Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
16. apr 2014

@ja1980 🙂 pracujem a od zajtra budem mať tiež voľno 🙂

ja1980
16. apr 2014

@anina63 jáj, detičky majú prázdniny 😉

lumiklumikovy
16. apr 2014

zienky, pomoc...v noci som nemohla zaspat do druhej, lebo vonku kvapkala voda z ryny....som nevyspata a v depke....musim ist na poobednu....ale tak ma to chytilo,zeby som najradsej nevysla z postele :( :( kto ma pochopi....

lumiklumikovy
16. apr 2014

este taka hlupa otazka...myslite,ze moze byt suvislost medzi farbenim vlasov a depresiou? pred dvoma mesiacmi som si nafarbila vlasy...zacali sa mi depresivne stavy..neviem,ci to je len zhoda nahod, alebo to moze mat suvis...vcera som si ich znova dala nafarbit, a dnes som zas mimo... skor by som povedala, ze som si to len vsugerovala asi.....mate nejaku skusenost?? vlastrne, pisem sem preot,,lebo hladma,ci mate niekto podobne skusenosti ako ja.....ked to na mna pride, neviem,co v tej panike robit, nemam sa komu zdoverit...vsetci uz poznaju,ze mam depresiu, ale donekonecna s tym dakoho blizkeho otravoat :(

172
16. apr 2014

@esselte @anina63 @danielagabriela ahojte kocky tak ja som to vcera zvladla s maminou vysetrenie v nitre...taxikar sympatak celu cestu sme prekecali,doktor este vacsi sympatak a zazitokcakala som maminu v ambulancii kym bola v tom valci a pan dr asi po 15min vravici by som mohla ist na chodbu lebo sa mevie sustredit 🙂: -) baby ved ja som slusne iba sedela 🙂 no adcerkyna pomock nezaplateniu,prisli sme domov az o 22h odpadla som do postele..aale dnes hruuza hlava bolii zaludok blee a vazy ci zvazy hruza bolest co som sa ponatahovala...myslite ze to je s toho ta bolest hlavy?

gretyka
16. apr 2014

Ahojte baby,
chcem sa Vas opytat,lebo uz sama neviem, co si mam mysliet, ja beriem lieky od februara lexaurin a sanval (1 mesiac, potom namiesto sanvalu som dostala mirzaten), takze to beriem a zo zaciatku som mala pocit, ze ten mirzaten zabera,a le teraz som zase tam, kde som bola, ak nie horsie....tak neviem ci mam byt este trpezliva a este pockat, ze lieky zaucinkuju alebo ist za lekarkou. A este som aj pribrala, lebo mi z tych liekov chuti, pribrala som cca 5-6 kg za 2,5 mesiaca, co je podla mna dost za taku kratku dobu a mne to neskutocne vadi. Ja viem, ze by som mala mysliet na to ,ze je dolezitejsie, aby som sa uzdravila po psychickej stranke, ale mna aj to pribratie velmi stresuje, necitim sa z toho dobre, bolia ma nohy po dlhej chodzi a musim is nove veci kupovat...☹ Zacala som uz aj cvicit, ale diety drzat neviem ani nechcem, kedze z tych liekov mi chuti, tak sama neviem, ako si pomoct.

esselte
16. apr 2014

@lenka3330 myslím, že úplne na začiatku áno, ale keď sa to už rozbehne, tak asi nie

protektinka
16. apr 2014

@ja1980 Nakoľko Rhodiola ovplyvňuje hladinu serotonínu, tak by bolo vhodné aby si to konzultovala s DR.

gepe
16. apr 2014

@gretyka na ten Lexaurin pozor, byva navykovy.

lucinka0921
16. apr 2014

@danielagabriela
@ja1980
@anina63
@esselte
@172

ahojte babule.Stale pracujem a na net nemam nejak cas,alebo sa mi uz proste nechce pozerat do pc.... Inak sa mam dobre,v podstate rovnako,nemala som vobec cas niekam chodit.V piatok idem konecne na tu terapiu,tak potom podam hlasenie 🙂 cez vikend asi pojdem s priatelom na nakupy do Pardubic,do obchodneho centra,lebo tu nemaju ziadne veci na mna.Tak idem poobzerat ci nieco nenajdem.Takze ja takto 🙂

kk77
16. apr 2014

@gretyka Ahoj moja, no mne sa zda, ze uz by si mala byt lepsie, pockaj nanajvys dva tyzde a sup sup k lekarovi na zmenu liekov. Ja mam sice PP s uzkostami, ale po takom case uz u mna prevysovali dobre dni nad zlymi a po troch mesiacoch to bolo skoro na sto percent OK. Je tolko liekov, ze urcite nejake sadnu a neboj Lexaurinu sa urcite zbavis, ked zaberu AD. Ked budes menit skus sa poradit aj o priberani, mozno Ti vyberie v tomto ohlade vhodnejsie AD. Drzkaj sa.

kk77
16. apr 2014

@lumiklumikovy Ahoj ake beries AD a ako dlho sa uz liecis? Mas aj psychoterapiu, ak nie, tak ta je na vykecanie a vyrevanie ako stvorena. 😵 S tym farbenim skusenost nemam, ale u mna sa stav velmi zhorsuje, ked bezne ochoriem a beriem antibiotika. Po troch dnoch lezania v posteli som zrela na psychiatriu 😀 Pories tie noci, je dolezite sa dobre vyspat, aj pre zdraveho je den hned krajsi. Ja ked nemozem spat, tiez pocuvam kadejake zvuky, no to su tie nase roztecene nervicky, ale ked ich ukludnis, bude zase dobre. Sem mozes pisat hocikedy a hocico, vsetky sme na jednej lodi a prezivame vela podobneho. Papa

kk77
16. apr 2014

@hroska, @simka pomozte nam radami, chybate babam aj mne. 😎 😎

anina63
16. apr 2014

@172 Ahoj, si ma pobavila s tým dr. 😀 No,aby ťa nebolelo...... chodenie po vyšetreniach je horšie ako robota.Trochu oddychuj aj ked je to ťažké......drž saaaaa.

gretyka
16. apr 2014

@kk77 dakujem ti 🙂

danielagabriela
16. apr 2014

@gretyka ahoj ja by som sla k dr. Uz zajtra, ja som tiez mala teraz zhorsenie, ba tak ako aj ty pises, som sa citila este horsie. Ja sa liecim od januara a dr. Mi povedala, ze som mala hned prist, zbytocne sa este viac trapis... mne zmenila v pondelok lieky a uz mi je dnes fakt dobre, tak by som zbytocne necakala a netrapila sa, ved ide aj velka noc a vtedy nic nevyriesis, len ti bude este viax horsie, viem o com hovorim....a povedz jej aj o tom peiberani, aj to je divod na zmenu liekov, lebi na kazdeho posobia lieky inak....tak necakaj a bezkaj....drzkam palce

savanna
16. apr 2014

@gretyka hmm ten mirtazen nie je sam osebe dost silny .. ja som ho brala asi 2 mesiace, a veru jest mi chutilo, zo zaciatku teda nie, ale potom sa to rozbehlo a nabrala som dve kila a stale som rozmyslala len nad jedlom, co bolo az take obtazujuce 😝 ... ale inak mi moc nepomahal na uzkost ani na depku. predpokladam, ze mas asi aj poruchy spanku, ked si dostala take lieky mirtazen/lexaurin/sanval, na spanok je mirt. dobry. neviem, ake mas priznaky, ale bolo by dobre asi bud ti k nemu prikombinovat nejake AD na den alebo uplne vymenit. a veru 6 kil za dva mesiace je dost vela, chapem, ze sa potom necitis dobre, ja som sa uz ani po tych 2 kilach necitila dobre.

leni333
16. apr 2014

A ja som sa dnes tešila,že aký pekny deň som prezila a že super nebolo mi ani zle a prídem domov,dám malu spinkat a pomaly na mňa taká panika prišla že des normálne,tak mi bolo zle že som myslela že zosaliem.Bože čoraz viac to tuším prestavam zvládať...poraďte čo robíte v takej situácii?ja už som skúšala tuším všetko,nič mi nepomáha,snáď možno len dobrá facka 😖

lumiklumikovy
16. apr 2014

no moj dnesny den pokracuje...prisla som z poobednej, nemozem zaspat,lebo mam v hlave doslova tisic myslienok.....potrebovala by som gombik vypnut mysel...zial rano vstavam o pol piatej na rannu....prehodila som si,aby sim nemusela ist na nocnu..ad neberiem, 28ho idem prvy krat ku psycho....mam len neurol, ale ten uz nechce ten kym zaucinkuje, budem zaspavat za pasom....ale to budem aj tsk,kedye za 4hodiny vstavam a uz som sa jednu noc nevyspala :(

lumiklumikovy
17. apr 2014

este staele nespim.....hlavu mi de roztrhnut :(

jul11
17. apr 2014

@lumiklumikovy ani ja nespim a to nemam depresie.spln to bude,sviatky idu,vtedy clovek aj podvedome bilancuje

anina63
17. apr 2014

@lumiklumikovy Ahoj,tak s tým spánkom som mala v noci problém aj ja,ale kedže je spln,myslím,že to je z toho.Mám to na sebe overené,na mna to pôsobí.Inak ti nezávidím ísť ráno do roboty.To aj zdravý človek by mal problém.Ked som nevyspaná,mám vnútornú triašku.Držím ti palce,aby si to nejako zvládla.

anina63
17. apr 2014

@leni333 Ahoj,tak ja by som si hodila benzáčik ako prvú pomoc 😎 Pekný den aj ked s pochmúrnym počasím tebe a všetkým kočkám,Nenahánajte sa veľmi kvôli sviatkom,radšej viac duchovne 🙂

leni333
17. apr 2014

Praveze ja užívam 3 krát denne venlafaxin,no a nato aká je to dávka sa cítim pekne na prdku.A ako prvú pomoc mám tiež spomenutý neurol-môj kamarát 😒 ale dlho mu trvá až mi zaberie.Ale ide o to ze takto sa neda zit,ja sa bojím ísť už aj z domu,tak často to na mňa chodí 😢 už dlho rozmýšľam kde robím chybu že sa mi tak pohorsilo,ako s tym bojovať,ide leto,mám malu dcérku,chcela by som aspoň chvíľu zasa žiť bez toho,ale asi ako viacerí...asi už vyhladam nejakého šarlatana alebo čo 😲 Pekný dnik aj vám

esselte
17. apr 2014

@leni333 odkedy sa liečiš, ja sa liečim už tretí rok a ešte nie som ok, no dá sa povedať, že som aj menila lieky, teraz beriem paretin a rivotrila na noc xanax od decembra, lekárka povedala, že ešte musím vydržať, že až tak po polroku je človek úplne ok, aj tak sa ešte môžu nejaké tie príznaky vyskytnúť,musíš počkať.Čo berieš?

simka1111
17. apr 2014

@anina63 ahoj , s tym splnom mas veru pravdu, ja to pozorujem na sebe tiez . Tuto noc uz v pohocke som spala ale z pondelka na uorok hruza, uzkost , som nemohla spat , uz som sa bala aby mi nepreplo znova :D sme proste citlivejsie na taketo zmeny , co uz no 😉 😉

172
17. apr 2014

@leni333 ahojky citam ze beries venlafaxin tiez ho beriem..teda bola som na nom 5 rokov iba rano som uzivala 75mg a ako sa mi to v decembri vratilo zvysila mi dr davku 150 mg rano,lenze dva mesiace som ho uzivala a nic potom mi dr dala k tomu esoprex 1 tab vecer a plus sulpirid 1 tab vecer a hop....Skus sa porozpravat aj ty s doktorkou mozno ti zmeni alebo prida nieco..Pekny dnik.

gretyka
17. apr 2014

@savanna
@danielagabriela Baby, dakujem Vam za prispevok, dnes uz bohuzial nestiham ist k doktorke, ale po sviatkoch sa asi teda fakt zastavim. Na poslednej kontrole som jej povedala, ze sa citim dobre, tak sa velmi tesila, ze dobre odhadla lieky, no asi ju teda zarmutim. Mna trapili stale najma uzkosti a k tym uzkostiam sa pridruzili depresivne pocity, ze som nemala na nic chut, nevedela som sa tesit zo zivota, zo svojich deti. A tie uzkosti ma trapili najma v noci a preto som zle spavala a preto mi dala lieky na spanie. A najprv som sa uz zacala dobre citit po tom Mirzatene, ale teraz ako som uz pisala je to minimalne take iste ako pred liekmi. Tak neviem no. A samozrejme ma velmi trapi to pribratie (viem, som malicherna ale trapi ma to). Chuti mi velmi jest, neviem to ovladat. Aj to ma stresuje, lebo sa citim ako rozkysanka.A c o sa tyka uzkosti, tak nemam nejaky vacsi problem chodit von, do obchodu, ked mi nahodou pride zle v obchode, tak sa snazim rozdychat a utekam z obchodu, niekedy ma to prejde. Minule som bola na kave s kolegynou a na zaciatku stretnutia mi bolo zle od zaludka,ale ako sme sa zacali rozpravat, tak ma to po nejakej chvili preslo a zrazu som sa len zbadala pri tom, ze mi je uz dobre, tak dufam, ze tieto veci sa mi nezhorsia, ze to budem vediet vzdy predychat a tak.Z toho, co som napisala, asi usudite, ze u mna nie je ta depresia taka silna, myslite, ze je toto vsetko na lieky, je dobre, ze ich beriem? Lebo ja toto vsetko asi mam z toho, ze som uz dlho na materskej (aj ked aj predtym som sa liecila, potom bola pauza), ze proste ten stereotyp, ale ja sa bojim, ze ked nastupim do prace, tak sa to zhorsi, lebo pracujem v stresovom prostredi (kto nie?) Bojim sa,ako to zvladnem...

mary1995
17. apr 2014

@anina63 @simka1111 Ja to tiež viem potvrdiť, tiež reagujem na spln, som úzkostlivejšia a horšie spím v tie dni. Zdravím Vás všetky a prajem Vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.

babetkomoje
17. apr 2014

@leni333 Leni ako dlho beries ten Venlafaxin a v akych davkach? Ja beriem 2x denne 75mg cize 150 na uzkosti paniku a z toho plynuce depresie... a mam to takto uz 2 mesiace no tiez tento krat necitim nejake zlepsenie.. Viem ze to cele nemozeme hadzat len na lieky len ma chyta strasna uzkost pri pomysleni ze co ak mi uz ziadne AD nezaberu a co potom so mnou bude... Uz sa vidim dozivotne zatvorena na prychiatrii :D aspon budu na mna dozerat aby som sa nezabila :D