Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
30. máj 2016

Ahojte dievcata🙂...... dlho som sa neozvala ale teras nemam cas snazim sa fungovat na 100% po psychickej stranke sa citim ok uz beriem len Escitoplan 2x denne a zvladam to🙂....... nasla som si u nas brigadu v obchode tak si to doslova uzivam som medzi ludmi a veeeeelmi sa mi to paci len fyzicky je to horsie🙂 ale bojujem popri tom sa staram o zahradu kde si dokazem perfektne odychnut......ako vidim je tu dost novych dievcat ktore sa stali bojovnickami a bojuju.......tak vam babulky moje prajem velmi vela sil aby ste to zvladli a dostali sa s toho........dakujem vsetkym za pomoc ktoru ste mi dali Ked som to najviac potrebovala myslim na vas navzdy ostanete v mojom srdci a modlidbach drzte sa prajem vam skore uzdravenie ZVLADNETE TO ste super bojovnicky......urcite sa vam ozvem a dam vediet ako to zvladam ......pekny vecer vsetky pa😀😀😀

olivia77
30. máj 2016

@lenieta25, lieky zatial ziadne...

ametyst123
30. máj 2016

@olivia77 Ahojky Olivia, to magnezium som dostávala aj ja, ked som bola s atakmi, (vtedy som ešte nevedela, čo mi je....) na pohotovosti asi 4 alebo 5 krát už si ani nepamatam.... a tam mi dali na tú PP, magneziovú injekciu do ruky.... a tiež aj Apaurin, to je ukludnovák ...teda Diazepam... to je vlastne benzáč.... toto mi dali, a bolo mi super.... lenže čo, ked nemôžem chodiť na pohotovosť stále.... 😔 .... ale na ťažké stavy to pomôže, je to záchrana, ked už si myslíš, že načisto končíš.... treba isť na pohotovosť.... a toto človeku pomôže.... Mne okrem toho ešte dali aj tabletku pod jazyk Tensiomin... ale to preto, že mi namerali vysoký tlak, s ktorým mám problém.... ale inak na panické ataky, ked Ti je zle, napr. na vracanie, napína Ta, prehána Ta, nemôžeš dýchať, pocit hrče v krku, bolesti brucha, krče, búšenie srdca, tlak na hrudi akokeby infarkt, pichanie alebo trpnutie ruky alebo obidvoch, bolest hlavy, pocit na odpadnutie, alebo odpadnutie.... toto všetko je atak.... a ked príde... človek sa vtedy cíti tak, že má pocit, že je mu koniec.... ale dá sa to zvládnuť.... Len ja som zo začiatku ani nevedela, čo mi vlastne je, tak preto tá pohotovosť.... a tie injekcie magneziové, a Apaurin = diazepam.... na ukludnenie....
A ten ženšen vyskušam.... inak ja beriem Magnezium v tabletkách, ale len také, u nás dostupné, pýtala som si v lekárni s najvyššou koncentráciou, tak mi dali neajké.... nie Magne B6 ale iné.... tiež beriem aj Centrum pre ženy... od A do z... kvoli vitamínom B... a tiež sa snažím upraviť si črevnú mikrofloru, kedže s tým mám stále problém... takže jem aj probiotiká.... tak dufam, že časom sa mi to upraví... už len poriešiť ten krk.... uvidíme....

ametyst123
30. máj 2016

@qidko Jeeej, ahojky Qidko, super, že si napísala, tak som happy, že OK, a silno Ti držím palce, aby si to zvládala aj nadalej, aj po tej psychickej aj fyzickej stránke, držím Ti silno prsty, a dufam, že sa Ti bude už len dariť.... 😉 😵 .... Drž sa moja.... si môj vzor.... 😉

olivia77
30. máj 2016

@ametyst123, urcite vyskusaj zensen, budem rada, ak potom das spatnu vazbu, ako ucinkuje 🙂 a magnezium si skus zohnat lepsie... na www.hoogle.sk maju produkty z Ameriky, ale aj ine, no velmi dobre su niektore, beriem prevazne od nich, hlavne Bcko a to Magnezium... ataky sa u mna presne rovnako prejavuju, sranda je, ze nikdy som s tym nesla na pohotovost, aj ked ma chytil prvy v zivote, nechapala som, co sa deje, ale nejaky vnutorny hlas mi hovoril, toto prejde, toto je nieco strachove, psychicke... no a potom som uz vedela, ked dosiel dalsi, ze zase je to tu, ale zase to odide... len bolo priserne to pretrpiet... ved vlastne to je vzdy... ja som zase taky pripad, ze ked by ma chytil doma, mne to nevadi, ale ked medzi ludmi, z toho sa spamatavam mesiac... ja chcem, aby som nestratila pred ludmi kontrolu, akoze "pani dokonala" 🙂 🙂 no a my s touto povahou, ze chceme taku velku kontrolu nad sebou, ju asi nezvladame... skoda je, ze sa neviem medzi ludmi tak dobre uvolnit, akoby som chcela... iba medzi svojimi, pri cudzim som taka "na strunke"... inak, idem asi na diagnostiku skusit tradicnu cinsku medicinu, kedze som si kupila jeden doplnok odtial a velmi mi pomohol behom par dni, nic nedam za vyskusanie na PP, totiz tradicna cinska medicina je 4000 rokov stara vec a lieci najprv dusu a nasledne telo... takze my, co mame tento psychosomaticky problem, mohlo by to zabrat... urcite by som sa rada pochvalila, ak to zaberie... cakam uz iba na email od terapeuta, ktory povie, ci je mozne PP pomocou ich doplnkov liecit, tak uvidime...

apolka77
31. máj 2016

@olivia77
@ametyst123
@umabell
@domkaaaa
@evak12
@adrika19
@lenieta25

dievcata zlate, tolko ste tu toho popisali, ze vas nestiham ani citat. Ale kazdy jeden pribeh mi pripomina viac menej seba, aj ked trpime dodava mi silu ze nie som v tom "srabe" sama 😉 .

Ja sa mam relativne dobre, zajtra ale uz idem do prace, velmi velmi sa mi nechce..aj mam obavy ako to zvladnem, ale s dr. som sa dohodla, ze kebyze sa necitim na to, znova ma vypise na PN, aspon na dobu, kym lieky zaberu..ja dufam, ze uz coskoro..dnes je 20den, co beriem paroxetin..je mi tazko posudit ci zabral - nezabral, ked som viac menej doteraz sedela doma a ktomu ked beriem neurol tak neviem...ale zas viem, ze ked si ten neurol nedam, tak ma pochyti dost velka uzkost..tak si ho hned nasadim a mam par hodin celkom pohodu...niekedy si ho dam len 1x za den, tak si myslim, ze je to na dobrej ceste, vsak aj vcera, zvladla som par hodin v meste 🙂 . S dcerkou sme boli v ZUS na talentovych skuskach, pokial ona kreslila ja som si vybavila postu, obchod..jedine co ma trapilo, aka som tucna vo vykladoch 😠 😝 😀 tak asi je ta moja PP na ustupe, ked ma zacina len toto trapit 😎

apolka77
31. máj 2016

@olivia77
olivia, ty si uplne s tym PP ako ja, ja ked som mala tie ataky a fakt ze brutalne tiez som nesla na pohotovost, ja som sa totizto este aj za toto hanbila., a nejak instiktvne som citila ze je to psychika...ako bolo mi zle, podlamovali sa mi kolena, krutila sa hlava, triaska a pot, hmla a omamena, ako nadrogovana (ja som sa fakt pri tych atakoch citila ako nadrogovana, je to "sranda" co dokaze psychika ) ludi som vnimala len akoby zhora, mimo seba..proste sokova reakcia nikdy ani raz som si nepomyslela, ze zomieram, ani som sa toho nebala ze umriem..skor toho ze sa zblaznim, ze je to sialene..potom som z toho bola zvysok dna taka unavena, ze hlava uz bola uplne hmlista akoby otupena, ze som z toho dostala jasne ze strach..zo strachu uzkost...a ked mi bolo mesiace a mesiace zle, a tieto uzkosti kazdy den niekolko krat...ataky uz aj na ulici, normalne som nevedela prejst chodnikom zdalo sa mi ze sa kruti..a ten ochromujuci strach, ktory nedovoli dychat..tak ked toto clovek preziva v konecnej faze sa dostane do depresie...lebo ja som sa uz len s tym nazvom lieku ANTIDEPRESIVA nevedela zmierit...JA? A DEPRESIA? ale ona postupne pride, ked toto clovek zaziva dlhu dobu..a nevie si nic v meste vybavit, nikde ist s detmi..proste depka jak vysita..ja uz som potom uzkosti mavala aj doma..
prekonat toto sa da, ja sa velmi spolieham na psychoterapie..ze si ten mozog naprogramujem pozitivne..prestoze toto vsetko je v hlave a v nasich myslienkach...mozog si proste pamata vsetky tieto negativne pocity a spustacom uz moze byt hocico hocikedy...tak len naucit sa to ovladat...

presne ako pises ja sa hlavne obavam ze ma to chyti pred ludmi..doma mi to tiez neprekaza, vsak pretripm na gauci 😀 ..ale vonku to je ostuda..je to cele na hlavu, u mna to urcite suvisi s nedostatkom sebavedomia..ano v detstve som bola vzdy za odvaznu, slniecko..kazdy ma mal rad..a potom prisli od zivota facky a nebodaj kritika??? mne?? vsak ja som tak mila a dobra 😝 velmi tazko som sa stm vyrovnavala..ja ked pridem s niekym do konfliktu pre mna to bol koniec sveta..aj ked sa s mm pohadam tak akoby uz nic nemalo vyznam...ale kedze si toto vsetko uvedomujeme asi to vieme aj napravit..a ako pises a vela dievcat pisalo tato porucha (nerada to nazyvam choroba) nam chce ukazat ze kracame po zlom chodnicku, ze zit sa da aj inak...a ze to co je na povrchu nie je take dolezite ako to co je vnutri..je to komplex mnohych veci spojeny psychikou a aj tie hormony su riadene z mozgu..tak ono to vsetko so vsetkym suvisi...hormonalna rovnovaha sa da docielit podla mna harmoniou ducha..len je to ovela zlozitejsie a hlavne pracnejsie a zdlhavejsie ako brat tabletky...

ten zensen si pozriem a tesim sa ze skusas tieto alternativy, ja som uz nato nemala silu, kedze tie stavy som mavala celodenne nieze 3xdo mesiaca..ale tesim sa ze pises..pozriem tie vitaminy,,mne tie u nas dostupne v lekarni vobec nepomahali ani magnezko..vela krat ani magistra v lekarni mi nevedela poradit..to ze je napisane ze obsahuje 250 magnezka neznamena ze sa cele vstrebe...niektore co predavaju sa vraj nevstrebavaju ani 4%...proste ja nasim pripravkom vobec neverim, len na tom ryzuju..

adrika19
31. máj 2016

@evak12 No, bolo mi zle. Nikam som nedokázala ísť, mala som akoby motanice v hlave, triaslo mi rukami. Užívala som ho tri mesiace a potom som ho vysadila lebo som videla, že to nikam nevedie. Mne nesadol teda vôbec.Musela som sa do všetkého premáhať a tá úzkosť akoby sa mi ešte znásobila.

umabell
31. máj 2016

@apolka77 dávaj si neurol pokiaľ ti nezaberu adecka neboj sa toho... A radšej byt tučná a zdrava ako chora modelka 😉.. Bud to všetko v poriadku. Ja iddm skúsiť ten zensen...

janka_banka
31. máj 2016

Ahojte dievčatá, no ja dnes úplne mimo, proste úplne mám zatemnený mozog, som síce v práci, ale neskutočne sa premáham, kebyže ľahnem tak spím ako dudok 😀 ... ale vlastne, neviem, či je to nízkym tlakom tie moje spacie nálady, stále mám 80/40 alebo tým, že večer beriem dávku 2,5mg diazepan + valdoxan 12mg, žeby ma to uspávalo? Spím 8 hodín, tak neviem, či je to málo alebo nie ... ale je pravda, že mám "plytký spánok" ... inak ako Vás tak čítam, my sme tu všetky ako cez kopirák 😉 .... rovnaké povahy, rovnaké osudy, detstvá ... mám Vás rada dievčatá 🙂 ...

olivia77
31. máj 2016

baby, tak u mna pomaly vychadza slniecko, uz som objednana na diagnostiku tej cinskej mediciny, terapeut mi odpisal, ze PP s tym liecia a da sa to 🙂 dnes beham po obchodoch a postach a je vcelku fajn, cakam atak, ale neprisiel, klop klop 🙂 a to beriem iba zensen a 5HTP-5hydroxytryptofan...

umabell
31. máj 2016

@janka_banka 2,5mg?ved to by uspalo aj kona 😀 😀 jasne to máš z toho... Mne je dnes super aj som co to porobila tak som pyšná na seba, lebo ked ja mam tie moje stavy sedim ako ropuvha a prd robim...
@olivia77 to je super ze ti je dobre bodaj by ta dostali z toho takto 'na prirodno'... Silno drzim palce bodaj by mne takéto nieco pomohlo a nie chémia ale vdaks bohu aj za nu 😀 😀

umabell
31. máj 2016

@janka_banka a ty uzivas aj alventu plus valdoxan? Ci si to mylim. Nechce sa mi dozadu citat.. Paj sulpirid a diazepam? 😲

apolka77
31. máj 2016

@janka_banka
Janka, ved ty si hotovy JACK NORRIS !!!! 🙂 😉
To ako dokazes existovat pri tak nizkom tlaku?? k tomu este diazepam a ine, no mam dost ja by som tam uz odkvacla.
ti poviem, ked som zacinala brat neurol a AD tak som prespala skoro cely den a len tak "naooko" som fungovala v rodine, aby si deti nevsimli a mm, ze mi je zle..ale spala som 8hodin v noci a potom celeeee doobeda..az hlad ma zobudil..kebyze ho necitim a nepridu deti zo skoly ani nevstanem a asi ani nejem..bolo mi vsetko sum a fuk..takto som prespala prvy tyzden...druhy uz menej..az teraz si asi uz organizmus zvykol na ten neurol a ad ale inak ma to uspavalo...pri tvojich liekoch by som asi nebola schopna ani patu vystrcit z postele...mala by si ist aspon na tyzden pn, aj to niekedy pomoze vyspat sa pokym su deti v skolke skole...ked uz nic ine...
keby som nemusela nejdem do roboty..tak mi je dobre doma..uz som sa trosku ukludnila, uz by som si konecne mohla porobit v domacnosti, lebo doteraz som nevladala..dnes aspon som prezliekla periny...pracka pere uz 2x...este tak umyt okna..ale to sa mi nebude chciet. tak pouvazuj aj ked na par dni ostat doma a vyspat sa riadne...

janka_banka
31. máj 2016

@umabell
@apolka77 Dievčatá ďakujem za komentáre 🙂 ... no ja sa tiež niekedy čudujem, že ako dobre fungujem 🙂... ale je to fest ťažké, naozaj by som si potrebovala riadne oddýchnuť a viete čo? Som sa rozhodla, že dnes prídem domov a pospím a manželovi dám deťúrence...a ten diazepan beriem teraz menšiu dávku, predtým som brala za celý deň 10mg, takže už mám pocit, že je toto už nízke 🙂 ... a ráno a na obed beriem alventu a večer diazepan + valdoxan ... a každý druhý-tretí deň sulpirid ... niekedy si už prídem ako narkoman... cítim sa psychicky už fajn, nálada dobrá, len neustála potreba spať .... ach jáááj....asi by fakt bodla týždenná dovča .... ale skúsim večer trošku dať nižšiu dávku diazepanu, prípadne si ju dám skôr ako pred spaním ....

umabell
31. máj 2016

@apolka77 aj ja som spavala zo začiatku uz som si zvykla a tiez sa musím nutit nieco robit ja mam najviac energiu na vecer vtedy zvyknem aj varit.. Doobeda sa mi moc nechce.. Ja idem zajtra prevliekat... Ja mam aj psa takze ten ma vyháňa von a samozrejme ked maly zo školy dojde ideme von..

mmama
31. máj 2016

Babeny stava sa vam,ze ked pobehate po obchodoch alebo mate mensi stres,tak vas rozboli velmi hlava migrenovite?

kafulienka
31. máj 2016

baby ahojte, tak sa dnes opat zapajam do diskusie....po skoro dvoch mesiacoch, kedy mi bolo naozaj, ze super, tak druhy den mimo - ani do prace som nesla (kedze ma noc uplne odrovnala, ja mam vnutorny tras a bitie srdca a hnacky atd....)na druhy den potom dokazem len lezat, lebo telo mam uplne odrovnane....a to pritom som zacala opat behavat...a citila som uplnu silu, ale je pravda, ze cakam na kramy.... inak uvedomujem si spatne, svoje myslienky a prichadzam na to, ze varovne signaly su tam vzdy...ze stale sa opakuje ten isty scenar...u mna napr to, ze neviem oddychovat - to znamena, ked sedim, tak sedim, resp neviem nic nerobit....resp robim niekolko veci naraz...a vytvaram si tlak v hlave a potom pride stres v hlave, ze nestiham...a pritom "nemam" co nestihat...same nepodstatne veci...dalsia vec v prezivani je to, ze nieco si zoberiem do hlavy, nutim manzela resp ludi okolo mna, aby to "dodrzali"....nasepne mi Vyssia sila - myslim, ze anjel strazny, ze hop...ved na tom nezalezi, ale vo mne ostane napatie...donutim napr. manzela nieco spolocne urobit, ale vooobec tam potom uz na konci nie je uspokojenie (pretoze na zaciatku nie je radost, ale skor hnev a nutenie, vnutorne take "nasilu" donucovanie)
...takisto sa ucim odovzdavat veci Bohu, postupne prichadzam na to, ze ako mi bolo super, tak som zacala vlastne sama "brat" veci do svojich ruk a svojimi myslienkami som ich chcela kontrolovat, resp som chcela, aby situacie dopadli podla mna...uz som na odovzdavanie a respektovanie Bozej vole myslela coraz menej....

Taketo stavy ma potom donutia "zabrzdit" a zacat nanovo... 🙂 a, samozrejme, zase prehodnotit situaciu....

Posielam Vam do srdiecok vela pokoja a Lasky, mozno to znie tak "klise", ale naozaj Vas lubim 🙂 ved vy viete, ako to myslim....

simka1454
31. máj 2016

ahojte dievčatá,dovolte pridať sa do vašej diskusie. Ja beriem antidepresíva tretí mesiac a už som si myslela že mi je lepšie no teraz už pár dní pociťujem veľké strachy a úzkosti, len by som revala. Niekedy mám pocit že sa z toho nedá dostať alebo zas na druhej strane sa mi zdá že keď beriem lieky tretí mesiac tak by mi už malo byť dobre. Mne to bráni si aj nájsť prácu lebo mám stále takéto neskutočné stavy, celá sa trasiem. Mala som dva mesiace pn, no neviem čo bude ďalej.

kafulienka
31. máj 2016

@apolka77

apolka, ja som naopak chuda furt... a v puberte mi zacalo obdobie bulimie, 10 rokov aktivna bulimistka...takze prosim ta, naozaj ta prosim, VYKASLI SA NA TU TUCNOTU....
...mne to z hlavy ale tiez este celkom nezmizlo...ked je dobre, tak ma zly pokusa myslienkami na to, ako vyzeram, ci som "dostatocne" chuda atd zase v tom je kontrola - ale toto uz viem ODHALIT a "nedostane ma" 🙂 Lebo diabol je luhar a vrah od pociatku! Takze sa mu snazim vzopriet a on ujde!

janka_banka
31. máj 2016

@mmama áno tieto stavy dôverne poznám ... stres naozaj spôsobuje migrénu ... nie je to vždy pravidlo, ale u mňa spúšťa bolesť hlavy málo spánku + stres ...

kafulienka
31. máj 2016

@simka1454
ja som na tom podobne, ale viem uz teraz, ze som tieto dva mesiace bola schopna chodit v pohode do prace, takze odovzdaj to a ked pride myslienka typu - nebudem schopna do prace chodit, tak ju stale presun na Boha, pretoze tu istu som mala ja, aj dnes ma uz prenasleduje, ale viem, ze som bola schopna chodit do tej prace nakoniec, takze mi ten zly, ktory mi ju predtym nahovaral klamal - je to klamstvo, snazim sa nebojovat proti tejto myslienke, ja ju posuvam: Jezis, Tebe posuvam tuto myslienku, pomoz mi cez Ducha Svätého rozlisovat medzi klamstvom a Pravdou...

apolka77
31. máj 2016

@kafulienka
si zlata, ale ako si napisala"som naozaj chuda" tak ja som zas "naozaj tucna resp. s nadvahou min.20kg" to je fakt, ten neoklamem..viem, co mi chces povedat, ze dolezitejsie je byt v pohode ako vychrtlina, ale zas ja mam aj z tej nadvahy depresie, casto sa kvoli tomu trapim. Je to moj celozivotny boj.

A vies co je najkurioznejsie?
Ze prave v case, ked som viedla uplne zdravy zivotny styl, (aspon som si to myslela) teda co sa tyka stravy, cvicenia, behavala som v parku min. 3x tyzdenne po hodine..aj som krasne schudla a bola KONECNE so svojou postavou spokojna, tak PRAVE V TOM CASE sa u mna rozbehla PP 😝 😝 😖
Ironia osudu, vsak???
Vies, tak ako ja neviem ake to je citit sa v stihlom tele ty nevies ake to je byt v tucnom tele..nie som z tych, ktory sa v nom citia dobre..ale ja ani neviem co mi chyba, aby som dokazala viac ako par mesiacov byt aspon na normalnej vahe..niekto povie silna vola, alebo nezer..ma pravdu, ale toto je tiez o psychike..jedlo je pre mna droga a ukludnuje ma ci som stastna ci nestastna..nemam v tom ziadny rozdiel..ale nieco som zistila., mam este 2surodencov a sme tak po sebe narodeni, ja som najmladsia..mama spominala, ze ked som bola este uplne ze mala asi batola a plakavala som (vraj casto a vela) tak ma vzdy ukludnovala jedlom, nestihala sa mi venovat popri troch detoch..proste plac, tu mas rozok, plac tu mas puding, plac tu mas kasu...tak asi tam bude moj problem, rozmyslam, ze niekde v mozgu (dnes ho dajak casto spominam 😅 ) mam zaprogramovane toto spravanie, tento vzorec..,

olivia77
31. máj 2016

kocky, tie co beriete na PP Adcka, beriete prevazne SSRI? Dakujem 🙂 Robim si taky prieskum 🙂

labajka
31. máj 2016

Ano.escitalopram

apolka77
31. máj 2016

@olivia77
ano, arketis =paroxetin=SSRI

olivia77
31. máj 2016

a konkretne tie vase vam pomahaju na PP?

apolka77
31. máj 2016

@olivia77
1x mi pomohli na PP, teraz uvidim 😕

domkaaaa
31. máj 2016

Baby ktore ste brali alventu mozem mat strach ze mam maniu? 😢 Toto je des pre mna je uz aj to led ma nieco baviiii divne ☹️ Tak dlho bolo zle ze som si zvykla nic nerobit a teraz mam zasa strach co to nie je prislis ☹️ Ako zistim ci mammaniu? Prosim vyjadrite sa tie co ste zazili podobne stavy

janka_banka
31. máj 2016

@domkaaaa a akú maniu myslíš? Ja beriem alventu a valdoxan ... Zajtra idem k lekárke, dnes mi bolo zleeee... Skoro som skolabovala...nízky tlak a stále som v spánkovej činnosti aj cez deň, som zvedavá... Pekný večer kočky moje a spolubojovnicky 😘❤🌸