Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

172
23. jan 2014

@lucinka0921 luci ahoj...presne to zacinam mat aj ja zacinam sa bat aj vstat s postele...mne asi tie AD nezaberaju...idem k doktorke...

lucinka0921
23. jan 2014

@172 tak to ti nezavidim.Ja som sa bala ist aj k dr. a odkladala to...Takze ak toí mozem poradit,tak radsej chod,predsa len je lepsie sa poradit s dr.... A ako dlho beries AD?Nechce sa mi to dohladavat a uz sa mi to tu pletie vsetko dokopy 🙂

edimamija
23. jan 2014

@lucinka0921 no pekne! prave pre toto chcem vynechat taketo liecby... a vlastne som to uz aj spravila 😉

172
23. jan 2014

@lucinka0921...beriem treti tyzden zvysenu davku...ale bojim sa ze ma da do nmoncnice stale ma s tym strasi...

lucinka0921
23. jan 2014

@edimamija ja si neviem predstavit,ze by som nebrala AD,bez nich bohvie kde by som bola...

lucinka0921
23. jan 2014

@172 a celkovo ako dlho uz beries?A co vlastne beries?A je ti horsie,nez,ked si brala AD?Mna tym tiez strasila

172
23. jan 2014

@lucinka0921 5rokov som brala AD velaxin 75mg...treti tyzden beriem velaxin 150mg ale citim sa horsie kazdym dnom...tiez ta strasila nemocnicou? Odmietpa si?

lucinka0921
23. jan 2014

@172 aha,netreba vymenit lieky?Ked si tak dlho brala a je ti len horsie....Nie teraz,ja idem k dr. az 4.3.,To ma strasila tak pred 3,4 rokmi.Teraz nie som tak na tom ako predtym,je to ovela lepsie....

lucinka0921
23. jan 2014

@172 ale odmietnut mozes,nech ti proste da nieco,co ti zaberies....Po takom dlhom case,mozno je potrebne vymenit lieky,stava,sa,ze prestanu ucinkovat,nie?

172
23. jan 2014

@lucinka0921 a pred tymi 3rokmi si odmietla ked ta strasila nemocnicou?

lucinka0921
23. jan 2014

@172 ona ma len strasila 🙂 Ked mi to povedela,tak som jej vtedy ani nic na to nepovedala,som ostala v soku.A potom ked mi to zase vravela,tak som jej povedala,ze ja nechcem ist do nemocnice,tak na to mi povedala,ze mam so sebou nieco robit ak nechcem ist....A ja som sa vylakala a tak som nasila chodila a tak,potom to uz nespominala nikdy...Ale odmietnut mozes,nasilu ta tam dat nemoze

andy231
23. jan 2014

@lucinka0921 no veď to to prostredie robí tiež vela ked prídeš niekde do starého a tak tak asi by som sa cítila zle a tu nové všetko sestričky milé tej čo patrím ja tak super je zavolat jej môžem hocikedy ked nemám tabletky zavolám pošle recept len nevýhoda tam je tá že ked ti je zle tak ked chcem ist skorej ako mám termín tak si musím zaplatit 10eur lebo oni majú tak plno a berú podla objednania a robia aj psychoterapiu.

andy231
23. jan 2014

@edimamija ahoj myslím že lucka mala namysli že sa jej pletie tu kto čo berie a nechce sa jej spätne hladat kto aké AD berie a ako dlho ked tu tolké píšeme kto čo berie tak si to nepamätáme niekedy 😀 s liečby nebudeš určite popletená. 🙂

lucinka0921
23. jan 2014

@andy231 tak to mas super.No aked potrebujes surne,tak nie je vela zaplatit 10€ si myslim,ale vies,ze ta vezme...Ja som zvedava,aka bude ta moja nova,sestricka po telefone bola velmi zlata,tak som zvedava....

andy231
23. jan 2014

@lucinka0921 no neni vela len inde zoberú zadarmo čo tu aj baby písali že ked im bolo zle tak si sadli do čakárne a zobral ich doktor alebo doktorka.no tak keď bola po telefone milá neboj určite bude to spoznáš už aj telefonicky ako sa baví s človekom a táto moja mi povedala že aj ona brala AD je strašne zlatá stále pokecáme aj krv mi zoberie a spraví pečeňové tesy teraz niekedy lebo som jej hovorila že kolko tabliet beriem a ona že radšej brat a byt v pohode lebo potom zo stresom kadiake choroby vznikajú horšie tak má pravdu.Tak vždy ma povzbudí že to zvládneme že bude dobre že liečiky zaberú. 🙂

lucinka0921
23. jan 2014

@andy231 ani ja som nikdy neplatila,ani neobjednavala sa.Tiez som proste sla a vzdy ma vzala,nikdy mi nevravela,ze sa musim objednat alebo nieco... Vsak skus aj ty tak,ze pojdes a ked tam uz budes,tak ta snad vezme nie?Mne by uz tiez treba ist na krv 🙂Snad ta nova mi urobi potrebne vysetrenie,nie len podla vypisu od predchadzajucej dr. lebo ta mi tam napisala,ze sa liecim na PP a mne pritom vravela,ze mam generalizovanu uzkostnu fobiu s agorafobiou a k tomu sa pridruzila PP....Tak neviem

aneta174
23. jan 2014

@edimamija ako sa mas dnes

edimamija
23. jan 2014

@lucinka0921 ale no,treba nabrat sil a hrdo vykracovat 😀

edimamija
23. jan 2014

@andy231 nechapem 😀

lucinka0921
23. jan 2014

@edimamija ale niekedy to zial nejde....

andy231
23. jan 2014

@edimamija čomu nechápeš??? že si niekedy nepamätá človek že ktorá baba čo užíva a ako dlho keď si píše s viacerími to som myslela.

andy231
23. jan 2014

@lucinka0921 no som sa pýtala sestričky neni to tak že si sadnem tak len zaplatiť.Ale to je jedno neni mi zle a keď mi bude tak si zaplatím 🙂 no ja mám tiež že uzkostno depresívna generalizovaná panická porucha asi tiež všetko okrem agrofobie.podľa mňa je to všetko na jedno kopyto tá uzkost a panika.

lucinka0921
23. jan 2014

@andy231 aj ja si myslim,ze je to velmi podobne...Aj priznaky su podobne,proste vsetko....No co uz....Mna najviac trapi ta agorafobia,ale to sa zmeni 🙂 Idem sa ja lahnut,sa mi chce nejak spat.teda ja stale poobede spim,robi mi to dobre,lebo ked nespim,tak som taka nijaka....

edimamija
23. jan 2014

@lucinka0921 v tom suhlasim a preto som sa aj ja rozhodla ze lieky si dam az ked budem na tom velmi zle. Lenze teraz si ich nedokazem dat ani vtedy..

edimamija
23. jan 2014

@andy231 jaaaj,dobre uz som v obraze len som medzitym aj ine robila.. jasne nemozme si vsetko pamatat. Ja mam aj kratju pat. Tiez zabudam az prilis rychlo.. ale tak bezne..

esselte
23. jan 2014

@andy231 Celkom fajn, ale nechcem to zakríknuť, beriem ho tri týždne, takže ešte k nemu beriem aj rivotril

andy231
23. jan 2014

@esselte tak super aj mne je celkom fajn uvidíme čo to spraví keď vysadím lexaurin

andy231
23. jan 2014

@edimamija jáj no ja mám zase dobrú pamäť ja si pamätám a tiež som bola v škôlke a varím 😀 tak odbehujem

esselte
23. jan 2014

@172 Hovorím ti, máš zlé lieky, je potrebné ti ich vymeniť a keď táto lekárka nech, choď za inou, je to tvoj život, ty si ho musíš dať do poriadku, už by sa ti nemal stav zhoršovať a mne moja kámoška- psychiatrička. moja bývalá spolužiačka napísala, že proti tvojej vôli ťa do nemocnice dať nemôžu, takže sa tým vôbec nezaoberaj, lebo sa ešte viac stresuješ

andy231
23. jan 2014

@lucinka0921 no tak si pospi keď ti to pomáha a určite ti dajú nejaké lieky aby to zmizlo veď som už čítala veľa článkov kde ženy tiež nevychádzali nikde a potom po čase všade chodili strach prešiel vodičáky si porobili a tak neboj bude dobre.Ja nespávam nemám kedy bola som pred chvílou v škôlke zobrať dcérku a dala som piecť cestoviny s brokolicou 🙂