Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
7. feb 2014

@esselte ahoj moja,no dnes mi je uz lepsie,uz som nemala atak,ale od vcera ma boli hlava,teda len celo,ako keby som ju mala vo zveraku,ale to je len take chvilkove ci ako navaly,neviem ako to opisat...Ale inak fajn,lebo som dnes navarila,upratala a este aj kolacik upiekla 😀

amalia32
7. feb 2014

@lucinka0921 a ostatné holky, môžem poprosiť aby ste mi popísali aké ste mali stavy na to že už beriete AD? aby som si porovnala s mojim stavom... a ten je taký, točenie hlavy, nahle ma zoberie do strany z točenia, občas bolesť na hrudi ako hrča a v krku, predtým ked mi tak bolo tak som sa aj triasla, bála som sa postaviť že ma hodí o zem, že odpadnem, bála som sa chodiť po ulici, byť doma... teraz ani to moc nepociťujem, ale je mi hrozne z toho že som chorá, chrípka, kašeľ, priedušky, teploty, slabá som ako čaj ☹ ale cez víkend som nemala skoro nič z uvedených príznakov.... myslíte že mi stačí iba ten frontin? inak som pokojná, unavená, ale je mi lepšie... a ked príde strach-úzkosť, lekár kázal dať ešte pol frontinu navyše. občas si dám, ked som sama doma... chcem to veľmi vybojovať s tou psychologičkou, a pomaly vysadiť aj ten frontin, no neviem a bojím sa či to zvládnem... neviem si predstaviť ako sa cítit ešte lepšie???? neviem to popísať.... ďakujem za odpovde

lucinka0921
7. feb 2014

@amalia32 ahoj,ja som tiez mala tocaky,slabost teba,tazke nohy,pocit,ze odpadnem,tlak na hrudi,hrca v krku,sucho v ustach,mravenecie v rukach,bala som sa a este bojim,chodit niekam peso,proste mam strach,ze sa mi nieco stane a ked som mala ostat sama doma,to bol horor pre mna....Ty neberies AD a ani si nebrala?A frontin ako dlho uzivas?Ale beries ho nepravidelne,ak dobre citam...Mne prvykrat AD pomohli natolko,ze som sa nebala vobec,vsade som chodila a ataky som nemala tiez,bola uplne v pohode ako predtym....Ako dlho ti tak je a pomaha ti v tomto len psychologicka a frontin?

172
7. feb 2014

To snad neni mozne zlcnikovy zachvat! co som komu urobila??

aprilka90
8. feb 2014

@lucinka0921 Tak sem to ráno udělala, vzala jsem si první tabletky AD a ten lexaurin ..... Jinak ho mám brát ted při AD tu 1.5mg ale můžu si ho zvýšit až na 3mg

hroska
8. feb 2014

@amalia32 ahoj, ten Frontin ti predpisal psychiater? To je velmi nevhodna liecba . Frontin je navykove anxiolitikum, to znamena liek proti uzkosti. Moze sa s nim preklenut urcite tazsie obdobie v zivote cloveka, ale na dlhodobe uzivanie nie je vhodny, lebo je navykovy. Liecba Frontinom by nemala byt dlhsia ako 6 tyzdnov. 😨 Ak mas stale stavy, ktore si popisovala je potrebna ina liecba. Je viacero moznosti, medzi nimi aj psychoterapia alebo liecba AD, pripadne liecba prirodnymi AD, zavisi od toho ake mas tazkosti.

hroska
8. feb 2014

@172 to si vazne dostala zlcnikovy zachvat ? 😨 To z jedla alebo z coho? co si si na to dala?
ja som tieto 2 tyzdne tiez daka vykotena 😝 , nastastie depka je pod kontrolou, ale dostala som herpes, len co mi zmizol, tak hned menzes a po menzesi zase novy herpes 😝 ....este sa mi to aj rimuje 😀 😔 😀 A vyzeram uuuuuzasne s tym herpesom na ustach, ako Silvia Kucserenko 2 😝 😀 😀 😀

172
8. feb 2014

@hroska hej hej take bilesti prvy krat take nieco! Neviem zjedla som chrumky a potom ...moze to byt aj z depresie?

lucinka0921
8. feb 2014

@aprilka90 no vidis,ze si to zvladla a ten lexaurin ber teraz na zaciatok...Ale necakaj zlepsenie zo dna na den,to trochu trva,2-3 tyzdne.Ale je hlavne,ze si sa zacala liecit a uvidis,ze coskoro budes zase v pohode 🙂

lucinka0921
8. feb 2014

@172 juj moja ta co to?A ja dnes som mala ist na nakup s priatelom,ale nejdem,len som si pomyslela,ze idem na nakup a uz ma chitila uzkost 😠 Uz mi bolo celkom dobre,bez atakov,aj do obchodu som chodila v pohode,sice autom,ale chodila a zrazu toto...Porazene kramy!

172
8. feb 2014

@lucinka0921 no vidis moje co ma este chytilo? Zas som rozklepana ...zjedla som chrumky vecer a ex ma nastval tak neviem ci s toho alebo....Porazene kramy veru luci a skoda ze mas tu doktorku az v aprili...

lucinka0921
8. feb 2014

@172 no to moze byt aj z toho,ze ta nastval ex....Len mna stve to,ze mne nikdy nic nebolo,aj ked som mala kramy,az teraz....Tak neviem ci len z kramov,alebo aj to ze lieky mi uz nejak nezaberaju alebo co....No co uz musim vydrzat dovtedy.....Este 3 tyzdne...

hroska
8. feb 2014

@172 no z depresie to asi nebude. 😉 Mozno z toho ex, ked ta tak vytocil. 😅 No a ako vies,ze to bol zlcnik? 😨

hroska
8. feb 2014

@lucinka0921 zlato to aj z tych kramosiek a aj vsetko dokopy, to ocakavanie,ze uz ti treba ist k dr. a ze asi bude daka zmena. Skus na to nemysliet, viem, ze je to tazke,ale skus sa nejakou aktivitou odputat. a neboj sa, horsie nebude....bude oooovela lepsie 😉 tak nech ti tie 3 tyzdne rychlo utecu 😉

172
8. feb 2014

@hroska bolest pod pravym rebroma islo to az do krizov a pod pravu lopatku krcova bolest...aj mna prosim povzbud hroska nejak ☹ ..uz mi bolo tak fajn

172
8. feb 2014

@lucinka0921 hroska ti to krasne napisala...a tiez si to myslim...ani sa tym aj ked to nejde viem netrap sa..mna stve zas ze vzdy ked ma dcera odist alebo pride ako vcera vzdy mi nieco 😠 zacne

talulah27
8. feb 2014

ahojte skúste mi prosím niekto poradiť. trpím pp a neužívam žiadne lieky teda okrem magne B6. pred týždnom mi neurológ predpísal AD ale nezačala som ich užívať nakolko mi to neradila psychologička. teraz sa mi začali žalúdočné problémy. najskôr som si myslela e mám stres z novej práce lebo na vracanie mi bývalo často vtedy ked som mala ísť do práce. teraz sa už 4 dni zobúdzam s tým že mi je na vracanie. napína ma potom príde občas aj triaška. dnes som sa zobudila okolo 2 ráno zasa na nevoľnosť :(
potom som pozerala telku bola na nete a okolo 3 som si išla zasa ľahnúť ale spáok už bol na figu a teda som sa aj potila ako somár v kufri :( viete niekto poradiť?

lucinka0921
8. feb 2014

@hroska dakujem moja pekna....Ja uz by som mala najradsej tu dr. za sebou....Mam take obavy,ze co bude,ci nejaka zmena AD a potom mam ist na party do BB a ze ako mi bude... ☹ Uz dlho som tak nerozmyslala....A zase ma aj to rozhodilo,ze som nesla do obchodu,necitila som sa na to a proste,ze je to tu zase..... No co uz,hlavu hore a bude dobre 🙂 idem sa ja pustit do varenia,pekne o 12 idem varit obed 😀 ale aspon trochu vypnem.A ty ako?Dufam,ze dobre 😉
@172 a to preco tak????Vsak by si mala byt v pohode,ked mas dceru doma nie?

amalia32
8. feb 2014

@lucinka0921

áno, máme rovnaké príznaky. nie neberiem Ad, a ani som nikdy nebrala! frontin som predtým koncom decembra užívlala0,25 nepravidelne /nevedela som že ho musím brať stále!/hlúpa, no čo už 🙂 a teraz psychiater pred 2 týž. mi dal tiež frontin ale 0,5 silnejší... teraz ho už 2týž. beriem pravidelne ako nakázal. a ty si hneď brala AD? nič také na ukľudnenie ti nedali skúsiť? no mne je takto už 2mesiace, ale holky môžem povedať že cítim že aj ten frontin mi pomáha, ak mi príde atak tak si dám ešte polku navyše k dávkam ako kázal lekár... len teraz som chorá, tak mi je na nič celkovo, ale nie tak ako predtým. áno keď som bola minulý štvrtok za psychologič.ktorú poznám 15r.! výborná žienka 🙂 hneď na víkend mi bolo super! mám tam chodiť na sedenia asi každé 2 týž. povedala som jej že ten psychiater mi pripadal ako "mäsiar" arogantný, taký príkazový, že jasom taká veselá kopa.... čo aj som, ale ked je zle tak sa bojím všetkého. myslím že budem chodiť k psychologičke aj na relaxačné cviky, a uvoľnenie tela, dávno roky dozadu ked boli problémy v robote, mala som asi 18r. teraz 32 mi to pomohlo. Myslím že ak si nájdete psychologičku ktorá je za každú cenu nebrať AD ako tá moja, a ktorá to xxx krát dokáže s pacientom a deťmi bez liekov, tak je to asi najlepšie. Mne dokonca povedala že mne ani ten frontin netreba! že ja som silná, len ked to príde, tak je to ako "pliaga" ktorá musí ísť von... Luci, myslíš že ty by si to nezvládla bez AD? ako dlho to berieš?

amalia32
8. feb 2014

@talulah27 ahoj, no ja skúsim poradiť. to sú nervy moja! tiež som to mala, po novom roku! celé brucho ma bolelo nič som nejedla, napínalo ma na zvracanie... mala som ísť na hadičky do žalúdka, ale je to zbytočné, všetko je zo stresu. akú liečbu ti nasadila psychologička? bolí ťa aj v brucho, trojuholník-okolo žalúdka, pichanie v boku, v chrbte, neješ nič, atď.? ja som brala na to lieky, večer napíšem aké, a pomohli mi! ale určite to máš zo stresu, a ten spánok, to je už všetko dokopy zmiešané....

amalia32
8. feb 2014

@172 možno zo stresu tiež tie bolesti, že?

amalia32
8. feb 2014

@lucinka0921 a chodíš von, na prechádzky, na vzduch? baby škoda že každá sme z iného kúta, ak by sme si dali psycho - depkovú prechádzku, boli by sme ako zo škôlky sprievod 🙂
ja som 5 deň doma chorá, a kvitnem ako narcis, už sa nemôžem dočkať kedy budeme zdraví že vypadneeeeeeeeeeeeem von 🙂

172
8. feb 2014

@hroska a nemohol to vyvolat Esoprex ? Vcera bol tyzden co beriem celu tabl 10 mg vecer...

ifkael
8. feb 2014

@amalia32 odkial mas prosim taku psychologicku.. by som asi potrebovala momentalne s niekym pokecat... lieky nechcem... zvladnem to aj bez nich.

amalia32
8. feb 2014

@hroska viem že 6 týž, no uvidím čo lekár po kontrole povie. áno, idem na psychoterapiu... včera som popísala aké mám stavy. ty máš akú DG?

172
8. feb 2014

@amalia32 no neviem vobec z coho ale pravdepodobne bo ma ex nastval...

talulah27
8. feb 2014

@amalia32 a lucinka0921 baby keď som ja začala chodiť k mojej psychologičke mala som už vážny problém odísť sama z domu alebo ísť sama niekam autom. toto som postupne prekonala lebo som si povedala že proste musím. takže ja by som do toho obchodu odyšla aj s priateľom a ono to bude potom už len lepšie a lepšie.
amalia32 ja som chodila k psychologičke najskôr tiež raz za 2 týždne potom keď to už bolo lepšie tak raz za tri týždne teraz zhruba raz za mesiac. a relaxácie sú fajn ja som zo začiatku relaxovala 2x za deň a bolo to dobré. teraz to občas zanedbávam ☹

amalia32
8. feb 2014

@talulah27 super si to napísala!
Lucka sa musí prekonať moja, že?
ja tiež som sa bála ísť do mesta, do škôlky pre dcérku, ale musela som, nemal kto ísť ☹ ale išla som, v meste som sa vykecalaaaaaaaaa do bezvedomia, prešla som sa 1,5-2 hodiny s deťmi von, a bolo mi fajnučkooo 🙂
tiež sa bojím ísť ešte autom, ale uuuuuuuuž skúsim s manželom ísť si zajazdiť. inak po meste prebehnem, ale ďalej eeeee, nie ☹ hlúpa som, musím ísť,musííííím, to skúsiť...

amalia32
8. feb 2014

@172 vieš čo, mňa keď muž naserie, tak seriem aj ja jeho! nedám mu jesť, nevšímam si ho, nech sa stará sám 😀 povedz si tak ako ja: "no už len ty ma vytočíš" 😀 ak máš pocit že ťa EX vytáča a vždy ti je z neho na figu, tak čím menej s ním komunikuj, ignoruj ho.... neviem či bývate spolu, či ako, nečítala som celú diskusiu... ale musíme si povedať dosť, ja ti kašlem, zlož napr. mobil, vypni ho, atď. lebo stále budeš moja LEN TY na nervy!

lucinka0921
8. feb 2014

@amalia32 ale frontin sa berie iba 6 tyzdov maximalne,lebo je navykovy....Takze na to pozor.Ale ja som bola na tom velmi zle,mala som najprv neurol a chodila som k psychologicke,ale mne to nepomohlo a dostala som sa do takeho stadia,ze som nevychadzala z bytu niekolko mesiacov,bala som sa ist len na wc a do sprchy a ked som mala ostat sama,ani nehovorim....Proste mala som strach zo vsetkeho,bola som na tom naozaj velmi zle.Takze ja som zacala brat AD,ale 2 a pol roka ma zle liecil,no ja som to nevedela,verila som mu....Po zmene psychiatra som bola do polroka uplne v pohode,nebala som sa,chodila som vsade peso,potom som aj lieky vysadila a bola som bez nich 9 mesiacov,ale zial vratilo sa to a tak som hned nasadila AD.teraz uz na zaciatku som to podchitila....Ale nie je to take ake by malo byt.Moj nazor je,ze aj ked budem na AD,nevadi,ale viemze budem zase v pohode a budem fungovat normalne....A nie bez AD a trapit sa.nechcem uz zazit,to co predtym....Takze myslim,ze ja by som to bez AD nezvladla a ja nemam len PP,ale aj agorafobiu a uzkostnu poruchu.....Takze asi tak a ja sa nemienim trapit bez AD,to je moj nazor a pohlad na to 😉 Ked som byvala v bytovke,tak som chodila,lebo som musela vencit psa,ale teraz odkedy byvame v dome,nejak nie,len na zahrade....Iba parkrat som bola.Ale mne sa v hnusnom pocasi nechce a v zime...Aj ked dnes je pekne.Ja viem,ze by som mala chodit von....Okrem toho som aj leniva a niekedy sa proste neprinutim....
@talulah27 ja viem baby,ze mi chcete dobre.Ale proste neviem to prekonat.Ked tu mam mamu,tak s nou idem,aj do obchodu,ale sama sa proste bojim.Aj vonku ked pojdem na prechadzku,tak ja sa len motam poblizku domu....Ono to nie je take,ze hej viem,je to len uzkost,ale proste ked mam pocit,ze odpadnem a vsetky tie fyzicke priznaky,tak proste vtedy sa zlaknem velmi,ze sa mi nieco stane a nedam to.... Ale stale som lepsie na tom,ako pred niekolkymi rokmi....A k dr. idem az v marci,proste potrebujem zvysit alebo zmenit AD.A ja viem,ze s AD budem zase v pohode,ziaden,strach,ziadna uzkost,nic a nebudem sa trapit.Ja sa na to pozeram takto...Ved AD su take iste lieky ako kazde ine,na stitnu,cukrovku,tlak..... Ja viem,sto ludi,sto nazorov,ale pokial nebudem nejak v pohode,tak proste ja AD nevysadim.A este u nas nie je ani psychiater a ani psychlogo ziaden,musela by som dochadzat a vlakom ci busom ja proste nepojdem este a sama....