Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

172
27. feb 2014

@batyda ahoj ake beries AD?

bronia13
27. feb 2014

dievcata par krat som sem uz pisala ale chcem sa vas spytat ci sa aj niektorej toto stalo: v pondelok som bola u ocnej,posledne som bola v auguste ale od vtedy sa mi zle vidi ci do dialky ci na citanie(s okuliarmi a kontaktnymi) . poslednych 20+rokov mam -2.25 dioptrie, tak reku idem este raz bo sa mi to nezda aje ked som bola nedavno.... a ona ma prezrela a ze mam -1.25 reku co?????????? ze ci sa nieco zmenilo ako zdravotne, tak jej vravim ze za poslednheho pol roka mi psychiater zmenil uz asi 3-4 tabletky na derpesiu,pridali na panick atack,ale ja ich raz berem a ked nezaberaju prestanem, potom daju dalsie, zase chvilu berem,potom prestanem.... viem viem ze sa to absolutne nema ale ked ja ani podporu od manzela v tom nemam, on je hroooozne rad ked ich neberem (vcera sa ma pytal ci ich berem tak vravim ze uz asi mesiac nie, tak vravi "ja som na teba velmi hrdy" ze ich neberem, chaptet??? a ja mu vravim na to a ty vies ako sa citim ked ich neberiem??? - NECHAPE)... takze k tym ociam, je to z liekov, co som bola rada ale povedala ze ak zacnem brat jedny a pravidelne ze sa mi to ustali tak ze sa mi to moze zase vratit naspet na -2.25 na stale????? takze doktorka sama nevie ci sa mi to vrati ci nie.... chcela som si kupit okuliare a kontaktne ale teraz vyhodit $250 za vsteko (tu je to drahe) sa mi nechce ak budem musiet za 6 mesiacov sa vracat naspet ....neviem ci som to napisala zrozumitelne ale dufam.... skratka kvoli tabletkam na depresiu sa mi zlepsil zrak (bo som ich brala hala bala) a moze sa zase zhorsit (ked ich budem brat pravidelne).... ak ste sa niektora s tymto stretli dajte mi vediet prosim... diky

talulah27
27. feb 2014

ahojte baby tak som včera mala mať sedenie u psychologičky ale musela ma preobjednať na iný termín tak sa ani nemám čím pochváliť. ale v podnelok som teda cítila takú nejakúú vnúytornú nervozitu a potom ma ešte jeden zákazník vytočil v práci a to sa mne teda moc často nestáva no a potom do večera už len tlak na hrudi čo som to preýchavala. utorok som aj ja mala závrate a bolela ma šialene hlava ledva som žila tak sme to mali asi viaceré. inak anka keď si písala že si mala problémy so štítnu žlazou a ešte si a v prechode a rok po užívaní AD stále ten konečný efekt neni taký aký by mal byť tak podľa mňa by ti pomohlo keby ti upravili hormony. ono tá nerovnováha hormonov nám ženám teda dokáže porobiť riadu šarapatu.možno by si nakoniec tie AD ani nepotrebovala. skús sa poradiť s gynekologom aspoň za pokus to stojí. inak ak to porovnávam s vašimi príspevkami tiež vám je viacerím v práci lepšie ako doma. nemáme v tej robote čas tolko sa sledovať a hlavne sa tomu úplne poddávať keď nám je zle. lebo ked mi je doma blbo tak len sedím a vravím si ako mi je blbo a nič sa mi nechce 😖 posledný môj atak som zvládla tak že som si povedala tak dnes je teda turbo pekný deň na to aby som sa zbláznila a keď mi náhodou prepne proste príde sanitka odvezú ma niekam kde ba budú dávať do poriadku ale dovtedy si ja budem užívať krásne slniečko a basta a prešlo to 😀 😀 😀

soniada
27. feb 2014

@172
@batyda
@esselte
@andy231
@anina63 zienky okrem toho tlaku na hrudy niekedy nebolieva vas aj srdce? mna cely den akoby picha ale tak tupo...uz si domyslam diagnozy lebo to dlho trva ☹

esselte
27. feb 2014

ja so tu až teraz, lebo som nedávno prišla, kolegyňa oslavovala narodky, ja už dnes celkom dobre, až na to, že ma začal bolieť zablombovaný zub, s ktorým som bola pred týždňom u zubára, začal ma bolieť až dnes, nechápem, na mna sa všetko lepí

andy231
27. feb 2014

@soniada ahoj také pichanie som mávala aj ja pri srdci to je tá panická porucha ak si bola na vyšetrení na srdce a máš všetko v poriadku tak to je len zo psychiky neboj sa.

soniada
27. feb 2014

@andy231 nebola..

andy231
27. feb 2014

@soniada jáj lebo ja mám tiež panickú depresívnu poruchu a ja som bola predtým všade lebo som nevedela čo mi je ale väčšia pravdepodobnosť je že to je zo psychiky to som ja mala často také nepríjemné pichanie.Ty teraz nasádzaš nové AD čo som čítala nie?? alventu?? možno to je z toho

soniada
27. feb 2014

@andy231 ja uz neviem co je z coho ☹

andy231
27. feb 2014

@soniada a to máš teraz prvý raz to pichanie?? a je ti lepšie ako dlho berieš alventu vieš čo ja beriem sertralin eštel lexaurin a vysádzam coaxil AD už sa trápim pomaly rok 😝

savanna
27. feb 2014

@soniada aj mna pichava niekedy pri srdci, ale to ked citim extremny stres, inak ani nie ... a niekedy aj zastavene vetry to mozu sposobovat, vtedy boli pod rebrami aj pri srdci 😀 o tom viem svoje lebo mam odmalicka problemy s travenim.
@esselte zuby niekedy takto pobolievaju po vrtani, to sa coskoro upokoji urcite 😉

savanna
27. feb 2014

@lucinka0921 @hroska
ahojte kocky, viem ze sa malo ozyvam, akosi nemam ani poriadne cas a energiu na pisanie, hadam sa polepsim 🙂 Mam poslednou dobou take nervy v praci, ze som fakt rada, ze beriem AD 😝 😝 😝

Dnes ma tak vytocila kolegyna, minuly tyzden zase sefka, ja neviem, ci su uz v dnesnej dobe naozaj vsade take strasne vztahy, ze ludia su k sebe ako psy ... no u nas je to hrozne, minuly rok sa jedna kolegyna psychicky zrutila, bola dlho pn a nakoniec sa jej nejako podarilo preradit na ine oddelenie, a odvtedy ju vidim iba vysmiatu a spokojnu, a to som ju v zivote predtym nevidela s usmevom. no nie je to take lahke v dnesnej dobe odist niekde inde, ked je clovek rad, ze vobec nejaku pracu ma.

Ale pozitivom je, ze AD uz urcite zaberaju, lebo tu sedim za PC a citim taky pokoj 😀 😀 😀 To keby som nebola na AD tak sa asi idem zrutit aj ja 😀
A beriem tu alventu zase ako som pisala, a na noc na spanie nejaky chlorprothixen. nemate s nim niekto skusenosti?aj ked pochybujem, lebo je to stary liek ... inak sa mi zda, ze zabera dobre, aj ho velmi dobre tolerujem, ale normalne sa mi naplnili prsia, aj sa mi zda, ze su take citlivejsie, nie je to moc prijemne.
neviem, ci to casom prejde alebo nie.

lucinka0921
27. feb 2014

@savanna jej,ahoj,som rada,ze pises.Ako dlho beries alventu a ako ju znasas?Ako sa citis po nej?Mozno si to uz pisala,neviem,ja uz mam chaos kto co pise 😀 Ja som na tom rovnako,ale uz v utorok idem k dr.,tak som zvedava,ze co na mi da....No,vela robi praca,kolektiv v praci,ako pises o tej kolegyni,ale presne v ndesnej dobe je clovek rad,ze vobec nejaku pracu ma...Aj ked zdravie je vzdy na prvom mieste 😉 Neskusas hladat pracu a ked nieco najdes,tak potom odides z tejto,ci?A ozvi sa castejsie 🙂

lucinka0921
27. feb 2014

@soniada inac,mna tak vcera tusim pichalo pri srdci,ci ako to nazvat,ale to jak pichlo,tak to jak keby ma nieco prebodlo,ale mala som to chvilu a hlavne ked som sa nadychnut sla.No chvilu asi 15 minut,potom to samo preslo

anina63
27. feb 2014

@talulah27 Ahoj,to s tou prácou máš pravdu,lebo doma má napadá všetko možné a tam nemám čas myslieť na svoje debiliny.Ráno mi bolo veeeeeeľmi zle,bála som sa sama seba 😝 Vieš,ja to mám také komplikovanejšie.Dvaja dr.odporúčajú lieky na šť.žľazu,dvaja nie.A ja mám byť z toho múdra. A gynekolog? to sa ani nevyjadrujem.S tou sanitkou si ma pobavila 😀

172
27. feb 2014

@soniada ahoj ano mavam aj ja pichanie pri srdci vraj to moze byt aj zo stresu..neboj nic vazne to neni..

anina63
27. feb 2014

@batyda ahoj,tak ja na ten den D čakám rok,ale nejako sa mu nechce ku mne dotrepať 😝 Ked ti sadnú lieky,tak sa dočkáš skoro a to ti prajem,nech je dobre 🙂

anina63
27. feb 2014

Kočky,neviem či ste si zapli niektorá ten link o depresiach. Normálne mi z toho prišlo zle o čom tam hovoril ten pán.Ako pôsobia AD a že to je len biznis pre farm,firmy.Bolo mi zle ale po tom ešte horšie.Musela som to stopnúť.To fakt človek musí dopadnúť ako troska po tých liekoch?Neviem si ani predstaviť čo by bolo,keby som ich nezačala brať.Ved nechýba niekedy veľa a človek by si dokázal siahnúť aj na život.

savanna
27. feb 2014

@lucinka0921 alventa myslim fajn zabera, aj ked to este asi potrva chvilu, kym budem na tom naozaj dobre.
upokojila som sa, uz sa dokazem aj celkom sustredit - lebo predtym som uz nebola poriadne ani schopna precitat si kratky clanok, tak to sa zlepsilo. no napr. s chodenim do obchodu mam stale problemy, mam strach a toci sa mi hlava, mam tlak na hrudi ... asi musim este pockat. ja nemavam take stavy ako ataky, ze by som mala pocit, ze umriem, to nie, ja sa o seba nejako nebojim 😅 , skor mam taky neurcity strach v tom obchode a tazko sa mi dycha, a tiez mi vadi, ked je tam vela ludi nakope, mam celkom fobiu z ludi a prejde to vacsinou az ked vyjdem von.

a tiez uz nevstavam kazde rano s pocitom, ze nevladzem prezit cely den, proste uz tak nejako automaticky vstanem a fungujem. aj ked mozno nie s nejakou radostou ale aspon nemam pocit, ze nezvladam nic. tak to je velmi fajn. ja mam teda okrem tej uzkostnej aj taku depresivnu cast choroby. a mavam pritom pocit az takej fyzickej slabosti, napr. idem na prechadzku, ale musim sa k tomu vyslovene donutit, a cely cas mam pocit, akoby sa vsetko okolo mna odohravalo spomalene, som ako bez ducha, musim sa nutit, aby som isla dalej, a po prechadzke som sa nakoniec nikdy necitila o nic lepsie ako predtym a toto uz sa zlepsilo velmi. neviem si vobec predstavit, ako inak by sa to dalo upravit ako liekmi 😝 😝

tiez ma trochu trapi ta zapcha, tu si myslim aj ty spominala? mala som uz zopar krat teraz poslednou dobou naozaj dost velky problem so stolicou, bola som uz tak zapchata, ze som to skoro ani nedostala von, az sa mi nohy triasli ... ale teraz sa napchavam ovsenymi vlockami, jablkami, davam si polievky, tak sa to trochu zlepsilo a dufam, ze uz to tak aj zostane 🙂

no a ta praca ... och, dnes som cely den vytocena z tej kolegyne, bodaj by som bola taka, ze dokazem vsetko hodit za hlavu. ale nie to ja som taka povaha, ze ma to skrie, dusim to v sebe a viem sa hnevat donekonecna. no a min. tyzden ked mi sefka vynadala to som hodinu sedela za pocitacom v kancelarii a revala 😝 😝 😢, a nevedela som ani prestat, mna ked raz chyti taky rev tak koniec, neviem to ani zastavit, tak som musela vylovit z kabelky nejaky lexaurin co som tam mala a musela som si ho supnut, az potom som bola schopna sa ukludnit trochu a prestat plakat. v dnesnej dobe je to fakt strasne tazke fungovat s takou precitlivelou povahou ako mam ja, a nic sa s tym neda spravit, vzdy budem taka ☹ a to este navyse som v praci nutena aj vystupovat pred ludmi, takze to je pre mna tiez dost tazka skuska, ale zase v niecom aj dobra skusenost, na to, ze mam socialnu fobiu a dokazem to prekonat tak som na seba aj celkom pysna, ze to celkom fajn zvladam 😉 lebo to si normalni ludia ani nevedia predstavit co nas taketo veci stoja. och som sa nejako rozpisala, uz koncim, vidno, ze som tu dlho nebola tak mam vela toho na mysli 😀

talulah27
28. feb 2014

@anina63 no u mňa 2 lekári odporúčali AD a 2 nie a j som sa rozhodla zatiaľ to skúsiť bez liekov no uvidíme aj tak by som to skúsila s tou štítnou žlazov ešte dačo poriešiť. vieš mne najskôr diagnostikovali tetániu a potom ešte aj pp a pred časom keď som bola na tom dosť zle tak som vela vela gúglila a tiež som uvažovala či nemôžem mať niečo so štítnou lebo pri poruchách štítnej bývajú takéto naše stavy a tiež sa štítna žlaza lieči v niektorých prípadochh AD. no ale zatial si hovorím že u mňa je to len v mojej hlave už ma nebavia rôzne vyšetrenia. ale ty si mala so štítnu prblémy tak to je iné pokiaľ ti má byť lepšie stojí to zato skúsiť keď aj hormóny. tiež sa občas bojím sama seba sú to hrozné halušky občas. mal som také obdobie že som sa bála nožov no proste sa ni dokonca aj v noci stalo že som sa zobudila a bála som sa ísť na wc lebo musím prejsť cez kuchynu a tam sú nože no hrôza. potom ssom to povedala psychologičke a ona že aj to je normálne pri tejto diagnoze a že pokiaľ tie nože nebudem skovávať a budem ich normálne používať že to prejde a prešlo. že mala pacientku ktorá sa bála ísť n balkon lebo že čo ked skočí a proste je vela ludí čo pri tejto diagnoze majú najrôznejšie myšlinky ale mne pomáha aj to keed to niekomu poviem čo za blbosť mi zasa preletela hlavou. a teraz tu mám vás a teda mi saa tu najlepšie chápeme a vieme ako nám je ked je zle 🙂
@sonida aj mňa zvykne pichať pri srdci hlavne ked mám vačší stres.

soniada
28. feb 2014

@172 dakujem:( ja ale nemam stres:(
@anina63 neboj keby mal riadnu depku ako by tie lieky do seba pchal 😀
@talulah27 dakujem ale nemam stres som uplne v pohodke;(
@savanna beries alventu? ako dlho trvalo kym ti zabrala? mala si aj nu?

soniada
28. feb 2014
esselte
28. feb 2014

@savanna Ale mna už bolí tak, že sa ho dotknem jazykom a bolí a to je už viackrát vrtaný, pri vrtaní sa z neho zubárka polovica zlomila a sama povedala, že z neho asi bude potrebné vybrať nerv, keď mi bude chcieťnaňho urobiť korunku a on ma práve nebolal po vrtaní týždeň vôbec, začal ma boliť až po týždni, dnes idem na test z angliny a potom zájdem aj k zubárke , no uvidíme

esselte
28. feb 2014

Ahoj baby, takže držte prsty, dnes mám tú anglinu, tej sa dnes ani nejako nebojím, viac sa bojím zubárky, ten zub bolí čoraz viac, už stačí, že sa ho dotknem jazykom, proste niečo strašné, chcem ísť k zubárke hne´d po angline, dúfam, že ma vezme a asi ten zub pôjde von, ona sama to tiež povedala, že je tam hlboký kaz a asi bude musieť vytiahnuť nerv a dať korunku, pretože pri vrtaní sa mi zlomil, ale ja ho dám asi von, je to zadný zub a budem mať pokoj, takže krásny deň a samozrejme sa to prejavuje aj na mojej psychike, proste,keď sa darí, tak sa darí, už mi je až do plaču, takže končím, potom poobede napíšem

maria43
28. feb 2014

@soniada ahoj, toto sa aj mne stava. naposledy vcera. taka tupa bodava bolest pri srdci, som sa to snazila predychat, je to velmi neprijemne, tiez sa vzdy vyplasim, vtedy si poviem, ze je to snad z chrbtice 🙂

mary1995
28. feb 2014

@esselte Držím Ti palce 😝 😝 😝

anina63
28. feb 2014

Ahojte kočky,som rada,že ste popísali,tie vaše stavy a pocity,lebo ja si myslím,že mi šibe a ked čítam príspevky v každom nájdem niečo čo sa týka aj mna 😝 a že je to "normálne" pri našich stavoch.

anina63
28. feb 2014

@soniada ahoj a preto nás bolí celý človek-podľa obr. 🙂

lucinka0921
28. feb 2014

@savanna joj moja,pekny roman 😀 ja tiez nemam v obchode strach,ze zomriem alebo,ze sa mi nieco stane,to je skor neopodstatneny strach.A ani v tej chvili ked mam atak,ja nepocitujem nejak strach,len tie pocity co mam,su proste hnusne a toho sa zlaknem.Ja som az neskor prisla na to,respektive mi to psychiater povedal,ze je to strach a potom sme patrali preco,no neopodstatneny,ale aj ze sa mi nieco stane.Nikdy by som nepovedala,ze takto sa moze prejavovat....Mne sa tiez vzdy polepsi,ked vyjdem z obchodu na vzduch a tiez nemam rada priestory kde je vela ludi....Mne sa to uz krati a v utorok idem,konecne,snad mi da dobre AD,ze mi pomoze.Je jedna z najlepsich u nas,a asi aj nieco na tom bude,ked som musela cakat mesiac a pol....

anna1950
28. feb 2014

@soniada Srdce nebolí.To Ti moze vystrelovat aj chrbtica..Aj ja som mala take pichanie a kardiologicka a aj internista mi povedali ze srdce nebolí.V strede hrudnej chrbtici je nervove centrum tak že to možu byt aj nervy.