Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
7. júl 2016

@bambulka05 dakujem velmi pekne citim ze uz bude dobre kazdy den je o maly kusocek lepsie verim ze raaz si ani nespomeniem ze mi nieco je 😊 Prvy krat citim ze mi nieco nemocnica dala 😊 Fakt su tu skveli ludia ktori sa snazia pomoct ako sa da 😊 Niekedy mi je horsie niekedy tak ze by som uzznchcela aby to tak aj zostalo 😂 Ale aspon viem aly budem mat znova dobry pocit ked sa z toho uolne vylizem 😊😊 a to mi pomaha a posuva dopredu 😊

stanka1986svk
7. júl 2016

ahojte dievčatá viete mi prosím poradiť?? paretin beriem uz 15den citim sa lepsie aj ked som dost unavena /vecer beriem diazepam/ ale od vcera mam na bruchu take male cervene bodky alebo take ako vyrazticky....Paretin som uz brala pred dvoma rokmi... MOhlo to sposobit arasidy a arasidove chrumky aj ked som doteraz snimi problem nemala...svrbi ma to len sem tam. Prasiok ani nic som nemenila....dost mi to len vadi...Lekarke som volaala a ta vravela ze z paretinu by to nemalo byt ze asi z chrumiek...dufam ze to co najskor zmizne... Ostatne neziaduce ucinky co som mala ako bolest hlavy, zapcha...nastastie pominuli....este sem tam zle sny ale verim ze aj to zmizne...len tie vyrazky bodky cervene mi nejdu do hlavy..dakujem za nazory

kubimatej
7. júl 2016

Fuuj dnes zase na hovno..tlak na hrudi, ťažké dýchanie, potenie dlaní a nôh..strach zase z infarktu a z porážky. keď som sa už začínala cítiť lepšie teraz takýto pád dolu. včera mi psycho zvýšila tabletky, tak dnes idem zvýšiť..už to ťahám 41dní na tabletkách a som ko.

sardinka335
7. júl 2016

@kubimatej neni to ziadny pád dole - je to stav s ktorým sa musiš naučť zit. Prišiel atak? Tak je tu..vobec sa mu nebrán a ,,preži ho,, viem ze to znie ako sado maso, ale niekedy to pomoze proste ,,nechat to plynut,, a prejst. Ja som mala atak na ulici - proste som zastala a počkala kym prejde.. 😀 Moja dokina hovori, ze kto si myslí, ze sa zblazni sa zaručene nezblazni - taky pripad vraj za desiatky rokov praxe nemala a to iste aj s tým infarktom...je to hlupost, to len tvoje ,,nervy,, zle vyhodnotili situáciu a amygdala si s tebou robí čo chce. O infarkte nemoze byt ani reči 😀

kubimatej
7. júl 2016

@sardinka335 dnes to prichádza na mňa každú hodku..chvíľu dobre a potom zase zle..a tie návaly vnutornej neistoty a nervozity..bleee.

sardinka335
7. júl 2016

@kubimatej je to hnus....to ti verim, nepomoze ,,zamestnavat sa,, proste tu pozornost trošku odviest inym smerom? Mam kamošku čo ked to na nu pride tak napr. nechce byt sama ide k inej kamoške, von, začne niečo robit...kazdemu ine pomaha. A niekto ide spat..aby ,,necitil,,.

kubimatej
7. júl 2016

@sardinka335 išla som von a ledva som stála na nohách, tak som išla rýchlo domov..najskôr teplo, teraz zase zimnica a dopotená som strašne. neznášam tieto stavy, neviem sa naučiť s nimi žiť.

apolka77
7. júl 2016

@kubimatej tak ale u teba teraz zohrava faktor, ze prezivas napatie vo vztahu a trapis sa nemas pocit istoty..to by aj tá co nepotrebuje ad len tazko predychala...ake ad to beries som zabudla...ako doma s partnerom?

sardinka335
7. júl 2016

@kubimatej ja ta aj chapem...ale proste nikdy nechcem aby ma ta potvora uplne obmedzila, odrezala od mozností ktore mam...mozno aj nejake terapie by ti pomohli, je to beh na dlhu trať.

kubimatej
7. júl 2016

@apolka77 beriem trittico.. s mužom sa nevyprávame, podala som o rozvod, lebo sa so mnou nechcel ani povyprávať :( aj neurol som dala 0,5 aj magnezko a furt nič nezaberá..aj tlak mi stúpol hore..tak panikárim.

kubimatej
7. júl 2016

@sardinka335 bola som dvakrát aj na sedení so psychologičkou a ako hrozné..dostala som tam atak a ona si vravela len to svoje a nič ma nenaučila..viacej ma tu naučili baby ako ona

apolka77
7. júl 2016

@kubimatej to si tak rychlo stihla podat ziadost o rozvod? na urade ti nebolo zle?

kubimatej
7. júl 2016

@apolka77 doma napísala a postou som bola poslať..

apolka77
7. júl 2016

@kubimatej som myslela ze to treba ist osobne na socialne.

ametyst123
7. júl 2016

@stanka1986svk Ahojky Stanka, neviem, s vyrážkami som sa nestretla.... ale mna pre zmenu svrbí telo..... ale tak dlhodobejšie... ale podla mna je to psychosomatické... proste si to namýšla môj mozog... a mna to svrbí.... ale snažím sa , si to nevšímať... Inak aj tie chrumky Ti to fakt mohli spôsobiť... arašídy sú jednou z pochutín, ktoré pôsobia alergicky... takže aj ked si doteraz s nimi problém nemala, pri kombinácii liekov si ich mať mohla.... neviem, ale myslím si to.... ja by som počkala dva -tri dni, či Ti to prejde... a ak nie, tak k obvodnej, alebo na kožné.... Inak ja mám momentálne aj zlatého stafylokoka, a streptokoka... a aj z toho môže byť svrbenie.... tak neviem.... skúsila by som, kebyže to neprejde... ísť fakt za obvodnou, a na kožné.... môže aj nemusí to byť niečo dôležité.... Držím palceky.... A velmi sa neslň.... Inak skús sa opýtať, či si môže dať popri ADčkach a diazepame... aj dithiaden... to je na svrbenie.... ale diazepam a dithiaden.... by som spolu ja osobne nebrala... aj jedno aj druhé utlmuje... a aby sa vzájomne nejako neovplyvnili, tak sa skús opýtať... a skúsila by som si natrieť tie vyražtičky.... mastičkou... ja to dávam aj deťom... Fenistil... ale ked nemám doma, tak im dávam aj Sudocrem... (síce väčšinou sa to dáva deťom na riť... 😅 ) ale dobre sa mi to osvedčilo aj na vyrážky.... Inak môžeš mať vyražky aj ako "potničky".... to znamená, že si sa napr. spotila... mala na sebe nepriedušný odev, slnko, teplo, pot....a máš vyrážtičky.... takže vtedy pomôže dobre umyť, a na konci so zimnejšou vodou..... a malo by to vymiznúť...... ale ked Ti to do pár dní nezmizne... treba s tým ísť.....Držím palceky.... 😉

ametyst123
7. júl 2016

@kubimatej Ahojky Kubimatej, je to fakt velmi nepríjemné zistenie, že človek, ktorý by teraz mal pri Tebe stáť, Ta takto doslovne "podrazí"..... ale je otázne, že či nemáš tieto problémy už dlhšiu dobu a či nepramenia priamo z toho, že nemáš dobrý vzťah s manželom..... ja si myslím, že tam už muselo byť to spolužitie asi narušené skôr.... či?... neviem.... A to, že sa Ti teraz zhoršil stav je fakt preto, že prežívaš takéto sklamanie... to by položilo aj zdravého človeka, nie to človeka, ktorý sa snaží dostať z psychických problémov.... Je mi lúto, že človek , ktorý Ti mal teraz pomáhať, sa ta no vykaslal, a hladal "lahšiu cestu"..... Inak, ak môžem, tak Ti poradím.... vidím, že máš dve detičky.... a daj si pozor pri rozvode na to, aby Tvoj manžel nevyužil práve Tvoj psychický stav vo svoj prospech.... a tak by mohol získať aj deti do opatery..... Takže všetky Tvoje správy, čo máš si pekne krásne odlož....všetko s tým spojené.... aby sa k tomu nedostal, a nepoužil to proti Tebe, dalej Tvojej psychiatričke, a takisto aj psychologicke alebo obvodáčke, povedz, čo sa deje.... a žiadne informácie podávať manželovi..... je to lekárske tajomstvo... ale nikdy nevieš..... čo sa týka rozvodových vecí,.... ak máš možnosť.... zisti si o tej "priatelke" čo najviac.... a hlavne si ich napr. nafoť..... to pomáha..... mám s tým isté skusenosti... takže ak sa obaja nedohodnete normálne na rozvode, ako dvaja dospelí ludia, a budete si robiť zle, alebo aj prostredníctvom detí, bude to na prd, a na Teba to bude zle vplývať.... a to sa môže ťahať aj dlhodobo.... ale ak sa dohodnete, bude to rýchlejšie... ale samozrejme minimálne prostredníctvom mediátora..... nie sami..... alebo potom na súde.... Zase na druhej strane, bude velmi ťažké, zvládnuť seba, a tiež sa postarať aj o deti, takže bude Ta to stáť kopec "nervov".... nie je to lahké.... ale ak Ti s nimi môže niekto pomôcť, je to super.... Držím palceky... a nech sa Ti to podarí zvládnuť čo najlepšie..... a ešte PS.... 41 dní na užívanie Adčiek... je velmi krátka doba..... tak len treba vydržať...... aspon dva - tri mesiace....

1andrea111
7. júl 2016

@kubimatej aké množstvo berieš trittico? Skús ho navýšiť

mijo53
7. júl 2016

@apolka77 žiadosť na rozvod sa dáva na súd a nie na sociálne

mijo53
7. júl 2016

@ametyst123 vyrážky a svrbenie tela je buď alergia od nejakého ovocia, ja to mám napr. od citrusových plodov, mandarínky, ananás a pod., keď zjem viac, a ešte môže byť od zaťaženej pečenie, treba zobrať napr. dithiaden, ak napr. trpne jazyk, utekať k lekárovi, lebo môže opuchnúť hrtan a človek sa môže zadusiť

kubimatej
7. júl 2016

@1andrea111 150mg a vcera mi navysila na 200mg

stanka1986svk
7. júl 2016

@ametyst123 ďakujem. Dnes je to už menšie.tak asi fakt tie arašidy.ja mám alergiu ale na orechyarasidy som mohla... Tak už asi nemôžem

ametyst123
7. júl 2016

@stanka1986svk Aj ja mám alergiu na orechy... ale nie až takú hroznú.... ale vyhádžem sa za to dosť.... 🙂 .... ale dá sa to prežiť.... ale zahrna to všetky "orechy".... teda všetko, čo pripomína orechy.... nemôžem.... 😒 ...a tááák by som si dala.... 🙂 ...nevadí....

olivia77
7. júl 2016

@ametyst123, to svrbenie moze byt kludne candida... skus protikvasinkovu dietu, ak mas aj lupiny, naozaj by to mohla byt ona... a hlavne, ak ta stale taha na sladke, mucne jedla...

dida232
7. júl 2016

@olivia77 ahoj...reagujem na tvoje predchádzajúce príspevky, týkajúcich sa bachoviek..v skratke...cca pred 2-3mesiaci som vysadila AD, bo môj stav bol super...o opäť sa mi to vracia a chcem skúsiť aj inú alternatívu, pokiaľ to nie je až také silné...keď som brala AD..zašla som za jednou homeopatičkou, ktrá mi namiešala bachovky mne na mieru..no nebrala som ich, bo mi neodporučila ich miešať s AD-čkami...teraz som sa rozhodla, že ich vyskúšam...nepamätám si presne ako mi kázala ich užívať, preto sa ťa chcem opýtať ako často a koľko si si dávala..teda dávaš..a kedy si pocítila už akú takú úľavu? ďakujem

olivia77
7. júl 2016

@dida232, homeopaticka zle radila, lebo bachovky sa nebiju s liekmi, ani lieky s bachovkami, och joooj, to by mohla vedieeeet 👎 cize chapem dobre, ze tie bachovky stale mas? len si nezacala uzivat a chces teraz?

dida232
7. júl 2016

áno dobre chápeš..a keď mi cih namiešala, som ich nebrala, pretože som sa bála aby sa to spolu nebilo...teda aj homeopatička neodporučila to miešať...teraz skôr, než budem úplne KO...pretože to na ma riadne lezie (ale viem, že to môže byť aj horšie, bo som to zažila) chcem nasadiť tie homeo..už som rozmýšľala nad opätovnou návštevou psych., no viem, že zas by mi dala AD...nejak sa im nebránim...ale bola som taká rada, že som ich vysadila a všetko zvládla, že chcem skúsiť aj niečo iné...

olivia77
7. júl 2016

@dida232, kludne mozes opat brat AD(teda ak chces, to je na tebe) a popri tom bachovky, fakt sa to nebije, bachovky sa pri liekoch mozu brat... takze ak citis, ze chces opat nasadit ADcka, nasad ich a pridaj bachovky... a co sa tyka ucinku bachoviek, prvy som pocitila cca po tyzdni, ked som bola zrazu schopna vyjst medzi dav ludi bez podlamovania noh a vsetkych dalsich priznakov paniky... nehovorim, ze po tyzdni som bola fit, ale citila som, ze mi je stale lepsie, u mna prichadzalo zlepsenie kazdym tyzdnom, tak som to citila, ani nie dnom, ale vzdy po tyzdni to bol akoby zakazdym pokrok... teraz bude 5tyzdnov, co ich poctivo uzivam a je to neporovnatelny stav, ako mi je teraz... a nevies nahodou ake esencie ti namiesala? a uzivanie je 6x denne 4kvapky, ja dam vzdy 5 😉 pre lepsi pocit 😉 po 2mesiacoch sa uzivanie vacsinou moze znizit na 2x denne 3kvapky...

kubimatej
8. júl 2016

Ďaľšie na riť ráno. Celú noc som nespala (prvýkrát na AD) a myslela, že zomieram..búšenie srdca, tlak na hrudi, pichanie pri srdiečku, tŕpnutie hlavy, nie a nie nadýchnuť sa, vysušene ústa, vnutorný tras a točenie sa..hnus..chcela som si aj záchranku volať, ale som sama s malým doma..ráno o 6 som dala neurol, nachvíľu zaspala a je 8:20 a už neúčinkuje..zase dopotená, na zvracanie mi je..začínam pochybovať, že mám panickú poruchu :( čo ak mi niečo vážne je?! nevládzem už 😭

evak12
8. júl 2016

@kubimatej ahoj,na tvojom mieste utekam k lekarovi,nech ti nieco pichne,netrap sa sama takto,kym ti zaberu AD potrva to este nejaky cas

dida232
8. júl 2016

@olivia77 ďakujem za odpoveď a za rady...od dnes rána fičím na bachovkách...zatiaľ som cekom v "pohode" ako vravím, viem, že to môže byť podstatne horšie, viem jesť, spať a fungovať ako mama, tak ešte s AD počkám..zatiaľ som to tĺmila neurolom. Uvidím ako to bude pokračovať, stav sa mi totálne zhoršuje okolo menzes ☹ AD mi veľmi pomohli prvý krát..bola som úplne Ok.
@kubimatej naozaj to chce čas, mne sa pohoršilo, keď som začala s AD..tiež som musela aj na pohotovosť, kde mi pichli diazepan..no postupne sa to zlepšovalo až nakoniec bolo úplne dobre..prvé 2 týždne katastrofa..a cca po 4 týždňoch konečne dobre..držím palce, aby si to zvládla a aby ti čo najskôr zabrali...