Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
20. apr 2016

No ja ju beriem už 10 rokov, takže na toto Ti vôbec neviem odpovedať, ja ju mám ako udržiavaciu dávku, lebo moje nálady sú hore dole a potom ľahko padnem do depresie ... a popritom beriem teraz aj Diazepan najslabší ... prepáč, ale fakt Ti neviem povedať, kedy zaberie, možno by bolo dobré zájsť opätovne za lekárkou, nech povie čo ďalej prípadne Ti dá nejaký benzo na utlmenie úzkostí ... ja by som to riešila tak ...

1andrea111
20. apr 2016

@janka_banka ahoj ako rodičia svojou úzkostlivosťou bránili tvojmu smelému ja? Tiež nechcem byť na syna prehnane úzkostlivá.

janka_banka
20. apr 2016

@1andrea111 presne tak, všetko mi zakazovali, držali ma stále za ruku, toto nemôžeš,lebo si ublížiš, tamto nemôžeš, lebo spadneš ... a ešte sa to ani nestalo a moja mamka mala už katastrofické scénare ... ale je tam aj kus dedičnosti, že človek je ostýchavý prirodzene, len to v nom netreba podporovať,ale treba podporovať zdravé sebavedomie ... ja si ešte spomínam ako dieťa som bola hrooozne smelá, chcela som cestovať, rada chodila na výlety a teraz? No ťažko, čo Ti budem písať ... niekedy je pre mňa problém íst aj niekam s rodinkou, lebo stále mi víri v hlave, čo ak sa niečo stane a pritom to nemá ani opodstatnenie ...

domkaaaa
20. apr 2016

A ako sa prejavuje depresia? Ak sq mozem opytat

domkaaaa
20. apr 2016

@ametyst123 prispevok som si precitala cely a mas velmi vela pozitivnej energie az je neuveritelne ze aj teba mohlo taketo nieco postihnut 🙂 ty si mavala pp ci depku?

ametyst123
20. apr 2016

@domkaaaa Ahoj domkaaa, no vidíš, aj takého "optimistického" človeka ako ja, môže takéto niečo postihnúť... bohužial... 😵 .... Ja mám panickú poruchu resp. všeobecne nazvanú somatoformnú poruchu.... 🙂 .... ale vieš, ja som mala dosť ťažké detstvo, v tom zmysle, že som mala otca, ktorý bol ťažko chorý, ale zvládal život v pohode, bol čulý, a všetko dokázal povybavovať, jak zajačik bugs bunny na baterky.... 🙂 .... mamka zase bola tá uzkostlivá, ale aj otec, báli sa o nás o deti, aby sme si nejako neublížili, ale hlavne, aby sme sa nedostali do "zlych koľají".... tak by som to nazvala, a tak nás držali dosť nakrátko, nikde nechodiť, prísť domov včas, ale nevadilo mi to.... bolo mi to v podstate jedno.... dalo by sa povedať... ale tá uzkostlivosť prešla aj na mna.... badám to na svojich deťoch, tiež mám o nich hrozný strach.... No môj otec, ked pred 13 -timi rokmi, poplakala som si, vtedy som začala prvý krát aj pracovať, bol to stres, potom nasledovali dalšie stresy, zomreli mi další pribuzní, ktorých som mala rada, za toto obdobie mi zomrelo 7 ľudí, a minulého roku mi zomrela moja mamka, nečakane.... dostala mozgovú porážku, a najvačší šok bol v tom, že nám hovorili, že už ju majú presunúť na doliečovanie, a jedného dna mi oznamili do telefonu, že zomrela.... 😢 . Môj otec zomrel tiež nečakane - na infarkt počas noci, nikto o tom ani nevedel.... ale dovtedy kým mi neumrela mamka som sa snažila brať všetko tak, že je to život, tak to proste chodí, bolo mi smutno, schudla som, ale potom opäť pribrala, a myslela som si, že som v pohode.... Ale smrť mojej mamky ma zobrala totálne, nečakala som to, pretože nám hovorili lekári, že má šancu byť ok..... pripravovala som sa na to, že sa o nu postarám.... chcela som si prichystať lôžko...také to proti dekubitom... atd atd... ale prišla rana, z ktorej som sa už nedokázala spamätať... a ostal kopec vecí, ktoré som mojej mamke chcela povedať, a už sa mi to nepodarilo....Okrem týchto negatívnych zážitkov, som mala posledných desať rokov samé stresy, do toho prišla svadba, potom deti, ktoré sa mi narodili predčasne, a mali zdravotné problémy, nedostatok spánku, materská ubehla tak rýchlo, a vôbec som si neoddýchla, a ešte sa mi ani poriadne neskončila, a musela som nastúpiť do práce, lebo ma tam volali, že im chýba 1 kolegyna, a treba prísť do práce.... ked som si tú prácu chcela udržať, musela som nastupiť.... ale oddych.... za posledné roky.... žiaden, ...stres permanentný,... chronický nedostatok spánku,..... starosti o deti..... a nakoniec úmrtie mamky, s ktorou som si denne volávala aj 5 krát.... aj ku mne chodila na týždnovky... 😵.... nedokázala som sa cez to proste preniesť, a to som prvé dva mesiace po smrti mojej mamky myslela, že som v pohode, že to zvládam, chodila som dalej do práce, ale dolahlo to na mna..... a od novembra približne.... sa to začalo..... Netušila som, čo mi je, pochodila som spustu lekárov, a nakoniec ma obvodná poslala rovno za psychiatričkou, že to bude psychického pôvodu.... a je to tak... beriem lieky, tie prvotné príznaky sa postupne zlepšujú, už mi nebýva tak zle.... atd atd.... tak si myslím, že pomaličky to začnem normál zvládať, a časom budem opäť v pohode..... Viem, že smrť mojich blizkych už nič nezmení, bohužial je to tak, ale mám dufam, ešte život pred sebou, a aj svoju vlastnú rodinku, tak musím myslieť aj na nich... nemôžem si len tak skončiť..... 🙂 .... musím s tým proste žiť..... a myslieť na prítomnosť a budúcnosť, minulosť nezmením..... bohužial..... aj keby som velmi chcela, nedá sa to, takže nemôžem sa týmto trápiť donekonečna... lebo fakt by som potom asi umrela.... 😖 . Snažím sa myslieť pozitívne, aj ked ver tomu, je to niekedy ťažké... ale nedám a nenechám sa ovládať svojou hlavou len preto, že mám nejaký problém... rozhodne chcem žiť ... ved zivot, aj ked je niekedy obzvlášť ťažký, je aj pekný... sú aj svetlé chvíle, a prečo si ho teda nežiť tak, ako chcem...?

Tak ako Ti radia aj ostatné dievčence, naozaj by si mala aspon teraz zo začiatku, pokiaľ Ti je takto zle, brať aj nejaký ten ukludnovak, takže ak berieš Neurol, je to ok.... ak Ta uspáva, a potrebuješ byť "funkčná"... skús konzultovať s lekárkou o zmene liekov, napríklad taký Lexaurin, alebo Rivotril.... Lexaurin ale vraj zaťažuje pečeň viac ako Rivotril, aj ked na Rivotrile píšu, že je to epileptikum... a ja žiadne epilepsie nemám, ani som nikdy nemala.... ale doktorka mi vysvetlila, že ten liek ani epileptici neberú, lebo epilepsiu nelieči, ale je to liek, ktorý práveže uvoľnuje napätie, svalstvo, ukludnuje.... ale zároven nie si až taká ospalá, a môžeš fungovať.... zároven dobre zaberá pri atakoch a úzkostiach.... mne pomáha, ale je fakt, že aj Lexaurin som zo začiatku brala, a ten mi tiež pomáhal.... ale ked zaťažuje pečen... tak radšej ten Rivotril.....Ale sú aj iné lieky.... tak sa skús popýtať...... čo máš brať popri tých ADčkach... lebo Ti je zle, a zatiaľ adčka nezabrali,..... za opýtanie nič nedáš, a ani Ti (ako si ja vždycky hovorím...) z nosa nikto neodhryzne... maximálne sa tak môže nejaká tá lekárka na Teba vykričať.... ale to je asi tak všetko..... a to sa prežiť dá.... 🙂 😝 .... potom "dlabať" na to..... 😀 ....

A čo je depresia..... je viacero foriem resp. štádií depresie, od ľahkých až po ťažké... by som to tak nejak nazvala.... a je to asi toto....

Depresia je v psychológii duševný stav charakterizovaný pocitmi smútku, skleslosti, vnútorného napätia či nerozhodnosti spolu s útlmom a spomalením duševných a telesných procesov, ochudobnením záujmov a nízkym sebavedomím.

V psychiatrii ide o závažnú duševnú afektívnu poruchu, ktorá ochromuje jasnosť myslenia, psychomotoriku, spánkový cyklus a vyvoláva pesimistické či skľučujúce emócie.

Takže treba asi rozlišovať, o akú formu sa jedná....čo konkrétne človeku je, ako všetko prežíva, atd atd... a aký človek aj v samom vnútri, vo svojej podstate je.... a ako všetko berie.... Takže ťažko povedať, čo je depresia.... a akú formu depresie človek má.... ale dá sa to všetko liečiť.... takže, ked sa to dá liečiť.... tak na čo čakať.... 🙂 . Ked si vieme vyliečiť aj nádchu, či chripku, či iné zdravotné problémy, a aj ked toto sa dá, či už depka, panická porucha, alebo uzkosti, tetania, atd atd... vyliečiť, tak rozhodne to nenechávať len tak, a liečiť to.... niekomu stačí aj sila vôle, a osobnosti, a prekonávajú to tu niektoré dievčence aj samé.... ja to žial zatiaľ bez liekov nedokážem, ale časom sa k tomu mienim prepracovať..... 😵 . Tak držím Ti palceky....á zase som sa rozpísala... no čo už ....asi milujem písať slohy..... 😀

ametyst123
20. apr 2016

doplnenie.... môj otec, ked pred 13-timi rokmi zomrel.... ☹ ... malo tam byť napísané....

babika1234
21. apr 2016

@ametyst123 od zaciatku pp uzkosti mi bol aj predpisany liek na tlak takze lieky mam jaa ko nahle ma chyti zachvat uzkost tlak mam vysoky uzivam Egilok ...teraz tento liek.mi znizuje aj pulz aj tlak ...pretoze lavne pulz som mala jak kôn

babika1234
21. apr 2016

@domkaaaa ja si myslim ze mozes striedat stale ine Ad dôlezite je si spravit poriadok v zivote...to je zaklad...!!!

babika1234
21. apr 2016

@babika1234 Paniky a zachvaty mam.aj ...niekedy boli take silne ze konec uz to nie je take ako kedysi ze zomrem ze dostanem infarkt tlaky na hrudi ,triasky trpnutie odpadnem zlakla som sa akosi natom ty ?

babika1234
21. apr 2016

@babika1234
@domkaaaa napisala som ti o mojej panike len som to poslala dva krat sebe

ivka1302
21. apr 2016

Ahojte dievcatka😘🌺😊🌸❤️🤗🍀🤗😘Tak sme doma z vyletu citala som si vas len som nemala vela casu na pisanie Qidko dufam ze sa mas dobre a ze ti vyslo stredko s Evak a pokecali ste si pri kavicke😘😊💞🤗🌺🍀Strasne rada by som sa s vami vsetkymi stretla ale viem ze to nieje mozne🌺💞😊❤️❤️🤗🌺🍀V nedelu startujem a ciel je Slovensko🌺🌸😊❤️😘🤗Hlasia nam tu este snezenie tak dufam ze sa mi podari vystartovat mam totiz uz hodene letne pneumatiky na aute 😝😊❤️🌺🌸💞🤗🍀😂Budem sa snazit doma aspon citat co mate nove aby som bola v obraze💞😘😊🌺🌸❤️🤗Majinulka ako dopadla terapia tvojho syna? Mas pocit ze by mu to mohlo priniest odpoved na jeho problem ? A ako to vidi tvoj syn?😘💞❤️😊😘🌺🤗Janka banka dufam ze aj ty najdes coskoro odpoved na tvoju situaciu😘💞❤️Inak mam uz stretnutie so styrmi dievcatami s Mk tak sa velmi tesim za jednou si urobim vylet az do Kosic ale super lebo som tam vlastne este nikdy nebola🌺💞🍀🌸❤️🤗🌺😊Tesim sa a budem na vas vsetky mysliet💞❤️🌸❤️😘🤗Ametyst nevzdavaj to si prikladom pre vsetky dievcata ktore stracaju nadej ze stoji za to ist dalej🍀😘😊❤️🌺🤗🌸🌸Ja sa aj nadalej budem za vas vsetky modlit aby nase zivoty boli zase plnohodnotne a plne radosti😘🌺🍀❤️😘🌺🤗🌸Obijmam vas vsetky aj tie ktore som tu nespomenula ale pisete sem. Posielam velikansku pusu a srdiecko😊🌺🍀❤️😘🤗🌸

domkaaaa
21. apr 2016

@babika1234 na mna pride brutalna uzkost panicka presne ako opisujes alebo mam uzkost miernu ale pocas celeho dna

junova
21. apr 2016

@ivka1302 Ivka, teším sa na teba. Ty a ametyst mi dodávate veľkú odvahu a silu nevzdavat to a ísť stále ďalej. Ďakujem vám. Keď to raz všetky prekoname, urobíme si babsku jazdu. Aj s jankou bankou, babmulkami, domkou, qidkom, evkou atď a budeme sa celý čas smiať až nás budú brucha bolieť🙂

junova
21. apr 2016

@domkaaaa A čo berieš na tú miernu uzkost? Rivo? Antidepresiva na to nepomahaju?

filipko14
21. apr 2016

Ahojte, ozyvam sa po dlhsom case. Vcera som bola na kontrole , som zhorsena, uzkost, busenie srdca, nechutntvo, nervozita. Brala som citalec 3 x denne a teraz mi pridal rano Sulpirid. Mate s nim skusenosti?

ametyst123
21. apr 2016

@babika1234 Ahojky Babika, tak mne síce predpísala obvodná Perindasan, ale nie je mi od neho dobre... ked beriem aj ADčka a Rivotril.... nejako sa mi to kombinuje, takže radšej počkám, kým pôjdem na vyšetrenie k internistovi, a uvidíme... ale večer mám stále tlak dosť vysoký .... 150/110.... a necítim sa najlepšie.... ale ked si dám Rivotril celú tabletku tak mi to trochu zníži ten tlak.... ale myslím si, že to mám z tej panickej poruchy ten tlak.... A áno, aj mne bolo tak isto zo začiatku strašne zle, hnačky, prehánačky, závrate, pocity na vracanie, slabosť, tlaky na hrudi, nenormálne bolesť na hrudi, a pichanie do ľavej ruky, trpnutie prstov a dlaní, a najhorší bol pocit cudzieho telesa v krku, ktorý mám síce doteraz, ale už to nie je také hrozné, ako na začiatku.... a dá sa to "prežiť"... 😉 .... tiež som sa nemohla na jedlo ani pozrieť, lebo ma z neho napínalo.... a schudla som za mesiac - možno dva 10 kíl... Teraz už ale opäť znova jem, síce veľmi striedmo, ale jem, a mám chuť jesť, to je super, len niektoré ťažké jedla nemôžem vôbec zjesť, a z niektorých ma bolieva žalúdok alebo neviem čo.... je to skôr bolesť pod pravým rebrom a nižšie.... skôr by som povedala žlčník.... ale kedže som bola na gastre a všetko mám ok, tak neviem,.... len mám vraj trošku posunutý žlčník... neviem, čo to znamená, ale vraj to nemôže spôsobovať také problémy, ako mám.... tak neviem.... Ale tie stavy ako aj domkaaa spomína, že má bud silný atak, alebo uzkosť celý den, tak to som mala aj ja..... ale čo beriem lieky, už je to 4 mesiac, je to oveľa lepšie.... uzkosti ma občas prepadnú, a ked citim, že to na mna ide, (hlavne v stresujúcej práci), tak si dám Rivo.... a prejde to.... a hlavne si uvedomím, prečo som rozrušená, že ma napr. kolegyna vytočila..... a potom si poviem.... dlabať na to..... nebudem si kvôli nej ničiť zdravie,.... a fakt to prejde.... alebo mám ísť niečo vybaviť napr. na úrady.... začnem pocitovať uzkosti.... a vtedy si dám polku tabletky Riva.... predýcham... poviem si, že aj kopec iných ludí chodí na úrady... a nič sa nedeje.... takže to prežijem aj ja.... 😉 ... posledne som mala silný atak asi pred týždnom a pol.... ked mi zase bolo tak zle... že som mala pocity na vracanie, nemohla som dýchať normálne.... tlak vysoký.... hnačky, pocit na omdletie,... ale prežila som.... dá sa to.... a velkú rolu zohral aj stres, ktorý som vtedy mala, trebalo riešiť niečo vážne, a ja som sa doslovne zľakla.... a nastala panika vo mne..... 😖 .....ale môj manžel duchaprítomne mi hovoril vždycky... len dýchaj, všetko je v pohode, nestresuj sa, ukludni sa..... dala som si tabletku... myslela som si, že ju vyvraciam... ale nie.... a po pol hodine.. nastalo zlepšenie.... a po hodine už to bolo ok.... v normále.... takže dá sa to prekonať.... a ja verim tomu, že to časom zvládnem aj sama bez liekov..... teraz ešte nie... ale už pociťujem, že som ukludnenejšia.... vyrovnanejšia.... menej si beriem veci "k srdcu"... 🙂 nestresujem sa tak... a to je dobré.... myslím, že časom , ked sa ukludním, viac vyspím ako doteraz.... 😅 ... a zmierim sa s niektorými vecami... tak to proste dám.... poraziť sa to dá, a preto si myslím a som si istá, že to všetky zvládneme.... niektoré potrebujeme možno dlhší alebo kratší čas... dostat sa z toho, ale dá sa to.... Ja netvrdím, že nemôžu prísť dalšie životné nejaké udalosti, ktoré budú človeka stresovať, ale jedno som si vlastne "vďaka" tej panickej poruche uvedomila, že nemusím všetko brať tak vážne, a že niektoré veci, ktoré som si myslela, že sú dôležité.... sú teraz pre mna nepodstatné.... a podstatné je žiť , podstatný je život, lebo ho máme len jeden, a rodina, ľudia blizki, na ktorých nám záleží, a aj ktorým záleží na nás.... a tešiť sa z každej drobnosti, ktorá nás vnútri poteší.... a to každý den.... nie čakať, že niečo niekedy raz bude super.... už teraz je super, že sme tu, že tu stále môžeme byť, a žiť.... a tešiť sa z maličkostí..... fakt....Predtým som brala ako samozrejmé.... každý den popratať, navariť, postarať sa o deti, chodiť do práce, vybaviť kopu vecí.... atd atd... teraz som šťastná, ked dokážem hoci len navariť.... , a čím dalej, tým viac, zvládam viac a viac vecí..... a to je super.....

Držte sa babenky.... všetky všetky vás pozdravujem.... a držím vám palce... nech sa z toho spoločne všetky dostaneme....

ametyst123
21. apr 2016

@filipko14 Filipko, a ako dlho si brala ten Citalec.... ? Ja som už spomínala, že som ho zobrala len raz, a bolo mi z neho veľmi veľmi zle... až som skončila na pohotovosti.... neboli to len tie moje uzkosti, a ataky... bolo to iné.... ked som tú tabletku zobrala, bolo mi totálka zle.... A tak mi lekárka na moje naliehanie, že to brať nebudem, ked som skončila na pohotovosti... (kde mi okrem iného povedal službu konajúci lekár so sestričkou... že to "svinstvo" ja nemám brať, že také niečo nepotrebujem....) tak mi dala iné lieky..... lahšie.... Tianeptin Mylan.... spolu s Rivotrilom.... ale po 3 mesiacoch... nastalo síce zlepšenie.... ale nie celkom vo všetkom... a tak mi lekárka zmenila lieky na Brintellix... a Rivo ponechala nadalej....
Na druhej strane zase môj manžel tiež berie ADčka.... a to práve ten Citalec... ale generikum... myslím ,že to je.... nie je to priamo Citalec je to Escitalopram Mylan.... 10 mg.... a berie z toho polovičku tabletky ráno, a po dvoch týždnoch začal brať aj polku tabletky večer.... aby dobre spal.... a k tomu berie tiež Rivotril..... Tak skús Filipko bud vyčkať... ak je to krátka doba.... čo to berieš, resp. dufam, že s tým berieš aj nejaký ten ukludnovák.... benzodiazepín... a pokiaľ nie... tak on požiadaj.... alebo zmen lieky na iné.... možno by stačili aj z tej istej skupiny liekov.... alebo možno Ti treba lieky z inej skupiny ADčiek.... proste ani lekári sami nevedia, čo ktorému pacientovi sadne... tak skúšajú....
Osobne mám taký pocit, že Citalec lekári predpisujú takmer vždy.... asi je to lacný liek, a preto ho predpisujú väčšine ludí.... ale ak Ti nerobí dobre... treba ho zmeniť.... ja teraz čo beriem ten Brintellix, citím sa lepšie.... aj s tým Rivotrilom.... pomáha mi to..... ale platila som zanho 6,-Eur.... na 1 mesiac.... 28 tabliet.... Myslím si, že tých 6,- Eur ked mi majú pomôcť. tak ich radšej zaplatím.... len nech môžem fungovať..... a nech mi nie je zle..... Hoci penazi u nas je dosť málo.... ale toto si radsej priplatím... nech som schopná ísť do práce.... a normálne fungovať.... lebo bez práce... by to bolo ešte horšie..... 😒 Takže tak.... 😉 Tak porozmyslaj... napís, ako dlho ten Citalec berieš.... a uvidíme... možno poradíme.... ked budeme vedieť... je tu kopec skvelých dievčat, a každá má nejaké tie skúsenosti... tak uvidíme.... napíšeme.... čo budeme vedieť....

filipko14
22. apr 2016

@ametyst123 citalec berim asi dva roky, vsetko bolo ok, az teraz ta uzkost... No a na tu mi doktor predpisal sulpirid,jednu rano + trikrat denne citalec.

somebunny
22. apr 2016

domka aj ja beriem alventu a citim sa valmi super urcite zaberie treba cas 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

domkaaaa
22. apr 2016

@somebunny a aku dqvku beries? Ja oddnees 75 rano a 75 poobede

domkaaaa
22. apr 2016

@ametyst123 fuha no mala si toho vela aj na mna sa to vsetko valilo skola praca a odchod rodicov na korych som velmi naviauana za pracou do rakuska a uz to islo kazdodenne uzkosti potom nemocka v nej zle nastavena liecba depky a uzkosti ... Po alvente mi chvalabohu depka zmizla po tyzdni!!! Po tyzdni uplne ine zmyslanie a vyjasnenie v hlave po pol roku nicnerrobenia opat chut pracovat chut chodit na vylety a videnie sveta aj z krajsej strany 😊😊😊😊 len tie uzkosti ma sprevadzaju stale pocit strachu z niecoho bud z konkretnych veci alebo z neznamych :/ ale ja to nevzdam predsa ma nemoze strach obmedzovat v mojom zivote. Viem ze je vsetko v hlave len keby sme to tak lahko dalo ovplyvnit ako ludia , ktori to neprezili vravia ,..

babika1234
22. apr 2016

Lieky na tlak a Ad tam by nemala byt ziadna neziaduca kombicia nemyslim ze ano ...a s takym tlakom aj mne by bolo na prd ...na tej zaludok neskusala si niake volne predajne kvapky na zaludok po jedle ?ak mas vsetko v poriadku skus sa popytat na tabletky po jedle

babika1234
22. apr 2016

@ametyst123 mas odpoved odo mna pred touto

babika1234
22. apr 2016

@ametyst123 zaludocne kvapky mam od phiteneo su super dostanes v lekarni taktiez hylak pouzivam vyskusaj

babika1234
22. apr 2016

@filipko14 aka to je davka?citalecu ?na 3 denne

babika1234
22. apr 2016

Babule ak vas chytaju panicke zachvaty a uzkosti nenavadzam na to aby ste si supli benzače ale je to prva pomoc ...Ak k vam dojde zachranna sluzba vzdy vam daju aj tak diazepan magnezium infuzku ked tak ...Vzdy majte po ruke niaky ukludnovak aby ste predchadzali stavom pp zachvatu ...Plus Adcka blizi savikend posielam vam vsetkych boztek

babika1234
22. apr 2016

@filipko14 citalec som uživala lenze kazde Ad prestane po case ako keby fungovat ...ja to tak mam ale zvysit davky na maximum ?Byt tebou slahnem tomu lekarovy ...Myslim ze ti liek mala zmenit pretoze prestal mam pozadovany efekt ...Inac to nie je zle liek

filipko14
22. apr 2016

@babika1234 3x denne 20mg...

domkaaaa
22. apr 2016

@junova beriem alventu iba mala by pomoct aj na uzkost