Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
27. sep 2013

@simka1111 ano je to nanic,ked len clovek tak preziva a netesia ho veci,co ho predtym tesili ☹ . Ale ja som bola vdacna aj za to, ze fungujem,fakt,ja som si priala,ze aspon nech fungujem,nech aspon tie deti deti vychovam a o nejakej super radosti som ani neuvazovala. A o teba sa nebojim,vidim, ze ten Sertralin ti ucinkuje,si na velmi, velmi dobrej ceste, citim to z tych prispevkov.Tieto Vianoce uz precitis, uvidis, bude dobre. 😉 A u Teba vela spravi este to nakopnutie,proste nieco v tvojom zivote,co ta velmi posunie vpred. Ci uz to bude uspech v skole, alebo mozno stretnes nejakeho super chalana, alebo sa ti podari nejaka praca......cokolvek. 🙂

simka1111
27. sep 2013

@hroska toto že ty si bola na tom asi horšie, nemohla si fungovať, čiže si si vážila, že aspoň fungujes 😉 a to s tým nakopnutim je pravda, potrebujem poriadne nakopnut😀 ti fakticky, zažiť niečo veľmi silné a potom to pôjde 🙂 dneska cítim ináč trosku menšiu úzkosť a aj ráno som trošku mala pocit, že chcem ostať v posteli, nie preto, že depresia, ale len. Tak polezat, možno je to dobrý znak, ja neviem :-P prajem si nech to vianoc som už úplne ok aspoň to 🙂 nech ich už normálne precitím 🙂

janka1012
27. sep 2013

Ahojte vsetci 🙂 Po dlhej dobe som opat tu...Prisla som si o radu.Uzivam citalopram uz vise pol roka.Na zaciatku velmi pekne zaberal,neviem ci som si to vsugerovala,ale naozaj som sa citila lebsie.Co ma udivuje je to,ze cim clovek dlhsie uziva,tym by sa mal stav stabilizovat do normalu nie???Ja mam pocit,ze lieky sice zabrali,ale stale to nieje ono.Stale mam dni,ze proste je v pohode a striedaju sa s dnami,ked cely den rozmyslam co mi je,co ked bude horsie,co ked to a to nezvladnem.Potom cely den hladam na nete co by mi pomohlo,pijem rozne caje a uzivam rozne doplnky.nedavno som si kupila knihu zazrak,ale niako extra ma neoslovila.Vraj je dobra kniha,Miluj svoj zivot.Ale este som ju necitala.Dnes idem vecer s priatelom posediet aj s jeho priatelmi a velmi som smutna ze cele 3 dni o tom rozmyslam,ze co ked mi pride zle ako to tam zase zvladnem atd.Neviem preco ale prave pri tomto posedeni s tymi ludmi ma chyta panika.Uz len predstava na to ze tam mam ist je hrozna.Snazim sa mysliet pozitivne ze to dobre dopadne,ale neskor to vsetko udupu myslienky ze mi pride zle,strapnim sa a zase zazijem daku traumu,dalsi zly zazitok ☹ neviem ako to dnes zvladnut,hladam na nete,ale zatial mi nic nepomaha ako sa ukludnit.Rozmyslala som aj nad tym ze si supnem lexaurin a je po pribleme.Ale to je lahka cesta ktora nevyriesi moj problem.Navyse pomoze len chvilku,pokial ho neberiem stale.Mne sa zda ze ked ho uzijem a druhy den si nedam,je to este horsie...Len si viac vsugerujem ze ho uz nemam a bez neho mi je zle,pripadne takym halabala davanim si len zhorsim svoj stav,ako mi povedala moja doktorka.Ja som naozaj vdacna,ze som na tom ako som.ked vidim ako tu su na tom niektore holky ktorym prajem skore uzdravenie...Len proste neviem si zvyknut,ze ma ta uzkost bude takto obmedzovat.Lieky sa bojim vymenit,pretoze co ked sa mi zhorsi stav?U mna je to ako na hojdacke,raz som hore,raz som dole.A velmi som vdacna za kazdy den ktory sa citim dobre.Co by mi mohlo pomoct na rychle uvolnenie stresu a napatia??

mary1995
27. sep 2013

@lenka00 Ja som brala pred 2 rokmi Rivotril 0,5 mg 2x1tab. Brala som to asi mesiac potom mi dr.povedala, že je to návykové a mám si dávať len príležitostne podľa potreby. Keď už som v strese alebo očakávam nijakú stresovú udalosť vtedy si šupnem 1 mg. Ale necítim po ňom psychickú úľavu. Možno, že tá dávka je malá . Ináč poznám spústu ľudí čo na ňom vegetujú / nechcú brať AD/, dokonca jedna kočka brala 6 mg/deň. Mne to teraz moja nová dr. ani nenavrhla, pridala mi k Zoloftu tento Anafranil. Dnes ho beriem 9. deň, cítim asi menšiu úzkosť ale horšie spím. No ale to potrebuje čas, TCA zaberajú neskôr. Počítam tak 30-40 dní.
Ty ešte tiež musíš čakať aj keď viem, že je to veľmi ťažké. Tá úzkosť je svinstvo a dosť ťažko a pomaly odchádza. Snaž sa len to robiť čo musíš okolo miminka a čo sa dá odlož na neskôr. Držím Ti palce , pá.

mary1995
27. sep 2013

@janka1012 Ahojček, už si tu dávno nebola. Po pol. roku by už nemali byť výkyvy ale neplatí to pre všetkých vrátane mňa. Ja som sa stabilizovala úplne asi po roku. Teraz je ešte nadôvažok aj jeseň a toto obdobie je priam stvorené pre depresie. Na partiu keď nechceš povedz, že sa necítiš dobre alebo keď chceš ísť kvôli partnerovi, tak si kľudne daj lexíka , tá jedna tableta Ti nič neurobí. Alebo však môžeš ísť a uvidíš ako sa budeš cítiť a možnože to bude OK.
Mne ešte nikto nepovedal, že bzd keď si človek zoberie podľa potreby , že je to nebezpečné...určite to nie je zdravé ale že to môže zhoršiť Tvoju chorobu tomu sa mi nechce veriť. Možno keby si brala nejaké vysoké dávky dlhšie tak tam vzniká závislosť ale takto podľa mňa ako Ty berieš je to vylúčené.

janka1012
27. sep 2013

@mary1995 hm po roku???to sme take ojedinele pripady??? 😀 Vies,neviem cim to je,ale ked som brala prvy krat svoje krve lieky serlift,cice som bola po nich taka ospatejsia,ale nic som tak neriesila.Ked ma cosi chytilo hned som aj zabudla.Vsetko som tak mala viac na salame.Moze to byt aj tym ze prve lieky vraj zaberaju najrychlejsie a dalsia vec,nevedela som o tejto chorobe vela.Vobec som nad nou nerozmyslala,ani nesparala sa v nej...Informacie niesu na skodu,ale odkedy viem co mi presne je,viacej sa sledujem,viac analizujem.Tym padom je tazke zabudnut.A podla mna z casti je liecenie aj o tom.Clovek musi zabudnut na stavy ake mal,pretoze ked nezabudne ,bude sa obavat ze sa tie stavy vratia.proste zabudnut a zacat odznova bez pomyslenia,ze taketo nieco existuje...Ak mam pravdu povedat,kym som nevedela co mi je,myslela som ze mam len obrovsku tremu a som velmi stresak.Tym padom som to neriesila...Ale clovek ked sa dozvie ze je to choroba,viacej sa skuma,viacej sa boji ci sa to nezhorsi a tak studuje co najviac o tej chorobe a potom som este viac znechutena co vsetko ta choroba robi,ako cloveka obmedzuje...No vidim aj pozitiva.neohrozuje ludsky zivot a clovek si akosi viacej vazi toho ked sa citi dobre,nebere to ako samozrejmost.Ja som vdacna za kazdy den,ktory prezijem v harmonii...Vies ja tam aj chcem ist,pretoze ja sa rada bavim s ludmi ,kecam,smejem sa a vidis co robi ta uzkost???ze koli strachu co sa moze stat sa clovek pripravuje o pekne chvile...Na druhej strane tam chcem ist koli priatelovi,velmi tam chce ist a bezomna nie.Dat si liek uvazujem nad tym,ale nechcem si vytvorit navyk ,ze ked bude dalsia takato situacia ,comu verim ze bude a nie jedna,nemozem to stale riesit takto...Chcem byt silna,hladam ine riesenie.Dnes to dam hadam bez lexika.Zvladla som aj horsie situacie.Co ma nezabije,to ma posilni....Netreba pred strachom utekat,ale celit mu za kazdu cenu 🙂 Sama si tu pisem povzbudzujuce slova ale asi mi pomaha o tom pisat,ako dusit to vo vnutri...

janka1012
27. sep 2013

@mary1995 Mary prepac,ale mi sme si tusim pisali trosku na zaciatku vsak???Nechce sa mi to vsetko cele citat,tak mi aspon napis odkedy sa liecis a na co v skratke nech mam aspon trosku sajnu.Mne to tusim vsetko vyfucalo z hlavy 😅 O hroske tu viem najviac,ale mam pocit ze som si len s nou pisala 🙂

mary1995
27. sep 2013

@janka1012 Áno písali sme si dakedy pred pár mesiacmi. Ja som sa vtedy sťažovala na celodenné úzkosti, ktoré mi lekár povedal, že sa s nimi mám naučiť žiť. Mne pred 3 rokmi zmenili AD a od tých čias sa neviem stabilizovať. Beriem Zoloft a minulý týždeň mi nová dr. pridala Anfranil. Tiež som veľmi úzkostlivá, všetko veľmi prežívam aj prežúvam, som moc nerozhodná. Teraz beriem 9.deň toto kombo, tak čakám na záber.

janka1012
27. sep 2013

@mary1995 Ahaaa tak uz som v obraze 🙂 Vies baby toho popisu,tazke sa v tom zorientovat,co kto napisal... 🙂 Ale co si dobre papatam tak ty si mala silne uzkosti,bola si uplne fit a ako ti doktorka vymanila lieky tak mac,vsak???a to este stale nepocitujes zlepsenie??aspon trosku??Skusala si sa vratit k povodnym liekom co ti robili dobre??Tie lieky co beries su na uzkost???Jedno je antidepresivum a druhe benzodiazepan vsak??Ja sa v tych nazvoch az tak nevyznam 🙂

mary1995
27. sep 2013

@janka1012 Áno ja som tá, ktorej bolo dobre a dr. vymenila lieky. Medzitým som zmenila dr., bola som u novej minulý týždeň a ona mi pridala k sertralínu ešte klomipramín. Takže teraz beriem kombináciu 2 AD, jedno je SSRI a druhé je to čom brala 16 rokov a bolo mi z neho fajn. Benzáče neberiem.

janka1012
27. sep 2013

@mary1995 To je super,ani ja nechcem nenzace jest...a to jes dvoje antidepresiva???to som este nepocula ze sa to moze takto kombinovat.A co na to doktorka co ti zobrala tie lieky a koli nej si na tom zle...Co ti na to povedala???

janka1012
27. sep 2013

@mary1995 mary naozaj ked si predtym brala tie lieky co ti robili dobre,naozaj ti bolo uplne fajn??nemala si ani vykivy???brala si ich koli uzkosti???Nemala si vobec depky ani uzkosti ked si ich brala???ruku na srdce fakt ti po nich bolo tak skvele???

mary1995
27. sep 2013

@janka1012 Dr. mi nič nepovedala, nakoľko som od nej odišla a ani nevie čo spôsobila. Minule som ju videla z auta na odpočívadle , tak som hovorila manželovi, že poďme preč, nechcem ju vidieť. A keď som brala tie lieky mi bolo fajn za 16 rokov som mala asi 4x malý výkyv vždy na jeseň, keď sme išli do Tatier. Potom sme tam už chodili v lete a bolo všetko OK. A ver mi, že mi bolo dobre, keď si dobre nasadená dá sa to dosiahnúť , proste dostaneš sa do stavu, keď si na depresiu ani nespomenieš. A nemala som ani úzkosti žiadne, dokonca by som povedala, že som sa cítila lepšie ako predtým, keď som ešte vôbec nebola liečená. Ja od detstva som taká úzkostlivejšia povaha ale keď som brala 1x AD som nebola vôbec úzkostlivá. Bola som plná elánu, postavili sme dom, všetko som to mala pod kontrolou, Manžel všetko robil fyzicky ako chlap ale ja som bola tá hnacia pumpa. všetko bolo ako má byť a zrazu bác, domček z karát sa rozpadol.
Píšeš, že nie je dobré veľa vedieť o svojej chorobe, ale keby som ja bola informovaná o nej tak ako som dnes, určite by som sa nedala nahovoriť na zmenu z dôvodu že " beriem nemoderný liek". Ale vtedy ma dr. prehovárala, povedala, že to ani nepocítim, a ja som žila v stave " svet gombička " som jej verila na 100%. A ďalej už vieš....A ver , že aj Ty sa z toho dostaneš len musíš byť dobre nasadená.

janka1012
27. sep 2013

@mary1995 vies ja zase od dectva som bola sice velmi ziva,ale bala som sa byt sama,vcer som tak sprintovala na zachod ze az...Sice som bola zivel a tulala som sa po meste vela krat sama,stalo sa mi par krat,ze ked niekto za mnou isiel dlhsi cas,pripadne zacal bezat,skoro som infarkt dostala a vzdy som radsej utiekla...Bola som velmi ukecanaa velmi zvedava,milujuca psou a ludi.Vsade som musela byt a mala som vellaa priatelov,co mam aj do dnes.Stale som spolocenska a ukecana ,rada sa bavim ,smejem,no zaroven trpim touto chorobou...Ja som nikdy nebola utiahnuty typ,prave naopak,len som mala taketo stavy uz aj v dectve...Necudujem sa ked som sa kazdy vecer bala a triasla co zase bude 😕 Vies prave si mi dala nadej ,ze sa z toho da dostat da 🙂 ked ty si niekolko rokov fungovala uplne super,tak to je velka nadej pre ,mna.Vela ludi tu spominalo,ze prave tie stare antidepresiva su najucinejsie a kto ich bral fungoval na nich niekolk rokov.Vies,ja nechcem velmi experimentovat,ale myslim si ze mam caste vykivy.Bud riesim depky,alebo uzkost.Takato som bola aj ked som lieky nemala.Zlepsenie som pocitila prvy mesiac,ale nemyslim si ze takto to ma byt.Nie ze by som bola nevdacna,ale uzivam ich vise pol roka a depky mam,nie take ze nechcem zit,alebo nevladzem vstat s postele,ale stale ma prenasleduju blbe myslienky co ked to a to.chodim zahladena.Ked neriesm depky,tak riesim uzkost...tak neviem ci zvysit alebo vymenit,alebo nechat tak ,alebo do kedy mam cakat???

mary1995
27. sep 2013

@janka1012 Ťažko je odpovedať na Tvoje otázky lebo každý je iný. Pozri ja čo som mala dr. predtým, vždy mi povedal, že keď viem chodiť do práce a doma stíham to je dobré, a ostatným sa mám naučiť žiť. Že veľa ľudí takto žijú dlhé roky. Do mňa to už za ten rok tak navsugeroval, že som tomu aj uverila, že iné to nebude. Rok som sa takto plácala, až tu na MK ma baby nahovorili, že nech skúsim zabojovať, že to je ťažké takto žiť a pre pokus to stojí. Ja som tiež nechcela opustiť sertralín lebo mne veľmi pomohol na depresie a ocd a som už prežila 3 prechody a viem , že ako to ťažko znášam. Nakoniec som išla k novej dr. a tá mi pridala druhé AD. Tak čakám čo to urobí. Ale som začala panikáriť, že 2AD naraz potom som sa ukľudnila a beriem ich. život s úzkosťou je len živorenie, tak som sa trošku posunula, uvidím čo to spraví.
Rozhodnutie či ešte dáš šancu tomuto AD alebo zmeníš musíš priniesť Ty, nikto Ti v tom nepomôže. Rozhodnutie neni ľahké a dozrieva dlhú dobu. Musíš zrátať všetko pre a proti. Vidíš ja som sa rozhodovala 1 rok až som sa rozhodla. A teraz čakám na úrodu dúfam , že bude dobrá. porozprávaj sa so svojou dr. čo Ti ona poradí aj to je veľmi dôležité. To či Ti zaberie nové AD Ti nikto nezaručí, ale ak je tá úzkosť obmedzujúca mala by si niečo podniknúť. Však možno , že Ti treba zvyhnúť dávku. Aj to je jedno riešenie pre Teba.

andy231
27. sep 2013

@hroska ahoj tak som dnes bola na kontrole u psychiatra už berem 3 krát ten coaxil mesiac a je trochu lepšie a beriem 3 krát ten lexaurin a nechal mi ho ešte že keď mi neni dobre tak ho nebude znižovať lebo že by mi zostalo horšie tak za dva mesiace mám kontrolu a potom začneme vysádzať.povedal mi že kým nebudem stabilizovaná .tak potom pekne postupne mi ho vysadí že sa nemám báť že má veľa pacientov čo ho berú roky.tak lexaurin mi sadol viac než ten xanax.a o xanaxe mi hovoril že teraz neviem že či znižuje alebo zvyšuje krvný tlak že veľa pacientov ho kvôli tomu berie.a ten lexaurin je tak na uvolnenie svalstva takže ďalšie dva mesiace s lexaurinom. a ako je lepšie len najviac ma trápia tie závraty že ako stojím a vo vnútri telo sa mi myká niekedy ako keby som chcela spadnúť tak mi povedal že to je všetko úzkosť že ked zaberie coaxil tak bude lepšie len že to trvá aj pol roka.a má sa brať 3 krát len mi hovoril.tak čo ty na to?? ak budem mať aj po dvoch mesiacoch takú nestabilitu tie závraty tak asi už zmeniť lieky nie?? len on stále lebo som mu hovorila o paroxatine že ten by ma tak rozhádzal tak mu verím.nechám to tak.ako ja chodím všade nemám depresie aj ku nemu chodím 50km na aute za pol hod.som bola a potom zase letela po dialnici ku gynekologovi. 🙂 🙂 🙂 a začať cvičiť mi kázal chrbticové cviky a jacobsove uvolnovacie tie som už robila.

mary1995
27. sep 2013

@andy231 prosím Ťa aké sú tie Jacobsové uvoľňovacie cviky ??

adusa2774
27. sep 2013

@mary1995 ahoj .. aj mňa zaujalo, čo andy231 napísala a našla som toto: http://www.persefona.host.sk/documents/relax.htm ... podla mňa super článok .... už len začať 😉

mary1995
27. sep 2013

@adusa2774 ďík

janka1012
27. sep 2013

@mary1995 mary keby som sa nebala ,ze sa mi zhorsi stav,tak ani nevaham.len sa bojim ze moze byt aj horsie a zase tak zle nieje,ze by som to bola ochotna riskovat.Mozno tak zvysit davku max by som riesila,pokial by sama nenavrhovala ine lieky,pripadne ak by sa mi velmi pohorsilo,ze by to bolo uz dost zle tak potom by som vymenila.Ale ja sa naozaj tesim ze jest mi chudi,doma vsetko stiham,rano v pohode vstavam.Co ked zmeni lieky a o toto vsetko pridem 😕 Teraz som v takej miernej uzkosti,preto este bojim,bojim....A neskusas pit niake cajiky na upokojenie???Ja som si teraz dala obiednat dva caje ktore sa nedaju ani v bilinkarni zohnat,ani v lekarni,ani v obchodoch.Je to Kozlik lekarsky a Mučenka opletava...Tieto dva caje su velmi ukludnujucea posobia aj pri silnejsich depresiach a roznych neurozach.Necakam zazaraky,ale nedalo mi to nevyskusat...Ak budem citit zmenu k lebsiemu urcite ti dam vediet.Ta mucenka sa da normalne aj fajcit.Vraj ju fajcia aj alkoholici na uvolnenie,ktory maju abstinencne priznaky.Ak by to naozaj pomahalo,tak ju trebars budem aj fajcit je mi to jedno len nech ukludni... 😅

mary1995
27. sep 2013

@janka1012 Ja som teraz na jeseň brala deprim- výťažok z Ľubovníka bodkovaného / třezalak/ To tiež pôsobí antidepresívne a pomohlo mi to. Potom ked sa zmenila liečba dr. mi kázala vysadiť, že to by bolo už veľa serotonínu. A Ty ešte vydrž aspoň do stredu októbra, vtedy tieto jesenné depresia zvyknú vymiznúť, možnože nebudeš musieť ani dávku upraviť. Vieš ja som tiež tak, že fungujem, len som napätá, hlavou mi idú všelijaké blbé myšlienky mám úzkosť. A to mi dr/ čo som ho mala predtý/ preto hovoril, že som OK, to veľmi mýli ľudí: Mám kamošku, ktorá už 30 rokov má depresie, je na ID, lebo také rána má, že nevie vstať z postele a preto nechodí ani do práce. Poobede sa naštartuje a je plná elánu a .energie Takže vidíš, všelijako sa táto pliaga prejavuje. Dokonca sú ľudia čo majú depresiu ale úzkosť vôbec nemajú. Myto máme asi také s úzkosťou.

simka1111
27. sep 2013

ahojte baby, ja by som vam poradila, ja by som pri liecbe ad neskusala kadejake bylinky, hlavne lubovnik bodkovany, lebo aj sa pise ze je to kontraindikovane s ad. Ako take medovka a tak je podla mna v pohode. A @janka1012 nechcem ti brat iluzie , ale cajiky na tazku depresiu alebo uzkost asi tazko zaberu, oni v letaku mozu pisat ze to zabera, ale neviem no , mam o tom dost pochybnosti . Podla mna by si mala s dr. to prekonzultovat , pripadne zmenit liecbu 😝 urcite ti to pomoze, neboj 😉

andy231
27. sep 2013

@mary1995 http://www.persefona.host.sk/documents/relax.ht... ahoj presne ako adusa poslala tak tie som aj cvičievala pri hudbe dvakrát za deň ráno a večer po 10 min a pomáhalo mi to tak teraz idem znovu začať.a desať minút som ešte dýchala relaxačne.ale musíš každý deň cvičiť.

andy231
27. sep 2013

ahojte baby inak aj ja som čitala že lubovník bodkovaný sa nemá kombinovať s AD.

hroska
27. sep 2013

@andy231 tak Paroxetin je z SSRI asi najlepsi na uzkosti,ale je pravda,ze ma zo zaciatku dost neziaducich ucinkov a fakt si u Teba neviem predstavit ,ze by si ho uzivala,ked mas NU aj zo slabuckeho Coaxilu. Ale hlavne teraz je,ze uz ten Coaxil uzivas v normal. davkovani, teda 1-1-1 a teraz uz len byt trpezliva. Tak drzim palce,aby si mohla cim skor vysadit ten Lexaurin 😉 . A naozaj to stabilizovanie niekedy trva velmi dlho aj pol roka aj rok.

@janka1012 ahoj,dlho si nebola 😢 jani nelutuj,ze o tvojej chorobe vela vies , to co si sa o nej dozvedela, ti tiez pomaha spoznat viac seba a mozno prave preto,ze poznas o chorobe vsetko mozes niekoho zachranit a pomoct mu, ked oj nevie co sa s jim deje. Samozrejme, ze pokial by si pocitovala nejaku silnejsiu uzkost, tak treba noeco pospekulovat aj s liekmi,ale nezabudni, AD ta nakopnu, pomozu ti velmi velmi, ale ostatne je na tebe...a este jedna vec,AD ti nezmenia osobnost,to znamena, ze ta tvoja podstata vzdy ostane taka ako bola, AD ti ale pomozu naucit sa zit aj s tymi urcitymi akoze "nedostatkami",ktore ma kazdy clovek, len u kazdeho sa prejavuju inak. Co sa tyka tych benzacov, mas pravdu,ze su navykove, ale opakujem ti znovu,ak ho uzijes podla potreby napr, v nejakej stresovej situacii, nie je to ziadny hriech ani navyk, ani nic. Musis si to postavit vedla seba, na jednej strane chces ist s priatelom sa zabavit s ludmi nadruhej strane mas z toho stres ako to dopadne a ci sa nestrpanis..... uplne ta chapem, lebo ja som v mladosti prezivala podobne stavy. Ale ty si musis najst na to riesenie, tak ked vies,ze tej Frontinti robi dobre,das si Frontin a budes uvolnenejsia a zabavis sa. Len si to nesmies potom vycitat, ze si uzila liek. Lebo to je potom jeden bludny kruh. Pozri,druhi ludia idu do spolocnosti, tam sa opiju, povystrajaju blbosti.na druhy dej maju opicu a nic, vobec im nic nevadi, tak hadam si ty nebudes vycitat, ze si si dala jednu tbl. Frontinu. A uz som ti to tusim aj posala,ale tieto stavy sa ti budu vekom same trosku upravovat s zlsovat. 😉

hroska
27. sep 2013

@andy231 tak Paroxetin je z SSRI asi najlepsi na uzkosti,ale je pravda,ze ma zo zaciatku dost neziaducich ucinkov a fakt si u Teba neviem predstavit ,ze by si ho uzivala,ked mas NU aj zo slabuckeho Coaxilu. Ale hlavne teraz je,ze uz ten Coaxil uzivas v normal. davkovani, teda 1-1-1 a teraz uz len byt trpezliva. Tak drzim palce,aby si mohla cim skor vysadit ten Lexaurin 😉 . A naozaj to stabilizovanie niekedy trva velmi dlho aj pol roka aj rok.

@janka1012 ahoj,dlho si nebola 😢 jani nelutuj,ze o tvojej chorobe vela vies , to co si sa o nej dozvedela, ti tiez pomaha spoznat viac seba a mozno prave preto,ze poznas o chorobe vsetko mozes niekoho zachranit a pomoct mu, ked on nevie co sa s jim deje. Samozrejme, ze pokial by si pocitovala nejaku silnejsiu uzkost, tak treba noeco pospekulovat aj s liekmi,ale nezabudni, AD ta nakopnu, pomozu ti velmi velmi, ale ostatne je na tebe...a este jedna vec,AD ti nezmenia osobnost,to znamena, ze ta tvoja podstata vzdy ostane taka ako bola, AD ti ale pomozu naucit sa zit aj s tymi urcitymi akoze "nedostatkami",ktore ma kazdy clovek, len u kazdeho sa prejavuju inak. Co sa tyka tych benzacov, mas pravdu,ze su navykove, ale opakujem ti znovu,ak ho uzijes podla potreby napr, v nejakej stresovej situacii, nie je to ziadny hriech ani navyk, ani nic. Musis si to postavit vedla seba, na jednej strane chces ist s priatelom sa zabavit s ludmi nadruhej strane mas z toho stres ako to dopadne a ci sa nestrpanis..... uplne ta chapem, lebo ja som v mladosti prezivala podobne stavy. Ale ty si musis najst na to riesenie, tak ked vies,ze tej Frontinti robi dobre,das si Frontin a budes uvolnenejsia a zabavis sa. Len si to nesmies potom vycitat, ze si uzila liek. Lebo to je potom jeden bludny kruh. Pozri,druhi ludia idu do spolocnosti, tam sa opiju, povystrajaju blbosti.na druhy dej maju opicu a nic, vobec im nic nevadi, tak hadam si ty nebudes vycitat, ze si si dala jednu tbl. Frontinu. A uz som ti to tusim aj pisala,ale tieto stavy sa ti budu vekom same trosku upravovat s zlepsovat. 😉

andy231
27. sep 2013

@hroska ahoj no šak to že čo by mne potom robil tak uvidíme dúfam že najako vysadím lexaurina toto zaberie presne ako píšeš doktor mi povedal že kým sa stabilizujem tak to bude dlhšie trvať.tak hádam na vianoce už bude lepšie.hlavne že nemám záchvaty paniky a depersonalizáciu tie závraty nejak vydržím hádam prejdu idem cvičiť.idem si objednať stepper a začat uvonovacie cviky opäť lebo som ich už raz robila dáky mesiac ked som brala ten xanax len potom som sa poplašila prišla väčšia úzkost a už som prestala cvičiť a už len v hlave chodili myšlienky uzkostné o chorobe a tak.teraz tak na to nemyslím sem tam niekedymyslím na to že ešte pôjdem na komplet neurlogické vyšetrenie kvôli tým závratom či to je ozaj psychika.ale doktor že úzkosť že dusím v sebe tie emocie a nemajú isť z tela ako von tak sa to potom prejavuje.je ťažké zabudnúť na tú chorobu presne ako jedna vyššie neviem presne ktorá babenka písala že keď nevedela čo má tak to tak nebrala a presne môj prípad keď som nevedela tak som sa nesledovala ako náhle viem čo mi je tak sa furt sledujem ako dýcham niekedy a takéto somariny.dnes sme sa dobre zo sestričkami tam kde chodím juj sú velmi zlaté na tom zasmiali.lebo sú tam dve.jedna patrí k doktorovi a druhá ku doktorke oni sú manželia psychiatri a majú vedla seba ordinácie.tak aj sestrička mi vravela že sa liečila na úzskotnú poruchu že ked zaberú lieky bude dobre. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hroska
27. sep 2013

@andy231 neboj sa teraz na chorobu myslis, ale ked sa zase stabilizujes, vobec ti nepride na rozum. Ono je to tak, ze vlastne aj to je ta depresia a uzkost,ze sa stale sledujes a myslis na tu chorobu. Juuuj a to si dobre spravila, ze budes cvicit,pomoze ti to.....ved vies "v zdravom tele zdravy duch" 🙂 . A velky uspech je,ze nemas uz paniky a depersonalizaciu, takze uz tie lieky predsa len nieco spravili 😉

andy231
27. sep 2013

@hroska no hej nemám to len či to neni tým lexaurinom no šak uvidíme keď to vysadím ja sa ale bojím toho vysádzania.ale tak ak mi AD zaberie už by to nemalo byť také strašné čooo?? 😖 ja už nejdem čítať žiadne diskusie o liekoch lebo potom sa zase poplaším.dufam že máš pravdu že na chorobu nepomyslím.no musím začať cvičiť aby som mala dáku novú činnosť lebo som doma na materskej mám dve deti a ten stereotip vieš ked nemáš čo robiť tak furt na to myslíš ako neni som doma lebo bývam v dome rodinnom tak musím robiť okolo domu a som sama manžel pracuje v zahraničí.chodí po troch týždnoch domov.tak ale mám kamošky a auto tak chodím. a ty ako na tej alvente?? ty máš tiež uzkostnú poruchu? či len depresie?

lenka00
27. sep 2013

@mary1995 jsi uzasna jak si trpeliva, ja bych trochu te trpelivosti potrebovala...je pravda, ze jsem nekde cetla, ze ta uzkost odchazi posledni a dlouho to trva...jeste k tomu rivotrilu..zabiral ti, kdyz jsi ho brala ten mesic? ja mam pocit, ze on tak jednorazove moc nepomuze, ale zajimalo by me to z toho dlouhodobeho uzivani...a ty jsi uzivala 16let ten anafranil? a celou dobu te tak pekne drzel? to je uzasne, to by Ti ted mohl zase pekne zabrat, myslim, ze to ta Dr. velmi chytre udelala 😉 taky ti moc drzim palce, vlastne vsem nam tady, at uz brzy piseme, ze je to mnohem mnohem lepsi 😉