Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lenka00
1. jan 2014

@svija ddekuju, ano, uzivam 😉 konecne uz zase s nema blbnu a vymyslim vsechno mozne 😉 jen jeste zapomenout, jeste me desi, jake to bylo, at se to nevrat atak...

esselte
1. jan 2014

@timea179 No nič moc, cez deň to ešte ide , ale najhoršie je ráno, rivotril zaberá pomalšie ako ostatné banzáky, aspoň to tu kočky tak píšu, zajtra idem k svojej lekárke a chcem vymeniť cymbaltu za Paretin, ako mi radila iná lekárka aj kočky na koníkovi, takže uvidíme, čo na to lekárka a mám pocit, že najlepšie mi aj tak zaberal lexaurin alebo neurol, ten rivotril sa mi nezdá nič moc, no uvidíme zajtra, a čo ty? Ako?

esselte
1. jan 2014

@lenka00 Každý mi vraví, že mám zmeniť cymbaltu, aj lekárka za ktorou som bola teraz, lebo moja nepracovala, takže zajtra to navrhnem mojej lekárke a určite si budem pýtať aj niečo k AD, aby som fungovala, nemôžem si dovoliť, aby mi bolo stále divne, potrebujem pracovať, ešte šťastie, že mám teraz prázdniny

esselte
1. jan 2014

@lucijeje Aj mne sa zdá, že neurol je rýchlejší, brala som ho predtým tiež a bolo fajn

esselte
1. jan 2014

@anina63 Aké berieš AD a ako často berieš xanax?

timea179
1. jan 2014

@esselte ja tiez tak vselijako...dnes som bez neurolu aj ked to vyzeralo ze kazdu chvilku budem musiet po nom siahnut,ale nejak som sa prekonala,zajtra idem na celu davku venlafaxinu tak som zvedava ci mi prave ta davka bude vyhovovat 😒

timea179
1. jan 2014

@esselte na zajtra si objednana,ci ides len tak kvoli zmene lieku??

svija
1. jan 2014

@lenka00 - chápu, já mám teď napodruhé daleko větší strach, že by se mi to mohlo někdy vrátit než napoprvé. To jsem si věřila, že se to přeléčilo a nevrátí se to, proč by taky mělo a nakonec to bylo jinak. Tak si užívej dětiček 🙂 🙂 .

anina63
1. jan 2014

@esselte ahoj,beriem Eliceu 5mg a začínam si zvyšovať na 10mg to beriem ráno spolu s Xanaxom 0,25mg.Ked mi je zle,tak počas dna si ešte dam na obed alebo neskor 0,25mg.

esselte
1. jan 2014

@timea179 idem iba kvôli zmene lieku, kázala mi ísť tá lekárka, čo som pri nej teraz bola

hroska
1. jan 2014

@lenka00 leni,som fakt rada, ze uz aj ty sem mozes napisat, ze je lepsie 🙂 🙂 🙂 🙂 . a do tych 100% ti uz vela nechyba, urcite to rychlo dozenies. 😉 co sa tyka zabudnutia, bude to stale vsetko slabnut a slabnut, az nakoniec : zistis, ze sice si to vsetko prezila, ale patrilo to k chorobe , boli to len jej priznaky, a s tebou to nema uz nic spolocne. 😵

hroska
1. jan 2014

@esselte na zajtra ti drzim moc palce, nech to dobre dopadne a napis potom 😉

simka1111
1. jan 2014

@lenka00 ahojky, ja som tiez strasne rada ze ti je omnoho lepsie , len tak dalej 🙂 🙂 ja uz nepocitujem ziadne uzkosti, vobec nic, co je velmi super, vsetko sa mi chce robit, aj nakupujem teraz dost oblecenie a tak... neviem to opisat taky vnutorny pokoj citim... a urcite sa bude dat na to vsetko zabudnut, len to chce cas , aj ja postupne zabudam , viem ze raz zabudnem uplne 🙂 🙂 🙂

andy231
1. jan 2014

@bety222 no choj mne je tiež divne pri ňom preto ho chcem vysadiť

esselte
2. jan 2014

@hroska Ahoj, no tak lekárka mi to zmenila na Paretin, ale rivotril nemám brať, mám brať ďalej xanax, ale nie na noc, ale na ráno, aby som bola cez deň ok kým nastúpia účinky nového AD a mám aj neurol, mám zisiť, čo mi robí lepšie, xanax a neurol sa dá kombinovať, lebo je to tá istá zložka, ale ak mi sadne cez deň xanax SR, tak ten vlastne vydrží až 12 hodín,ozrejmila mi aj to, že Paretin je už silnejší liek a preto to skúšala po venlafxíne cymbaltou, ale jasné, že to nie je ono, že som už mala byť v poriadku.Takže ráno budem brať 20mg Paretin, xanax a ak bude treba tak k večeru buď polku xanaxu alebo neurol, kým mi sadnú účinky nového AD,4.2. mám ísť na kontrolu

lucijeje
2. jan 2014

@esselte .... tak až vypozoruješ, jak na tebe účinkuje neurol a xanax přes den, napiš .... zajímalo by mě, jestli každý pociťuješ nějak jinak .... držím palce 😉

esselte
2. jan 2014

@timea179 takže mám Paretin, k nemu xanax Sr a neurol, že majú takú istú zložku, len každému vyhovuje niečo iné, takže ráno mám vziať Paretin a xanax SR a poobede, ak by bolo zle neurol, tak uvidíme

bety222
2. jan 2014

@esselte ahoj ja som paretin brala zhruba 3až4 roky,jednu rano,a dalo sa fungovať,aj do roboty chodiť,a teraz mam coaxil ,asi 3tyžden,1-0-1,dnes som už zobrala 2rano,ale sasi tak po 3hodinach mi prišlo velmi zle,mala som pocit že nemožem dychať,mam strpnutu tvar,ako keby ma všetky zuby boleli,určite to su nežiaduce učinky,tlak v hlave v tvary,ja mam kontrolu až 13.1.,,ked nebude dobre tak ide na paretin,,kto uživa coaxil,,mate taketo nežiaduce učinky,alebo po akej dobe to prejde,je to len tym že som rano zobrala 2,

esselte
2. jan 2014

@bety222 takže na Paretine si bola v pohode? O coaxile už viac ľudí písalo, že má dosť nežiadúcich účinkov.Pociťovala si aj pri Paretine nežiaduce účinky a prečo si s ním prestal?

hroska
2. jan 2014

@esselte no konecne mas normalny liek na PP. 😨 Ja som ho uzivala 3,5 roka , 30 mg Paroxetinu, a je skvely, ked ti zaberie , tak na atak si ani nespomenies. 😉 trosku treba davat pozor na priberanie, ja som pribrala asi 3,4 kila, da sa to udrzat. jasne, Neurol a Xanax to je to iste, ucinna latka Alprazolam, tak to si odstopuj, ktore ti vyhovuje. A este jednu chybicku krasy mal, teda aspon u mna, ze som si pri nom na sex ani nespomenula. 😝 😀

bety222
2. jan 2014

@esselte lebo ževraj už nebolo potrebne ho brať,aj ja som to tak citila 2roky som bola bez liekov,ale teraz som v takom stave že už ani neviem čo si mam dať,ale určite prejdem ked pojdem na kontrolu ten paretin,,boli nežiaduce učinky ale nie až take,ako teraz,mam pocit že aj ked ich beriem tak žiadna ulava,mam pocit že vybuchnem,nedobry pocit mam v hrudniku,všetko ma rozčuluje,ako keby mi bolo ešte horšie ako bez liekov,ale paretin ti do 3tyždnov zaberie a už budeš pocitovat ulavu,

bety222
2. jan 2014

@hroska a ozaj pribrala som aj ja takych 2 -3kg nič hrozne,ved urcite každa ste schudla ked vam bolo zle ,lebo ja som schudla teraz 5kg,a rada by som aspon tie 2.,,3kg nabrala naspet

hroska
2. jan 2014

@bety222 fuuu, tak to si dobra, ze si vydrzala 2 roky bez liekov. 😨 Ja som ten paroxetin aj uspesne vysadila, ale vydrzala som len 3 mesiace a vsetko sa zacalo vracat. a tiez som nasadila Coaxil, 1-1-1, ze on je taky slabsi a ze hadam bude stacit, aaaale kdezeeee 😝 ten Coaxil je v monoterapii fakt slaby, podla mna na take uplne slabucke depresie, malokomu staci. 🙄

andy231
2. jan 2014

@esselte ahoj tak super že máš paretin ten je na našu diagnozu a cymbaltu čo ako máš vysadiť teraz???

timea179
2. jan 2014

@esselte takze nakoniec ti lekarka predsa dala te paretin co ti poradila ta ina,a zacinas s nim nanovo.s akou davkou si zacala??ja dufam ze ti to konecne pomoze aby si mohla zas fungovat aspon na 80% ked nie viac,dufam ze vsetko pojde len k lepsiemu, 😉

anina63
2. jan 2014

@hroska je možné sa vobec vyliečiť z takýchto stavov ako sú depresie,úzkosti,pp a ine? Ako tak čítam,skoro každej sa to vracia mna nevynímajúc.Niekedy mám sama na seba nervy,že sa neviem dať dokopy.Ked vidím okolo seba ľudí ktorí sa usmievajú,chodia do spoločnosti,vedia sa tešiť a pod.Ja sa bojím ísť hocikam aby som si nezačala namýšľať že čo ked mi príde zle a rozne iné hlúposti.Aaaaaa chytili ma také nostalgické myšlienky,dúfam,že ráno bude lepšie 😎 😝 😀

esselte
2. jan 2014

@hroska Zatiaľ mi dala lekárka 20 mg ráno a potom mi to má zvýšiť, teraz by mal pomôcť xanax alebo neurol.ináč , zistila som, že aj moja spolužiačka z gymka je psychiatrička a dokonca pracuje na psychiatrickom oddelení v nemocnici, radila som sa s ňou a tiež povedala, že paretin je na paniku ok a ,že som dobre urobila, keď som vyhľadala aj psychoterapeutku, že to patrí k panickej poruche, tiež napísala, že cymbalta a venlafaxín sú na paniku slabšie, tak dúfam, že mi to už konečne zaberie a kilá ma netrápia, hlavne nech som v pohode

esselte
2. jan 2014

@timea179 Začala som s dávkou 20 mg a postupne mi to má zvýšiť na tých 40mg, k tomu mám teraz xanax a neurol

esselte
2. jan 2014

@andy231 Hneď zajtra ráno mám už vziať Paretin, zatiaľ prvú dávku 20 mg a potom by som mala navýšiť na tých 40, mám k tomu na začiatok xanax a neurol

172
2. jan 2014

@esselte ahoj ako sa ti prejavovala ta panicka porucha?