Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tslobik
4. feb 2016

Ahojte,mám taký problém....Bola mi ponúknutá práca, ktorú som ešte nerobila ale zodpovedá môjmu najvyššie dosiahnutému vzdelaniu, je psych. náročná - aspon pre mna, ale platovo výhodná. Teraz robím niečo, čo je zaplatené málo, nie je potrebné to vzdelanie čo mám, ale ma nestresuje. Kedže sa liečim na depresiu aj s AD, niekedy mi je tak nanič, že nič nevládzem, ani domácnosť.....tak neviem ako sa rozhodnúť. Teraz ma stresuje aj nedostatok financií.....Všetci v okolí sa mi čudujú prečo to chcem odmietnuť, ved mi ponúkajú postup, hned o niekoľko plat. tried vyššie a ja som z toho nešťastná. Zase ma nikto nechápe a ja sa cítim totálne neschopná, mám pocit, ze by som to nezvládla, proste to nevedela robiť a nenaučila sa to, kedže mám niekedy aj problém zaplatiť účty na pošte. Vôbec neviem ako sa rozhodnúť aby som netrpela........další dôvod na depku, že ani žiť sa mi nechce zase.

qidko
4. feb 2016

@tslobik Ahoj viem ze je to tazke rozhodnutie ale je len na Tebe.Ak vezmes lepsie platenu pracu myslis ze to nebudes zvladat:/ ale vyskusat by si si to nemohla?Aby si mala zadne dvierka.A poloz si este otazku bude to stat zato?🙂 Niekedy je menej viac a zdravie je prvorade.A ak mas rodinu co Ta podrzi tak to zvladnes🙂Zivot je kratky a musime si ho vediet uzivat aj Ked sme"ine"ale my ho doslova niekedy len prezivame prajem vela sil verim ze sa rozhodnes spravne🙂 a nezabudni sme tu vzdy pre Teba🙂🙂

ametyst123
4. feb 2016

@majinulka Majinulka, kdesi som čítala, ale aj kočky to tu spomínali, že vedlajším príznakom Adčiek je aj neostré videnie,.... možno Tvoj syn si to nenamýšla, a je to naozaj tak.... ale napríklad ja mám prácu, kde sedím celý den za PC, a ku koncu dna som už z tej obrazovky totálne mimo.... už sa mi ako sa hovorí "prevídza pred očami...".... A ver mi, každá jedna z nás sa pozoruje,... postupne na to prichádzame, že to takto netreba robiť... a že sme relatívne ok, teda aj s tými našimi psych. problémami.... ja som sa teraz dosť bála, lebo ma začalo bolieť hrdlo... ale dosť silno.... asi také 3 dni.... ale dala som si pár krát ten Strepsils a je mi trošku lepšie.... Ináč, to s tým sexom.... nie je na zahodenie... 😉 .... veľa energie, resp. nemyslím len ten sex, ale aj to keby mal dievča, tak by sa viac zaoberal tým dievčaťom, ako tým, že má nejaký problém.... ale napadla ma ešte taká vec, čo keby si mu dala prečítať naše diskusie... alebo nech sa chlapec zapojí, a pochopí, že v tom absolútne nie je sám... a to sme tu rôzne typy žien... možno je medzi nami aj nejaký muž... ktovie,... alebo si minimálne tieto stránky chlapi, ktorí takéto problémy majú, nájdu a čítajú..... aj môj manžel si ich občas prečíta..... a tiež Tvoj syn pochopí, že sme tu rôzne vekové kategorie, a môže sa to stať hocikomu, len sa s tým treba proste popasovať.... Inak ja som si tiež prrežila hrôzu pri tom gastrovyšetrení, ale veľa ľudí to prežilo v pohode.... tak proste som len mala smolu.... ale aj v tom, že mi hned nezobrali odbery vzoriek na celiakiu, helicobactera... a chcela by som aj na histaminovu intoleranciu.... je aj potravinova intolerancia, ale aj histaminova intolerancia, ...a priznaky sú podobne..... Ja som odhodlaná ísť na to gastro.... ešte raz.... mám ísť v marci, dosť sa síce desím.... ale určite viem, že si Lidocain do úst streknúť nedám... lebo som nanho alergická, ako som zistila, takže to bude bez neho.... a ten Rivotril si dám jeden celý... teda ukludnovak... oni tam aj dajú svoj vlastný... t.j. Apaurin.... ako obvykle.... 🙂 ale ten mi zabral až po vyšetrení.... 😀 .... na celkovú anesteziu....nechcem ist, lebo sa bojim.... proste je to vo mne....mám z toho vačší strrach, ako ked to mám prežiť pri vedomí....
A tie endokrinologické vyš. rozhodne daj urobiť.... a USG mu už robili.? Myslím ultrazvuk štítnej zlazy.... Mne tam ukazalo všetko v poriadku.... tak len dufať, že je to tak..... Držím palce, a vôbec si tu určite nikto z nás nemyslí, že si nenormálna, práve naopak chceš svojmu synovi pomôcť, a to je skvelé... 😉 😉 😉 Inak sranda, ked o tom tak píšem.... a smejem sa ... lebo šak mi všetky sme tu ok, no nie? .... 😀 Myslím si tiež, že ludia s takýmito problémami sú práve tí citlivejší.... a tu sme zrejme všetky takéto... hoci sme si mysleli... aspon teda ja určite.... 😖 že som "silná" žena... že všetko dokážem poriešiť, vybaviť, postarať sa o deti, o všetko.... ale každý máme proste svoje ...."a dosť..."telo si tak povie.... a už dalej nedokáže zvládať situácie, ktoré boli predtým úplne bežné...

tslobik
4. feb 2016

@qidko Vdaka za povzbudenie 🙂 , včera som celý den prelezala v posteli a rozmýšľala a ani nejedla, aj som kilo schudla 🙂 . Ja mám vždy pocit, že nech sa rozhodnem akokoľvek, vždy si vyberiem tú horšiu možnosť a potom to ľutujem. Bože, ja som fakt už totálne neschopná asi. Zajtra to už mám definit. oznámiť.

ivka1302
4. feb 2016

@tslobik ahojky viem ze sa citis pod tlakom ja som na zaciatku ked sa to vsetko na mna zosypalo nemohla najst ani nemocnicu ked ma tam manzel viezol a mala som sa tam vratit o par dni sama autom zobrat nejake vysledky tak sa trikrat tocil na ceste aby mi ukazal kadial sa tam dostanem teraz sa nad tym smejem ale vtedy som revala ze to sama nenajdem ked som sa tam vracala sama tak som si povedala ze predsa nie som sisi ved som sama precestovala pol sveta a teraz si tu robim stres z jednej cesty do nemocnice. A tak som to v pohode nasla bolo to v Bolzane. Chcem len povedat ze niekedy na nas tak stres zautoci ze nevieme ako sa volame ale aj ked momentalne sa necitis na to co ti bolo ponuknute ver ze toto ta posunie dopredu tym ze stale vahas a hovoris ze je ti zle a ze to nezvladnes davas prakticky stale priestor depresii ked si len pomyslis ze joj to bude na mna vela tak automaticky nastupi depresia a potesi sa lebo zase je o krok v predu. Aj ja som pol roka nerobila a potom som nastupila do inej prace na styri hodiny a myslela som ze nezvladnem ani to a zvladla som ked som sa rozhodla odletiet na Maltu mala som tiez myslienky ze to nezvladnem a o par dni sa budem musiet vratit ale zistila som ze ked nepremyslam negatyvne tak sa zacinam na vesi tesit a dodava mi to sebadoveru a tym potlacas depresiu a vychadza na povrch ta osoba sebaista aka si bola kedysi. Depresia prichadza pretoze obcas v zivote nekracame spravnym smerom. Toto je pre teba sanca aby si v sebe objavila aka si silna a ze v tvojom zivote kormidlo drzis ty a nie depresia. Tak do toho a blbe myslienky nafukni do balona a odkopni daleko od seba. Drzim palce

ametyst123
4. feb 2016

@filipko14 Tak ja si myslím, že ked si dobre spomínam,... lebo je tu už vela dievčat, tak si spomínala, že berieš ten Citalec, Atarax a Trittico..... myslím si, že lekár psych. ti nechce dať ukludnovak, lebo sa bojí, že je návykový?.... tak to je zaujímavý prístup.... a tie ADčka akože návykové nie sú? .... ved aj tie treba postupne pomaliičky vysadzať.... aby sa nevratili pôvodné stavy, alebo sa neobjavili vedlajšie účinky týchto liekov... tak o čom ten lekár vlastne točí....? Myslím si, že by nebolo odveci porozprávať sa priamo s Tvojim psychiatrom.... a povedať mu, že radšej brať jedno ADčko a nejaký benzodiazepín... aj ked vieš, že je návykový, ale chceš to proste takto, nemôžeš sa takto "povedz mu rovno mizerne cítiť....".... nech Ti dá takú kombináciu spolu s tým Neurolom alebo Lexaurinom... aby sa to nebilo ... a hotovo... ja neviem, ale ja si myslím, že Ty si pacient, a lekár by sa mal snažiť o to, pacientovi pomôcť.... ked je zle.... a ked nebude chcieť zmeniť, tak za obvodnou lekárkou, ale porad sa , či môže takéto kombinácie brať, resp. nech Ti poradí.... ale zmenu iného psychiatra....

ametyst123
4. feb 2016

To Nikollla ... myslím, že si písala, že si na Alvente 10 rokov? a Neurol Ti zaberal.... tak prečo radšej nezmeniť Alventu? Ja nechápem..... Asi je to taký zvláštný prístup.... Alventu, čo nepomohla necháme, a Neurol čo zaberal, vymeníme za nejaké ešte horšie svinstvo.... 😖 Neviem, fakt nie som lekárka, dokelu škoda, teraz by sa to fakt zišlo... 😠 😠 😠 ..... ale ani mne sa ten Chlorprothixen vôbec nepáči.... a vôbec tam ako vravíš nepíšu, že by to malo liečiť práve Tvoje problémy.... tak nechápem.... ja by som radšej žiadala o ten Neurol s tým... že sa s ním dohodni, že budeš pomaličky dávky znižovať.... po štvrtke.... aspon tri mesiace.... menej... potom zase po štvrtke.... niekolko mesiacov... atd pokým nezačneš cítiť, že to zvládaš aj s menšími dávkami... a raz ho nebudeš potrebovať vôbec..... Ináč... napadlo ma, že čo ked tá Alventa možno aj zabrala, ale Ty máš absťáky z Neurolu, ked si ho nedáš..? .... Fakt skús sama seba poskúšať.... aký máš v prvom rade Ty z toho dojem... a pocit.... lebo aj absťak z neurolu, sa prejavuje ako príznaky PP.... 🙂 a vela ludi si mysli, že ked berú benzodiazepíny dlho...a chcú ich vysadiť, že to ide rýchlo.... ale opak je pravdou.... ale dá sa to zase na druhej strane ich vysadiť postupne... a že ked sa im pri rýchlom vysadení vrátia ataky, že to je PP, ale nemusí to tak byť.... môže to byť vedlajší príznak toho, že máš absťak z lieku..... dufam, že som to napísala zrozumitelne...lebo už mi to nemyslí, musím ist spať... zatvárajú sa mi oči... dúfam, že som sa niekde nedoplietla.... ale snad nie.... nechce sa mi to čítať znova.... ale ten chlorprothixen by som ja nebrala..... radšej by som povedala lekárovi, že hej zobrala som, ale bolo mi z neho velmi zle... a nechcem ho... zmente mi ho za iny..... 🙂 Určite najdeš to správne riešenie, verim Ti, a držím palce, neboj sa, lekári sú tu pre nás, nie my pre nich.... bez nás by nemali prácu.... tak nech sa snažia... 😉

ametyst123
4. feb 2016

@tslobik A otázka.... keby si tú prácu nevzala... ako by si sa Ty sama cítila.... skús si na to Ty sama odpovedať.... odhliadnuc od toho strachu, a všetkeho okolo toho.... či to zvládneš, nezvládneš, a tak.... Citila by si sa lepšie....? Alebo horšie....? Necitiš sa práve preto teraz "mizerne", že robíš prácu, ktorú by si robiť nemala?.... Ja som ten istý prípad.... bohužial mám VŠ... drela som na VŠ bez akejkolvek pomoci... dokázala som to.... a výsledok robím v administratíve... s najnižším platom.... a osobne si myslím, že aj toto môže za moju frustráciu... dennnodennú.... a osobne... stále príde niečo nové.... nikdy nebudú veci rovnaké... vždy sa bude niečo meniť... aj ked sme také ustráchané, aké sme...(sme také, aké sme.... 😀 ) len ma napadla pesnička, už mi fakt šibe.... 😀 .... takže, čo ak práve to je Tvoj krok sa z toho dostať.... práca Ta zamestná, a s liekmi .... neboj zvládneš... a nikto to nemal nikdy v novej práci zo začiatku ľahké.... ani jedna z nás... ale nejak sa furt začať musí..... ja osobne by som bola za... zobrať tú lepšiu prácu, a po čase uvidíš.... ved nič za to nedáš... práve naopak... podla mna môžeš len získať.... ALE si pamätaj jednu vec, ja som si to v práci hovorila každý den, ked ma deptala kolegyňa, síce veľmi nepomohlo.... ale aj tak som na ňu zvysoka dlabala.... sorry za výraz.... hoci na mojej psychike sa to bohužial odrazilo... ale nevzdávam to a nadalej do tej práce chodím... a nedám sa nou ničiť.... už nie.... ked tam prestanem chodiť, alebo dám výpoveď, tak ona vyhrala.... ako sa potom budem cítiť ja...? stopercentne horšie..... takže nech ma radšej vyhodia sami, ale sama neodidem ani za svet.... tak ak máš možnosť.... isť na lepšiu prácu.... skús to , za to fakt nič nedáš.... a možno v nej budeš aj rada.... čo Ty môžeš vedieť... možno sa Ti tá práca aj zapáči.... 😉 😉 😉 .... Držím palce...... Ty to zvládneš, už ako sa rozhodneš.... podporíme Ta ...!!! Neboj....
Bože som rada, že som našla túto stránku, naozaj mi pomáha.... niekedy sa cítim fakt lepšie... už len z vašich povzbudzujúcich príspevkov.... a nemusím sa každú chvílu sťažovať môjmu manželovi, aj ked je chápavý, a v týchto veciach sa tiež rozumie.... Tak neboj, hlavu hore.... a drž sa....

staninka30
4. feb 2016

@qidko Dobre Si to pochopila neuzivam!mam anxiety co su stavy uzkosti co moze viest k silnej depresii..Nechcem ich brat pretoze Je to obycajne svinstvo!!!ale to Je vec nazoru!beriem B12injekcie fitomineral flavocel a vitamarin su dni ked otvorim skrinku a chcem Si ich dat ale bojujem s tym zatial bravurne..

staninka30
4. feb 2016

@nikollla kazdy sme ini!ked uz nic nepomoze a symtomy Ako bolest hlavy celeho tela a busenie srdca a podobne neodznie tak ich zacnem brat aj Ja...mna ukludnilo to Ze mi doktori spravili vsetky vysetrenia a Boli v poriadku,ale bolesti u mna tiez stale pretevavaju Len sa snazim Si vtlc do hlavy Ze to Je Len z tej anxiety -uzkosti

staninka30
4. feb 2016

@qidko predpisane Lebo som trpela panickymi attackmi zijem v manchestri tu obvodaci predpisuju antidep Ako Na beziacom pase!!!a co Ma prekvapilo ked som zverejnila moj problem Na fb Tolko ludi sa mi oZvalo Ze tym trpia

staninka30
4. feb 2016

@nikollla Verim to chuda moja Mamina to mala take silne Ako ty ani zdvihnut z postele sa nemohla ale tiez bez tabletiek to riesili bylinky vitaminy!!!

staninka30
4. feb 2016

Babule skuste aj Thai massage tie mi Velmi pomahaju Len to aj stoji..👍

filipko14
4. feb 2016

@ametyst123 Bola som u neho, povedala som o svojich stavoch, citalec mi nechal, trittico vysadil a dal mi nejaky medotrigin-je to antieplileptikum, ale bez efektu. takto fungujem uz asi mesiac. Atarax som brala davnejsie, ale od toho som bola akurat otapena a ospala...

qidko
5. feb 2016

@tslobik Ahoj nie si neschopna len opatrna🙂 aj ja by som bola rozmyslala by som davala do kopy +aj- urcite sa dobre rozhodnes verim tomu ze to zvladnes my sme silne 🙂 drzim palceky pekny den drz sa
@staninka30

qidko
5. feb 2016

@staninka30 Drzim palce aby si to zvladala aj na dalej🙂 My bojujeme s liekmi :( ale som vdacna za kazdy pekny a kludny den ktory prezijem🙂 a verim ze to zvladnem drz sa pekny den🙂🙂

ivka1302
5. feb 2016

@staninka30 drzim palceky aj ja idem dalej bez liekov kedze som si vyskusala sama na sebe aky efekt maju na moje telo. Verim ze AD sa predpisuju ako na beziacom pase a nie len v Anglicku ale vsade na svete. V Amerike dokonca navstevuju skoly "specializovany " dala som to do uvodzoviek ludia ktory davaju detom a dospievajucim otazky typu Mavas casto smutne dni? Myslis ze ta nevie nikto pochopit? Alebo nechalo ta dievca mas pocit ze sa ti nechce zit? Na zaklade takychto nanutenych otazok im daju papier pre rodicov s doporucenim navstivit skolskeho psychiatra a tam su im kazdodenne predpisovane AD Jedna pani bola ucitelkou poslana so sest rocnou dcerkou k psychiatrovi len preto ze sa v skole vrtila a nebola na hodine sustredena. A ucitelka je stale dohovarala aby jej zvysila davku ze sa stale nesustredi. Toto sest rocne dievcatko matke zomrelo v naruci na zlyhani srdca. No ake depresie uz len mozu mat taketo deti. Neodsudzujem nikoho z vas kto berie lieky pretoze ja sama som si ich bola pytat a ked je cloveku fakt uz zle tak dajte mi hocico hlavne nech je mi lepsie. Poznam to a dufam ze sa nam vsetkym ci uz s liekmi alebo bez nich podari porazit depresie a panicke poruchy a socialne fobie avseto mozne co exsistuje a budeme moct byt zase same sabou pripravene a posilnene skusenostami odolavat nastraham a zivotnemu tempu dnesnej doby. Vela stastia 🙂 🙂 🙂

staninka30
5. feb 2016

@ivka1302 Ahoj Ivka ako dlho Si brala tie lieky?a co ti pomaha pri strese?mas aj nijake fyzicke symptomy?mas uplnu pravdu Je to vsade nie Len v uk Len Ako mozu ludia spomalit v tejto svinskej dobe ked nam to nedovoli ...

ivka1302
5. feb 2016

@staninka30 mne moje problemy zacali aspon si tak myslim zo zaludka vsetko co so zjedla islo von mala som kyselinu 24 hodin denne a zacala som byt unavena prichadzali na mna take navaly unavy ale nie anie zaspat isla som takto tri mesiace a potom nasupili aj uzkosti a panika asi ro ide vsetko ruka v ruke spolu ked sa spusti jedno tak dostavas strach co sa s tebou deje a ren strach spusta zase nieco dalsie a horsie. Nakoniec som zo dna na de odisla s prace a boli mi predpisane prve kvapky tu sa volaju Entakt doktor mi sice povedal ze nepotrebujem silnu davku tak som mala brat 5 kvapiek v tom case som bola na Sk kedze zijem v Taliansku ani neviem ako som zvladla cestu sama autom ale isla som bolo mi stale zle tak som navstivila psychiatra na SK a ukazala mu liek ktory mi nezabera resp. Som sa po nom citila zle ale to som nevedela ze to bolo po lieku to som si myslela ze to bola moja depresia vraj si mam davat desat kvapiek a budem v pohode upravi sa mi koncentracia a budem kludnejsia. Teraz ked to tak pisem tak si vravim ze som ja vtedy nerozbila auto pretoze som soferovala v takom stave ze som nevedela ani kam idem. Ale tao tak na okraj. No a po desiatich kvapkach som myslela ze mi odbyla posledna hodina nastastie som vtedy pocuvala aj svoje telo avelmi som sa pozorovala ja som take stavy bez liekov nikdy nemala tak som si znizila davku na osem a na druhy den bolo ovela lepsie skratka som potom v kratkom case znizila na pat kvapiek a bolo fain anako iec som asi mesiac bola na jednej aj to som obcas na nu zabudla. Potom som to nechala uplne a snazila som sa chodit na jogu a sprtovat. Lenze prislo zase jesenne obdobie to tu vsetky dobre pozname ta nestastna jesen ze?Inak tie kvapky som uzivala asi sedem mesiacov a ziadna zmena. Po roku mi doktotka predpisala spitomin na panicku poruchu nikdy som ziadny panicky atak nezazila ale ona usudila ze ma na to bude liecit. A tak som po tomto lieku zacala mavat panicke ataky No ved to je liek na to ci nie? Potom som vyskusala asi este dvoje alebo troje uz ani neviem vydrzala som najdlhsie tyzden dva akoniec Vyjasnilo sa mi v hlave az po vysadeni. Tak skusam sama pocuvam samu seba obcas ma ovladnu emocie ale fyzicke problemy ako bolesti nastasti nie len ten zaludok ale aj tam je to uz lepsie mam bezlepkovu dietu ziadne mlieko len zeleninka na pare a bezlepkove cestoviny. Plus doplnky na travenie na prirodnej baze. Uvidime😄😊😉

eliska13
5. feb 2016

@nikollla a necit sa preto vinna🙂Kazdy to preziva po svojom niekto nevie ani vstat z ppstele, druhy ma uzkostne myslienky strach z buducnosti, dalsi sa boji ataku PP
Ak niekto dokaze fungovat bez liekov vie spat, chuti mu jest, nema hnacky nema depresiu🙂ma mozno uzkost blbe stavy, ale nie depku.
baby, ale za nieco Vas chcem pokarhat🙂)ked si precitate spatne diskusiu vsetko je len o liekoch co je humus co je vyborne, navykove...co robite preto, aby Vam bolo lepsie bez anxyolitik?AD berte to schvalujem, ale ukludnovaky len v najn.pripadoch.Kolke z vas zacali relaxovat, napustit si vanu, mysliet na nieco pekne co Vas nakopne pojdeme s rodinou na vylet, navstivim kamosku...kazdu z nas bavi nieco ine
Styl dam si tabletku joj snad nebudem zavisla, ale bez nej mi bude URCITE zle je zly!
Nebude vam zle skuste to, kazdy taky maly posun vas uzdravuje budete mat radost zo seba zvladla som to dnes bez Lexaurinu, ak to o 3 dni nezvladnem nic sa nedeje, mam ho v sufliku, ale aspon sa pokusim...
Chapete o com hovorim?
Majte krasny vikend a len pzitivne myslienky:x

ivka1302
5. feb 2016

@eliska13 aj ja mam pocit ze toto nema byt pod nazvom depresia ako sa jej najrychlejsie zbavit ale ako si ju co najdlhsie udrzat🤕🤒Spoliehat sa iba na lieky nic nove do vasho zivota neprinesu mozte sa od nich odrazit ale dalej musite skusat same a hlavne menit svoj zivotny styl zacat si verit ved ako som uz spomynala ked povieme nie to nezvladnem bojim sa tak otvarate dvere depresii a strachu a ta sa veselo usadza u vas doma vec kde by jej bolo lepsie?Tu je dennodenne zivena. Precitajte si dievcata knizku od Louise L Hay Miluj svoj zivot a naucite sa ako si vazit same seba a hlave ako zmenit zivot k lepsiemu. 😊😄😀😌Tak nech mate vsetky pekny den vdaka vasim myslienkam nie vdala ukludnovakom.

eliska13
5. feb 2016

@ivka1302 citala som knizku od Virapen neziaduci ucinok smrt.Je hlavne o AD a psych.liekoch ja viem,ze sme pre farma biznis poslusne ovecky🙂)neberte ma za slovo, ale ja veriem Seroxat roky presne 10 r a zisyltila som, ze lepsie mi je, ked beriem kazdy druhy den jednu tbl.Ja som mavala uzkost, ked som ho brala kazdy den sice je to v nez.ucinkoch aj som bola podrazdena az agresivna:x za to moze dopamin nie je to sranda, ale zial mam taku povahu a gen predisp, ze asi sa ich nikdy nezbavim uplne, ale psychologicka hovori, ze ano lenze ja sa stale prepinam a vsetko robim s velkou vervou, az som z niecoho sklamana ci pride nieco nove a polozim sa:(

Dobra kniha je Maj strach a napriek tomu konaj

eliska13
5. feb 2016

@ivka1302. Ano strach plodi strach, niektore baby ako keby cakali na ten panicky atak, ked som ho mala 1x tiez ma to vykolajilo a uz som sa len bala a cakala, kedy pride druhy a neuverite prisiel🙂) lebo cely den som sa pozorovovala juj co, ked nebudem vediet dychat co, ak sa zblaznim blabla...co, ked pojdem do Pezinka...nic sa dalej nedialo len som ho musela predychat zacat sa upriamovat na uplne ine veci ako seba a svoje uzkosti

ivka1302
5. feb 2016

Este jeden film mozno to z vas uz niekto videl pozrite si na you tube Tajemstvi The secret cz trva to asi hodinu a pol mozno je v tom nieco prehnane ale oplati sa to skusat mne to pomohlo. Papa

zuzanka0102
5. feb 2016

To kolisanie nalad ma vycerpava najviac. Chvilku som taka odhodlana zmenit vsetko. Nepoddat sa zlym myslienkam. Tak ako teraz. Knihy nakupene, idem upratat a dat sa dokopy, ked pride manzel, nech je hrdy na mna. Ze si nevzal kopku nestastia, strachu a bolesti, ale krasnu a hlavne vyrovnanu zenu. Myslite na mna nech mi toto myslenie nevydrzi 10 minut 😀 ...ako to zvycajne byva ... 😉

michaela1711
5. feb 2016

@zuzanka0102 ja ti držím palce a máš úplnú pravdu netreba sa hlavne vzdávať treba byť silný 🙂

qidko
5. feb 2016

@tslobik Ahoj myslela som na Teba od rana no ako si sa rozhodla?🙂Myslim ze to bude dobre rozhodnutie a ze si to zvladla🙂 lebo si sikulka prajem pekny vecer

ametyst123
5. feb 2016

@filipko14 No tak to je podla mna pokrok v tom, že Ti nechal len 1 ADčko.... a ten Atarax, ked Ti nerobil dobre, a neberieš ho, je to fajn, a ked Ti ten medotrigin nezaberá, tak ho teda nemá zmysel ani brať... Takže vlastne si teraz len na Citalecu, a nie je Ti dobre.... Tak by som skúsila, nech Ti k tomu Citalecu dá lekár naozaj nejaký 1 ukludnovak, ktorý Ti zaberie....alebo jednoznačne Citalec zmeniť za niečo iné.... (mne osobne Citalec robil veeeeľmi zle).... a ked po čase Ti nebude dobre, tak ani ten Citalec nie je dobrý... a treba zmeniť ADčko.... Ja by som na Tvojom mieste takto povedala, lekárovi, že ten medotrigin Ti nezaberá, radšej by si chcela skúsiť napr. Lexaurin, Neurol, Diazepam, Rivotril.... alebo zmeniť Citalec.... proste nie je to dobré, tak mu povedz a hotovo...mne ten Rivotril... hoci je to tiež epileptikum, čo sa mi teda nepáči... ale aspon nejak zaberá.... ale stále to nie je ono... takže na pondelok idem na konzultáciu k lekárke, a uvidíme, čo bude... bud budem chcieť zvyšiť ten Tianeptin, lebo je dosť slabý, ale nejaký účinok badám.... rozhodne mi už nebýva tak zle, ako predtým celé dni v kuse.... občas mám ataky, alebo začínajúce ataky by som to nazvala, a ked si dám Rivotril polku... tak to do polhodiny prejde.... relatívne.... ale myslim si, že som na tom naozaj lepšie ,ako na začiatku, predtým som len vkuse bola na hajzli, prehanalo ma, ležala som a triasla sa ako osika, bušilo mi srdce, infarktový stav, skončila som 5 krát na pohotovosti, lebo som sa dusila, a nemohla dýchať, a omdlievala som.... takže neviem, ale mne lieky v počiatočnej faze zabrali.... a som rada, že nie som na tom tak, ako predtým... a postupne ked to bude lepšie.... a dostanem sa z toho ,.... vysadim postupne všetky lieky.... a hotovo...

ametyst123
5. feb 2016

To Tslobik.... aj mna velmi zaujíma, ako si sa rozhodla, ale určite si sa rozhodla tak-alebo onak správne.... 😉 😉 . Neboj, bud si sa rozhodla pre tu prácu, ktorú máš teraz, alebo novú prácu.... ale aj tak viem, že to bude dobré... a na okolie sa vykašli, čo Ti kto bude hovoriť.... my Ta podporime v Tvojom rozhodnuti .... 😉 😉 😉 .... Napíš, ako si veci riešila.....

staninka30
5. feb 2016

Obdivujem ta Ivka!!!
@ivka1302