Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy.a
9. júl 2011

@robert1982 držim palce...berieš teraz venlfaxín,že ?? 😕 😕 😅 😅 😅
a malo by to byť OK....venlafaxín a escitalopram sú TOP na úzkostné-teda aj PP-poruchy,aj na ťažšie depresie 😉 😉 😉

robert1982
11. júl 2011

ahoj Andy 🙂 ano Beriem Mollome 75mg a večer si dávam rivotril 0,5 už 7týždnov a je mi ovela lepšie teda spon psychicky....telesné príznaky zatial sa nezmenili ale budem brat tieto lieky dlho a uvidím čo bude 😝

zuzikak
12. júl 2011

@robert1982
Robert nad tym teraz nerozmyslaj, ci sa z toho dostanes alebo nie. Som o tom presvedcena, ze ano ale nemozes sa s tym stresovat. Moja sestra sa z panickej poruchy a depresii dostavala 6 rokov a je z toho vonku. Niekomu to trva dlhsie a niekomu kratsie - zalezi od intenzity. Uzivala citalex. To ze tie pocity su skutocne realne ti verim. Este aj teraz ked je vlastne bez liekov sa jej stava, ze ma uzkostne stavy ale pozitivne na tom je to, ze uz ju to tak lahko nevyplasi. Vie o co ide a vie co ma robit. Aj ja som si presla depresiami a niekedy ma to tak chyti a uvedomujem si, ze s tym budem (hoci bez liekov) bojovat do konca zivota a nikdy si nemozes byt isty ze je to 100% za tebou. Je to tou dobou v ktorej zijeme. Je to samy stres a tak proste musime bojovat. Neboj,kazdy z nas, co sa snazi to zvladne ! 🙂

robert1982
12. júl 2011

@zuzikak Dakujem za podporu.... 🙂

zuzikak
13. júl 2011

@robert1982
naozaj nemas za co - so su proste fakty 🙂

losice
14. júl 2011

ahoj holky, doufam, ze mi tady nekdo muze trochu poradit... Nasemu malemu zlaticku je 14 mesicu a my pomalu uvazujeme o druhem diteti. ALE: po prvnim porodu jsem prodelala hroznou poporodni depresi, doslo i na antidepresiva, no neprala bych to nejhorsimu nepriteli, nic tak strasneho jsem predtim ani potom neprozila, chvilemi se mi nechtelo zit... A ted se bojim, ze se to s druhym ditkem bude opakovat. Vim, ze ta sance je realna, i psycholozka mi to potvrdila. Ale zajimalo by mne, jestli s tim nekdo z vas ma zkusenosti, jak jste se rozhodovaly, zda druhe dite ano ci ne, a zda se deprese opravdu dostavila i podruhe.

veronika.h
14. júl 2011

@losice Ahoj, náhodou jsem nakoukla do tohoto tématu a musím říct, že jsem na tom podobně jako ty. Mému chlapečkovi jsou už 2 roky a taky už začíbám přemýšlet o druhém. po porodu jsem se 6 týdnů plácala ve strašných stavech, pak jsem zašla k Dr., nasadila mi léky, ta jsem brala 7 měsíců a od té doby jsem v pohodě (´tuk ťuk). Asi se to může vrátit, ale protože poznám, když se začne něco dít a už vím, co mám dělat, tak se tím nenervuji. Kdyby to zkrátka přišlo zase, okamžitě běžím k doktorovi. Tím pádem ani nepřemýšlím nad tím, že bych to mohla zažít znovu. Doufám, že ne.

leyla.x
14. júl 2011

@andy.a ten Citalopram jsem brala 4 týdny, měla jsem noční můry, v noci jsem se budila strachem, měla jsem takové stavy úzkosti, že jsem byla úplně paralizovaná. Opravdu to nešlo. A Dr. mi bohužel nic nevysvětlila, vůbec nic! Jen mi předepsala recept a že to mám brát. Jinak k nežádoucím účinkům mi neřekla nic. Ani to, že se nesmí alkohol. To jsem taky vůbec nevěděla. Teď beru ten Buspiron, co se týká úzkosti, je už o něco menší. Změnila jsem Dr. a ten mi ho předepsal + Triticco. Včera jsem měla první třetinku. Ráno jsem nemohla otevřít oči. Potřebovala bych se zbavit deprese. Nic mě nebaví, nic nemá smysl.... ☹ Uvidím, jestli Trittico zabere....

leyla.x
14. júl 2011

ještě jsem se chtěla zeptat vás, co trpíte depresí. Máte to také tak, že se vám večer uleví?

animka
15. júl 2011

Ak môžete, poraďte, prosím,aké argumenty použiť. Zomrel manžel a syn je v ťažkej depresii a odmieta ísť psychiatrovi. už neviem,ako ho spracovať. Veľmi by som mu chcela pomôcť, len ako. Je dospelý študent, nereaguje ani na kamarátov, mení sa na agresívneho, väčšinou leží alebo sedí pri počítači už dva mesiace. On bol dosť uzavretý aj predtým, ale teraz sa to rapídne zhoršilo. Poraďte, prosím! Neviem sa nečinne prizerať, ako sa doslova tratí a nechce komunikovať. Ďakujem, moc ďakujem.

anka12
16. júl 2011

@leyla.x ahoj aj u mna je to tak -najhorsie byvaju rana ,postupne sa to upravi a na vecer sa citim uz normalne a trittico je super liek ,ja nan nedam dopustit ...

monfat
16. júl 2011

😢 čaute všetci baby je tu ešte niekto s kým som kecala pred tým,? Som po užasnej dovolenke, kde som dostala depresiu ☹ ☹ ☹ dva týždne po vysadení Citalecu, ktorý som poctivo brala a poctivo 4 mesiace vysádzala... nechápem tomu. Myslela som že som za vodou a teraz toto..... čo so mnou bude? nechcela som byť na práškoch celý život. 😒 😒 😒 v pondelok idem za doktorkou. Ale neviem či isť len za mojim psychologom, alebo za psychiatričkou. Doteraz som sa tešila na vysadenie a že mi nič nebolo. Poradte. Doteraz som vám radila ja a teraz som dole ja ☹ rána su hrozné, vkuse plačem a večer sa mi uľaví a celkom v pohode. 😢

monfat
16. júl 2011

@andy.a čo teraz?? všetko bolo super...a takto sa to dosr..lo 😖 Doktorka mi dá brať tie isté lieky len vo vyšších dávkach... alebo iné? čo myslíš? a čo keby som sa to pokusila zvládnuť... bez nich s psychologom, dá sa to? som zufalá..... a manžel mi povedal dneska že len čakám kedy sa zase začnem cpať liekmi. 😠 ta asi tak

monfat
16. júl 2011

@veronika.h to je super... a si sa zmierila s tým, že budeš furt užívať tie lieky? ADčka? bo ja nie, myslela som si že už ich nepotrebujem, nechápem kde bola chyba 😖

anka12
17. júl 2011

@monfat ahoj ,mne ani nepride ,ze mam brat lieky som rada ,ze sa citim super ,ty si sa s toho ryhlo dostala,ja som to tak mala prvy krat po dvoch rokoch mi dr,vysadil a po dvoch mesiacoch som bola na zaciatku, teraz beriem a uzivam si a hlavne neriesim ci budem brat do konca zivota a ak aj no a co? neboj vsetko bude dobre -hlavu hore 😀

lubka888
18. júl 2011

@animka Ahoj, skus poprosit psychiatra, aby prisiel k Vam domov. Vysvetli mu situaciu a urcite to pochopi. Ked sa s nim Dr. porozprava, urcite to zoberie syn inak. Drzim palce.

monfat
18. júl 2011

@anka12 tak dufam že budem zasa v poriadku. Dnes som bola pri doktorke tak mam tie isté lieky čo som mala Citalec 10 mg. . . a a k tomu na večer neurol 😎 . Rána mám hrozné stavy.... a večer som už frajerka. Dneska ma napadlo, že či sa nemám zobudiť až o druhej poobede 😀 😀 😀 aspoň že ma neopúšťa humor. A bola som hned už aj pri psychologovi... tak mam hypnozu a relaxacie, či čo, ešte neviem čo to bude, ale dufam že pomože. Neviete mi povedať... to ked som vysadila ten Citalec pred troma týždňami... a teraz ho znova idem brať... to zase mui bude z neho tak zle prvý týždeň ako na začaiatku??? Nemáte s tým niekto skúsenosti? že ste niečo brali... vysadili a potom zase na tie isté lieky ako ste reagovali?? 😒

anait
18. júl 2011

ahojte, občas nazriem do tejto témy, keďže trpím niekoľko rokov úzkostnou poruchou... keďže nemám depresiu, tak som doteraz nič nepísala... len som chcela k @monfat , mrzí ma, že to nevyšlo... tiež to mám tak, pred cca dvomi rokmi som vysadila AD, nie naraz, pomaly, pár mesiacov, cca 2-3 mesiace to nejako išlo, ale potom sa to vrátilo a bolo to ešte horšie... vraj tie isté AD opakovane zaberú, ale mne bohužial nie, tak takmer pol roka sa hľadali nové lieky... tie mi už zaberajú menejako tie prvé, ale aspoň fungujem... no a keďže by sme chceli mať bábätko, tak som sa rozhodla - po dohode s lekárkou samozrejme - že idem postupne vysádzať.. tak cca za 2 mesiace som znížila o štvrtinu... teraz si dám mesiac pokoj a potom skúsim s tým zase dole... a len čo bude dávka najnižšia, tak ideme skúšať, lebo ja myslím, že bez liekov zase vydržím lenpár mesiacov, tak aspon zo začiatku tehotenstva, aby som nič nebrala... tak takýto odvážny plán ja mám...

@monfat podľa môjho názoru si tie AD brala veľmi krátko, zvláštne, že ti doktorka dovolila už vysadiť... hm...

veronika.h
19. júl 2011

@monfat ja prave leky neberu, brala jsem je jen 6 mesicu po porodu a pak uz ne a doufam, ze uz to tak zustane 🙂

nenella
19. júl 2011
nenella
19. júl 2011

ahojte.Chcem sa sýtaŤ či má niekto skúsenosť so Serliftom? Je to silné AD?
Už ho užívam skoro rok a ešte mávam uzkostné stavy.Chcela by som bábo a to po14rokoch,mám už nad 35r.
Bojím sa či by som to zvládla a čo bude po pôrode,či bude bábo zdravé,či si to nebudem potom vyčítaŤ.
Moja doktorka povedala,že keď plánujeme tak najlepšie bez liekov.Ona sa mi ich ale nechystá znižovať a roky utekajú,to ma najviac znepokojuje.
ďakujem

anait
19. júl 2011

@nenella nooo, tak jej to navrhni, že chceš znižovať ... ona to asi nenavrhne... ja som to tiež navrhla, aj keď teda ona o tom už predtým vravela...

monfat
20. júl 2011

@anait 😉 čauko neboj po druhýkrát to už vyjde... 😀 aj tebe aj mne. PS: to je naozaj? že na druhýkrat zaberu tie isté?? Vieš lebo ja som sa liečila na Panicku poruchu a teraz ju už nemám po polroku, tak neviem ja som dostala depresiu. Ale je to na dobrej ceste, lebo lieky mi už zabrali včera... od včera sa cítim ako znovuzrodená 😀 😀

monfat
20. júl 2011

@nenella hej viem myslela som som že som z toho vonku a čo? to je chyba ked som tomu tak verila? viem načo narážaš.... že predošlé príspevky boli optimistickejšie ako by mali... ale vieš čo mňa ani to neodradí 😠 aj tak sa z toho dostanem! 😝

nenella
21. júl 2011

monfat,ja som na Teba s ničím nenarážala.Asi si sa kopla a chcela si osloviť niekoho iného,nie???????

nenella
21. júl 2011

prosím,máte niekto skúsunosť s tým Serliftom?

leyla.x
21. júl 2011

@anka12 na co jsi brala Trittico? Deprese, úzkosti, nespavost? Beru ho týden a řekla bych, že se trochu lepším. Nemám takové úzkosti ani deprese, ale uvidíme, co dál. Nespavostí jsem netrpěla, jen někdy. Jak dlouho jsi Trittico brala?

leyla.x
21. júl 2011

@monfat drzím palce Monfat! Důležitá je pozitivní mysl! Asi jsi ten Citalec opravdu brala jen krátkou dobu...

jesterka09
22. júl 2011

@monfat To mě mrzí, že se ti to vrátilo 😢 Musím říct, že můj manžel pro tohle také nemá vůbec pochopení..
když teď čtu dizkuzi, tak můj psychiatr mi řekl, že až otěhu, tak to vysadíme na ráz, že tělo je spojené s myslí.. Sama myslím, že to není až tak moc dobrý nápad, ale přece musí vědět co povídá, ne? Byli jsme na dovče a tam jsem si zapomněla vzít jedno ráno Seroxat a bylo mi fajn, jen jsem měla abstinenční příznaky, ale po psych. stránce dobré do doby než jsem si to uvědomila 😅
Teď teda fakt nevím co s tím vysazením, už opravdu jedeme na ostro s otěhotněním a já mám teda šílenou touhu mít další mimčo.. chjo..

anait
22. júl 2011

@jesterka09 prosííím? to fakt povedal, že to potom vysadíš naraz? a koľko dní už budeš tehotná, kým to zistíš? to sa mi nezdá moc dobré... no chcem vysadiť aspoň na minimálnu udržiavaciu dávku, tú som schopná potom naraz vysadiť, ale takýto brutálny šok, no neviem... mne doktorka povedala, že je určite lepšie aspoň nejakú dobu byť "čistá" od AD, čo je samozrejme logické a to by sme najradšej všetci, ale nie vždy je to reálne... tak ale znížiť čo najmenej sa určite pokúsim... za 2 mesiace som znížila o štvrtinu...
@monfat presne tak! my sa nedááááme! 🙂 😉

áno, áno, tie isté AD, ktoré mi raz super zabrali a s ktorými som bola 2 roky totálne v pohode, mi už na druhýkrát nezabrali vôbec, vôbec, ani len trošičku...

@jesterka09 ešte k tomu vynechaniu... ja koľkokrát zabudnem a vynechám voľakedy aj dva dni po sebe, to nevadí, lebo telo má serotonín v zásobe, práve preto sa to berie dlhodobo, takže v ten deň si mohla mať absťáky len z toho, že si ich očakávala, teda si si ich tak nejak sama vytvorila, telo to nestihlo ani zaznamenať... si myslím...

@leyla.x môj bývalý bral triticco kedysi a mal to na spanie... ráno nebolo možné ho zobudiť, niekedy ani budík nepočul, aj keď zvonil stokrát...ale vraj to je dobrý liek... ak teda vôbec o nejakom lieku možno povedať, že je dobrý...