Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

maria43
22. nov 2013

@esselte tak ono na tej jeseni nieco bude, tiez si obcas dam xanax alebo neurol, ale najradsej by som bola uplne bez nich, tak to skusam zmensovanim davky kazdy druhy den az do uplneho vynechania. uvidim pokial to pojde. aj mienky a rady lekarov su rozne. jeden ti povie benzo nie, ked, tak len vynimocne, druhy ti povie, dajte si ....., ked vam to pomoze, tak si vyber. najlepsie by bolo fungovat uplne bez liekov, ale niekedy sa to fakt neda. ked ti je blbo, tak si kludne daj lex, alebo nieco, ked ti to pomaha, skus aj magne b6, mne poradila hroska, ze su aj take granule, je to forte, v takych sackoch, dva za den, ja si to teraz davam a c vitamin je tiez fajn a ak mas rada hudbu, tak pocuvaj co najviac a vecer si pred spanim uvarim aj medovkovy caj s medom a s citronom, skus aj to a uvidis. clovek musi poskusat kadejake kombinacie 🙂 pekny den 🙂

esselte
22. nov 2013

@hroska Vezmem iba 1,5 mg, dnes som nevzala nič, aj keď asi dvakrát som mala také úplne kratučké pálenie na tele, potom to prešlo samo
Ináč, ja by som na tvojom mieste tej zvláštnej , neviem či jehovistke, neodpisovala vôbec, zbytočne sa snažíš, my sme mali v škole raz jednu takú, oni neoslavovali narodeniny, ani meniny,nemali Vianoce, proste nič, boli sme z nej vedľa, ak si myslia, že pretvoria takúto chorobu, nech si to myslia,my vieme svoje, ináč jedna lekárka mi odporúčala kúpiť si knihu od Praška-Panická porucha, že vraj je výborná a naučim sa zvládať tie moje chvíľky, dá sa aj stiahnuť na internete, čítala si ju?

esselte
22. nov 2013

@maria43 Ja užívam každé ráno magnézium v tabletách, v takej malej modrej krabičke a mám aj spitomin, že je nenávykový, ale ten aj prd, pardón za výraz pomáha.Ak mi je veľmi zle, niečo vezmem, aj moja lekárka mi povedala, že kľudne, lebo potom sa to iba vystupňuje.Ja si aj tak myslím, že aj AD sú návykové, organizmus si proste na nich zvykne a tiež to potrebuje, musíme sa to naučiť zvládať aj bez liekov, proste pomocou nejakej práce, aby sme boli zaneprázdnené a nemysleli na chorobu a to mi už napísali viacerí lekári, veľmi dôležitá je psychoterapia, takých 25 sedení a naučíš sa zvládať tie ataky, ale ja som v našom okolí nenašla dobrého terapeuta, raz som bola ,ale iba sa mnou rozprávala a bolo to o ničom a za hodinu som zaplatila myslím okolo 15 eur, už si presne nepamätám

andy231
22. nov 2013

že bude po depresiach 🙂 🙂 🙂 🙂 http://www.jenzeny.cz/sex-vztahy/laska-a-vztahy...

andy231
22. nov 2013

@esselte ahoj ten Praško sa dá stiahnuť na internete mám to a mám aj taký dokument to vydalo Pracovisko klinickej psychologie a ABC Slovenský inštitút pre výcvik v kognitívne behaviorálnej psychoterapii, v Liptovskom Mikuláši až by si chcela pošlem ti to na mail.Ja to mám vytlačené ako knihu.

andy231
22. nov 2013

@esselte ešte som zabudla dodať že ten dokument je ako zvládať úzkosť a paniku 🙂

hroska
22. nov 2013

@andy231 no pekne ten link 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dobre som sa zabavila

@esselte vies, ked mna taketo "jehovistky" straaaasne vytacaju. A navyse ona chodi na vsetky temy so zdravotnou problematikou a vsade dava rady, ze lieky treba vyhodit a jest tu jej bunkovu vyzivu, inak je to Herbalife. takze domotava vsetky kocky, co maju nejake zdravotne problemy. ano, Praska poznam, tu konkretnu knihu o PP som necitala, ale viem o nom, ze on kladie dost doraz na to, aby sa pacient popri liekoch venoval aj psychoterapii, takze urcite to bude dobra kniha pre teba, naucis sa ako zvladnut akutny panicky zachvat dychanim a pod.

esselte
23. nov 2013

@andy231 Pomohla ti aspoň tá kniha?

esselte
23. nov 2013

@hroska Neodpovedaj jej, oni sa nedajú presvedčiť, pozri, ja ti o nej píšem a mne neodpíše ani slovo, lebo vie, o čom hovorím, mali sme v škole ten istý problém, riaditeľ ju po roku vyhodil, pretože rodičia sa sťažovali na jej praktiky, ona s tým totiž otravovala aj deti, ich úlohou je presvedčiť, čo najviac ľudí,ale naša nebola aspoň taká drzá, mne išla až na nervy, aká bola tichučká a milučká, ale to svoje si držala stále, jej to nikto neberie, ak tomu verí, ale nech nebalamutí chorých ľudí a nedáva im zbytočné nádeje.Aj ja verím, som katolíčka, chodím do kostola, ke´d bolo najhoršie, tak som sa aj doma pomodlila, ale nebudem s tým nikoho otravovať, každý má právo na vieru a slobodu vierovyznania, ale nemá čo presviedčať ostatných

andy231
23. nov 2013

@esselte ked som to prvý raz čítala tak hej minulý rok čo som bola poplašená tak som začala aj cvičiť a bolo lepšie určite pri tých atakoch že predtým som sa zlakla a panikárila a teraz to predýcham a hovorím si že to nič neni.musím začať opäť cvičiť relaxačne už som odkedy vravela že začnem a nemám čas dáko deti a kým všetko doma porobím ale predtým som dvakrát denne ráno a večer aj tu jacobsove cviky robila a hovorila som si že sa vyliečim a normálne to fungovalo.takže musím začať cvičiť 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 šak keď budeš chcieť pošlem ti to prečítaš si to.

esselte
23. nov 2013

@andy231 Môžeš mi to poslať na emai:l jana363@centrum.sk, dík

esselte
23. nov 2013

@maria43 Neviem, ako sa dnes cítiš ty, ale mňa už od rána bolí hlava a mám taký tlak na hrudi, zatiaľ ešte odolávam tabletke, no uvidíme.myslíš, že po mesiaci užívania xanaxu 0,5 sa u mňa objavujú abstinenčné príznaky?Ináč, xanax som užívala aj na začiatku, keď som začala brať AD a v pohode som ho po mesiaci, možno to bolo aj viac vysadila.Moja lekárka stále tvrdí, že AD prevyšujú benzáče, čo si o tom myslíš?

esselte
23. nov 2013

@hroska Ahoj, je pravda, že ak AD zaberajú naplno, prevýšia účinok benzáčov a už ich nepotrebuješ?

hroska
24. nov 2013

@esselte ahoj, ano ak ti ad sadnu, viac menej benzace uz potom vobec nepotrebujes, resp. len sem tam vynimocne 😨 stale nie si spokojna s tou Cymbaltou? 😨 😨

esselte
24. nov 2013

@hroska Ja neviem, nejako sa to neupravuje, minulý rok sa mi to v pohode upravilo a užívala som len lexaurin1,5 na noc, dokonca som lexaurin brala 2 mesiace a zo dňa na deň som ho vysadila a zostala som len na cymbalte, teraz užívam ten xanax takisto večer a nejako sa to neupravuje, preto som minule vzala aj lexaurin, lenže ten lekár, čo mu píšem, mi napísal, že nesmiem kombinovať xanax, lexaurin a tak, brať len jedno.V piatok som volala lekárke, kázala mi namiesto xanaxu brať ten rudotel tiež na večer, že vraj mi už asi xanax nezaberá, ale ja chcem zostať iba na AD a nie brať benzáče, tak neviem, tú cymbaltu užíva veľmi málo ľudí.čo ty na to?Mám vziať večer rudotel?

esselte
24. nov 2013

baby, kde ste všetky? To je tak zle iba mne?

andy231
24. nov 2013

@esselte ahoj už som ti to poslala daj mi vedieť či ti to došlo malo by to byť po slovenky lebo mám dve aj po česky.

andy231
24. nov 2013

@esselte ahoj nie si sama ktorej je zle aj mne ja furt kadiako hlava sa točí, nestabilita a ten tlak na hrudi si už nevšímam.ja idem vo štvrtok k doktorovi tak som zvedavá čo mi dá 🙂 🙂 a beriem aj lex a furt mi neni dobre. ☹

kalv
24. nov 2013

Ahoj esselte, tusim, ze viem, ako sa citis, uz par mesiacov ma trapia uzkostne stavy, musim povedat, ze sa to zlepsilo..ale stale nemozem povedat, ze to je 100 %

esselte
24. nov 2013

@andy231 Ahoj, ten mail mi prišiel dík.Mne je dnes hrozne, ešte sa k tomu pridala aj nádch, ja mám pocit, že mi tá cymbalta neúčinkuje ako by mala, lekárka mi na predchádzajucej kontrole kázala zameniť xanax za rudotel, že mi už možno xanax nezaberá, tak si skúsim dnes večer dať ten rudotel a uvidíme, ale točenie hlavy, tlak na hrudi som mala celý deň a ešte aj zmeny tepla, raz mi je zima a raz teplo.Jedna lekárka mi odpísala, že ona na panickú poruchu cymbaltu nedáva, ale že keď mi zaberala, tak by mala aj naďalej.Každý z lekárov hovorí niečo iné

esselte
24. nov 2013

@kalv Ahoj, celý deň mi bolo hrozne, ešte mám aj nádchu, a ty aké lieky užívaš, ja cymbaltu, tú neužíva takmer nikto, neviem prečo mám liek, ktorý užíva málo ľudí

esselte
24. nov 2013

@hroska Ahoj, kde si sa stratila?Jedna lekárka mi napísala, čo si hovorila už dávno, že cymbalta nie je na panickú poruchu, že ona používa iné lieky, ale mne predsa rok zaberala?Ešte mi napísala, že ak AD funguje, tak po roku by nemalo stratiť účinok, tak ja neviem, asi mi to, že mi je zle, robí ten xanax.Môže mi to robiť xanax, tie pocity ako pri panike,točenie hlavy, pocit tepla na koži striedanie tepla a zimy, takú vnútornú triašku, mám skúsiť ten rudotel alebo nebrať nič a uvidím?

kalv
24. nov 2013

@esselte Jaj, ja pouzivam Eliceu, uz par mesiacov, musim povedat, ze zabera, ale niekedy mam este stale pocit, ze to nezvladam

lucijeje
24. nov 2013

@kalv ... a nemáš ten pocit, že to nezvládáš při situacích, které už jsou více stresující, jako by přes míru? mě totiž přije, že AD mi pomáhají k tomu, že mě nevykolejují menší tlaky a stresy, ale jak přijde něco většího, na to už AD nestačí ...

esselte
24. nov 2013

@lelkeska Ahoj, ako ti zabral ten rudotel?Mne ho tiež predpísala lekárka namiesto xanaxu, okrem toho užívam cymbaltu

esselte
24. nov 2013

@kalv Aj ja mám taký pocit.Chodíš aj do práce, či si doma?Ja mám toho veľa aj v práci a nestíham, možno je to aj preto

esselte
24. nov 2013

@andy.a Ahoj, neviem či ešte si na konikovi, ale čo si myslíš o cymbalte?

kalv
24. nov 2013

@esselte Studujem, ale myslim, ze to je preto, lebo sa zaoberam nepodstatnyymi vecami, a bojujem s nechcenymi myslienkami

esselte
24. nov 2013

@kalv Presne, všetko je to v našich hlavách, ale ako to dať von?Ja som učiteľka na 1.stupni, takže hotové psycho, ale prácu zbožňujem , učím na dedine a tam sú super deti

kalv
24. nov 2013

Presne, ako vravis. Vsetko je v hlave, lenze, ked ten stav pride, niekedy som bezmocna neviem ako uvolnovat mysel. Resp. ako dosiahnut stav bez mysle a nezaoberat sa nicim