Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1111
5. feb 2014

@anina63 ahoj , inac zajtra mi prosim drz silno palce na ten test 😉 Teraz som si doopakovala, uz som strasne unavena, tak pojdem spat . Dneska som tie pribehy tu este nenahodila, nestihala som ale v najblizsom case urcite dam . Myslim na to 🙂

soniada
5. feb 2014

uz je aj mne na figu

amalia32
5. feb 2014

@adriana1861986 ahoj, ja mám zmiešanú úzkostnú depresívnú poruchu. Beriem lieky Frontin, ani mi nezmenil po kontrole... že netreba. Ako to zvládaš bez liekov? Ja som zatiaľ už v pohode, sem-tam príde strach-úzkosť ale nie tak ako predtým.

amalia32
5. feb 2014

Kočky, pánečku, vy ste ako spisovateľky 🙂 toľko ste toho popísaliiiiiiii??? 🙂

amalia32
5. feb 2014

@andy231 bola som pred týž. na kontrole a lekár mi nezmenil lieky, nechal mi len ten frontin. teraz je malá a aj ja zasa chorá, tak mám troška strach ☹ ako vám lekári dali AD? To ste boli už v akom stave? neviem prečo mne nezmenil, asi videl ten môj úsmev na tvári 🙂

andy231
5. feb 2014

@amalia32 ahoj a to chodíš k psychiatrovi?? ja som šla k psychiatrovi a povedala som mu ako sa cítim všetko a on mi navrhol liečbu AD tak som to prijala.neviem akú máš diagnozu nečítala som tu všetko.A ten frontin ako dlho berieš?? či ti je pri ňom dobre a ty chceš AD?? Tak si mu mala povedať že chceš AD a frontin nebrať.

hroska
5. feb 2014

@esselte ten spominany dr. moc neoslovil ani mna. citala som od neho par vyjadreni a boli dost profesionalne slabe 😝 .tak ale tazko to takto posudzovat,ked sme s nim neboli v osobnom styku. tak keby sa ti dalo ten Rivotril nahradit Ataraxom, jasne,ze by to bolo lepsie, lebo Atarax je nenavykovy,len neviem, ci ti bude Atarax ucinkovat, ked si zvyknuta na klasicke benzace. A okrem toho,ak by si chcela vysadzat Rivotril, to musis velmi pomalicky, lebo je navykovy 😝

amalia32
5. feb 2014

@andy231 ahoj, áno, len 2x som bola,pred 2 týž. a týž. nie,on mi nedával nič silnejšie, povedal že ten frontin mi bude pomaly znižovať, ale neskôr. Frontin beriem od konca decembra, najprv len 0,25 aj to som brala ako kedy, teraz beriem frontin 0,5 preto sa pýtam ako to že vám dali AD? bola som aj pri psychologičke, veľmi milá žienka, poznáme sa 15 r-! a ta mi povedala že som prežila niečo čo je "trauma" a všetko sa nakopilo. odvtedy ako som bola za ňou mi bolo super, som sa vyrozprávala 1,5 hod.!

amalia32
5. feb 2014

@andy231 áno chodím k psychiatrovi

anina63
5. feb 2014

@simka1111 Simuška,budem ti držať, myslieť a určite to daš 🙂 Ja som dnes aj ked mi je zle heppy lebo dcera spravila skúšky a už aj ide domov.Bože dakujem a pomáhaj aj ostatným.... 🙂

anina63
5. feb 2014

@maria43 ja som sa tiež bála,trápila som sa iba s AD,až po pol roku som začalas xanaxom a beriem ráno 0,25mg a ked je horšie,tak ešte poobede z 0,25 si dam polovičku.Ja dakujem Hroske,nebyť jej,neviem či by som sa odhodlala.Tiež sa bojím....zle z liekmi,bez nich ešte horšie 😒

aneta174
6. feb 2014

@soniada ahij ako

andy231
6. feb 2014

@amalia32 aha tak teraz ti je dobre??? vieš čo ja som brala xanax pol roka čo mi dala neurologička 0,5 denne to som nevedela čo mi je a to bolo najväčšia chyba môjho života že som hneď nešla k psychiatrovi a nebrala hneď AD.Lebo benzáky nás neliečia.Tak ak ti je dobre to vysaď a uvidíš ako ti bude poraď sa s doktorom ak by bolo zle tak trvaj aby ti dal AD.

soniada
6. feb 2014

@aneta174 ahoj, dnes priserne ☹ hlava sa mi mota, na odpadnutie , hruza..cele zle..

soniada
6. feb 2014

@amalia32 to ta ozaj lieci frontinom? to co je za dr? presne ako pise andy..

soniada
6. feb 2014

Dievcata este sa chcem spytat ci ste behali aj po vysetreniach napr stitnu zlazu ci ste si davali vsetky vysetrit a tak ....ci mate ostatne veci okolo ok 😉

aneta174
6. feb 2014

@soniada si v robote

esselte
6. feb 2014

@soniada Aj mne nie je extra dobre, už nie tak ako včera, ráno bolo lepšie, ale mám taký tlak na hrudi, aj ja som na začiatku obehla všetky vyšetrenia a všetko bolo ok

esselte
6. feb 2014

@hroska Ahoj, tak včera som si dala ráno 0,5 rivotrilu, lebo ráno bolo zlé, poobede 0,25 a večer 0,5, dnes som mala lepšie ráno, ale v práci bol raz taký slabučký atak asi 5 sekundový, potom som cítila tlak na hrudi, tak som to rozdýchavala a som aj dosť unavená, dobre, že je už zajtra piatok.Lekárke som sa dnes nedovolala, tak skúsim zajtra, ani mi nevyšiel čas ešte skúšať volať a teraz tam už nie je.Sama sa bojím dvihnúť si Paretin,ale keby nepomáhal, myslím, že by to už bolo horšie, nie?Nedržal by ma iba rivotril, či ano?

leilat
6. feb 2014

to pozna takmer kazda mamicka, treba trosku aj relaxovat... Pozri toto video v clanku o laktacnej psychoze, vtipne a s nadhladom...mne to pomohlo:
http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/02/ako...

maria43
6. feb 2014

@anina63 presne ako hovoris, zle s nimi, zle bez nich. AD sa nebojim, len BZD ako xanax a pod., lebo su navykove a bojim sa, ze ked by som ich brala dlho, ze budem musiet stale vyssiu a vyssiu davku.

esselte
6. feb 2014

@maria43 ja sa tiež bojím benzákov, ale keď bez nich to niekedy nejde

anina63
6. feb 2014

@soniada jaaaaj vyšetrená od hlavy až po paty 😀 a to čo mám nespôsobuje takéto stavy,Akurát čo mám je málo vit.D, anémia a autoimunny zápal štítnej žľazy.Tu mám veľmi vysoké protilátky,ale ešte si vytvára dostatok hormonov,tak že to vraj nespôsobuje takéto stavy.A tiež mám byť z toho múdra,dvaja lekári vravia,že mám brať lieky a dvaja,že nie až ked prestane vytvárať hormony 😝 Bola som dvakrát liečená aj na boreliozu a ta napadá aj nervy.Vybrala som za dva roky 12 balení antibiotik.

esselte
6. feb 2014

@anina63 A to nevedeli, čo ti je, to si ozaj mala boreliozu, mne nenašli nič a tiež som bola na všetkých vyšetreniach, keď som začala trpieť panickou poruchou, všetko bolo v normále.A už by som rada bola v pohode aj teraz, lieky beriem a stále sa to ukazuje, tie hnusné príznaky panickej poruchy, ja som myslela, že keď sa nastavím na lieky, tak už budem ok, ale bohužiaľ mýlila som sa a tento týždeň je zvlášť hnusný, ako sa máš ty?

172
6. feb 2014

Je normalne aby vam v lekarni pri vyberani liekov povedali - taka mlada a uz tak silne lieky ??! Pripadala som si fakt ako blazon..

soniada
6. feb 2014

@anina63 no bolero je svina...vyliecena som uz aj ja..ale sak topiaci sa slamky chyta, neviem co by bolo lepsie ci mat nieco fyzicke na dlho alebo toto na dlho..neviem si vybrat medzi tymito dvoma super moznostami,

uz som doma, lezim v posteli mala som v praci atak tak som odtial utiekla, ak to pojde takto dalej o chvilku ma asi vyhodia 😒
@esselte ach jo..blba zima.. akoze sneh neni ale ani slnko.. ja som letne dieta a preto mi strasne chyba.. este som myslela ci to stitna nie je.. ale asi neurol nezabera na stitnu 😀

soniada
6. feb 2014

@172 to srandujes??? 😠 😠 😠 co to malo znamenat 😠

soniada
6. feb 2014

@maria43 ono je to o tom , ze ja ked som bola mlada a brala som neurol pol roka aj viac tri krat dene, necitala som taketo fora vtedy ani ziadny internet a nevedela som ze je tento liek navykovy, tak som ho brala pekne tri krat denne a pekne aj vysadila a nic sa nestalo krasne vyliecena, avsak ked som si uz precitala ako je navykovy tak teraz sa ho bojim davat tiez 😒

anina63
6. feb 2014

@172 čítam tretíkrát a idem si oči vyočiť 🙄 to čo tam bol za blbec 😒 Nech sa teší,že nemusí také lieky 😝

soniada
6. feb 2014

@anina63 no zjavne on by nejake potreboval ked ma taketo spravanie.... 😀