Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

srdcko81
16. dec 2009

no caute-dneska fajront-koniec sichta som k.o. 😝
filipal-hocikedy-ja som totiz maniak a Ty mi upec aspon medovnicek-to zase mna nebavi 😝 Boze to je ale kravin kolo Vianoc-clovek upratuje celý rok a na Vianoce ako blazon-aspon ja.Moj manzel mi zapotil co sa na to nevykasles?Ved upratujes kazdý týzden a mame tu cisto.V podstate má pravdu ale kupelnu od hora dole kazdu kachlicku neumývam no nie-aj to treba a ked sa to tak krasne leskne az taku radost pri srdci mam-debil som nie? 😀 Hlavne ze idem skapat na krize 😀
A inak baby mne sa cosi stalo minulý týzden mi skoncil menzes a tak ako sme tu spominali som mala ako vzdy raz za mesiac chut na datla.A si predstavte ze ja som mala chut aj v pondelok a aj vcera?manzel bol v miernom soku 😀 A este aj z mojej iniciativy-normalne nechapem 😀 Ale dneska uz asi chut nemam uz ma to preslo ☹ Ale aj tak rekord.
Neboj kami bude lepsie-uvidis-len chce to cas a trpezlivost a kasli na vsetko aj na upratovanie-v prvej rade si Ty a tvoje zdravie a dusevna pohoda. 🙂 A inak si kocka baba 🙂
No a co sa týka darcekov-tak to mi máme v rodine dobre vymyslene-nekupujeme si medzi sebou-aj tak to bolo len o predavani penazi a aziadne prekvapko-takze sme to zrusili a kazdý si kupime co potrebujeme.
Kupujem iba neteri a manzelovi.Neterke som kupila vsetko mozne od hannah montana-ci ako sa to pise-strasne na tom frci a manzelovi som kupila Envy mikinu a dvoje sportove nohavice-on je taký na sportove.Jemu kupit sveter -tak to ho mozem rovno venovat na charitu 🙂 No a ani neviete kolkokrat som mu chcela kupit zupan-a ani sem radsej nejdem pisat ako on sa o tom vyjadruje-sisnutý je.Ja mám zupany styri-a furt mám málo 😀

alika54
16. dec 2009

srdcko ja som blizsko,,,,,priiid mi upratat 😀 ,,,,ze chut na datla 😀 -mno ja nemam veru 😅 a neviem do kedy mangel bude trpezlivy 😝 😅

srdcko81
16. dec 2009

alika54-vidis-ze by som odbehla?no kurna len snezi a popod Strecno to neni buhvico 😀 😝 to ja sa bojim-jedine na tanku 😀
no datel-ved ja sama som nechapala a manzel este viacej.
Inak baby ja som mala za sen. 😀 Som v noci bojovala na fronte v prvej svetovej-este ma aj prenasledovali ze som bola zidka(hlavne ze zidov prenasledovali v druhej svetovej)a to nic ale este mi tí fasisti ukradli aj stromcek-to je dobry mix ze 😀 😀 😀 To by ani nejaký vojnový spisovatel nevymyslel 😀 A rano som bola spotena ako kon normalne zivý sen a este som mala asi aj Pearl Harber lebo to son na lodiach bojovala-no to sa moze iba mne zasnivat taká kravina 😀 😀

kamilka.c
16. dec 2009

babule citaju vasi muzi nejaku dobrodruznu literaturu zeby ste mi cosi poradili ?

zazvorka
16. dec 2009

Srdcko ze datla 😀 😀 😀 😀

srdcko81
16. dec 2009

No ten moj hej-novinovu na zachode 😀 takze to Ti neporadim moja 😀

srdcko81
16. dec 2009

zazvorka-uz to nebudem premenovavat-ked sme totu zacali pouzivat 😀

zazvorka
16. dec 2009

Tak mne sa to paci 😀

andy.a
16. dec 2009

Srdcko,aj môj-akciové letáky na WC,toť vsjo jeho čítanie 🙄 🙄 🙄
a ja naopak som maniak na knihy,skôr miniem za knihu ako za jedlo 😝 😝 😝

srdcko81
16. dec 2009

no andy.a presne-on noviny a ja zase knihy 😀 Ked som sa ho pytala ci si nechce precitat napr.Tess Gerritsenovu-tak na mna pozeral ze ci mi nahodou netoto 😠 Ale zase ho musim pochvalit-on mi strasne vela tých knih kupil. 😀 Teraz som si sice vyberala pod stromcek ja -ale on platil-uz sa tesim budem ich tam mat 8 😀

srdcko81
16. dec 2009

No babenky-nikto sa nezapája-trpiet samomluvou sa mi nechce-tak Vám vsetkým prajem dobru noc a nie ze budete bojovat ako ja na fronte v prvej svetovej 🙂 😀

alika54
16. dec 2009

srdcko krasne sny veru mas 😀 ,,,bru noc a nebojuj uz tolko 😉

maria62
16. dec 2009

Ahojte dievčatá. Tak konečne som tu, mali sme zavírený počítač tak to bolo pre mňa hrozné, veľmi ste mi chýbali a trvalo mi skoro pol hodiny než som vás tu dočítala.Mám sa celkom dobre dnes tu poobede začalo krásne snežiť čo pre moju prácu nie je veľmi dobre no čo už iba vydržať 🙂
Filipal to stretnutie by som brala ale ja som daleko až na východe ale aspoň tu si môžeme pomáhať.
Srdcko nie si sama čo neštuduje ja by som aj šla ale teraz už sa mi veľmi nechce ale bavilo by ma to.
Kamilka a Monča prajem veľa trpezlivosti na začiatku je to ťažké ale dá sa a potom už bude len lepšie.
Hroška no ako sa darí dievčatá už pripravené na sviatky 🙂
Ja ani nemám chuť nič chystať a ešte aj manžel dnes odišiel do práce a cez sviatky pracuje tak sa mi vôbec nechce ale niečo určite upečiem len aby to zdravie bolo dobre a dá sa všetko zvládať.
Tak Vás všetky pozdravujem pa a dobrú noc

kamilka.c
16. dec 2009

toto su hrozne stavy baby 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 ja som uplne mimo som zase vybuchla
cely svet sa mi toci som sa zosypala na dlazku a revala a triasla sa nemohla som udrzat ani rovnoovahu som ako opita a to si neviem predstavit ze mam uzit este 1 celu tabletku Rivotrilu na vecer 😢 😢 😢 😢

kamilka.c
16. dec 2009

co mam robit 😢 😢 😢 😢

sheherazada
16. dec 2009

Ahoj Andy, mám ještě dotaz: tritico, neurol, dogmatil, diazepam, když to bere manžel, doporučila bys třeba za půl roku (to by předpokládám bral všechno krom diazepamu a asi krom neourolu-místo něho případně Atarax) vyrábět mimčo? Manželova dr říkala, že to vliv nemá, ale radši bych to slyšela od víc doktorů. Díky🙂

hroska
16. dec 2009

Srdcko, tak datle sa Ti zachcelo 😨 😀 😀 😀 😀 😀. Inak, nie zidka, ale zidovka 😝 😝 😝 😀 Srdcko a Andy pridavam sa,ten moj tiez reklamne letaky a regionalne noviny specialne len na WC a hrooooooozne dlho 😝 a my, 3 baby preskakujeme pred kupelkou a castokrat to veru nezvladneme, a......veru do vane....... (boze,dufam, ze si nemyslite, ze sme nejake prasiatka 😝 ).

Maria, ahoj no uz si tu chybala, som si myslela,ze sa venujes manzelovi 😉 a Ty - taky technicky problem 😨 😝 😝 , dievcata su uz veru pripravene na Sviatky, umely stromcek uz stoji,uz tam aj podavali nejake darceky pre nas, ale dnes sa hlavne tesili z toho snehu, bola uz tma, ale este vybehli von a robili v snehu "anjelov", prisli uuuuplne mokre..... 😝

Kamilka, na ukludnenie mas ten Rivotril, ten by Ta mal upokojit...... skus si to vysledovat ako sa citis, ked ho vezmes....a nezabudni zacinas......to je normalne, ze mas teraz take stavy 😢 😢 🙄 ☹ , len ber lieky ako mas 😕 😨

srdcko81
17. dec 2009

Ahojte kocky-dobre ranko.
Tak vcera som uz na datla nemala chut 😝 a celu noc som zle spala- a pritom unavena ako kon.
hroska-hm tak zidovka-mne sa to tak snivalo ze mi hovorili židka-to mas fuk najlepsie boli tie suvislosti 😀
takze to asi kazdej manzel takto studuje,,odbornu literaturu na WC" 😀 😀 Co uz s nimi
kamilka-musis vydrzat-hovor si kazdý den mi bude lepsie-a snaz sa do niecoho zapájat aby si nad tým nerozmýslalal 😝 nemusis pracovat-trebars citaj a lusti alebo aj stavaj puzzle-len aby si na to nemyslela 😝 Vieme ze je to tazke-ale musis vydrzat 😔 kazdá sme si tým presla a je to o.k. teraz sa uz usmievame 😔
a zdravim ostatne filipal,inkinka,maria62,alika54,monca007,zazvorka proste vsetky....

filipal
17. dec 2009

ahojte, predvianocne dievcatka 🙂 🙂 🙂

ako sa dnes citite? vidim, ze uz mate vygruntovane....ja som este ani nezacala...len sa stale odhodlavam 😝 😝

ja sa skor zameriavam na osobnu pohodu 😀 😔

Maria, tiez som sa uz cudovala, kde tolko si...a Zuzka sa nam nejako stratila...hadam uz neodcestovala a ni sa nerozlucila.. 😕
Kamilka sa rano neozvala....halo 😅 😅 ako ti je?

zase som nejaka vynimka, moj muz vobec neobsadzuje toaletu. vystreli vzdy von...
a cita si trapne 😖 , na gauci v obyvacke ...a dokonca knihy!!! 😝 😀
to skor syn, ktory zasadne cita iba na WC a to dost tazku literaturu....

rozmyslam, co mi najviac vadi na upratovani....hadam ten zaciatok (treba sa odhodlat) a nemam asi system...
v podstate neviem kde mam zacat....neviete mi nejako poradit?
raz som citala v nejakom casopise postup pri upratovani a bolo to vyborne, ale som ho stratila... 😒

tak pomozte!!!! odbornicky na uklid!!!
urcite nemam na to prisposobeny mozog! 😢

srdcko81
17. dec 2009

No ja si to tak delim-ked upratujem kazdý týzden-tak klasicky zacinam v spalni poutieram prach vsade-povysávam a zotriem mopom parkety-potom obývacka detto-potom idem do kuchyne-vsetko nalestim poutieram skrinky od prachu-vylestim ruru mikrovlnku povysávam a zotriem mopom-potom si vyvlesiem vsetky predlozky z kupelky a zo zachoda-povysavam riadne a vyprásim a povysávam jedalen a aj hajzlik a kupelku nech si to nerozvlacusjem a este chodbu.Umyjem WC poutieram police a tak nahádzem vsetko spat a potom kupelku-vyrajbem kut vanu pozotieram police este raz to prebehnem vysávacom zotriem mopom a dam naspat predlozky.a potom mi ostava este bordel izba tak tam sa tiez vyblaznim vsetko poukladam a potom este jedna izba ale tam je prazdno takze tam tiez len povysávam a zotriem parkety a potom schodiste povysávam a pozotieram a spravim poriadok v predsieni a pred dverami-trvá mi to tak 3-az 4 hodky.A ked robim velke upratovanie ako vianocne-tak napr pred vcerom som si vyupratovala riadne obývacku-aj kvetom som ulahodila-utrela im listy a tak som si to uz usporiadla ze uz iba strom treba utriet-ale je jasné ze tam este budem v stredu upratovat nanovo.No a vcera som sa odhodlala vyumývat kupelnu z hajzlikom-to som sa tam dost odbavila.V kuchyni som robila poriadok v dkrinkách asi pred mesiacom a aj okná uz mám umyte asi tri týzdne a ked sa na ne pozerám tak mozem zacat znova-no uz sa na ne tak akurat vytoto,vsak vfiete co ´,no a dnes ak budem stihat tak poupratujem aj spálnu -prezleciem si periny a trosku to uhádzem v stavaných skriniach.ak stihnem ak nie tak zajtra.a este sa chystam na kniznicu-ale to ja rada-to mám relax.a este chcem poumývat interierove drevené dvere niecim proti prachu-lebo dost mi vzdy na nich vidno smuhy-takze to najhorsie mám za sebou.a este strom.Minulý rok mi normalne na tretí den ozdobenia spadol-som myslela ze ma trafi-rozbilo sa mi asi 50 ozdob tak som lietala den pred stedrým dnom po obchodoch a zhánala ozdoby aj ked ich mám dost-no ale treba.Nejak nám zle drzi v stojane a to ho máme len stvrtý rok.No má 2,2 a je siroký a tá vaha tých ozdob-potom som ho priviazala a aj tento rok tak urobim.takze to je moj postup filipal.

alika54
17. dec 2009

caute caute,,,,,tak ja mam trochen upratane a aj na nakupe som s malou bola,,,ta vytesena ze konecne moze ist v overale do snieziku 🙂 ,,,ako taky ruzovy trpaslik bola 😉 ,,,kupila som kuracie prsia idem ich do smotany hodit a rezniky budu a ked sa mangel vrati nech uvari zemiacky-tie neviem oskrabat s tou mojou rukou 😅 ,,,inak ja poriadok 😀 ,,,ale ked sa uz konecne donutim tak ogabem riadne len sa prinutit 😅 ,,,,srdcko moj mangel sprejom vystriekal nabytok a vsetko co postriekal okolo bolo tak smyklave,,,no sme mali klzisko na plavacke 😅 ,,,ale detom sa pacilo 😀 ,,,Kamilka co je s tebov??? ozvi sa ako si dopadla ci sa polepsilo 😔

filipal
17. dec 2009

jeeej Srdcko, dakujem 🙂 🙂 🙂
normalne si to vytlacim....
ale pre mna ten tvoj kazdotyzdenny bude vianocny... 😀 😝
takze, ci som spravne pochopila:
spalna
obyvacka
kuchyna
kupelna
predsien

alika54
17. dec 2009

inak ja ked som mala strasne stavy a lezala som v postely strasne ma upokojoval tetris-som hrala na mobile 😅 😔

alika54
17. dec 2009

filipal a detska izba je kde???? 🙂

filipal
17. dec 2009

tetris - to je nejake upratovanie, ci co? 😨

alika54
17. dec 2009

tetris-ukladas take kocky ktore padaju a tie potom miznu ak ich spravne ulozis,,,je to hra na mobile 😀

filipal
17. dec 2009

no ved, to nam Srdcko pochopitelne vynechala.... 😅
ale u nas si syn upratuje sam svoju izbu, hoci su to nervy, pohanat ho....ale z vychovnych dovodov musim vydrzat! 😀 😝
syn pomaha aj ine v domacnosti, vysava a pod. nevychovam predsa dalsieho nemozneho chlapa, nie?! dost ich uz je...a potom chudery manzelky, preberaju rolu matiek...tak to nie!!!! 😠 😵

filipal
17. dec 2009

Alika, ta smyklavka bola dobra 😀 😀 😀 😀 vsak aj vonku sa smyka, tak trenujete, no nie? 😅
takze tak to dopadne ked upratuje tvoj manzel, asi nemal doma dobry vycvik! 😅
u nas skoro ziadny sneh nie je ...tak si ho uzite s detickami. 😉

alika54
17. dec 2009

no snaha sa ceni-ale po pravde moj mangel je vacsi pedant na poriadok ako ja 😅 ,,,,sa postavy zo sedacky a napravy hned po sebe deku 😝 ,,,no ma dve deti a poriadok je nemozny 🙄 mu to stale hovorim,,,a ja nebudem otrokom svojej domacnosti 😎 ,,,aspon mame dalsi dovod na hadku 😀

mercy
17. dec 2009

no, baby, ak upratujeme všetky tak ako srdcko, tak sa nečudujem, že sme prípady pre psychiatra🙂)