Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
5. apr 2016

@ivka1302 dakujem pekne z celeho srdca😀....este ze mas po boku manzela ktory ta vzdy podrzi,alebo dvihne?🙂 pekny zvysok dna prajem pa

qidko
5. apr 2016

@3009 dakujem ti veeeelmi pekne😀potesila si ma

bambulka05
5. apr 2016

Ahojte zienky tak u mna sa to strieda dobre dni zo zlymi. Stale nejako nepocitujem ucinok AD. Beriem ich uz tri tyzdne. A telesne priznaky ma prenasleduju. Bola som uz aj na kontrole. Psychiatet mi povedal ze urcite vidi u mna pokrok po psychickej stranke. Pokial ide o fyzicke priznaky ze to treba este cas. Na kontrolu idem 6.5, Zajtra idem na dalsiu psychoterapiu. A vy ako ste na tom?

3009
5. apr 2016

@bambulka05 za tri týždne všetky príznaky depresie neprejdú, hlavné telesné idú veľmi pozvoľna. Nedá sa nič uponáhlať. Ver doktorovi, má pravdu. Psychoterapia ti uzdravenie urýchli. Ono ako sa začínaš uzdravovať, tak presne sa striedajú lepšie dni s horšími, ale postupne tých dobrých dní bude viac a viac až si uvedomíš, že tie zlé dni prichádzajú čoraz menej a menej. Drž sa.

babika1234
5. apr 2016

@ametyst123 Tak super tešim sa velmi s tebou ,dala si si na atak uzkosť dačo ?

bambulka05
6. apr 2016

@3009 dakujem za odpoved. Tak budem len trpezliva. A dufam ze sa ani nenazdam a jedneho dna zistim ze mi je super.

qidko
6. apr 2016

@ivka1302 dnes mi je super vcera boli kamosky vykecala som sa😀boli sme sa prejst proste super den,vecer bola suseda s rodinou mi zablahozelat po dlhej dobe som pila🙂 stamprlik bieleho sucheho vinka bolo vyborne vydrzalo mi cely vecer 😀.....citim sa dobre dufam ze to vydrzi.....a ty ako odychujes? Teras mas vela casu pre seba Ked nerobis tak si to pekne uzivaj

@evak12 prosim ozvy sa myslim na teba kazdy den verim ze ti je uz lepsie drz sa

qidko
6. apr 2016

ahojte no a už som sama dcera isla makat pride až v noci tak teras budem mniacit na nete 😀 .....bola som na prechadzku ale musela som sa vratit lebo sa zatiahlo a vyzera to na dazd presla som sa bolo krasne kedze byyvam na konci dediny kde vevericky davaju dobru noc 😀 maju tu sukromnici kozy 5 velke a 9 kozliatka su velmi pritulne a dodavaju pozytivnu energiu ked ich hladkam mozno sa vam to bude zdat hlupe ale mne to velmi pomaha.......trochu prispevok o nicom ale som rozhodnuta ze vam napisem vzdy ked mi bude smutno aby som nato nemyslela 😖 samota je zla a myslienky behaju kade tade,ale ja sa nepodam zvladnem to ......prajem pekny vecer nech sa vam dari obimam vas

ivka1302
6. apr 2016

@qidko super som rada ze si mala vcera krasny den🌺❤️😘🌸🌼🤗💞💞Ja sa tiez drzim dnes sme boli a manzelom pozerat auto lebo on potrebuje nove resp.vraj nove da mne a on si necha to stare tak som si posedela v audine a v mercedese a skusala ktore mi viacej sadne🌺❤️💞😊😘🌸kedysi by som si to mozno viacej uzivala ale teraz su pre mna zivotne hodnoty ine. Ked clovek prejde takou zivotnou skuskou akou prechadzame mi tak tak je krasne uz len to ze som dobre spala a ze si mozem urobit krasny den s kamoskami alebo ako pises ty qidko staci pohladit nejake zvieratko a nemusi to byt nova audi hahaha🌸😘💞❤️🌸🤗🌺Casu mam teraz dost tak sa snazim robit to na co som v sezone nemala cas. Poperiem vsetky zimne bundy a topanky a zacnem upratovat dom aj vylicit by sme mohli. Uz mam vycistene balkony a cele podkrovie tak pomaly sa zamestnavam🤗🌺😘💞😊❤️🌸🍀🍀Uz sa aj u nas oteplilo ale mozno bude tiez prsat. To ze zvieratka davaju energiu je pravda ja som bola pred dvoma rokmi s manzelom v Mexiku a kratko predtym mi zacali moje depresivne stavy. Chcela som velmi plavat s delfinmi tak sme navstivili park a boli sme tam cely den delfiny nas tlacili za nohy a davali na pusinky a ked som sa jedneho chytila za plutvy tak so mnou plaval bolo to super a uplne som tam zabudla na moje problemy chcela som tam byt cely pobyt🌺💞😘😊❤️💕🤗😘No co domov som si ho zobrat nemohla😂😂😂🤗😊🌺😘❤️Asi pojdem zaciatkom maja na SK tak to vyzera uz som to troska planovala tak dufam ze to vyjde🌺💞😘🌸❤️🤗😊💕🍀Tak qidko ked ti bude smutno mozme si zavolat alebo sa aj stretnut kto vie?????😘🌸❤️🌺🤗😊💕🌼🌼Zelam vam krasny vecer a tesim sa na vecernu modlitbicku😘😘😘😘🌸❤️💞💞💞🍒🤗🌺🌺

bambulka05
6. apr 2016

Dievcata musim sa vam pochvalit dnes moja dcerka vyhrala 2.miesto v okresnom kole v anglickom prednese basne. Som na nu takaaa pysna. Hned mi je psychicky lepsie☺

qidko
6. apr 2016

@bambulka05 ahoj mas doma sikulku pre ktoru sa oplati porazit hnusnu chorobu 😀 blahozelam nech taketo mile pozitiva mas kzdy den drz sa

tslobik
6. apr 2016

@qidko Ahojky, tak diagnoza je potvrdená...zhubný nádor na hlasivkách.....o to horšie,že môj otec žil spevom......spieval v zbore. Budúci týžden ho majú operovať....bez chemo.....To sme sa zhodli celá rodina, že by sme s chemoter. nesúhlasili........Som neskutočne vyčerpaná. Po práci idem na autobus k našim, aby som ho ošetrila.......mama má s tým problém.......Prídem večer, keď je malý v posteli už. Nie som s mužom ani so synom......chcela by som byť všade na 100% - nedá sa mi, som dosť vyčerpaná............

bambulka05
6. apr 2016

@janka banka kde si zmizla. Dufam ze sa mas dobre.

qidko
6. apr 2016

@tslobik ahoj zlaticko mrzi ma to.....ale nezabudaj na seba potrebujes si odychnut ked sa zosypes nebudes nikomu napomocna skus si najst cas na seba manzela a synceka aj oni ta potrebuju.....Boh ti da silu aby si to zvladla tomu musis verit.....davaj na seba pozor drz sa sme s tebou...

@ivka1302 super mozno sa aj stretneme co vies ked pan da aj motyk vzstreli 😎

qidko
7. apr 2016

dobre ranko dievcata tak dalsi pekny slnecny den pred nami.....vstala som skoro pila som kavu pri vychode slnka a teras lezim na gauci a vysim na nete 😀 .....v noci som mala znovu problem dychat musela som to rozchodit ale myslim ze to bolo preto ze dcera robila do 22.00 a ja som bola sama a cakala som ci dojde v poriadku 😢 ....ale uz je dobre verim ze to vydrzim.....neviem co budem robit ale ieco vymyslim 😀 .....

Ivuska moja dakujem ze som ta spoznala keby si vedela kolko sily si mi dodala neda so to ani opisat ja viem ze som ako pokazena platna ale som ti veeeeelmi vdacna prajem pekny den uzi si to a neprehanaj s upratovanim 😀

@tslobik prajem ti pekny pohodovy den myslela som vecer na teba bojim sa ze to prehanas a je toho na teba privela ☹ ....prosim ta mysli aj na seba nemozes byt vsade na 100% neda sa to davaj n

evak12 neozvala si sa takze si este v nemocnici myslim na teba chybas nam verim ze ti hospitalizacia pomoze a budes opet s nami a s tvojou milujucou rodinou drz sa 😎 pekny den

qidko
7. apr 2016

@tslobik prepac malo tam byt davaj na seba pozor sorry ale pisem na PC lebo moj tablet strajkuje 😀

ivka1302
7. apr 2016

Dobre ranko dievcata🌺😘💞🌸❤️🤗💕😊ako mame na SK? Nam tu leje ako z krhly je tma a hmla hruuuza😂😂😂😂Este ze mam na dnes co robit doma lebo von pojdem mozno tak nakupit a spat🌺💞❤️🤗💕😊😊🤗Ale nevadi aspon sa rychlejsie roztopi sneh a pride jar aj ku nam🌺💕🌺😘💞❤️Zelam vam krasny den a pohodu v dusi😘🌸🌺🍀💖💜😊🤗🌺

qidko
7. apr 2016

@ivka1302 na SK je krasny slnecny den poslem ti z neho trosku 😀

ivka1302
7. apr 2016

@qidko jeej dakujem uz sa troska rozjasnieva🌺💞🌸❤️😘🤗💕😊🍀🍀

janka_banka
7. apr 2016

@bambulka05 Ahoj bambuľka moja ... som šťastná, že na mňa myslíš 🙂 ... mám sa celkom fajn, len čo som písala o tom mojom kolegovi,tak odišiel navždy...ale z mojej hlavy nie a nie... plačem už tri dni a to tiež na mojej psychicke moc nepridáva a zase som začala mať úzkosti a som totálne vyčerpaná :( ... a k tomu rodina, práca ... ja sama neviem prečo si takto komplikujem život, prečo proste neprestanem myslieť ... prečo sa tak viažem na ľudí...ja viem, že lekárka má pravdu, že si z 50% robím sama, ale prerob svoj rozum ☹ ...a Ty moja ako sa mávaš??? U nás krásne svieti slniečko a ja by som utekala von.... 😝 😝 😝 😝

bambulka05
7. apr 2016

@janka_banka no som rada ze si sa ozvala. U nas je pekne pocasie tiez. Pred chvilou sprchlo ale len tak kratko. A zase svieti slnko. Clovek sa hned lepsie citi. Ja sa mam celkom fajn po psychickej stranke aj ked niekedy ma este prepadne ci sa z toho dostanem. Ale snazim sa tieto myslienky zahnat pracou. Ale este ma sem tam sprevadza to mravcenie. Ty si sa ho uz zbavila? Mne doktor povedal ze mam byt trpezliva. Este je to vraj kratky cas. Psycholigicka ma chvali ze citi zlepsenie. Ale aj ja som asi ako ty mozem si za to z velkej casti sama. Ale bojim sa ze ma neprerobia. Pokial ide o toho kolegu urcite to chce cas. Asi to tak malo byt. Pekny den.

qidko
7. apr 2016

@janka_banka ahoj velmi sa nudim tak som si presla tvoje prispevky a fotky 😀 mas krasne deticky jedna ako druha dve usmiate krasne slniecka......tak sa prosim netrap pre chlpa co zato nestoji ak odisiel bez rozlucenia 😠 je to somar...sorry za vyraz nestoji ti za trapenie .....vsetko preboli mas krasnu rodinku mas pre koho zabojovat tak bojuj 😝 😝 😝 das to verime ti drz sa pekny den

tslobik
7. apr 2016

@qidko ďakujem za povzbudivé slová.....Hneď ako sme sa to dozvedeli, musela som ísť k MUDr. aj mi dala papier k obvodnej aby mi mohla napísať PN-ku s celodennými vychádzkami. Ale zatiaľ som tam nebola a chodím do práce, keďže teraz aj peniaze potrebujeme. Aspon sa trocha odreagujem. Teraz som sa zo dva dni tak nejako ukľudnila na chvílu....uvidíme čo bude ďalej.

ivka1302
7. apr 2016

@tslobik je mi velmi luto ze mate v rodine taketo problemy. Tslobik aj moj otec zacal s chemoterapiou a vraj stale chudne. Je mi z toho velmi smutno ale nemozem nic robit. Moj otec ma doma ludi ktori mu pomozu a ja sa modlim aby to bolo zase vsetko dobre❤️😊🌺😘😘😘😘Vzdy ked som odchadzala z domu som si rodicov vyobijmala lebo som si nebola nikdy ista ci ich pri dalsom navrate znovu uvidim🌸🌺🍀🌼🌼☘🍀Tslobik aj bolest znamena uzdravenie. Ked sa obcas clovek nachadza v situacii odkial niet vychodiska moze to znamenat nasmerovanie na inu cestu. Neboj sa tej cesty. Boh ti neda nic do tvojho zivota co by si neuniesla a ked sa ti to bude zdat tazke on to ponesie s tebou🌸🌺🍀💕💞❤️❤️🌸Nikdy nie si sama. Vsetka bolest v nasich zivotoch nam dava silu prechadzat dalsimi a dalsimi zivotnymi skuskami🌺🌸🌼💞☘🍀🌸🌺Aj z bolesti a beznadeje moze povstat novy pohlad na zivot a zivot samotny🌺🤗❤️🌸💕🍀Nebojuj sama proti sebe odovzdaj vsetko do spravodlivych ruk Bozich a uvidis ze situacia sa vyriesi ako zazrakom sama. Nezbudaj na seba a na tvoju rodinu aj oni ta potrebuju nevzdialuj sa od nich🌺🌸🌼🍀💞zacni mysliet viac na seba a nesnaz sa drzat za kazdu cenu kontrolu nad celou situaciou🌺🌺🌸😘🌸🌸v zivote ide aj tak vsetko presne tak ako ma ist.Pust to z tvojich ruk aby to mohol prevziat ten kto to najlepsie dovedie do stastneho konca🌸🌺🍀🤗😘sme s tebou a myslime na teba🌺🌸🤗🤗🍀🌼💞💜💖💙💚

ametyst123
7. apr 2016

@babika1234 Ahojky, tak už nemám také preháňačky, ale občas sa objavia, ale dá sa to zvládnuť.... na tom gastre samozrejme nezistili nič.... nemám ani celiakiu, ani Histamínovú intoleranciu, ani vredy žalúdočné.... takže bude to psychika.... ale odporučil mi ísť ešte na vyšetrenie ....kolonoskopiu..... ale podla mna je to zvládnuteľlnejšie ako tá trubica do krku.... tak uvidíme... najhoršie je... že dva dni predtým vyšetrením nemám brať ADčka ani Rivo.... tak neviem, čo urobím... lebo pri tom vyšetrení dávajú silné lieky.... a to môže spolu s ADčkami a Rivotrilom spôsobiť znásobenie účinkov týchto liekov..... tak neviem, asi si zoberiem volno pár dní pred a aj počas vyšetrenia, aby som bola doma..... neviem, ako to zvládnem.....
Na ten atak som si dala nie polku Rivotrilu.... ale dala som si ešte jednu polku Rivotrilu... a prešlo to.... takže asi občas, ked takéto niečo na mna príde, musím dať vyššiu dávku... našťastie týchto stavov pomaličky ubúda.... už to nie je také, ako na začiatku..... Uvidíme....
Mám ísť ešte na interné vyšetrenie..... ale to až v máji.... tak uvidím....lebo lieky na tlak momentálne neberiem... nerobia mi dobre..... ale tlak, ked mám vyšší, mi tiež nerobí dobre.... tak ja neviem.....

Drž sa, Babika, a pozdravujem všeeeeeetky dievčence, aby ste sa držali..... musím ísť spať.... som totálka unavená..... odkvecnem.... a ráno do roboty.... fúúúúj.... ale čo už : "Chodiť do práce je posledná možnosť, ako prísť k peniazom.... 😀 😀 😀 " ... a ja inú možnosť nemám.... 🙂 takže bohužial.... ale nevadí.... asi tam aj tak dlho v tej firme nebudem..... uvidíme..... Čauky.....

ivka1302
7. apr 2016

@janka_banka Svoj rozum neprerobis Janka ale mozes zacat pracovat na sposobe svojho myslenia🌸💞🌺🍀❤️🤗😘🤗Uz vies co ta trapi a co ta privadza do zufalstva a stale sa tocis v tom istom kolotoci. Nenapadlo ta ze ked sa ten tvoj kolega takto ku tebe zachoval ta k si vobec ale vobec nezasluzi aby si sa koli nemu takto trapila?🌺🍀💕🌸🌼🌸🌺🍀❤️Musis si zacaat vazit samu seba a nepremyslat stale nad minulostou co si mala alebo nemala urobit alebo ze si si zobrala toho nespravneho muza💕🌸💞🌺❤️🤗😘Janka urcite mas toho spravneho a mas krasnu rodinku len zacni hladat tie pozitivne veci vo vasom vztahu. Pozeraj na to dobre co ste spolu prezili. Vies nas zivot je ako na hojdacke myslim ked zije clovek v depresii tak si skratka nevies uzit den tak ako by si si ho uzila za normalnych okolnosti a nevychutnas si tie krasne okamihy tak ako by si si ich vychutnnala za normalnych okolnosti. Cakame aby presiel jeden den v nadeji ze zajtra bude lepsie a ked nie tak pozajtra bude lepsie🌺🍀❤️🤗🌼🌸💕😘💞Davame vinu nasim blizkym za to ako nam momentalne je a pritom riesenie je v nas🍀🌺❤️🌸🤗Aj ja som sa velakrat pytala samej seba ci by som mala stavy depresie keby som zostala doma na Sk a poviem ti ze som si ista ze by som rovnaku situaciu zazivala aj doma. A mozno budes sklamana ale aj keby si si zobrala za muza princa na bielom koni tak mi ver ze by si pri nom mala rovnake stavy ako mas teraz😘🌺💞❤️🌸🌸🌸. Ja som chcela zmenit cely moj zivot chcela som odist od manzela isla som na Maltu hladat zmysel zivota a pokoj v dusi ale ak toto nenajdeme vo svojom vnutri tak v nasom okoli a vonkajsou zmenou nezmenime uplne nic💞🌺❤️🤗😘🌸🌼💕Mas toho koho mas mat a si tam kde mas byt odpoved mas vo svojom vnutri prestan riesit vonkajsok a pocuvaj svoj vnutorny hlas Myslis si ze keby si odisla od svojho manzela a deti nasla by si pokoj?Kym si neupraces vo svojej mysli tak ho nenajdes. 🌺🌸💞❤️😘Prvy krok je zacat si vazit samu seba a objavit lasku k sebe samej potom mozme lasku davat aj inym a ked sme schopne milovat a davat lasku tak sme schopne vidiet aj to ze druhi nas miluju presne take ake sme a to nas naplna pokojom🤗🌺🌸🌼💞🍀😘❤️

qidko
8. apr 2016

@tslobik ahoj davaj na seba pozor a mysli na to ze mas rodinu co ta potrebuje ivka to pekne napisala tebe aj janke banke ja niesom az taka vyrecna ale suhlasim s nou..... 😀

@ivka1302 si uzastna tvoje slova dokazu nastartovat a pozytivne naladit som velmi vdacna ze sa tu o nas staras Boh ta poslal medzi nas aby si nam bola oporou a som zato veeeelmi vdacna......musim s priznat ze vcera som sa s vami nemodlila unava ma zmohla okolo 19.00 som zaspala a vstala som o 5.00 😀 .....dnes som uz stihla prechadzku zo psom a este dobre ze som vstala skor lebo o 6.00zacalo liat a to poriadne dnes som chcela ist ku konikom kamarat ma tazne kone cca 150m odomna su krasne .....maju tolko energie ze citim ako by prechadzala namna a maju radi jablka tak maskrtia z ruky 😀 .....takze nahradny plan upratat skrine vytriedit veci a darovat ich jednej rodine ktora to potrebuje aspon troskuim pomozem skoda ze nemozem aj inak ale co myslim ze aj to pomoze 😝 .....uz par dni neberiem Hypnogen ani Lexaurin 18-mam kontrolu u psych. konecne tam nemusim chodit kazde dva tyzdne dobry pocit no mam obavi lebo 24.4. mi konci PN-rok som doma a idem ziadat o invalidny dochodok tak som zvedava na tie vybavovacky 😒

@evak12 kazdy den moje myslienky patria aj tebe neozyvas sa,viemze nieje internet v nemocnici ale chybas tu verim ze ti je uz lepsie drz sa moja

Vsetkym prajem pekny den plny lasky a Bozieho pozehnania

ivka1302
8. apr 2016

@qidko velmi pekne ti dakujem za tvoje krasne slova. Aj ja stale hladam cestu von a verim ze ta cesa je a to co pomaha mne tak verim ze pomoze aj vam.💞❤️🌺🌸🤗💕🌼🍀💞😊💚Aj ja som v mojich tazkych chvilach vzdy nasla niekoho kto mi pomohol a posunul ma dalej tak verim ze kazda z nas ma tu na zemi nejake povolaniea verim ze Boh si chce pouzit kazdu z nas na dobru vec pri budovani svojho kralovstva. Vidis qidko aj teba si Boh pouziva pretoze darujes ludom to co potrbuju🌺💞❤️🌸😘🤗💕🍀💞🌺Si strasne obetava a hoci mame kazda svoje problemy neprestavame mysliet na to ako pomoct druhym. 😘🌺🍀❤️🤗🌸🌺😘🌺🌺Krasny den vsetkym. 😘🍀🌺💞❤️🤗🌸

ivka1302
8. apr 2016

@qidko a nerob si starosti ja so sa vcera pomodlila za kazdu z vas🌺❤️💞😘🤗🍀🤗😘🌸takze absenciu nemas!!,🤗🤗🤗😘🌺🌺🌺💕🌼🌼

ivka1302
8. apr 2016

@ametyst123 som rada ze vysetrenia mas v poriadku aj ked clovek by mozno rad nasiel nejaky fyzicky problem aby mu mohol dat za vinu vsetky tie ostatne problemy a bolo by vsetko v poriadku🤗😘❤️🌺💞🍀🌸🌸😘Dusa sa nevylieci tak rychlo ako bolest hlavy jednym aspyrinom🌺🍀💞❤️🌸🌼Je potrebne najskor hldat pricinu a potom pricinu tej priciny hahaha dobre komplikovane ze?😘😊🌺🍀💞❤️🤗🌸🌼💕🍀To lan aby sme boli niecim zamestnane a🌺💞🍀❤️🤗🌸😘🌼nemali cas premyslat nad zbytocnostami. podla mna si robis obavy a strach uz dopredu a pritom keby si sa to nesnazila riesit uz teraz v predstihu ako to vsetko dopadne ked budes musiet vysadit lieky tak by to preslo uplne bez problemov😘🌺💞🍀❤️🤗🌸Skus to hodit na vlacik rychlik a mysli na veci ktore ta budu naplnat stastim a daju ti pocit bezpecia🌺🍀❤️😘🤗🌸Krasny den ja mam dnes slovensky obed v Taliansku budu bryndzove halusky a kedze moj manzel to nema rad pozvala som si na obed slovakov😘💞🌺🍀❤️🌸🌸🌼