Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy.a
8. mar 2009

Kubaka,jasné že aj pre deti..práveže by som povedala,že hlavne pre deti sú všetky sirupové formy.. 😕 😅 😝 😀 divím sa,že ti to zaberá 😝 😅 😕

kubaka
8. mar 2009

andy - passit je můj kamarád 😵 - v roce 92 mi ho dala internistka na uklidnění, pač jsem trpěla arytmií a nevolnostmi ze stresu a od té doby jsem ho používala -až do deprese - pak byl už slabý. Na mě většinou zabírají léky víc než na ostatní. I ze slaboučké narkozy jsem byla 3 hodiny tuhá a pak dlouho oťapená- ostatní po půl hodině už šly kouřit 😀 😀 😀 Jsem na léky citlivá.

deborah1
9. mar 2009

Nejak nemôem spať,tak som sem nakukla 😝 .
Miss,ozaj máme tuším rovnakú diagnózu. 😀 Takú paniku so znamienkom som si raz užila aj ja.Zistila som,že mi jedno znamienko akosi vybledlo,hneď na druhý deň som samozrejme frčala kožnej,lebo ma zvierala úzkosť.Tá mi to pozrela cez taký prístroj a povedala,že je to OK.Nakoniec mi dala vybreť iné,boli síce v poriadku,ale rizikové,tak som bola rada.Alebo raz ma pichalo pri pupku,ja som si hneď navymýšľala všelijaké diagnózy,chytila som triašku a uprosila som manžela,nech zavolá na pohotovosť a popýta sa /alebo to bolo kvôli niečomu inému?ani neviem,no nebolo to raz 😅 🙄 / Je to ozaj nepríjemné.Aj ty,keď si u nejakého doktora,prežívaš takú úzkosť?Ja keď som bola na sone nejako tak v 10tt,som sa v kabínke /keď som už bola nachystaná/skoro po..,taká ma chytila hnačka,čo ma napadali všelijaké scenáre,tak na ďalšie sono som si dala preventívne Guajacuran 😝 A v poradni mi namerali tlak 1šesť5/80 /nefunguje nám na klávesnici šesťka,preto to takto blbo píšem/,samozrejme som sa zľakla,doktor si to ani nevšimol 😠 ,ale sestra ma vyslala na interné-tam som už mala celkom dobrý- 125,130,lebo sa tam milo so mnou porozprávali 🙂 😕 ,som sa ukludnila.
Miss,skús si pozisťovať,čo by ti mohlo pomôcť proti nespavosti,nejaké bylinky alebo lieky.Nie sú aj lepšie lieky ako ten Hypnogen/na spanie/?

ina.b
9. mar 2009

Mě v lékárně doporučili akorát meduňkový čaj, že když kojim, tak bych neměla používat žádná antidepresiva. Tak si dávám alespoň dvojtou dávku čaje do jednoho hrníčku 😨

miss
9. mar 2009

deborah - tak my dve si mozme podat ruky, ja som kvoli znamienku tak panikarila, ze som si totalne po... imunitu momentalne mam herpes podla mna z toho stresovania a pokusa sa o mna nejaky virus ☹ bolia ma uzliny tak plasim, ale ked bolia vyzera to na nieco akutne, nemam chut zalahnut s chripkou 😒 a teraz uz tie uzkosti nemas? ja idem na znamienko v piatok teda dat si skontrolovat, u dr. mam vzdy stresy a najma pri cakani na vysledky 😉

deborah1
9. mar 2009

Teraz mám úzkosti,ale iného charakteru.V 1.trim.som sa stále bála,aby som nepotratila,veľmi som sa pozorovala,keď ma zabolelo brucho už ma chytala panika a pod.Teraz mám úzkosti tak celkovo.Čo sa týka pozorovania zdravia,keď som dlhšie brala lieky,tak to prestalo,i keď trochu to je stále,ale už tak v norme.
Dnes sa inak cítim dosť nafigu ☹ V noci som nemohla spať,doobeda ma zvierali úzkosti,prehnalo ma,skoro stále mi je zle a nechutí mi jesť. 😢 Ale verím,že ozaj tie lieky čoskoro zaberú a bude mi zase dobre.

anymac
9. mar 2009

pekný večer všetkým prajem 😉 aj ja sa snažím vysporiadať s mojou depresívnou psychikou tým že jej nahováram teda aj sama sebe, že mi je fajn aj keď sa tak necítim. 🙂 Niekedy to účinkuje, niekedy nie. Ale jedno viem určite, že moja depka sa ma drží ako kliesť. A ešte aby toho nebolo málo, čo som prežila dostala som aj boréliu ☹ a tá sama o sebe spôsobuje depresie. Tak fajn, prechod a depky a borélia no nemám sa fajn? Píšem to preto, aby aj vy všetky ostatné ktoré sa pasujete s depkou, ste vedeli, že nikto na tomto svete to nemá ružové. Čo už , aj tak musíme ísť ďalej, už kvôli našim deťom, pre tie sa oplatí žiť 😵

hemi
9. mar 2009

Anymac . Taktiež si to skúšam nahovárať( niekedy to naozaj ide a potom nie).
Tiež mi nestačilo , ešte som nachytala od syna chrípku a to ma ešte viac položilo. ☹
Dnes som preplakala večer , no aspoň sa mi uľavilo. (napadli ma myšlienky , že už toho mám dosť , som unavená s touto chorobou bojovať , na vôbec žijem...no depka ako vyšinutá).
Kvapla som asi 3 kvapky Rivotrilu a idem späť s domievaním , že zajtra je nový deň a snáď bude lepšie.
Deborah1 - neboj , dnes je fakt aj to počasie nafígu a na Nás to viac vplýva ( ktorý máme tieto choroby).
Uvidíš zajtra ti bude lepšie. 🙂 Každý deň je iný 🙂
Dobrú noc Vám všetkým.

mikike
9. mar 2009

ahojte, vsetky vase pripevky som precitala, PP je velmi zla choroba, mala som, teda viem co hovorim.
andy pises, ze nemas skusenosti so Sedatiff, pre mna je vynikajuci. sem tam si dam 2 tabletky, a je mi skvele. Odvtedy aj dobre spim, kazdemu z vas odporucam, ktore nic neberiete, nema ziadne neziaduce ucinky.
viete co som pocula? zevraj sport je vynikajuci na depresiu, tak chodim pravidelne...
a este nieco, placebo u mna tiez funguje, citim sa blbo, dam si nieco, a o dve minuty mi nic nie je, a liek ani nemohol zabrat.. 😒

andy.a
9. mar 2009

Mikike,ja osobne som homeopatiká nebrala,ale moji pac.áno,a tí veru spokojní neboli 😕 🙄
ale super,že ti ten Sedatiff zaberá 😉 takže aj placebo ?? lentilka ?? 😕 😅

na depresiu je dobrá akákoľvek aktivita-fyzická či psychická,nielen šport 😕 🙂 len sa treba najprv vyhrabať z tej najhoršej fázy depresie a potom sa niečomu venovať..stačí fakt málo 😉 ísť na vzduch sa prejsť len tak.. 😉 pri ťažkej depresii je pre mnohých aj toto nadľudský výkon 😒

ešte z tých voľne predajných-na spánok je dostať v DM-ku drogérii tabletky,sú bylinkové a volajú= sa tuším Dobrou noc.. 🙂 😅 😝 tie sú celkom dobré.. 😉 ale len na také ľahké poruchy spánku 😉

teraz ide spln Mesiaca,takže aj keď budete spávať horšie,môžete sa vyhovoriť na to 😅 lebo mesačné fázy naozaj vplývajú na kvalitu spánku 😕 😝 😉

mikike
9. mar 2009

andy tak sa tesim ze si tu medzi nami, teraz uz idem spat, dobru noc, ahojte!

anymac
10. mar 2009

pekný deň všetkým, chcem vám poradiť jeden dobrý liek homeopatikum Sativol, ktorý užívam keď som veľmi unavená a vyčerpaná. Mne zaberá úplne super , vyskúšajte. Je síce pravda, že reagujem na nízke dávky liekov, a všeobecne na lieky reagujem veľmi rýchlo, ve´d práve preto posledná operácie dopadla tak, že som skoro umrela, nejako divne som zareagovala na narkózu. Takže je to dosť indivuduálne, ale oplatí sa skúsiť. 🤐

deborah1
10. mar 2009

Je tu dnes niekto? 😕

anymac
10. mar 2009

ale áno, ja už druhý krát

anymac
10. mar 2009

sedím pri počite, meriam sanovi teplotu, odvčera teplotuje, tuším má chripajzńu ☹

deborah1
10. mar 2009

Ahoj Anymac,to je mi ľúto ☹ .Snáď to bude len viróza 😒 Ty sa máš dnes ako?

kubaka
10. mar 2009

hi hi - já zas měřila teplotku manželovi - má chudáček antibiotika. My je s batoletem dnes dobrali, chlapák je dostal. 😖
Sativol znám - jenže když je fakt těžká deprese, tak ty bylinky a ni homeopatika bohužel nezabírájí. To je prostě už potřeba jiného kalibru. Je to jako jít se špendlíkem na tygra 😀 Ale když jsem nebyla ještě skolená depresí, tak jsem jedla Sativol i Sédatiff - dříve se prodával jako Quietude - a zabíral. I oscillococ. na první fázi nachlazení je OK

A z vlasntí zkušenosti potvrzuji, co říká Andy - dokonce jsem to i napsala a zase smazala, nechtěla jsem to nimrat 😝 pro člověka s těžkou depresí je výkon i jen dýchat - zvednout se a uvařit si jídlo. Kdo má zlomenou nohu, těžko mu říct - proběhni se, ono to přejde. Taky mi doporučovali jít mezi lidi, do kina, pobavit se. Všechno to, co přesně nejde 😒

anymac
11. mar 2009

deborah, ráno / včerajšie/ to bol horor, strašne zle. Myslím že preto lebo som nespala kôli synovi a ešte som aj odviezla brata do nemocnice na operáciu dutín. Dosť ma to zobralo. Dcéra volala z Prahy, tam teraz študuje, že sa bojí o strýka, plakala, mussela som ju utešovať, vraj prečo stále my musíme niečo mať. A čo ja viem? Tak som bola hotová. ☹ Dnes je to už lepšie, no ráno väčšinou mávam zlé, teda sa zobudím a je mi blbo a chce sa mi vracať a nemôžem jesť, prejde to len to chvíľu trvá, niekedy pol , niekedy hodina ako kedy. A ty ako?

anymac
11. mar 2009

Kubaka, to máš pravdu, že pri ťažkej depresii nezaberajú homeopatiká,. ale aj mám ťažkú formu a napriek tomu na sativol vzpruží ked si ho dám, podotýkam nie psychicky, ale pri takej hroznej ún ave som aspoň menej unavená. 😉 Tiež z vlastnej skúsenosti viem, že pre človeka z tažkou depresiou je čokoľvek urobiť ako výstup na Himaláje. Ja som pol roka, ležala, plakala a chcela umrieť. Už som myslela, že sa z toho nedostanem 😒 Našťastie to prešlo a teraz to síce tiež nie je výhra, ale aspoň viem existovať, starať sa o syna, dcéru. Totiž manžel kôli práci chodieva domov len na víkendy, takže som na všetko takpovediac sama. Syn navštevuje anglickú školu a každý večer sa s ním učím. Myslím , že je to pre mňa nadludský výkon, zatiaľ to zvládam, uvidíme dokedy. Dúfam čo najdlhšie 😅

deborah1
11. mar 2009

Anymac,ja som včera bola tiež na tom dosť blbo.V noci asi o 2hod. som sa zobudila,strašne ma bolela noha,zľakla som sa,či nemám trombózu 😅 ,tak som do rána nespala,ráno mi zase bolo zle,ako ty píšeš-nemohla som jesť,na vracanie.Dala som si už celý Sertralin,za pol hod.som vracala,takže ani neviem,či sa vo mne udržal.Bola som u dr.,myslela som,že tam ani nedojdem,tak mi bolo zle,na odpadnutie. 😢 Ešte keď som došla domov,som sa cítila tak divne,ale potom poobede sme išli sa prejisť,síce mi bolo zle,ale potom uź lepšie k večeru,noha ma prestala bolieť,celkom OK.Teraz v noci som spala tak,že som bola každú hodinu hore,a takto som spala do rána 😝 Teraz sa normálne trochu teším,muž má mať výplatu,tak niečo nakúpime 😉

miss
11. mar 2009

deborah - to ma mrzi, ze Ti je zle, ale asi to ma suvis s tehu to zvracanie nie? Ja som chora lappila som nejaky virus tak tiez nic moc...a ta moja hypochondria uz zas evidi strasne scenare 😅 😝

anymac- ja som si sativol kupila, ale nebrala som ho, uz ani neviem kde ho mam zastrceny niekde po zaruke, tie granule boli priserne sladke sa mi z toho dvihal zaludok 😠 tak somm ho ani vyskusat nemohla, nechapem naco do toho natrepali tolko cukru 🙄

anymac
11. mar 2009

deborah tá pp nie je nič moc, ale čo narobíš. Ja mám depresiu s úzkostnými stavmi, čo je niečo podobné, ale iného charakteru, no tiež nič moc, keď si zvracala za pol hodinu je dosť otázne nakoľko sa ten liek vstrebal 😖
Ten sativol je naozaj príšerne sladký, lenže ja keď mám depky, chutia mi sladkosti, tak mi to až tak nevadí. 😉 Tuším ten cukor spôsobuje že rýchlejšie sa dostatne do krvi a mozog tiež dostane svoju potravu 🙂

deborah1
11. mar 2009

Anymac,ja verím,že keď mi zaberú lieky bude to lepšie a lepšie,teraz som dlhšie nebrala lieky,tak to takto dopadlo 😖 Neviem,asi si písala,ty aké berieš lieky?Ja to tu čítam,len sa mi to niekedy pletie.Nepomáhajú ti?
Miss,môže to byť z tehu,len ja som do seba nasilu dostala takú ovcnú šťavu,aby som ten liek nebrala nalačno a k tomu aj tá úzkosť 😒 Ale dnes mi je lepšie ako včera,včera to bolo také nafigu-bola som aj nevyspatá a podobne ako ty-hypochondria ma otravovala,či nemám tú trombózu 😖 😅 No,niekedy si myslím,že keď tu niekto cudzí číta moje príspevky,že si neviem čo o mne myslí 😖 🙄

deborah1
11. mar 2009

Anymac,pozerala som,tuším Cypralex berieš.

anymac
11. mar 2009

nech to číta kto chce, my všetky tomu rozumieme a ten čo nerozumie nepatrí sem 🙂 beriem cipralex, len u mňa je to zložité, veď som to spomínala, čo všetko ma postretlo a umocnilo depku 😠 neostáva len bojvať 😝

mikike
11. mar 2009

ahojte kocky, vidim ze ste mali zle dni, ja to velmi dobre poznam, prezila som to cele, ja som predtym brala Citalec. Teraz len tie homeopatika. Citam Vas kazdy den, to co prezivate vie pochopit len ten kto to prezil.
Tak ako ja som zdrava, budete aj vy, potrebuje to cas. Drzim Vam palce, prichadza uz konecne jar? ☹

kubaka
11. mar 2009

holky - všechny homeopatika jsou jen cukrové kuličky - je to jen nosič toho přípravku ne lék. Takže je to opravdu čistá sacharoza. Kdo nemusí sladké, je prostě chuděra 😝

anymac - máš to fakt těžké - ale s léky bude čím dál líp a snad jste z toho řetězce špatných situací už vyskočili. Anglická škola? To smekám - my se teď pokoušíme o šestileté gymnázium. On se neučí ani sám, natož já s ním - ani nevím, co berou ve škole - ale má samé jedničky a má dobrou hlavu. Tak jsem zvědavá

Je fuk, kdo to čte, hádám, že z toho stejně nebude rozumět téměř ničemu, pokud to nezažil. A kdo to zažil, jen se souhlasně přidá 😀 Takže klídek dámy 😝 😉 Navíc je to anonymní,ne? 😵

Teď v tomto počasí bez slunce by bylo nanic i kameni - natož nám, depresivním tvorům, fakt je to ted na houby. A navíc je snad každý nemocný. Lehají celé rodiny a u nás jsme na ráz měli tři ze čtyř antibiotika 😕 To se ještě nestalo...

mikike
11. mar 2009

kubaka ale mne tie homeopatika pomahaju...

andy.a
11. mar 2009

mikike,ty si mala toho syna v Anglicku ?? 😕 😉 alebo ktorá z vsá ?? 😕 🙂
ako to dopadlo ?? 😕 😕 😕

dnes tuším vrcholí spln Mesiaca 🙂 😝 tak sa čo najlepšie vyspite 🙂 😉
a myslite na to,že ide jar 🙂 😉 a všetkým s depkou či panikou bud lepšie 🙂 😉 😎

kubaka
12. mar 2009

mikike - to jsi mě nepochopila - holky psaly, proč je to tak sladké - já na to, protože nosič té látky je čistá sacharoza - proto jsou sladké všechny!! Ty sladké kuličky se vyrábí extra a až poté se máčí s tou účinnou tinkturou, která je z čistého ethanolu.
Nemám nic proti homeo 😉 - psala jsem to jen proto, aby někdo, kdo potřebuje fakt léky, nespoléhal na něco, co není určeno takovýmto vážným a akutním stavům,při nichž prostě někdy jde i o život. Lidé se obecně AD brání do poslední chvíle a zkouší kde co, ovšem v tomto stavu má jediný smysl opravdu začít s pořádnou léčbou a neztrácet čas... Když už je člověk "zdravý", tak tam homeopatika už mohou mít svůj účinek - což je právě tvůj případ 🙂
Já je beru taky - třeba na rýmu a nachlazení - dokonce mám přímo svůj konstituční léka na "ponížení" - vybrala mi ho homeopatka. A mám pocit, že to taky funguje. Přestanu se cítit v určté situaci tak ublížená. 😵

andy - já spala jako mimino, úplněk neúplněk 😀 a dokonce nám v Praze vysvitlo sluníčko 🙂