Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anait
11. nov 2011

@lelkesova to sú mne pocity veľmi dôverne známe...

baby ja som hotová, prišla som z pľúcneho, chcela ma nechať hospitalizovať, že akútny zápal priedušiek už 3 týždne, nereagujúci dobre na liečbu...zatiaľ som to odmietla, ale neviem, čo bude ´dalej...takže panika nastupuje... 😠

daniela1974
11. nov 2011

@anka12 preco nemozes mat druhe dieta???

daniela1974
11. nov 2011

@anait jezis ani nehovor, mne bolo tak naprd v nemocnici a to bola len porodnica a rodila som normalne, ziadny cisarsky. Ale skoro som tam od nudy zhynula. Esteze moj muz si robil co chcel a furt tam bol zamnou na navsteve. Ale panika bola aj tam a poriadna. utorok doobeda, po ranajkach, ranajky zjedene, vsetko odlozene, upratovacky odisli, vsetko sa ustalilo a ja ze kde som??? co tu robim??? Chuda 2 dnove dieta pri sebe a hotova som bola.

filipal
11. nov 2011

no, mrkla som sa na tie tvoje AD, este do Andinych prispevkov....Asentra je SSRI, tym ste asi zacali.
Cipralex a Lenuxil je vlastne ta ista ucinna latka (Escitalopram) je to atypicke SSRI a potom ste asi presli na Argofan - to je vlastne Venflaxin. patri medzi SRNI. viem, ze su este aj novsie lieky.
ako si vsetky zle znasala? ake si mala reakcie?
@maminka001

filipal
11. nov 2011

@anka12 ahoj 🙂
to je teda riadne nepresionalne! nemozes najst nejaku inu psychologicku?

maminka001
11. nov 2011

@filipal strašný třes,zvracení,bolest hlavy,motání hlavy,nespavost.Já špatne snašim léky,mam špatny žaludek a pak je cele dny zvracim a to se nedá s dětma.Tak nevim.Dnes jsem si vzala na sklidneni oxazepam a nic, nepocituju nějaké zklidnění.Dr už mi neveří že je mi z leku zle ale jak to mam zvladat ty deprese a do toho nežad.učinky ad?Potřebuju se uklidnít ale tim že je mi huř to nejde.Chci zkusit tu terapii,myslíte že pomuže?Já mam ty pan.ataky po porodu.Mela jsem to po každem porodu a vždy se to nejak srovnalo bez ad.Teď je toho ale nějak moc.

filipal
11. nov 2011

@maminka001 uzivas lieky spolu s jedlom, alebo po jedle? po kazdom z tychto AD si mala uplne rovnake priznaky?
ked zacinas novy liek, zacina sa miniaturnymi davkami. kedy nastane u teba zvracanie?
ako to riesis, ked mas inu chorobu, ostatne lieky zvladas?
terapia ti moze pomoct zvladnut tvoj strach. mne to pripomina zaludocnu neurozu...aspon to zvracanie. jednoducho, kym ti zacnu AD zaberat nie si schopna cez tu neurozu zvladnut uzivanie....
tras ktory spominas je uz bud atak, alebo to, ze to nesadol konkretny liek...ale kedze si ho vyzvracala, tak to nie je mozne...

maminka001
11. nov 2011

@filipal Já mam špatny žaludek,mam vředy.I ostatni leky my vadí,tak témeř žadne nejim.Jinak ad jsem uživala po jidle.

monfat9
11. nov 2011

@havja áno ja beriem AD - Citalec....hoci som ho brala už minulého roku..bolo mi super, po polroku som začala postupne vysadzovať a ked som už bola čistá...po dvoch mesiacoch to prišlo....ale nie panika už nedošla, ani úzkosť, len depresia. Tie panické stavy už viem celkom dobre ovládať a čo je podstatné nebojím sa ich už tak ako predtým 😀 😀 tak aspoň to....tak mám pocit že tu paniku zvládam, lebo ešte vlastne ani nedošla....ale čo sa týka depresie, je to beh na dlhé trate 😢 po tom všetkom mi doktorka lieky znova nasadila.....teraz je mi fajn, len neviem trocha mám obavy, čo bude po vysadení 😢 ....skúšam to a nevzdávam, možno som naivná, ale stále myslím, že život ešte raz bude taký ako predtým 😔

monfat9
11. nov 2011

@daniela1974 aj ja som tehotenstvo ťažko znášala.....pri prvej dcerke to bola malina 😀 , a pri druhej od začiatku depka, panika...des, hroza 😢 celé tehu som preplakala a keď som porodila...ešte viac, no čo ti budem hovoriť 😀 😀 ustálila som sa až keď som došla domov z porodky...a to som ju ani nekojila, lebo som ani mlieko nedostala z toho stresu a depresie 😝 tiež by som už nešla do tretieho tehotenstva 😖

monfat9
11. nov 2011

@maminka001 ☹ snáď ti už nejaké AD sadnú... ja tiež teraz beriem vyššiu dávku 15 mg, lebo už mi 10 mg nestačilo...kedže ich beriem po druhý raz.. 😀 neboj bude dobre, určite sa niečo nájde.....tiež sa mi všetko spustilo hormónmi - tehotenstvom a pôrodom....och čo si my ženy pre hormony vytrpíme 😠 a chlapi..nič, nijaké výkyvy..nijaké nálady, nijaké bolesti, pocity...aaach asi sa v budúcom živote narodím ako chlap...Raz som počula taký vtip: že: Viete kto je to žena ? Je to muž z minulého života vo výkone trestu 😀 😀 😀

maminka001
11. nov 2011

@monfat9 Snad ano,v pondělí jdu k dr tak uvidíme.A jaký je ten citalec?Melas nejake nežad.učinky?

havja
11. nov 2011

@monfat ty nie si naivna, ale si statočna, ja som sa objednala k znamemu psych., na pondelok, takze sa uz trosku aj tesim, ze budem vediet nacom som...ja mam tiež depku, ale neviem, ci vlastne v skutocnosti o nu ide🙂tie navaly zlosti, vybuchy,starsne mi vsetko vadi, absolutna neshopnost sa na nieco sustredit....hroza...a potom triaska, tlaky,teplo,zima, strach,a potom zasa chvilu klud 🙂 🙂 no uvidim..a citalec dobre znasas, alebo nemala si s nim na zaciatku nejaky problem??

havja
11. nov 2011

Baby inak ja som po porode brala antikoncepciu pol roka, a ta si myslim mi k tomu totalne dopomohla....

anait
11. nov 2011

@maminka001 psychoterapia mi do určitej miery pomohla uvedomiť si určité veci, ale narazila som na terapeutku, ktorá sa špecializovala na iné poruchy a o tejto veľa nevedela, čiže reálne mi veľmi nevedela pomôcť...
@marcela91 ono káva je jedným zo spúšťačov atakov...mne sa to tiež párkrát stalo, že som sa z kávy rozklepala, ale teraz to už viem rozoznať, že kedy si ju môžem dať a kedy mi neurobí dobre...najneskoršie pri prvom hlte mi to je už jasné... 🙂

anait
11. nov 2011

@daniela1974 joj mne ani tak nejde o nudu, ale ja už mám paniku, že aké hrozne vážne to musí byť, ke´d ma chce do nemocky šupnúť a že hádam už aj zomieram a že sa zadusím a tak... no celkom náročné dni mám by som povedala...

anait
11. nov 2011

@monfat9 joj ty ma plašíš...ja chcem mať dieťa ešte, ale tiež mám riadne bobky, že čo ak sa mi to ešte zhorší...no akože fakt neviem...ja že ma tu uistíte, že len nech idem do toho... 😎

monfat9
12. nov 2011

@anait nieee to som určite nechcela, v tehotenstve sa práveže hladiny hormónov menia, tak sa ti možno práveže polepší a nič ti nebude 😉 neboj sa

monfat9
12. nov 2011

@havja no tak držim palce obom...
@maminka001 a
@havja ....aby ste sa naučli u psychologa čo najviac a aby vám to pomohlo.
Citalec je fajn...akurát na začiatku prvý týždeň-rapídne zhoršenie stavu, tak ako u všetkých ADčiek 😀

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminka001
12. nov 2011

A zvladate nekdo panicke ataky bez ad?

kamajka
13. nov 2011

kocky ako dlho sa berie mirzaten? neviete ci treba dlhodobejsiu liecbu alebo ako to je? beriem mesiac 45mg a pribrala som 5kg... Este tak mesiac ale potom co? nebudem ako prasa? psych.mi to dala schvalne lebo mi nechutilo jest a rapidne som schudla za kratku casovu dobu..len teraz zase rapidne priberam

monfat9
13. nov 2011

@maminka001 tak ked som bola bez AD panický atak som zvládla.......len potom prišla depresia...a tu som už nejako nezvládla 😠

monfat9
13. nov 2011

@kamajka 😀 😀 tebe nijak nedobre...ne ne chápem tvoje obavy, 😀 tak asi pol roka....neviem musíš sa opýtať doktorky, že aký ťažký prípad si 😀 😀 😀

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
robert1982
13. nov 2011

ahoj ako sa máte? dúfam že fajn...... vie niekto o nejakých nových liekoch? skúšal som všeličo teraz beriem venlafaxín už pol roka a nič :P už ma to nebaví!!! je mi momentálne zle velmi! :P

daniela1974
14. nov 2011

@robert1982 co je to "velmi zle"? Popis to. Ak sa to da.

robert1982
14. nov 2011

@daniela1974 vieš ja mám telesné príznaky v marci bude tomu 3roky čo m začalo boliet pod hrudníkom.....postupne sa to zhoršovalo bolel ma chrbát pri hlbokom nadýchnutí celý hrudník bolo mi na odpadnutie tlačilo ma do hlavy zo zadu atd.....nevedeli mi diagnozu skoro dva roky.... pobehal som nemocnice po celom slovensku! odmietal som psychiatra! až po nejakých 20mesiacoch ked som bol hospitalizovaný na neurologii v BA ma presvedčili lekári že musím brat AD že je to z toho....potom som si prečítal nejaké príspevky na nete čo píšu ludia a začal som tomu verit tak som začal brat AD ale žiadne mi nesedeli tak som bol jak pokusný králik.... až tento rok mi bolo trošku lepšie ale iba psychicky! bolesti mám vždy niekedy je to miernejšie ale nikdy to neprestane...už ani neviem ako sa cíti zdraví človek :P začal som mat z toho panický strach lebo to trvá dlho....a stále sa to len zhoršuje! no a teraz mi je na odpadnutie už tri dni....ako keby mi prestali zaberat AD dnes som mal íst k Dr. nešiel som lebo cestu do BA by som asi nezvládol asi tak... mám 29rokou a už ma to nebaví