Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

majinulka
6. feb 2016

@ametyst123 vďaka za povzbudivé slová. Vieš, že som včera, keď bol vonku mala tlak až do nebies, ale zvládla som to bez nejakej ukľudňovačky. Máš pravdu, že mu musím veriť. Ale keď ta materinská láska je taká aká je. V pondelok už chce ísť do školy a to budem zase na mraky celý deň. Ale už ho nemôžem nechávať stále doma. Možno medzi rovesníkmi skôr pochopí, že je mladý a sú okolo neho krásne veci.Len mám obavy ako zvládne nejaký ten atak, ktorý naňho určite príde. Rozmýšľam, že pre istotu mu dám do školy 1/2 lexaurinu ( polovica z 1,5 mg, asi je to 0,75 mg. V matike som nikdy nevynikala)čo mi ešte zostala. Aj keď mi to psychoška zakázala, viem, že to bude lepšie ako keby mal prísť domov totálne vyplieskaný. V utorok máme ísť na kontrolu. Berie teraz 1 tabletku a neviem ako to bude ďalej. Bude mu zvyšovať dávku, alebo čo? Neviem ako to beží. A zase sa budem báť, čo to spraví. No nič musím už končiť, lebo idem spievať s miestnymi dievčatami. Založili sme si folklórnu spevácku skupinu. Milujem ľudovky a je to môj relax. Nebudem síce sústredená kvôli synovi, ale idem. Má prísť k nám do obce minister ŽP na odovzdanie stavby čističky a kanalizácie. Musím sa nasúkať do kroja a to je určitý čas. 🙂 Tak ahoj.

ivka1302
6. feb 2016

@qidko tak to je fain to si spievajte spolu ja s mojim nemozem lebo mi nerozumie a ked si zacnem nase slovenske ludovky tak toci hlavou tak mu prekladam ake su to krasne slova. Dedinka v udoli srdce ma zaboli ked na teba spomynam. Ale radsej mam take veselsie lebo ked som od domu tak daleko tak nechcem aby ma este aj srdce bolelo. Jaaaj a este qidko aj menzes som dnes dostala tak po tej veceri neviem?este ze je aspon futbal vecer v telke😂😃😃

ivka1302
6. feb 2016

@majinulka sme tu pre teba neboj a nerob si starosti niektori chlapi pochopia a niektori nie s tym nic nenarobis moj manzel je odomna o 18 rokov starsi ale ma viacej energie ako ja v niektore dni vzdy ma povzbudi a vzdy ma dobru naladu on vedel preco ma vcera trikrat volal ked som si tu vypisovala a dnes kramose no tak svet sa nezruti☺️☺️😊 Na bud tyzden mam narodky tak mu to vynahradim hahaha👏👏👏

ivka1302
6. feb 2016

@qidko ospravedlnujem sa ja som to pochopila ze si sama ale to je fain ze mas svojho vysnivaneho aj ked je obcas daleko je dobre vediet ze sa zase vrati. Tak pekny zvysok dna vsetkym. 😌🙂

qidko
6. feb 2016

@ivka1302 Tak budete spolu pozerat futbal a len sa k sebe tulit🙂 to je ties fajn🙂🙂 moja laska pride az 15.2.ale mam deti tak musim fungovat aj bez neho a potom mu vsetko vynahradim

ivka1302
6. feb 2016

@qidko ja s nim obcas ten futbal pozeram ale nie ze by ma bavil to absolutne ale on mi popri pozerani sa skriabka chrbatik a to milujem. Zrovna po valentinovi ti pride tvoj manzel super tak si ho uzi a nech vam je spolu dobre. Ja bezim teraz do prace ale mozno vecer kuknem jednym ockom co je tu nove 🙂🙂🙂😊

qidko
6. feb 2016

@ivka1302 Si moja krvna skupina s tym skrabkanim chrbatika🙂zboznujem to prijemnu pracu nech sa dari pa🙂🙂

tslobik
6. feb 2016

@qidko Ahoj, noooo.....v piatok som tam bola povedať, že akože si na to netrúfam.......ale dotyčná asi videla, že váham a nie som si svojím rozhodnutím na 100% istá a dala mi ešte čas premyslieť si to cez víkend. Už som včera dúfala, že budem mať v pohode víkend a stres z rohodovania za sebou a som stále na tom istom 😒 . Čiže stále rozmýľam, snažím sa nájsť pozitíva aj negatíva.
Ďakujem babule, že sa tu navzájom tak podporujeme 🙂 To mi v rodine veeeeľmi chýba.

qidko
6. feb 2016

@tslobik Pust to z hlavy urob si pekny vikend s rodinou a trapenie nechaj tak vycisti si hlavu v pondelok urobis urcite to spravne rozhodnutie 🙂Nezabudni:Sme tu vzdy pre Teba🙂

mikimavka
6. feb 2016

juuj baby, divam schindlerov zoznam, to je hrozny film

ivka1302
6. feb 2016

@majinulka ze folklor ani mi nehovor vies ako by som si zatancovala nase ludovky!,!Joj bola som v oktobri doma otec mal narodeniny tak sme si tak zatancovali ze som aj zabudla na depku. Syna urcite do skoly posli ked chce ist to mu iba prospeje a hlavne sa ho nepytaj co bude ro it ked dostane nejaky atak. ...Ziadny nedostane bude sa tak koncentrovat na ine veci ze zabudne a hlavne sa bude viacej snazi ovladat sam seba. Uvidis ze pride na ine myslienky. Skus to majinulka aj s tou terapiou bude to lahsie znasat. Dufam ze si si to na tej vasej oslave uzila a vyspievala si sa za nas vsetky. Mi sme teraz dosli z vecere boli ma brucho a manzel uz je pred telkou na futbale tak pisem😊🙂😉
Daj vediet ako pomracujete dobru nocku

ivka1302
6. feb 2016

@tslobik ake negativa vidis v tom ze sa ti naskytla prilezitost postupit v praci a mat viacej penazi a naviac robit pracu hodnu tvojho vzdelania?Je to stres? Ten si tsobik robis uz teraz vidis? a este si ani nezobrala novu pracu. Chces sa v zivote vecne schovavat za depresiu? Urcite nie takjej ukaz ze si silnejsia a urob krok k zmene Nenapadlo ta ze si mozno v depresii aj preto ze si v zivote mala vyzsie ciele a plany a nebola si na spravnej ceste aby si ku nim dosla? Toto je tvoja prilezitost bud si povedz ze tvoj zivot si nenechas riadit tvojim strachom a budes ho mat pod kontrolou alebo mozes dalsie dni prelezat v posteli a premyslat ako je ti zle a ako ti zivot a zivotne prilezitosti pretekaju pomedzi prsty. Viem ze v stave akom sa nachadzas je tazke rozhodovat sa. Ale ako som tu uz pisala Cakat kym mi bude lepsie aby som urobila zmenu je nespravne pretoze az ked urobime zmenu tak nam bude lepsie abudeme mat doveru v same seba Jedine takto vyhrame a porazime strach a depresiu. Nie v posteli tsobik ta sila a odvaha je v tebe len ju nevidis lebo ta zaslepila depresia. Pozri sa do hlbky svojho ja uvidis tam odvahu a nesplnene sny toto je tvoja prilezitost😊🙂😘😘☺️Vidis ze keby si to nemala zobrat tak by to dnes uz bolo za tebou😊😉verim v silu vesmira a tato sila je v kazdom z nas lebo mi sme ta sila😊😊😊

tslobik
7. feb 2016

@ivka1302 Negatíva asi tie, že to nie je to, čo ma baví.......Takej práce som sa vzdala, keď sme sa presťahovali......a doteraz to ľutujem. Vtedy som robila čo ma naozaj bavilo, rozumela som tomu a bolo to v súlade s mojím vzdelaním. Teraz mám robiť prácu, ktorá ma baviť nebude, lebo už som v kancelárií robila a vydržala som 3 mesiace, potom som sa vrátila späť do pôvodného zamestnania. A z vlastnej skúsenosti viem, že ak ma niečo nebaví, proste nevidím sa v tom, tak to ani dobre robiť neviem. A z toho mám strach, že sa to proste nenaučím a zase len podporím v sebe tie moje slabé stránky,....."že zase niekde zlyhám". Láka ma len to platové zvýhodnenie a možno to, že nebudú na mna lútostivo pozerať, že akú prácu musím vykonávať teraz.......Aj keď pravdu povediac, to druhé mi je ukradnuté.....

tslobik
7. feb 2016

Ale ja som si vždy málo verila.....ono to pochádza z detstva, ktoré som viac-menej pretrpela len. A to čo som prežila ako dieťa som nikdy nikomu nepovedala, ani mužovi, ani lekárke, ani naj kamarátke.....proste nikomu. A myslím, že tam to celé začalo a vekom, časom sa to len nabalovalo a nabalovalo a preto som asi dnes tam, kde som. Ja ešte ani teraz po vyše 20-tich rokoch neviem o tom niekomu povedať.

janka_banka
7. feb 2016

@tslobik ja si tiež nesiem problémy z detstva a viacmenej tie úzkosti sú tiež nabalené, to čo som si prežila ... ale všetko som povedala lekárke, potom aj s mamkou a ockom som sa o tom porozprávala a vieš že mi to pomohlo .... už sa k tomu nevraciam keď mi je zle, lebo to mám proste uzavreté ... ale depka a úzkosti žiaľ zostali a nič iné mi nezostáva, len s nimi bojovať každý deň ... mne tiež ponúkli lepšiu prácu, na vyššiu pozíciu a veru aj to mi pridalo na mojom stave, stále som nevedela čo ... aj som chcela aj nechcela ... bála som sa povedať nie, bála som sa, že sklamem seba, šéfa ... ale prišla som nato, že na ostaných nezáleží ... dôležité je moje vnútorné rozhodnutie .... a mám sa rozhodnúť ako to cítim v tom momente ako to cítim a už sa k tomu nevracať spätne ... len ono je to také zvláštne, že keď mi je dobre, mám chuť tak by som hory prenášala a ak mi je blbo, tak mám pocit, že ani postele nevstanem, asi vieš o čom píšem, však??? 🙂 .... ale držím palce, nech sa rozhodneš tak ako to v tom momente cítiš... či už tak alebo tak, vždy to bude správne rozhodnutie ...

ivka1302
7. feb 2016

@tslobik terz som si musela precitat este ten pridavok co so pisala sko prvy ohladne tejto prace pises tam o zvyseni platu a ze sa bojis ze sa to nenaucis. To ze mas intuiciu ze to nie je praca ktora by ta bavila meni situaciu tsobik len to si tam nenapisala predstav si ze ja hladam pracu ktora by ma naplnala uz dva roky a tez som bola nahnevana na depresiu ze mi zobrala pracu ktora ma bavila zila som pre tu pracu a robila som ju na sto percent ale potom prisli moje probleny a ja som ju musela zo dna na den nechat. Terz mam pocit ze pracu ktora by ma naplnala uz ani nenajdem ale to je iba moje nespravne myslenie. Tsobik nechcela som byt na teba velmi tvrda len som ti chcela dodat sebedoveru aby si v sebe zase ojavila odvahu a nenechavala sa polozit depresiou. To ze hovoris ze tato praca by ta nenaplnala a ni je to to co by si chcela meni situaciu. Aj mne boli ponuknute mnohe miesta miesta behom dvoch rokov ale ja nastastie nemam financne problemy takze som kludne ked som to tak citila povedala nie!!! to nie je to co hladam. Tsobik hlavne teda pocuvaj samu seba a ked vies co hladas a toto nie je to spravne tak to spravne urcite pride.Drzim palceky a hlavne sa tym netrap ublizujes ida sama sebe. Mozno by si mohla o svojich problemoch z detstva porozpravat psychologicke aby ste odstranili bloky co ti brania verit sama sebe a vazit si to co mas. Urcite by ti vedela pomoct takto to potlacas tliekmi a pravdu nikdy nenajdes pa a prepac mi raznost ale viem z vlastnej skusenosti ze mne prave taketo nakopnutie od niekoho zrovna velmi pomohlo pekny den a spravne rozhodnutie zelam pa😃😊🙂👏

tslobik
7. feb 2016

@ivka1302 Ďakujem, nech sa už rozhodnem akokoľvek, vždy sa to dá zmeniť, aj keď možno nie hneď.....

qidko
7. feb 2016

@mikimavka Je to krasny film len nie premna ja ho preplacem a potom som rozhodena☹ cely den

qidko
7. feb 2016

@tslobik Urcite sa niekomu stym zver mozno sa Ti ulavi a pomoze to aj Tvojej psychike mne velmi pomaha manzel dokaze pocuvat hoci niekedy mam pocit ze uz ma toho plne zuby zajtra to zvladnes rozhodnes sa spravne verime Ti 🙂

evak12
7. feb 2016

ahojte,och ta ja mam dnes zly den,tri dni lepsie a potom zase tie stavy,ja nechapem,hlavne citim zaludok nervozny,idem sa asi prejst

janka_banka
7. feb 2016

Dievčatá moje, tak dnes celkom fajn, síce viróza, ale už je nálada na tom lepšie, len ma strašne trápi jedna vec, ked si idem ľahnúť tak všetko je v pohode, nálada fajn a keď sa zobudím tak mi strašne bije srdce,tras tela... ale hrôza, tak sa toho zľaknem, že bum a ďalší atak je na ceste ... prečo mi tak bije srdce? Ja to nechápem, zajtra chcem zájsť preto za lekárkou, beriem Helex a Alventu, či mi niečo z toho nespôsobuje tieto stavy ... neviete mi prosím poradiť? Ďakujeeeem

qidko
7. feb 2016

Ahoj aj ja mam dnes vyborny den bez Lexaurinu🙂 ani vcera som nebrala a spala som bez liekoch to je pokrok aspon premna velky🙂 tak sa tesim po filme idem vencit psika vycistim si hlavu a budem sa tesit ako sa vecer pochvalim manzelovi ze som nemusela brat celu davku liekov som na seba pysna len dufam ze to vydrzi verim ze aj Vam babulky je dnes dobre ale ak nie verte polepsi sa to🙂🙂

ivka1302
7. feb 2016

@qidko to je super ze si to tak zvladla som na teba hrda prave taketo dni nam davaju silu prekonat tie horsie ja som po vcerajsej vecery citila zase nervozitu a kyselinu a to som toho ani tak moc nezjedla ale fakt sa mi zda ze nejake to spojenie s tym mojim travenim tam bude vcera som dokonca po dlhom case zase citila uzkost a nemohla somani zaspat vzdy som s z mikrospanku prebudila na trhnutie svalov to je neprijemne tak som to vyriesila xanaxom a dnes som ako omracena ale zase bude lepsie pochopila som ze miesto napchavania sa by bol pre mna lepsi ten sex na buduce budem vediet haha👏😉😊

ivka1302
7. feb 2016

@janka_banka dievcatka keby bola nejaka zazracna pilulka ktoru by sme si dali a zazrakom by bolo vsetko prec to by sa nam zilo ze? Ale kazda vieme ze po zlom dni zase pride par dobrych a nacerpame silu. U nas snezi a je take smutne pocasie ale dudem sa snazit urobit si napriek tomu pekny den hned teraz si urobim zazvorovy cajik uz som si zakurila v krbe a zapalila sviecky jaaaj a este aj Elvis mi tu spieva s cd. Obcas si tak myslim babulky ze keby sma sa vsetky spolu stretli tak by sme mali o com kecat hodiny a hodiny kazada z nas je mlada a pritom sme si toho uz tak vela preskakali. Kazda mame svoje skusenosti a svoje problemy a pritom nas to posuva este aj k tomu pomahat jedna druhej povzbudzovat sa podporovat a hlavne nevzdat sa a nepodlahnut tomu co na nas ciha kazdy den. Spomynala som vam knizku miluj svoj zivot mozno ju uz niektora z vas ma napisem vam z nej par afirmacii aby ste lahsie zvladli taketo dni : tsobik toto je aj pre teba --:Zbavujem sa celej svojej minulosti a s laskou jej odpustam som ochotna naplnit svojzivot radostou mam sa rada a som so sebou spokojna:--- Toto si opakujem ked mam tazsie dni. Teraz su narusene moje plany volala teta ze pride pomoooc no co uz idem sa pripravit🙂😉😉
@evak12 pekny den vam vsetkym

majinulka
7. feb 2016

@ivka1302 no akcia sa vydarila, minister Žiga bol fešák. 😎 Akurát sme trocha vymrzli, lebo včera bola taká kosa a spievali sme vonku. Pán starosta nás pochválil a aj pánu ministrovi sa páčilo. No a potom nás zavolali na ďalšiu akciu - schôdzu ZŤP. Tam sme sa aj najedli, aj sme vypili trochu teplého vínka. Konečne som sa trochu uvoľnila. No doma ma čakal ten môj panikárik. Zase mal pochybnosti, tak sme dali reč a bolo lepšie. Dokonca bol znova vonku s tým dievčaťom. Že vraj len dobrá kámoška. 😉 🙂 Tak neviem. Zase bolo cez deŇ dobre a teraz zas bum. Zase pochybnosti a ten vystrašený výraz v tvári. Neverí tomu, že to napätie vo svaloch mu prejde. Neviem, on mi stále spomína to napätie. Ale to mal aj pred začatím s tabletkami. Ja si myslím, že je to také vnútorné ak to naňho príde a on to cíti ako napätie svalov. Aj ja cítim takú slabosť a napätie keď som v strese. Tak teraz už som začala aj ja pochybovať, či tá tabletka zaberá. Ale myslím si, že asi áno, lebo v noci spí a povedal mi, že už necíti chvenie a má menší stres a keď chce plakať tak nemôže, že sa to nedá. No neviem, aj som sa zľakla, či to tak má byť? Ale pred ním to nemôžem dať najavo. Berie tú tabletku 2 týždeň a v utorok ideme na kontrolu. Zajtra ide do školy. No ja už teraz mám obavy aj keď viem, že si to nemám tak pripúšťať. Robím všetko možné, len aby som na to zabudla. No ráno budem mať stresing. No neviem. Nastane po tabletke, keď už zaberie naplno to uvoľnenie? Lebo ja si myslím, že on tomu musí aj trochu pomôcť tým, že to napätie si vypustí z hlavy. Dala som mu masáž a povedal, že je to trochu lepšie. Už je to pre mňa taký začarovaný kruh.

zuzike123
7. feb 2016

Mali ste niektora z AD palenie jazyka a v krku?

ivka1302
7. feb 2016

@majinulka ja si myslim ze on sa zacal tak velmi koncentrovat na to napatie v tele ze si nemoze pomoct a cim viac na to mysli tym je to horsie To bol dobry napad s tou masazou. Mna ked zo zaciatku bolievala hlava a nemohla som sa koncentrovat tak som zasla k maserovi a ked ma zacal masirovat tak som sa tam rozplakala. Potrebovala som sa tiez uvolnit. Vidis mohli by ste skusit masaz celeho tela taku uvolnovaciu masaz to by mu urcite urobilo dobre alebo relaxacny kupel. Kedy sa ti zacal stazovat na to napatie tela pamatas si na to?Nemal v tom case nejake skusky alebo nrobil nejake tazke rozhodnutia. Myslim nejaka zmena v zivote spytaj sa ho na to kedy si to vsimol on sam prislo to zo dna na den alebo to prichadzalo pomaly. Vies ta jeho panika nemusi byt panika moze to byt len reakcia na to ze nevedel co sa to s nim vlastne deje. Tak mozno ani netreba liecit paniku. Majinulka ja nie som psychologicka ale stale mam taky pocit ze u tvojho syna je treba riesit nieco ine hovorila si mu o terapii u psychologicky?Mozno su veci ktore nepovie ani tebe a otvoril by sa viacej nejakej nestrannej osobe. To ze chodi von s kamoskou je super to mu dodava sebedoveru. Tak drzim palce joooj a este ma napadla aj akupunktura na taketo stavy je vraj super. Tak ak mate moznost vyskusaj nespoliehajte iba na lieky. Ahlavne aj tvoj syn musi pochopit ze lieky urobia mozno 50 percent ale druhych 50 musi vynalozit on sam tym ze bude chciet. ❤️💛💚💙💜srdiecka pre vas vsetky babilky

ametyst123
7. feb 2016

@zuzike123 Pálenie jazyka som nemala po AD, ani v krku, ale mám stále pocit hrče v krku, resp. to ani tak nie je hrča, skôr by som povedala , že ako keby mi rezalo na jednej strane krku, a niečo ako keby som tam mala..... ale to som mala aj pred ADčkami.... a Ty si to mala aj pred AD, alebo až potom, ako si ich začala brať?

ivka1302
7. feb 2016

@ametyst123 ahoooj zlatko ako sa dari vikend v pohode? Zdalo sa mi ze si sa tieto dni troska menej zapajala do diskusii tak dufam ze je ti fain po tom vecery kedy si bola tak unavena🙂😊😌pekny vecer

ametyst123
7. feb 2016

@evak12 A nečaká Ta niečo, čo musíš riešiť, alebo nejaký problém.? Ked Ti je tak zle?.... Mne sa to zhorší vtedy, ked idem napríklad v pondelok do práce.... alebo musim niečo závažnejšie riešiť, ale príde niečo nečakané....