Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bambulka05
9. máj 2016

@babika1234 no ved to ze beriem to udajne najsilnejsie magnezko a uz bolo dobre. A teraz znova. No ja uz dom zufala.

bambulka05
9. máj 2016

@charity ja viem ale vies ked to mravcenie prepukne zacnem sa strasne bat ze som zase niekde na zaciatku a to uz beriem AD skoro dva mesiace. Uz tyzden som bez lexaurinu. Tento vikend som aj zacala so zvysenou davkou citalecu rano cela a poobede polka. Ja uz fakt neviem co robit aby som sa toho zbavila.

janka_banka
9. máj 2016

@bambulka05 bambulka ono niekedy keď sa vysadí napr. Lexaurin, keďže je návykový, tak sa stav môže prechodne zhoršiť, ide o abstinenčné príznaky,ktoré by mali časom ustúpiť ... ja som sa takto zbavovala neurolov, bola som akoby mimo, ale potom to prešlo ... ja teraz znižujem dávky diazepanu a už som z 10 mg na 5 mg a cítim to, zvýšila mi síce AD, ale proste tie absťáky tam sú ... a liečba nervov je naozaj dlhodobá, niekedy sa človek vráti o niekoľko krokov späť, ale treba bojovať ... a určite si spomeň na tie chvíle keď Ti bolo dobre, že sa také vrátia ... držím moc moc palce...

bambulka05
9. máj 2016

@janka_banka ahoj jani si ma trochu aj potesila. Tiez som na to myalela ci to nebude tym ze som vysadila lexaurin. Ale vysadila som ho postupne ako mi kazal psychiater. Takze nemam stresovat a mam dat tomu cas?? Dakujem

domkaaaa
9. máj 2016

Baby mavate aj rozne uzkostne myslienky?

ametyst123
9. máj 2016

@bambulka05 Ahoj Bambulka... mne sa zdá, že si ten Lexaurin vysadila nejak naozaj rýchlo... vieš, to sa vysadzuje, nie za pár dní alebo týzdnov.... niekedy to treba vysadzovať po štvrtinke tabletky aj niekolko mesiacov... a potom zase štvrtinku... a tak... dalej... takže možno ani netrebalo navyšovať ADčka... ale zbavovať sa Lexaurinu podstatne pomalšie, ako sa to napríklad píše v letáčikoch a pod..... Ked Ti lekár povie, že takýto návykový liek môžeš vysadiť za týžden- dva.... tak je to blbosť.... a abstáky Ta bohužial neminú.... Ty musiš citiť, že teraz sa citim dobre, skúsim o tú stvrtinku dať menej toho benzáča, a budem takto to brať o tú štvrtinku menej aspon mesiac - dva - tri.... ked citim, že je to ok, a že nemám vedlajšie účinky... ktoré inak vyzerajú presne tak, ako keby si mala uzkosti, alebo depky ,alebo ataky.... tak potom zase postupne znižuješ dávku..... o trošku..... a zase dlhší čas... tak sa dosť čudujem.... že si vysadila Lexaurin za taký krátky čas, ked ako píšeš berieš ADčka dva mesiace, ked som to správne čítala.... a za ten čas si stihla aj vysadiť Lexaurin.....? tak to klobuk dole.... ale absťáky máš jasné..... Podla mna si nemala zvysovať Citalec, ale brať Lexaurin, ale nižšiu dávku, a znižovať uplne pomaly.... nie takto rýchlo.... A teraz Ti je zle preto, lebo berieš len Citalec, a ešte vyššiu dávku ako predtým, a bez akéhokolvek benzáču.... tak preto Ti je podla mna zle..... neviem,.... ale ja by som to riešila inak... tak ako som to už spomínala vyššie.... a teda aspon minimalnu dávku Lexaurinu... a nenavyšovať Citalec.... (ja mam na Citalec svoj nazor, mne z neho bolo veeeeelmi zle.... ) ale niekomu pomaha, takže do toho nebudem rýpať..... 😉 😵 .... Každý človek je iný, každému zaberie niečo iné.... 😉

ametyst123
9. máj 2016

@domkaaaa Ahojky Domkaaa, uzkostné myšlienky?.... áno, rozhodne.... zo začiatku som ich mala tiež.... dokonca, ked mi bolo veeelmi zle, tak som myslela na najhoršie, ale.... prešlo ma to.... občas ma napadajú "blbosti".... ale snažim sa to vytesnať zo svojej mysle... a použiť ten vláčik rýchlik.... ktorý to odnesie preč... a rýchlo zmením myšlienky na iné... alebo sa snažím niečim zamestnať,... alebo ked nevladzem ... zapnem telku.... na nejaky pre mna ukludnujúci program, alebo si pustim moju oblubenu hudbu.... hoci aj dookola dokola.... 🙂 .... ale pomaha mi to.... alebo si pustim na nete napr. program o prerabke záhrad... to veeeeeľmi lúbim... 😀 , strasne rada to pozerám, takže to mi zaženie blbé myslienky , a som v pohode..... skus si najst niečo, čo Ta baví, alebo predtým bavilo.... z čoho si mala pocit šťastia, a to skús robiť,.... alebo napr. čítať nejakú oblú benu knihu.... romanťák.... 😀 .... vidíš, to je dobrý nápad... to som už dávno nečítala.... 😅 .... Držím palceky.... nech sa Ti darí, myslím na Teba.... fakt Ti držím palce, aby sa Ti polepšilo, a aby si zmenila aj svoj postoj, mám totiž pocit, že stále sa citiš nedobre možno aj preto, že si ešte nenašla spôsob zmeniť myslenie na to lepšie, pozitivnejšie, a ja Ti držím palce... aby si to dokazala..... 😵 😵 ... dá sa to,... aj ked Ti je blbo.... dá sa zmeniť aj vtedy myslenie, že bude mi hned lepšie.... nie je mi tak zle, bolo aj horšie, a už to nechcem takto, a je mi lepšie.... tak si hovor.... dá sa to..... viem, o čom píšem..... prešla som si tým, a ešte prechádzam, mám dobré, aj zlé dni občas.... ale stále je tých zlých dní menej, a menej.... 🙂 už by sa mi dokonca chcelo pustiť aj do umývania okien.... na ktoré som bohužial nemala silu na Velku noc..... ostali neumyté... no a čo.... 😀 .... mojmu manželovi to nevadilo... a svokra.....? predýchala.... a čo....? ved je to môj dom... aj neumyté okna sú moje... .tak čo.... a kašlať na susedov.... aj tak budu ohovarať, aj keby boli umyté..... a kto ohovarať nechce, tak nebude, a kto chce, tak bude..... tak či tak... 😅 ... tak sa na to vys......ť.... = vykašlať.... 😀 ... sorry... ale musela som to takto napísať.... teda nemusela.... ale chcela.... 😅 Držím palce.... 😉

ametyst123
9. máj 2016

@babika1234 Ahojky Babika,... 😉 ... to nie je o tom, že hned sa zmen, že chod cvičiť, že zmen myslenie, to sa hned zo dna na den.... ale že vôbec nedá.... ale to chce zmeny od úúplne maličkých "prkotín".... 🙂 tak by som to nazvala.... ja som napríklad začala takto.... dosť som povahou uzkostlivá, či na deti, či na poriadok, všetko by som chcela tak, aby bolo všetko super, .... ale zistila som ,že to takto vôbec v živote nechodí.... a vieš čo, teraz to beriem tak, nie je upratané ? no a čo.... upratam možno zajtra, ked mi bude lepšie..... alebo urobim nejakú maličkú drobnosť, vec, umyjem napríklad umývadlo.... jeeeej super... umyla som umývadlo.... 😀 ... alebo že dokazala som vyprať veci,... akože ich naložiť do práčky... a dať vyprať... a potom vysušiť.... a postupne som sa dopracovala aj k takým veciam, čo ma bavia, sú to drobnosti, ale fakt si napr. vyhradzujem priestor pre seba... napr. si fakt pustim tú novú zahradu , čo chodi... dám si to z archivu, ked nestihnem pozriet cez vikend.... atd atd.... Takisto so stravovaním... predtým som zjedla čokolvek.... fakt... potom ked som začala mať PP... tak takmer nič som nezjedla.... tak mi bývalo zle.... ale teraz zjem veci, ale už nezjem len hocičo.... nedojedám po detoch... alebo nejaké blbosti..... ale radšej si dám zeleninovú polievku, ked navarim,... 🙂 ... alebo ryžu.... alebo zemiaky... možno aj s neajkým kurčatom.... ale iba trošku, lebo mi nejak kurča nerobí až tak dobre.... zatial.... a snažim sa jesť tak, aby mi nebolo zle... takže zmeniť stravovanie sa dá.... a to cvičenie... .tak do fitka ja chodiť nebudem.... nie že by som nechcela... ale nemam zase na to tolko odvahy, a trošku ako by som to nazvala aj zdravého "exhibicionizmu"... 😀 ... takže snažim sa prepracovať k tomu, že ked si doma pustim pesničku, čo sa mi páči... .tak sa pri nej trošku "zavrtím"... a hned sa citim o kus lepšie..... a podla mna ... to o tomto je.... o tej zmene životného štýlu... nemusíme hned vyskočiť na super bike, a ideš..... alebo do fitneska... a makať.... alebo behať dlhé trate..... to od Teba nikto nechce... ide tu podla mna skôr o zmenu postoja k sebe samej, a zmene toho "životného štylu" aký sme mali doteraz, k takému, aký by sme ho chceli mať.... 😉

eliska1986
10. máj 2016

@ametyst123 pekne si to tu popisala🙂kazda maminka si urcite z teba zoberie priklad🙂si sikovne ziena🙂

3009
10. máj 2016

@bambulka05 to máš absťáky z Lexaurinu. Ja som mala veľké absťáky pri vysadzovaní Lexaurinu, preto by som ho už nikdy nebrala. Brala som ho 2 mesiace každý deň a potom som ho tiež nevedela vysadiť, tak mi dala doktorka Tiapridal a AD Trittico a vysadzovala som ho 5 mesiacov a ku koncu mi dala Diazepan na nejaké 3 týždne. Hovorila mi, že niektorí musia ísť dokonca až do nemocnice, čo nie sú schopní vysadiť Lexaurin /stále pretrvávajúce absťáky/. Takže vysadiť Lexaurin za 2-3 týždne je úpne nemožné.

12071207
10. máj 2016

@ametyst123 úple súhlasím 🙂 aj ja robím to isté. Už neutieram prach ráno o 7.30 🙂 , min.prachu samozrejme lebo ho utieram denne.🙂, tiež prádlo, nedávno by som umrela, keby mi ostalo nejaké neuložené a teraz keď aj ostane do druhého dňa 🙂 no a čo🙂. A všetko ostatné 🙂. Netreba sa uháňať 🙂 a na čo? Aby sme mali vyluxované na 100 % každý deň a my boli totálne vyčerpané a nervózne???? Stop baby 🙂 😍

sova76
10. máj 2016

@ametyst123 Veľmi pekne povedané. Treba sa začať tešiť z maličkostí... a to skutočne naraz nejde. No a čo sa fitka týka... to nie je o exhibicionizme, ale o spoločnosti, priateľoch... kontaktoch. Na to je výborné hýbať sa v kolektíve. Osobne nie som veľmi spoločenský typ, ale pri pohybe som našla nových známych. Treba len prekonať samu seba, o tom je celý život... U niekoho je to skutočne navarenie zdravej polievky, či vyčistenie umývadla či sadnutie na bicykel - ako píšeš. Viem čo sú to úzkosti, syn akonáhle má nejaký citový problém, nie je schopný vstať z postele. Je hrozné pozerať sa na neho. Ale začal chodiť na terapie ku psychológovi a veľmi mu pomohol. Takže... aj ten psychológ je cesta, keď bežné činnosti nepomáhajú.

janka_banka
10. máj 2016

@bambulka05 no jasnačka, že ak Ti vysadia nejaký liek, väčšinou musí človek rátať s tým, že bude mať nejaké tie absťáky, mne sa momentálne trasú ruky zo zníženia Diazepanu, ale Tebe dajako rýchlo vysadila ten Lexaurin, nie? Alebo sa to len mne zdá ? Mne znižuje vždy dávku tak každé dva týždne o pol tabletky denne, prípadne si to regulujem ja sama ako to zvládam ... a čo sa týka tých úzkostných myšlienok? Hihi, o tom by som vedela ja písať, ja som typický hypochonder, typický pesimista budúcnosti 🙂 ... 😀 ...ale treba si povedať, že je to myšlienka, len myšlienka a všetko na čo myslím, ešte nemá ani reálny podklad, tak prečo by sa to malo stať? A ak by sa to malo stať, však nie som veštec, čo ma stať stane bez a nikdy nie som sama, no nie? Už len my navzájom čo sme tu sa držíme, no nie ??? Zvládneme to ... to je podľa mna všetko len depresia a depresívne myšlienky, ale my tu pliagu porazíme ... 😝

domkaaaa
10. máj 2016

@ametyst123 presne ro ako pises robim tesim sa z uplnych malickosti 😄 Ako dieta ked nieco urobim a vladzem ako napr dnes navarit 😊😊

domkaaaa
10. máj 2016

A co sw tykapohybu akurat si idem kupit korcule 😄 Ja taky nesportovy typ 😂 ale urobim to pre svoje zdravie a vykorculujm tie uzkosti 😄 Baby citim ze na mna myslite a v tychto dnich mi je oooovela lepsie pridal mi ten tyiapridal a klop klop ono to zaberaa 😊

12071207
10. máj 2016

@domkaaaa super👍ja idem začať behať, vo štvrtok kupujem bežecké botasky🙂 a ide sa 😎

domkaaaa
10. máj 2016

A chodim na terapie 😊 Aj tienmi v minulosti velmi pomohli o tyzden idem znova takze verim ze sa malymi krockami dopracujm k 100% zdrqviu 😊

domkaaaa
10. máj 2016

@12071207 sport je na psychicke problemy veeelmi dolezity 👍👍👍 myslim na vas baby a ako sa inak mate vy?

12071207
10. máj 2016

@domkaaaa ja za seba musím povedať, že super🙂 od kedy sa nebláznim aby bol byt ako lusk a všetko postíhané je to skvelé. Pozitívne myslím a snažím sa nestresovať zbytočne. 😊dá sa zo všetkého dostať a my sme silné ženičky , sebavedomé a krásne maminky😚

babika1234
10. máj 2016

@ametyst123 Vies co tento tyzden nemam chut ani žit vsetko je zle v mojom živote citim sa sama nepotrebne pre tento svet ,netusim ci mi to sposobuje spitomin co mi lekarka dala ale je mi na s prepacenim na hovno ..nic ma netesi absolutne nic citim sa sklamana opustena uolne pod psa ...

sova76
10. máj 2016

@babika1234 Nikdy sa neopustaj. Mas miesto v zivote niekoho a aj pre niekoho zijes. Nepise sa mi to lahko, kedze tiez som si prezila svoje, ale vzdy som vstala. Ved svet je krasny, len skus postupne menej pouzivat tie tmave okuliare 🙂

kafulienka
10. máj 2016

ahojte,

ja sa pridavam so svojou skusenostou....tiez ma zvykli "hnat" myslienky typu - este stihni to, este to, este pradlo, zahradka potom povysavat (aj kazdy den pomaly, ked sa navlacila spina cez terasu...) a vo vnutri taky psychicky tlak - aj ked uz nic netrebalo "robit" - tak ten vnutorny tlak ostaval, taky hnaci vnutorny stres a pocit ze "nic nestiham"....
Ked sa teraz do toho niekedy dostanem a nepomaha realne uvazovanie - odidem do izby (aj v strede nedokocnenej "aktivity") a skusim sa modlit....
Pomohlo aj to, ze som si schvalne nechavala nepopratane, neuvarene atd...takze STOP neustalej KONTROLE a nahananiu sa za DOKONALOSTOU....tato cesta naozaj vedie len do "pekla"...takze baby - posielam vam vela POKOJA do srdiecok....

a ako zvyknu hovorit nemci: "Die Eile hat der Teufel erfunden", tak to naozaj je tak....(poplasenost, nahlenie, chvat...vymyslel diabol)

kafulienka
10. máj 2016

@babika1234 .... preckaj to statocne....po tmavej noci vyjde predsa slnko (moze byt najskôr za mracnami, ale je tam, nebude uz noc...a potom tie mracna odidu a budes svietit), len naozaj skus sa neopustat teraz, dokop sa k tomu, ze vydrzis...

kachita
10. máj 2016

@ametyst123 No dobre, ďakujem pekne za rady. Dnes som celkom nabudena, reku že ja sa nedám, že to zvládnem.Teraz ale musím počkať, kým manžel doberie ATB, a vraj potom treba čakať, kým sa regenerujú spermie asi tri mesiace, takže tehotnstvo sa nejako celé posúva.
Aj u vás tak krásne svieti slniečko?

janka_banka
10. máj 2016

Ahojte dievčatá moje zlaté, tak sa pridám jaj ja 🙂 ... ja som tiež bola od mala vedená k dokonalosti, či už v domácnosti, všetko upratané, bez jedinej špinky, každý deň sa umývala podlaha a pod. a to nehovorím v učení, vždy samé jednotky, upravená, ... ale nechcem to zvalovať len na výchovu a rodičov, je to aj v povahe, perfekcionizmus ... a proste treba si uvedomiť, že všetko nemusí byť tip-top, všetko nemusí byť hneď hotové, a všetko vlastne počká a treba si uvedomiť silu prítomného okamihu, že čo je skutočne dôležité, nie to čo je urobené-neurobené...ale to čo prežívame ... a my predsa chceme v prvom rade šťastné 🙂 🙂 🙂

apolka77
10. máj 2016

@ametyst123
ahoj ametyst, klobuk dole kolko liekov si za tu dobu vyskusala. Zelam ti, aby ta ten zaludok uz nebolel. To si musela aj schudnut, ked mas tento problem, ci? Obdivujem, ze aj napriek tymto neprijemnostiam stale chodis do prace...

Ja som uz v rokoch 2013=14 brala AD paroxetin na paniku, tak viem co ma caka.. vtedy som tiez chodila do prace, neviem ako som to vydrzala..bola som aj v tejto teme, ale pod inym nickom, zabudla som uz heslo..ja som si inak vcera citala zaciatok tejto temy, vtedy tu radila jedna kocka ANDY..to je psychiatricka v tom case bola na materskej..tak ma to zaujalo, ale niekedy mi nerobi dobre to citat, dostanem sama seba este do vacsej paniky.
Odo dnes som na PN zobrala som prvu štvrtku z 20mg paroxetoninu a veru po hodine mi prislo uz aj zle, tak som dala lexaurin...no som napata ale kazdym dnom sa budem nadejat ze idem spravnou cestou. Mam strach priznam sa.

Mam len taku otazku, moja psych. mi zakazdym ako benzac predpise lexaurin ale citala som ze na paniku je ovela lepsi neurol..pisala mi to sice uz aj babika, ale aj ta ANDY ktoru som spominala ako psychiatricku v tejto teme /skoda ze tu uz nie je/ pisala ze lexaurin je uz stary a nie tak ucinny na paniku. No tak od obvodacky som si dala predpisat Neurol 0,5..neviem ale ci si ho mam dat cely alebo polit? mam aj viac kg nie som ziadne tintitko tak aby zabral.

dievcata aj vy ked mate skusenosti s lexaurinom a neurolom co vam viac zabralo? mne ide hlavne o paniku a uzkost.

apolka77
10. máj 2016

@adrika19
ahoj ada, no si ma potesila ze si vlastne ani nepribrala. ja si budem musiet davat pozor, lebo som clovek, ktory ma na to nabeh..jem ked mi je zle aj ked mi je dobre...

apolka77
10. máj 2016

@adrika19 este aky benzac si brala na zaciatku?

apolka77
10. máj 2016

@bambulka05
@ametyst123
@janka_banka

k tomu lexaurinu, ked som brala prvy krat AD tak som uzivala prvy mesiac s nimi lexaurin 2 ci 3x denne, podla potreby..chcem len napisat ze som nemala ziadne abstaky a ani som ho postupne neznizovala. tak neviem...mne povedali uz aj v lekarni ze lexaurin 1,5mg je slaby..ale kazde telo je ine...

apolka77
10. máj 2016

@domkaaaa
cau domca, tak ako sa mas?
ja prvu stvrtku ad v tele..uz aby som mala za sebou aspon tri tyzdne..pripada mi to velmi dlhe cakanie.

ked uz budem na tom lepsie chystam sa aj ja sportovat, ale na korcule nie, to sa bojim aj ked mam doma...to ja radsej lahky jogging, ci posilka alebo len doma.