Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
2. nov 2010

@lubka888 Ale ja sa strasne bojim..... Aj ked vraj spitomin nema ziadne vedlajsie ucinky...To je vraj to iste ako neurol,ale spitomin nie je navykovy....Neurol som brala predtym,uplne na ziaciatku,ale len ked som niekam sla.Ale aj tak sa bojim,ci mozem vziat k tomu sertralinu 😨 No ale asi to skusim,hoci,len polovicku tabletky....
@veronika.h dakujem za podporu.Ja sa snazim si nahovorit,ze to v pohode zvladnem,ze to nic nie je.A ide so mnou aj moja mamina a sestra,tak myslim,ze to bude ok.Vsak ked zacnem panikarit a vystrajat,tak segra mi povedala,ze mi da jednu facku,ze to vzdy pomoze 😀 😀 😀
@janulkama Ahoj.Ja som sa tiez radsej zacala takymto ludom vyhybat,alebo som im narovinu povedala,ze mi je luto,ale nech sa mi nestazuju,lebo mi to vobec nepomaha.Presne ako pises,potom na to myslis a len ty si ublizujes.Ja som zacala citat knihy na pozitivne myslenie,snazim sa mysliet len pozitivne a musim povedat,ze mi to velmi pomaha.... Este chvilocku vydrz a bude ti ovela lepsie.To cakanie stoji za to... 🙂

lubka888
2. nov 2010

@janulkama ahoj moja, ako ti pisala @filipal musis sa aspon na nejaky cas takym ludom vyhybat.. A neboj za chvilu AD zacne ucinkovat, ale kludne si este pomahaj xanaxom. Ja mam za sebou 3 mesiace liecby a uz mi bolo uplne na 100% dobre a jeden stres ma vratil spat, aj ked nie uplne. Aj lekarka mi povedala, ze si treba pomahat xanaxom. Aj dnes som si polku dala , lebo uz mam stresy na zajtra, vediem dcerku prvy krat rano o 6.15 do rannej druziny, a neviem ako bude reagovat. Tiež som este ako na hupacke , ale tych lepsich dni je viac. Ked teraz nam nepreje ani to pocasie. ☹. Ale uvidis , ze o par dni budes na vsetko pozerat inak. Aj mne v zaciatkoch pomahalo ked som citala prispevky, alebo ked ma niekto povzbudil. Najma @filipal mi pomohla v tazkych zaciatkoch, ale samozrejme aj nasa dr. Andy a ine kocky. Vela kociek co tu pisu to zvladli a ty to zvladnes tiez. Len je to narocnejsie na cas. Aj mna ked nieco vykolaji, tak som z toho nervozna a pohorsi sa mi ☹ . Janulka, len vydrzat a vysledok sa na 100% dostavi. 🙂 🙂

lubka888
2. nov 2010

@lucinka0921 zavislosti sa naozaj nemusis bat, to by si musela dost dlho a pravidelne uzivat. Tie lieky su ako jednorazovky, maju ti pomoct prekonat tie zle chvile. Neboj a skus aspon polku, aj si si davam polu , ked mi nie je ok. Neboj sa . 🙂

lucinka0921
2. nov 2010

@lubka888 Ja sa nebojim zavislosti,aj sa bojim,ze nebum tak vnimat realitu,ze budem utlmena,alebo ze sa mi moze nieco stat,nejake vedlajsie ucinky alebo tak.... ☹

lubka888
2. nov 2010

@lucinka0921 tak pockaj na dr. a ta Ti mozno zmeni aj liecbu, alebo Ti vysvetli ucinky toho lieku. Nechaj to teda na dr. ved tam mas ist uz zajtra, nie? Neboj bude dobre 🙂

lucinka0921
2. nov 2010

@lubka888 Ano uz zajtra tam mam ist,no uz teraz mi nie je najlepsie... Som strasne nervozna,nesvoja,neviem obsediet... ☹

lubka888
2. nov 2010

@lucinka0921 Neboj sa zvladnes to. Nemas nejaly lexaurin, alebo neurol, alebo xanax. To by ta skludnilo a neprezivala by si to tak.Drzim paste, urcite bude dobre 🙂

lucinka0921
2. nov 2010

nemam nic take,ale ten spitomin je vraj to iste ako neurol.Aj som si pozerala zlozenie obidvoch liekov,tak vsetky zlozky su rovnake,okrem jednej... Dr. mi to napisal namiesto neurolu,lebo neurol je navykovy a ten spitomin nie.Mam taky pocit,ze uz dnes vezmen asi ten spitomin,lebo sa necitim najlepsie...No este uvidim mozno to prejde ak nie,tak vezmem a hotovo

lubka888
2. nov 2010

@lucinka0921 cauko, zajtra sa drz a daj vediet ako si dopadla u dr. Drzim palce a vela stastia 🙂 🙂

lucinka0921
2. nov 2010

@lubka888 dakujem 🙂 Ale uz teraz mam strach ☹ Uvazujem,ze si vezmem spitomin,aj ked sa bojim,ale mozno mi pomoze.... Pred pol hodinkou som bola vonku a zase mi necakane prislo zle,myslela som,ze odpadnem,zle som videla,no strasne ☹ ☹ ☹ Ale myslim si,ze to bude asi tym,ze zajtra mam ist ku dr.Ale to je na tom najhorsie,ze v takej chvili mam prazdnu hlavu,len strach a ani neviem z coho a strasnu uzkost....Ale snazim sa na to nemysliet.Uz mi je az do placu,som strasne citliva ☹ Takyto strach a uzkost som pred navstevou lekara este nemala... Ale verim,ze to zajtra zvladnem,aj keby neviem co,lebo s tym ja uz dalej nechcem zit!!!
Len mi je divne,ked napr. ma bolel zub,tak do zubara som sla bez problemov v pohode,co ja sa bojim zubarov...Alebo ked som bola chora,vtedy idem ako keby nic...A teraz hrozneeeeee

andy.a
2. nov 2010

písala som dlhý príspevok o Spitomone a Neurole,ale neodoslal sa 😠 😠 😠

len toľko
@lucinka0921 veľmi s mýliš,keď porovnávaš Spitomin a Neurol.....Spitomin sa postupne titruje nA DáVKU 3X 2 tabletky a účinok je tak po mesiaci....píšem tu XYZ -krát to isté,ale je to úplne zbytočné 🤐 🤐 🤐 🤐
tak si daj Spitomin a vsugeruj si,že ti pomôže 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀

ja už neprispievam,lebo stále to isté dokola točit ma už fakt nebaví 😝 😝 😝

dobre som sa zasmiala ,že "Spitomin je to isté ako Neurol" 😀 😀 😀 😀 😀

ozaj,kde ste stále prispievateľky -Fil,Kubaka,Srdcko a pod......viem,že ma tuná nahra
díte 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tak páčko,želám dni bez depresií a pańiky všetkým 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

janulkama
2. nov 2010

Dievčatá,no dnes bol deň blbec.Normálne ma seklo nad krížami,asi sa mi zasekol nerv a hotovo...ani sa ponúť,iba som padla k zemi ☹ Ale snažím sa to rozhýbať,chvála bohu,rukami už môžem,aj keď tak opatrne.Ale na jedno to pomohlo,nemyslela som na to,že mi dnes zasa bolo zle 🙂 Len uvidím ako bude v noci,lebo najlepšie mi je keď sedím,keď si lahnem,celý chrbát ma bolí tak strašne,až ma myká...

Dnes som sa inak rozptýlila aj domovou schôdzou...tak sa tam hádali,až ma to rozosmialo 😀

Teraz som doma sama,za chvílku príde MM aj s Maťkom...musím priznať,je mi ok:o)))) Teda po psychickej stránke...Len to srdce,keby ma pri ňom nepichalo,je mi úplne fajn..
Pekný a pohodový večer Vám prajem babule moje 😀

lucinka0921
2. nov 2010

@andy.a Ja som napisala,ze vraj je to to iste,to mi povedal moj psychiater....A dal mi to len,ze mam vziat iba ak niekam pojdem,ze to mi pomoze pri uzkosti.Ale uz som si co to precitala na nete o spitomine,no ziadna slava...A neda sa len tak vsugerovat,ze mi to pomoze,teda ja to aspon neviem.No uz to neriesim,zajtra idem k druhej psych. Tak uz bude vsetko ok 😀

andy.a
2. nov 2010

@lucinka0921 k tej druhej psychiatr.si mala ísť už dávno 😝 😝 😝 😝 však také žvásty niekomu radiť 😲 😲 😲 😲 😲

apropo,aj u nás je jedna taká,ktorá ordinuje lieky na noc 3x denne 😕 😕 😕 😨 😨 😨 🤐 🤐 🤐 a to je už na dôchodku,takže by mala mať za tie roky praxe aj skúsenosti 😝 😝 😝 😝

žiaľ je to úplne iné v reále ,dúfam,že tá Tvoja nová psych.bude mladý /medzi 30-40/ ročník a v pohode 😉 😉 😉 😉

držím palce 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

monca007
2. nov 2010

@lucinka0921 ja som brala spitomin 3xdenne a bola som snim spokojna kludne si ho mozes dat 🙂

lucinka0921
2. nov 2010

@andy.a no ten moj psych. sa mi zdal v pohode,bol taky priatelsky,ale uz na zaciatku mi vravel,ze som uplne zdrava,bolo mi to divne ale doverovala som mu...No zistila som,ze je to chyba... A on ma cca 45 rokov,tak tiez by mal vediet.Ale on na ambulantnych pacientov nema cas,on je sudny znalec a väcsinou chodi po väzniciach a to mu staci aby ho uzivilo 😉 No uz teraz si bijem hlavu,ze uz davno som mala ist,ale lepsie neskoro ako nikdy 😵 A tu novu mi odporucila jedna znama,ona tiez chodila najprv k tomu co ja a on jej ani len lieky nedal a to si myslim,ze bola este horsie na tom ako ja.A ta za 2 roky jej velmi pomohla,uz v pohode funguje,tak to ma nastartovalo,aby som zmenila psych.A ta nova ma cca 35-40 ale vraj je velmi dobra.No myslim si,ze lepsia ako ten moj 😀 😀 😀
A dakujem za rady 😵 😵 😵 😵
@monca007 uvidim ako mi bude zajtra,mozno to rozdycham ako teraz.Uz som v pohode,len ma teraz strasne boli hlava,no lahnem si bude vsetko ok.... Ale aj tak dakujem 🙂

lubka888
2. nov 2010

@andy.a ahoj, ale aspom si sa zasmiala a konecne ozvala 😀 . este ze si to dala na spravnu mieru, my pacientky pozname len tie svoje lieky, tak je dobre ked nam tu do toho zakrocis. 🙂 🙂
Hlavne my novsie, este tie vsetky lieky dobre nepozname. 🙂 Ale postupne sa ucime 😝 😝
Prajem ti este pekny vecer a obcas nam tu do toho zasiahni 🙂 🙂

savanna
2. nov 2010

ahojte kocky

@lucinka0921 tak ten tvoj psychiater znie vazne divne 😕 😕 Ja len nechapem, ako niekto moze x rokov studovat a potom predpisovat resp. nepredpisovat lieky uplne od veci a ako ti moze povedat, ze si uplne ok, ked sa bojis vyjst z domu 😕
No a ked uz sme pri tych zabavnych situaciach, mna sa zas psychologicka pytala, preco beriem antidepresiva, ked vobec nie som depresivna a mam len uzkostnu a panicku poruchu 😕 😅 😝 😀 No jej to mozem prepacit, lebo ako psycholog sa predsa len na lieky nespecializuje, ale zase by sa nemusela starat do niecoho, o com ocividne nema ani sanju 😀

Mne uz AD celkom dobre zaberaju na taku celkovu uzkost, ktora ma stale prenasledovala od rana do vecera spolu s roztrasenym zaludkom. Som celkovo ovela pokojnejsia a menej sa trapim. Dokonca som bola minuly tyzden 2 krat v obchode a bola som uplne v pohode, ale bolo tam malo ludi, tak mozno aj preto.
No ale vcera sme boli na cintorine a zrazu to prislo, tlak na hrudi, dusenie - zrazu som mala pocit, ze cely ten priestor tam je strasne stiesneny a ze sa potrebujem cim skor dostat von. A nepreslo to, az kym sme neodisli odtial prec. Takze panika je tu stale so mnou 😖

lucinka0921
2. nov 2010

@savanna no mne sa zdal normalny,lebo vzdy som od neho odchadzala nabita energiou a serlift mi aj trochu pomohol,ale dalej sa to nehybe on sa tym velmi nezaoberal,jednoducho vraj treba na to cas...Ale teraz ked uz viem,ze to nie je pravda,vsak mi mohol aspon davku zvysit a on vobec nic...Teraz to uz lutujem,uz davno som mala zmenit dr.
No od zajtra sa to konecne zmeni 😀
No ja dnes po strasne dlhej dobe som sa zle citila,no uz je to celkom ok,len ma hlava strasne boli.Ale da sa to vydrzat 😉

radulinka00
3. nov 2010

@veronika.h Ahoj, já jsem fyzioterapeutka dříve rehab. pracovnice. a Md mi končí v květnu 🙂 Už se do práce docela těším, že si konečně trochu odpočinu. 😀 😝 Nekoukalas včera na Sama doma? mluvili tam o zoubcích, je to zápřah, když dětem rostou a musí se to vydržet. Nic objevného tam neříkali, myslím, že všechno děláte dobře. Radili kousátka do lednice, masírovat dásně popř. gelem z lékárny.Myslím, že se to jmenovalo Mudisol nebo taknějak. Zoubky pak čistit, stačí bez pasty mechanicky. Prý to trvá pár dní než prorazí asi se dá dát i něco proti bolesti-paralen pokud si seš jistá, že je to od zoubku. Asi bych se domluvila s manželem, že jednu noc k němu bude vstávat pouze on, aby ses trochu víc vyspala. Homeopatika už brát nebudu, nejsem na to připravená se znovu trápit s nejistým výsledkem. Jak si to dlouho zkoušela ty?

janulkama
3. nov 2010

@savanna no to je dobré,že len panická porucha a načo na to AD??? No hotovo 😉 😉 Ja iba čakám kedy AD zaberú,nech som fit...

janulkama
3. nov 2010

@radulinka00 vraj je veľmi dobré pracovať,myšlienky potom prejdú niekam inam...ja to budem mať ťažšie,mne končí až za 3 roky,predĺžili mi MD až do Maťkových 6 rokov,lebo býva často chorý...takže budem doma a dumať čo s časom 😒

peter4444
3. nov 2010

Cawte, ja by som sa Vas chcel opytat, ze ci mate niekto podobne problemy ako ja. To jest ze uz asi pol roka mate depres, stavy (raz trosku horsie, potom trosku lepsie), ale stale to nie je ok. Bral som asi tyzden seroxat, teraz beriem mesiac a pol cymbaltu, do toho asi tyzden alventu a solian. Kolko asi Vam trvalo kym ste sa uplne dostali z depky a zacali ste zit zas obycajny bezny zivot. Najviac sa bojim toho ze to casom zacne vadit priatelke( ktorej to teraz nevadi) a pokazi to nas vztah. Pls poradte mi. Dakujem.

kubaka
3. nov 2010

@andy.a ahoj, no právě mě už taky nebaví psát a vysvětlovat celý rok pořád to samé. 😀 😀 😀 takže jsem se chvíli přesunula do diskuse o Dlouhodobě kojících, co jejich životní náplní, zaměstnáním, obětí, sebepotvrzením je kojit nejlépe obě ratolesti tandemově aspoň do třech let. 😀 Takže jsem se zase odsunula a jdu pracovat.

lucinka0921
3. nov 2010

Ahojte kocky 😀 No tak ja som dnes bola u tej novej dr.,stravila som tam hodinu a samozrejme mi zvysila aj davku,teraz budem brat 50mg a po dobrati mi predpise 100mg.Sme si pokecali,o mesiac idem na kontrolu a zacneme s autogennym treningom... Tak som sa vcera bala a dnes som bola celkom v pohode 🙂

svija
3. nov 2010

@lucinka0921 - tak to gratuluju, skvěle jsi to dnes zvládla 🙂 . Uvidíš, že ti po navýšení medikace brzy bude líp 😉 .

lucinka0921
3. nov 2010

@svija Dakujem 😉 No aj dr. mi vravela,ze po navyseni mi bude lepsie a ked prejdem az na 100mg,tak potom budem v pohode.... 🙂 Tak uz teraz sa na to tesim a som na seba hrda,ze dnes som to tak skvele zvladla 😀

lucinka0921
3. nov 2010

@andy.a No dnes som bola u ten novej dr. a ona sa tiez na tom pekne pobavila,ze spitomin je to iste ako neurol 😀 😀 😀

auburn
3. nov 2010

@lucinka0921 no super, tesim sa tiez, ze si takto pochodila 🙂 asi sme tu vsetky dnes na teba mysleli, ze ako to zvladnes, tak uz len vydrzat kym sa zaliecis a bude dobre

savanna
3. nov 2010

@janulkama 🙂 😀 som rada, ze aj ty si sa pobavila. Ja som sa snazila jej to vysvetlit, ze AD su aj na PP, ale asi to nechape. Podla mna by mohla mat aspon nejaky zakladny prehlad o liekoch...proste no comment 😀

@peter4444 ahoj. Ty beries naraz cymbaltu aj alventu? A ake mas davky? Ja beriem alventu 150, ale na tych 150 som len dva tyzdne, predtym som mala 75 a bolo to slabe. Mam sa lepsie, co sa tyka uzkosti, ale od normalu to ma stale daleko... no a depresie nemam, takze s tym ti neviem poradit. Ale AD na depresie zaberaju rychlejsie ako na uzkosti a predpisuju sa na ne aj nizsie davky, takze by si mal byt coskoro fit 😉 😉

@lucinka0921 tak to je super, ze si to zvladla 🙂 tesime sa s tebou.