Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucijeje
8. jan 2014

@nikita25 .... a ten neurol ti pomohl a zklidnilo se to? já před 10 lety běhala po různých neurologických vyšetřením s tím, že mi brní a slábnou (podlamují se) nohy, no všechno bylo ok, takže psychika .... ta fakt dělá divy (nejdřív ale je nutné vyloučit nějakou fyziologickou nemoc) ... jinak volně prodejný zkus třeba novopasit, když mám menší problém s psycho, pomáhá mi 🙂

maria43
9. jan 2014

@anina63ahoj, a prečo si nevyskúšala to trittico? Ak ho máš ešte, tak si ho daj a uvidis, tam je účinok hneď, nie ako pri ostatných AD.

anina63
9. jan 2014

@maria43 ako dlho si brala magrinal,kolko berieš trittica a si s nim rano v pohode? Nepotrebuješ cez den benz.udržiava ta len trittico?ahoj

anina63
9. jan 2014

@savanna ahoj savanna Ty ešte berieš nejaké AD,ako dlho si sa liečila?

stella33
9. jan 2014

@lucijeje mala som to podobne. pomohlo mi velmi aj doplnenie magnezia.

anina63
9. jan 2014

@hroska ahoj práve surfujem po nete a čítam,že Elicea sa zvyčajne užíva večer,nerobím chybu ked ju beriem ráno,tak mi to síce bolo predpísané.Vidíš,zase som objavila niečo čo mi začne vrtať v hlave 🙂 Nemám skúsiť ju brať večer? Možno by boli rána lepšie kvôli tým myšlienkám.Aj ked sa nechcem rúhať nie je to také hrozné ako na začiatku,ale ani také,aby som bez problémov niekam išla bez rozmýšľania či to zvládnem a pod.Vdaka

hroska
9. jan 2014

@anina63 no pokial ja viem, tak escitalopram ( Elicea) je neutralne AD, teda nemalo by ani stimulovat, ani tlmit. AD, s vynimkou sedativnych, sa uzivaju vacsinou rano, ale su typy ludi, ktorym to vyhovuje skor na vecer. takze musis to jedine vyskusat, co ti lepsie vyhovuje, ak to nezistis. 😉

maria43
9. jan 2014

@anina63 ahoj, zo zaciatku som brala xanax cez den, ale teraz uz nie, len sem-tam, ked mi je fakt zle, tak si dam 0,25 mg, inak len trittico vecer a staci mi 1/3 tbl. magrilan som uzivala 3 mesiace, ale nerobil mi nic, prave naopak, nemala som vobec chut na sex - chudak manzel 🙂 pri tritticu je vsetko v pohode.

anina63
9. jan 2014

keby to tak fungovalo.....waaaaw Moje žena onemocněla. Byla neustále nervózní kvůli práci, problémům v osobním životě, kvůli svým chybám a prohrám, kvůli starostem s dětmi. Zhubla tak, že ve svých 35 letech nevážila ani 50 kilo. Vypadala jako kostra a neustále plakala. Už to nebyla ta šťastná žena, kterou jsem si vzal. Trpěla bolestmi hlavy, tlakem na prsou a neustále ji trápily skříplé zádové nervy. Nemohla spát, usínala až k ránu a přes den se rychle unavila. Náš vztah byl na bodu mrazu. Její krása uvadala, měla pytle pod očima, sklopenou hlavu a přestala o sebe pečovat. Nechtěla už točit filmy a odmítala každou roli. Ztratil jsem naději a myslel jsem si, že se brzy rozvedeme… Ale pak jsem se rozhodl s tím něco dělat. Získal jsem nejkrásnější ženu na světě, ideál milionů mužů a žen, a byl jsem to já, kdo měl to privilegium vedle ní usínat a objímat ji. A tak jsem ji začal zahrnovat květinami, polibky a komplimenty. Překvapoval jsem ji každou minutu a děkoval za každou společnou chvíli. Dával jsem jí spoustu dárků a žil jenom pro ni. Na veřejnosti jsem mluvil jen o ní. Vychvaloval jsem ji v její přítomnosti i před našimi společnými přáteli. Stala se centrem všeho dění. Nebudete tomu věřit, ale má žena rozkvetla. Byla ještě úžasnější. Přibrala na váze, přestala být nervózní a miluje mě teď mnohem víc než kdy předtím. Neměl jsem ani ponětí, že může tak moc milovat. A pak jsem si uvědomil jednu věc: „ŽENA JE ODRAZEM SVÉHO MUŽE. POKUD JI MILUJETE K ZBLÁZNĚNÍ, VRÁTÍ VÁM TO!“ Brad Pitt Secret of Love

dusaa
9. jan 2014

@esselte

Včera som bola na kontrole. Vysadila mi ten Citalec a dostala som paroxetin (Arketis) ,mám užívat 10mg týžden,potom sa uvidí.
Vravela,že ten citalopram (Citalec) mi nesadol,a zrejme mi ešte viac vyostril tie čudné pocity a myšlienky.
Tak uvidíme,čo nové lieky....Dufam že bude lepšie

andynika
9. jan 2014

@filipko ahoj prezila som nieco podobne minuli rok asi v maji to zacalo bol to najhorsi rok v mojom zivote zacalo to bolestami zaludka,podbruska potom sa pripojili postupne navali tepla,zimnica,triaska ,teplota,raz som sa tak rozklepala ze som myslela ze skolabujem !!!!ono mna to brucho zozaciatku naozaj bolievalo ale casom som ai vytvorila psichycku zavyslost a strach s toho co pride co somnou bude ,uz potom len ked ma trochu nahodou pichlo v boku tak som sa cela vystresovala a bolo to naval tepla,triaska tocenie hlavy no horor posledne 4 mesiace sa mi to opakovalo kazdych 5-6dni myslela som ze skolabujem raz som aj sanitku volala potom pocas tychto 4 mesiacom som bola asi 9 x na pohotovosti stym istym problemom zacala som to riesit bola som u gynekologa,na rengene zaludka,sone,krvne testy,gastroentologicke,na vyseyreni hlavy a nikde mi nic nenasli to ma este viac ubijalo zacala som normalne uvazovat na tom ze ci to nemoze byt naozaj psychika.aj ma tam poslali s pohotovosti ze nech sa objednam objednala som sa no ked som videla psychiatra pomyslela som si ze on to potrebuje asi viac nez ja pokecali sme a pretpisal mi dake lieky na ukludnenie!!tym ze ja lieky nepreferujem a ani ziadne neberiem som si ani jednu nedala no povedala som si po navsteve u psychiatra ze staci som mlade pekne dievca mam krasne manzelstvo nadhwrneho 3 roc synceka a skvelu rodinu....aj ked je psychika cloveka niekedy silnejsia a neda sa ovplivnit ale pokial clovek najde samu seba a veri si a chce plnohodnotne Zit tak vyhra akykolvek boj!!!!.....1krok ako zacat.Najst si zozaciatku hodinku len preseba stym ze si pustis uvolnujucu hudbu nieco ako joga ale nikdy som na joge nebola zaklady som kukla na nete dolezite je si lahnut a maximalne sa uvolnit nemysliet na nic zo zaciatku to nejde lebo mysel mysli za nas ale to nevadi treba sa suatredit na svoje dychanie a pocuvat len to ako dychas....2krok.Kazde rano pit bilinkovy caj a pocas dna vela tekutin...3krok nikdy vzivote som necitala knihy no raz ma jedna zaujala od Kurt Tepperwein Lieciva sila intuicie dobra a zaujmava kniha ktora mi pomohla mysliet inak no ale aj potomto vsetkom sa mi stav este 1x vratil ono to clovek nezmeni za jeden den ale 3 mesiace uplne stacia....4krok a ten ma uuuuuplne zachranil a dakujem zene ktora napisala tu knihu The Sicrit (tajomstvo)ta kniha ma zachranila a uz 8 mesiacou som uplne ztastny,zdravy clovek a konecne mozem zase plnohodnotne Zit lebo ludska mysel je najdolezitejsia pre normalny Zivot Skus si kupit tu knizku The Sicrit ale si kukni s yootubu tam to je zakonponovane do filmu a verim ze ti to doda silu do Zivota len najdolezitejsie je aby si bola v klude a vyrovnala sa sama zo sebou ak by si daco potrebovala poradit kludne napis do spravy a A PREC ZO VSETKYMI PSYCHIATRAMI A ICH DEBILNIMI LIEKMI NA HLAVU KTORE TU HLAVU LEN OBLBUJU!!!!!

andynika
9. jan 2014

@dusaa oni ked im nabuduce povies ze ti nepomohli tak ti daju nove a takto to pojde dalej a dalej a nakoniec sa zblaznis s tych liekou ktore ti robia este vacsi mis mas v hlave ja osobne by som sa bala si dat co i len 1 tabletku od psychiatra !!!!!!a to som si presla peklom

andynika
9. jan 2014

@anina63 nadherne napisane a prave taketo veci dokazu pomoct a nie lieky na psychiku

bety222
9. jan 2014

@andynika ahoj ja som si prešla tym všetkym ako aj ostatne ktore tu pišeme,všetky možne vyšetrenia od ct mozgu ,magnetycka rezonancia,a čoooo,všetko bolo ok,musiš byť asi velmi silna vnutorne ked si to dokazala bez liekov,ano by sa to dalo ,len keby sme nemali ten pocit ,že už každu chvilu zošalieš,a sedime a čakame či hej alebo nie, ale ćhvala bohu,,že nie,je to len pocit,a naučiť sa s tym pocitom žit,že to nič nieje,len naše vnutro nas chce trochu vystrašit,

lenka00
9. jan 2014

@andynika preju Ti moc, ze jsi to zvladla bez leku, ale nemam rada ty reci, o lecich, kdyz jsi nikdy zadny do pusy nevzala, ale urcite vis, ze se z nich zblaznime...prijde mi to stejne jako by si sla na forum napr. epilepsie a psala jsi jak jejich leky jsou priserne, sezerou jim jatra a znici imunitu, ale pritom o tom moc nevis...prosla sis nervama, ale pokud mas depresi, tak vsechny pozitivni reci nefunguji, protoze vidis jen cernou clonu, ale je to urcite uplne zbytecne popisovat

esselte
9. jan 2014

@dusaa No vidíš, takže berieš tiež paroxetin ako ja, ale môj sa volá Paretin, ja beriem 20 mg a zdá sa, že zaberá, ale beriem k nemu aj rivotril a na noc xanax, potom by som xanax mala vysadiť a postupne aj rivotril, ak bude dobre.Paroxetin je vraj na panickú poruchu najlepší, tak sa držme a uvidíme.Máš aj niečo na začiatok k AD?

esselte
9. jan 2014

@lenka00 Súhlasím s tebou, ak niekto neverí liekom, nech si je na tom, aj ja by som chcela byť bez liekov a bola som sklamaná, že musím na nich fungovať, ale ináč sa to nedá, aspoň zatiaľ, ja radšej s liekmi, ako bez nich a psychiatri vôbec nie sú blbí, ani lieky.Niekedy také lieky neboli a ľudia končili na dne, úplne zhlúpli, veď to bolo aj vo filmoch, ako napr. ak si pamätáš na film Babička od Boženy Nemcovej a tú ženu, čo jej zomrelo dieťa a utekala stále do lesa, myslím, že sa volala Viktorka.Takto by sme skončili, keby nebolo liekov a to nehovoriac o samovraždách, všetko je to o psychike a hlavne neliečenej psychike.Buďme radi, že nám tie lieky pomôžu.To je iba môj názor a nemusí ho každý zdieľať, iný názor má práve andynika.ja ju neodcudzujem a som rada, že jej to ide bez liekov, ale keď sa nedá , tak sa nedá a ja nechcem skončiť v izbe s kľučkou zvonku.

andynika
9. jan 2014

@bety222 presne otom som pisala ze clovek musi verit a byt silny ja som tiez myslela ze kazdu chvilu sa zblaznim treba uplne zmenit myslenie ale na to treba mat harmonicku rodinu pokial je manzel blbec a robi zene peklo zo Zivota sanozrejme to sa neda neviem ja by som ajtak vzdy hladala cestu inu ako lieky na psichyku ver ci never ale tie ju oslabuju a oblbuju najviac .....ja som bola na pokraji zrutenia nebavil ma uz ani zivot vsetkeho som sa bala co pride co mi zas bude no masaker ale zasadnee treba stopnut a rozkazat myslienkam proste stop a uz nikdy sa nevraciat ku zlym veciam je dolezite smiat sa na vaetko aj ked ti pride faktura za telefon 700e tak sa trevba zasmiat na tom lebo trapenim to nezmenis iba mysel zatazujes a nemoze mysliet pozityvne a este jedna vec praveze si nemyslim ze som silny clovek som velmi velky stresmen a neviem riesit vazne situacie ale v tomto hej mysel si vziat nenecham nenarodila som sa nato aby moju mysel ovplivnoval okolity svet ale na to aby som bola ja panom svojich myslienok ono je velmi tazke uverit ze kazdy dokaze svoju mysel ovladat ale ak v to raz uveris a pochopis ze zivot sa toci len na zaklade myslenia a vesmir je jeden velky magnet ktory pritahuje kazdu tvoju myslienku a vracia ti ju spet ci uz je dobra alebo zla kazdu sekundu vysielame myslienky mna zachranilo pred zrutenim to ze som pochopila to co pochopili vedci a umelci este mnoho mnoho rokov dalwko pred nami vseci slavny umelci bettowen ,...........ainstain ze ak uveris a pochopis a zacnes ovladat svoje myslienky tak Zivot sa ti zmeni na taky akym ho bedes chciet mat len treba uverit a pochopit mna tak mrzi ze vela ludi nevie a nepozna toto tajomstvo Zivota lebo snim prekonas nemozne

andynika
9. jan 2014

@lenka00 prepac ale mylis sa trochu aj astma sa da liecit inak ako liekmi nikdy som ziadne lieky do pusi nedala a zijem prezila som zapaly,chripky,opuchy,bolesti brucha,alergie.....a kopu ine co i len bez jednej tabletky a ver ci never mysel je zdrojom vsetkeho

andynika
9. jan 2014

@esselte no to je prave to co hovorim ze ludia si to sami privodzuju svojim negativnym myslenim ......Mysel je zaklad Zivota bez nej sa neda Zit nechcela som nikomu mojim prispevkom ublizit ani ho urazit a ani hadat sa nechcem .....praveze som chcela pomoct ze sa do da aj inak ale niekto neveri a nikdy ani neuveri a ani nepochopi ocom je Zivot skus si pozriet s yootubu dokument the sickrit a kto pochopi tak bude v zivote uspesny ale prave to ma mrzi ze vela ludi nechce a nevie pochopit

anina63
9. jan 2014

@bety222 pekne si to napísala,pravdivo 🙂 🙂 🙂

anina63
9. jan 2014

@andynika nemyslím si,že som slaboch,prežila som si toho toľko, že by toho bolo aj na kona veľa....to si nesťažujem,dakujem Bohu aj za ťažké chvíle v živote.A ked príšli tie stavy,mohla som myslieť pozitívne a pozitívne no žiadne zmeny nenastali.......Ja sa tiež veľmi bojím liekov,ale bez nich by to sotva prešlo.Obdivujem ľudí,ktorí zvádnu takéto stavy bez liekov.

esselte
9. jan 2014

@andynika Ja som teba tiež nechcela uraziť, ja viem, že je to všetko v hlave, ale keď sa ti krúti svet, je ti na odpadnutie, v noci sa zobudíš na to, že nemôžeš dýchať, nechutí ti jesť, je ti na vracanie, rozbúši sa ti srdce, ako keby išlo vyletieť z hrude a sama pomaly ani nedokážeš vstať z postele, celá sa trasieš, ja som to proste bez liekov nezvládala, nedokázala som ani sama ísť k lekárke, bolo to hrozné.Ja by som tiež bola najradšej bez liekov, ale zatiaľ sa to nedá, pracujem ako učiteľka a potrebujem fungovať naplno a dokonca ani pri liekoch to niekedy nejde, takže každý sme iní, prepáč, ak som ťa urazila, ale to je môj názor

bety222
9. jan 2014

@andynika ja vela čitam o ezoterike,pozytivne myslenie,maš pravdu čo tu pišeš,ja som bola 2 roky bez liekov,a teraz začinam zasa brať,maš pravdu v tom ,že ked maš doma pohodu a manžela ktora ti v tom pomože tak ano,ale ked ti povie že daj si ešte jednu aby ti to zabralo,tak možeš robiť neviem čo ,a sa z toho nedostaneš,ked ti dava za vinu všetko čo sa stalo,že len ty si ta zla,no ako ti pomože pozytivne myslenie,ja ked čitam tie knihy tak v tom momente ti potvrdim,že je mi super ,ked sa do toho vžiješ ,je to pravda ,ale potom ked si v realite,tak som tak kde som bola,je to všetko v našich hlavach,a mať doma pohodu a žiadne vyčitky prečo je to tak a nie tak,treba žit v pritomnosti a vždy sa vratit do pritomnosti,aj ked si z myšlienkami niekde inde ,vždy tu pritomnosť si pripominať,to všetko je v tych knihach,,,je tam napisane že si mame dať teraz v tom monente otazku,,,maš teraz niejaky problem,,,no maš teraz, nemaš,možeš ho mať o 5min ,tak ho rieš potom a nie teraz,alebo že načo sa trapiť,nad tym ,že čo ked nam nevyjde niečo ,alebo čo ked nestihnem niečo,už dnes sa trapime,že čo zajtra ako stihneme všetko,a čo aj tak to stihneme aj tak lebo si to vieme vždy zorganizovať tak aby sme urobili to čo mame,,,,ale nieeee my sa budeme trapiť už dnes aspon ja ,a vela ja nas tu takych,

dusaa
9. jan 2014

@esselte
Nechala mi aj tek Oxazepam,podla potreby.

esselte
9. jan 2014

@dusaa Takže prvú pomoc máš a uvidíš toto zaberie

simka1111
10. jan 2014

@lenka00 lenka, pozitivne je u teba to , ze sa ti to uz pekne strieda, dobre dni a zle dni , to je zaklad... Ja to mam tiez takto , i ked teraz od utorka sa to trosku pokazilo, lebo som neurobila skusku z biofyzyky.. z jednej casti som mala A a z druhej mi chybal bod, tak to na mna cele dolahlo a aj uzkost prisla, bojim sa , ze to nespravim ani v pondelok , a celkovo som omnoho depresivnejsia... ale zasa predtym mi uz bolo celkom dobre, bola som aktivna , nakupovala som , s chutou sa ucila, proste celkom pohodka a teraz tak .. ale ta moja nalada je vysledkom mojej terajsej situacie.....a aj v noci som mala take nervy , susedia pod nami robili zurku, tak taky hluk bol ma normalne zobudil, som musela ist spat na gauc do obyvacky ... :P a rano som si dala 1 Lexaurin, lebo normalne som mala z biofyzy dost velku uzkost , tak radsej nic nechcem riskovat.. ale tak fajne ma to skludnilo , ale teraz zas zacinam stresovat .... ty este beries nejake benzace?
😉

lenka00
10. jan 2014

@simka1111 ahojky, neboj, vis, vyska je dost stresujici obdobi, ja vim, jak jsem se ucila mesic a pul na zkousku z organicke chemie a o pul bodu jsem neprosla pisemnou casti, jsem bulela jak mala holka a pak jsem se ucila dalsi 2 mesice, si neumis predstavit jake jsem mela nervy, byl to predmet na kterem vyhozovali ze skoly..nakonec to dobre dopadlo...jen chci napsat, ze tve pocity jsou normalni, jenze my uz mame strasny strach ze strachu a depky, protoze vime, jak strasne to je, uvidis, ze brzy zase bude dobre 😉 ja se citim lepe, ale porad to neni jeste ono, porad to premysleni, uzkost, ale jsem schopna normalne fungovat, coz pred tim sice slo, ale se silenym vypetim...benzace neuzivam pravidelne, jen sem tam, ale dnes jsem premyslela, ze udelam zkousku a zkusim si dat tyden v kuse a uvidim jak se budu citit...3.2. jdu k nove psychiatricce, protoze jsem se prestehovala, tak jsem zvedava jak mi sedne a jaka bude 😉 uz bych si moooc prala na to vsechno zapomenout a jit dale, ale porad je ve me ten strach, ze se to vrati, ze to jeste neni oki atd 😝

esselte
10. jan 2014

Dík, baby, že sa vám páčil môj príspevok o Viktorke z Babičky, celý ten film zbožňujem a dosť vystihuje povahy ľudí, keby nebolo liekov, kde by sme boli?