Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

martina1975
18. máj 2009

Ahoj depka, vytaj medzi nami. Neboj ani ja som nechápala, čo sa so mnou stalo. Jednoducho nahromadený stres, a tvoje telo povedalo dosť. Ešte berieš krátko AD, nato aby ti zabrali. Ja som ich postupne vysádzala a tiež teraz na jar ma to zasa chytilo. Ráno len bezvládnosť, nechuť vstať z postele a ísť do práce ani nehovoriac. Tiež som musela nabehnúť na pravidelné užívanie. Ja beriem Citalopram actavis pol tablety denne. Predtým obdeň. Beriem to už 2,5 týždňa, a ešte mi je všelijak. Jeden den bolí hlava, druhý svalstvo. Nepredpísala Ti Tvoja lekárka aj Neurol? Ten trocha pomáha, tieto začiatky liečby prekonávať. Neboj vydrž, bude dobre. Len musíš byť trpezlivá. Len píš, ak to potrebuješ, rada ťa povzbudím. Lebo viem, čo to je zažívať takého stavy. A vieme to všetky, čo sem chodíme. Maj sa krásne a vydržžžžž!!!!!! 😉

kubaka
18. máj 2009

depka - zdravím tě - je to pravda jak holky píšou - zabere to tak za tři neděle - a jedno ráno se probudíš a bude ti nějak příjemně v posteli a najednou pocítíš takový motýlí závan dobré pohody - jen tak, bez důvodu. Pamatuju si tenhle první letmý pocit po tom několikaměsíčním pekle a nočních můr. Jako když přelétne nad postelí motýl a nasype trochu krásy. 😵 a pak to bude čím dál častěji, nejen po probuzení a pak se rozhlédneš kolem sebe a bude ti připadat všechno krásné a příjemné, protože tobě bude příjemně. Přestože všechno okolo bude stejné jako před tím. Jen to "něco" v tobě se změní... 😵 😵 😵
Ono to nejde odhadnout ani moc předvídat, pokud to člověk už nezažil před tím. Poprvé ta PP nebo úzkost nebo deprese skočí za krk náhle a tím, jak to člověk nezná, tak nepoznal ani varovné signály. Já už je poznám dobře, cítím, kdy musím vysadit a zvolnit, kdy na mě leze panika, úzkost a kdy výbuchy beznaděje překračují normální mez. Je důležité, že jsi vůbec šla k tomu doktorovi. Spousta lidí se psychiatrů bojí nebo jimi pohrdají - ke své velké škodě. takže vydrž, přijde lepší čas 🙂

zuzka - tak u nás to pořád ještě není až tak zlé, proti těm příběhům, co jste psaly, to u nás je pořád slabý kalibr. My jsme teď v pohodě - teda MM je v pohodě, i když střídá nálady jako spodní prádlo. Měl teď dva měsíce nějakou práci navíc, tak předpokládám, že až se z toho vykurýruje a odpočine, že se v něm zase probudí část toho šarmantního, milého a vtipného gentlemana 😝 ono by stačilo, kdyby si nechal dát nějaká AD a zase začal chodit na terapii a bylo by hned líp.
🙂

Kejka - já dnes konečně koupila 12 sazenic rajčat a samozřejmě jsem neodolala a i pár kytiček 😅 . Vezla jsem to v kočáře ze zahradnictví. Tak půjdeme o víkendu sázet.

dzio - tak to držím palce, hlavně donosit a porodit

dzio2
18. máj 2009

anika kamoska urcite berie lieky zase po 3 rokou zacala koli tomu chodit k psychitricke kym som chodila aj ja tak sme tam chodili spolu ja som tiez chodila k tej istej len s inym problemom opitam sa jej ake berie a dam ti potom vediet ona az odpadava na ulici stej paniky a ma fest depresivne stavy niekedy to vyhusti tak ze nieje schopna sa postarat o vlasne deti chudatko depka kocky maju pravdu tak ako ti pisu treba len cas a bude to lepsie neboj ono to je fest tazke ale neboj tato stranka aspon teda mne velmi pomaha 🙂 vieme sa podrzat navzajom verim tomu ze aj tebe budu vediet kocky poradit ved sme na jednej lodi kubaka ja som si kupila paradajky ale semienka a vies ake su krasne mam aj vysoke a nizke jedne su tie okruhle a druhe tie vajcovite kocky ja dnes super depka je dnes vprdeli chvala bohu 😀 dufam ze na dlchsie mozem si zase zapnut mobil lebo uz mozem pocut aj ludi doteraz mi maximalne liezli na nervy tak sa majte zelam pekny vecer aj noc a krasne rano 😉

depka
18. máj 2009

martina1975,kubaka.
dakujem vam za dobre mienene rady.tesim sa ked zapadnem medzi vas a raz pride den,ze sa pochvalim a poviem ako mi je super.naozaj pekne dakujem.nikdy som nebola priatel pocitaca,ale som rada ze som vas tu nasla.prajem nam vsetkym vela stastia 🙂

deborah1
18. máj 2009

😵 Dzio,Hemi,Anika,ďakujem vám za pochopenie a povzbudenie 🤐 🙂
Ahoj Depka,skús si prečítať niekoĺko strán dozadu /ak by si mala čas,aj všetko od začiatku 😝 😀/ a veľa sa dozvieš,uvidíš a veľakrát budeš čítať,ako je niekomu zle,tak zčal brať lieky a o pár strán ďalej sa už pochváli,že zabrali,a je oveľa lepšie 😉Drž sa,bude zase dobre 😉
Kejka,koľko rokov má tvoja najmladšia ratolesť?
Dzio,v ktorom si vlasne týždni,kedy máš termín?

martina1975
19. máj 2009

Dobré ránko babenky, ako ste sa vyspali? Ja celkom OK. Len o 3.30 som bola hore, bola tu búrka a mala som škrečka na balkone, tak som ho išla schovať. Ale potom som zaľahla a spala ďalej do 6.15 hod. PMS pracuje, hlava bolí stále. Nech už to príde, nech mám pokoj. Vy sa máte ešte spinkáte a ja musím do práce. To je teda spravodlivosť. Tak sa majte, večer sa ozvem, keď prídem z roboty. Zatiaľ pa 😉

hemi
19. máj 2009

Dobré ráno.
Anika - to som mala aj ja pred 4 rokmi( brala som syna do škôlky a naraz horúčava , pocit , že odpadnem). Bude to lepšie , určite.

Depka - pri týchto chorobách treba trpezlivosť , to slovo , že sa zblázniš - je to len pocit , blbý pocit( skús si vtedy pustiť´hudbu a spievať si , proste nevenovať tomu pozornosť. Mne to pomáha. Zvládneš to , bude lepšie musí byť! 🙂

Kubaka , tiež som cez víkend prechádzala ( s autom + MM 😀 - mne to slovo - skratka MM je smiešna ), vedľa cesty, kde predávali kvetinky , také záhradné , ale aj na balkón- asi si pôjdem kúpiť. Ja na sadenie moc nie som , radšej si to kúpim.
Inak , občas si sama sebe kúpim kvetinku aj v kvetinárstve , mám z toho dobrý pocit. Kvety sa mi veľmi páčia.
To je dobré , že to máš doma trochu kľudnejšie. Pokoj v rodine je veľmi dôležitá vec.

Martinka - Neboj Maťka , onedlho je piatok . Nech ti ten týždeň rýchlo ubehne.

Kejka - tvoj syn to zvládne .

Niečo o sebe - je to lepšie . Ale už to beriem trochu s nadhľadom , ak mi je zle ležím .
Pozitívne na tom je , že keď som chodila do práce , nevenovalo som toľko času deťom. Nevarila som tak často. A teraz aspoň sa aj synovi Erikovi viem viac venovať , čo sa týka školy.

Pekný deň.
Pekný deň.

dzio2
19. máj 2009

deborach ja mam termin od 25.7DO8.8 kocky ja som mala strasnu noc 😒 😠 nic som nespala o 2.30 som este chodila po kuchyni tak som zadriemala a zase vstala ked manzel siel do prace vratili sa mi spomienky a neslo to zastavit myslienkovy pochod nesiel zastavit ani neviem co bol spustac 😠 som nazlostena na cely svet boze ja sa neako poslednu dobu nezvladam a neviem preco ved som sa tak dlho drzala 😢 😢 snazim sa pozitivne mysliet kvoli babu je mi nahovno neznasam tie stavy ☹

kejka
19. máj 2009

🙂
Hezké dopoledne kočky
Depka vítej.Jak holky psaly,prášky zaberou neboj se,bude líp,jen vydrž.Vím,že je to hrozně těžké,ale překonáš to.Kubaka to jsi napsala tak krásně-basník by záviděl. 🙂 🙂 Rajčata už máme týden zasazený,pět normoš a čtyři keříčkový,tak jsem zvědavá,jestli z toho něco bude. 😉 😅 😕
Včera byl pěkně natlakovaný den,venku se to honilo horem dolem,pak pršelo,ale bylo divně dusno.My jsme lítali po krámech,sháníme stůl pod PC,nic moc tu nemají,taková ptákovina a nic.Jeden jsme si objednali,tak snad ho budou mít.
Míla už je nervní,já ještě víc,jde až za tři hodiny,to už budu mít nervy na pochodu. 😢 😢 😢 Výsledky bude vědět až kolem 18hodiny,tak to zošalím dokonale. 😒
Hemi taky miluju kytky,strašně moc,co můžu tak mám ve váze,ale v květináčích už je nemám kam dávat 😝
Anika jak jsi dnes spala?
Deborah malýmu byly 4roky,je to poslední mazánek. 😉 😉 Jak se cítíš?
Dzio moc zdravím,jsem ráda,že píšeš.Hlavně se drž 😉 😉
Marti to uteče jako voda,za chvíli je pátek a máš malou doma.Určitě je v pohodě a líbí se jí tam. 😉 😉
Andy??????
Holky tak já se jdu nervovat ☹ Určitě večer napíšu,jak mladej dopadl.Uffffffffffffff. 😝 😖 😲
Krásný den všem a ať jste v pohodě.

kejka
19. máj 2009

Dzio holka zlatá drž se prosím-miminko je za dveřma,za chvíli ho budeš držet v náručí-mysli na to.
Já poslední měsíc skoro nespala při těhu.......Bylo to na pěst,ale malej kopal jako šílenej-začínal kolem jedný v noci a končil ráno,přes den spal. 😀 Cvičil tak,že mi vystrčil nohu z břicha,že jsem jí mohla pomalu chytit,se divím,že to břicho vydrželo.Nic příjemnýho to teda nebylo 😖 a spát při tom ani náhodou.Chodila jsem jako mátoha.Spi když můžeš přes den,kdykoli se natáhni i hodinka je dobrá.Hlavně klid a nenervuj se. 🙂 🙂
Hladící smajlík takdy není,tak virtuálně na dálku. 🙂

dzio2
19. máj 2009

kejka ja som vprdeli zase sa mi ruca svet ked si predstavim ze ☹ to je realita to co sa mi stalo tak ma ide vystriet ☹ ale viem ze tak ako to prislo tak to aj odide som nahnevana nikto ma vtedy nepocuval a neveril mi kladiem si otazku preco 😠

dzio2
19. máj 2009

kejka neboj mlady to zvladne drzim palce idem relaxovat 😀 zvladnem to musim

sonoio
19. máj 2009

caute babky,
kejka,akurat som chcela napisat,ci si prezila skusku syna))
martinka,ako? mas toho dost..ako zvlads,ze mas dcerku mimo?inac aj ja sa v posl.dni budim..mam tiez PMS,asi budeme mat spolu 😀 ,si spominala,ze mas mat menzes..ja som taka uz od soboty,cele telo ma boli,krize,svalstvo,furt nieco,na vracanie,a uuuuzkost.tiez som sa v noci zobudila okolo 2.00 😒 ,ale tu neprsalo,ani skrecka nemam 😀 boze,uz aby to preslo.baby,je to normalne,ze uz uzivam od januara AD, a mavam niekedy ten PMS taky silnejsi??????Je tu aj otrasne horuco,a ja uz sama o sebe horucavy neznasam.mam nizky tlak,no tak len pijem a pijem 😎
anika - poznam tie blbe stavy.ked mam niekedy blby den,vyberiem sa niekam, a zrazu mam pocit,ze sa musim vratit,lebo asi odpadnem..nastastie nie vzdy,ale ten strach ostava... 😒 to prejde.ja to mavam niekedy,ked je strasne dusno,alebo strasne horuco,dojde na mna taka uzkost,a pred a pocas menzesu.ako dlho teraz beries AD?? ja beriem od januara..musela som trosku zdvihnut davku,uz sa mi strasne vylepsil spanok,aj vsetko ostatne,no vzdy,ked na mna ide menzes,akoby praskol bicom,a vs.sa mi vrati. 😢

Hemi ako? stale oukej?? 😎
je inac skoda,ze sa bojis generik..vies,podla mna,je to iba isty tah farmaceut.biznisu tvrdit,ze iba zakladny "prvotny" liek je jedinecny, jasne,su tam nejake odlisne molekuly,ale efekt je uplne ten isty,a podla mna ani vedl.ucinky nie su ine.mozno,keby ti niekto tajne vymenil lieky,a ty by si ix brala s vedomim ,ze su to tie orig., nebol by problem..
😉
Deborah,co nove?ked citam ten tvoj pribeh s tym diazepamom,az mam zimomriavky.boze,co vs.dokaze ta psychika.a s tou rodinou,ti nezavidim.mala som podobny problem,a dost ta situacia ovplyvnila moj stav,to,ze sa neustale citis pozorovana,kontrolovana,atd atd..no tie uzkosti sa mi uplne akumulovali,ale odstahovanie to vyriesilo.. 🙄 teraz sa mame vsetci straaasne radi,ale asi to bude tym,ze sme od seba straaasne daleko 😝
dzio, chudatko,vydrz.urcite si uz mala hrozne dni,tak mysli na to,ze si to zvladla.uvidis,ze sa to vyriesi.drzim ti palce.
tiez by som chcela babatko,ale ja to asi bez AD nerisknem..mozno mi teraz liecba super zaberie,a vysadim ich,ale ak nie,ja by som to asi tiez velmi tazko znasala..a hlavne,aj ten naval,mix hormonov,to je dost na vsetky.. 🙂 🙂 😉

depka,vitaj -aky super nick 😝 no u mna to krasne zacalo,ako u teba..strasna uzkost,panika,z toho,ze sa zblaznim.a uz smyk,nespavost,uzkost,atd atd.a musela som opat na lieky.uzivam cipralex 15 mg,od januara.uz sa to hodne zlepsilo,ale este mam niekedy svoje dni.precitaj si starsie prispevky. uvidis,bude dobre.uz len to nech ta ukludni.ja mam teraz,pred menzesom,tiez take chvile,ze mam pocit,ze mi zasibe,ze to nevydrzim,ze bohvie co mi je,nejaka schiza,alebo co a asi si radsej nieco ......lebo sa mi s tym nechce vzdy pasovat,a potom si hned poviem,ze je to depka,hormony,a uz je ok.ze to bude ok.Beries cipralex kratucky cas.to chce min.mesiac,a postupne to pojde.aj s tym spankom, ja som asi tri mes. spala ako na ihlach,zaspavala som v poho,ale som sa vzdy po 2,3 hod.budila,a nieco si musela dat..potom zrazu som zaspala aj bez tabl., a nakoniec uplne.len teraz mam opat par dni,ked som rozhadzana,a tym padom aj spanok. 😒 ale viem,ze je to hormon,menzes,tak skusam byt kludna.drzim ti palce.
ahoj kUbaka- prajem ti,nech sa ten tvoj magelik "stabilizuje", inac mu asi pojdem narubat.ty si strasne inteligentna,mila osobka,mala by si s nim trosku zamavat,a nenechat sa nim ubijat.podla toho,co o nom rozpravas,mi pripada ako nejaky "brouk". 😠 asi ma z teba komplexy,a takto si to ventiluje..a k tej 40 ti zelam vsjo najlepsie uz vopred)) 😉 😉
baby,tak vidim,ze vela z vas tu paradajkuje,sadi a tak,tak vam zelam super uvolnenie.aj ostatnym,nech je lepsie.

no a andy je asi moc zaneprazdnena. ☹

ps.baby,myslite,ze je normal,ze vzdy pred menzesom mam tachykardiu? jasne,ze to ma s uzkostou vela spoloc.,ale ja mam vzdy nizky tlak,len srdiecko mi bije akoby motylik.a potom dostanem kramy a prejde to.boze,ja sa uz tak hanbim,sa citim ako nejaky hypoch,kt.sa neustale pozoruje.ale to iba pred menzesom..
ah jo.

sonoio
19. máj 2009

Kocky,ale som toho popisala.Idem sa hanbit 😎

kejka
19. máj 2009

Sonoio vůbec se nemusíš stydět,to je dobře,že jsi se vypsala.I to pomáhá. 😉 😉 😉
Vůbec nejsi hypochondr,když ti není dobře,tak to napiš.Jsme tu pro to.Myslím,že k PMS patří tolik věcí,že i to zadýchávání je k tomu.Kort když to pak přejde. 😖 Fakt my ženský musíme mít sílu za tři,jináč to nejde.Jsme asi tak od přírody daný. 🙂 🙂 Ty chceš ještě miminko-to je supr. 😉
Hemi jen odpočívej,už to bude brzo. 😉
Tak Míla před chvíli odjel,uffffffffff,ted do večera asi nevydržím.Nemám ani chuť se najíst,abych to nevy......a 😖

martina1975
19. máj 2009

Ahojte kočky, som tu len na skok, som na obedovej prestávke. Kejka, sonoio, dzio 2, hemi zdravím všetky. A čo naša nová kočka depka, neozýva sa? Ja nič moc, menzes ešte nie je hlava bolí, ale už som si zvykla. V robote celkom OK. ťahám až do 18 hod. picne ma tam asi. To nič chce to len zatnúť zuby a vydržať!! Svalstvo nebolí, chuť na jedlo nič moc, ale to všetko prejde a bude OK. Ja to viem. Tento PMS mávam pravidelne, možno len 2x do roka to nepociťujem. Inak mesiac, čo mesiac. Ja teda spávam dobre. Ale ráno som už o 6 hod. hore, čo sa mi nechce. Ale inak noci v pohode. Tak sa majte kočky, ja budem frčať do práce. Asi zoberem bicykel, nech sa mi hlava prevetrá. Pa 😉 Večer sa ozvem

martina1975
19. máj 2009

Teda babenky, ja rýchlo fičím z práce domov, čo sa ponáhľam na fórum a Vás nikde, 🙂 čo vám je všetkým zle, alebo ste vonku? V práci som to zvládla ešte 3 dni do 18 hod. a potom sobota, nedela po 4 hodiny. Roboty už nie je veľa, tak sa dá. Dnes pocity ešte všelijaké, sem tam sa hlava zatočila, ale inak v pohode. Tak sa majte a píšte baby, nespite! 😉

kejka
19. máj 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
HOLKYYYYY JSEM ŠŤASTNÁ JAKO BLECHA.MÍLA ODMATUROVAL.Jupíííííííííííííííííí.
Zsv-1,čestina-2,dějepis-2,angličtina-3 🙂 🙂 🙂
Spadnul ze mě šutrák.Jdu k sousedě na kafe,pak vás dočtu a ještě písnu. 🙂

martina1975
19. máj 2009

Ahoj Kejka, radujem sa s Tebou a gratulujem mladému aj Tebe, že ste to tak super zvládli. Pa 😉 🙂

kubaka
19. máj 2009

kejka - paráda - to je uvolnění co?? 😀 😀 😀 Skvělé známky - to se chce trochu opít - i když na Esprital to teda není dobré 😝 , tak raději ne.
dzio -Já raději sazenice rajčat kupuji - mám osvědčené tornádo a start, protože to přesazování a čurbes s hlínou na balkoně jsem dělala jen jednou a nevyplatí se mi to kvůli 10-12 sazeničkám. Raději koupím pěkné a šup na záhon. teď si hoví na balkone a otužují se, v sobotu pošupajdí do hlíny. Jedna stojí 10 korun, takže to ujde. Mám blízko výborného zahradníka...

Ha ha hemi- kytky si taky kupuju sama - řezané. Na zahradě všechno sypu do hlíny a nechám to na přirozeném výběru: co vzejde a přežije, je to prvé. Občas vůbec nevím, co mi to tam vykvetlo a kde se to tam vzalo 😀 Je to napínavé 😀 Teď se vyžívám v afrikánech (aksamitník) - nevím, jak je to slovensky. Mám spoustu kultivarů a jsou nádherné. Když něco koupím, tak v květníku a většinou to jsou nějaké zajímavé letničky na probarvení těch trvalek a afrikánů. Modré lobelky, rudý tabák a něco drobnolistého růžového roztomilého, co jsem hned zapomněla, jak se jmenuje 😅

sonoio - hele tu tachykardii mám přesně já - už jsem to psala - a když se v této fázi třeba pustím do sportu, tak se mi srdce tak rozjede, že se mi dělá až mdlo, nemůžu sklidnit tep a nemůžu dýchat. Te´d po druhém dítěti je to nějak horší - už jsem to vypozorovala, takže spíš v klídku a sedět u telky. Já mám obecně k tachykardii sklon, pač mám takovou drobnou vadu, která není nijak významná, ale při emoční zátěži mi to dělá arytmie a tachykardie. Tuhle vadu má prý hodně lidí, ale ani o tom nevědí - jen 5 % způsobuje nějaké srdeční a problémy a já jsem zrovna v té menšině 😒 přišly mi na to na vysoké - stres, odchod z domova, hrozné problémy s matkou - srdce mi skákalo jako přes kaluže. Dokud jsem se nevymanila z jejího vlivu a nezmizela v novém bytě bez udání adresy, tak mi nic nepomohlo. Teď se mi to ozývá právě v rámci PMS - spíš fyzicky než psychicky - to jsem relativně OK, hlavně díky AD. Dřív mi bylo naopak šíleně psychicky- deprese, lítostivost, beznaděj, fuj 🤐

jinak nevím, co je magelik 😀 (zní to ale zajímavě) - "brouk" rozumím 😀 , ještě bych dodala "bubák" - bubáček přišel včera domů, dokonce mě políbil a byl celý roztomilý - fakt mění nálady - asi jak se mu ten serotonin přelévé v hlavě sem a tam 😀 😀 😀 S ním se nedá moc mávat, na to je paličatý jako beran - a natvrdlý jako osel 😅 Hi hi - jinak dík, to potěší zjistit, že vzbuzuji takový dojem - to, jak na mě MM "mageliK" mluví ,si připadám spíš opačně 😒
Jinak všimly jste si zajímavou věc? Jak člověk dokáží ocenit ti druzí, cizí lidé, ale ti nejbližší to nedokážou? Zákaznice, kolegové z různých prací, lidé okolo mě, s jednou návštěvnici MK jsme se dokonce skamarádili a stýkáme se, protože bydlíme kousek od sebe a jen můj vlastní muž ve mě vytrvale vzbuzuje blbý pocit ze sebe sama. Už jsem mu řekla, že vyčítat si, deptat se a pochybovat - s tím si vystačím sama bohatě, na to nikoho dalšího nepotřebuju, od něj čekám oporu a ujištění, že to "bude dobrý" a i kdyby ne, tak "stejně jsi skvělá i tak" 😝

Jdu tam uložit to malé štěně - usnul mi v pět v kočárku, odešla jsem na keramiku a moji chlapi ho v rámci pohodlnosti nechali spát do sedmi! takže ještě teď nespí.
pa pa holky

dzio2
20. máj 2009

kejka no a je to blahozelam zo srdiecka tesim sa stebou znamky ma perfektne 😀 😀 😉 martina ty mas aj niekedy volno? kubaka ten bubak nema chybu ja som si skoro cvrkla 😀 😀 😲 😀 😲

anika09
20. máj 2009

Ahojte kocky,
dakujem Vam za pismenka vcera som tu nebola bla som v BA celkom dobre som to zvladla ale este to nieje ono, dnes je to zle mam dostat aj svoje dni, toci sa mi hlava a ako keby som nvedel chodit no proste na trafenie .Uz som zvysila davky na jednu celu tak cakam co bude.
Kejka blahozelam k synovi je to sikula 🙂 🙂 🙂

anika09
20. máj 2009

Ahoj Sonoio,
no ani sa nepytaj prave cakam menzes a neviem ci to nahodou nieje tym spojene, ako keby som nevedela chodit, toci sa mi hlav a vcera som bola v BA a mala som tachykardio.
Moja mama mala pesn tie ista stav a preslo ju to au kym jej menzes neskoncil ☹ ☹ tak si asi pockam.
AD beriem este len 11 den tak si tiez asi pockam kym zaberu raz je dobre inokedy horsie ach jaj.
Dzio dakujem ti za odpoved no dnes ma to zase hcytilo ale musim ist vybavovat veci takze sa pousim na to nemysliet 😖 😖 😖

anika09
20. máj 2009

Ahoj Dzio,
zabudla som ti napisat ze aj mne sa narodil syn v juni 30 .6 2000, lezala som na rizikivom a vtedy udreli tiez take horucavy ako teraz ale to sa tahalo az do augusta neviem ci sa na to pamatate......no o spani ani nehovorim bolo to strasne a v nemocnici ma chytali depky, boli tam tazke pripady ............aj som casto revala ☹ ☹ ☹
Tak asi tie stavy su normalne u tehotnych ale tazke , to vieme len my zeny co sme to prezili........ 🙂 🙂 🙂
tak sa obaja drzte uz to nebud dlho trvat... 🙂 🙂 🙂

kejka
20. máj 2009

Ahoj holky

Tak aj mě se narodili kluci v červnu a červenci,takže znám,jak je těhulkám v těhlech dusnech a vedrech.Nic moc. 😒 Ale my ženský vydržíme.........
Kubaka zachlastala bych,ale na ten Esprital se docela bojím,dám i malý pívo a cejtím to 😖 😖 😖 .
Děkuju za držení palců a blahopřání.Zítra jdeme na slavnostní předávání maturitních vysvědčení na Děčínský zámek,bude tam něco plácat i starosta-už mám jednou ty keci za sebou,Lukáš to tam měl taky 😀 Je zajímavý,že měli oba stejný předměty,jen Luky měl dvojku z angliny,jinak odmaturovali skoro na stejno. 😉
Dneska večer si jedu pro maloše,už se na něj zase moc těším.Bude brajgl. 😀 😀 😝 😝
Bubák a brouk 😀 😀 😀
Dzio jak je dneska?
Anika drž se,to PMS je hnus fialovej,za týden to čeká mě. 😢 😢 To si tady budu zase já skučet. 😝 😝
Sonoio písni,co a jak?
Hemi doufám,že je všechno v pořádku.
Já ok,dneska jsem spala sice hůř,ale i tak to šlo. 😖 Asi tím počasí,je natlakováno a buřina nikde. 🤐
Budu jukat.Zatím ahojky všem

kubaka
20. máj 2009

holky, andy - jak jsi mluvila o Tritico, tak jsem to dnes řekla doktorovi a napsal mi ho 😎 - snížíim Citalec na 10 mg a třetinu - 50 mg Trittico - prý za 14 dní uvidím, jestli mi sedne 🙂 Píšou v letáku, že je to především na úzkosti, napětí a sexuální dysfunkce, takže pro mě jako dělané. Musím si nalistovat, co jsi přesně psala.
táta je celkem v pohodě, příští týden jdeme ve středu na nějakou premiéru filmu s následným večírkem, tak to pojmeme jako oslavu mých kulatin, tak jsem zvědavá, čím se vytáhne - bubáček 😀

dzio - víš co, ono v tom těhotenství se všechno ostřeji a citlivěji vnímá - zjitřují se vzpomínky, taky jsem měla hodně živé sny - ty toho máš tolik v podvědomí, že je jasné, že se ti to vrací a přehrává. Opravdu si myslím, že se toho nezbavíš jinak než pořádným zaléčením léky a až budeš v bezpečném psychickém stavu tak se toho děsu definitivně zbavit u terapeuta. Vím, že žo nechceš slyšet, ale obávám se, že jiná pomoc není - pořád budou ty vzpomínky vylézat na povrch jako krysy z děr a útočit a oslabovat tě. Musí to přestat bolet a to se zvládne jen s pomocí psychologa. Víš, že jsem zažila něco podobného (v menší míře) a až když jsem to zpracovala u své terapeutky, tak od té doby si na ten zážitek dokážu vzpomenout, aniž bych ho znovu prožívala a vyvolával ve mě ty hrozné emoce. A o to jde. Přestat to prožívat stále dokola. Proto s tím tak bojuješ, ale konce to nemá. Teď máš ovšem před sebou velký a krásný úkol 😵 což je prvořadé...
co ti plánují s tím zánětem? Nebo dělají něco jiného než že čekají? 😨

kejka
20. máj 2009

Kubaka Trinico mám doma ještě celý,jen načatý,mě absolutně nesedlo.Nemohla jsem po něm spát,byla jsem nablblá celej den-měla jsem ho brát na noc.Tak ti držím palec,at tobě zabere. 😉 😉 😉 Taky jsem zvědavá jak se se brouk vytáhne-musíš dát hned info.Hlavně,že je domácí bouřka za váma. 🙂 🙂 🙂
Dzio Kubaka to napsala fakt výstižně,naprosto s ní souhlasím.Mám dny,kdy se mi v noci honí hlavou všechny hnusný věci,co jsem prožila a je to taky už xlet,prostě je to tam,ale už to dokážu potlačit a snažím se hned jak cítím,že to na mě leze,myslet na něco jinýho.Ty teď můžeš myslet na miminko,což je podle mě úžasná terapie,na mě zabírala dokonale. 🙂 🙂 Pak když se malej narodil,tak jsem neměla žádný vedlejší myšlenky,plně jsem se soustředila na dítě a starší kluky 🙂 🙂
Marti co malá,máš nějaké zprávy?Určitě je v pohodě. 🙂

anika09
20. máj 2009

Ahoj kocky ,
mne sa sivalo ked som bola tehotna s Filpom, ze sa narodil a hned si aj sadol a mal 7 kg a slnecne okoliare. 🙂 🙂
No chlapec to bol to je pravda, aj leto bolo ae sadnut si nesadol a mal 3, 40.....
🙂 🙂 🙂

kejka
20. máj 2009

Anika 😀 😀 😀
Depka založila jsi novou diskuzi-bude smazaná-piš sem. 😉 😉 😉

depka
20. máj 2009

ahojte kocky.mam po smene,trochu som si pospala a uz som zapinala pc.mam narocnu pracu,robim 24 hodinove smeny,malo spim,takze mne staci minimalny stres a uz sa sypem.ale vcera mi bolo podozrivo dobre.celu smenu som bola vesela,az si vsetci mysleli ze som asi opita 🙂 hadam uz zaberaju lieky?celkovo ma nejak netrasie.alebo mi pomohli tie clanky?naozaj su tu zaujimave pribehy.prajem pekny den