Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sheherazada
27. sep 2009

andy nepustili ho, ale chodí domu na víkendy. A ty tlaky v hlavě, vygumovanej mozek a podobně, to má z tý úzkosti nebo z léků? Jeho doktorka si myslí, že si ty potíže snad vymejšlí nebo nevím. Už je objednanej na jinou psychiatrii, ale jde tam až za měsíc.

andy.a
27. sep 2009

všetkým vám veľmi pekne ďakujem za krásne slová 😵 😵 😵 to človeka povzbudí 😉 🙂

Shehe/skrátila som ti nick,dúfam,že neva 😅 /,ťažko povedať,môže to byť aj jedno aj druhé,aj príznaky úzkosti,aj možný nežiad.účinok liekov 😕 ak predtým nikdy takéto lieky nebral,musí si zvyknúť a to trvá dosť dlho 😕 ale to Trittico mi tam stále nejako nesedí 😕
oni sa zrejme držia toho,že ide o čistú úzkostnú poruchu a nechcú mu moc dávať AD/i keď aj Trittico je AD/.. 😕 😕 😕

Filipal,veru,to sa beže stáva...ľudia často dusia problémy v sebe a ostatní na to prídu,až keď je neskoro 😕 😒 😔 ako je prípad tej učiteľky ☹

Lenka,tie nutkavé myšlienky/obsesie/ bývajú pri depresii dosť často,časom to odozneje,snaž sa od nich odpútať a nepripúšťať si ich 😕 😉

čisto len nutkavé myšlienky a následne aj nutkavé správanie vplyvom tých myšlienok je OCD teda obsedatne kompulzívna porucha...to je niečo iné,tam depresia nebýva,resp.len ľahšia...ale aj táto diagnóza sa lieči antidepresívami v kombinácii s inými liekmi 😉

andy.a
27. sep 2009

a zdravím ešte aj Zuzkufanny,tá je hádam OK,vídam ju na MMB 😝 😀

tak papá,dobrú noc 😵 😵 a krásny a úspešný týždeň bez depiek,úzkostí a paniky 😎 😎 😉 🙂

sheherazada
27. sep 2009

andy jasně že neva🙂 Mě taky přijde, že to tritiko nebude dobrá volba, ale bohužel jeho mudra si nerada nechá radit 🙄 Blbý jem že mu zkusili dát něco jinýho, ale po tom mu bylo zas dooost blbě od žaludku, mě to přijde jako začarovanej kruh☹

dzio2
28. sep 2009

tieto pismenka patria iba ANDY chcem ti podakovat za nas vsetke vela pre nas robkas a pomahas nam dakujeme za rady ,vysvetlenia stale prides medzi nas a upresnis vsetko a nikdy ziadnu znas neodmietnes ale naopak s porozumenim poradis tvoje slova vela pre nas znamenaju viem ze mas toho moc ale ver tomu ze si to moc vazim si taky nas leukoplast na dusu a velky ucitel 😉 DAKUJEMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE 🙂 zelam tebe a tvojej rodinke vela zdravia

hroska
28. sep 2009

Zdravim dievcata, 🙂 🙂

jednoznacne sa pripajam k dzio2, sarlote, lenke 00, filipal ...... a vlastne ku vsetkym dievcatam, ktore tu spolu bojujeme s depresiami a uzkostami 😝 ☹ , a tiez DAKUJEM za nas vsetky nasej virtualnej doktorke - ANDY 🙂 😉, takze Andy vdaka za rady, Tvoju virtualnu terapiu, vdaka za to, ze nas citas a pises nam, vdaka za povzbudenie, ochotu pomoct, vdaka za Tvoj uzasny prehlad a orientaciu medzi nami, vdaka za Tvoju empatiu a Tvoj altruizmus 🙂 😨 😅o a samozrejme to nie su len slova, myslim to uprimne a viem, ze na konovi je velaaaaaa dievcat (mozno aj chlapcov 😉 ), ktore mozu potvrdit, ze Andy im aj realne pomohla 😉 😉 Andy v kutiku srdca dufam, ze nie sme len Tvoje virtualne pacientky, ale aj virtualne kamosky, co povies?? 😉
Inak prajem tiez vela zdravicka Tebe Andy a celej rodinke a neboj s tymi chorymi deckami v predskolskych zariadeniach si to proste treba "pretrpiet", potom sa to pekne spravi a v skole Ti uz nebudu byvat chore, co je pre ne takto lepsie, lebo aspon v skole nebudu vymeskavat a nebudes musiet zostavat doma a este behat aj po ulohy.

Lenka00, to ano, moja Dr. je velmi kvalitna, ma uz dlhu prax a robi tu klasicku dennodennu pracu s pacientom a fakt sa neulieva, pocuva a potom radi a proste hlavne je poctiva aj napriek tomu, ze uz je starsia a mohla by sa na to vsetko uz vybodnut, tak dufam ze to nejako dotiahneme do uspesneho konca. Nasla som si ju sama a ako inak - jednoducho cez net a zda sa, ze som sa trafila 🙂

Vsetky pozdravujem a piste ako sa drzite, pa pa 🙂 🙂 😉

sonoio
28. sep 2009

ahojte dievcata 😉 uz vas tu pribudlo tolko,ze to ani nestiham sledovat 😀 ale sem tam este citam prispevky...a v kazdej situacii sa nejak poznavam)) mne uz je uuplne fajn,uz dlhsiu dobu,maximalne sa upravil spanok,chut do jedla a pod.trvalo to asi pol roka, hore dole,ako na hojdacke,takze vam vsetkym musim povedat,zaroven zazelat,aby ste vydrzali 😉tu je oinac vsetko po starom,,more na svojom mieste 😝,slnko hreje,no co viac si mozem priat))) i
dlhsie tu uz nebola kejka..mozno ma zly pc, alebo jej je tiez snad tak dobre,ze maka iba na tej svojej zahradke,a venuje sa detom 😅 vsetky "stare",ale i nove dievcence pozdravujem)))kubaka,dzio,andy,atd atd 😵

dzio2
28. sep 2009

sonoio ahojky som velmi rada ze ti je tak super drz sa a nech ti to vydrzi ja tiez velmi dobre az sa bojim toho kedy to skonci ja tiez spanok mam upraveny konecneeeeeee 😀 mala je zlata pekne spinka aj vnoci babenky neviete co je s kejkou?pisala som jej IP ale nic tak vam drzim palceky nech je to len dobre ale zacina nam pomaly zima a stoho mam strach depresivne pocasie atd tak pa 😉

sarlotta
28. sep 2009

andy taky moc děkuju... opravdu i pár upřímných slovíček dokáže otočit zlé v dobré a ukázat cestu. Děkuju za pomoc v nejhorších chvilkách. 😉

Dzio... podzim bude určo fajn, minimálně do Vánoc... chystání výzdoby a pomalé nakupování dárečků-hlavně postupně a nééé naráz 😉 Já nemám ráda spíš leden,únor... březen už pak zase fajn... tak doufám, že podzim bude plný barevného listí a sluníčka a Zima zase krásně zmrzlá a zasněžená. Hlavně žádný déšť 😠 😀 😎

petra04
28. sep 2009

Andy je opravdu zlato, málokdo by věnoval svůj drahocenný čas v dnešní době, aby poskytoval rady neznámým lidem na netu. Moc díky. 🙂

Holky, já jsem chvílemi úplně v prčicích.Moje dcerka 5 let nechce chodit do školky, chce abych tam byla s ní, ale to nejde, navíc je zase nachlazená, takže stejně jít nemůže, ale ty její každodenní několikrát denně se opakující věty: "Já nechci do školky, já nechci chodit do školky", tak to mě ubíjí, já vím, že mají lidé horší problémy, ale mě už i toto vyvolává deprese a říkám si jak by mě bylo bez dítěte, nemuset řešit tyto věci a bude hůř, přijde škola, a jestli i tam bude chodit s odporem a já každé ráno budu řešit to kňourání, tak se fakt picnu.Já se cítím naprosto bezcenná na tomto světě a ty AD jsou úplně na prd, prostě mé problémy za mě nevyřeší a proto zabíraj vždy jen chvíli a pak se mi zase nechce žít, ach jo. Za pár dní budu mít zase PMS a vyletím z kůže. Kdyby to šlo odpočinout si od těch vtíravých a nesmyslných myšlenek tak , že bych si aspoň na chvíli odložila celou hlavu, mít tak hlavu na zip, to by bylo žůžo a kdybych ji někde ztratila, to by nevadilo, jen chudák ten ,kdo by ji našel a nasadil si ji ☹

dzio2
28. sep 2009

ahoj petra hore hlavu take vety citim sa bezcenna nechce sa mi zit to si vyhod hned z hlavy neopovaz sa takto uvazovat mas zdravu krasnu dcerku tes sa snej to ze nechce chodit do skolky to ju prejde a ked nie musis najst pricinu preco tam nechce 😅 😕kazdy znas je potrebny a kazdy snas je cenny zivot je tazky stymi AD mas pravdu pomozu len nachvilu a potom ten kolotoc je znova 😠poznam to aj tie myslienky nechce sa mi zit ver tomu ze uplne viem ocom rozpravas nemas silu ani zdvihnut palec na ruke atd skus zmenu liekov mozno ti nesedia hore hlavu vsetko ma riesenie len treba najst silu hlada sa tazko ale ide to sice krok po kroku ale da sabudem ti drzat palce velmi

lenka00
29. sep 2009

Ahoj holky, vsechny Vas moc zdravim...tak nevim, jestli jsem to s temi NU nezakrikla...dnes to je 12 dni co uzivam Zoloft 50mg, dnes jsem se vzbudila s silenym busenim srdce a obrovskou nervozitou jak bych sla na zkousku...zacinam uz zase panikarit, ze nejak blbe reaguji na vsechny AD...ze zacatku nic a po 10-14 dnech mi zacnou silne uzkosti..neni to divne??? kvuli kojeni si muzu vzit max. 1/2 oxazepamu, tu jsem si rano vzala a nic, jak kdyz plivne do more ☹ sakra uz zase zacinam panikarit 😖

sarlotta
29. sep 2009

Holky... mění se počásko, nervozita může být i tím. chce to nějaké aspoň malé denní plány a dlouhodobější cíle. Musíte se něčím zabavit.
Vždycky se dá zvednout telefon a zavolat doktorovi a domluvit se.

Leni myslím, že je to brzo, myslím, že reaguješ na nějakou situaci - to nebude AD. Spíš máš asi pocit, že už by to mělo fungovat. Máš to o dost horší, že si nemůžeš moc ulevit těmi sedativními léky, zkus vydržet nebo zavolej doktorovi.

Petra04 takových dětiček je opravdu spousta... musí to být o nervy poslouchat pořád to samé, takže se Ti vůbec nedivím, že Ti ujíždí- to by dělalo každému i bez AD 😉
Ad Tvoje problémy nevyřeší, to musíš sama...ale určitě Ti pomůžou najít sílu na jejich řešení. udělej si nějakou radost, kup si něco, zavolej staré kamošce a pokecejte- uvidíš, že každý má nějaké problémy a třeba Ti pak bude líp 😉 mě to pomáhá.
Zkus promluvit s učitelkou ve školce a malou tam nech i přes ten její odpor, můžeš jí za to slíbit nějaký dárek, zkus ji pozitivně motivovat. chtělo by to aby tam měla nějaké kamarády- tak se zkus více stýkat s rodiči a dětmi z jejich třídy. je možné, že je na Tobě malá fixovaná právě kvůli Tvým psych.problémům- děti tohle vnímají. Když budeš mít chuť jí dát na zadek, tak ji radši obejmi, nebo zlechtej a pomůlžeš i sobě. mluvím z vlastní zkušenosti- malý mě taky leckdy šíííleně vytočí. drž se.

filipal
1. okt 2009

baby, nejako nepisete... ☹
nestihate?

Hroska, ako sa mas?
napis nieco veseleho 🙂

Lenka, citis sa lepsie?
podobne krizy som mala aj ja. a na druhy den (o par dni) to odoznelo...
a tusim to bolo prave po tych 2 tyzdnoch...

Petra, deti bezne nechcu chodit obcas do skolky.
skus zistit pricinu, moj syn zacal rano plakavat, lebo docasne zastupovala ina ucitelka.
ale nakoniec si na nu zvykol a sedaval jej na kolenach.
ja viem, ze ta to trapi, odchadzas a tvoje dieta sa tvari nestastne, to teda
kazdu matku ubije! ale vacsinou sa deti po par minutach preladia...
hraju aj trochu divadielko, jasne, ze by radsej zostali s mamou.
ale neda sa to, musis mysliet aj na seba... 😝 tazke!

ja sa tiez necitim uplne ok, uz po mesiaci AD.
hoci som spavala dobre, zacalo sa mi zase ranne prebudzanie,
okolo pol 3. a potom zacnem rozoberat vsetky zivotne problemy od detstva
az po dnes. skusam vselijake mozne postupy...
najviac mi pomaha, odstahovat sa od muza do vedlajsej izby a citat si.
po 2 hodinach nejako zaspim. ale rano sa citim strasne!

nuz tak!

napiste nieco 😎

lenka00
1. okt 2009

Ahoj holky, prosim prosim poradte...ty moje uzkosti se stupnuji, dnes jsem se vzbudila ve 4 a uz jsem neusnula a celou dobu mi busi srdce a tresou se mi ruce...nemuzou byt na me ty AD silna? neni to divne, ze mi to zacalo az 12 den co jsem je zacla uzivat? zase mam ty neprijemne pocity paniky, ktre mi se mi objevi kdyz zacnu uzivat AD...volala jsem dr. ale ma dovolenou...nemam zkusit snizit na 25mg a uviidm? jsem hrozne vystrasena...

dzio2
1. okt 2009

lenka skus sa dat dokludu moja kamoska tiez sa lieci koli panike nedokaze vyst sama ani von niekedy nieje schopna koli panike sa postarat o deti tiez ma busenie srdca a klepu sa jej ruky vdedy niekomu zavola a debatuje alebo skus zavolat doktorke ktora zastupuje tvoju neboj sa lebo to bude este horsie alebo pozri neaky film len aby si nato nemyslela drzim palce 🙂

hroska
1. okt 2009

Ahojte dievcence 🙂 🙂 🙂 ,

sledujem tiez, ze sa tu menej pisalo ☹ ..... tak musime to nejako dohnat 😉 😕

Filipal, dakujem za opytanie, celkom to ujde, fungujem obstojne 😉 , len som cez den dost unavena 😒 a behaju mi este po rozume kadejake blbosti 😝, ale urcite to je lepsie ako pred tymi 2 mesiacmi, ked som zacala AD brat 😝 😝, pride mi to tak, ze kazdym dnom sa to pomaaaalicky, ale naozaj velmi pomalicky 😒vylepsuje, proste ako, chces prejst 100 m mysacimi krokmi, tak dufam, ze sa tymi mysacimi krokmi dostanem do toho vytuzeneho ciela. 😀 😕. Filipal 1 mesiac na AD to je este stale malo 😕 , urcite uz citis nejake zlepsenia 😀 , ale ja viem, že este po 1. mesiaci som sa tiez v noci budila okolo 4. hod a stane sa mi to este aj teraz, ale uz nie kazdu noc. Inak, to si na tom uz dost dobre, ked mozes uz citat 2 h 😀 😀 , ja by som sa este teraz nevedela sustredit na citanie knihy... 😉

Lenka00, urcite este vydrz 😝 , to busenie srdca, paniku a tras nemas podla mna vedlajsie ucinky, aj ked v prvych 2. tyzdoch by to aj mohlo byt, ale je to u Teba skor psychicke, lebo uz vies, ze pri zaciatku AD mas taketo stavy, proste akokeby si to mala vsugerovane. Skus sa nato vyprdnut 😠 , ved uz vies ze nejde o zivot 😉 pripadne ak sa Ti to fakt neda ovladnut, daj si ten oxazepan 😉. Predpokladam, ze AD beres rano, tak vedlajsie ucinky by sa Ti neprejavovali az o 18-20 hod. po užití 😀. Proste je to panika, ktora urcite vdaka AD neskor prejde, ale 2. tyzdne je este maaaaalo 😒, drz sa - bude lepsie 😀 😀

dzio, Ty si uz uplne stabilizovana?? 😉

Sarlotta, tak ako je s robotou uz si nastupila??? 😉

dzio2
1. okt 2009

hroska snazim sa ja som dobrovolne vysadila lieky ked som sa predavkovala stavy po vysadeni boli strasne stale som myslela na samovrazdu trvalo to velmi dlho ale myslim si ze som to neako zvladla a fungujem bez liekou ked to namna pride tak uz viem co namna plati 😉

filipal
1. okt 2009

aaa, Hroska pomylila som sa, chcela som napisat po 4 mesiacoch uzivania sertralinu... 😢
to je naozaj cudne! ale hlavne to, ze sa mi ta nespavost vratila.
ja mam pocit, ze lieky pomozu len ciastocne, ale doladit sa uz musi kazdy sam.... ☹
a nie je to vzdy lahke!

dzio2
sama si si vysadila lieky? a naraz? neznizovala si postupne davky?
a co na teba plati?

lenka,
pri nijakej cinnosti sa ti neulavi?

dzio2
1. okt 2009

filipal ano sama a naraz som si vysadila lieky bez znizovania davok ale bolo to sakramensky tazke mala som stavy ze vyskocim s okna atd bojovala som dost dlho 😠 ☹

mercy
1. okt 2009

Ja hlásim, že mi vďakabohu zabral spitomin len po dvoch dňoch...konečne po dvoch mesiacoch užívania Seroxatu som ok..potrebovala som niečo proti úzkosti.

hroska
1. okt 2009

dzio, tak Ty si ina makacka 😨 😕 😀 , ..... fakt nekecas???? ja by som sa bala naraz vysadit a este viac by som sa bala, ze sa mi to bude bez liekov opakovat ☹

mercy, tak gratulujeme 🙂 😀 a co je to zac ten Spitomin? 😕 , asi to nie je AD, co? Je navykovy?? A to Ti akoze zabral ten Seroxat ci ten Spitomin? 😕 😉

Filipal, neviem, ale ja myslim, ze tie lieky urobia dost vela (samozrejme ak Ti dobre sadli) ako napr. antibiotika pri hnisavej angine, to znamena, ze hnis z mandiel Ti zlikviduju, prejdu horucky, slabost a potom sa uz mozes postavit z postele a robit to co predtým a len od Teba zalezi, ci sa napijes znova bublinkovej vody alebo si das teply caj, tak nejako 😨 😉. A nezabudajme, ze ono sa hovori, ze "kolko dni pripada na vyliecenie telesnej choroby ako napr. chrípka, na depresiu (samozrejme liecenu) je to 7x tolko" 😀 😀 😕 😉 Takze taka obycajna chripka Ti trva so vsetkymi priznkmi aj 2 tyzdne, tak to mame 14x7=98 - cize vyse 3 mesiacov, co poviete Vy, ktore ste uz uplne O.K.???? 😕 😨

lenka00
1. okt 2009

Holky, dekuji za reakce...no jsem porad cely den silene roztresena, vubec nemuzu jist...vzala jsem si rano 1/2oxazepamu a odpoledne zase 1/2 oxazepamu a vubec nic ☹ byla jsem s Vojtiskem na plavani, vzdy me to vzpruzi - bohuzel ani to ne...sdce mam v krku...vecer jdeme s manzelem do tanecnich, ale bojim se, jestli tam vubec dojdu...ach jo...takhle prave panikarim u AD, ja to nechapu, nemyslim si, ze jsem si neco vsugerovala...u 1.AD Citalecu mi to udelalo taky a to me ani ve snu nenapadlo...dokonce i mlicka mi ubylo ☹

filipal
1. okt 2009

vazne?

to by ma zaujimalo, ci sa niekto po liecbe citi uplne v poriadku.
ci uz nema nijake uzkosti, smutky, nutkave myslienky....
lebo mne sa napriklad stav zlepsil ( po 4 mesiacoch), ale len tak, ze som schopna
vziat svoj zivot do vlastnych ruk. no, to znie tak frazovito...
ale asi tak, ze som schopna sa prinutit ist cvicit, robit aj veci ktore mi sposobuju uzkost,
prekonat sa...
ale nemozem povedat, ze necitim strach, uzkost z veci, kt. su mi neprijemne.
myslim si, ze prave na toto je potrebna terapia, alebo vlastna vola....

napiste niekto, ci ste len po liekoch uplne v poriadku.

lenka, ty musis naozaj este pockat, este beries tie lieky kratko.

dzio, aj ja by som sa bala, ze sa mi depresia vrati, po takom nahlom vysadeni.
v kazdom pripade sa to neodporuca.
no, ale kedze si to zvladla... 🙂

hroska, ja neviem, ci sa da depresia porovnavat s anginou.
ved tu moze dostat kazdy. jednoducho sa nakazi bakteriou.
moze pit co chce. je pravda, ze musi mat oslabenu imunitu.
ale sa z nej aj dostane kazdy.
ale na depresiu musis mat podla mna predpoklady.
citlivi, uzkostni ludia, neurotici...
mozno z tazsich priznakov depresie sa dostanem, ale precitlivela
budem asi vzdy. najhorsie je, ze je to velmi subjektivne, a rozoznat
kedy som uz zdrava je tazke.

dzio2
1. okt 2009

viem znie to neuveritelne ale to by ste museli poznat cely moj pribech ako to bolo vsetko

hroska
1. okt 2009

Filipal, no tak toho sa bat nemusis, ci rozoznas, kedy si uz zdrava 😀 😀 Myslim, ze to vie rozoznat kazdi.... 😉 😕 Ale pozor! AD Ti Tvoju povahu nezmenia !!! 😉 😒

filipal
1. okt 2009

dzio2
ved napis svoj pribeh ak sa ti chce.... 🙂

hroska, ved to sa stale bojim, ze tie moje problemy su vlastne moja povaha
a s tym sa neda nic robit! 🙄 🙄 🙄
a praveze to nerozoznam!
citim sa lepsie, ale nie uplne dobre.
ved to, kde je ta hranica, ze asi uz nemas depresiu, ale zdrava este tiez celkom nie si...
ty beries AD 1. krat?
moja sestra mi vravela, ze ked brala Zoloft na poporodnu depresiu,
mala pocit, akoby to nebola celkom ona. akoby len hrala rolu seba.

hroska
1. okt 2009

Filipal, urcite to rozoznas 😉 , ved uz teraz rozoznas (ako aj sama pises), ze sa citis lepsie, ale nie uplne dobre 😨 😅 A za svoju povahu sa hanbit nemusis, ved kazdy sme INY, si taka proste len Ty a nikto iny, ved to je fajn, inak by bola nuda, kebyze sme vsetci rovnaki 😉 😉 A neverim, ze Tvoja povaha su len tie problemy, urcite su tam aj pozitivne crty 😉 😉 Musis sa s Tvojou povahou vyrovnat 😉 , zobrat ju taku aku ju mas 😝 a ked budes chciet, da sa aj na tej povahe zapracovat 😉 🙂 a pri AD mas na to dobru prilezitost. Inak verim tomu, ze Tvoja sestra sa tak citila, ved mala depresiu....

AD beriem na depresiu 1. x. Ked som mala 24 rokov bala som sa prechodu z VS do prace ☹ , tak som brala len na 3 mesiace Fevarin, pomohol mi prekonat ten prechod, ale vtedy som depresiu nemala, skor socialnu fobiu a bolo to uz hrozne davno. 😉

filipal
1. okt 2009

Hroska, nie, za svoju povahu sa nehanbim....som dost vyrovnana.
to len konstatujem.
ale ked si raz precitlivela, neviem, ci sa s tym da nieco robit.
iba sa nejako obrnit! 🙂
to len take male nocne zamyslenie 😎

zaujimave, ta socialna fobia. asi ma vela podob, vsak?
rozmyslala som, ci to, ze ti vadi vela ludi v autobuse, ci ak niekto prekracuje tvoju osobnu zonu je tiez znak
socialnej fobie, alebo len klasika, ze sa bojis prehovorit pred skupinou ludi a pod.?

lenka00
2. okt 2009

Ahoj Holky, musim uznat, ze asi mate pravdu, ze zase panikarim s neuspechu...mam takovy strach, ze zase nezaberou, ze se pak cela klepu...kdybych chodila do prace, tak bych asi nemela tolik casu se tak moc pozorovat..no, ale bohuzel...dnes se mi zdalo o mamince, v tom snu plakala, je mi to moc lito, verim na neco mezi nebem a zemi a tak si myslim, ze ji je lito, ze takhle vyvadim...strasne moc mi chybi, byla muj nejblizsi clovek, takovy muj majak, bezpeci...a ted jsem tu zustala sama s Vojtiskem, pro ketreho mam byt majak ja a nejde mi to ☹ Vubec se nechci litovat, ani nechci, aby me nekdo litoval, jen jsem se chtela vypsat...nekdy je jednodussi to napsat nez nekomu rict...moc dekuji za to, ze to tady muzu napsat, ze mi rozumite...holky snad uz nam to slunicko brzy bude svitit kazdy den...