za rady 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ten pas je uz opraveny, ale Martinko by sa nam sikol do rodiny 🙂 🙂 🙂 Ja pozeram aj cesku ordinaci na Nove, ked sa strafim, je lepsia ako slovenska, ale ta ceska zasa nema na "Nemocnicu na okraji mesta" - to bol serial, co 😵 😵 😵 😵 😵, ja si ho teda este pamatam.. 😝 😝

srdcko81
18. dec 2009

No caute-andy-no ja viem ze sa to pri dvoch mimi neda-ale kým ich nemam tak riadim ostosest 😀 Inak ja aj ked budem mat tak bud skludnim hormon a nebudem si to vsimat-alebo postavim na chodne volieru a iba tam sa budu hrat 😀 Ale nie robim si srandu-radsej zdravu a spokojnu rodinku ako poriadok 🙂
No babky tak mozno na tom ceskom by som tu ordinaci zvladla-ale mi nemame novu-mne akosi tí slovenský herci nesedia-a inak nebolo by jednoduchsie a lasnejsie odkupit tu cesku ordinaci ako natácat prakticky to iste a platit hercov?No to su len moje domnienky.Hroska a uz nechces Martinka ci babule Ti stacia? 🙂

kamilka.c
18. dec 2009

Babulky kde ste vsetky ?

alika54
19. dec 2009

ahojte,,,,,tak mna vecer uz o osmej zalomilo pri malej a teraz tu strasim 😅 ,,,,som relativne vyspata tak sa idem pekne ucit,,,za par hodin to mam 😉 ,,,,sladke snicky vam prajem 😉

filipal
19. dec 2009

Alika, vidim, ze v noci buntosis! 😀 😝
ja sa chystam na turu do lesa! bojkotujem vsetky domace prace a ideme von. je krasne mrazivo a ma dnes snezit....jej to bude romantika 😵 na Kolibe su nejake vianocne trhy...

my uz od pondelka nerobime, tak upratovat a pod. budem potom. ma sa pokazit pocasie... ☹
uzite si teda pekny vikend, vyvencite deticky a nestresujte sa... a na depresiu urobi vychadzka na cerstvom vzduchu velmi velmi dobre... 😎

alika54
19. dec 2009

hlasim sa uz mam po skuske 😅 ,,,neviem ako ale cosi som len napisala,,,,juj aj u nas je riadna kosa,,,ja idem torticku mangelovi urobit bo ma narodky a dnes ideme pooslavovat trochen 😉 ,,,nenormalne ma vsak hlava boli asi z toho ponocovania 😝 ,,,pekny dnik prajem

hroska
19. dec 2009

alika, no Ty si sikovnica 😨 😨 😨 , v noci ponocujes, ucis sa, potom skuska, oslava..... stihas teda dost. 😝 😝

Ja som stala dnes o 9,30 hod a vpodstate odvtedy sa len povalujem, manzel navaril zeleninovu polievku a rizoto. Ja som sa bola svokre ponuknut, ze jej povysavam, ale vraj uz ma...... 😖 , tak som sa este raz ponukla, ale ze vraj naozaj nie....., tak viac som sa nevtierala.... 😝 . Cez tyzden makam, ale cez vikend som ako lenive prasa v zite, niekedy mam vycitky, ked tu citam ako Vy makate, varite, prechadzkujete......ale dufam, ze aj niektore lenosite 😀 😀 😀

Srdcko, no asi by to bol Davidko namiesto toho Martinka, zatial mi stacia baby, ale u mna nikdy clovek nevie, ze co a ako, takze mozno sa este to 3. dieta pritrafi, ale urcite nejako neplanujem.... uvidime kolko pan Boh da..... 😅 😅 .

Filipal, dobre si to urobila s tym bojkotom domacich prac, videla som v TV tie vianocne trhy na Kolibe - dufam ze si si tam dalai nejaky chlebik s oskvarkami a puncik alebo medovinku 😀 😀 😀

alika54
19. dec 2009

hroska len pekne oddychuj,,,aj ja sa len povalujem,,torta je v chladnicke vsade mam neuveritelny bordelno nic sa mi nechce robit 😝

maria62
19. dec 2009

Ahojte dievčatá no dnes tu je dajako tichšie, asi nakupujete alebo upratujete ja už teraz mám konečnú síce som dnes neupratovala ale hrala som sa s deťmi 2 a 4 roky takže super relax a zábava a teraz som zase sama moje išli na plaváreň ale dnes aj u nás poriadne mrzlo.
Hroška aj ja by som tak oddychovala teraz už konečne môžem spať a tak že ani ráno sa mi vôbec nechce vstávať a niekedy aj ked prídem z roboty tak si zdriemnem čo sa mi vtedy nikdy nestalo asi ten seroxat už má účinok a ten frontin som už 3dni nebrala tak uvidíme ale zatiaľ celkom v pohode.
Alika blahoželám k skúške ešte ich máš či až v druhom polroku moja segra dnes mala poslednú a dopadla výborne.
Srdcko no čo dnes nepíšeš ?
Tak pozdravujem všetky babenky možno večer tu nejaka príde pa 🙂

hroska
19. dec 2009

Maria, tak to Ti gratulujem k tomu vysadeniu Frontinu 🙂 🙂 😉 . A ako si to zvladla, ziadne abstinencne priznaky 😨 😵 .

Andy, Ty si pisala, ze nakupujes cez internet, pravda 😨 😨 . Ja by som to chcela tento rok vyuzit, len s tym nemam ziadne skusenosti. ☹ 😒 Iba viem, ze by to mal byt nejaky certifikovany predajca. Ak mas s nejakymi dobre skusenosti, prosim, hot nejaky link. A za kolko asi Ti to privezu od objednania. Platis asi az pri doruceni, vsak??

Nakoniec som sa hecla a s deckami sme sa presli 🙂 🙂 . Bolo krasne, ako v rozpravke, poriadna zima a snezilo, boli sme vyse hodiny. 😵 😵 😵

filipal
19. dec 2009

ahojte, kocky oddychujuce 🙂 🙂 🙂
takze lenosite!?
my sme sa vratili vymrznuti, ale bolo vyborne, snezilo krasne, jazera boli zamrznute...a po hodinke sme prisli
na Kolibu, kde robili deti pernikovu chalupku, anjel lial olovo, horel ohnik....fajn atmosfera!
Hroska a nevidela si ma na TA3? lebo nas akurat zabrala kamera... 😅 ked sme jedli.... 😉

alika54
20. dec 2009

caute caute,,,skusku mam za C,,,cakala som ze bude lepsie ale som spokojna 😉 ,,,Maria este mam 4-skusky v novom roku,,,januar bude zaberak 😝 ,,,,filipal tak z teba je medialna hviezda sa tesime 😀 ,,,Hroska a co sa chystas nakupovat??? ja mam polovicu darcekov cez net nakupene,,,,ale kupujem hlavne cez MMB,,,teraz idem so synatorom robit projekt-ze kulturne pamiatky mesta Martin 😝 ,,,idem sa realizovat 😀

hroska
20. dec 2009

Ahojte dievcence 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

dnes tu este nikto nenapisal, asi u vsetkych prebiehaju pripravy na Vianoce 😨 😨 . Ja zasa aj dnes lenosim, len tak doma, ale ziadne upratovanie, ani varenie, ani pecenie, akurat som sa ucila s deckami. MM odisiel dnes na sluzobku na vychod, takze som slamena vdova, dufam ze to zvladnem, 😉 ale tak 3 mesiace dozadu by som to urcite nezvladla (povzbudenie pre dievcata, ktore s ad zacinaju 😝 ). Este vybehnem s deckami von, vecera a potom Superstar finale. Baby si uz rezervovali lehatko u mna v manzelskej posteli, u nas dnes babinec na 3.-tiu. 😀 😀

Filipal, tak Ty si medialna hviezda z Vianocnych trhov na Kolibe - reportaz s podtitulom "obcerstvenie" 😀 😀 😀 😨 , len skoda, ja TA3 nemam, inak by som Ta tam urcite vyobzerala. 😀 Tak 2 roky dozadu sme TA3 mali a celkom sa mi lubila.