Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kejka
26. máj 2009

Kubaka to byl sršáň velkej snad tři centimetry.Za dva dny ten kokon normálně skoro dokončil.Stačilo to postříkat,ten Raid je přímo na tohle a spadlo to celý i s mrtvolou.Měla jsem normálně husinu.Vosy tam lítají taky,ale jen občas,páč máme velkou třešeň,tak si dávají do nosu. 😖 😖 Ale hnízdo tam nikde není.
Tak to si kluci můžou podat ruku. 😀 😀 Kolem Tomáše proletí muška zlatá a lítá sto metrů vysoko.Je z nich hotovej,přitom pavouka si veme na ruku a nevadí mu to. 🤐 Taky občas nechápu. 😀 😀
To je dobře,že se cítíš fajn,tak to má být. 😉
Já se přiznám,že už jsem párkrát zařvala,když to MP přeháněl s rýmičkou a taky jsem se na všechno vyflákla,když mi bylo zle a zalezla jsem na celej den do pokoje a nazdar.No a zvládnul to.Suše jsem oznámila,že je mi prostě zle a jdu si lehnout.Jen je to těžší,když chodí do práce.To jsem musela malýho dát k mámě.Byl tam 14dní,protože jsem nemohla ani chodit 😖 😖 No snad je tohle už za mnou a hroutit se zatím teda nemíním.
Jen si postěžuj,dyt jsou všichni stejní 😉 😉
Hale s prací hezky v klidu,žádný honění a stresy,nejde o život,tak v klidu. 🙂 🙂 🙂

anika09
26. máj 2009

Ahoj dievcata,
ja ten NEUROL BERIEM LEN POLKU RANO aj to 0,25 ka cize najnizsia davka, dufam ze sa to upravi a ja to uplne vsadim 😒 😒
Lexaurin mi nerobil velmi dobre ☹ ☹ ☹
teraz som v praci trochu som sa odreagovala a nemyslela a to tak dufam ze to pojde 😉 😉
no co sa tyka starostlivosti o deti v chorobe to poznam lezat pre mna je neznami pojem musi byt vsetko urobene inac by to nmal kto urobit ☹ ☹
minule sa ma moj manzel opytal co je stresujece na vedeni domacnosti a vychovy okol deti no co by ste mu odpovedali ? povedala som ze nech to uz nerisi a ao sa tak pozeram nanho tak nic!

sonoio
26. máj 2009

ahojte babenky 😉 kubaka,klobuk dole,ty si teda uzasna..ja chapem,z coho mas depku..ja by som toho tvojho niekde prastila.potrebujes chlapaaaaaaaaaaaaaa 🙄 co ta podrziiiii..kejka,super,ze ti je fajn, ja vas inac dievcata obdivujem,ja by som asi nemala odvahu len tak vymenit lieky..vzdy sa bojim vedl.ucinkov na zaciatku))preto,aj ked mam niekedy pocit,ze na mne lieky "nezaberaju",jednoducho si asi vsugerujem,ze musia,lebo sa bojim zmeny,a lent tak sa tapat v posteli 3 tyzdne sa mi nechce,mam z toho husiu kozu.Momentalne sa stale citim fajn,aj ked,tie horucavy daju celkom fajn zabrat,ale vraj sa ma opat schladit,tak si hadam na chvilu vydychneme.Mame v tieto dni same vybavovacky,byt,praca a pod.,tak moc na nete netravim,ale som rada,ze sa citite zatial fajn,a tie,ktore este nie su v pohode,nech su trpezlive,to chce cas,nie tyzdne,ale mesiace..viem,o com hovrim..sama som si uz zacinala mysliet,ze to snad uz neprejde,a z jedneho dna na druhy som mala straaaaaaaaaasnu chut na zivot.pekny den 😅

majacska
26. máj 2009

ahojte..pravidelne Vas citam, a odkazujem, ze pride cas, ze budete uplne zdrave, ako ja...

chcela by som Vam ale poradit jednu vec, ze cesta k vylieceniu nie je len branim AD, ale aj zmenou zivotneho stylu, setrite sa, najdite si cas na seba, na relaxaciu, prechadzky, vylety, sportovanie, zdrava zivotosprava...
vsetkych *Vas moc zdravim 🙂

kejka
26. máj 2009

Anika to víš,že se to upraví. 🙂 😉 Já se poslední dobou cejtím,jak když mě vůbec nic nejni,jen prostě beru prášky,ale jinak nemám žádné problémy. 😉
Sonoio já ty léky chci změnit z toho důvodu,že jsem je dostala hlavně na to,abych dostala chuť k jídlu,to se povedlo dokonale,tak už je nechci.Svůj účel splnily,snad bude něco jiného-poradím se.Dneska si beru už jen čtvrtku,zatím mi lexák zase zabírá,to se taky divím.Asi se tělo vzpamatovalo. 😉 Tak uvidím,jak to bude dál.Když mi bude ok,tak se tím cpát nechci. 😉
Přehnala se tu menší buřina,vypadalo to na pořádný kroupy a nic,ale má se ochladit.
Zajela jsem do Tesca,něco pokoupila-většinou žrádlo,co jinýho.To je děs,furt se jen žere 😀 😀 😝
Zahrada dneska pasé.
Dám malýho do postele,bude si tak hodinu hrát,pak to zalomí a já jdu s kámoškou na pivko. 😎 Taky si zasloužím trochu relax.
Tak se zatím mějte co nejlíp to jde.Snad jsou holky,co nepíšou v pořádku.Hlavně těhulky. 😕 😕

mirabielka
27. máj 2009

Ahojte, čítam pravidelne vaše príspevky a dodávajú mi silu. Dnes som sa však rozhodla vás požiadať o pomoc.
V polovici marca mi psychiatrička predpísala AD Cipralex, dnes beriem 1,5 tbl. denne. Vtedy som mala strašné stavy, asi vám to nemusím opisovať. Potom pomaly nastalo zlepšenie ale posledné dva týždne zas pociťujem točenie hlavy, nejaký vnútorný strach a veľmi zle sa mi dýcha. Prosím ak máte niekto s týmto skúsenosti, poraďte mi či to je normálne, takého zhoršenie stavu počas užívania liekov. Neviem či mám žiadať zvýšiť dávku, to by som nerada, alebo či to je len niečo prechodné. Ďakujem za odpovede a ospravedlňujem sa že som vám vošla do debaty. Pekný deň.

povuma
27. máj 2009

mirabielka, ja ti mozem z vlastnej skusenosti povedat, ze po par tyzdnoch pride zlepsenie, ale take uplne, ze som rano vstala a ani ma nenapadlo sa nejak pozorovat, nic mi nebolo, to az po takych 5 mesiacox 😔 .......len vydrzat, postupne sa to zlepsovalo, ubudalo vedlajsich ucinkov, boli aj krizy, u zien aj hormony robia svoje 😝 😅 , vsak vieme svoje 😝............ale urcite to pomaha, som toho dokaz, treba len mysliet pozitivne, mna ked prepadla uzkost, vzdy som si vravela, fajn, ze ju mam, aspon cim skor odoznie.....a tak aj bolo, proste som sa tych atakov prestala bat, brala som ich ako nevyhnutnost, snazila som sa to obratit na srandu 😅 , velmi mi pomahal manzel 🙂

co sa sexu tyka, bola som minimalne pol roka mimo, nedalo sa, uplna nechut, manzel chudak, teraz mu to vynahradzam 😀 😀 😀 😀 😎

inak baby ahojte, kejka, sonoio, anika, dzio, kubaka.... a andy........i ked sa neozyvam, stale vas citam 😉 😉 😉 😉 😉 ak som niekoho zabudla ........sorry 😅 pekny den

franie
27. máj 2009

ahojte kocky, Tak ja som tu nova a som velmi rada ze som vas tu nasla . Ja beriem od 7. maja Stimuloton a podla potreby Lexaurin na panicku poruchu. Mate niekto skusenosti so Stimulotonom .Dva tyzdne som brala polku a uz siesty den beriem celu ale nejake zlepsenie moc nepocitujem. Len skor zhorsenie :( co sa tyka takeho vnutorneho chvenia a okoby odosobnenia. Strasne Viete mi poradit prosim? Prejde to?

franie
27. máj 2009

este chcem dodat ze to odosobnenie a take divne vnimanie okolia som mala aj pred zacatim uzivania asi je to z tej paniky, ale teraz je to este silnejsie no hroza. ☹

povuma
27. máj 2009

franie, to beries este velmi kratko, vydr, na zaciatku byva prechodne zhorsenie, to je normalka, az 2-4tyzdne, a bude lepsie 🙂 stimuloton som ale nebrala 😒

franie
27. máj 2009

povuma vto dufam a spolieham na to a dakujem za povzbudive slova 😉 a mala si podobne stavy?

povuma
27. máj 2009

joooooooj, ake ja som mala stavy......nejedno rano som vstala a rovno revala do vankasa, ako mi bolo blbo a par dni som stravila v posteli, ani vstat som nevladala 😢 ........zaludok stiahnuty, svaly stuhnute, na vracanie, oblieval ma studeny pot, stale spotene ruky, zavrate..........a preslo to, je mi fajn a ked na to spominam, nic to so mnou nerobi, len mam viac pochopenia pre ludi, co si tymto peklom presli........a stat sa moze hocikomu a velmi rychlo 😒

tak si kazde rano pekne povedz, ze si zasa blizsie ku dnu, ked ti bude uplne kraaaasne 🙂 🙂 🙂 a budes sa tesit zo zivota 🙂 🙂 🙂 a zo svojej dcerky 😉 😉 😉

mirabielka
27. máj 2009

Pavuma, ďakujem za odpoveď. Mňa teraz hnevá to, že sa mi znova začala točiť hlava /myslela som že ma to už prešlo/ a ešte sa mi strašne zle dýcha. Niekedy dýcham normálne a niekedy tak akoby som len lapala po dychu. Neviem či je to tá panika. A ešte som sa chcela opýtať, keď ťa chytili "tie stavy" koľko ti asi trvalo kým si sa ukľudnila. Mne keď je zle, tak aj celý deň. Nie je to určite také zlé ako bolo na začiatku, vtedy som nebola schopná ani vstať z postele. Ale nie je to ono. Myslela som, že po dvoch mesiacoch užívania AD by to už malo byť O.K.

franie
27. máj 2009

tak budem len verit ze zlepsenie pride. 😅 a dakujem za odpoved 😉

dzio2
27. máj 2009

dufam ze to pojde babky blbne mi to nechce mi to odoslat jake mam nervy 😠 ako sa mate pisem beztoho aby som vedela ze to odosle som ok je mi lepsie franie drzim palce kubaka tvoj chlap potrebuje preplesk kejka este behas?alebo si presedlala na pivko zdravim vsetke babky 😉 anika tvojmu manzelovy raz dva by sme vedeli vysvetlit co obnasa vychova deti a starostlivost o rodinu sonoio ahoj ako?martina co mas nove?andy som rada ze ti je lepsie tak idem skusit odoslat ☹

dzio2
27. máj 2009

hura 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andy.a
27. máj 2009

Ahojte 😎 😎 😎

Mirabielka,tie stavy,ktoré popisuješ,sa môžu ešte vyskytnúť aj teraz 😕 môžu to byť panické ataky..myslím,že je to len také prechodné..ak neužívaš k Cipralexu nejaké sedatívum podľa potreby/Xanax,Lexaurin,Rovotril,Frontin a pod../,skús si dať,hneď ako budeš cítiť tie nepríjemné pocity ..+ pomáha dýchanie do sáčika /papierového/ 😝

Franie,Stimuloton tu niektorá kočka brala,je to v podstate setralínové generikum,ktorých je kvantá..baby tu berú napr.Asentru,Sertralin Actavis,aj originál Zoloft jedna berie.. 😝 😉 ..no a musiš vydržať,celú tbl berieš ešte len krátko/ozaj,prečo si bola až 2 týždne na polke?? zvyčajne sa dáva pol tabletky prvý týždeň a potom už celá tabletka 😕 😕 😕 / takže len vydržať,nežiad.účinky by mali časom prejsť a čoskoro by si mala cítiť efekt liečby 🙂 😉
držím palce 😉 🙂

Anika,IP 😉 😉

Dzio,ty sa hlavne šetri a drž sa 🙂 😉 😵 povinne vyložiť nohy a klídek 😝 😀 😅

Kubaka+Kejka ,dobre sa zabávam na vašich prípevkoch 😝 😀 😀

Majacska,súhlas 😉 🙂 len ono,keď je pacient v ťažkej depresii,určite hneď nemyslí na zdravý životný štýl,relax,výlety a pod...samozrejme,keď sa už človek cíti lepšie,tak by si mal aj životosprávu upraviť,myslieť viac na seba 😉 🙂 v dnešnej dobe je to však dosť ťažké 😔 😒

Kejka,Esprital by sa mal vysadzovať pomaličky /aj Seroxat-mnohé ho tuná beriete 😕 /..vlastne všetky AD treba pozvoľne vysadzovať,ale tieto dvoje ešte opatrnejšie 😉

Dzio,je mi už lepšie,ale beriem stále ATB a hrdlo ma bolí,aj kašlem jak starý tuberák 🙄 🙄 🙄 toho kašľa je vždy najťažšie sa zbaviť 😒 inak,ja som to nachytala v práci 🙄 😝 😕

kejka
27. máj 2009

🙂 🙂 🙂 Ahoj kočky
Zdravím nové tváře.
Dzio konečně jsi se ozvala,alespoň vím,že jsi v pořádku.Už se ti to pomalu blíží,tak na sebe dávej pozor. 🙂 🙂 Napíšu ti zítra IP.
Ještě Hemi 😕 😕
Holky já takové stavy neměla-myslím tak jak je vám,takže nevím.........,měla jsem jen ten kaput po nemocích,hodně jsem zhubla,to dýchání bylo asi taky tím-před tím jsem byla v pohodě i když to trvalo fakt tři roky,než jsem se smířila s tím,že MM zemřel. 😔 Pak už to bylo ok.Ten Esprital mi napsal hlavně kvůli žrádlu 😀
Andy už pátej den beru necelou půlku,nevidím zatím žádnej rozdíl,je mi normálně,ale ten lexák beru tři denně,tak jak jsem ho brala před tím. 😖 😖 Asi se ho fakt nezbavím. 😖 😖 Na kontrolu jdu za týden,tak se ho zeptám,jestli můžu AD vysadit-mám zkusit si ho už nevzít vůbec-toho se trochu bojím 😖 😖
To je dobře,že se bavíš-já jsem taková huba nevymáchaná. 😀 😀 MP se občas chytá za hlavu,co ze mě vypadne za ptákovinu.No co chtěl mě,tak mě má takovou jaká jsem.Asi se s tím smířil. 😀 😀 Malej je ve vaně,včera prej že bude plavat a málem se trubka utopil.Se nachlemstal vody,že pomalu nevečeřel. 😝 😅
Andy to je fajn,že je ti líp,kašel znám,měla jsem ho takhle měsíc,než jsem se ho zbavila. 😖 Ale bude líp 😉
Povuma to je supr,že jsi v pohodě,takové zprávy mám ráda. 🙂 🙂
Holky fakt bude líp,jen vydržte.
Teď jsem běhat nebyla,ale i včera s dvěma pivama jsem doma cvičila,se mi to v břiše převalovalo 😀 😀 ,hlavně,že to tam zůstalo. 😀 😀 Poctivě si týrám tělo. 😉 😉
Kubaka jak je??????????? 😉
Tak zatím

anika09
28. máj 2009

Ahoj kocky,
ja som v praci fungujem aj ked tazko ale uz ma prestalo bavit a povedla som si nemozem sediet doma a cakat na zazrak, bud to prezijem alebo ma klepne 😉 😉
tak zatial zijem, to chvenie pomaly ustupuje, vecer som spala bez praskov len este sa budim ......
Kejka ten Lexaurin to kolkatku beries tri krat denne?, som rada ze aj ta polka ti uz staci 🙂 🙂
Kubaka ako s mas? co je s tebou?
Dzio,moj manzel si to velmi jednoducho predstavuje len ked som ostala na rizikovom s druhym synom v nemocnici a som mu napisala co ma robit tak prisiel sa opytat ci ma vystupit z roboty lebo on to nestiha, a ja som mu povedala ze ja to robim popri robote 😖 😖 😖
piste kocky a som rada ze ste ok 🙂 🙂 🙂

franie
28. máj 2009

andy ten stimuloton som brala polku dva tyzdne lebo mi to tak naordinovala moja psychiatricka. zajtra k nej idem na kontrolu tak uvidim. 😒

mirabielka
28. máj 2009

Dievčatá, včera som sa sťažovala, dnes je to zas úplne inak. Dnes som v poho, už som porobila toľko roboty...
Asi sa stačí posťažovať a hneď sa človeku uľaví. Teda poviem Vám, túto debatu čítam už dávno a dodáva mi to silu, škoda, že človek nemá vo svojom okolí ľudí ako ste Vy.
Andy, ja som brala aj oxazepam 3x denne, ten som už úplne vysalila a teraz mám len ten Cipralex. To dých 😎 anie do sáčika - neviem, neviem, mne sa dýcha tak čudno stále. Zdá sa mi akoby som občas vykašľala nejaký hlien. A to nefajčím. V sobotu idem na oslavu, myslíte že si môžem dať nejaký pohárik? Je mi to totiž strašne trapné, ako ma na hociakej akcii stále ponúkajú a ja stále odmietam. Tak aspoň jeden pohár vína naoko. Čo myslíte? 😎 😎 😎

franie
28. máj 2009

ahoj mirabielka, ja som sa to mojej psychiatricky tiez pytala ci si mozem dat deci vinka a povedala ze ano tak asi to jedno deci nevadi 😉

povuma
28. máj 2009

ahojte 😵 😵 😵
mirabielka, ja som obcas mala deci vina, alebo male pivo, tvrde som radsej nepila.........alebo poharik sampusu.......ale len vynimocne, to by nemalo zaskodit 😉

kejka
28. máj 2009

🙂 🙂 🙂
Mirabielko jj myslím,že když to nepřeženeš,tak si klidně dej,mám ozkoušený,že na prášky to působí rychlejš,takže jedna sklenička je jako dvě 😝 😝
Anika lexák beru už 14let,po těch nemocích mi přestal zabírat,ale už zase fachčí,nebo si to alespoň myslím.Beru ten růžovej,někdy si ho zapomenu vzít a dobrý,tak to není tak hrozný.Večer jsem si vzala čtvrtku Espritalu a zatím jsem v pohodě,tak snad to vysazování není tak drastický.Kdyby něco,tak si kousek loupnu,ale cejtím se fajn. 🙂 🙂
Mirabelko to je dobře,že jsi dneska ok.Dobrá zpráva. 🙂 🙂
Povuma ahojjjjjjjj 🙂 🙂
Franie držím palce na kontrole. 😉
Jinak počasí hnus fialovej,zima,normálně jsem musela přitopit,v bytě lezavo,to nesnáším. 😖 😖 Když nebude lejt,tak mastíme na zahradu sebrat jahody a zalejt pařník.Tam jsou okurky-takovej hokus pokus. 😀
Marti jak je dneska,co malá?????????

dzio2
28. máj 2009

musim to kratit mala som take dlhe clanky blbne nan internet vsetko je ok zdravim vsetke ak to bude opravene tak napisem viac

anika09
28. máj 2009

Ahoj Frani,
teraz som ta citala, ja beriem Seroxat od 10 MAJA ale Andy mi poradila ist po tyzdni na celu tabletku a veru mala som dni ked to chvenie bolo poriadne ani sediet som nemohla dnes je 8 den celej tabletky a chvenie nemam este mam sem tam zavrate ale som v praci a fungujem.
asi naozaj treba vydrzat ano pri zvysovani davky tiez treba asi si telo zvyklo a tie vedlajsie ucinky sa objavia.
Drz sa 🙂 🙂

mivava
29. máj 2009

Ahojte bojovníčky.... 🙂 baby chcem sa spýtať,držali ste niektorá pri AD dietu?Mám ju vlastne z výživových doplnkov,ale neviem či sa popri AD môžu brať ešte nejaké lieky 😒

kejka
29. máj 2009

Ahoj kočky 😉
Tak jak jste se dneska vychrupkaly?Doufám,že dobře.Já teda jo.Mladej si to opět natáhnul,takže do půl devátý jsme spali jako špalci.Vzbudili jsme se do hnusnýho deště a vítr fučí jako blázen.Na teploměru 9stupňů,to je děs,takže jsem hned naskákala ke kotli a už je tu příjemný teplo. 🙂
Mivavo já jsem se spravila po Espritalu o 7kg,předtím jsem hodně zhubla a neměla chuť na jídlo,beru ho pět měsíců,ale už pomalu vysazuju-na dnešek už jen čtvrtku a když je hezky,tak si jdu zaběhat,když je hnusně-jako teď,tak každý večer cvičím.Na dnešek taky,zase mě bolí celej člověk,pomalu to protahuju a přidávám si.Hlavně mi to jde na břicho,to se mi zrovna nehodí. 😖 😖 Jinak ze začátku jsem fakt příšerně žrala,až jsem se přežírala,teď už ne,snažím se jíst málo a častějš,i když bych se nacpala mnohem víc,takže menší dietu držím. 😝 😝 Dá to práci to vydržet,ale musím,nechci bejt jako sud. 😝 Uvidím po neděli,co dr.-chtěla bych vyměnit AD,jestli to už půjde. 😕 Vitamíny jsem papkala tři měsíce.Myslím,že i ty mi pomohly. 🙂 🙂 🙂
Tak počkám,až některá napíšete,je tu nějak mrtvo-kde jste všechny???????
Kubaka ty kulatiny????????Gratuluju zpětně a písni jak bylo?????? 😉 😉 😉
Včera jsem se dozvěděla,že moje kamarádka-43let čeká miminko,už je v 6měsíci,hrozně ho chtěla i když má dvě dospělé děti,ale nebyl chlap.Tak už má chlapa a bude i její vytoužené děťátko.Moc jí to přeju. 😉 😉 Je to docela odvaha,že jo?Ale co,ted v týhle době je normální,že mají ženský děcka pozdějš. 😉 😉
Hemi se dlouho neozvala 😕
Andy už je líp????????
Jak jste na tom ostatní?
Já ok,zatím jsem jako normální 😀 😀

martina1975
30. máj 2009

Ahojte babenky kejka, dzio2, hemi, anika 09, kejka, kubaka. Kde ste všetky? Vonku počasie otrasné a Vás nikde, čo spíte? Ja dnes nič moc, akosi nemôžem naštartovať. Ani len do toho obchodu sa mi nechce ísť. A to ho mám 10m od činžiaka. Napíštze ako sa máte? Ja som sama doma, malú mám u svokrovcov, tak mám fraj. Neviem, čo si od radosti začať. Pa 🙂

kejka
30. máj 2009

Ahoj Marti.Tak já mám malýho taky u mámy,dneska se najednou rozhodl,že chce k babičce,tak jsem ho sbalila a šup,v lijáku jsem ho odvezla. 😉 Takže mám taky fraj,akorát nejsem sama doma. 😖 Docela bych to brala. 🙂
Ještě jsem využila,že přestalo pršet a rychle naběhla na zahradu a nasbírala mísu jahod,tak jí MP zítra hodí Tomovi,at si dá do nosu. 🙂
Jsem v pohodě,žádné problémy,všechno ok. 😉
Tak doufám,že jste všechny taky. 🙂 🙂