Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

annetta3
5. nov 2013

@andy231 možná by mohl citalopram, v dávce 10 mg, kdysi mi to na úzkosti stačilo, i když je to dětská dávka a nutili mi 20 mg podle tabulek. Dá se nasazovat po 5 mg. Ale nebrat citalec, ten je prý nepovedený a jak na mě tak mou kamarádku, která až tak citlivá není působil blbě.

janka1012
5. nov 2013

@annetta3 Sama si skodis tym,ze sa stale dookola obvinujes...Mozno si mysleli ze v tej danej situacii to bude pre teba najlepsie.Ak si sa bez liekov citila lepsie,hocikedy to tak moze byt...Myslim ze teraz prechadzas blbim obdobim...To ze ti lieky nesadli a zhorsili ti stav,to sa moze stat...Teda neviem kolko si tie lieky brala....Skor si myslim ze si sa ty tak dostrasila(alebo ani teba)ze prave preto zacali tie problemi...Zacali sa nad tym viacej rozmyslat,riesit a to ti mohlo sposobit tu depresiu...Sama pises,ze sa porovnavas s druhymi,ze si knicomu,neschopna...Mozno tvoj problem koreni niekde inde...V prvom rade sa prestan obvinovat,a ponizovat.Musis mat rada seba samu....To sa natolko nemas rada ze sa potrebujes este takto triznit sebaobvinovanim??miesto toho aby si utisila samu seba a obiala???v porvom rade sa zacni mat rada a to ako si sa rozhodla v tej chvili bolo tak akosi najlepsie vedela...Ak ti tak velmi robia lieky zle,tak mozes casom vysadit a zacat znova chodit ku psychterapeutovi...Zatial sa snaz dostat do povodneho stavu a rob pre to vsetko.A nemarni cas sebaobvinovanim a vycitkami,co ti urcite teraz velmi neprospieva len zhorsuje tvoj stav...

andy231
5. nov 2013

@janka1012 ahoj no budem rada ked mi dáš nejaké dobré názvy kníh o tejto našej diagnoze 🙂 ja verím že bude dobre.tak ja som nemala stavy že sa bojím vyjst z domu len ma taký strach chytil doma alebo ked som šoferovala hned na to to srdce sa rozbuší a potom to prešlo len vieš ako som to furt rozoberala v mysli tak aj slabá depka asi došla ked som nevládala na nohy proste robila som všetko ale už som cítila že nevládzem a netešila som sa tak z iných vecí proste som sa stále obvinovala vo vnutri kvôli tomu xanaxu a tak.teraz sa aj teším nemám slabosť na niečo mi ten coaxil zabral len tie závrate a tá nestabilita že sa ti kolíše telo akoby dakedy netrvá to celý den len niekedy.tak mna aj normálne dusilo bože a teraz nie chvala bohu 🙂 proste keby sa zbavím tých točákov a tej nestability tak som najšatastnejší človek na svete 🙂 🙂 🙂

andy231
5. nov 2013

@annetta3 ahoj no skúsim sa opýtat idem na kontrolu tak mu poviem lebo ja som stále aj na lexaurine.a tebe sa ako tie uzkosti prejavovali????? lebo ja som normálne aj spávat mohla aj teraz spím len ten coaxil mi väčšiu uzkost vyvolal

andy231
5. nov 2013

@annetta3 ahoj a ty máš akú diagnozu ??? a berieš lieky lebo píšeš že netypicky na teba pôsobia AD.tak to by som povedala aj sama o sebe.a ty si brala ten citalopram??? lebo ja som tiež nemala depresiu ja ako som ten prašivý xanax vysadila tak mi začalo byt horšie väčšie uzkosti a slabá depresia ma chytila proste ja som mala nežiaduce učínky asi všetky ja som normálen začala mysliet na samovraždu a takéto veci ked sme šli s manželom na aute bože preto som to rýchlo vysadila a ked som to vysadila tak mi nič také ani na rozum nedošlo proste ja som sa zneho aj budila v noci na nejaký strach a potom po vysadení nič také nebolo takže to všetko len tie lieky aj tie my spôsobili väčšiu uzkost ako som mala predtým aspon nestabilitu som nemala a po nich ju mám stále.a fakt asi netraba čítat čo ludia daktorý popíšu lebo ja som si čítala ako znižovat a tam písali že zoškrabávaním z tabletky tak som zoškrabla a v noci som mala živý sen či nočnu moru ani neviem ako to popísat a potom ked som na druhý den nezoškrabla tak nič nebolo proste tej tabletke niečo chýbalo ale to tá celá modrá nie čo sa dá delit.mne to totiž dala neurologička a už som ku nej nešla tak obvodáčka mi to vysadila aj to si myslím že velmi rýchlo tak som chodila tri týždne ako opitá a všetko sa mi vlnilo pod nohami.takže lieky fakt človeka niektoré nehovorím že všetky ale človeka viac zhumplujú ako pomôžu.

esselte
5. nov 2013

@hroska Ahoj, no dnes som mala otrasný deň, na večer som si musela vziať xanax, lebo to nebolo ok, doobeda to bolo ešte ako tak, vieš v práci pri deťoch na nič iné nemyslím, takže to bolo ok, ale poobede zas únava , pálenie ne krku, asi je to počasie, lebo dnes je ozaj strašné, včera som sa tak strašne necítila, neviem, či som ti písala, ale lekárka mi predpísala nové lieky k cymbalte - rudote, lae ešte som to nevzala, nejako mám už z tých liekov strach.Kázala mi to brať 2-3 krát denne,neviem ako začať, už sa tých liekov fakt bojím.Porad mi, prosím, a čo ty?Aj na teba vplýva také otrasné počasie?

esselte
5. nov 2013

@timea179 Aké berieš AD? ja som síce tritico neužívala, ale tiež mám pocit, že mi je po niektorých liekoch ešte horšie, na mňa asi najlepšie pôsobí lexaurin alebo neurol,xanax, ale tie nie až tak dobre,musíš skúšať a veľa záleží aj od vnútornej pohody.

esselte
5. nov 2013

@andy231 Koľko lexaurinu užívaš denne, lebo mne sa zdá tiež na úzkosť najlepší, ale bojím sa ho užívať veľa, hoci ja si myslím, že aj AD sú návykové, ke´d to tu čítam, tak skoro každá sme sa k AD po čase vrátili.A aké AD užívaš? Ja cymbaltu.

timea179
5. nov 2013

@esselte beriem trititico,ale od kedy mam stanovenu diagnozu,tak s kazdej veci umieram 😀 uz mi to ide na nervy,brala som mirzaten,po nom som pekne pribrala lebo som to potrebovala ako sol, 😀 ten mi pomohol,escitalopram a nakoniec trittico asi 2 mesiace,je mi lepsie ako pred 2rokmi ale vzdy to este nieje ono,som zvedava kolko AD budem este musiet brat aby som bola taaka ako niekedy,aj lex.som brala,a v pripade nudze si mam dat neurol,je to moj stary dobry kamos 😀 neberiem ho casto,iba v nevyhnutnych pripadoch,

esselte
5. nov 2013

@timea179 takže v podstate si na tom tak ako ja, ke´d si myslím, že už je všetko ok, príde to znovu, celý rok až teraz do jesene som bola iba na cymbalte a bolo super, teraz je to znova na nič, ja o nechápem, ve´d keď liek zaberie, malo by to fungovať stále, mne lekárka stále tvrdí, že teraz mi liek meniť netreba, že je to len prechodné obdobie, no uvidíme, ja už ničomu neverím, ešte, že na najhoršie existujú tie oblbováky, lebo neviem, čo by som robila.

andy231
5. nov 2013

@esselte ahoj vieš čo mne ho káže brat doktor 3 krát denne 1,5mg spolu stým coaxilom lebo ten sa bere tri krát denne to je AD že najslabšie a mne to vyvolávalo strašnú uzkost tak mi ho dal brat dokopy a už budu tri mesiace čo ho budem brat tak dufam že ho vysadím v pohode lebo uz aj toho sa bojím.mne lexaurin sadol xanax nie ako som hore vyššie písala.kamoška ho tiež brala tri mesiace a v pohode ho vysadila brala každý den tak dufam že aj ja budem mat to štastie ale už mám pocit že mi nezaberá tak ako ked som si ho dala prvý raz.kázal brat tak beriem a že potom mi napíše rozpis ako vysadím tak teraz to neriešim.kludne si daj ak ho neberieš a je ti zle.

timea179
5. nov 2013

@esselte mas aj ty nejake telesne priznaky alebo nieco ine??proste nieco kedy sa necitis ok

janka1012
5. nov 2013

@andy231 Novidis ako zrazu pozitivne pises....Neboj to bude dobre,ved ked mas tie tocaky to nieje az take strasne,to som mavala ja dost casto ako diata a nikdy som tomu nepripisovala ziadnu velku mieru...Tvoj najvedsi problem ,teda aj nas vsetkych je sledovanie sa,strach a domyslavost 🙂 Potom si uz clovek naozaj vymysli tooolko diagnoz a niekedy staci tak malo... 🙂

andy231
5. nov 2013

@janka1012 veru to máš pravdu ja som sa tak sledovala proste tep, srdce presne ako si napísala že tolko diagnoz si človek vsugeruje že hrôza moja kamoška mala toto isté brala len lex tri mesiace a vravela mi že tiež si tolko diagnoz domýšlala že hrôza teraz pochopila že nič nemá ona nechcela brat AD a tie točáky mi hovorila že aj rok ich mala a teraz neberie tak veci vážne ako predtým.tak fakt je to v hlave a treba verit že nič nemáme ked nás niečo napadne rýchlo sa iným niečim začat zaoberat aby to prešlo 🙂 🙂

hroska
5. nov 2013

@esselte ahoj, aha Rudotel,to je take starucke anxiolitikum, zial navykove. je to vlastne podobne ako Xanax, Neurol,Frontin, Lexaurin. kolko mg mas uzivat? ale uz uzivaj len Cymbaltu a ten Rudotel. Xanax ani Lexaurin uz nie, lebo to by si bola ako zombino 🙄 😝 dr. ti to dala na prekonanie tohto horsieho obdobia. na mna pocasie moc nevplyva, resp. je mi to jedno, ake je pocasie, proste si to nepripustam. co mi ale trosku vadi, je ked je tak skoro tma. to chodim po dome a vsade zasvecujem, ze aspon umele svetlo, ked nie prirodne 😀 😎 a ked som bola u nasich cez dusicky, vyhrabala som tam stare horske slnko, tak ho teraz cez zimu vyuzijem, budem si robit Fytoterapiu -liecbu depresie svetlom. 😀 😀 , vraj to pomaha. 😉

hroska
5. nov 2013

@annetta3 zlato, viem, ze je to tazke, ale tebe by som radila uz zabudnut na minulost 😝 vies niekedy je nam laikom tazke posudit, ci nam treba nasadit lieky alebo nie a tiez je tazke posudit, ci mame len uzkosti alebo su to aj depresie. tie priznaky su strasne podobne a len lekar to moze objektivne posudit. mat depresie neznamena, ze cely den lezim v posteli,lebo nie som schopny nic spravit.ano,su aj taketo depresie, ja konkretne som taku mala, ale su ludia, ako napr. ta Olga Sipkova, co cely den skakala a cvicila a napriek tomu mala depresie,.aj nasa @simka1111 vsetko vladze, stiha, studuje, a ma depresie. takze kocky, hlavne sa samy nediagnostikujte. ja na tvojom mieste by som sa maximalne sustredila na sucasnu liecbu. a tiez nie je dobre si tie lieky znechucovat, 😕 treba si povedat, tak chvalabohu, ze mam nejaku moznost sa z toho dostat, dobre, ze ti vedci su taki sikovni a objavili AD, dufam, ze mi sadnu.....A ked nesadnu,tak zase chvalabohu, ze mam moznost vyskusat aj druhe, tretie, snad sadnu a bude dobre...... 😉 😵

simka1111
5. nov 2013

@hroska nie fototerapiu ?????? 🙂 lebo keby fytoterapiu, tak by si nejake rastlinky papala 😀

hroska
5. nov 2013

@simka1111 @esselte ooooo jasne, ta liecba svetlom je fototerapia 😀 😀 , ale keby ten lubovnik bodkovany pomahal jak ta Alventa, tak aj tu Fytoterapiu by som s nim prevadzala......a na kila 😀 😀 😀

simka1111
5. nov 2013

@hroska ooo a ze si ma prirovnala k olge sipkovej , to som ina trieda... :D presne ako si napisala, je mnozstvo typov depresie, ty si mala taku ze si z postele nevyliezla, ja zas normalne fungujem, ze to na mne ani ludia nespozoruju .. cize tazko sa niecoho pridrziavat.... ja som akurat rada, ze su lieky na to, uzivam ich, susterdim sa na liecbu ,vyhladavam vsetky dostupne moznosti pomoci , nesedim so zalozenymi rukami na spasenie... a to je zaklad nevzdavat sa a verit a robit vsetko mozno aj nemozne pre to ..... 🙂 raz sa nam to zuroci , ta nasa snaha... .a to aj ta olga sipkova vravela, ze sa sustredila na liecbu , verila, a prislo to po pol roku ..... takze hlavu hore vsetky !!!!

janka1012
5. nov 2013

@andy231 tak tak ako pises,ked toto pochopis,nebudes uz taka vylakana ked to na teba pride...Mna ked napadnu niake blbe myslienky,viem ze je to len vyplod mojej fantazia,nemoze ta strach pohltit chapes???To sledovanie srdca atd je taka hlupost...Prirovnam to k tomuto...Kym ti niekto nepovie ze tocenie hlavy znamena napr niaku chorobu,nedavas tomu velky vyznam vsak???povies si toci sa mi hlava,pretoze som sa prudko zdvihla alebo som unavena atd...Ked si zacnes ty sama spajat tocenie hlavy s chorobou tak pri kadom toceni hlavy budes mat negativne myslienky,zacnes sa este viac sledovat...Sledovanim obiavis okrem tocenia hlavy aj budenia srdca a dalsie ine blbosti co by si predtym vobec nevnimala...A zracu ta len pichne v zadku a uz sa clovek boji..A zrazu sa bojis uz tak vela ze uz si stale v strese a z toho stresu zasnes byt vycerpana a z vycerpanosti prichadza uzkost a ine dalsie problemi...Taketo pozorovanie treba stopnut na zaciatku!!!a nemyslim si ze je najvhodnejsie preberat taketo veci z niekym co zaziva nieco podobne,len sa tym budete navzajom podporovat ze aaano aj jaa to maaam poznam ten pocit atd...Je dobre sa o tom porozpravat,riesit svoj problem ale so psychoterapeutom,pripadne s niekym kto je ochotny ti pomoct,vypocut si ta,podat pomocnu ruku ale nie cely den tu sediet a citat co kazdemu je a este si vsugerovat nieco co ma druhy....(to som casto robila aj ja)Ja proste necitam vsetky prispevky,pretoze by som tu musela sediet cely den...No pokial sa na mna niekto obrati rada pomozem ak viem...pripadne vypocujem si a snazim sa povedat svoj nazor...Viem ako mne pomohlo ked somm sa potrebovala vyrozpravat.

andy231
5. nov 2013

@janka1012 uplne máš vo všetkom pravdu to som spravila mesiac po vypuknutí choroby že som sedela len za pc a čítala a čítala až som došla do takého stavu kde som teraz presne si to napísala že človek si navodí ešte väčšiu uzkost.tak ja tiež tu nesedím celý den len odpíšem ked si sniekym píšem.mne aj psychiater povedal že nemám čítat ani príbalový leták ani žiadne diskusie čo píšu ludia lebo tí tiež vela popíšu 😅 😅 tak som rada že sa zhodneme a veru dáko to zvládneme a bude dobre.

esselte
5. nov 2013

@timea179 Áno, niekedy mi búši srdce, je mi tak ťažko na žalúdku, točí sa mi v hlave, pociťujem nervozitu a také mravčenie v tele, niekedy je to až pocit na odpadnutie

janka1012
5. nov 2013

@andy231 pozri judia s uzkostou casto robia to ze si namyslaju a domyslaju veci a podla toho sa aj citia...Doktor vedel preco si nemas citat pribalovy letacik 🙂 Je to jasny dokaz,ze tak ako sa da vsugerovat nieco negativne,tak sa daju vsugerovat aj pozitivne veci ako(vyliecim sa,je mi lepsie,lieky zaberaju atd...)Ludsky mozog je starsne konplikovany a ani ten najvyspelejsi pocitac sa mu nevyrovna...Ani vedcovia nevedia presne ako funguje,ale hlavna vec ze vela ludi jedia lieky od hlavy a doktory len triafaju antidepresiva a preto niekedy mozu viacej ukodit...Mne to pride ako keby sme boli pokusny kraliky a robili si carecky ze aha ,temuto zabrali a tomuto stav este zhorsili,tak smusme tento liek atd....Budem sa opakovat,ale samotne lieky nedokazu vyliecit uzkost a ine choroby,mozu len potlacit priznaky,pripadne je pacient na sedeni kludnejsi lepsie sa s nim pracuje....Ale to vravim o AD..(ktore mi pomohli mozno tak na30%ostatne robim ja sama a pasujem sa s tym kazdy den!!).Benzodiazepiny to som brala kratky cas a poviem ze to som nebola ja.Neviem co je to za liek,ked dokaze takto oblbnut cloveka no nic dobreho to nieje a myslim si ako aj povedala moja psychiatricka ak chcem byt do buducna normalna,ruky prec od takych liekov.Od vtedy som ich do ust nedala...Ano mozu pomoct tomu co je uz tak na tom zle ze uz jedine co mu zabera su oblbovaky,ale predpisovat to mladym babam co maju niaku uzkost a ani nenavrhnu najprv psychoterapiu je strasne!!!Co bude take dievca robit ked bude mat 35 rokov???a bude mat ovela vecsie problemi (deti,financie atd)co bude potom robit??bude brat konske davky???Pravdu povediac nedavno som este rozmyslala tak, ze som silou mocou chcela jest take lieky.Len aby som presla tym obdobym a nemusela preto nic urobit a netrpiet,chcela som byt ako robot bez citou a taka som aj bola...Vravela som si pride problem a co sup liek a je po starostiach.Priatel ma nahneva,sup liek.Niaka stresova situacia??sup liek...Neviem preco som si nevazila svoje zdravie a telo ked som to chcela takto pohodlne brat a to by sa presne stalo...Bola by som ako robot bez citov a emocii otupena a zavysla(zacala som si vsugerovat,ze bez toho lieku to nedam)...Nevravim ze nikdy taky liek neuzijem,no pokial nebudem na tom fakt velmi zle tak urcite sa takymto druhom liekou budem vyhybat!!!Clovek si na to zvykne skusa jedny lieky za druhymi,hlada tabletky po ktorych bude ako v pezicku,no nakoniec si moze este viac uskodit.Poznam vela ludi co to beru len tak ako lentilky ako sa im zachce a tak to potom aj vypada.Euforiu strieda plac a histeria...Teraz to asi vypada ze som uplne proti liekom,no nieje to pravda...Len som proti tomu ked niekto berie lieky ked este nemusi,ked moze skusit este psychoterapiu,vyriesit si svoje osobne problemi,skusit meditacie,relaxacie a ine...Som priti tomu aby predpisovali lieky tak ako ich predpisali mne...Prisla som k obvodnej ze necitim sa dobre ze mam nieke problemi bez problemov mi hned predpisala frontin...(vysoko navykove lieky a myslim ze som nebola na tom tak zle aby mi ich predpisala aj ked vtedy som sa tesila...)Kebyze si mozem vybrat dnes uz lieky neuzivam,ale nieje to take jednoduche...Nemam vysoku davku a uzivam citalopram asi 8 mesiacov,zatial mozem povedat ze je to ovela lepsie,ale nieje den kedy ma nenaopadne niaka sprostost,mam vykyvi atd...Ved keby tie lieky tak zaberali,nemusim kazdy den citat rozne knihy,relaxovat a robit maximum aby som sa niekam posunula,fungovala...Tie lieky ma mozno tak trosku nakopli a mozno to bol len placebo efekt,tazko povedat no zeby vyriesili moju uzkost to nemozem povedat!!s tym sa oasujem jedine ja same.Dennodenne sedim na nete a hladam rozne nove techniky na odych a relaxaciu,proste JA na sebe pracujem nie tie lieky...Nikdy som nebola v tazked depresii ani nemala niake zachvaty silnej uzkosti,to co mam teraz mam aj z liekmi,len mozno tak akuratne zmenili chemiu v mozgu a som kludnejsia,ale mojim pokrokom vdacim len a len sebe,NIE LIEKOM!!!!Ked bude existovat zazracny liek,ktory bude vediet liecit uzkost a depresiu sem s nim!!!Ale o tom pochybujem,pretoze dusa sa neda vyliecit chemiov,mozog sa da oklamat nachvilu ale uvidimo po rokoch ci to nebude mat ziadne nasledky...Nechcem tu nikoho znechucovat,ja vam naozaj vsetkym drzim palce az sa vyliecite a lieky vam zaberu,no myslim si ze je to viacej o psychoterapii a pracovanina sebe samom ako o liekoch...Aj ked sa tu dennodenne prebera len kolko kto co uziva atd ako keby prave lieky robili tie zazraky...Naozaj celym chcem len povedat,co tu uz bolo spominane snad 1000 krat lieky pre mna30% uspech ale ostatne je na nas!!!A necakajte ze lieky urobia zazraky....To uz ani ja necakam,no som vdacna aj za to malo a mozno raz uspesne budem zit bez liekov a ked nie, a budem musiet lieky brat ci uz pre psychicky alebo fyzicky navyk,tak dufam ze to bude len nieka udrzovacia davka,ktora mi neznici pecen...

saeda
5. nov 2013

@hroska @esselte dakujem za podporu...
ano, liecim sa prvy krat, som z toho uplne mimo...dnes zasa cely den v posteli až do popoludnia....az po tretej sa mi trocha rozjasnilo, nemam chut nic jest, len tak lezat a mat zavrete oci....
Alventu beriem pociatocnu davku 37,5mg, v pondelok idem na kontrolu a vraj mi ju zvysi, lebo sa to robi postupne.... Neurol mi sice pomaha, ale hrozne utlmuje .... rano mam 2, na obed 1/2 a vecer 1 .... ale ked si dam rano len 1, tak sa cela trasiem.... :( modlím sa aspoň za prvé príznaky zlepšovania sa ...

hroska
5. nov 2013

@janka1012 mojko, rychlo menis nazory 😨 😨 , len pozri tych 8 mesiacov dozadu, ked si bola v stave , ze sa ti nic nedalo a hlava len mlela a mlela... 😝 . nie je to tak ako pises!! my musime uzivat lieky a to je jedina moznost, ved ziadna z nas nechce skoncit na cintorine, ci? ☹ sem tam sa tu pohybuju "alternativne" dievcata, podla tvojich poslednych prispevkov vidim,ze s nimi kamaratis 😝 ale nic v zom, len netreba zabudat, ako bolo v tom najhorsom a ci by nam vtedy pomohlo pracovanie na sebe, relax, cajiky a meditacie....atd. a pozor, tie lieky,co nazyvas oblbovaky, aj oni maju svoj vyznam.uz sinepamatas akoti pomohli, kym AD nezaberali? a prave na to su a je na inteligencii kazdeho cloveka, ako s nimi bude zaobchadzat. tie lieky predsa neboli vyvinute nato, abycloveku uskodili, ale aby mu kratkodobo pomohli prekonat tie uuuplne najhorsie casy. zase nemylme si lieky s drogami. 😝 a AD nie su ziadne placebo, a podla mna robia zazraky. AD uzivaju aj male deti, a tie nemaju veru skoro ziadne NU ako my, lebo necitaju letaky a nevsugeruvavaju a nepripisuju negativne pocity,psychicke a telesne problemy prave AD.preco to asi tak je,hm?

hroska
5. nov 2013

@saeda neboj sa, tento stav, ktory teraz mas je len docasny a bude lepsie a lepsie.... 🙂 vpodstate si tym presla kazda z nas, tak vieme ako ti je. teraz je pre teba najdolezitejsie len trpezlivost a trpezlivost. ten den sa snaz aspon nejako uplne najjednoduhsie zorganizovat, nedavaj si ziadne tazke ulohy, uplne jednoduche, len rano vstat, spravit osobnu hygienu, mozno utret prach, nieco zjest....a pochval sa za kazdu cinnost, co sa ti podari.alebo nam to sem napis a my ta pochvalime 😉 😅 ta davka 37,5mg je taka velmi malicka, takze v ten pondelok ti to urcite zvysi na 75 mg, to uz je terapeuticka davka, ktora uz bude robit svoju robotu a tebe bude lepsie a lepsie. a kedze sa liecis 1. krat, tak ti mozem povedat, ze si vyfasla jedni z najucinnejsich AD 😉 drz sa, bude to dobre 😉

janka1012
5. nov 2013

@hroska Nie hroska ved ja netrvdim ze AD nezaberaju,sak to tam aj stale pisem,zaberaju ale len na30%ostatne je na nas....Beriem ich uz 8 mesiacov a uzkosti stale mam aj vykivy...Pomahaju mi reôlaxacne technity a rozne knihy...Takze citim sa horsie ako ked som pred rokom lieky nebrala vobec...Bola som uplne v pohodicke a samozreme papatam si na obdobie co bolo pred par masiacami...Urcite je to lebsie ale nieje to ako ked som lieky nebrala....Ja len tvrdim ze keby som ja preto nic nerobila a cakala len ze lieky zaberu,neviem ci by som na tom nebola ovela horsie....Vies co vsetko robim???Stale som na nete,vyhladavam dalsie rozne techniky meditacie,modlenia a coja viem coho ako aj caje a hlavne knihy mi pomahaju...
Alternativne dievcata???myslis tym ze lieky neberu???to ja uz neviem...Nepoznam ich niako extra,len ked pisu,rada odpoviem a mam aj dobry pocit ked im mozem pomoct...
Co sa tyka tych benzacov,Bola som bez liekov vyse roka a bolo mi naozaj velmi dobre...Stala sa taka jedna vec a chcela som na to nemysliet,bolo mi pohodlne predpisat si lieky...Jedla som ich asi mesiac,(v tom case som este nemala ziadne depresia ani uzkosti ako mam teraz,len proste som sa trapila a chcela som si takto lahsie pomoct...a na to boli fantasticke ano ale hned ako som ich prestala jest a to bolo v tom decembry tak sa zacala prejavovat uzkost,depresia atd vsetko na co som zabudla a z coho som sa uspesne vyliecila sa znovu vratilo...Hned ako som zacala brat tie lieky...a o 3 mesiace som sa musela po Vyse roku vratit k antidepresivam,bola som tam kde som bola a mozno este aj horsie som na tom bola....Mozno keby som to hned v decembry neriesila hned liekmi a zasla radsej za psychoterapeutom a prebrala moj problem (sukromny problem,vtedy som neriesila ani depresiu ani uzkost)Len som bola celkovo vyvedena z miery,hystericka a bolo mi hrozne,ale neriesila som socialnu fobiu,ani depresiu ....
Potom prisli jedny lieky,druhe lieky,vedlajsie priznaky liekov,myslienky ze mi asi sibe,prepina,uzkosti silneli a prve mesiace boli katasrofalne sak vies ake veci som tu pisala 🙂 Ano stav mam uz asi stabilizovany,ale kolko to trvalo a kolkmo som si musela pretrpiet a skusat vsetko mozne,a stale skusam a stale niesom uplne ok....samozrejme nechcem az skoncite niekde na cintorine to naozaj nie...Len ja som zastanca aj inych alternatyv ako liekov,co netvrdim ze lieky netreba brat...Ale dolezite je aj riesenie problemov a meditaciie,cas na odych,psychoterapia a ine metody...A necakat ze lieky vstko urobia za nas...To je vsetko co som tym chcela povedat 🙂

andy231
5. nov 2013

@janka1012 pekne si to napísala súhlasím s tebou tak sme dve ktrorým takto zničili život aj mne ako som ti už písala dala neurologička tabletky ber a nič k tomu nepovedala žiadne vyšetrenia a podobné veci.až potom som si uvedomila že to nebola správna cesta ako ty a po vysadení ešte horšie bolo.a moja obvodáčka presne to isté že má vela pacientov ktorý to beru roky manažeri a podobné veci a ja som jej povedala len nech mi to vysadí že to nechcem brat že ma to nelieči.dufam že nebudeme závislí na liekoch 🙂 tak kolký ludia alkoholici a drogovo závislí brali horšie svinstvo ako mi a vyliečili sa tiež s pomocou AD a fungujú bez liekov a sú úspešný a myslím že tá droga je horšie.takže pekne relaxovať a dostaneme sa z toho a len pozitívne myslieť 🙂 🙂 🙂

janka1012
5. nov 2013

@andy231 Andy ty neberies teraz vobec lieky????K tomu celemu sa este zajtra vyjadrim,pretoze uz musim ist domov a doma na pc nechodim len cez tel a to bude na dlhsie...Cele to zhrniem,pretoze nerada by som boola kebyze to niekto zle pochopil....Niesom proti liekom!!!Len v niektorych pripadoch mozu naozaj ublizit a zhorsit stav,zalezi ako sa beru,co sa uziva atd.Tak akomozu pomoct,mozu aj ublizit a jedno a to iste co tu stale omievam je nie ze lieky netreba v ziadom pripade jest,ale skor nez sa zacne liecba s liekmi odporucam skusit psychoterapiu a ine alternativy...Zajtra napisem vsetko ako to u mna vypadalo uplne od zaciatku prvej liecby a preco mam aj taky to nazor aky mam a dufam ze to pekne cele zformulujem tak aby to bolo zrozumitelne...Pekny den vam prajem kocky 🙂

mitote
5. nov 2013

holky, berete nekdo antidepresiva a kojite?