Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
29. okt 2016

@alexa1815 tl mi je ľúto 😕😕 niektorí ľudia fakt nemajú rozum a cit...

domkaaaa
29. okt 2016

Ja to len proste nedokazem pochopit ved ludia ani nevedia ze mi nieco je su rozne psychicke problemy ... Ved mne stale lekari aj tu tvrdia ze ani depku nemam a dnes mi povedala sestricka ze asi milion ludi je v takom stave a nikdy ho neriesili ... Takze to by som si nemohla zobrat nikdy nikoho za manzela lebo co ak bude niekddy psychicky chory 😂 Nikto nikdy nevie kedy ho co postihne a vobec to nemusi byt psychicke ochorenie ale akekolvek ine ochorenie ... Depresie a uzkosti su rovnka choroba ako kazda ina!!!!

domkaaaa
29. okt 2016

A baby az tu som pochopila ze depku nemam ked vidim zeny ktore ju ozaj maju 😢 A tento pobyt je pre mna obrovskou skusenostou 😊 Ze sa mam tesit zo vsetkeho lebo tie pribehy co su tu z nich mrazi 😢 A je to taky efekt ze clovek si uvedomi ze mu vlastne takmer vobec nic nie je 😊

bernusha
29. okt 2016

@domkaaaa HURAAAAAA!!!!!! 😍😍😍😍

ametyst123
29. okt 2016

@alexa1815 Ja Ta viem pochopiť, ja som to mala podobné, len s tým rozdielom, že mna v škole šikanovali, aj mojho súrodenca, a možno aj preto, že sme počas komunizmu chodili na náboženstvo, a na angličtinu, čo sa teda velmi nezlučovalo s touto ideologiou, a tak sme "vyčnievali" z radu, a tak nam niektorí žiaci "osladzovali" život na škole.... 😔 . Mala som dojem, že to bolo na podnet niektorých "milých" učiteliek, zarytých komunistiek, no ale čo už.... na určitú dobu mi to "mierne oslabilo moje sebavedomie", a tiež som mala aj kopec iných problémov, začala som mať sociofobiu....a citila som sa menejcenne, aj napriek tomu, že som mala čisté jednotky.... 😔 ... ale ked som začala chodiť na strednú školu, situácia sa zmenila, ale hlavne, zmenila som sa ja, .... 🙂 začala som si hovoriť sama pre seba, že prečo sa mám takto citiť, menejcenne, ked som taká istá, ako ostatní, som človek, a mám právo tu byť a žiť, a kašlem na všetko a na všetkých tých neprajných ludí, a budem si vyberať ludí, s ktorými sa budem priateliť...ktorí mi za to naozaj stoja.... a na vysokej škole som celkom nadobudla sebavedomie, pochopila som, že sú ludia dobrí a sú ludia, ktorí človeku proste bud závidia, ale ním opovrhujú, ale takýchto ludí si všímať nebudem, a konečne som zahodila tú "menejcennosť" za hlavu..... 😉 . Skoda len, že sú ludia, ktorí svojim správaním ničia druhým ludom život, a pritom si to možno niektorí ani neuvedomujú, a to je na tom najsmutnejšie... ale čo narobíme.... najlepšie je takých ludí fakt ignorovať... len škoda je, že ako deti, nás najviac poznačí, bud v dobrom alebo negatívnom zmysle, to čo práve počas detstva 😵 prežívame, a preto je smutné, že niektorí rodičia proste vychovávajú svoje deti k arogantnosti, a nechápavosti voči druhým deťom... a to je najsmutnejšie, že tie "druhé" deti, teda tie vysmievané alebo šikanované na to najviac doplatia....a niekedy trvá dosť dlho sa s tým vysporiadať.... ale dá sa to... len si treba povedať, že takisto ako všetci ludia na tejto zemi, aj my máme právo na život, a právo tu byť, všetci sme rovnakí, aj ked sa niektorí tvária a hrajú, že sú niečo viac, tak sú pod šatami takí istí, ako my.... 😀 ... to len tak na zasmiatie.... 😅 😵 😵 .
A este som chcela dodať, že presne, ako si písala, ked Tvoju mamku "zaškatulkovali" ako človeka s psych. poruchou, tak ju už ani neriešili, a nesnažili sa liečiť jej iné zdravotné problémy..... to isté bolo aj s mojou mamkou, ked videli v papieroch... Parkinson.... tak všetko je spojené s tým.... a pritom nakoniec, (ked už bolo neskoro...ked mamka dostala porážku...) tak zistili, že nemala Parkinsona, ale nádor na štítnej zlaze....ktorý sa príznakmi presne podobá na Parkinsona.... 😖 . Takže takých máme Bohužial lekárov....a aj preto lekárom velmi nedoverujem, a skoda, že som vtedy mamku neposlluchla, ked odo mna chcela, aby som isla studovať za lekárku, ale zvolila som si niečo iné.... velmi by to pomohlo aj mojej mamke, keby som skôr vedela, že niečo tu nesedí..... no čo už....ale kedže lekárka nie som... tak mi neostáva iné, len tým lekárom občas aj veriť, snažím sa im veriť.... ale aj preveriť.... už slepo nedôverujem.... ale snaha veriť tam je.... 😉 😉
A máš pravdu Alexa, čo nás nezabije, to nás posilní, takže sme silné, stále sme tu, a všetko dáme, zvládneme, a všetky problémy dokážeme prekonať,... 😉 . všetko sa dá....

janka_banka
29. okt 2016

@domkaaaa Jupiiiiii, presne Domka naša zlatá, ide o uvedomenie si niektorých vecí ... že napr. nie všetko je úplne čierne, ale môže byť sivé, do biela a pod. ... ja si uvedomujem postupne niektoré veci, ide to ťažko-preťažko, ale ide 🙂 ... veľmi si ma potešila dobrou správou , že Ti je lepšie ... sú dni hore a dolu, ale to patrí k životu, dôležité je, aby bolo tých dní hore viac 😉

janka_banka
29. okt 2016

@domkaaaa Domka moja a Ty nemáš prečo komu vysvetľovať, že prečo si chorá a už vôbec nie je našou povinnosťou druhých o tom presvedčiť, vieš, ako mi nechápeme ich, oni nechápu nás ... a potom sa cítime stratené, nepochopené ... ale to nemôže ovplyvniť naše štastie, pohodu a spokojnosť, naše štastie nie je závisle od druhých ... je v nás, my si musíme v sebe urobiť stabilný bod a neknísať sa ako kvietok, čo druhý hovoria ... mna to tiež niekedy zarazí, ale snažím sa byť nad vecou ...

umabell
29. okt 2016

@domkaaaa super toto si potrebovala vidieť neboj sa budeš oki... Ja tomu verím že odtiaľ vyjde nová ženská, áno človek si uvedomí vlastne ako sa ma dobre keď vidí iné osudy.. Ja ti držím palce velmi😍

domkaaaa
29. okt 2016

Presne baby kazdy problem je riesitelny 😊 Dnes bol za mnou aj priatel ktory mal velke predsudky a obaja s maminkou odchadzali s usmevom ako dobre vyzeram 😊😊😊 ukazala som im izbu krasne prostredie 😊 Dakujem za podporu ❤️ Verim ze to dam a uz odidem vyliecena 😊 Vsetko do toho dam ... Aj do dennika to lazdy den pisem ze aj ked citim uzkost ja to dam!!!! 😊A to si budem citat ked mi bude zasa zle lebo aj to urcite estee pride 😊

junova
29. okt 2016

@domkaaaa A čo tvoje spolubývajúce? A lekári a sestričky? Sú ľudský?

domkaaaa
29. okt 2016

@junova spolubyvajuce su alkoholicky s velmi tazkymi osudami ale to ze sa stali alkoholickami predchadzali uzkosti a depky ...lekari velmi dobri a najlepsia pani primarka 😊 Tu je to tak ze sa o vss zaujimaju nie ako v nr ked som si vypytala neurol tak mi ho nedali aj ked stavy boli neznesitelne ... Tu ked mam stav idem hned mi volaju doktora ten sa so mnoi porozprava a nakonoec sa ma spyta ci tu tabletku potrebujem a ja vzdy poviem ze nie 😂 Ze to zvladnem a tak to aj je niekedy sa staci porozpravat s odbornikom a ulavi sa mi 😂

mijo53
29. okt 2016

@ametyst123 ty nespomínaj meno moje v svojich príspevkoch, tvoj príspevok sa nedá prehliadnuť, lebo je dlhý a prečítala som si aj somebunny a ona v na začiatku niekde upozornila, že Domka by mala vlastne na sebe trochu sama pracovať a vy ju všetci ľutujete a to myslím, že mala pravdu. Daj si ešte raz námahu a pozri si, kedy som ja posledný krát na niekoho reagovala a v upozorneniach mi výskajú všetky Vaše príspevky a sem tam aj prečítam, tie čo si ty písala ma nezaujímajú napr. Duch na teste , ten mi vyskakuje alebo nejaké pipiny, mňa zaujíma psychológia, mám rada témy o úrovni školstva, o štrajku v školstve, o varení, o tom ako sa obliesť na rôzne príležitosti, o financiách, o sporení,o poistkách, sociálne otázky - kedy nárok na PN, pracovno-právne vzťahy, je toho veľa. So somebunny nepotrebujem písať, a teším sa, že máš novú prácu, ja viem čo je stres v práci, ale nás školili ako zvládať stres - práca s ľuďmi je vždy stresujúca

mijo53
29. okt 2016

@umabell ja som obľúbená u mnohých, len nie u takých, ktoré neradi dodržiavajú či náboženské, spoločenské a iné pravidla, tie ma ozaj nemajú radi. Ak niekto začne filozofovať na MK prečo mu kňaz nepokrstí dieťa a nežijú v manželstve, chcú sa zosobášiť ale jeden je rozvedený a kňaz nechce, a pod. témy, a ty na mňa nekašli, lebo ja na teba nekašlem a ametyst som povedala presne to isté ako tí, nech neponocuje do 3- tej ráno, to určite neprospieva psychickým chorobám a táto téma ma zaujíma tak mám právo v nej aj sem tam sa vyjadriť

junova
29. okt 2016

@domkaaaa A akú Ti dávajú prognózu? Dá sa z úzkosti a depresie úplne dostať a byť opäť fit?

junova
29. okt 2016

@domkaaaa Pozerala som, že tam máte možnosť nadštandardneho ubytovania s telkou. Vyzerá to tam byť fajn. Aj Janko Kroner tam ležal.

umabell
29. okt 2016

@mijo53 my nie sme zobrati a maleho nam pokrstil v kostole... Ake su podľa teba nabozenske pravidlá? Ja verim v Boha ale v cirkev ako taku nie..

umabell
29. okt 2016

@mijo53 a este jedna vec ametyst ponocuje a ma sa výborne ako to je mozne? A preco teda reagujes len jej príspevky by ma zaujímalo... A este ako mi lutujeme dominiku? Ved som hej mnoho krát písala nie velmi prijemne komentáre ako aj my ostatne a to ze jej napiseme aby sa drzala a vsetko bude dobré to je lutovanie? Nerozumiem ti ale rada si rypnes a kto nezažil nepochopí!

mpg
29. okt 2016

@junova Toto žiaden odborník nevysloví prognózu, ako sa úzkosť vyvinie. Pracovala som na osobnom oddelení 20 rokov a nosili mi tam aj PN, občas som sa s tými ľudmi aj porozprávala, boli tam aj psychické ochorenia.
To záleží od veľa faktorov (niečo pomáha a niečo škodí)- aj od spôsobu, akým bude ďalej žiť.
Nikto by nemal napísať niečo také ako somebunny, lebo nikto nevie ako sa bude jeho život uberať, s akými problémami sa stretne - dokonca aj ona sa môže stretnúť s takým problémom, že bude musieť hľadať aj pomoc psychológa.
Je aj na tom niečo, že sú rôzné motivačné knihy - ako zvládať stres, ale ani tie každému nepomôžu, lebo každý je iný, aby sa ľudia dopľňali a pomáhali si.
Dobrým učiteľom sú vlastné skúsenosti a je možno dobre, že Domka má možnosť vidieť, kam vedie neliečená úzkosť a je dobre sa porozprávať z ľudmi-odborníkmi, ktorí majú praktické skúsenosti s liečbou, niekedy dobre vysvetlený problém sa dá v podstate liečiť aj bez tabletky, hlavne u dospelých.

mijo53
29. okt 2016

@umabell no to kňaz urobil chybu, máme nového kňaza a ten vyhlásil, že krst nemôže odmietnuť ale môže ho odložiť, kým si "priatelia" nedajú do poriadku svoj život, t.j. kým sa nezosobašia, lebo ináč aký vzor môžu dať svojmu dieťaťu, keď žijú v smilstve, a smilstvo je jeden z hlavných hriechov po pýche, lakomstve - celkom je ich 7, vidíš a práve títo ľudia ma nemajú radi, kde zareagujem v takejto téme. Veriť v Boha a neuznávať Cirkev? , veď cirkev je spoločenstvo ľudí, ktorí veria v Boha, môžu mať ľudia pripomienky k ľudom, ktorí riadia cirkev ale nie voči cirkvi ako celku, tak ako nemáš rada učiteľku v škole, ale škola je kvalitná a ma úroveň

mijo53
29. okt 2016

@umabell prosím ťa, čo píšeš, ma sa dobre pod vplyvom liekov, ja sa mám tiež dobre, ale beriem 1 tabletku denne na vysoký tlak, čiže ináč by som sa nemala dobre,

umabell
29. okt 2016

@mijo53 amen... To je tvoj nazor ja mam iny...

umabell
29. okt 2016

@mijo53 noa? Lieky maju pomahat nie? A som pisala sto krat ze lieky su 50%ostatné je na nás... Spravila kus cesty ako aj my ostatne.. Ti vravím kto nezazije nepochopí bohužiaľ...
A vidis aj tebe lieky pomáhajú tak co je na tom?

mijo53
29. okt 2016

@umabell prečo na jej príspevky reagujem, lebo sú veľmi dlhé a nimi na seba upozorňuje a aj som jej napísala, že ordinuje lieky iným ako lekárka, čo nie je podľa mňa dobre, lebo každému zaberie iný liek, napr poznám ľudí čo berú úplne iné lieky na vysoký tlak, tak by som si nedovolila im hovoriť, že ten je dobrý a to je moja skúsenosť, ale obuje sa zase do mňa

junova
29. okt 2016

@mpg Ja viem, že sa nedá s istotou povedať kto sa vylieči a kto nie
Skôr som chcela vedieť aké majú lekári skúsenosti s liecbou uzkosti, depresii.

mijo53
29. okt 2016

@umabell ja ti neberiem tvoj názor, ja som len vyjadrila svoj, ani nepochybujem, že nerobila všetko čo mohla, ja som zažila tiež ťažké chvíle v práci, po smrti rodičov, ťažko som znášala ich smrť obidvoch v jednom roku, ale tabletky som nebrala, ja beriem liek napr. od bolesti veľmi zriedka, pobolí, prejde
Ja Vás neodsudzujem, len si myslím, že poniektoré sa veľmi sledujú, veľa liekov používajú, mne sa páči júnová, taký triezvy prístup k problému

domkaaaa
29. okt 2016

@junova som na nadstandardnej izbe na izbe telka satnik samostatne wc a a kupelka presne ako na intraku 😊 Inde je 10 zien na kednej izbe 😊 No prognozy su take ze by som to pomocou psychoterapie mala zvladnut aj bez liekov to mi tvrdia 😊 A ze liek bude len na urychlenie dostania sa z toho 😊

domkaaaa
29. okt 2016

A mozem povedat ze je tu momentalne na mojom primariate pat zien s uzkostou a depresiou a dve su uz uplne fit po 4 tyzdnoch jedna po 2 tyzdnovh povedali ze nitru uz ani nenavstevuju s chodia robno sem lebo tu su intenzivne terapie

umabell
29. okt 2016

@mijo53 ano pozorujeme sa ale to je aj vllyvom uzkosti, depresie a aj povahy... Aj ja junovu obdivujem bodaj by sme vsetky take silne boli a nebrali lieky myslíš ze by som nebola rada keby nic neuzivam... Vies bola som vesela kopa, vsetko som brala ako prišlo tak aj odide nic ma nevedelo rozhadzat a bum prišlo to a neslo to... Iba s liekmi... Nuz aj taky je život kazdy sme iny... Ale snazime sa kazda ako vieme..

qidko
29. okt 2016

Ahojte babulky ako citam znova a znova sa najdu dievcata co chcu zabrdat PROSIM IGNORUJME nekazme si krasny vecer 😠

A teras vam opisem co robim sedim a som na MK manzel robi horucu cokoladu a ideme si pozriet film na JOJ PLUS 12 PODMIENOK DEDICSTVA videla som to mnoho krat ale je to krasny film vrelo odporucam,dcera je v Anglicku tak som jej nakrmila korytnacku a syn uz spi zajtra maju spolocnu polovacku 😎 a tak akosi vyzerali moje prispevky ked som sa necitila dobre kazde rano som tu pisala co budem robit a co som urobila alebo co som neurobila lebo sa nedalo co keby ste aj vy napisali ako ste travili dni s rodinou alebo bez nej co vas potesilo alebo trapilo behom dna a pomedzi to poriesime aj nase problemy tak to by sa mi pacilo 😀

Krasny vecer plny pohody prajem

umabell
29. okt 2016

@domkaaaa ved si pisala ze mas spolubyvajuce ci.? 😵