Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
26. feb 2014

@maria43
@anina63 super mohol by mi pomoct... inak sa mam celkom dobre az na to ze strasna kombinacia nasadzujem nove ad+ par dni pred ms+ dost silno zapalene hrdlo uz spm vhora 4-5 krat tuto od novembra:(

kachita
26. feb 2014

@soniada Sonicka, Wobenzym je zbytocne predrazeny liek, je tam velmi malo ucinnej latky. Moja svokra mala niekolko rokov vred predkolenia, otvorenu ranu. Nasadili sme jej Serrapeptazu a Bromelain (obsahuje ju wobnezym) a rana sa jej po dvoch mesiacoch brania sama zvrela a doteraz to ma ciste. Objednavame to z usa.
Uzivanie enzymov ma zmysel na lacny zaludok, ak chceme riesit zdravotne problemy, ak sa beru s jedlom, pouziju sa na jedlo. Je na zvazenie prijimat lahko stravitelnu a casto surovu stravu, lebo cim viac enzymov telo stravi na travenie, tym menej ich ma na reparacne procesy a doladovanie v tele a preto vznika vela problemov. Viem o com hovorim.
Imunitu treba posilnovat viacerymi smermi. Napriklad Zinok a Selen je dobry, ale musi sa brat s vitaminom C aby s ich ucinnost prejavila, same o seba nemaju zmysel (minimalne). Kazdemu pomoze nieco ine. Ale podla mna, Soni, imunita je zrkadlom psychiky. Posilni sa jedna, posilni sa aj druhe. A naopak.

esselte
26. feb 2014

@soniada Aké berieš nové Ad a chodíš do práce? Ja zvyšujem dávku, tiež mi nie je bohvieako

anna1950
26. feb 2014

@anina63 Neviem ake mas presne problémy ale ja som v prechode mala hroznu nervozitu a strach.Chodila som po vysetreniach a v BB mi zistily ze mam nieco zo stitnou zlazou.Vybrala som kopu liekov a trosinka sa to upravilo ale strach nevymizol.Mala som 40 zaciatok prechodu a v 43 som uz nemala.Potom som mala ako tak pokoj ale teraz som zase na liekoch.A to je uz od vtedy 21 rokov.

anina63
26. feb 2014

@anna1950 ja mám 50r a takto sa to so mnou zahráva už rok. 3-4mesiace nič,už si myslím že bude OK a teraz opäť po 4 mesiacoch ma" tetka!" 🙂 navštívila.Nervozita ako taká nie,ale strach,triašky a miš-maš v hlave 😀 Pred rokom som mala aj silné potenia,to ustúpilo,ale tie depky zostali.Tak beriem liečiky,ale nič-moc.

anina63
26. feb 2014

@kachita AHOJ 🙂 dávno si tu nebola.Ani sa nepýtam ako sa máš 🙂 Ale drž saaaaa

andy231
26. feb 2014

@esselte no u nás svieti slnko je krásne zase ako na jar pobede volám sestričke som zvedavá čo mi povie lebo zase mám motáky. 😀

anna1950
26. feb 2014

@anina63 Ale to je normalne ze si po 3-4 mesiacoch dostala.Chodis a ku gynekologovi?

lucinka0921
26. feb 2014

@172 no vidis,ze ti to nestoji za to,len tebe je potom zle.......Tak hlavu hore moja 😉

kachita
26. feb 2014

@anina63 Mam sa celkom fajn, fungujem normalne, ale stale bojujem s vykyvmi nalad, nervozitou a takou neznasanlivostou voci okoliu...nespoznavam sa, co vam poviem. Ale mozem pracovat a ked pracujem, sustredim sa na to a nerozmyslam nad hovadinami. Praca mi pomaha.

anina63
26. feb 2014

@kachita Ako by som čítala o sebe.Presne. Idem pracovať aj ja,tak sa drž 🙂 paaaa

anina63
26. feb 2014

@anna1950 hej,bola som minulý rok a chcela mi dať nejake hormonálne lieky-tak to nieeee.Ale už musím ísť aj na preventívu,tak sa jej ukážem 🙂

anina63
26. feb 2014

@andy231 ahoj,prejde nám to niekedy?

marlenka75
26. feb 2014

Tak kočky dnes mi je lepšie, aj som ráno bola v meste,nakúpila, poplatila šeky, doma som navarila obed, dúfam, že mi to dnes vydrží.

anina63
26. feb 2014

Kočky píšte,píšte,aby som mala večer čo čítať.Ale samé pozitíva 🙂

anna1950
26. feb 2014

@anina63 Ja som brala naplaste.A preco sa tomu branis?

172
26. feb 2014

@anna1950...asi sa spytam hlupo,ale podla coho mi zisti dr . ze som v prechode?

anna1950
26. feb 2014

@anina63 Ale su dostat lieky aj na prirodnej baze v lekarni http://www.najlekaren.eu/138-klimakterium

andy231
26. feb 2014

@anina63 ahoj tak ja dúfam že prejde aj s tebou som si písala ale už neviem čo užívaš??Ja ešte skúsim ten sertralin zmenit na ráno 100mg a ked nebude dobre tak ja naspäť nasadím coaxil už mi to asi fakt bude jedno že budem užívať 5 tabliet hlavne nech nemám závraty a nestabilitu už mi to lezie na nervy.Doktor mi síce kázal že keď nebude dobre že mám naspäť nasadiť ale ja nejak nechcem zase zle až tak neni že by som sedela doma a nič nerobila 🙂

anna1950
26. feb 2014

@172 Da sa z krvi zistit aku mas hladinu hormonov.Mne ale nezistoval lebo ja som vsetky symptony na prechod.Navaly bola som mokra ako mys .Doma bolo vsetkym zima a ja som horela co mi bolo horuco.Nervozna som bola ako pes ze som bola schopna sa hadzat od nervozity po zemi.Chvala bohu prechod je za mnou ale aj tak sa vseliaka pliaga na mna nalepí.

esselte
26. feb 2014

@andy231 Aj ja sa cíti divne

batyda
26. feb 2014

@maria43 ahooj maji ...no neviem ak sa to tak da nazvat,,,dnes je mesiac co uzivam AD a dnes som mala vysadit sulpirid belupo aj rivotril uz tyzden nemam brat ,/ ale dam si ho na noc ked som nervozna / ,,od dnes uz len zvysit davku solatcitu na 15mg ,,,na kontrole mi kazala sportovat 😉 ,,,dnes chcem ist behat ked je uz tak teplejsie ,,ale citim sa stale nie moc dobre byva mi stale zle do zaludka z tych AD dnes bolo sice lepsie ale inak kazdy den doobeda na vracanie ,,,a psychicky neni to stale dobre malokedy mam v pohode den...ale tak hadam este po dvoch tyzdnoch sa to upravi ako si mi pisala ....maj sa pekne

esselte
26. feb 2014

baby, tak takto sa nám darilo dnes na výtvarnej, myslela som, že zdochnem, ale výsledok stojí zato

esselte
26. feb 2014

a ešte jedna

esselte
26. feb 2014

@batyda Aj ja som zvyšovala, beriem zvýšenú dávku iba druhý deň ,ja som doobedu celkom v pohode, mne je horšie poobede, tak ako teraz, mám taký tlak na hrudi a točenie hlavy a večer je potom znova ok, tak na striedačku

esselte
26. feb 2014

@andy231 ja som navýšila len o 10 mg paretin a je to fakt o držku, hlavne poobede, dúfam, že sa to zastabilizuje

anina63
26. feb 2014

@anna1950 vôbec sa tomu nebránim,len moja dr. mi povedala,že náplaste dostávajé iba ženy po vybraní maternice. 😢

anina63
26. feb 2014

@andy231 andy,ja beriem Eliceu a Xanax,už sa celkom dalo,ale včera bolo blbo a dnes ešte blbšie 😝 Pripadám si ako z inej planéty-fuuuuj.Takmer po roku už by som mohla byť na tom lepšie.8 mesiacov som bola na nízkej dávke,ale zvýšila som,tak možno aj preto,už sama neviemčo s tým 😒

anina63
26. feb 2014

@anna1950 tie návaly som mala,ale teraz už veeeľmi málo.

1andrea111
26. feb 2014

Ahojte babenky, idem sa s vami podeliť a poradiť. Užívam 2 mesiace tianeptin, predpísala mi ho lekárka na ľahkú depresiu. Začala som mať ťažké živé sny, bála sa zaspať a nastal problém s nespavosťou, resp. nemôžem zaspať. Niekedy zaspím do 30 min až 1 h, ale niekedy napr. dnes som šla o 10.30h a zaspala som o 3.30h a ráno o 6.30 som vstávala. Normálne som bola z toho hotová. Neberiem lieky na spanie (organizmus si na každý zvykne), brala som benosen, dithiaden, chvíľu to zaberalo a zase nič. Čo mi poradíte? Pijem kávu – 3 šálky denne, inak by som nevedela fungovať. Cvičím. Čo sa týka tých snov, to sa celkom upravilo, stlmilo mi to sny. A tiež mi veľmi pomohlo – neviem či máte skúsenosť, ak sa sníva ťažký živý sen treba ho dokončiť vedome dobre. Keď ste hore, napr. cez deň, naviažte na to čo sa snívalo a dosnívajte si ho rozprávkovo krásne. Čítla som to ako odbornú radu a myslím že to človek dostane do podvedomia. A potom keď sa vám aj sníva ťažší sen, v tom sne sa to zlomí a dobre končí. Aspoň ja mám takú skúsenosť. A ešte sa chcem spýtať, ako rozoznám či mám črevnú virozu alebo sú to fyzické prejavy depresie. V nedeľu mi bolo zle, preháňalo ma, mala som zimnicu, teplotu, teraz už 5 deň mám dietu, cítim sa celkom fajn, aj keď sa bojím jesť, len ľahké jedlá. Ja cez deň fungujem normálne, chodím do práce, mám deti, učím sa doma s nimi, domácnosť, snažím sa každý deň si niečim pekným spestriť, teším sa z toho čo mám, len tie noci. Bojujem ako vy.