Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
30. jan 2014

@172 tak zabrzdi,ja som este ani prstom nepohla a bordel jak v tanku 😲 😀

simka1111
30. jan 2014

@svija tak to mi je fakt luto , ale dobre robis, ze nasadis naspat, netreba riskovat, potom sa o to este pokusis a podla mna je asi tiez najlepsie vysadzovat v lete 😉 Nabuduce to uz vyjde . A podla mna si sa uz tiez viac pozorovala , ale zasa kto by sa na nasom mieste nepozoroval. 😉

evaighomitedo
30. jan 2014

baby chcem sa . opytat mam panicku a uzkosti..uz desat rokov ficala som na serlifte spitomine a ked som mala uzkosti na rivotrile....mali byva dost furt nieco zo skolky....ked ma teploty zabaly prekonal aj krce tak si viete predsatavit ked je chori co to so mnou robi...vcera som isla lekarke bo som mala pocit na zvracanie...okrem toho mam polyciticke vajecniky takze menzes hocikedy bolia ma aj vajecniky nohy no roste vsetko revem 3 DNI..pripisujm to aj tomu predmenst syndromu ktori urcite mam...vcera mi lekarka dala eliceu lexaurin a psitomin nechala...zaludok ma neboli je mi lepsie ale dva krat ma prehnalo co som zasa ostala vystrasena moze to byt zmenou liekou?prosim radu dakujem eliceu mam10 mg rano plus polka lexaurin z 1,5 tablety

esselte
30. jan 2014

@lucinka0921 No len dúfam, že má tá energia neopustí, vieš po smiechu býva plač, ale ja verím, že už to bude len lepšie a nie horšie, verím tomu, tak dúfam, že sa tentokrát nesklamem

esselte
30. jan 2014

@lucinka0921 tak si s tým varením poriadne vybabrala, u nás včera varil manžel , on varí rád a ja si tu vypisujem, dnes idem spraviť len strapaté mäso, to je mäso z polievky na cibuľke a s červenou paprikou, k tomu ide kyslá uhorka a chlebík a zajra idem s kolegynou na obed do tej reštiky, kam ideme na ples, oni tam majú menu za 4 eurá jedz koľko chceš vo forme bufetových stolov a ja mám kartičku na zľavu, tak platím 3,50, zajtra nevarím a v sobotu len niečo rýchle, lebo si musím nechať miesto na dobroty na plese

esselte
30. jan 2014

@172 Presne, aj mne hovorila lekárka, že to nemám preháňať, ale zabrzdi sa, keď ti tak práce ide a ja, keď mám dostať menzes, tak pracujem jak divá, to robia asi tie hormóny, ale iba pred menzesom, potom spomalím a dokážem aj oddychovať, už som sa to naučila, lebo ja som bola ako motorová myš, vyložím nohy a nerobím nič, iba pozerám telku a som na internete

esselte
30. jan 2014

@lucinka0921 ty si dnes nejaká lenivá!!! Prepáč! A odkiaľ si objednávaš to jedlo?Ja si ešte musím pripraviť kostým na karneval, som vodník, ešte to musím nejako skombinovať, aby som nevyzerala ako debil, ako náš riaditeľ v kostýme kráľa

esselte
30. jan 2014

@evaighomitedo Môže to byť zmenou lieku, ale lexaurin by to mal upraviť

anina63
30. jan 2014

@esselte ahoj,keby sa dalo 3 krát lajknuť,tak ti to dám.....super 😀

evaighomitedo
30. jan 2014

@esselte vies co aj malho prehnalo...ma atb moze byt aj ze mam nieco nejaky virus?mam aj zvys teplotu

lucinka0921
30. jan 2014

@esselte ja som leniva a riadne,to ti poviem,ale to som bola stale....Uz som sa aj vyspala a teraz sa idem pustit do upratovania,uz mam na to naladu 🙂 Objednavam z jednej pizzerie u nas.U nas su len 2 rozvozy na jedla a jeden iba pizzu rozvaza a ten druhy aj jedlo....A velmi dobre varia,ja pizzu moc nemusim...Takze vodnik? 😀 A keby tak vedel riaditel 😀 😀 😀

svija
30. jan 2014

@mary1995, @simka1111 - já jsem šla z Anafranilu 75 na půlku, takže 37,5 mg. Tak příště budu muset jít ještě opatrněji přes tu 50. Samozřejmě to může být tím, že se víc sleduju a tak, ale přijde mi že to tím nebylo, že to o čem jsem psala nedokážu vůlí ovlivnit. Taky po pár hodinách, co jsem si vzala zpět tu dávku, tak to samo odeznělo a teď se cítím v pohodě a to zvýšené vnímání detailů už ani nedokážu vědomě udělat. A pokud vím, tak zrovna tohle by mělo být víc o dopaminu než serotoninu, aspoň teda kvůli podobným věcem mě pak doktor převáděl z SSRI na Anafranil a přidával mi Rispen.

bety222
30. jan 2014

@esselte ahoj no bola som dnes u doktorky,coaxil mi rano 2nechala a polku oxazepanu,a dala mi KVENTIAX 25mg,poobede,ale dnes som nezobrala celu len polku a len by som spala,som taka malatna,taka som mimo,a že ked mi bude dobre ,tak mi necha len tento a coaxil vysadi,bola som aj pri obvodnej a hovorila mi že je to ešte kratky čas od decembra aby to už celkom zabralo,

bety222
30. jan 2014

@bety222 beriete niektora KVENTIAX 25MG

lumebb
30. jan 2014

Ahojte,

strasne by som potrebovala pokecat s niekym kto si presiel tym co ja. Preto som vyhladala aj tuto stranku. Bola som na pracovnom pobyte v zahranici, pocas ktoreho som sa rozisla s priatelom po 5 rokoch a zasnubeni. Na konci pobytu som si sa zamilovala. Po navrate sa u mna prejavila panicka porucha, momentalne aj s depresiami, pretoze mi samozrejme chyba moj priatel, ktory sa snazi chodit kazde 2tyzdne. Vzhladom vsak na moje stavy sa casto hadame, situacia je vsak ina ked sme spolu, akoby mi nic nebolo. Bola som uz aj na psychiatrii a nasadili mi coaxil, ktory mi podla mna vobec nepomaha, prave naopak po dvoch mesiacoch uzivania som stale placliva a "nechapava", nic sa mi nechce, nemam vobec o nic zaujem. Potom mi nasadili Fevarin po ktorom som mala take stavy ze som myslela ze sa zblaznim a vysadili mi ho. Momentalne mi dali Mirzaten, ale vzhladom o tom co som si na forach o nom citala sa bojim ho vziat. Momentalne som od oktobra PN a je mi jasne kam to vedie. Chcela by som v skorej buducnosti aj babatko, ale bojim sa ze ked to takto pojde dalej je to v nedohladne. Mate niekto skusenosti s tym Mirzatenom? Ja sa velmi snazim ustrazit si aj myslienky, nie vzdy to funguje. Niekedy mam chut so vsetkymi liekmi skoncit a odist niekde strasne daleko :(

esselte
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esselte
30. jan 2014

@bety222 už si si nemala dať predpísať ten coaxil, mala si ju požiadať o iné lieky, ako sa má? A zasmej sa aspoň na našom riaditeľovi, ako vyzeral na pasovaní prvákov...

simka1111
30. jan 2014

@svija tak to podla mna si prudko znizila, ja by som znizovala maximalne po stvrtinkach . A to, ze to odoznelo ked si si dala povodnu davku, tak to podla mna si sa vystresovala z toho vysadzania , to preto , ale aj tak dobre , ze si sa vratila. Skusis nabuduce. A rispen uz neberies nie?

simka1111
30. jan 2014

@lumebb Tak s mirzatenom mam skusenosti , ale nie velmi dobre. Je to pravda , ze sa z neho strasne pribera, ako ludia maju take reci , ze z kazdeho ad sa pribera, ale to nie je pravda, maximalne 2 -3 kila, ale mirzaten , tak to hoc nejes, priberas a velmi, ja by som sa este poradila s lekarkou ohladom mirzatenu, lebo pokial si mlada, tak chces nejako aj vyzerat. A ja beriem sertralin, Pre teba by mohol byt dobry, lebo je to jeden z mala ad, ktore sa mozu aj v tehotenstve, je najbezpecnejsi , tak sa skus s dr. poradit 😉

172
30. jan 2014

@esselte a vsak to aky fesacisko 😀 kral hlava pomazana...

lumebb
30. jan 2014

simka1111@lumebb

dakujem velmi pekne za odpoved. Dnes som bola u lekarky a konzultovala som to s nou, ale to som este nevedela co to je. Prekonzultujem a budem sa pytat na ten sertralin, pripadne este citalopram co povies? Nechcem len naslebo skusat a skusat do nekonecna, mam z toho uz depky. A s priatelom rozmyslame o babatku a bojim sa, ze takymto tempom sa nikdy nedockam. Doktorka mi povedala, ze som velmi citliva na SSRI, tak ja len pevne dufam, ze toto bude nakoniec spravna a bezpecna volba. A nemas skusenosti s coaxilom? Lebo ja po troch mesiacoch nebadam nic, praveze som furt placliva, aaaale strasne 🙂

esselte
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esselte
30. jan 2014

dúfam, že si ten kostým neoblečie na zajtrajší karneval, lebo sa nezdržím smiechu a bude zle

172
30. jan 2014

@esselte no zbohom vyzera ako strasidlo 😀 looll..

anina63
30. jan 2014

@esselte Dakujem za pobavenie........terapia ako lusk 😀 😀 😀 Kiežby ťa humor nikdy neopustil.............................

svija
30. jan 2014

@simka1111 - no ono z těch mých 75 mg můžu to můžu snížit buď o polovinu (když tu tabletu rozpůlím) nebo o třetinu (když to vyměním za 2x25). Víc už to rozpitvat nejde ty prášky, to už by z toho asi nic nezbylo. A Rispen už dlouho neberu.

bety222
30. jan 2014

@esselte no ževraj ten kventiax 25mg,ked mi zaberie tak mi može coaxil pomaly vysadiť,ale mne sa z tej polky dnes len spať chcelo,ale ja potrebujem sa vnutorne ukludniť,ty si učitelka,možno mi poradiš alebo pomožeš,mam tretiačku ktorej sa velmi ťažko uči,nevie si nič zapametať,ved aj teraz sme sa učili prirodovedu asi viet asi hodinu,a to je len jeden problem ,na pisomkach piše sprostosti,vobec nerozmyšla čo tam treba napisať,mysliš že ma niejaku poruchu učenia,alebo len sa jej nechce ,lebo ja už nevladzem,ona dokaže prikladov z matematiky pisať pol hodinu,a pritom ked chce tak to napiše za min,ja mam pocit že ona ma naschval terorizuje

bety222
30. jan 2014

@lumebb ahoj ja ten coaxil beriem od decembra a k tomu oxazepan a dnes som bola pri doktorke nech mi da niečo ine lebo mne to nezabralo,ale rano ho musim brat ešte 2tab.lebo naraz mi ho nemože vysadiť,ževraj on je najslabši ,ale zasa obvodna mi povedala že coaxil zabera až po 6 tyždnoch,tak teraz neviem,lebo sa už normalne bojim skušať dalsie

talulah27
30. jan 2014

ahojte túto stránku som našla náhodou. v lete 2013 mi diagnostikovali pp doteraz som to zvládala bez liekov pomocou psychologičky. v poslednom mesiaci sa mi zhoršil stav úzkostné ataky sú častejšie a intenzívnejšie. dnes som bola u neurológa a predpísal mi eliceu prvý týždeň 1/2 tabletky potom celú o mesiac mám ísť na kontrolu. bojím sa však vedľajších účinkov hlavne samovražedné mmyšlienky a sklony. viete mi niekto poradiť? máte skúsenosti s týmito ad?

simka1111
30. jan 2014

@lumebb tak s coaxilom nemam osobnu skusenost, nikdy som ho nebrala.... ale co som pocula, tak je vraj dobry akurat tak na uzkost. A urcite to este prekonzultuj s dr. Drz sa zatial 😉 A potom mozes napisat, ako si dopadla. 🙂