Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
12. mar 2016

@tslobik kasli na susedu jej sa to raz vrati....mysli na seba urob si caj vyloz nohy pust si hudbu vychutnaj si klud ...ta suseda je starsia pozvi ju na kavu neda sa s nou zkamaratit...kolko rodin tam byva ja byvam v 4 bytovke hoci suseda" mrcha" ale mam tu aj dobru kamosku teras ma drobca 11.m tak travime dost casu spolu....tak by som ti chcela pomoct keby som mala taku moc tak prestahujem ta sem aj s bytom aby som bola po ruke,a robila spolocnost v dobrom aj zlom🙂

qidko
12. mar 2016

@tslobik deti su deti ,to by si mala pocut co je hore Ked pridu vnucata buchot vresk hlasna hudba ale ja to neriesim ved to nieje kazdy den.....bud rada ze mas aktivne dieta je to lepsie ako by bolo utiahnute....🙂

moni73
12. mar 2016

@eliska13
@zuzike123
@majinulka ďakujem. Nebolo to len točenie hlavy... Tlak na hrudi a také tie úzkostne stavy. Skrátka som mala pocit, že som totálny hypochonder, a to som bývalý poctivý darca krvi, do zlatej plakety 2 odbery, jedine co mi bolo bola tachykardia. Ale keď človek vie čo mu je, tak je OK. Možno pred cca 2 rokmi mi začalo byť zle. Len zomrieť a zomrieť😉. Nič ka v podstate nebolelo, len čudný pocit. Neurologická bola, zistená tetania. Ďalej stále zle, srdce OK, tak som sa sama vypýtala psychiatrovi, že mi asi "hrabe". Ešte som vlastne absolvovala ultrazvuk krvných ciev - v poriadku. Dostala som seroxat 1 tabl., nebolo mi super ale lepšie, hlava sa točila stále, vyšetrenie sluchu OK. Teraz som si asi 3 mesiace naordinovala 1/2 a je myslím znova horšie. Ale keď spomínate ucho, tak je pravda, že s pravým niečo mám. Mám pocit zalahnutia a občas si kvapkam. Takže tak, ešte raz ďakujem.
@ametyst123

ametyst123
12. mar 2016

@tslobik Ahojky Tslobik.... 😀 tak toto s tou susedou som mala presne aj ja....ked sme občas chodili ku mamke,ktorá bývala v paneláku....na návštevy.... 😀 .... Najlepšie bolo, že tá suseda bývala v byte pod bytom mojej mamky, a ked sme tam prišli na pár dní na navštevu, tak ju neskutočne frustrovalo asi... že sme tam vôbec prišli.... moje deti sú také živé.... mám 4 a 5 ročné deti.... dve..... a keby sme nebývali v domčeku na "dedine"... tak susedia v paneláku by mali o zábavu postarané každý den.... a to behanie a skakanie a vystrajanie.... už som urobila všetko, čo sa len dalo, i podobrotky i pozlotky... ako sa hovorí, aby neboli také hlučné, nevystrájali ,neskákali... nepomáha.... a pritom sú to normálne deti, žiadne hyperaktívne..... Najlepšie na tom bolo, že ked som raz tak bola na navšteve u mamky, prišla tá suseda odspodka.... 🙂 .... ja otvorila dvere, že čo.... a ona na mna spustila, že či si neviem deti udržať na uzde, že v kuse revú, že v kuse vystrájajú, že behajú po chodbe sem-a tam... a že či ich neviem nejako "spacifikovať".... 😀 .... Ešte uvediem jednu podstatnú vec, ona je učitelka v materskej škole... dalej má dceru, ktorá sa vydala za nejakého idiota, ktorý ju bil, a majú spolu jedno dieťa-chlapčeka, ktorý má vážný zdravotný problém.... a tá dcera sa rozviedla a býva u nej spolu s tým synom....ktorý tiež v kuse reve, vrieska, vystrája..... proste taký istý, ako moje deti... ale asi závidí mne, že tam vždycky príde aj s manželom, že ideme s detičkami vonku, že sme spolu a štastní, a asi to ju dráždilo.... tak vieš, čo som urobila ja...? V tej chvíli ...najprv som síce nechápala, čo vlastne chce, dostala som mierny šok.... 😖 ale hned na to som sa spamatala, a som jej povedala svoje..... 😠 Za prvé, že ked prídeme občas k mamke, nech bude rada, že tam nie sme v kuse, že tam nebývame stále, že deti bývajú s nami v dome, a behajú si ako chcú, lebo nie sú obmedzovaní susedmi.... že behajú... 🙂 , dalej som jej povedala, že zastaviť ich neviem, pretože su takto zvyknutí - behať a skákať.... a ako učitelka by to mala vedieť, že deti sú v dnešnej dobe iné, ako boli kedysi..... a ako posledné som jej "šplechla do tváre" , že jej vnuk takisto reve, ešte aj v noci, a že je tak isto hlučný, ako moje deti.....A okrem toho majú oni psa v bytovke, ktorý v kuse havká.... ... Naozaj ma to vtedy "namíchlo"... .a som rada, že som si povedala svoje..... 🙂 Vieš, na jednej strane chce byť človek milý, a slušný, ale ked príde niekto, kto Ti očividne nepraje, alebo Ti závidí, (chápem ju, že majú s tým synom problém.... ale za to ja osobne nemôžem...tak nech si to nevybíja na mne... ja som jej to nespôsobila....tak nech sa do mna nenaváža....) tak si potom treba hájiť svoje..... Nakoniec som, ale ukončila môj monolog tak "zmierlivo" že teda synom dohovorím... ale aj tak to nebude mať význam..... že behať budú stále.....lebo sú doma takto "zvyknutí" Ta Tak odišla so sklopenou hlavou, a nosom...... 😠 ..... Nedaj sa Tslobik... niekedy treba ukázať aj "zuby" ako sa hovorí..... 😉 lebo Ta budú takíto ľudia deptať, ak im to dovolíš.... 😖
Myslím si, že riešenie Tvojej situácie už poznáš aj sama, prišla si na to..... a ja by som hladala sama po vlastnej osi nejaké bývanie v meste, tam kde chceš byť.... skús pozisťovať.... niečo nájdi, čo by bolo vhodné... Ty to zvládneš,... máme internet.... 😉 .... tak pohladaj..... a postav muža pred hotovú vec.... a tak budeš vedieť, ako to s Tebou naozaj myslí..... Ak budeš mať niečo istejšie... určite sa ozvi aj v tej práci, kde si bola spokojná....zavolaj tam,.... za to nič nedáš.... a hotovo..... držím palce.....
Zlí susedia sa nájdu všade.... ale ako sa kto ku komu správa, tak sa mu to v tom zmysle aj vráti.... myslím tým aj to, že ak sa niekto správa ku niekomu pekne, aj ludia sa začnú správať pekne k nemu... ale ak nie.... zvykne sa to vrátiť... To nie je o tom, že by božechrán, niekto niekomu niečo zlé prial, to nie.... lebo toto sa tiež zvykne vrátiť.... ALE už som to veľa krát videla, že práve takíto ľudia, ktorí druhým robia zo života dusno a zle.... sa im to vracia.... hoci v inej podobe ... ale vracia.....

tslobik
12. mar 2016

@qidko v našom vchode je 24 bytov a ona je zrovna pod nami....taká čerstvo na dôchodku, ale býva tam s ňou mladá dcéra so svojim prváčikom synom. A ešte k nej chodí syn....neviem, možno tam aj býva. Tie je deti sú ok, len jej všetko vadí. A ten chlapček je na rozdiel od môjho dosť kľudný, tichý. Ona s nikým nič nemá, ani s ostatnými susedmi nejako zvlášť nekomunikuje. Ale v podstate tu si nikto nikoho nevšíma a poniektorí susedia sa medzi sebou nemusia ako som zistila. Dokonca aj polícia bola volaná zo 2x, kvôli blbosti podľa mňa 🙂 . Tu sa každý len pomedzi zuby pozdraví.....niektorí aj nie a medzi sebou teda nemajú nejaké zvlášť priateľské vzťahy a to tu bývajú na rozdiel od nás roky. Smutné fakt. Ja som mala v meste skvelých susedov....chodievali sme von, na návštevy, smiali sme sa, pomáhali si....To sme boli ale v podobnom veku a zložení 🙂 (čiže s rovnako starým dieťaťom).

ametyst123
12. mar 2016

@moni73 Tak skús ísť znova na vyšetrenie sluchu.... a spomen aj točenie hlavy.... možno sa na to pozru lepšie.... Skús si prečítať toto.... kde sa o tom píše... tam sú aj závrate, pocity na zvracanie, poruchy psychiky... spôsobené Menierovým syndromom.....

https://www.slovenskypacient.sk/menierov-syndro...

qidko
12. mar 2016

@tslobik tak ja uz neviem ako ti pomozem ale ametys ma pravdu skus pozistovat co sa da ohladom byvania a prace a postav manzela pred hotovu vec 🙂 pekny vecer drz sa

zuzike123
12. mar 2016

@moni73 Tetania, parada. Tiez ju mam. Na to by ti ale mohli spravne AD zabrat, mne pomahaju, uz takmer nemam uzkostne stavy s tymi vsetkymi prejavmi, co si spominala. Tak skus poriesit ucho a ked bude ok, mozno treba zmenit AD.

ametyst123
12. mar 2016

@tslobik Takže čerstvá dôchodkyňa...? 😵 A býva dcérou a vnukom, a aj syn tam chodí?.... Tak to je jasné.... možno je frustrovaná aj ona z toho, že tam býva.... a s Tebou to nemá súvis.... len si to proste potrebuje na niekom vyventilovať.... a Ty si jej prišla vhod.... Vieš, ked chodila do roboty.... asi jej to nevadilo, kedže nebola doma... teraz má problém s tým, vyrovnať sa, že je na dôchodku... niektorí to proste bohužial nezvládajú.... a stanú sa z nich ufrflanci..... ale Ty s tým nič nenarobíš.... a ked tam sú také susedské zlé vzťahy už roky.... tak potom to ona berie ako samozrejmosť... prísť ku Tebe a naložiť Ti.... My, ked sme ešte bývali v bytovke s mamkou, tak niektorí susedia boli aj dobrí, ale aj takí, ako to povedať.... zloprajní.... bohužial..... ale Ty s tým nič nenarobíš.... skús hladať sama..... a povedz o tomto incidente aj Tvojmu manželovi, nech to rieši aj on..... nech aspon nad tým rozmýšla, že susedia sú odveci.... A ešte jedna vec ..... najlepšie je.... ked sa niekam chceš presťahovať, zistiť si o ludoch, čo tam blízko bývajú, čo najviac..... ak sa dá..... a tak sa rozhodnúť.....

tslobik
12. mar 2016

@ametyst123 A že učiteľka v škôlke......no pekne......Ešte šťastie, že môj má veľmi dobrú učiteľku 🙂 . Vieš, ja som ešte skôr, keď sme sa nasťahovali, rozprávala s tou jej dcérou a ospravedlňovala sa za malého lebo keď bol menší a hlavne chorý v noci dosť plakával. Ona sa len usmiala, vraj to je v pohode. Ešte som im chcela zaniesť aj bonboniéru......Čo už....Muž mi hovorí, že si to nemám vôbec všímať a hotovo. Ona dnes prišla s tým, že tiež mala malé deti ale toto nikdy nerobili. Máš pravdu, že kedysi boli deti iné....aj my sme boli iný. Je to touto dobou, s tým nič nenarobíme. Aby som mala výčitky z toho, že sa moje dieťa v našom byte cez deň hrá? Aj keď teda hlučne?? Ja som tiež ostala ako obarená......ale keď som počula ten tón a štýl reči, vošlo do mňa sto čertov a tiež som povedala svoje....Odišla očividne nahnevaná. Ja som normálne kľudná, nekonfliktná osoba, snažím sa s každým vychádzať ale keď na mna niekto nespravodlivo útočí, tak sa tiež nedám. Uvidím či to bude mať nejaké pokračovanie.....Budem riešiť len nočný kľud....a to dodržiavame na 100%.Ono by bolo dobré nájsť si prácu v meste a potom sa poohliadať po bývaní. Ja som aj rodičom raz navrhla, či by sme si nevymenili byty...to bol taký zúfalý nápad len......ale nepochodila som. Oni sú predsa dôchodcovia, zvyknutí na svoje pohodlie a my navyše bývame na 3.posch. Ja to plne chápem, len zase nerozumiem tomu, prečo oni nechcú pochopiť mna.

tslobik
12. mar 2016

@ametyst123 tá jej dcéra je rozvedená a syn mal veľké problémy - to chodila za mojou svokrou, ktorá jej pomáhala ( v rámci jej práce). Máme našťastie aj dobrých susedov, aj s deťmi...aj dôchodcov manželov, ktorí sa malému vždy prihovoria alebo mu dajú nejakú maškrtu. Len škoda, že táto sa nám ušla hneď v byte ktorý je pod nami a tam to najviac počuť. Ja som prežila život v rodinnom dome, čiže som toto nikdy neriešila.

tslobik
12. mar 2016

Ďakujem žienky.....že sa tu môžem vykecávať takto 🙂 Nevedela som dnes, čo so sebou, už som sa trocha upokojila. Vďaka za povzbudivé slová a prajem krásny večer. Idem kuk tv, ak tam niečo dobré pôjde.

ivka1302
12. mar 2016

@tslobik este ze mame cely dom sami pre seba😘🤗😚😊❤️❤️🌺Ja taketo skusenosti nastastie nemam doma u nasich mame rodinny dom a tu v Taliansku tak isto mame sice pod nami podnajomnikov ale ani neviem ze su tam a keby nieco bolo tak by urcite leteli von☺️😘🤗❤️❤️Ja to vidim tak ze kazda zivotna situacia nas ma nieco naucit 😘😚🌺❤️Aj tento problem sa ti naskytol preto tslobik aby si si uvedomila svoje reakcie a ciny. Vies ludi menit nemozme ale okolie sa zmeni tym ked sa zmenime mi. Vidis ze potom za to vsetko platis cenu ty tym ze sa nad tym trapis a places. Presne ako ti napisala qidko skus hladat na tej tvojej dedinke pekne veci obcas ked nieco hned na zaciatok odsudime tazko si potom priznavame ze to tak nieje. Kedze to zatial nevyzera ze by ste sa stahovali tak by som sa snazila hlavne udrzat pokoj a zachovat si cistu hlavu pretoze takto to dlho nevydrzis. Ja by som to skusila po dobrom a uvidis aky pocit z toho budes mat. Vies hadky vyvolaju len dalsie hadky a nasilie len nasilie. Uz som pocula o vseliakych susedskych hadkach. Jeeej vies co ma teraz napadlo rada som si pozerala cesku komediu ZITRA TO ROZTOCIME DRAHOUSKU a CO JE DOMA TO SE POCITA PANOVE🙂😊☺️😘🤗❤️❤️❤️🌺Urcite si to videla susedia ktori si robili napriek. A najkrajsie na tom bolo prave to ako sa pri flaske spolu udobrili aj ked si potom stale neverili pretoze si prave mysleli ze ti druhi premyslaju presne tak ako oni sami😚😘☺️❤️🙂😊❤️No to ma tak teraz napadlo. Tslobik zacni okolo seba sirit dobru energiu. Skus tej tvojej susede kupit cokoladu alebo kvet a zazvon u nej s malym a povedz jej ze ste sa jej prisli ospravedlnit za ramus. Uvidis ako sa zmeni jej postoj. Vzdy ju pekne pozdrav a nech ju zdravi aj j tvoj manzel a syncek. Uvidis ako sa otoci energia vo vesmire v tvoj prospech. Vies ludia si casto taketo situacie vykladaju nespravne prave tym ze ja som jej nic neurobila ja za nou nepojdem a ja sa neponizim ale POZOR neponizis sa prave naopak porasties v tvojich ociach a aj druhi ta tak budu vidiet pretoze si budes vazit samu seba🌺😘🤗❤️❤️Nehovor si ze to tam nenavidis vidis to je taka skuska tslobik pre teba. Ked sa naucis zvladat situacie na mieste kde sa ti nepaci a s ludmi ktori su ti nesympaticki a ktori ti to robia vsetko este tazsie najdes samu seba najdes v sebe silu zmenit sa a vtedy budes mozno pripravena aj zmenit miesto svojho bydliska😘😚☺️❤️❤️❤️🌺Vsetko sa pre nieco deje. Ja mam manzelovho syna ktory ma downov syndrom a verim ze mi bol dany aby som sa pri nom nieco naucila. A aj sa ucim aj ked mi to ide pomaly a obcas to nedokazem akceptovat ale najskor som si myslela ze moje stavy mam tak trocha z neho ale moje stavy boli iba z mojej mysle z mojej situacie a prave pri nom sa mam ucit tomu co mi v zivote chybalo a on mi to aj ukazuje ale je tazke to prijat. Verim ze to zvladnes len si nehovor ze to uz dalej takto nevydrzis. Naber silu a chod hlavou proti muru uvidis ako sa bude tvoj zivot menit a zaroven ludia okolo teba🤗😘😚❤️❤️❤️❤️

qidko
12. mar 2016

No dievcata moje dopijem kavu ( jacmenu) a idem spat kazdy uz spi len ja strazim zacala som pozerat OTO na jednotke ale nezazivne☹ tak pojdem do hajan pekny zvysok vecera krasne sny uz len tri dni a budem mat doma moje zlato🙂( manzel)xi- xi a neponocujte. DOBRU NOC

staninka30
12. mar 2016

@ametyst123 Ahoj injekcie mi Mamina zohnala Nemam psychiatricku a obbodak predpise Tu v uk akurat AD

ametyst123
12. mar 2016

@staninka30 Ahoj Staninka, tak táto informácia mi nejak ušla.... takže Ty si v UK ? No tak to už potom chápem.... a tam predpisuje ADčka obvodný lekár...? Zaujímavé..... 😖 , ale viem, aj ja mam dve kamošky, čo sú zase v Irsku, a tie tiež majú problém, aby im lekári predpisali nejaké lieky, alebo pre deti.... tam sa proste z toho dostaň sám..... Takže aj im ich mamky posielali hlavne pre deti lieky, akože Nurofen sirup, Paralen sirup... a kvapky do nosa,... a také veci....aspon tak mi to písali..... No ale predpísať ADčka obvodným, a ešte bez nejakých ukludnovakov.... teda v Tvojom prípade to bol ked dobre pamatam Apaurin... nie?.... Ale ten mne osobne dobre zaberal... davali mi ho na pohotovosti.... a bolo mi po nom dobre.... Držim palce, nech sa Ti dari..... 😉

ametyst123
12. mar 2016

@tslobik Ahojky Tslobik.... z rodičov si nerob nič...očividne je pre nich podstatnejšie ich pohodlie ako zdravie ich dcery... .tomu hovorím "super prístup k deťom".... 😖 .... ale nevadí.... ja verím tomu, že Ty sa vynájdeš.... mám z toho dobrý pocit, a tiež si myslím, že máš odvahu riešiť veci, a to je super.... tak ako píšeš, skús pohľadať prácu, hlavne takú, akú Ty chceš, prípadne sa ozvi aj v tej starej práci.... a určite sa poobhliadni aj po nejakom bývaní.... Ked budeš mať možnosť ísť pracovať, že sa Ti naskytne príležitosť, povedz to svojmu manželovi, a uvidíš, ako sa zachová.... a ak mu na Tebe záleží... a na Tvojom zdraví.... tak to urobí,... mohol by prispieť aj pri hladaní bývania..... 😉 nenápadne by som ho potom do toho zapracovala.... 😀 .... Niekedy treba našich chlapov jemne postrčiť, ale tak aby si nevšimli, že ich chceme manipulovať, to nie, ale niekedy je fakt dobré, ked si aj chlapi myslia, že prišli so super nápadmi sami.... 😉 ... Aj oni chcú byť docenení.... 🙂 ... Tak teraz by som urobila nanho inú taktiku, nie výčitkami, hádaním a tak nanho ísť, skôr naopak, zľavniť z toho, a skúsiť inak.... určite vieš, ako na svojho manžela ísť.... 😉 ... mohol by napríklad skúsiť posurfovať po nete, (ked už budeš mať nejakú prácu v zálohe)... nech pohladá byt alebo dom vhodný na bývanie.... ale aj Ty skús hladať, a nenápadne mu vhodné bývanie ukáž.... mohol by oťuknúť potenciálnych susedov , a tak..... Nech sa chlap trošku realizuje...nech má pocit, že niečo preto aj urobil..... alebo že to nakoniec bol jeho nápad..... 😵 😵 😵

ametyst123
12. mar 2016

@tslobik A to s tým, že si bývala v rodinnom dome od detstva.... môže tiež byť pre Teba problém, ked teraz bývaš v bytovke.... Pozri, moj manžel tiež žil celý život v dome na dedine... ja v bytovke, a chcela som bývať v dome, nie v byte.... a ked k nám vtedy môj ešte nie ako manžel chodil na navštevy... nemohol vydržať v byte... a to bol krásny velký trojizbák.... proste ho to stále ťahalo von.... von z bytu... nevedel si proste zvyknúť na byt..... Takže som rada, že teraz bývame v domčeku, hoci je okolo neho stále kopec roboty, ale môj manžel by v bytovke nevydržal....a ja som tiež sťastná, že sa mi vlastne splnil sen .... 😉 Takže možno aj z tohto dôvodu si frustrovaná, že si zvyknutá bývať v dome, a nie v bytovke.... je to dosť podstatný rozdiel.... Ja si môžem aj v noci zapnúť práčku... a nikto sa nepríde sťažovať, že mu hučí práčka vo vedlajšom byte.... 😠 ... alebo ked vrtame... nelezieme nikomu na nervy... alebo deti pobiehajú jak splašené.... ale nikomu to nevadí... lebo nikto pod nami v pivnici nebýva... 😀 ...... nikto sa teda nemôže sťažovať.... je to obmedzujúce.... ale niekomu to zase takto vyhovuje.......každý je iný....

eliska13
12. mar 2016

@qidko nepacil sa Ti OTO? Mne velmi aj pesnicky boli super.Moji chlapi zaspali o 21 tak mi konecne nikto neprepinal televizor🙂)

@tslobik fiiha to je pekna koza ta suseda.Neviem si predstavit co by robila, keby si mala 2 ci 3 deti.Tiez by som nad tym dlho premyslala, ale plakat netreba:x
S takou zenskou si nepomozes nocny klud dodrziavate a neverim, ze jeden maly chlapcek narobi taky ramus.To je dobre, ze si jej povedala svoje.my sme mali volakedy nad sebou aj pod sebou manzelsky bezdetny par aj som sa niekedy hanbila, ale ludia, ktori nemaju deti nevedia pochopit, ze deti su hlucne🙂
@qidko uuuz? A len tot si pisala, ze ide prec ako ten cas leti.
Kolacik idem robit zajtra doobeda uz sa tomu nevyhnem, lebo som to povedala synovi a ten ho chcel robit dnes vecer🙂a priznavam boli sme dlho v parku taka som prisla uzimena, ze som cely vecer pod dekou a uz sa mi nic nechcelo🙂)
Tak dobru noc vsetkym

staninka30
12. mar 2016

@ametyst123 Je to Presne Tak Ako pises!!!pomoz Si sam!mam predpisane tabletky proparanolol a citalopram ale neberiem ich pretoze moj problem tie tabletky nevyriesia..Presne Tak obvidak to predpise..Na psychologa cakam Na listine Od oktobra..😬Mam ist v piatok ale Asi Aj Na to kaslem platila som Si sukromneho£50na hod ale nic mi to nedalo Aj ked bola som tam sice Len 3krat..,Nasla som tu jednu milu osobku @ivka1302 staci Ze mi napise a hned mi Je Lepsie🙏😊🌸nech sa ti dari?a Ty mas pp ci depky?

staninka30
12. mar 2016

Nurofen tu v manchestri zozenies Aj kvapky do nosa😂😂😂ale bylinky probiotika-Napr pre synceka som Tu nezohnala Ze pite yakalut to Je Ako actimel..😂Alebo ked mas chripku Tak ti daju Len paracetamol a pi orange dzus😅No su Tu riadne mimo vsak uk zdravotnictvo Je Na najhorsich prieckach..ale zase co som pocula Na svk prepchavaju antiviotikmi Tak Neviem co Je lepsie...

staninka30
12. mar 2016

@amethyst123 Dobru nocku

baklik
13. mar 2016

@ametyst123 nie kazdy kto byva v byte sa obmedzuje.ja mam dojem,ze vnasom panelaku maju takmer vsetci pocit ze su v RD a nie v bytovke. 😖 suseda za stenou pracka do polnoci,co na tom,ze nam hluk ide do bytu a rusi nas,nad nami dupot ako kone,trieskanie dverami v noci, skoro rano,rano budicek so susedmi a mohla by som pokracovat 😠

tslobik
13. mar 2016

@eliska13 veď to.....a to ešte rozmýšľame, že by sme si zaobstarali malého psíka....len takého mini. No teraz neviem.

ivka1302
13. mar 2016

@tslobik pozor niekedy maly mini psicek je horsi ako velky maxi☺️😘🌺❤️❤️❤️

tslobik
13. mar 2016

@ivka1302 🙂 🙂 viem.....Psík pôsobí ukľudňujúco, bolo by to vhodné aj pre mňa, aj pre syna.....len čo s babou? 😀 Á....kašlem na to. Neboli by sme jediní čo majú v tomto vchode psa.....

qidko
13. mar 2016

@tslobik no ja mam v byte psika a ver ze zalezi len na tebe ci ho budu susedia pocut nas je spachtosko aj teras este spi ...a velmi mi dodava energiu staci ze primne lezi a ja ho skriabkam🙂



@eliska13 mna to vobec nenadchlo ale aspon som si pospala teras uz odychujem navarene,upratane kolac sa chladi ....vonku je slniecko ale fuka ako blaznive

Peknu nedelu plnu pohody ,lasky a slniecka zo srdca prajem

ametyst123
13. mar 2016

@baklik No práve preto ja osobne bývam v RD.... mne bytovka vadila, bývala som v bytovke do svojich 25 rokov, a vždy si susedia robili, čo chceli, ešte ked sme boli malí, sused nad nami vŕtal aj v noci... a to len preto, že nemal môjho otca veľmi rád, proste mu raz môj otec vyčítal, že prečo prášia celý veľký koberec z obývačky cez okno.... a robili to každú sobotu, my sme boli ešte malí, a niežeby išli vonku na "trepáky" vytrepať koberec... ale šup ho cez okno celý von,... a prášiť....a všetko išlo, ked sme náhodou nestihli zavrieť okná.... do nás.... ten bordel a prach... ostaval aj na našich oknách...tak mu ho pricvakol môj otec do okna.... 🙂 ... odvtedy nam ten sused robil zle..... No ozvi sa... ale na druhej strane ... deti sú deti... a aj ked sa ja napríklad snažim ako len chcem.... neviem svoje deti ustrážiť tak, aby proste nechodili , nebehali po chodbe... a nedupkali nohami, či už podobrotky, a kolkokrát aj pozlotky.... a aj tak robia hluk.... budem ich furt len okrikovať, a kričať na nich,? aby prestali, šak už aj tak na nich hučím dosť.... teda som hučala.... dokedy sme chodili k mamke na návštevu.... Teraz už moja mamka nežije... ☹ .... tak sa tá suseda, ktorá bývala pod mojou mamkou, nemusí trápiť, že tam už budeme chodiť na návštevy.... 😖 😢 .... ale jej vnuk robil horší hluk , ešte aj v noci reval a kvičal... ale toto bolo v poriadku....že?.... 😖 ... Takže na mna sa prišla vykričať, a pritom oni robili toto isté, a to ma naštvalo.... 😖 ...
Inak, ked bývaš v bytovke, alebo aj v rodinnom dome, všetko má svoje pre aj proti... všetko má svoje výhody, ale bohužial aj nevýhody.... tak bud sa s tým zmieriš.... že bývaš proste v bytovke... resp. sa slušne s druhými...napr. s tou susedkou o praní prádla porozprávaš, že všetko počuť aj u vás, a že tým ruší nočný klud... a nech perie cez den.... ale s ostatným Ti proste neporadím... v bytovke je to tak.... a teraz čo... povadíš sa so všetkými susedmi?.... 😔 .... lebo ten robí to, druhý ono, tretí tamto, a štvrtý hento....? Tak bud sa s nimi pekne o tom porozprávaš, ale nie nahučať na človeka, jak tá suseda mojej mamky.... ja som jej nikdy nič neurobila..... alebo sa s tým naučíš žiť, alebo máš aj tretiu možnosť, ak to nie je pre Teba akceptovateľné.... tak sa presťahuj do RD.... My sme to tak urobili a sme spokojní... a nemysli si, že bývame v suuuuuper rodinnom dome.... práve naopak..... prerábame starý domček ...už pomaly desať rokov... lebo na to nie sú financie... ale máme relatívne pokoj od susedov.... Prišli sme do domčeka, v ktorom nebol sprepáčením ani záchod.... iba kadibudka vonku.... ani kúrenie, mrzli sme cez zimu vo vetrovkách.... pri piecke... ale prežili sme... urobili kuštik po kuštičku najprv kurenie, potom aj kupelku so záchodom.... trvalo nám to pekne dlho... a ešte stále nemáme dokončené izby ako obývačku, spalnu, detskú.... ale dá sa v nich bývať... majú síce dyľe.... teda dosky na zemi namiesto betonu, a pod tým je hlina... tak si predstav, ked na jar sa začnú rojiť mravce..... 🙂 ... alebo v zime niečo škrabká od spodku.... 😀 malí susedia... našťastie nemajú kade sa prepchať.... ale snažíme sa a bývať sa tu dá... máme to vymaľované steny, tie dyľe... a fungujeme.... ako sa dá.... takže ak sa Ti nepáči v bytovke, skús Rodinný dom.... alebo sa zmier s tým, kde bývaš... a mysli na to dobré, čo v byte máš... napríklad... nemusíš v zime kuriť, nakladať drevo do kotla, nemusíš sa starať o celý dom.... ked sa niečo pokazí, a nastastie mám chlapa, ktorý tieto veci všetky robiť vie,... lebo keby nie, opravára nemám z čoho zaplatiť..... takže asi tak.... tak sa pozri na to aj z tejto stránky... Nielen furt frflať na susedov, lebo sú takí a onakí.... a možno aj Ty niečím lezieš "na nervy" im..... 🙂 to Ta nenapadlo... len Ti to možno nikto nepovedal.... Takže ja hovorím jedno.... ak sa Tslobik naozaj cíti v tej bytovke zle, nie je jej tam dobre... a ešte sa príde aj suseda na nu vykričať kvôli dieťatu, ktoré plne chápem, sa proste nedá vypnúť na gombík.... a nie je tam spokojná.... a má z toho psychické problémy... chcela som jej poradiť nech si nájde niečo, čo sa jej páčiť bude.... vždy sa dá s tým niečo robiť.... Ja som urobila tiež, ako som chcela.... sú to len výhovorky.... ak chceš, tak s tým niečo urobiš, ja nehovorím, že máš ísť teraz proste sa presťahovať... alebo kričať na susedov..... ale porozprávať sa "normálne" s každým zvlášť.... tak ako tu už písala nejaká babenka, teraz nepamatam presne.... ale ísť s dezertíkom... alebo upečeným koláčom.... 🙂 a poprosiť o nočný klud.... 😉 .... prečo nie?....Inak budeš frflať vždy.... a nezmení sa to .... nijak.... U Tslobik je viac tých negatív, ktoré na nu vplývajú až tak, že má z toho všetkého aj psychické problémy.... a to už je na zváženie.... radšej si splniť sny, ako prežívať, a na mieste, kde sa jej absolútne nepáči, a nie je s tým stotožnená absolútne..... 😉 ....

A ináč, v bytovke ide voda, ked zapneš kohutik... aj teplá. ... v RD si to musíš zabezpečiť sama.... v bytovke otočiš kohutik, a ako tak si vykuriš byt.... aj ked niekedy kuria tak, ako keby ani nekurili.... viem svoje.... ale v RD si nakúr sama... alebo si kúp kotol, bud na drevo, alebo na plyn, alebo na peletky... alebo azda aj na drevo a plyn naraz.... v bytovke vymaluješ steny.... a je to.... vymeníš podlahu a je to.... v rodinnom dome, si poopravuj steny sama,.... vytrhaj dosky... a daj betón a až tak podlahu položiť.... atd atd.... ešte upratať aj okolo domu... aby Ti mesto nevyrubilo pokutu, pre nejaký neporiadok na dvore.... atd atd.... to píšem len príklady.... tak netreba vždy len frflať... a na tých druhých... bohužial... A ešte dodám... my sme mali v byte predtým... suseda, čo v kuse vyhraval.... na rôzne hudobné nástroje počnúč bubnami, až po gitaru... elektrickú... nie obyčajnú... a ten hluk bol v kuse každý den.... dalšia suseda cvičila na klavíri.... každý den... tukala do klavesov.... 🙂 .Ja hovorím, že bytovka je taká jedna dedina, ale zhustená v jednej kôpke, na velmi malom mieste..... je to proste králikáren..... tu kde bývam, sú domy od seba trošku od seba, takže trošku mame klud.... ale tak či tak je to dedina, kde sa každý starie o toho druhého.... resp. do toho druhého... aj ked býva kilometer od nás.... 🙂 🙂 ... takže tak jak v bytovke.... 🙂 .

Neber to v zlom... ale pozri sa na to aj z inej stránky.... a trošku cháp aj tých druhých.... alebo s tým niečo pozitívneho urob..... 😉

ametyst123
13. mar 2016

@staninka30 No ten Nurofen som dala ako príklad.... ale aspon tak mi to "barvitě" vykreslovala moja kamoška.... že proste zdravotníctvo ...je tam dosť teda úbohé.... a to s tými antibiotikami... neviem,,, nehovorím, že iní lekári nepredpisujú často ATB.... ale moja obvodná veľmi nechce dávať antibiotiká, a ani naša detská lekárka tiež nie.... moji malí ...mali za minulý rok predpísané ATB iba raz, ked už boli riadne chorí.... takže neviem.... ale netvrdím, že všetci lekári sú takí.....

ivka1302
13. mar 2016

Dakujem za srdiecko potesilo ma 🌺☺️😊😘🤗😚❤️❤️❤️❤️Zelam vsetkym krasnu nedelu🙂😊🌺😘🤗❤️❤️❤️