Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
26. jan 2014

@amalia32 Čím skôr si choď po ad, iba frontin je málo, to je benzák tie sú len na skľudnenie, ale podstatu choroby neliečia,nedodávajú ti serotonín do mozgu ako ad a ty potrebuješ práve toto,aby si z toho vyšla

esselte
26. jan 2014

@kachita ale prestaň s hospitalizáciou,možno ti treba iné lieky

esselte
26. jan 2014

baby, čo všetky dnes spíte?To je s vami strašné!!!Vstávať!!!

andy231
26. jan 2014

@bety222 ahoj no tak super že ti bolo lepšie vieš čo ja keď som ho brala len samotný coaxil tak som mohla ako všetko robiť len stále som mala vlnenie, depersonalizáciu taký lahký pocit ruk a v noci mi vyvolával strašné ataky že tiež som myslela že umriem to som bola aj na pohotovosti zo 4 krát a potom ked som pridala lex tak mi bolo lepšie mala som pocit že AD zabrali no po dvoch mesiacoch mi bolo tak ako bez AD nevládala som na nohy a proste točáky vlnenie takže mi nezabrali a pridal mi sertralin doktor.

anina63
26. jan 2014

@esselte Ahoj,s virozou v posteli.....fuuuuuuj 😀

anina63
26. jan 2014

@andy231 Ahoj,Ty si tu tiež nebola dlhšie-tuším.Ako sa držíš?

kachita
26. jan 2014

No ja som dost rozkolisana, v zivote som sa tak zle necitila. Popri tom riesime svadbu, dom....ani sa netesim. Mozno by som potrebovala pracu, ktora by bola taka fixna...neviem. Pojdem zajtra asi k doktorke. Myslim si ze po 16 dnoch by som mohla citit zmenu k lepsiemu. Asi potrebujem padnut uplne na dno, aby som si uvedomila veci a nasla v sebe silu.
Chcela by som sa vas vsetkych spytat, nenarusa vasa depresia ci uzkosti vas vztah s manzelom ci partnerom ? Vedia toto muzi vobec ustat ?

lucinka0921
26. jan 2014

@kachita ja mam skveleho priatela,liecim sa 5 ci 6 rokov a my sme spolu uz 7,vzdy stoji pri mne,vie ma podporit,podrzat,takze ja stale vravim,mam toho najlepsieho chlapa pod slnkom 🙂

adriana1861986
26. jan 2014

@edimamija pokial mam pocit ze mam komu zavolat ze suseda je napriklad doma a tak tak fungujem v pohode sama doma aj do mesta pojdem v pohode len uz ked sa dostanem do situacie ze som sama a neni komu zavolat alebo na ulici neni vidiet nikoho ku komu by som sa prihovorila keby nieco tak vtedy taky naval tzepla nervozita a pocit na odpadnutie

adriana1861986
26. jan 2014

@kachita vedia moj primne stoji cely cas a velmi sa snazi aby som bola ok

kachita
26. jan 2014

Ja mam tiez velmi dobreho chlapa pri sebe, ale tiez je velmi citlivy a bojim sa o neho, ze to nezvladne a ze nam to narusi vztah. Ja som teraz otrasna, v kuse revem, alebo vystrajam, nespoznavam sa.....mam pocit ze idem spiralou do zahuby.

edimamija
26. jan 2014

@adriana1861986 tak mas podobne pocity ako ja, kruti sa mi hlava ked idem sama do mesta...

andy231
26. jan 2014

@anina63 ahoj mám sa lepšie ako mi doktor pridal sertralin beriem ho už dva mesiace akurát zajtra idem k nemu tak uvidíme čo povie lebo beriem ešte coaxil a lex a chcela by som to vysadiť.

kachita
26. jan 2014

Po akom case vam zabrali AD ?

172
26. jan 2014

@kachita..ahoj, je to individualne,kazdemu to zaberie rozne...

anina63
26. jan 2014

@andy231 som rada a veeeeeľmi Ti prajem,aby si už bola v pohode.Drž sa..... 🙂

lucinka0921
26. jan 2014

@kachita neboj moja,bude dobre...Ja som na tom tiez bola hrozne,tiez som vystraja,teraz ked si na to spomeniem,je mi z toho smiesno,cisto blazon...A sme spolu uz 7 rokov.Takze sa neboj,hlavne sa daj do poriadku a uvidis,vsetko bude dobre

172
26. jan 2014

@kachita neboj moja urcite to tvoj priatel zvladne a bude pri tebe stat...ja som tiez vystrajala a pripadala som si ako blazon,ale mna hold nikto nechapal a nestal pri mne

andy231
26. jan 2014

@anina63 ďakujem pekne a tebe je ako??

anina63
26. jan 2014

@andy231 Ja som si musela zvýšiť dávku AD.Nechcem povedať, že všetko ok,ale dá sa.Síce má včera chytila nejaká viroza,tak celý den v posteli. No a ešte beriem Xanax aj ked som sa ho bála,ale bez toho by to bolo ťažké.Verím,že bude len dobré a prajem to Náááááám všetkým 🙂 🙂 🙂

andy231
26. jan 2014

@anina63 a aké to berieš?? no ja tiež berem lex tak radšej ako keby mi malo byt zle.Ja by som tiež zvýšila ešte ak mi doktor navrhne že coaxil by som vysadila aj lex postupne a radšej by som zvýšila no uvidíme lebo ako stále si pomyslím každý deň že ako mi bolo a tak ja neviem či niekedy na to zabudnem..Konečne mi zmizlo to vlnenie že ked som stála na mieste myslela som že spadnem tak som len prešlapovala čo dokáže psychika keby mi to niekto povedal ani by som neverila fakt teraz si všetko vážim 🙂 nieže by som si vtedy nie

kachita
26. jan 2014

@lucinka0921
@172
Dakujem, dievcence. Ja sa snazim mysliet pozitivne, ale hlavou mi idu tolke otrasne scenare. Drahy mi teraz lezi na gauci a je mu zle. psychicky. Nechcem ho zlomit. Je smutny. A ja mam pocit, ze konci svet...otras. Miestami sa citim ok a potom zase. Dufam, ze sa coskoro budem na tom smiat aj ja. Teraz mam pocit, ze to uz nikdy neskonci....ale to asi poznate.

anina63
26. jan 2014

@andy231 Beriem Eliceu a Xanax 0,25 mg,ked je horšie,tak si ešte pridám 😀 😀 Mna by už mohli opustiť aj tie strachy,ale verím,že bude aj to.

bety222
26. jan 2014

@andy231 ešte ked zoberiem hned spolu polku oxazepanu tak necitim ten pocit,ale v piatok som zobrala poobede 2coaxili ale som si myslela že už zabral,že nemusim oxazepan,ale to čo bolo ,no hovorim že som to nikdy nemala až take silne ataky,len sa bojim toho že oxazepan je navykovy

lucinka0921
26. jan 2014

@kachita pozname moja a velmi dobre...A co je tvojmu drahemu?Ja viem,ake je v takej chvili tazke mysliet pozitivne,ale da sa to...Este kratko beries AD aby ti bolo dobre,musis proste vydrzat,popripade si dat nieco co mas,oxazem,lexaurin alebo niec take....

anina63
26. jan 2014

@kachita skončííííííí,len sa tomu nepoddajte a to hned obidvaja,úplne stačí jeden-to je len na odľahčenie 😝 🙂 A nechci na to spomínať,nech to zmizne raz a navždy...

bety222
26. jan 2014

@kachita ja som v decembri,ked už mi bolo tak zle,že som revala jak male decko,priatelovy som nadavala,všetko mi na nom vadilo ešte aj to ako mu vlasy stoja na hlave,ako sedi ,čo ma oblečene,a aby to nebolo malo tak som mu povedala že lutujem že som s nim,človeku,ktory pri mne stal cely čas ,ktory na mna hlas nezviši,super človek ,a ja mu naložim toooľko toho,ale už som sa mu ospravedlnila za to ,že nech sa na mna nehneva ,ale že to čo sa som nou dialo v decembry som jednoducho to nebola ja,a trapy ma to že som mu to povedala,dufam že bude už len dobre,

andy231
26. jan 2014

@anina63 aha a ako dlho to už berieš?? a elicea je na depresiu či aj na panicku

kachita
26. jan 2014

@lucinka0921 Moj priatel je smutny...znasa tie stavy so mnou, ale dnes som vybehla na jeho mamu...je to velmi citlivy clovek a tak mu je teraz zle. Dala som mu magnezium.

andy231
26. jan 2014

@bety222 no viem ta pochopit lebo ja som mala také stavy stými tabletkami čo som v živote nemala no hrôza fakt sama sebe sa čudujem že som to zvládla vieš čo ja beriem lex už 5 mesiacov tiež je návykový som tiež zvedavá ako ho vysadím ale predtým by som panikárila a teraz to nejak neriešim