Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
13. júl 2016

@dida232 no ale ja mam aj brutal uzkost precitlivenost ... Koli vsetkemu by som revala a mam uzkost ze niekam by som utekala a ja netusim kam som nesvoja beham po obchododch ale srdce mi tlce jak zvon a som uplne nepokojna az saa mi tazko dycha 😏

dida232
13. júl 2016

@domkaaaa Domi a dala si si aj nejaký ukľudňovák? neurol alebo niečo také? daj si aj nie...ja som si dala a idem čul s malou von do obchodu...konečne..lebo sa neviem vytrepať z domu, čo sa mi tak brutalne nechce medzi ľudí...blééé...a to si predstav segra ma pozvala do chorvátska odrelaxovať...no ja proste nemám na nič chuť ani náladu...sedieť zavretá doma..to by mi momentálne najviac vyhovovalo..ach

domkaaaa
13. júl 2016

@dida232 ja to iste ale nemam naladu ani sa bavit s ludmi len doma sediet a nikam a snikym ist 😢

mmama
13. júl 2016

Ahojte zienky.Opytam sa 😊Prejavuje sa u vas choroba tocenim hlavy,pocit ze ste mimo a unavou?

dida232
13. júl 2016

@mmama hlava sa mi netočí....únava to áno..niekedy až nenormálne aj postaviť hrniec na šporák, je nenormálne namáhavé...a to mimo neviem ako myslíš..ja to čo mám neviem opísať...zdá sa mi, ako keby som videla svet nejak inak..alebo ako keby som bola ponorená vo vode..asi tak oťapeno vnímam alebo ja neviem...

umabell
13. júl 2016

@mmama mne sa tocila hlava na začiatku liečby uzivam Prothiaden ale potom t prestalo.. Môže sa ti točiť hlava pri niektorých adeckach je to aj v nežiaducich ucinkoch.. Ale po case prejde... A unava jasneeee stačí zmena počasia a bum... A ako vravi dida aj hrniec je problém na sporak položiť 😅 ale celkovo si pripadam ako mimozemšťan taka bez emocii taka ina... Ako je mi fajn zijem fungujem ale chcelo by to nieco ine 🙄... Aj ludia mi uz zacali naokolo hovorit ze som ina akoby ich nepočúvam.. Ja neviem... Baby ja som ostala neskutočne hnilaaaaaaaaaaaaa... Blee.. Noo ale idem dalej na druhy týždeň idem k lekarke a hodime reč uvidim co poriesime.. Byvala som ina...
@dida232 taka v inom svete vsak? My sme take mimozemstanky 😨 😨

domkaaaa
13. júl 2016

@umabell baby ja si pripadam jak mimozemstan to je to spravne slovo dnes som sedela s kamoskami a ja ze boze ja som jak z ineho sveta ja sek nepatrim akoby sa vsetko dialo vo sne 😂 Kks hnusne stavy keby ta uzkost nemala tolko tvarii vsak ale ona sa prejavuje najrozlisnejsimi sposobmi

dida232
13. júl 2016

@umabell Umka dobre si to opísala...to je ťažko opísateľné..ale trafila si 🙂
@kibimatej ty dnes ako? dúfam, že dobre, keď sa neozívaš 🙂

mmama
13. júl 2016

@dida232 ano ako si to opisala som myslela ten pocit ,,mimo"

mmama
13. júl 2016

@dida232 s pocitom tazkej hlavy

olivia77
13. júl 2016

kocky, mna chytil zapal ucha, tak som ofacovana cez cele ucho, hovorim si, tak panika odchadza a ine prichadza 😀 😀 😀 😀 😀

umabell
13. júl 2016

@olivia77 ved nemusis mat všetko 😀 😕

olivia77
13. júl 2016

@umabell, no aspon sa natom smejem, dosla dnes ku mne kamoska, co aj vcera u mna bola a ona ze to co mas s uchom? 😀 😀 😀 😀 vsak si vcera bola este normalna 😀 😀 tak sme sa zacali rehotat 😀 😀

ametyst123
13. júl 2016

@olivia77 Olivia, aj mna chytil zapal ucha.. už dva dni ma bolí... a to pritom beriem už 6.-ty den antibiotiká... a silné... ta ja neviem.... šak to by mali tie atb na takéto niečo zabrať nie?... a nie že my popritom vznikne zápal stredného ucha.... som z toho jelen.... 😖 .... Tak budem dufať, že kým doberiem do 10.teho dna ATB... že mi to tie atb preliečia... bo ked ne, tak kašlem na akékolvek ATB... a liečim sa inak... zlepším si imunitu... to v prvom rade.... a ked bude dobrá imunita... budú dobré črevá, bude dobré všetko... a možno aj PP zmizne.... 😉 ... uvidíme.....

bambulka05
14. júl 2016

@mmama ahoj. Ano aj toto au priznaky. Ja ucim. A ked to na mna prislo mala som pocit ze v triede fungujem zo zotrvacnostoi ale telo odmietalo. Vzdy som si len sadla. Dala detom robotu a ja predychavala. Boli to hrozne stavy. Alebo sa mi zrazu zahmlilo, zacala sa mi tocit hlava a mala som pocit ze odpadnem. Fuu. Neboj bude dobre. Toto bolo prve co po uzivani AD odznelo.

domkaaaa
14. júl 2016

Baby neviete co je s kubimatej? Lebo ked sinanu kliknem ukaze mi ze neexistuje 😳

dida232
14. júl 2016

@domkaaaa Domi asi sa niekde tulačí a je jej dobre.🙂..ja som na ňu klikla a v pohode sa mi vyhodil jej blog...
Inak dnes ako? Mňa stále bolí hrdlo a to už beriem ant.4 dni...samozrejme, že mi z toho šibe, čo tam mám...ach...

umabell
14. júl 2016

@dida232 je angína rozšírena uz si ai 5 co počujem o bolesti hrdla... Nic tam nemas neboj... Atb zaberu cmulaj nieco na hrdlo alebo kloktaj vodu so soľou alebo salviu.. 😉

kubimatej
14. júl 2016

ženy som zlomená. 4 dni som sa už cítila ako tak psychicky fajn a dnes ďaľší úder. mám zmodrinované celé nohy a tak som utekala ku gynekologičke keďže po kyrete ma boleli furt vaječníky a kríže a zistila že v maternici zase niečo je, čo tam po 5 dnoch predtým nebolo :( ja už nevládzem .ja fakt zomieram určite

bambulka05
14. júl 2016

@kubimatej ale neboj moja. Hlavne mysli pozitivne. Viem ze sa to lahko povie a tazsie realizuje
Neboj bude dobre.

olivia77
14. júl 2016

@ametyst123, to fakt aj ty? a z coho ta to chytilo? mna po kupani na jazere, zacalo to hned druhy den dost velkou bolestou, ale co za bolest je to dneska, to je sila... som nespala skoro vobec, co mam cele ucho opuchnute, ani lahnut na tu stranu nemozem, tak som rano obvolala 2doktorky, jedneho akupunkturistu... utekala som lekarke, kde som cakala 2hodiny v rade, podotykam, ze som necakala, ze toto dam, mala cakaren plna ludi a ja som tam sedela bez problemov, este s nimi kecala... sice ucho velke jak slon a zafacovane, no panika ma tam nejak opustala... no a tak isto som sa bala, ako ustojim akupunkturu a vydrzala som, ja som taka hrda na dnesok, toto boli skusky ohnom, hovorim si, ze to ucho zacalo boliet z cista jasna preto, aby som vedela, ci to ustojim, lebo to obnasa cakarne, lekarov, atd... miesta, kde prichadza panika u nas panikariek... teda konkretne u mna urcite... lebo uz ked som aj tu pisala, ze mi je fajn, nevedela som, ze co ma este prekvapi... po prve neskutocna bolest zo zapalu a opuch(ledva jem, tak ma boli ta strana), a po druhe - ovela horsie pre mna ako bolest, lekari, cakarne, nemocnice... takze na jednej strane som hrozne ubolena este, no na druhej vycerpane stastna, ze som statocna... za dnesok urcite na 100%!!! 😊😊😊😊

dida232
14. júl 2016

@kubimatej joj to mi je ľúto..viem si predstaviť, že sa hrozne bojíš..sama takéto stavy zle znášam,...musíš to nejak zvládnuť..daj si aj viac neurolu ... ja tiež stále zomieram, tak viem, že to je na palicu...drz sa moja!!! neboj o nedlho tu budeme písať ako je nám dobre 🙂

kubimatej
14. júl 2016

@bambulka05
@dida232
ja som musela byť v minulom živote riadna sviňa, keď ma pánbožko takto tresce :(

apolka77
14. júl 2016

@kubimatej
ahoj,
a co ti na to gynekologicka povedala, dala ti nejake lieky? ci poslala ta domov?

no to tvoje trapenie nema konca kraja, ani neviem co povedat...
mozno tie tvoje psychicke tazkosti suvisia aj s gynekologickymi problemami co mas. Chcem tym povedat, ze mozno ti zapal maternice, to, ci celkovo zenske problemy narobili sarapatu so psychikou, ono to vsetko so vsetkym suvisi...ked si mala teraz kyretaz ( bola si uz aj predtym na zakroku?,myslim v minulosti) a zasa je tam nieco, tak sa mi to nezda...

apolka77
14. júl 2016

@olivia77
super si nasa hviezda 🙂

apolka77
14. júl 2016

@umabell
ahoj moja, ten SULPIRID je naco? to je AD?
Schudla si riadne 😝
Za ake casovie obdobie si schudla tak vela?
Nechuti ti jest, ci jes malo?
Zmenila si nejak stravovacie navyky?
sportujes?

kubimatej
14. júl 2016

@apolka77 poslala ma domov, že rano mám prísť na krv..že keď nekrvácam, tak aspoň to je pozitívum. kyret mi robili 15 dní dozadu po piatich dňoch som išla na kontrolu a nič tam nebolo, len som trochu krvacala ešte. a 4 dni dozadu ma začali bolieť kríže a vaječníky a do toho tie modriny a bolesť nôh. Tak som tam dnes išla, robila zase sono, že zase v maternici niečo je. Histológia ešte nedošla. Mi povedala, že nemám stresovať a že ak začnem krvácať tak znova do nemocnice..a keď som povedala, že mám strach, že zomriem..povedala mi, že všeličo sa stáva,ale, že mám myslieť pozitívne..
tiež si myslím, ze za mojimi psycho problémami bola sčasti aj menštruacia, lebo keď ma vyčistili trochu problémy psychické ustáli.

umabell
14. júl 2016

@apolka77 ahoj sulpirid je antipsychotikum a ma navodiť dobru naladu 😕 lenže pri uzivani sa zvysuje prolaktin to je hormon moze mi mlieko zacat v prsiach co chvalabohu nemam a dosramotit menzes co mi aj dosramotil takze do beriem teraz kazdy druhy den a pred menzesom 5 dni vysadim co ako citim na hovado lebo pms a chybajuce lieky ti poviem ze zakerna volba 🙄.. Zacala som chudnut ked mi táto nova lekarka zmenila lieky z Alventy na Cipralex to som asi 6kg schudla potom mi dala escitil to je to iste ako Cipralex len sa menej doplacalo a ten ma vystavil total nechutilo mi jest a prehanalo ma v kuse aj 6 krát denne mala som brutal uzkost som myslela ze mi to v živote neprejde tak zase zmena liekov na Prothiaden Rivotril a Sulpirid tak som bojovala bojovala a schudla som tolkoto kil.. Ako jest mi chuti mam dni ked jem len aby som prezila 😕 😔 aale ja som chcela schudnúť lebo z tej Alvengy som bola ako sud ale nie schudnut az takto a takymto spôsobom...
Idem na druhy tyzden k doktorke lebo zase som schudla kilo a uz vyzeram ako africke deti... Ako citim sa v celkj ok len mi kazala ked budem chudnúť mam prist... A kramy som dnes chvalabohu dostala tal dnes plna elanu som vsetko vyupratovala skoda ze leje by som aj okná umyla 😅 😔 😔 😀...
Ja som mala cely zivot tych 57kg taka normalna no aj ked som prisla z porodnice tak som bola hned ako pred porodom len dosla poporodna depka a dokina ma dopovala a dopovala a za tri mesiace 14kg!!hore.. Aj na stitnu som sa liecila som najprv myslela ze to priberam z toho tak som 7,5 roka brala lieky na stitnu.. Isla som do Lubochne a tam zistili he ja mam stitnu zdravu!!! Takze som bola aj prehormonovana ako delk takze si mylsim ze po vysadeni aj tychto liekov som schudla...

Ja som vzdy natrafila na "super" lekárov... Ale ta štítna ma dorazila v Ľubochni nechapali preco ma na nu liečili..
Nikdy nechoďte do. TO na endokrinologiu k Petraskovej ta dava kazdemu kto príde lieky.... Tak som bola taka dopotena mala gula nohy chudé brucho ako tehotná a ramena ako stallone... Fasa

apolka77
14. júl 2016

@umabell
takze aj ti chuti aj nechuti, spravne som pochopila?
CO SI DNES JEDLA? 😅 😕 😅
To je taka kontrolna otazka... 😀
no aj ti v dobrom zavidim ja som zrut..mne ani z AD nebolo zle, ziadne hnacky nic...chutilo mi a teraz ani nehovorim by som zjedla aj vola sa musim kontrolovat a klamem zaludok nejakou zelinou 😝
lebo to by som sa zas vypasla na svinu a to nemozem...ja ked mam 70kg sa citim stihla ako lan...boze ani nepamatam kedy som ich mala...ale jasnacka chapem ze ty si na tom opacne.
Ked chudnes z toho ze malo jes, tak si na tom este dobre...vies odkial fuka vietor,ale ked chudnes z toho ze jes dost a nevidis pricinu to by bolo ine...nuz ale daj sa vysetrit aj u obvodnej, krv hlavne ci mas dostatok mineralov a tak, lebo to pri chudnuti ide hned do minusu...
ta štitna je dobra, =cierny humor..to len zazalovat taku dr..alebo ze by ti za 7roov vyliecila stitnu? 😕 uz neviem co si mysliet o nasich dr., ako beriem clovek je tvor omylny, ale pchat do niekoho lieky nadarmo to je vela...

apolka77
14. júl 2016

@kubimatej
no sa cudujem ze ta s tymi nohami poslala domov...a to mas cele modriny ci len sem tam nejaka?
nemala si niekedy problem zo zrazanlivostou krvy?
daj si aspon neurol nech sa ukludnis a musis do zajtra vydrzat a verit, ze keby to bolo vazne posle ta hned do nemocnice..